Advertentiën. Dankbetuiging. Lewenstein's Naaimachines h&m miwm WED. A.E. LAMBERT Kruidenierszaak, Oproeping. B. KRUIK, Acrkoopiisgeii. Vissciierfj. iSock&cooriieelingh Gemengd ilieuws foor de jeugd. SS uiterlijke Stand. Marktberichten. MEID-HUISHOUDSTER. Brood- on Be&chuitb&kkerij, !)c levering van ruim 100 M3 oiitlerhouds- grinl. Oe beste De fraaiste De goedkoopste 217 Hoogstraat 217, Dameshoeden, Bloemen bij behoorende Garneerings, Overhemden, Dassen, Fronts, Heeren-Hoeden, Petten, Japansche Matten. Karpetten, Vloer- en Ta felzeilen, Behangselpapier, enz. Oude Tonge. H. H Veehouders. Om deze reden maak ik het mij niet druk met uw Progam en niet het naloopen van sprekers. Als ik mijn hart rechtuit spreek, liet ik ze liever allen thuis, een enkele misschien uitge zonderd. P. Langs dezen weg liggen we bloot, om een anti-rev. éénling genoemd te mogen worden. Laat ons eens een eenvoudig voorbeeld nemen. In tijd van oorlog mm t de it-gearing een legér kunnen stellen tegen de nn.cht des vijands. Zou er nu volgens uwe meen ng, kans op een goeden uitslag kunnen bestaan, als elk soldaat zich naar wille keur van wapenen had voorzien, naar eigen idéé had geoefend, en naar eigen gelegenheid uittrok naar de plaats des onheils Ware het niet veel we'nschelijker, dat alles ordelijk onder commando van kundige officieren en generaals was geregeld Evenzoo is het noodig, dat elk lid onzer partij zich rekenschap kan geven van zijn standpunt, zijne beginselen en doeleinden. J. Het schijnt wel, dat u van onze mannen halve wijsgeeren wilt maken, terwijl ik denk, dat ze al meer dan wijs genoeg zijn. P Als u soms die wijsheid bedoelt, welke in kwaaddoen bestaat, dan geefiku dat toe, maar voor het overige, nl. op godsdienstig en politiek ter rein, zijn de meesten bedroevend onkundig. Indien men zijne ooren maar goed den kost geeft, niet meedoende aan allerlei uitgietingen der overdadigheid, dan kan men zich hiervan dagelijks overtuigen. Is men soms op reis, dan wordt men dit ook niet weinig gewaar, evenals op hoeken en kaaien. Men is doorgaans een redenaar als het loopt over paarden en wagens, en veel mindere beuzelingen, doch hoort men spreken over 't welzijn van Land en Volk, alsmede van onsterielijke zielen dan gelijkt men de visscben. J. Nu, nu. Piet, je begint weer aardig op je paardje te komen! Tir 1'. Dat denkt u maar, vriend Vv e moeten toch de 'zaken bij hun rechten naam noemen, opdat we zouden weten, waar het ons schorst, en langs welken weg er verbetering te wachten is. Wel de"elijk is in de eerste plaats noodig, dat wij onderzoek doen naar het fondament, als we willen oordeelen over de deugdelijkheid van een gebouw. Al mogen ramen en deuren mooi geverfd zijn, dan geeft dit weinig waarborg vöor een storm, als het op een zandgrond gebouwd is. Geen best teeken is het daarom voor velen, dat ze moed willig onkundig zijn enblij ven van hetfondament waarop hun Godsdienst en politiek gegrond is. Het spijt me werkelijk van sommigen, dat ze zoo aan het dwalen zijn, doch de Heere is machtig, hen in beter sporen te leiden. Mocht Hij daartoe eens nietig slijk aan Zijne vingeren believen te gebruiken. - J. Maar U zult toch allen, die zich met den naam van anti-rev. noemen voor geen rechte broeders houden? P. Wel neen, Jan maar bedenk, dat scheeve broeders ook tot het gezin behooren I Laten wij alle geoorloofde middelen aanwenden, niet om hen te verderven, maar te verbeteren. Onze partij bestaat wel uit schakeeringen en groepen, doch ze belijden allen het Oppermachtige Bestuur Gods in Hemel en op aarde. Hiervan willen de socialisten en ook vele liberalen niets weten, en daarom kunnen zij met ons niet samenwerken. J. Gij zegt daar véle liberalen, dus u zijttoch ook van oordeel, dat er nog onder de liberalen zijn, die daar wel rekening mee houden! P. Zeer zeker zijn er, die, en daaronder zijn wel zeer nette menschen, die in het maatschappelijke, ook met hunne huisgezinnen, velen onzer partij beschamen. Laat ons'dit maar eerlijk bekennen, en er bij voegen, dat dezulken eigenlijk in onze gelederen behoorden, waar zij zeer zeker een goede plaats konden innemen. Zooals bij ons alles geen Israël is, al wordt het uiterlijk zoo genoemd, evenzoo zijn alle liberalen