VERSLAG SAMENSPRAAK. van leermiddelen. Na breedvoerige bespre king is besloten dat op een en ander zal worden gelet, en zoo na mogelijk in die behoefte zal worden voorzien. ae. Daar op het schoonhouden der school ook nog al aanmerkingen werden gehoord en gewezen werd op de beide schoonhoudsters (die hoewel de goede wil misschien niet ontbreekt beide door op meer gevorderden leeftijd te zijn gekomen niet meer in staat zijn voldoende hun werk te verrichten), werd besloten beide schoon - houdsters tegen i Juli e.k. te ontslaan, maar hun salaris nog te doen doorgaan tot i October 1905. 3 e, Ingekomen een verzoek van de heeren van Berkel en Kok, tot afschrijving eener gedeelte hunner aanslag in den hooi- delijken omslag, dienst 1905, werd aange houden tot was gebleken tot welken datum zij in deze Gemeente bleven gevestigd. Op een reclame wegens aanslag in voornoemde belasting van den heer M. Kooman werd afwijzend beschikt. 4e. Werd overgegaan tot benoeming van een gemeentewerker. 16 sollicitanten waren ingekomen waaronder drie van buiten deze gemeente. Na gehouden bespreking werden verschillende personen als minder geschikt en gewenscht afgevoerd. Als nu tot stemming overgaande werd met meer derheid van stemmen benoemd A. Krijgsman Pz. bij wijze van proef voor den tijd van 1 jaar. Niemand meer het woord verlangende wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. van het verhandelde in den Gemeenteraad te Melissant, op Donderdag 25 Mei 1905 des nm. 3 ure. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter Mr. C. Zaaijer opent de vergade ring. De notulen worden voorgelezen, goedgekeurd en geteekend. Aan de orde is: le. Ingekomen stukken. Een missive van Ged.Staten waarin toestemming gegeven wordt tot den aankoop van de watering loopende van de Voorstraat tot den Achterweg onder den Molendijk. '2e. Consessie voor een te stichten fairbank. Door den heer Prince is aanvrage gedaan om een fairbank te stichten aan den liavendijk nabij het Sas van Dirksland. Na eenige bespreking wordt vastgesteld en besloten voor 25 jaar beginnende 1 Juli tot 30 Juli 1930 toestemming te verleenen. 3e. Verordoning omtrent gebouwen. In de door B. en W. voorgestelde verordening wordt nog eenige wijziging gebracht en daarna vastgesteld. Niets meer aan de orde zijnde, en niemand het woord meer verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Ing-ezmiclen bukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Mag ik s.v.p. voor onderstaande een plaatsje in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijnen dank. Op Zondag 14 Mei 11. is te Oude Tonge een paard gestorven voormiddags 9 uur. Bedoeld paard heeft op den mestput gelegen, uit den wind en in de zonden ganschen dag, had medicijnen ingenomen, enz. Omdat het Zondag was werd het geen hals afgesneden of buik opengemaakt. Den anderen morgen 15 Mei om 7 uur werd het verkocht en naar den dijk gereden, aldaar gevild en aan stukken gesneden. Daar heeft het gelegen tot 's middags plm. 4 uur, en werd het weer ver kocht en naar Stad aan 't Haringvliet vervoerd. Den anderen dag (d. i. Dinsdag 16 Mei) zou er een koopman komen uit Schiedam om dat rotte, stinkende zoodje vermoedelijk in den handel te brengen (eet smakelijk) voor menschelijk voedsel. Indien nu alle menschtn onze naasten zijn, ook die te Schiedam en te Rotterdam wonen, dan doe ik een beroep op de menschen in Flakket, op de WelEd. Heeren uitmakende de Gezondheids- Commissiën, H.H. Doctoren