3 Ti TE KOOP MORELLEiSAP. Aanbesteding. Aanbesteding. Voer iarwe voor Kippen VE HF I NKT. ^yiiitiir Advertentïèn Lewenstein's Naaimachines ts, Huis, Schuur en Tuin. - L. VROEGIMWEIJ Wz. Kerkboeken en Bijbels, Lijiimeel f 5,80. J. DAMBRUII - Dirksland. VEMEiM IpBMlSME. 217 Hoogstraat 217, Gemeenteraad. lerkoogmtgen. Gemengd üieuws Durg'erlijke Nland Merk esi School. Telegrammen. Marks berichten. LEENDERT KLUIT en MARGARETHA H. JOPPE Jd. Schoerimakersktiechl. Trapnaaimaohien SCHRIJFBEHOEFTEN, Hel vei'gi'ooton van (ie Havenkom en het leggen van een kade aan de Oostzijde van de Kil van den polder voornoemd. Het verhoogen der Rade van den Kroningspol- der vanaf de Suatie- siuis weshvaartsloo- peiitle lol aan de Bos polder. A. A. MIJS, Sommelsdijk. VERFINKT. De beste De fraaiste De goedkoopste JE MW O E/li E. (Opgericht 16 April 1895.) Koninklijk goedgekeurd. Maatschappelijk kapitaal f 100,000,00. Cc EEATGSTE die legen TASTE premiën verzekert. VERSLAG van het verhandelde in de openbare ver gadering van den Gemeenteraad van Oudc- Toiige, op Donderdag 25 Mei 1905, des voormiddags 10 ure. Present al de leden behalve de heer H. de Haas van Dorsser met kennisgeving. Nadat de vergadering door den Voorzitter geo pend is, worden de notulen der vorige vergade ring gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ie. Stelt de Voorzitter aan de orde de mede- deeling der navolgende ingekomen stukken: <i. Missive van H.H. Ged. Staten dezer provincie, daarbij goedgekeurd terug zendende het kohier van den Hoofdelijken Omslag over het dienstjaar 6. Missive alsvoren daarbij de ontvangst be richtende van de Algemeene Politieverordening en van de verordening op de volksgezondheid. Beide missives worden voor kennisgeving aange nomen. 2e Wordt door den Voorzitter aan de orde gestéld het doen van rekening en verantwoor ding door Burg. en Wethouders wegens het be heer over de goederen, toebehoorende aan den boedel van wijlen L. G. Dabbe over het jaar 1904. De kwitanties worden in handen gesteld van eene commissie bestaande uit de heeren Z. Vreeswijk en G. Heestermans. Na voorlezing dezer rekening en nadat de com missie heeft medegedeeld, dat de kwitanties overeenstemmen met de voorgelezen posten van uitgaaf, wordt deze rekening met algemeene stemmen vastgesteld. 3e. Verschijnt ter vergadering de Administra teur' van bet Algemeen Armbestuur, ten einde rekening en verantwoording te doen van zijn beheer over 1904. De kwitanties worden nagezien door eene commissie bestaande uit de heeren p Oomens en J. Pulleman. Na voorlezing der rekening en nadat de commissie heeft gerappor teerd dat de kwitanties en bescheiden in orde zijn, wordt die rekening met algemeene stemmen goedgekeurd en vastgesteld, terwijl de Admini strateur wordt gedechargeerd wegens zijn ge houden beheer. 4e. Wordt in behandeling genomen bet herzien van' het besluit van den Gemeenteraad van 12 Maart 1901 waarbij als tijdstip, de vrije paarden- maikt in deze gemeente jaarlijks gehouden wordt, is bepaald: de eerste Vrijdag in September. De Voorzitter stelt voor, het besluit in dien zin te wijzigen dat de paardenmarkt wordt gehouden den eersten Vrijdag na de eerste Donderdag in September behoudens de jaren, waarin die Vrijdag valt op 8 September in welk geval de paarden markt zal gehouden worden op den eersten Donderdag in September. De aangevulde bepaling wordt daarna met algemeene stemmen aangeno men, zullende nu dit besluit aan H.H. Gep. Staten dezer provincie ter goedkeuring gezonden worden. 