meerdervoort. Jkr. Mr, J. J. Pomps van Meerdervoort, Jhr. Mr J. j. pompe van Kiezers Patün, Ir. R. J. H. Pompe van Meerdervoort, Jhr. Mr. J.J. Vliegen. W. H. MêinnesiSanti. Plaatselijk Nieuws, Ingezonden Stukken. l'erkoopfiigen. En omdat zoo tal van Liberalen zoo'n vreeselijk »spel« van anarchie niet kloek en fier afkeurden en zelfs de Vrijzinnig Democraten als mr. Druc- ker, Van Raalte, Marchant, Smidt, Bos, Ketelaar en Nolting met de Socialisten tegen stemden, tegen de stakingswet, daarom durven ze in hun Vliegende Blaadjes niet over de staking te schrijven. Ze voelen het weltoen heeft het Ministerie Kuyper getoond, machtig en krachtig genoeg te zijn om alle revolutie den kop in te drukken. Dat is de onvergankelijke eer van dit Minis terie, wat aan Liberalen een doorn in 't oog is. Muisstil zijn de Vliegende Blaadjes over de misdadige woeling vap 1903. En er is reden voor l^De heeren Liberalen verschenen toen in een vreemd daglichter was bloed, dat nooit liegt. Kiezers, nog en steeds is er geeste lijke gemeenschap tusschen Liberalist en Socialist, het gezag der overheid is volgens beider beginselen uit de menschen en niet uit God en als de Socialisten woelen voelen de Libe ralen zich te zwak om hen tegen te gaan. Ze kunnen niet. Ze durven niet. Brengt uw stem uit op Een lid der Rechterzijde, die stemde vóór de Stakingswetten, welke Orde en Gezag handhaven deden. De vrijzinnige gedachte. 29 Januari 1904 klaagde de Vrijz.- Democraat mr. Van Raalte, er over, dat de vrijzinnige gedachte in ons land begon gevaar te loopenden daarom de christelijke propaganda moest wor den te keer gegaan, dat die gedachte ondermijnd werd door de regeeringsvoorstellen. Wat is datde vrijzinnige gedachte Wel, dat is de benoeming door Liberale Ministers van 534 Liberale Burgemeesters tegen maar 30 Anti- Revolutionairen, Dat is het benoemen van Liberale Notarissen in Anti-Rev. dorpen. Dat is het benoemen van bij na geen andere dan Liberale Schoolopzieners. Dat is het weren van »flauwen kost«, (zooals die kapitein ze betitelde) als de christelijke bladen »Ons Parook en »De Blijde Boodscliapct uit de can- tines. Dat is het pensioneeren van kolonel Schoch, die volgens de Gooische Cou rant, een paar dagen na dat hij een christen officieren vereeniging had op gericht, zijn ontslag kreeg. Dat is het ontslag geven aan kapi tein Roelants, die de middernachtzen delingen hielp om jonge menschen van zedelijken ondergang te redden als ze in achterbuurten ronddwaalden. De vijand, in zijn overmoed, Dolf wel alreê zijn graf, Maar met Gods hulp slaan vroom en vroed Wif tlezen aanval af. Ter stembus, dappere kiezersschaar Houd Kuyper toch er in, En weer alzoo het rooi gevaar Van Land en Koningin.- Op Vliegen stemmen neen daarvan Mag zelfs geen sprake zijn, Doch ook niet op eenblanco-man Gelijk de heer Patijn Want met zoo'n blanco-candidaat, Stuurt gij 's lands zaak in 't tiet, Hoort kiezers, hoort naar goeden raad En stemt Patijn toch niet Maar kiest weer Poilipedas de man, Die zit voor Zierikzee, Reeds vier jaar doel hij, wat hij kan Voor Schouwen en Flakkee. Moet hij nu wijken voor Patijn Den blanco-candidaat Dat mag nietPompe moet het zijn, Geeft hem opnieuw mandaat Hij zal 't belang van ons district Bevord'ren, waar hij kan, En wat door Kuyper werd beschikt Voor onzen arbeidsman. Daarom o kiezers, doet uw plicht, Houdt Poilipe ook er in, Dan hebt G' een goede daad verricht Voor Land en Koningin! Oude Tftltge. De loteling M. Fluit, zal zich dit jaar voor herhalings-oefeningen, ODder de wapenen moeten begeven vanaf 5 Juli a s. De Burgemeester dezer gemeente brengt ter kennis van belanghebbenden, dat