en meer Autoriteiten, Agenten van Veeverzakeringen, aan aile particu lieren, om te trachten te voorkomen, dat zulke in staat van ontbinding verkeerende kadavers, niet in den handel kunnen komen. Daarmede zal aan de Maatschappij een goede dienst worden gedaan. Uw dw. dn. I. DE WINTER. Oude Tonge, 23 Mei 1905. Verioeke andere bladen dit over te nemen I Geachte Redactie Wees s. v. p. zoo goed, het volgende gesprek ook in uwe veelgelezen kolommen te plaatsen. Piet. Ha, het doet mij genoegen, dat ik u zie binnen komen, daar ik al bevreesd was voor eene staking uwer bezoeken. Jan. Zoo, ben je dan soms ongerust datje het de vorige maal wat bont gemaakt hebt 1 Piet. Wat mij aangaat niet, maar het had mogelijk niet naar uw smaak kunnen zijn, aange zien het gros van het menschdom in deze laatste dagen kittelachtig van gehoor is. Ik ben echter verblijd, dat het met u gelukkig zoo niet ge steld is. Jan. Het is mij te doen, om uit dien rosmo len verlost te worden, waarin ik maar al te dik wijls verward ben, en dat vooral in de verkie zingsdagen. Piet. Zeg dan maar weer eens, wat u op het hart ligt, en doe maar als een zekere Diogenes, die gewoon was om te zeggen: „wat er op uw hart ligt, moet je er niet op laten leggen," Jan. Ik heb dan de a.s. verkiezingen in Juni op 't oog, en wel onzen candidaat mr. Pompe. Piet. U hebt toch zeker geen bezwaren tegen ZEd.? Jan. Nu, ik heb hem een paar keeren hooren spreken, en kon niet begrijpen, hoe een man met zoo weinig talent in de Tweede Kamer terecht komt. Hadden onze kiesvereenigingen dan niet een flinker redenaar uit onze partij kunnen stellen Piet. Maar Jan, zoo iets is bij geen enkele onzer besturen in de gedachten gekomen, en al ware het ook geweest, dan zou een zoodanig voornemen onredelijk en onuitvoerbaar zijn ge weest. Ik zie wel, dat gij eenigszins verbaasd kijkt, doch "hoop u wat in te lichten. Is het in de eerste plaats al niet een zeldzaam geval te noemen, dat iemand van hoogen stand en adellijke geboorte zich bü onze partij voegt, en zoo iets al reeds deed in dagen, toen de libe ralen nog den scepter zwaaiden I De laatste jaren is de verhouding anders geworden, zoodat het bij velen eene eer geworden is, zich onder het anti-revol. vaandel te scharen. Toch is het een tijd om toe te zien, als de menschen Joden wor den om de rreeze der Joden. Sommige twijfelaars en niet weinige huichelaars kiezen liefst de sterkste zijde, hetzij om bescher ming of stotfeljjk voordeel. Van zulks is echter bij onze geachten candidaat geen sprake, zoodat men op goede gronden mag vertrouwen, dat ZEd. meer het innige der beginselen en het welzijn des volks op het oog heeft, dan toejuiching der kiezers. Zou het dan niet ten hoogste onredelijk zijn, een oud strijder naar huis te zenden, 01a in zijne plaats «en jongere te stellen Zou men alzoo den weg van Rehabeam niet opgaan, die zijne dwaas heid echter duur moest bekoopen Is het niet een bewijs van ijver en toswijding, dat ZEd. ook zijne laatste dagen nog aan het welzijn des volks wil besteden Jan. Ja, maar ik blijf nog bij mijne gedachten, dat er op zulke hooge zetels gesproken en be pleit moet worden, of zoudt gij dat niet meenen Piet. In de eerste plaats kan ik u hierop ant woorden, dat er in de Tweede Kamer geen gebrek aan Brugmans is, en dan zou ik er ook op kun nen wijzen, dat de beste redeneerders niet altijd de eerste praktizeerders zijn. Ook brengt het grootste talent dikwijls niet de blankest oprecht