m m Antwoorden of mededeelingen IV Niets tegen de gevolgen van ouder dom en invaliditeit der werklieden. Niets tot Landbouwvertegenwoor- diging. Niets tot vrijmaking van 't Hooger Onderwijs. Niets tot vrijmaking van het Mid delbaar. Niets tot vrijmaking van 't Lager Onderwijs Niets 'tot pensioneering van bijzon dere onderwijzers. Niets voor hun weduwe en weezen. Niets tot krachtige wettelijke beteu geling der drankzucht. Niets in de zaak van de administra tieve rechtspraak. Niets tot belemmering van Staats- en andere loterijen. Enz. De Liberalen can 1S91 tot 1901. Prof. Treub, die liever 20 Socialis ten dan 20 Oud-Liberalen in de Kamer had, sprak 16 April 1901 te Steenwijk: De liberale heeren zijn wel voor hervorming, maar er zijn gren daden. Hebben ze dan niets gedaan na '91. Ze hebben wel iets voor Land en Volk gewrocht Zie hier Van 21 Aug. 1891 tot 9 Mei '1894 onder "t Ministerie Tak van Poortvliet a. afschaffing en wijziging van accijnzen op zeep en zout en invoering van nieuwe belastingen. b. subsidies aan scholen voor ambachtsonderwijs. c. d. e. Wie de vraagteekens kan invullen met wetten of wetsontwerpen, moet het ons maar opgeven maar wij kun nen het niet. Van 9 Mei 1894 tot 27 Juni 1897 onder 't ministerie Van Houten a. regeling van 't kiesrecht. b. herziening der wet op de personeele belasting, om tegemoet ie komen in de boven reeds genoem de snieuwe® belastingen nl. be- drijfs- en inkomstenbelasting. c. heffing van hoogere invoerrech ten naar de waarde der goederen om ontduikingen tegen te gaan en de Rijksmiddelen te versterken. Verhooging was 50 percent. d. nadere helling van 't succes sierecht. e. nadere regeling van het zegel recht op effecten. f. Hinderwet. g. Veiligheidswet. h. Een Staatscommissie benoemd om over de werklieden pensio neering gegevens te verzamelen. (Ja! Ja!) i. 81/2 millioen aanschaffing of aanmaak van geweren van 6V2 m.M. met toebehooren en van de daarbij behooreride patronen, pa- troontasschen, geweerriemen, pa- troonfabriek enz. enz. (Lach niet om de Snelvuurkanonnen Van 27 Juli 1897 tot Sept. 1901. a. afschaffing van de plaatsver vanging een erfenis uit ons Mi nisterie van '88. b. Woningwet 22 Juni 1901. c. Gezondheidswet 21 Juni 1901. d. Ongevallenwet 2 Jan. 1901. e. Leerplichtwet 7 Juli 1900. Ziedaar nu uit de oude archieven al 't beste opgezameld, wat er te vinden was. En nu noodigen we met aandrang iederen liberaal ait om ons aan te wijzen, wat belangrijk wetsontwerp we hebben overgeslagen; dan zullen we 't er nog bijzetten. Van 1848 tot 1889 klinkt het uit den mond van den onverdachten libe raal Quack Niets, niets gedaan voor den werkman en zijn sociale leven. En 'tis zoo. En van 1891 tot 1901 kan ieder ons staatje van ontwerpen nakijken. En 't eenige wat bijzonderen lof ver dient is de Ongevallenwet en de Veiligheidswet. Al 't andere laat hoe goed ook bedoeld, zeer veel te wen schen over, waar de practische toe passing zich uit de theorie van de wetten ontpopt. Voor den werkman beteekent het een beetje. Wat nu 't Vliegende Blaadje No. 1 bedoelt met de »mildelijke subsidie® is ons een raadseler is wel voor onze Christelijke Scholen meer subsidie ontvangen door de welwillendheic van Mr. Borgesius, maar die vloeide uit de Leerplichtwet voortwas de Leerplichtwet niet gekomen, dan ook niet onze subsidie voor schoolbouw En dan »mildelijk« Waar was Dr Kuypers wetje dan voor noodig? Wat het bedoelt met de »vrije in richting der kerkgenootschappen® be grijpen we ook niet. Die vrije inrich