5e. Deelt de Voorziter mede dat waarschijnlijk binnen kort eene vacature aan de Openbare Lagere School zal ontstaan. 'Na eenige bespre kingen wordt met algemeene stemmen, de Voorz. gemachtigd, alsdan sollicitanten voor de racee- rende plaats in de onderwijsbladen op te roepen. 6e. Worden nog eenige af- en overschrijvingen behandeld. 7e. Worden besproken de reparaties aan de hofstede toebehoorende aan de erven van wijlen L. G. Dabbe, bewoond door W. C. van Griethuij- zen en den polder de Tille. Na eenige onderhan delingen wordt met algemeene stemmen besloten het vernieuwen van de zijgevel en het dak aan de zuidzijde van de schuur zoo spoedig mogelijk door Burg. en Weth. bij publieke inschrijving onder de Oude-Tongsche ambachtslieden te doen aanbesteden. 8e. Zegt de Voorzitter dat hij van den Secre taris van den Suikerfabrikantenbond, het verzoek heeft ontvangen de fairbanken te doen controlee ren door een deskundige, door den Bond aan te wijzen, maar door de Gemeente te betalen. Na gedachten wisseling wordt met algemeene stemmen besloten aan den heer Secretaris dier Bond te beantwoorden, dat er dezerzijds geen bezwaar be staat tegen een contróle van fairbanken vanwege de suikerfabrikantenbond, maar, dat hij, die een deskundige in het werk stelt, die ook moet betalen. 9e. Doet de Voorzitter mededeeling van de gevoerde onderhandelingen over den verbouw van het Telegraafkantoor en de huur, die in den nieuwen huurtermijn na den verbouw kan bedongen worden. Na uitvoerige gedachtenwisseling, wordt met algemeene stemmen besloten, de voorgenomen verbouw en vergrooting van het Post- en Tele graafkantoor 'te doen uitvoeren en volgens de briefwisseling aan het Rijk te verhuren. Na nog eenige besprekingen van huishoudelij- ken aard en daar geen der leden meer het woord verlangde, werd deze openbare vergadering van den Raad der gemeente door den Voorzitter gesloten. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad te Herkiiigeii, op Vrijdag 26 Mei 1905 des vm. 10 ure. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter, Mr. C. Zaaijer, opent de verga dering en verzoekt den Secretaris te willen voor lezen de notulen der vorige vergadering, waarna deze onveranderd worden goedgekeurd en getee- kend. Is aan de orde: Ingekomen stukken. 3 missive's van Heeren Ged. Staten respectie velijk inhoudende le. Het verslag van de Gemeente hetwelk ter inzage gelegd en voor kennisgeving wordt aange nomen. 2e. Goedkeuring van het raadsbesluit tot aan koop van een perceel dijk met de daarop staande boomen. 3e. Idem de gewijzigde gemeente-begrooting eveneens voor kennisgeving aangenomen. Komt ter tafelDe Verordening omtrent ge bouwen dezer gemeente Nadat door den Voorz. de vraag is gedaan of de leden op deze iets hebben aan te merken of inlichtingen daaromtrent, vraagt de Heer Van Eek, of het artikel regelende de hoogte der deuren van slaapplaatsen zoo blijft. Zijns inziens kon de hoogte beter gebracht worden bijv. op 2 M. De Voorz.'vindt het aangegeveneook onpractisch doch stelt voor het te wijzigen en vastte stellen op 2.25 M. waartoe algemeen wordt besloten. De Heer