heid mee en wat onze geachte candidaat dan naar uwe schatting in het eene te kort mag komen daar kan het andere wel een dubbel overwicht hebben. Jan. Maar u sprak ook, dat het onuitvoerbaar zou zijn, om eén ander in zijne plaats te stellen hoe dat? Piet. Wel, Jan,gij weet toch, dat verschillende kiesvereenigingen, waaronder ook de onze behoort ZEd. met algemeene stemmen candidaat hel/ben gesteld, en wie zou daarin verandering kunnen of durven brengen? Zou dat geen ongerijmde hoogmoed zijn Jan. Nu, ik wil u dan toestemmen, dat wij hem allen behooren te kiezen, en ook vraag ik u hierbij pardon voor mijne onkundige opmerking. Toch zou ik u echter nog wel eene vraag omtrent ZEd. willen doen, en dat is deze „Tot welke kerk behoort hij Piet. Eigenlijk had ik liever, Jan, dat u deze vraag niet gedaan had, want hetzij iemand Her vormd of Gereformeerd is, in beide gevallen is hij anti-revol., omdat hij, overeenkomstig zijn godsdienstig beginsel, het Evangelie tegenover den revolutiegeest stelt. Toch wil ik u wel gerust stellen, vriend, dat Z.Ed. Hervormd is, zoodat we op de stem van alle hervormde kiezers in de le plaats mogen rekenen, terwijl ook ieder waar-gereformeerde het zich eene eer zal rekenen, mr. Pompe te mogen kiezen. Jan. Ja, Piet, we kennen elkaar al langer dan gisteren of eergisteren, dus je weet, dat ik altijd bevreesd ben voor het welzijn onzer oude Moederkerk, wanneer er te veel gereformeerden in de Kamer komen. Piet. Maar Jan, hoe kom je daar toch toe? Met gelijk recht konden wij dan wel bezwaar hebben tegen dezen candidaat uit vreeze voor onze Geref. Kerk, wat toch zeker niemand onzer broeders in het brein komt. Wees hiervan ver zekerd, dat niet een enkel goed Gereformeerde iets ten nadeele van de Herv. Kerk doen zal, maar veel liever voor haar het goede zoeken. Jan. Ja, maar dr. Kuyper 1 PiET. Och, Jan, je zoudt me haast doen lachen, daar me hierbij eene aardigheid in de gedachte komt, die ik onlangs in een blad gelezen heb, n.l. deze, waarvan men dr. of liever Min. Kuyper al niet de schnld Yan geeft, te veel en te bespot telijk om te noemen. Jan. Maar zou hij het niet in den zin hebben, om alle kerken doleerend te maken Piet. Wel neen, veel liever zag Z.Ex., (en wij met hem) dat de Herv. kerk terugkeerde tot den dienst en tucht onzer Vaderen, dan zouden wij met haar verblijd zijn. Als ik u raden mag, lees dan het boekje eens van den Herv. predikant ds. Buitendijk, die ons duidelijk aanwijst, hoe wij verplicht zijn, dat Chr. Ministerie te steunen, dat wij zeker doen door Me anti-rev. candidaten te stemmen. Jan. Als dat dan zoo is, dan geef ik mij gewonnen, en hoop dat mr. Pompe met een» overgroots meerderheid zijn zetel zal behouden. Piet. Daar zijt u zeker dan ook niet ongerust over, is het wel? Jan. Dat niet, maar u most het m(j niet kwalijk nemen, dat ik zoo het spoor bijster geweest ben. Zoo hier en daar zijn er meer in dezelfde strikken verward, en nu kan ik die wat op de hoogte brengen. Ons gesprek was dus niet ondienstig, en daarom kwam ik u gaarne vóór den grooten strijd nog eens bezoeken, als de gelegenheid het maar eenigszins toelaat. Piet. Het zal mij aangenaam wezen, Jan. Tot ziens I H. Rechtzaken. Arrondlsseuients-JKechibank. (Kamer van Strafzaken) Zitting van Dinsdag 23 Mei. Heden werden de volgende vonnissen ge wezen W. H., 48 jaar, bode te Mtddelharnis, wegens verduistering van f 30, tot eene tnaand gevangenisstraf. L. L., 17 jaar, arbeider te Den