van elke voorgenomen, aangevangen of voltooide stichting, slooping, herbouw, bij bouw vernieuwing of verandering van be stemming van gebouwen ten spoedigste aangifte behoort te geschieden ter gemeente secretarie, met opgave tevens van sectie, en nommer der betrokken perceelen. Ter gemeente-secretarie alhier, zijn vanaf 13 Juni a.s. tot en met den dag der verkiezing van drie leden van den Gemeente raad, zijnde 27 Juni as. kosteloos formu lieren te verkrijgen als bedoeld in art. 51 der Kieswet. Vrijdag jl. had de 12-jarige C. d. K. het ongeluk, terwijl hij een dweil uit wilde spoelen, over boord in de kaai te val len. Door spoedig toegesnelde hulp van J. C. Schouwenaar e.a. mocht het hen ge lukken, genoemde C. d. K. uit zijn benar den toestand te redden. Dirkslaud. Jl. Zaterdagmiddag werd tijdens het onweer aan het Korteweegje 4 a 5 telegraafpalen door het Hemelvuur getroffen. Het mag wel een wonder heeten, daar juist de omnibus aan kwam rijden, dat daarin geen mensch letsel bekwam. De vrijzinnige gedachten Wat dat is 't Is de weigering om Recht te doen aan 't Bijzonder Lager Onderwijs. Om recht te doen aan Middelbaar en Hooger Bijzonder Onderwijs. 'tls de weigering om christelijke Ministers te steunen bij misdadige woelingen. Om Socialistische woordvoerders, professoren, die in de stakingsdagen 't Comité van Verweer steunden te ontslaan. Denk om Van der Goes, Om bidstonden goed te keuren, die door onze predikanten worden geleid. In Frankrijk zien we de vrijzinnige gedachte, waar de kruisbeelden uit de rechtzalen worden gehaaldde Roomsch-Katholieken worden verban nen uit hun scholen en kloosters, en aan werkstakers de volle vrijheid wordt gelaten om te plunderen en te stoken. Overal, waar 't Liberalisme niet wordt tegen gehouden door andere partijen, is de liberale gedachte niets dan dwanggeestelijke dwang. Is de liberale gedachtekrenking van de consciëntie, om God te dienen naar eigen inspraak. 't Is gebleken bij de Afgescheidenen, die in de kerkers hebben gezucht 't blijkt nog eiken dag bij de onderwijs kwestie. 't Liberalisme duldt geen andere macht naast zich. Dat is zijn gedachte. KiezersBrengt uw stem uit op Ge houdt 't Liberalisme in bedwang door de Rechterzijde te steunen. voor de Regeeringsgezinde Kiezers in het Kiesdistrict Zierikzee. Komt, kiezers, nu ter stembus op, En trouw uw plicht gedaan Heft fier uw vaandel in den top, Dat elk daar kan zien staan ^Strijdt voor het christlijk kabinet Doen wij die leus gestand, Opdat zijn taak blijv' voortgezet Tot heil van 't Vaderland 1 Denkt er 0111 kiezers, dat de stembus geopend is op Vrijdag 16 Juni van 8 uur voormiddag tot 5 uur namid- dci°' dat Jhr. Mr. POMPE VAN MEER DERVOORT de middelste naam op het biljet is. Het middelste blokje dus zwartge maakt en uw biljet als hieronder in de bus gestoken. Kamerverkiezing. De katholieken stelden in 1901 in 44 districten eigen candidaten voor de Tweede Kamer. Ditmaal maar in 29. En onder die 29 zijn er maar 25, waar het aftredend lid katholiek is. Slechts in vier thans vrijzinnige districten is een katholiek gecandideerd. Het ziju Enschedé, Leeuwarden, Hoorn en Amsterdam V. Alléén in één dezer vier Enschedé bestaat redelijkerwijs uitzicht op winst. Indien den 16en Juni Beverwijk en Enschedé op ons credit boekt, is het een goede dag. (Huisgezin.) Sommelsdijk. A.s. Donderdagavond zal de heer D. Nauta van Amsterdam in de Zondagsschool een politieke rede houden met debat. Toegang vrij. Bekend is reeds dat er debat zal gevoerd worden en beloofd dien avond keurig te worden. Middelbands. Zaterdagavond had op den Westdijk alhier eene vechtpartij plaats door den bekenden H. V. uit Sommelsdijk zonder de minste redenen. Van een en ander is, naar men verneemt procesver baal opgemaakt. Stad aau 't Haringvliet. Bij de stem ming voor een lid van den gemeenteraad werden uitgebracht 146 stemmen, waarvan een van onwaarde. Hiervan verkregen de heeren: E. H. de Ruiter (antirevol.) 