Kastelein vraagt hoe duur die woningen zullen zijn waarop de Vóorz. antwoord 90 cent iets lager dan in de naburige gemeenten D. en M. Als nu wordt deze vastgesteld en zal aan Heeren Ged. Staten worden opgezonden. Als 3e punt wordt besproken subsidie Veearts. De Voorz. herinnert de leden er aan hier in de vorige vergadering al over te hebben gesproken en stelt voor de te benoemen Rijks-Veearts toe te k.ennen 15 gld. subsidie mits hij gratis waar neemt voorkomende Rijkskeuringen enz. en het recht te behouden hem dit te onthouden door ongeoorloofden handel of wandel. De Heer v. Eek vraagt of reeds een Veearts is benoemd, waarop door de Voorz. wordt geant woord van niet, doch dat pogingen daartoe zullen worden aangewend, waarna het voorstel wordt aangenomen. Als laatste punt der agenda is aan de orde: Reclame's Hoofdelijken Omslag en gaat de ver- gadering daarvoor in geheime zitting over. Op Vrijdag 2 Juni, 's nam. 4 ure, in liet- logement van Akershoek te Ouddorp. Inzet van: 2 Heerenhuizen, groote Bouw- schuur en pakhuis te Ouddorp, in en bij de kom der gemeente. Het tiendrecht op den Tiendblok «Hoeken Broek" aldaar, en de Hofstede «Rustburg«, onder Ouddorp, met 18 II A. daarbij en omgelegen tuin- boomgaard-, bouw- wei- en geestland. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 8 Juni 1905, des nm. half 2 uur teSiellendam, ter he; berge van F. Troost, veiling van 8.85.30 Heet. (19 Gem. 83 roeden Voornsche maat) bouwland onder Siellendam, in clqn Eendrachtspolder, zijnde kavel 41 van dien polder, in 4 perceelen, ten verzoeke van de Erven van wijlen Mevrouw de Douairière Jhr. C. D.Röell. Notaris VAN DER SLUIJS. Vrijdag 9 Juni, 's nam. 4 ure in het logement «Bellevue// te Ouddorp. Afslag, van 2 Heerenbuizen, groote Bouwschuur en pakhuis te Ouddorp, in en bij de kom der gemeente. Het tiendrecht op den Tiendblok «Hoek en Broek« aldaar, en de Ho'stede «Rustburg« te Ouddorp, met bijin 18 HA. daarbij en omgelegen tuin-, boomgaard-, bouw wei- en geestland. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 15 Juni 1905, des nm. half 2 uur te Stellendam, ter lier berge van J. Knöps, afslag van 8.85.30 Heet. (19 Gem. 83 roeden Voornsche maat) bouwland onder Stellendam, in den Eendrachtspolder, zijnde kavel 41 van dien polder, in 4 perceelen en in combinatiën, en verzoeke van de Erven van wijlen Mevrouw de Douairière Jhr. C. D. Röell. Notaris VAN DER SLUIJS Uitlag- AanbesïedijE^. HERRINGEN. Uitslag Aanbesteding voor de levering van b;noodigde grint alhier: A. Goedhart, Sliedreeht f 1,70 per kub. M. P. v. Hasselt, Nijmegen i 1,31 per kub. M. Gegund. OUDE TONGE. Vrijdag 26 Mei jl. heb ben Burg. en Weth. dezer gemeente bij pu bliek*» inschrijving aanbesteed het vervoer van plm. 10,000 straatkeien van de mestkaai naar de te bestralen gedeelten en de uitko mende keien naar nader aan te wijzen plaat zen en bleek het dat de laagste inschrijver was L. Salie voor de sommen van f 1,75 en f 1,50 per 1000 stuks. Zaterdag 27 Mei jl. hebben Burg eu Weth dezer gemeente bij enkele inschrijving aanbesteed het vernieuwen van de zijgevel en het dak aan de bolstede toebehoorende aan de boedel v«n E G. Dabbe. Laagste in schrijvers waren P. W. Broerders, metselwerk voor f 335,40. C. Snijder Pz. timmerwerk voor f 224 en W. Abresch Smidswerk voor f54. Door eigen