Bommel, wegens mishandeling tot f 4 boete, subs 4 dagen hechtenis. J. S., 17 jaar, arbeider te Oude Tonge, wegens diefstal van f 11,18 tot eene maand gevangenisstraf. Behandeld werd voorts de zaak tegen S. v. d. S., arbeider te Rhoon, die in den avond van 11 October aldaar opzettelijk gevaar zou hebben veroorzaakt voor het verkeer door stoomvermogen over den spoorweg tusschen Rotterdam en Spijke- nisse. Hij zou nl. tusschen de halten Rhoon en Rijsdijk een zwaar houten schut op de rails van dien spoorweg hebben gelegd ter plaatse waar eenigen tijd later de stoomtram moest passeeren, die dien avond te 7,35 uit Spijkenisse naar Rotterdam zoude ver trekken en ook vertrokken is. De stoomtram was toen daar ter plaatse zoodanig tegen dat schot aangereden, dat de locomotief dier stoomtram een geweldigen schok onder vond. Ongelukken hadden er echterniet bij plaats gehad. Beklaagde had vroeger bij den bur gemeester bekend zich aan genoemd feit schuldig gemaakt te hebben. Heden kwam hij hierop terug, bewerende dat deze beken tenis hem was afgeperst Elf getuigen wer den gehoord. Het O. M. de schuld van beklaagde aannemende, eischt drie maanden gevange nisstraf. Uitspraak over 8 dagen. Woensdag deed de rechtbank te Rotter dam uitspraak in de zaak waar gepleit was over de vraag of, in geval van verkoop van een partij uien a f 2 per mud, waarvan gedeeltelijke levering heeft plaats gehad, de overeenkomst voor het niet geleverde gedeelte vervalt, wanneer de.verkoopcr den tijd, voor levering bepaald, laat voorbijgaan, en of in dat geval de verkooper gerechtigd is om voor het geleverde gedeelte den koopprijs te vorderen. D« kantonrechter te Sommels- dijk had deze vraag bevestigend beantwoord o.m. op grond van art. 1554 B. W. en de eisch aan den verkooper tot betaling van het geleverde toegewezen. De kooper had van dit vonnis geapelleerd, (Advocaten mrs. H, J. F. Heijman en J. Koert uit Rotterdam. De rechtbank achtte gedeeltelijk te niet gaan van de overeenkomst in deze wèl moge lijk. Met den kantonrechter werd art 1554 B. W. van toepassing geacht, omdat het in casu waren gold waarbij een bepaalden tijd voor afhalen was vastgesteld. De recht bank nam aan, dat dit voortvloeide uit den aard van dit contractde verkooper toch kon uien slechts gedurende een bepaalden tijd leveren en toen de kooper tot leveren sommeerde was er op het eiland geen ui te vinden, waardoor dusdanig eene sommatie géén effect kon rorieeren. Tenslotte nam de rechtbank met den ver kooper aau, dat de medegedeelde feiten voor erkend en vaststaande moesten worden gehouden, waaruit voortvloeit dat de recht bank van oordeel was, dat enkel persisteeren zonder redenen omkleed - - niet iu aan merking kon komen, als eene voldoend: ontkenning, vandoor de wederpartij beweerde teiten. H. V., ar.beider uil Sommelsdijk, door de rechtbank te Rotterdam tot 6 maanden veroordeeld wegens verwonding van een politebeambte te Dirksland, kreeg van het Hof te dier zake 9 maanden en de straf van 7 dagen, door genoemde rechtbank aan evenbedoelden arbeider opgelegd wegens beleediging van een politiebeambte, werd door het Hof tot 14 dagen verhoogd. l'erkoopissgreii. Dinsdag 30 Mei 1905 's avonds 6 uur ten huize van Arend van Prooijen aan de voor straat te Nieuwe Tonge verkoop van meubi lair ea winkelopstand. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 2 Juni, 'snam. 4 ure, in het logement van Akershoek teOudJorp. Inzet van: 2 Heerenhuizen, groote Bouw- schuur en pakhuis te Ouddorp, in en bij de kom der gemeente. Het tiendrecht op den Tiendblok «Hoek en Broek» aldaar, en de Hofstede //Rustburg», onder Ouddorp, met IS HA daarbij en omgelegen tuin- boomgaard-, bouw- wei- en geestland. Notaris VAN SUHOUWEN. Op Donderdag 8 Juni 1905, des nm. half 2 uur te Stellendam, ter her berge van F. Troost, veiling van 8.85.30 Heet. (19 Gem. 83 roeden Voornsche maat) bouwland onder Stellendam, in den Eendrachtspolder, zijnde kavel 41 van dien polder, in 4 perceelen, ton verzoeke van de Erven van wijlen Mevrouw de Douairière Jhr. G. D. Röell. Notaris VAN DER SLUIJS. Vrijdag 9 Juni, 'snam. 4 ure in het logement «Hellevue// te Ouddorp. Afslag, van 2 Heerenliuizeu, groote Bouws •huur en pakhuis te Ouddorp, in en bij de kom der gemeente. Het tiendrecht op den Pieiidolok «Hoek en Broek// aldaar, en de Hofstede //Rustburg// te Ouddorp, met bijna 18 H A. daarbij en omgelegen tuin-, boomgaard-, bouw- wei- en geestland. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 15 Juni 1905, des nm. hall 2 uur te Stellendam, ter het berge van J. Knöps, afslag van 8.85.30 Heet. 19 Gem. 83 roeden Voornsche maat) bouwland onder Stellendam, in den Eendrachtspolder, zijnde kavel 41 van dien polder, in 4 perceelen en in combinatiën, ten verzoeke van de Erven van wijlen Mevrouw de Douairière Jhr. C. D. Köell. Notaris VAN DER SLUIJS €»ei3iefigcl nieuws Oplichting. Een poos geleden kregen eenige juweliers en goud- en zilver kashouders te Rotterdam woonachtig in Hoofdsteeg, Hoogstraat, Weste Wagen straat enz., bezoek van een net gekleed, welbespraakt persoon, die zich voorstelde als de Jong uit Amsterdam, en hunne hulp inriep om een voordeeligen koop te sluiten, in byouterieën of andere preciosa (soms was het ook wel een partij lederwerk of iets anders). Niet dat het hem aan geld ontbrak, in geenen deele, maar genoeg om den koop te sluiten en contant te betalen, had hij toch niet bij zich. Daarom riep hij hun hulp in. Als borg zou hij een aantal beleenbriefjes achterlaten van panden, waarop, op zijn naam, bedragen van t 600 tot f 1000, iu de Utrechtsche bank van leening, een particuliere instelling, waren beleend. De assurantiewaarde van deze beleende panden, bestaande in armbanden, ringen, en zoo meer, was mede op de briefjes vermeld en wezen nog hoogere cijfers aan. De geloofwaardige wijze, waarop de Jong zijn zaak voordroeg, en de ver toonde beleenbriefjes, die men als eigendom mocht beschouwen, indien hij binnen acht dagen niet van zich liet hooren, gaven een vijftal goud- en zilverkashouders en juweliers aanleiding hem het gevraagde geld voor te schietenop deze wijze kreeg hij dan te Rotterdam ongeveer f 3000 los. Toen de jong na ruim een week niet terug kwam, gingen sommige dezer geldschieters naar Utrecht om het beleende in te lossen. Maar wat bleek nu Een juwelier, die o.m. een beleenbriefje had ontvangen van een armband, volgens dat briefje beleend voor 1 1 zoo, met een assurantiewaarde van f2200 moest om dit voorwerp le lossen f 1200 plus 16 procent rente over den tijd dat het voorwerp beleend was geweest, betalen, en toen hij den armband ontving, bleek deze maar een waarde van f 400 te hebben. Hij was dus kwijt het geld aan de Jong voorgeschoten, plus het op den armband bij de lossing te veel betaalde. Anderen ging het niet beter, en allen moesten zij natuurlijk ook de winst, die hen voorgespiegeld was en die van f 100 tot 300 gulden moest beloopen, derven. Nu