88 stemmen en D. Born (lib.) 5 7 stemmen. De heer de Ruiter werd dus met groote meer derheid gekozen. Wel werd van een fiets die daar boven op lag, de bel er van afgeslagen en werd een reiziger, de electrischestroom aan hand en arm gewaar, doch verdere onheilen kwamen daar niet voor. Ook sloeg de blik sem bij Mej. de Wed. C. Both in den regenbak. Zij die zich voor het Militaire onder richt wenschen aan te geven, kunnen dit doen voor 1 Juli a.s. des voormiddags van 9 tot 12 uur, ter gemeente-secretarie. De Brandspuiten no. r (oude spuit) en no, 3 (kleine spuit) zullen alhier Donder dagavond ten 7 ure geprobeerd worden. Zij die daarbij tegenwoordig moeten zijn, zullen zich op dat tijdstip op de Heul moeten bevinden. Zuidland. Meneer Roodhuyzen te Zuidland. Donderdagavond trad alhier voor de liberale Kies vereeniging Vrijheid en Orde-t de afgevaardigde van het district Brielle op. Dit Ministerie was volgens spreker niet Christelijk genoeg. De leer van Jezus >heb je naasten lief als jezelven« was niet door dit kabinet in toepassing gebracht. Evenals in de boter waren er ook in het Christen dom hier in Nederland twee soorten, eene soort natuurboter, de andere margarine. Wij, verbonden regeeringspartijen, hebben allen recht op het christendom met uit sluiting van alle andere partijen. De kerkelijken zijn verdeeld. Als voorbeeld werd aangehaald een ge val te Wilnis in Utrecht, waar een zekere Jacob Catsburg van het avondmaal geweerd werd, omdat hij eenige malen uit de Geret. Kerk bij een Orthodoxe Pred. in de Ned. Herv. Kerk ter kerk was geweest. Dat kerkbestuur beweerde n.l, dat die kerk de kerk van Christus niet kan zijn, en dat de overlooper gelijk de hond was teruggekeerd tot zijn uitbraaksel en gelijk de gewassene zeug tot de wentelingen in het slijk. Dan was spr. maar liever niet op die gemeenschappelijke geloofswortel dan voor een hond of zeug (in dit geval beer zei spreker) uitgemaakt te worden. Paus Pius IX zei dat overgang tot pro testantisme erger was dan de grootste misdaad bij het wetboek van strafrecht omschreven en de catechismus zegt van de mis der Roomschen dat zij eene ver vloekte afgoderij is. Toch op denzelfden geloofswortel, als je maar diep genoeg graaft. Beneden de Moerdijk geschieden op dien geloofswortel bij de Roomschen vol gens de statistiek de meeste misdaden. Over de loterijwet gesproken zei spr, men gehoorzaamt God toch inééns, maar niet in twee en twintig tempo's. Nooit is een christelijk minister langer dan vier jaren aan de regeering geweest, de Hemel beware ons, dat het nu gebeure, Men beweerde van antir. zijde dat het was uit medelijden met de conducteurs der staatsloterij, dat meu ze niet eer afschatte, maar men moet God toch meer gehoor zaam zijn dan de conducteurs der staats loterijen. De vaccinewet kwam niet omdat de Roomschen er niets in zien om met een met pokken versierde tronie tot meerdere eere Gods over straat te loopeu. De Staat kan zich niet aan alle ge moedsbezwaren storen, want dan werden een volgend jaar alle miliciens dienstwei geraars. De kerkelijken kunnen niet saamwerken, niet eene sociale wet kwam tot stand, dat zit 'em in die Roomschen. Toen Borge.rius in de Tweede Kamer voorstelde \óór de onderwijswet de pensioen wet te behandelen stemde men als één man tegen en twee leden van rechts stonden te ginnegappen tegen