ting is er altijd geweest sinds 1816. Ziet dit op 1831, toen de Afgeschei denen in de gevangenissen werden gezet We dringen er bij den schrijver van dat propagandablaadje op aan om zich vooral in deze dagen duidelijk uit te drukken, We moeten elkaar goed kunnen begrijpen want 't is alleen om de waarheid te doenen niet om kiezcrslokkerij door leugens. Ten slotteWie laat de boeren en boerenarbeiders in de toekomst meer beta len, de liberen of deze Regeering, vraagt het blaadje. Als de schrijver eens met een rekensommetje voor den dag komt, inplaats van met 't looze wangenomen dat meerderjarigen gemiddeld dubbel zooveel van de iariefartihlen ge bruiker,k enz,, zullen we daarop met cijfers antwoorden. Wij redeneeren nu voorloopig eens precies eender Aangenomen, dat de Liberalen in de volgende jaren even weinig doen als de voorgaande (stel, ze worden meer derheid) dan zullen de boeren en arbei ders minder betalen dan onder ons Ministerie, want wie niet werkt, heeft geen geld noodigmaar wee dan het ar beidende volk. 't Armhuis, dat daar nog altijd staat als een protest tegen de ver- waarloozing van den ouden dag des werkmans door 't Liberalisme, zal dan de pelgrims van den arbeid, af gemat naar 't lichaam, verstompt naar den geest welwillend opnemen en be schutten tot de dood een einde maakt aan een welbesteed, doch «uitgefloten® leven. IVI U'R E IM Tuin- en Lantlbouiv. PROEFVELDEN. VI. „Romeijn"; „Van den Bosch Co. Soes"; „Mans holt-Westpolder» en „Eigenteelt". Ziedaar de namen van een viertal Erwtenvariëteiten door den heer I». Lodder te Goedereede beproefd. Het veld waarop dit plaats had, lag op lichten kleigrond in den polder Oud-Westerloo, genieente Goedereede. 't Verkeerde volgens het Verslag, in goeden toestand, wat bemesting aangaat. Het jaar vóór den proef met erwten droeg'het uien. Kn 'twerd na dit gewas bemest met superphosphaat. Behalve „Mansholt-Weatpolder" zaaide de heer Lodder den 26 Maart de variëteiten. En wel op rijenafstand van 22 cM. „Mansholt-Westpolder" kwam niet tijdig in het bezit van den proef nemer. Daardoor viel de zaaitijd hiervan wel wat laat. Eerst 5 April ging 't zaaigoed in den grond. Ook wordt ten aanzien van deze variëteit opgeteekend, dat 't zaaigoed minder goed was, dan dat der andere soorten. De lezer onthoude dit een en ander bij het beoordeelen van de variëteiten wal. Want licht zou hij, wanneer hij zonder meer de cijfers, slaande op de resultaten, vóór zich kreeg, de „Mansholt-Westpolder" min der waardig achten. Want tusschen „Eigenteelt" bv. met 3t55 KG. erwten perH.A. en „Mansholt- Westpolder" met 2420 KG. is een groot verschil, dat zonder twijfel grooter werd onder invloed van de twee bovengenoemde omstandigheden, te wetenlaat zaaien minderwaardig zaaigoed. En vergelijking is dan ook in zoo'n geval nooit zuiver. Wat de ontwikkeling betreft van het gewas op de onderscheidene perceelen ieert ons 't Verslag „Romeijn ontwikkelde uitstekend". De kleurwas donkergroen. Zoo hier en daar een enkele „sprin ger". Hetzelfde wordt gezegd (behalve van die „springers") van „Van den Bosch Go. Goes". „Mansholt-Westpolder" had mooi zuiver stroo. Het was licht van kleur en lang. En „Eigenteelt" ten slotte, afkomstig van den heer C. A. Vogel te Goedereede vertoonde veel „springers". De kleur van dit gewas was donkergroen. „Mansholt" en „Eigenteelt" oogstte men 12, de andere twee op 5 Augustus al. De kwaliteit der erwten was bij alle variëteiten uitstekend. Ze kookten best en hadden de hoogste