onvoorzichtigheid. Vrijdagmorgen vernamen wij onrustbarende berichten omtrent een vergiftiging van eenige militairen in de Kazerne //Oranje Nassau//, te Amsterdam tengevolge waarvan een persoon zou zijn overleden en een ander ernstig ziek geworden. Bij onderzoek is ons gebleken, dat hetgeen in de kazerne gebeurt is, wel ernstig is, maar toch geen aanleiding mag geven om te den ken aan vergiftiging in den gewonen zin van het woord. Een dag of twaalf geleden was het geheele kokspersoneel en de sergeant-menagemeester der kazerne ziek geworden tengevolge van het eten van rauw varkensgehakt, dat de mannen moesten klaarmaken. Bij allen deden zich verschijnselen voor van diarrhee, tengevolge waarvan zij eenige dagen in liet hospitaal moesten worden ver pleegd, waaruit zij evenwel weer geheel her steld werden ontslagen. De sergeant Jansma, niet tot het koksper soneel behoorend, maar die ook van het rauwe varkensgehakt had gegeten, en zich evenals de anderen onwel gevoelde, meende echter, dat 't niet zoo'n vaart zou loopen en melde zich niet ziek. Eerst na eenige dagen, toen zijn toestand steeds verergde, ging hij daartoe over en werd ook in het hospitaal opgenomen. Daar bleek het, dat zijn aanvankelijke on gesteldheid was verergerd tot ontsteking van den blinden darm, die zoosnel toenam, dat Jansma, Maandag j.l., na een verblijf van 8 dagen in het hospitaal aan de gevolgen is overleden. (Telegr.) Geen berouwl Kalajef, de moor denaar van grootvorst Sergiu3, die Dinsdag ochtend om 3 uur te St. Petersburg is opge hangen, moet vóór hij den strop om den hals kreeg met luider stemme geroepen hebben: //Er is verteld, dat ik om vergiffenis heb ge vraagd. l)at is een leugen. Ik ben getrouw aan den wil des volks, verlang geen gunst en sterf blijmoedig. Vr ij reizen met haar employés De directeur-generaal der Staatsspoorweg Maatschappij heelt bepaald dat ambtenaren beambten en werklieden der Maatschappij, die tot dusver op vrij vervoer voor 12 resp. 10 reizen per kalenderjaar voor zich en gezin aanspraak konden maken, met ingang van 5 Juni a.s., over datzelfde tyclvak van vrij- vervoer voor 15 reizen kunnen profiteeren, terwijl dit aantal voor ongehuwd personeel dat buiten de woonplaats van ouders of voogden standplaats heeft, tit 52 kan wor den uitgebreid, uitsluitend voor reizen op dienstvrije dagen naar de woonplaats der ouders of voogden. Bijbelkennis! Een bekwaam pu blicist, verbonden aan de N. R. O., die in Christelijke kringen zelfs naam verworven heeft, schreef dezer dagen in een schetsje over den afslag van zulm het volgende En als 't oude heertje van Abra ham z'n soldaten roept, dan is ei gemijnd op 318 stuivers, aantal koppen, waaruit de legerschaar bestond, die de aartsvader door de Roode Zee been voerde en sedert op de zalmmarkt een min of meer gewijd getal// Hieruit blijkt, dat deze persman meent, dat //Abraham met 318 soldaten door de Roode Zee is getrokken// Een kind op onze school weet het beter. De bijbelkennis der //ontwikkelden is vaak belachelijk gering als het niet om te schreien ware. Lafaard(s). Men schrijft ons Door kwaadwillige(n) is in den nacht van Maandag op Dinsdag eene koe, toebehooren de aan J. B. Timmermans, te Waalwijk, een der pezen van de aebterpooten doorgesneden, Dg politie stelt een onderzoek in naar de(n) laffe(n) dader(s). Op