Borgesius,*de menschen deden toen voor 't eerst hun mond in de Kamer open. De pensioenwet geeft als men van 16 70 jarigen leeftijd elke week 10 ct. betaald f 2,27 per week. Beroerd weinig zei spre ker, als dat nou christelijke barmhartigheid is dan weet ik het niet. Het Bijbelwoord zegt dat een mensch 70 jaar oud wordt, dus krijg ;n de arbeiders pensioen net als ze in de kist getild worden. Als het manna dat| voor de Isr. uit den hemel viel zoo on smakelijk was geweqst als deze pensioenwet voor de arbeiders dan zouden die er wel niet hard iu gebeten hebben. De tarieven zijn in 't nadeel van arbei ders en boeren, want de landheeren gaan met de winst strijken en drijven de pachten op als de suikerbieten duurder worden, (N.B. De suikerbieten veranderen elk jaar in prijs en een boer huurt voor zeven jaar tegelijk De Sprokkelaar, een antir. blad schreef dat het wel mogelijk was dat de liberalen in Juni zegevieren, want God laat in zijn ondoorgrondelijke wijsheid soms toe dat satan zegeviert De Sprokkelaar schijnt wel in Gods raad te zitten. Wat Kuyper zegt doen zijn volgelingen. Is men tegen de tariefwet dan zegt men Zwijg, ge zijt tegen d in Christus, toch staat er niets van een tariefwet in den Bijbel te lezen. Spr. eindigde met den uitroep kiezers zorgt dat we onder de kerkelijk conserva tieve knoet vandaan komen, voor. vrijheid van godsdienst voor enz Een protectionist en een socialist stelden een paar vragen, die met een ui of eenig gedraai o zoo flauwtjes beantwoord werden. De protectionist vroeg of mijnheer Rood huyzen kon zeggen, waar kleermakers en klompenmakers van moeten leven als ze 8 maanden werk hadden en 4 maanden leegliepen. Als onze vakmenschen niet kun nen concurreeren tegen 't buitenland. De socialist vroeg eerst eenige inlichtin gen over de gedoopte officierskinderen en daarna waarom de liberalen in al den tijd dat ze aan 't bestuur waren dan geen ver betering in 't gevangeniswezen brachten als ze de misdadigers niet wenschten te straffen maar te verbeteren. Waarom ze niet ineens de vermogensbe- belasting hoog genoeg opvoerden, als ze beweren dat ze het van den, minderen man niet willen hebben. Waarom ze niet ^pet een pensioenwet gekomen waren. Of de liberalen, thans door anticlericalis- me bezield, niet zouden inslapen, als ze de oorzaak hadden weggenomen. (Tver de officierskinderen werd hetzelfde »afdoende« antwoord gegeven dat men in de Tweede Kamer ontviDg, Spr. voegde er hier nog bij dat men Sybrandi wou vergoelijken door te wijzen op Pyttersen, Ketelaar en hem. Dat was niet christelijk als hij zondigde moest hij voor de christe nen een baken in zee zijn en kan hen niet tot verontschuldiging strekken. Men noemde hem leugenaar maar er worden tegenwoordig zooveel christelijke kunsten verkocht in den naam van Christus. 't Is fraai Zouden de kiezers in den Briel weer roepen Leve de heiden(en). Spijkenisse. De miliciens dezer ge meente die voor verkorte oefeningen onder de wapenen zijn geroepen zijn ingedeeld als volgtKrijn Holleman, 4e Regt. Vest. Art. te 's Gravenhage en P. v. d. Meer, Lz. bij het Regt. Gren. en Jagers te's Gra venhage. De vorige week werd de akte der nuttige handwerken behaald door Mej. H. S. I. de Meij Mecima, alhier. Heden had de overname plaats voor Rijksrekening van een aau tuberculose lij dend rund van den landbouwer R. Bies heuvel, Weiplaat alhier. Donderdagavond hadden we het genoegen den candidaat der Chistelijke partijen in dit district, Mr. JE. Baron Makay, te plaatse te zien optreden voor een stampvolle zaal, want er zou debat zijn Tot onderwerp had spr. gekozen: „De strijd onzer dagen." In een glashelder betoog