marktwaarde. Ten aanzien van de resultaten geef ik aan het slot weer de tabel. Daar blijkt in elk geval wel uit, dat „Eigen teelt" zich best kon mete n met de andere soorten. JS O a 7. "pa 6o •r_l <1 K - H g P< s 2 .2 rO Ps O o O t-i OQ M M 2 01 o ra -JH a a 'taaoitd QUA lamaitiK a O) I O O O rCJ <3 n O •T3 a 0 eP 09 Q 1 SC s Wedstrijd van oud-leerlingen van Lanbouw- cursussen. De vereeniging „Landbouwonderwijs" heeft de loffelijke gewoonte, de leerlingen van de land- bouwcursussen na het uitreiken van een diploma nog niet los te laten. Zij steil hen in de gele genheid het geleerde in de practijk toe te passen door het uitschrijven van een wedstrijd in het uitvoeren van proefnemingen. Elk der deelnemers moet een beschrijving van de gedane proef inleveren waarna de daarvoor aangewezen commissie, bestaande uit de heeren Van Bijlevelt, Landbouwconsulent, L. Pen, onder wijzer met acte Landbouw en J. van Schouwen, landbouwer, beoordeelt wie voor een prijs in aan merking komen. Vooral wordt dan rekening gehouden met het feit, dat de uitgebrachte ver slagen komen van oud-ieerlingen van een Land- bouwcursus. Dit jaar had de commissie elf proefnemingen in 1904 gehouden, te be oordee- len. Twee verslagen waren zoo onbeduidend, dat ze ter zijde gelegd moesten wordende overige 9 waren van 8 deelnemers. Aan Jan Mastenbroek te Ouddorp, werd toot twee proefnemingen een eersten prijs toegekend van f10. A. Padmos Lz. te Ouddorp, Adam Koese Johz. te Stellendam, J. Koert Mz. te Den Bommel, Gsbr. Zeedgk te Middelharnis en C. Dorst te Nieuwe-Touge, verwierven een tweede prijs van fó, terwijl A. v. d.Meide Dz. teSommelsdijk en Jb. Bosschieter Gz. te Dirksland een derden prys van f2,50 bekwamen. Het gehalte der genomen proeven stak in vele opzichten gunstig af bij dat van vorige proefne mingen. VERSLAG van de Lezing van den Heer Van der HurkInspecteur van de centrale Leenbank te Utrecht. Op initiatief van de Landbouwvereeniging te Stad aan 't Haringvliet trad op 25 Mei 1.1. bij G. Smits op de WelEd. Heer v. d. Hurk, onder bovengenoemden titel, met het doel om alhier eene Boerenleenbank te sluiten. Na zijne inleiding gehouden te hebben, begon hij het nut dezer bank te behandelen. Hij wist te vertellen, hoe en op welke wijze geld te bekomen was, van verschillende banken, No tarissen enz., welk voordeel en welke vormen er aan verbonden waren, om in hoofdzaak de naar den Duitschen oprichter genoemde Raif- feisenbanken (Boerenleenbanken) in 't uitge breide behandelen. Zijne lezing in 't geheel te weergeven zou te veel kolommen eischen, daarom slechts kortelijk den hoofdinhoud weergegeven. Deze bestond uit 4 deelen, met betrekkelijk zware eischenwe ke er verbonden zijn om zulk eene bank tot stand te doen blijven en om eene oprichting te verkrijgen. Punt 1 was dat men moest beginnen met de oprichting eener kleine bank, (met het oog op de plaatselijke toestanden). 2e. Het kasbe heer. 3e. dat zij moest vormen een ondeel baar fonds, d.w.z. dat er geene winst zal te verdeelen vallen, maar men dient te zorgen voor eene reserve, terwijl zijn 4e punt inhield De onbeperkte aansprakelijkheid der leden. Deze punten werden op de breedvoerigste wijze duidelijk uitgelegd. Verder Wees Spreker op de werking van de locale en centrale banken (Utrecht en Eind hoven), om eindelijk te wijzen op de opvoe dende kracht, die van een boerenleenbank uitgaat, n.l. vorming van betere administratie, spaarzaamheid, vrij goede rente, en dat een ieder er gebruik van kan en wil maken, ge