de vuilnisbelt verbrand. Een elfjarig meisje is op (le gemeentelijke vuilnisbelt te Huizen in brandt geraakt. Haar totstand is bedenkelijk. Door den drank! De man, die Zondagavond in beschonken toestand op den Drogersdijk, te Schevsningen, in een souster- rain van een huis is gevallen en bewusteloos per brancard naar het Ziekenhuis werd ge bracht, is daar aan de gevolgen van den val overleden. Met zijn speelmakker ver dronken. Dinsdagmorgen geraakte het 4-jarig zoontje van E. v. d. Meulen te Gar- newerd in het Oostum in een onbewaakt oogenblik met het geitje, waarmee hij speelde, in de gracht, waaruit beiden korten tijd daarna levenloos werden opgehaald. De po gingen van Dr. Seheuholls te Ezinge, die spoedig aanwezig was om de levensgeesten weer op te wekken, waren vruchteloos het arme kind bleek roet zijn viervoetig speel makkertje verdronken! P. G. Ct. Per telegraaf getrouwd. Een, van elkander 2000 mijlen verwijderd, bruids paar is onlangs in Amerika door middel van de telegraaf getrouwd. De bruidegom bevond zich op Fort Mackenzie, in de staat Wyoming, de bruid in een dorp in de staat Kentucky. Beiden waren vergezeld van een priester en hunne vrienden, toen zij zich naar het tele graaf kanf oor begaven, waar de gebruikelijke vragen en antwoorden telegrafisch gewisseld werd. De bruidegom is soldaat en kon geen voldoend lang verlof krijgen, om voor het huwelijk naar Kentucky te reizen, terwijl de bruid anderzijds, volgens de zeden van het land, zich niet naar hem mocht begeven, alvorens de huwelijksband was gesloten Soimneisdijk Geboren Kaatje, d. v. Cornelis van Lente en Pietertje Kranse. OndertrouwdLeendert Kluit j.m. 27 jaar (van Brielle) en Margaretha Hendrika Joppe j.d. 22 jaar. Gehuwd: Johannes de Wit j.m. 2g jaar en Willempje Vioegindeweij j.d. 24 jaar. Overleden: Geertje Breur, 11 jaar. d. v. Ger- rit Breur en Dorothea Verbrugge. Stad aan 't Haringvliet. GeborenJohanna Elizabeth, d. v. Marines Arendsman en Leentje van den Boogert. Predikbeurten op Hemelvaartsdag. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. Da. WeBtiik. Middelbands, vm. Ds. Bruining. Stad, vm. Ds. Polhuis. Den Bommel, vm. Ds. Emmen. Ooftgensplaat, vm. Ds. Yerweij. Oude Tonge, vm. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. Ds. Wentink. Dirksland, vm. Ds. Lammers. Herkingen, uam. 2 uur Ds. de Stoppelaar. Melissant, vm. Ds. Burger van Amsterdam. Stellendam, vm. Ds. Hoogcndijk. Goedereede, 's av. 6 uur Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, 's av. 6.30 uur Ds. Sieketee. Vuu alle overige plaatsen hebben wij geen opgaaf ontvangen. TOKIO, 29 Mei (2,80). De volgende Russische orlogs9Chepen zijn gezonken in den zeeslag bij Tsoesjima Linieschepen: Borodino en Imperator Alexan der III gepantserde kruisers Admiraal Nachi- niof. Dmiiri Donskoj, Wladiruir Monomach het kust-pamserschip Admiral Oesjakof; pantserdek- kruise sSwjetlana, Zjerntsjoeg; transportsche pen: Kamtsjatka drijvende werkplaats, en Irtes- siin. De Japanners vermeesterden de linieschepen Orel en Impeiafor Nikolaj I; de kust-pantser- schepen Admiral Senjawin en General Admiral Apraxin. Tezaam tien schepen gezonken, vier vormee»- terd. WASHINGTON, 29 Mei. Blijkens een bericht, door dat departement van marine uitTokio ont vangen, hebben de Japanners behalve de reeds