schetste spr. wat verwacht kon worden op zedelijk ien stoffelijk gebied, wanneer dit Ministerie mocht aanblijven. Daartoe passeerde de talrijke wetten en wets ontwerpen welke voor behandeling in de Tweede Kamer gereed zijn, de reveu. Vervolgens schetste spr. wat verwacht kon worden, wanneer een Ministerie, voortgekomen uit de-Linker-concentratie, mocht geboren worden. Waar de leiders der verschillende fraetie's links verdeeld zijn als wat betreft het kiesrecht bewijs daarvan is 't veel besproken blanco-artikel, en ook wat betreft een herziening van ons be lastingstelsel, daar kan 't niet anders of de socialej hervormingen aan zoo'n kabinet zullen blijken te zijn nihil. Waarom de geachte spr. tot de slotsom kwam èn de omstandigheden èn de rechtvaardigheid geboden dit Ministerie krachtig te steunen, en ook de eerstvolgende vier jaren aan 't bewind te laten, teneinde deze Regeering de gelegenheid te geven de thans ingediende wetsvoorstellen, dip zoo zeer in 't belang zijn van "den werkman tot Wet te doen opnemen in 't Staatsblad. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gebruik gemaakt door den WelEerw. Heer Damsté, Herv. Pred. te Poortugaaldaar dit debat echter op de meeste punten niet in 't minste verband stond met de gehouden rede was deze debater nogal gemakkelijk te beant woorden, terwijl de spr. van dien avond heel handig in 't debat liet uitkomen, dat hij niet voor niet het Mr. voor den naam mag dragen. Beide heeren waren zeer hoffelijk in hun op treden en 't publiek zeer aandachtig luisterend, behoudens een paar jonge liberalen, die schijn baar niet konden nalaten allerlei opmerkingen te maken gedurende de rede, doch hierdoor zeer zeker, nolens volens, wel eenige reclame gemaakt hebben voor den candidatuur van den bezadigdeu en loifelijken spreker,die bij verreweg de meeste hoorders een zeei goeden indruk achterliet. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur! Het in uw veelgelezen blad van 10 Juni 11. voorkomend bericht, dat Ds. Ernmen heeft bedankt als bestuurslid van de hier bestaande Afd. van „Het Groene Kruis", doet mij de pen (opnemen, teneinde de motieven ruchtbaar te maken, die Z.Eerw. heeft gemeend voor dat besluit te moeten aanvoeren. Den 7den Juni 11. ontving ik van Ds. Emmen het yolgende briefje Aan den Secretaris van het Gr. Kruis, afdeeling Den Bommel. WelEd. Heer! Hiermede deel ik U mede dat ik bedank als bestuurslid van de afdeeling: het Groene Kruis alhier. Ik kan als predikant niet meer met genoegen zitting nemen in een bestuur, waarin personen zijn die voor het heiligste geen eerbied meer hebben en die zich zeiven niet ontzien om zich hartelijk te vermaken als door den heer Rood huyzen in een openbare vergadering een heilige bidstond belacht en bespot wordt. (w.g.) Ds. L. Emm kit. Den Bommel, 7 Juni '05. Ingevolge dit schrijven nu verzocht ik wat m.i. ieder in mijn plaats zou gedaan hebben den heer Emmen om eenige nadere toelichting en schreef hem het volgende Den Bommel, 8 Juni 1905. WelEerw. Heer! Naar aanleiding van uw schrijven dd. 7 Juni gevoel ik mij genoopt de volgende vragen totu te richten le. Wie zijn de leden van het Bestuur van de Afd. Den Bommel der Zuid-Holl. Vereeniging „Het Groene Kruis," die naar uwe meening geen eerbied meer hebben voor het heiligste Ook ik, al ben ik geen predikant zit met dergelijke leden liefst niet in een Bestuur. 