ging hel naar het politie-bureau iu de Lange Toreustraat om aangifte te doen van de wijze waarop men bedrogen was Proces-verbaal wtrd opgemaakt en ver schillende lieden gehoord, waarvan het gevolg is geweest dat De Jong te Amsterdam gearresteerd en gebiacht is, waar hij nn in het huis van bewari g iu voorloopige hech tenis gesteld is. Aangezien het niet twijfelachtig was of de Jong moest een medeplichtige of mede plichtigen hebben om zijn praktijk te kun nen volvoeren, hebben zich de heeren jhr. mr. J. L. W. C. von Weiier, rechter commissaris, en mr. P. de Josselin de jong, substituut officier van justitie, met den inspecteur van politie den heer C. van de Pol Jr., naar Utrecht begeven, alwaar zij met de justitie daar ter plaatse huiszoeking hebben gedaan in de Utrechtsche Bank van Leening. Bij die gelegenheid zijn ver schillende sieraden en juweelen, beleend op de door de Jong afgegeven beleenbrietjes,. gevonden en in beslag genomen. De directeur der instelling werd mede gehoord en het is voorts gebleken uit de verschillende ver- hooren, dat de zich thans in hechtenis bevindende Amsterdammer zich ook elders aan dergelijke praktijken te buiten ging. Uit een dakgoot gevallen. In de Baljuwslaan te Haarlem viel Dinsdag een werkman uit een dakgoot. Hij overleed aan de gevolgen. De ramp te Vriezeveen. Het hoofdcomité van liet Nederlandsche Roode Kruis heeft f 1000 uit de algemeene ka» der rereeirging ter oescliikking gesteld van den burgemeester van Vriezeveen voor de noodlijdenden van den brand aldaar. Van een gevluchten station chef. Dnzer dagen is te Antwerpen aange houden H. H. T., vroeger stationchel van de Dedemvaartsclie Stoomtram te Zwolle. Op Zaterdag 10 September 1904 bleek, dat hij heimelijk zijn post had verlaten en dat met hem verdwenen waren f 1275 aan bank- en munlpapier. Bij onderzoek bleek toen, dat hij den vorigen avond per nachtboot maar Amsterdam was vertrokken, alwaar hij echter niet le vinden was. Later heeft men hem nog te Iiaarb m en in Den Haag gezien, waarna hij spoorloos is verdwenen. Hij zal vermoedelijk van Antwerpen naar Zwolle worden u'tgeleverd. (Z. Ct.) Door den drank. Dinsdagavond laat zijn van een troepje mannen, die niet nuchter waren, twee door de ramen van een sousierrain van een huis aan den Drogersdijk te Seheveningen gevallen, met het gevolg, dat een der personen bevrijsteloos en met gebroken wervelkolom erut: werd gehaalden onmiddelijk per raderbaar door de politie naar het Gemeenteziekenhuis aldaar werd overgebracht. Brand Te Voorburg brak Woens dagmiddag brand uit bij den winkelier G. in de Kerkstraat de politie was terstond met een slmgenwagen aanwezig en wist met be hulp der waterleiding den brand tot een bovenkamer te beperken. Het pompstation der waterleiding per telefoon gewaarschuwd gal'direct //hoogdruk// Dubbele moord te Par ij s. In de reu Houdon te Parijs is een moord ge pleegd op een koflieliuisliondster, madame Lau rent, en een 71) jarigen knecht, Pierre Planet. Diefstal was de drijfveer tot de misdaad, want er werd uit haar woning een bedrag van f48.000 aan effecten vermist. De effec ten waren bekend en de politie telegrafeerde overal heen, met het gevolg dat te Londen twee Franschen werden aangehouden, die trachtten de gestolen papieren te gelde te maken. Zij zijn een 28-jarige koetsier, Gas ton Thirint en een 19-jarige kantoorbediende Jean Sauzot genaamd. Voor de politie van Scotland Yard bekenden zij medeplichtig te zijn aan den