opgegeven schepen vermeesterd, het Russische slagschip Sisoj Weliki en het admiraalschip (Knjas Soeworof) zwaar beschadigd. WASHINGTON, 29 Mei. Volgens een ambtelijk bericht uit Tokio, van Zondag zijn nog vermees terd een transportschip en een torpedojager, ter wijl drie torpedojagers in den grond geboord zjjn. De Japanners maakten m?er dan 2000 man krijgs gevangen. Togo voegt er bij dat het Japansche eskader onbeschadigd is. Oude Tonge, 26 Mei. Granen. Tarwe f 6.90 a 7.80 per Hl. Gerst 73/, a 8 ct. per Kilo. Rogge f4.80 a 5.40 per Hl. Haver 7 a 7'/, ct. per Kilo. Aardappelen f2.a 2.75 per Hl. Boter f 0.60 per pond. Eieren 3'/, ct. per stuk. Rotterdam, Ï9 Mei. Granen. (Binnenl.) Tarwe per 100 kilo f 9.10 a 9.65. Rogge per Hl. f 5.25 a 5.75. Haver per 100 kilo f 7.70 a 8.10. BI. Erwten geen handel. Bruine Boonon f 10.a 11.per Hl. Granen. (Buitenlandsehe) stil. Rogge per 2100 kilo: Helena gezuiverd f 162,73/74 kilo. Bulgaar stoomend f152, 73/74 ko. Helena st. f154 contant, 9 Pud 20/25. Taganrog stoomend f153 a 151, 74/74 ko. Stettiner aangekomen f154. Gerst per 2000 kilo: 61/62 ko. Zwarte Zee spoedig gewacht f120 a f 126.50. Mais per 2000 kiloAmerik. Mixed aangekomen f119, 118.50, 119, 120 gestort, dito stoomend f119. Publieke veiling. Verkocht ca. 90000 ko. B. S. Gerst ex. Bt. Sangstad, f 137.50 tot 120 ko. contant plus 1 pCt. kosten uit lichter alhier te ontvangen. Veemarkt. Aangevoerd: 1 Paarden magere en 372 vette Runderen, 492 vette- en graskalveren, 0 nuchtere Kalveren, 377 Schapen en Lammeren, 493 Varkens. De prijzen zijnMelkkoeien le kwal. 72, 2e kwal. 64, 3e kwal. 54 eent. Kalveren le kwal. 90, 2e kwal. 82, 3e kwal. 70et. Handel traag. Schapen le kwal. 66, 2e kwal. 54, 3e kwal. et. Lammeren le kwal. 70, 2e kwal. 60, Zuiglammeren cent. Varkens le kwal. 52, 2e kwal. 48, Je kwal. 41 ct., licht soort 42 a 44 cent. Handel vlug. Alles per KG. Aardappelen. Geldersche blauwe f 3.a 3.25. Eigenheimers f 2.20 a 2.40. Zeeuwsche bonte f3.50 a 3.75, dito blauwe f3.25 a 3.50. Weinig aanvoer, tamelijke vraag. Alles per mud. Kaas. Aangevoerd 3 partijen. Men besteedde van f20.— tot 22.— per 50 kilo. Eieren. Zeeuwsche f 3.30 a 3.40, Overmaasche f 8.60 a 8.70 per 100 stuks. Vlas. Aangevoerd 520 steen Blauw,steen Geel Hollandsch, 1370 steen Groningsoh, 764 steen Wit Zeeuwach. In het land ging weinig om. Enkele zaken kwamen tot stand tegen bestaande prijzen. Hier ter markt was zeer weinig aangevoerd van blanw en wit Zeenwsoh waarvoor echter goede kooplust bestond. Alles werd vlug opgeruimd tot vorige prijzen. De groote aanvoer Groningsoh werd slechts gedeel telijk opgeruimd tot 33 Btuivers per steen. Het sei zoen wordt hiermede gesloten. Meel. De vaste stemming bleef ook de afgeloopen week aanhouden, de meeste offerten waren hooger, vooral de inlandsche en Belgische molens. Meer bleef tot de verhoogde prijzen goed gevraagd. Amsterdam, 27 Mei. Aardappelen. Geldersche blauwen fl.70 a 2.50, id. bonten f0.a 0.Fr. blauwen 12.— a 2.80, dito borgergelen f0.a 0. dito jammen fl.50 a 2.10. Zeeuwsche blauwen f2.50 a 3.dito bonten f2.40 a 3.20, dito Eigenheimers fl.75 a 2.