2e. Op welke bestuursleden onzer afd. is van toepassing wat door U naar aanleiding van de redevoering van den heer Roodhuyzen is gezegd 3e. Wie uwer vrienden heeft U aangaande die bewuste rede eene zoo averechtsche voorstelling gegeven 7 De Heer Roodhuyzen staat veel te hoog om te spotten en te lachen met een bidstond en heeft dat dan ook in geen enkel opzicht gedaan. Daar mede vervalt dau ook de beschuldiging door U tegen een gedeelte van zijn gehoor ingebracht. Voorloopig houd ik mijjnog vast aan de meening, dat U ook in deze quaestie is misleid geworden mocht U evenwel ook dit schrijven, van mijne hand niet beantwoorden of op onvoldoende wijze, dan zal ik deze meening moeten laten varen en het er tot mijn spijt voor moeten houden, datu er geen kwaad iu ziet op uwe medemenschen een onverdiende blaam te werpen zonder zelfs te trachten de gegrondheid daarvan aan te toonen. Hoogachtend, Uw Dw. Dnr., J. PRINS EOKKES, Sec. v. d. Afd. Den Bommel v. het „Gr. K." Dit ook zag op het onbeautwoord blijven van een particulieren brief waarin ik Z Eerw. o.a. geviaagd had in welk opzicht ik hemooit eenig» reden tot ergernis had gegeven. Daar de heer Emmen zich tot nogtoe niet verwaardigd heeft den hierboven medegedeelden brief te beantwoorden, meen ik daaruit de gevolg trekking te mogen afleiden, dat Z.Eerw. er ;de voorkeur aangeeft in het openhaar toe te lichten en waar te maken zijne aantijging, dat er in het Bestuur van de hier bestaande afdeeling van „Het Groene Kruis" mannen zitting hebben, die geen eerbied meer hebben voor het heiltgste. Mijnheer de Redacteur, aanvaard mijn dank voor de mij verleende plaatsruimte en geloof mjj. Hoogachtend, Uw Dw. Dnr., J. PRINS FOKKES. Den Bommel, Il-6-'05. Op Donderdag 15 Juni 1905, des nm. half 2 uur te Stellendam, ter heiberge van J. Knöps, afslag van 8.85.30 Heet. (19 Gem. 83 roeden Voornsehe maat) bouwland onder Stellendam, in den Eendrachtspolder, zijnde kavel 41 van dien polder, in 4 perceelen en in combinatiën, ten verzoeke van de Erven van wijlen Mevrouw de Douairière Jbr. C. D. Röell. Notaris VAN DER SLUIJS Donderdag 15 Juni 1905, nam. 2 uur, ter herberge van Wed. D. Roodzant te Mid- delharnis, verkoop van klavers in den Van Pallandtspolder te Middelbarnis. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 16 Juni ,1905, 's avonds 6 uur in het Hotel Meijer te MiddelharnisRoode en Lucerne klavers, om tweemaal te maaien, in de Oostplaat en den Johannespoider te Middelbarnis ten verzoeke van de Wed. H. Ooolbergen en in de Westplaat te Sommels dijk ten verzoeke van Johs. van Schouwen Johsz. Notaris STEHOUWER. Vrijdag 16 Juni 1905 's av. 6,30 uur Verkoop van Lucerne klavers om 1 maal te maaien in de Molenpolder te Oude Tonge in den boek van den Helleedsehen dijk en roode klavers om 2 maal te maaien aan den le Groenenweg in het Oudeland te Ou de Tonge, bij Wed. G. Kanters Zoon aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Zaterdag, 17 Juni 1905 des voormid dags 10 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet. Lucjrne klavers in de Nieuwe Stad te Stad aan 't Haringvliet ten verzoeke van Mej. de Wed. W. Braber en Lucerne met Roode klavers dooreen, in de Tille te Oude Tonge ten verzoeke van D. Vroegindeweij. Notaris STEHOUWER. Zaterdag 17 Juni, 's av. 6 ure: Inzet van een buis, ingericht tot winkel en logement genaamd //de Eenhoorn//, met schuur, erf en tuin te Ouddorp in den Smousenhoek, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Maandag 19 Juni 1905 I's av. 6,30 uur. Verkooping van Lucerne- en roode klavers om 2 maal te maaien aan den Buurmansweg in het Oudeland te Oude Tonge, bij H. van Dongen Zoon aldaar. Notaris VAN IS PELEN. Woensdag 21 Juni 1905 's avonds 6 uur. Veiling van een huis. schuur, erf en tuin aan den Oudelandachendijk onder Ooltgensplaat bij G. van der Capelle te Achthuizen gemeente Ooit.

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 2