niet van hetzelfde gehalte. Mochten sommigen hunner eens breken met hunne valsche schaamte, en mochten zij eens uitbreken in de erkentenis, dat de Almachtige geëerbiedigd moet worden zoowel in de maatschappij als in de kerk of in het huis gezin, hoe welkom zou ons die overstap zijn Maar ik zie, dat het al laat genoeg is en daarom zullen wij hier afbreken. H. te M. Kinderen die vragen, krijgen niets zeggen de moeders tot hunne jeugdige kinde ren. Dit kan z'n goede zijde hebben, n.l. om hen fatsoen en geduld te leeren oefenen,doch paste men dit spreekwoord ook toe op hen, die vragen om liefdegaven voor den arbeid in Gods Koninkrijk, dan zou menig werk onge daan moeten blijven. Vestigt men zoo nu en dan de aandacht niet op de zaken, die behar tigt moeten worden, dan blijft de kas ledig. Daarom willen wij ook nu maar weer het jOra et laboran in beoefening brengen en u, lieve lezer of lezeres, opwekken (en vooral den gegoede, die zich gereed maakt op reis te gaan)nOch, gedenk s.v.p., om des Heeren wil. den arbeid onder onze jongens in Indie, en zend ons een milde bijdrage voor Chr. lectuurverspreiding.n; Wie dit spoedig doet, helpt ons het werk zeer vergemakkelijken. Men gelieve te beden ken, dat er veel noodig isook nu het tehuis te Soerabaija geopend werd is er meer noodig dan anders. Men bedenke ook, dat een Evan gelist onder onze Indische so'daten zonder lectuur, gelijk is aan een soldaat zonder geweer in den strijd. Daar velen dezen arbeid een liefdevol hart toedragen, achten wij het niet noodig breed voeriger te zijn. Mogen de milde gevers(sters), die ons door den dood ontvielen, door anderen vervangen wordenKrachtige hulp is nood zakelijk. Onder het motto: >V o or C hrist. lectuur, Indiëa zien wij met verlangen vele milde bijdragen tegemoet. Met heilbede en beleefde groete, Uw Dw. Dnr. Zaandam, Molenpad 68. A. GRUIS Sr. P.S. Wanneer bericht van ontvangst verlangd wordt, is d u i d e 1 ij k e naam en volledig adres vereischte. Wie ons gebruiktePost- zegels wenscht toe te zenden, gelieve te bedenken, dat dit niet aan de Chr. lectuur doch wel aan andere zendingsbe!angen ten goede komt. Op Woensdag 10 Mei des nam. 1,30 uur ten verzoeke en aan liet woonhuis van I P. Gazan aan de Voorstraat, te Middelharnis Meubilaire goederen om contant geld. Nota ris SrEllOUWER. Op Woensdag _0 Mei 1905, des avonds 6 uur, te Dirksland, aan den Havendijk, verkooping van cene partij Eikenhouten pa len en Brandhout. Notaris VAN DÉK SLUIJS. Vrijdag 19 Mei, des voorm. 10 ure Af braak, als binten, vloer en zolderdeelen, rib ben, ramen, deurkozijnen, schotten en brand hout, allen zoogoed als nieuw, aan de haven te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Middclharnis. Te IJmuiden zijn bin- nengeweest de sloepen »Noordster« sch. C. Langbroek f350. s-Hendrika Adriana<r sch. H. Jordaau f330. »Vertrouwan« sch C. v. d. Hoek f380. Zeem eeuw sch. J. de Koning f 3 20, benevens ieder een paar ton Zoutevisch. I'eruis. Je IJmuiden zijn binnengeweest de sloepen ^Speelman IT< st. A. Noordzij, »Speelo1an I« st. L, van Pelt, s>Eibergen« st. G. Hordijk, »Lekkerkerk« st. C. Schouten en ^Johannes Cornelis« st. A. van den Berg met besommingen aan versche visch van f350 tot i 425. Moeders Kerkboek, door Joh. Breevoort, Rotterdam. D. A. Daamen. Een keurig boekje. Voor jonge lezers een ju- weeltic. In 't kort is dit de inhoud: Een vader komt onder den invloed van den drankduivel. Moeder is dood. De huiselijke vrede tusschen de twee overgebleven kinderen en den dronkaard wordt totaal vernietigd. Maar de jeugdigen lezen nog uit moeders kerkboek, dat hen soms vertroost. Vader verkoopt dat. Hij had 't afgenomen en 't meisje mishandeldzóó dat ze bijna dood was. Vader vlucht, want hij dacht dat hij een moor denaar was. Tenslotte komen Vader en Kinderen en Kerkboek weer bij elkaar in een pastorie. En toen ruischte er vrede over allen. We stellen geen vragen, maar de samenloop van omstandigheden is hier en daar, dunkt ons, niet naar 't leven. Er zit zooveel filantropie in het boek, dat we soms dachtenja, a 1 s de men schen zoo eens waren 1 En dat terugvinden van 't Kerkboek bij dien jood, waar zoo op eens, (of liever na betaling van 10 gulden), ook Yader wordt „weergevonden." Vader