—. Spuische Jammen fl.70 a2.IJpol- dersche Jammen fl.50 a 2.Malta's per kilo 8 a 16 cent. Aanvoer 6 ladingen. Alles per mud. Ondertrouwd Bkielle, Sommelsdijk, 25 Mei 1905. N. MIJNDERS en Echt- genoote brengen met deze voor de vele bewijzen van belangstel ling bij hun 25 jarig huwelijksfeest on dervonden hunnen hartelijken dank. Melissant, Mei 1905. Ondergeteekende geeft door deze kennis aan zijn Gemeente en Omstreken, dat hij op 1 Juni 1905 zijn zaak heelt over gedaan aan den heer J. U NIEU- WENHU1JZEN. Ilartelijken dank voorde gunsten vertrouwen mij geschonken, inzonder heid aan diegene, die mij bij het begin tot het einde van mijn werkkring daarvan blijken gaven. Verder ben ik dan ook zoo vrij mijn opvolger in dienzelfden gunst en ver trouwen aan te bevelen. R. M. J. VERTON. Dirksland, Juni 1905. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een Sclioeuinakerskuecht (halfwas) of vergevorderd leerling. Gerf. Godsd. te gen kost en inwoning en loon naar be kwaamheid. Adres: L. VAN DER VLUGT, Schoenmaker Stellendam. Terstond benoodigd voor een Graanschuur te bonwen bij L. PEETERS, Kwaden- damme. Te huur aan de Langeweg in de ommiddelijke omgeving van Som melsdijk een v. OORSCHOT, onder AdresC. Sommelsdijk, aangeboden een zonder gebreken voor slechts f20. Adres No. 10 Bureau van dit Blad. BOEKHANDEL* IXf Levering tegen concurreerende prijzen, van alle soorten alsmede School- cn Teekeiibcnoodi|;dheden. Prachtige keuze Zondagsschoolboekjes, en kleine Boekjes vanaf 3© ct. Levert alle soorten en plaatst Advertentiën in alle bladen, alles zonder eenige prys- verhooging. Verkoopt Loten Paardenmarkt Dirksland en Dinteloord, a f 0.60 en f 0.50 per lot. Beleefd aanbevelend. onovertroffen voor moes, vla's en pud ding a f 0,35 per fl. incl. fl. bij A. W. KEIZER, Dirksland. Ook verkrijgbaar bij J. v. d. GROEF te Dirkst.and. Het Bestuur van den Polder „Het West-Nieuwland" gemeente Ouddorp zal op Dinsdag 13 Juni a s. des namid dags ten 3 ure in de Poldersecretarie aanbesteden Aanwijzing 7 Juni 's namiddags 2 ure. Bestekken zijn tegen toezending van f 0,50 te bekomen bij den Secretaris en inlichtingen bij bet Bestuur. Het Bestuur, P. BREEN Jz., Voorzitter. D. VOOGD, Secretaris. Ouddorp, Mei 1905. De Ondergetee kende zal op Vrijdag 2 Juni a.s. ten zijnen huize trachten aan te beeteden De inschrijving moet geschieden per M3 in het werk te leveren. Aanwijzing "op het terrein op den dag der aanbesteding 's'morgens 9 uur. L. MOERLAND. Stellendam. f 3,3© per 50 Kilo. Aanbevelend Handel in Meel en Kruidenierswaren. De firma DE JONGE Co., gevestigd te Amsterdam, verzekert tegen BRAND SCHADE. Ondeiling en op vaste premie. Agent Opnieuw ontvangen een partij Deze Inkt munt uit doordien kleeding- stukken daarmede geverfd als nienw kunneh worden gedragen en bes ist wasch- echt blijven. Verkrijgbaar als volgt Zwart 1/2 flesch a 25 eent. Marineblauw flesch a f 0,75. SOMMELSDIJK. zijn Eenig adres te Rotterdam naast PEEK en CLOPPENBURG. Intere. Tel. 2994. Premie voor jonge Paarden 1,5© met voor Runderen 1,1© met 8© schadevergoeding per f 1©©,— per haltjaar. (1) Het is geoorloofd alleen de meest waardevolle paarden te verzekeren. Agenten gevraagd. LIATIItllT, Directeur. Inspecteur: de neer J. v. d. MEIJDEN te De Werkfn (N.-Br) Agenten: S. M. VAN DER VLUGT te Sommelsdijk J. 0. M. BOTH Czn m/Sn Sib/; ZEEEIJK le Stellendam; L. MOELKER te Middelharnis; JACOB BREEN te OudoorpT. DOLLEMAN Czn. te Nieuwe ToDge,

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 3