tuige het aantal inste.lingen, om met een ernstig woord tot opwekking van het oprichten eener boerenleenbank te sluiten. Na afloop werden verscheidene vragen be antwoord en 14 personen besloten lid te worden. Wij hopen dat er zich een flink finantieel bestuur zal vormen, (anders gaat het niet.) Met ernst besloot men Maandag 29 Mei weder te vergaderen, (waarover later). Eere den spreker v. d. Hurk voor zijne inleiding en hopende dat hij succes voor zijn pogen mogen behalen in onze gemeente, zien wij het verdere beloop met belangstelling tegemoet. Trnagijaak. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. zijn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 815. Kan man Oost-Indische kars nu nog zaaien 816. Hoeveel boonen om een stok? Of is 'tal te laat daarvoor. 817. In myn provisiekast heb ik veel last van mieren. Welk middel moet ik aanwenden om van deze onaangename huisdiertjes verlost te worden. Antwoorden en mededeelingcn. 812. Hooiland als vóórwei gebruikt Daar kan een enkel baaltje chilisalpeter oogst en kwaliteit van 't hooi nog zeer te stade komen. Niet zaaien als er beesten in de wei zijn, hoor 813. Tegen luis in tuinboonen? Het zooge naamde „toppen" schjjnt wel een uitstekend middel. Wacht er niet mee, totdat de luis zich reeds genesteld heeft in de oksels der zijscheuten. 814. 't Niet willen uitloopen van enkele knop pen op zwarte aalbessenstruiken. Zuigen soms verder staande knoppen ook te veel Zoo ja, nijp deze dan in. Denkt ge aan eene ziekte, stuur dan een aangetaste tak op naar hetphyto- pathalogisch laboratorium Willie Commelin Schol ten te Amsterdam. Prof. Dr. Ritzema Bos zal U dan kosteloos van advies dienen. Ble Oorlog. DE ZEESLAG. 29 Mei De geweldige strijd ter zee de vrese lijkste in de moderne krijgshistorie! is inderdaad naar de berichten al lieten ver moeden, gevoerd in de stiaat van Korea. De eene berichtgever spreekt van een groote Japansche overwinningeen an der alleen van een aanmerkelijk voordeel door Togo behaald een Russisch linie schip en vijf andere Russische schepen zouden in den grond geboord zijn en weer een ander van schrikbarende verliezen aan weerskanten. Van den Amerikaanschen consul te Nagaseki was dan het bericht, dat een vijftal Russische schepan waren vernield door de Japanneezen. Opmerkelijk intu»- schen, dat men van officieele zijde in Japan nog niet3 van zich hooren liet Een be richt, dat uit lientsin naar Rome werd overgeseind, hield in, dat de Russen totaal verslagen waren, 't Zal wel op Chineezen praatjes berusten. Onmogelijk is het niet, dat Togo finaal heeft afgerekend met zijn vijandmaar als dat is gebeurd, zal de eerste victorie-kreet toch wel uit Japan zelf komen. Het laatste bericht uit Shanghai kl uk niet ontmoedigend voor de Russen edoch, het werd door een Russischen berichtge ver overgeseind Van alle zijden komen telegrammen met berichten over den zeeslag tusschen Tsjoes- jima en de Japansche kust. 30 Mei. Wat bekend geworden is, in den loop van den dag, over de mdeilaag van de Russische vloot iu de straat van Korea, en de verlie zen die ze later nog geleden heeft t en de overwinnende vloot haar vervolgde in de zee van Japan, stelt ons in staat, den omvang van de ramp die de Russen getrof fen heeft, te overzien, hoewel men nog niets wéét van de omstandigheden die het de Japanners mogelijk maakten, een zoo volslagen en naar 't schijnt nagenoeg onver mengd succ?s te behalen. Vooraf zij nog 't voorbehoud gemaakt dat niet al wat thans nader bekeni gemaakt