moord, maar als den eigenlijke moordenaar noemden zij een kleermaker, Louis Mury genaamd, wonende in de Passa ge due Clichy te Parijs. Dit had ook de arresta tie van dien kleermaker tengevolge, die thans te Parijs in voorloopige hechtenis i3. lij ontkent echter alle schuld en beweert de beide te Londen gearresteerden in het ge heel niet te kennen. Men hoopt hieromtrent voldoende licht (e krijgen als de vermoede lijke medeplichtigen door de Engelsehe justi tie uitgeleverd zijn, hetgeen binnenkort zal gebeuren. Eendronksn inbreekster. Mathikle Ilugord een 34-jarige vrouw te Pa rijs, staat, bekend als een inbrecksters, die haar mannelijke //vakgenooten// naar de kroon steekt. Zij is al eenige malen veroordeeld wegens inbraken aarbij zij groote vermetel heid en list aan den dag legde, doch thans heeft zij zieii, in de rue de Reuilly, al zeer onnoozel lalen vangen. Zij brak daar op ten nacht in bij een rentenier, terwijl deze uit was en maakte zich van al het aanwezige geld meester. Tol haar ongeluk vond zij in het buffet ook een flescli Bordeaux, die zij leeg dronk, vervolgens een flescli sherry, die den zelfden weg ging, maar de wijn deed zijn uitwerking gevoelen en toen de rentenier later thuiskwam, vond hij de inbreeksier vast slapend op zijn bed liggen. Geheel doof. Tijdens een hevig onweer boven Oudenboseh sloeg de bliksem iu een arbeiderswoning te Zegge. Van O. en zijn vrouw, beiden omstreeks 50 jaar oud, zaten bij de kachel. De slag was ontzettend. Het huisje werd nagenoeg uit elkaar gesla gen de vensters vlogen over straat. De blik sem ging rakelings langs hen heen, met het treurig gevolg, dat beiden geheel (loof werden. Door eigen onvoorzich tigheid geraakte Zondagavond om bij half zes een 15-jarige jongen rp den Rijs- wijkschen weg bij den Haag onder de stoomtram. Per brancard is de knaap, wien beide beenen waren afgereden, naar het Gemeente-ziekenhuis in Den Haag vervoerd. Bereidt uw hu J-s. Z inJag- avond kreeg een 60-jirige oppasser in de Javaslraat te 's-Gravjnliage een beroerte en zakte ineen Dadelijk werd hij binnen gedragen in het huis, waarvoor het onge val plaats had en daar is hij na eenige minuten overleden. Het lijk werd per brancard naar het politie-bureau aau het Alexandersplein vervoerd. liet onweder te Almelo. Tijdens een kert maar hevig onweder, dat Zaterdagavond te Almelo woedde, werd de spoorwachter H. te Ambt Almelo, die aan de lijn iu de nabijheid van een telegraafs- paal stond door den bliksem getroffen. Hij sloeg bewusteloos achterover hij is er echter wondergoed afgekomen, want hij kreeg een onbeduidend brand wondje aan den huik. Z jn broek was ech'er aan het on dereind verbraud en een zijner klompen was in tweeën g> spleten. Geen werk voorkinderen. Te liilveisum had Zondagavond eeu treurig voorval plaats. Een 12-jarige doch tertje van zeke.e Kalbach, wonende Eein- ntsserweg was bezig met het aanmaken van een petroleumtoestel toen eeuklaps hare kleederen vlam vatte. Hoewel spoedig hulp aanwezig was, ver kreeg het arme kind vrijwel over het ge- heele lichaam zeer ernstige brandwonden, Dr. Go'thelp deed haar dadelijk per bran card naar de R.-Kath. Ziekenverpleging vervoeren. Haar toestand is zeer ernstig Van den storm in het b u i- tenland. Een hevige storm heeft in Algiers groote verwoestingen aangericht. l)e rivie ren overstroomden, bruggen werden weg geslagen en het spoorwegverkeer is ge stremd. Een goederentrein is halfweg blijven steken, waar de weg vernield was. Een onderofficier der Spahis is door den storm in het water geworpen en verdronken. Wereldtentoonstelling te Luik. Jonge meisjes worden zeer dringend en op goede gionden gewaarschuwd zich niet naar Luik te begeven om daar eene betrek king op de tentoonst-ling ol daarbuiten te aanvaarden, zonder voorafgaand deugdelijk onderzoek. Reeds zijn vcrschill mde meisjes op advertenties in Nederlandsche bladen naar Luik gelokt, en bedrogen uitgekomen, daar de aangeboden betrekking niet bestond of allesbehalve aanbevelenswaardig was. Wie vertrouwbare inlichtingen begeert, wen de zich tot het Nationaal Bureau van Infor matie, Noorderstraat 20 te Amsterdam, on langs door de verschillende vereenigingen in Nederland, die zich bescherming van minder jarigen ten doel stellen, opgericht. Door dit Nationale bureau worden derge lijke inlichtingen gaarne kosteloos verstrekt. Biirgjeriyite Stand* Stad aan 'tHaringvliet. GeborenJacobus z. van Gerrit Melaard en Cornelia Bastiaantje Donkersloot. Gehuwd Leendert Knoop 28 j. en Hendrina Valkenier 25 j. Ooltgensplaat. Geboren Jannetje d. v. Wouter Duin en Adri- ana Neels. Ondertrouwd: Gerbrand Marinus Kant«rs j.m. 26 j. van Oude Tonge en Johanna Maria Hobbel j.d. 25 j. Overleden: Daniël Vermaat 1 maand. Oude Tonge. Geboren; Jannetje d. v. K. Mans en A. IS. v.d. Berg. Elizabeth, d. v. J. M Fe(jen en C. Broeder». Goverdina Cornelia d. v. J. J. Nijsse en P. M. Flooren. Michiel Christianus Maria z. v. J. Polle man» en J. C. Roeijers. Gehuwd Pieter Cornelia van Kempen jm. 25 j. en Maria Mosselman jd. 22. j. Dirk Witvliet jm. 29 j. en Willempje Koert j.d. 27 j. OverledenAndreas Krouwer, 62 j. en 3 mnd. Cornelia Boom oud 1 jaar en 1 mnd. Arij Munters 24 j. en 2 mnd. Dfellssant. Gehuwd: Johannes van Eek, j.m. 21 j. en Wille- mina den Hollander j. d. 21 j. Zuldland. Geboren: Margje d. v. L. Herrewijnen en M. Troost. Leendert Dirk, z. v. P. de Snaijer en A. van 't Hof. Geertrui, d. v. J. van E(j bergen en D. D. Vingerling. OndertrouwdMaarten de Hoog en Pietertje Vermaat. Gehuwd Jan Lugtenburg en Dirkje van Bode- gom. Jacob Vingerling en Geertrui v. d.Hooven. OverledenJan Reijer Klomp, 72 j. echtgen. van J. Som de Cerff. Iterk esa Sciiool. Predikbeurten Zondag 28 Mei. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. dhr. I. van den Boogord van Middelharuis en nm. Ds. Lammers v. Dirksland. Middelharuis, vm. en nm. (Doopsbediening) Ds. Bruiuing. Stad, vm. en nam. Ds. Polhuis. Den Bommel, vm. en nm. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verweij Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vnt. en nam. Ds. Wentink. Dirksland, vm. Ds. Lammers. ilerkingon, vm. en nam. Ds. de Stoppelaar. Moüssant, vm. en nm. D3. Hoedemaker. Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. Ds. Buss van Ouddorp, en Hemelvuartsdug 's av. 6 uur Da. de Gidts. Ouddorp, nam. Ds. Bosb. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Steketee. Stad, vm. en 'b av. leeskerk. Den Bommel, vm. en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en 's av. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Herkingen, leeskerk. Melissant, leeskerk. Ooltgensplaat, vm., nam. en 's av. Ds. Hartkamp. DOOPSGEZINDE KERK. luddorp, Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Uirksiand, vm., nam. en 's av. Ds. Maokenze. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), vm. en nam. dhr, Wiélhouwer,

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 4