is, uit beslist vertrouwbare bron komt, maar evenmin is er reden om die berichten onhetrouwbaai te achten. iiet blijkt dan in den vollen zin van liet woord een debacle geweest te zijn voorde Russen. Het radically annihila ted v van liet eerste ambtelijke telegram over den strijd, was niet overdreven. Om het kort saam te vattenliet is gemakkelijker te zeggen wat voor Russische schepen den dans ontsprongen zijn dau de verlorene op te sommen. Nemen wij aan dat de vereenigde vloten van Rozj 'twenski en Nebogatof voltallig aan liet gevecht in de straat van Korea hebben deelgenomen (maar liet is eerder waarschijnlijk dat een p.^ar van de snelste kruiscs, de hulpsche pen geëscorteerd hebben bij hun tocht om den J a pauschen archipel been) dan beschikte de Russische vlootvloogd vóór den slag over 8 linieschepen, 3 kust-pantserschepen, 3 gepantserde kruisers en 6 pantserdekkrui- sers ongerekend de 13 torpedojagers, 6 hulpkruisers, en de verdere schepen aan de vloot verbonden maakt dat 20 gronle oorlogsschepen. Volgens de thans ontvan gen telegrammen zouden er daarvan nog 6 over zijn twee liueschepen, de Osljabja en de Nawatin en vier pantserdekkr'uisers, de Aurora, Oleg, Izcemroed en Almaz. Alle vier splinternieuwe groote slagschepen en nog twee oudere, alle drie kust-pantser schepen, alle drie gepantserde kruisers zijn verniel 1 of in handen der Japanners geval len. (Het telegram betreffende de Sisoj We'iki en R wjestwenski's vDgschip de Knj '3 Sueworol' is echter niet volkomen duidebjk.) Van groot belang is, dat een der nieuwste slagschepen en een ouder, bene vens twee kust-pantserschepen naar 't schijnt niet zwaar beschadigd, in handen der Japanners gevallen zijn. Het is nog niet vei kblaarbaar hoe dat mogelijk is geweest, misschien zijn deze schepen op 't strand gezet moeten worden of nanhunstuurtoestel beschadigd. Daarentegen zou aan de Ja pansche zijde geen enkel schip, althans geen g oot schip (Togo spreekt echter zelfs niet van verloren torpedobooten) verloren of zwaar beschadigd zijn. Terwijl de verloren schepen, de kleinere, hier niet genoemde, inbegrepen, voor Rus land e n materieel verlies vertegenwoordi gen dat vermoedelijk de honderd millioen gulden nabijkomt, is ook het verlies aan menschenlevens vooral ontzettend. De sche pen die in het eerste groote telegram als vermeesteid opgegeven werden, telden fe «aam 1980 man bezetting, de later genoem de nog 1201) man, de nis gezonken opge geven 4125, met de bemanning der kleinere schepen mede kan men het totaal der in dezen een en zeeslag omgekomen of krijgs gevangen genaakte Russen begroeten op hltiO man, waarvan waarschijnlijk veel meer dan de helft het leven verloren hebben, terwijl er onder de krijgsgevangenen nog veel gewonden zullen zijn Over R izjetwei ski's lot is nog niets gemeld, wel wor 't bericht dat de onder bevelhebber admiraal Nebogatof tot de krijgsgevangenen behoort. Ter vergelijking diene, dat de strijdmacht waarmede Togo zijn schitterende overwin ning heeft behaald, ten hoogste vier groote en twee kleine rlagschepen telde, met een gezamenlijke tonnenmaat van 63,687 ton, tegen 1 1 (1,582 aan den Russischen kant,met over 't geheel iets zwakkere bepantsering en bewapening en gemiddeld van oudere digteekening. Aan kruisers, gepantserde en pantserdekkruisers, waren de Japanners echter de Russen ver de baasevenzoo aan torpedobooten. En het is wel aan te nemen dat zij vooral van deze laatste goed gebruik hebben gemaakt. De oplossingen van ons tusschen- tijds opgegeven Prijsraadsel was We ontvingen daarop zooveel be rijmde oplossingen, dat de ruimte van ons blad niet gedoogd die allen af te drukken. We hebben daarom gemeend voor ditmaal af te wijken van onze ge woonte om alleen met de verloting te volstaan. Een keurige, acuraat ioopende Wekker, die den Heer Van Messel ons cadeau gaf, viel bij loting ten deel aan A. Ï2RIJS, DEM BOHIIEL, dien het instrument bij ons kan af halen. ëPiaatseZïjk lieuws Soiiiiuelsriijk. De beproeving der brand spuiten I en II welke op Donderdag 8 Juni des avonds ten 6 ure zou plaats hebben is verzet op Dinsdag 6 Juni a s. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente herinneren de ingezetenen aan den dankdag of de godsdienstige viering van de overwinning bij Waterloo die vol gens ZijDer Majesteits bepalingen dit jaar behoort plaats te hebben op Zondag 18 Juni a. s. Aan den vader van den loteling K. T. Ie Comte van de lichting 1905 behoo- rende tot het 4e Regt, vest. art. te Wil lemstad, wordt, zoodra gebleken zat zijn, dat hij voor den militairen dienst geschikt is e.ne vergoeding toegekend ten bedrage van 50 cent per dag gedurende den tijd, dat zijn zoon zich in werkelijken dienst be vindt. Stad aan 't Haringvliet. B. en W. maken bekend, dat de jaarlijksche collecte ten behoeve van het »Fonds tot aanmoe diging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlandent zal plaats heb ben op Maandag 19 Juni a.s. Dell Boiuiuel. Verleden week Vrijdag viel de vrouw van W. Maastricht van de zolder, waarbij zij zich zoodanig bezeerde, dat zij niet kan loopen. Onze vroegere dorpsgenoot C. van der Sluijs, thans te Lochem (Gelderland), behaalde zijn diploma voor Gemeente-Se cretaris. Oude Toilge. De milicien-verlofganger van de lichting 1898 C. Schouwenaar is tegen 5 Juli a.s, voor herhalingsoefeningen onder de wapenen opgeroepen. Bij publicatie is door H. H. Ged. Staten de uitslag bekend gemaakt van de in Maart en April dezes jaars gehouden stierenkeuriugen. De heer B. van Vugt, landbouwer alhier had dit jaar het geluk dat zijn 1 ,/a jarige stier eene Prov. premie werd toege kend van f 1 50. De loteling J. van Erkel die 25 Mei jl. te Dordrecht voor korte oefeningen is ingelijfd is geplaatst bij het 4e Regt. Vest. Art. te Willemstad. Dirksland. S. Poortvliet en L. Struik zijn Donderdag 25 dezer ingedeeld bij de Jagers, garnizoen 's Gravenhage. llerkiugei). De milicien A. Verschoor uit deze gemeente is als garnizoensplaats aangewezen Willemstad. Alelissailt. Door Ingelanden van den pcider »Roxonisse« is tot eersten candidaat- Dijkgraaf gekozen de heer L. van Beek, aftredend Dijfgraaf van dien pold«r, terwijl door ingelanden van den Gabriëllinapolder tot eersten candidaat- gezworen is gekozen de heer J. Schilperoort, aftredend gezworen. Door den gemeenteraad werd in zijne vergadering van 25 dezer vastgesteld, een verordening op het bouwen van woniugen. Stellendam. Ter benoeming van twee Heemraden van den polder »de Generale Dijkage« van Stellendam zijn als eerste candidaten gesteld de aftiedende heeren T, Meijer en A. van Schouwen en respectieve lijk als tweede candidaten de heeren A. Kreeft en J. Lokker Czr,. Een afschrift van het kohier der Be lasting op de Honden voor het dienstjaar 1905 ligt gedurende 5 maanden van 27 Mei jl. tot en met zó October a.s. ter Gemeente-Secretarie ter visie. Het kohier van den Hoofdelijken Omslag is van H.H. Ged. Staten alhier goedgekeurd terug ontvangen. Goedereede. Alhier is dezer dagen in den tuin achter de woning van den heer A. v. S. eene postduif komen aanvliegen. Het diertje had een ringetje aan één der pooten waarop stond 0285 301. Het kohier van den Hoofdelijken Omslag dezer gemeente over het dienstjaar 1905, beloopende het bedrag van 12921,10, is van H.H. Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen. Volgens publicatie wordt gedurende het winterseizoen 1905/6 de gelegenheid opengesteld tot het kosteloos ontvangen van voorbereidend militair onderricht in de Gemeentelijke Bewaarschool, mits het aan tal dat zich aanmeldt, voldoende is. Gedu rende de maand Juni bestaat daartoe ter Gemeente-Secretarie gelegenheid des vm. van 1012 uur. Op Dinsdag, den 6 Juni e.k, zal de verkiezing plaats hebben van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het kiesdistrict Zierikzee. Formulieren voor opgaven van candidaten zijn kosteloos ver krijgbaar. De loteling Johannes de Reus der lich ting 1905 is ingedeeld geworden bij het Reg. Grenadiers en Jagers te 's Gravenhage. - De milicien-verlofganger C. J. van Duijvendijk der lichting 1900 is tegen 17 Juli a.s. bij het korps Pontonniers, 2e Cïe> garnizoensplaats Dordrecht opgeroepen om onder de wapenen te komen. Nieuw-IIelvoet, 27 Mei. Naar wij ver» nemen zal heden de eerste steenlegging plaats hebben van de 24 te bouwen won ingen der Coöperatieve Bouwvereeniging. Nieuweiihoorn. Woensdag was het zevenjarig zoontje van kapitein Van Roon aan 't spelen op de nieuwe trambrug, waarbij hij het ongeluk had midden in de diepe vliet te vallen. Gelukkig werd het nog intijds opgemerkt door den Majoor-Schrijver Van Rijn die oogenblikkelijk te hulp schoot en zonder aarzelen in den Vliet sprong waardoor hij de voldoening mocht smaken een menschen- leven gered te hebben. Zonder zijne tus- schenkomst toch was het knaapje stellig verdronken. Binnenkort is dit nu de tweede maal, dat genoemde Majoor een kind daar het leven heeft gered, van het gadering Tonge, dek Present a van Dorsze Nadat de pend is, wc ring gelezei le. Stelt deeling der a. Missive daarbij goc van den H' 1905. b. Missiv richtende en van d Beide mi; nomen 2e. Wore gesteld he ding door heer over boedel van De kwitant commissie en G. Hees Na voort missie hei overeenste: uitgaaf, stemmen 3e. Veri teur van rekening d beheer ove door eene P. Oomens rekening ei teerd, dat zijn, wordt goedgekeui strateur v houden be 4e. Wor van het 12 Maart lt maikt in d is bepaald Voorzitter wijzigen d den eerste September valt op 8 markt zal Donderdag wordt daai men, zuil Staten dez worden. 5e. Deel binnen ki Lagere Sc! kingen wo gemachtig rende plaa 6e. Wot behandeld. 7e. W01 hofstede t( L. G. Dabl zen en deij delingen vj' het vernii de zuidzij door Burj onder de aanbested 8e. Zegt| taris van heeft ont ren door wijzen, mi gedachten besloten beantwoo staat tegei de suiken deskundig! 9e. Doe gevoerde van het T nieuwen bedongen Na uitvj algemeens verbouw graaf kant briefwisse Na nog ken aard verlangde den Raa gesloten. van het Ilerliin Tegenw De Voc dering er lezen de deze onvi ker.d. Is aan 3 missi velijk in) le. He inzage ge nomen. 2e. Goc koop van hoornen. 3e. Id< eveneens Komt bouwen Nadat de lede. inlichtinl Bek, of van sla de hoog De Voor: doch ste op 2.25 Heer Kr zullen z iets lage M. Als Heeren Als 3e De Vc de vorig en stel t te k,enn neemt reeht te ongeoori De He benoemt woord t worden aangeno Als 1. Reclame gaderitif Op bet li>£ Inzet schuur de kol op den en de I met boomg Nutari.

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 2