gevonden, alweer bij zoo'n barmhartige vrouw, Maar waarom heeft de dominee nooit eens inlonnaties ingesteld naar dien Vader om der kinderen wil. Deeh dit zijn maar kleine opmerkingen. We bevelen 't boekje met volle ambitie aan. Zinne- en Minnebeelden van Jacob Cats. Verkort en in de hedendaagsche spelling over gebracht door E. v. O. D. A. Baamen te Rotterdam. Wij vinden 't een zeer gelukkige gedachte om deze en zulk soort werk uit te geven. De gedichten van VaderCats ademen een gezonden geest; humor en ernst zijn daar zoo schoon in vereenigd, dat wij zijn verzen meesttijds met genot lezen. En ons volk moet in die lectuur weer lust krijgen, onze vaderen gebruikten hem naast hun Bijbel. Weg met al die onfrissohe romanlitteratuur. Geef ons natuur en waarheid weer 1 Geef gezond voedsel en geen verfijnde, maar vaak zoutelooze spijs. Dat de uitgever nog meer uitgaven de wereld inzende van dien aard. Ons Oude Xedcrlniid door L. Penning. Uitg. D. A. Daamen tè Rotterdam. 16e Aflev. Dit leerzame en hoogsnuttige volsboek nadert zijn voltooiing. In de bladz. 481 tot en met 512 treffen we verschillende illustraties aan van Koningen, Prinsen en helden Trouwens het gelieele werk is rijk aan teekeningen en gravures, om van de netuitgevoerdu Isingsprodueten niet te reppen. Daar zijn artistieke stukken bij. De inhoud o.in. deze 't Rijk der 17 Nederlanden (1815—1830); het Kdhinkrijk der Nederlanden tot aan den dood van Koning Willem II (1830'49); de regeering van Koning Willem III (18491890)dit laatste hoofdstuk is natuurlijk nog niet ten einde. Pro cn Contra. Stenografisch verslag van het politiek debat, gehouden te Gouda op Donderdag 6 April 1905 tusschen de heeren Mr. Treub en H. Ch. Vegtel. Uitgever J. T. Swartsenburg. Godda. Prijs 10 cent. Een uitstekende brochure om te verspreiden. De antithese heeft 't hoofddeel en met uitstekende argumenten heeft de heer Vegtel zijn tegenstan der bestreden. Hier zijn de beginselen op den voorgrond gebrachtgeen debathandigheden maar de principes en daarom is dit werkje onmis baar voor eiken antirevolutionair. De- kunst om liet leven te verlengen. Engelsclie statistieken leeren ons, dat er op de 61215 mannelijke personen boven de 20 jaar in Engeland jaarlijks ge middeld 1000 sterven. Op heizelfde aantal drankverkoopers echter sterven er 1642op een gelijk getal onthouders slechts 560. Van elke 100.000 inwoners van s0 jaar worden er gemiddeld 44175 70 jai r oud; van 100,000 dertigjarige geheelonthouders echter halen er wel 55382 de 70 1 Duideiijk uit deze cijfers, welk een nadee- ligen invloed sterke drank, wijn en bier op het menschelijk lichaam uitoefenen. Een krachtig bewijs hiervan leveren ook de Joden die, zooals algemeen bekend is, zeer matig zijn in 't gebruik van spijs en dranken. Men heeft in Frankfort aan de Main gegevens verzameld over den gemiddeldm leeftijd van de aldaar wonende Joden en Christenen. Het bleek, dat de eersten gemiddeld 18 jaar en 9 mnd., de laatsten 36 jaar en 11 mnd. oud werden. Hetzelfde verschil valt ook in andere groote steden, b. v. Amsterdam op te merken. "Wanneer men den gemiddelden levensduur van mannen en vrouwen vergelijkt, blijkt, dat het zwakke geslacht 3 jaar langer leeft dan de heeren der schepping, zeer zeker ook door een geregelder, matiger levenswijs. Op zulke gegevens baseerde zeker de be kende geneesheer Döllinger zijn uitspraak, toen hij beweerdeDe menschen sterven niet, zij dooden zich.// Doodgevalle n.^Woensdagmiddag viel het zoontje van den landbouwer v. B. in Ancum, bij Dalfsen van de derde sport eener ladder en werd zwaar gekneusd opgenomen. Enkele uren later overleed het kind. Door het vliegwiel gegrepen. Uit Groningen meldt men aan de N. R. Ct. De 16-jarige P., werkzaam aan de machine fabriek van Pott en Ter Borg, is Vrijdagna middag half vijf in die fabriek door ffet vlieg wiel gegrepen en onmiddelijk gedood. De jongen had bij de machine niet noodig. Uit het raam gevallen. Donderdag avond, omsteeks kwart over acht had een werkman die behulpzaam was geweest bij het hijschen aan een vrij hoog perceel aan de Bloemgracht, bij de Prinsengracht te Amster dam, het ongeluk uit het raam te vallen, zoodat hij voor dood bleef liggen. Per brancard werd de ongelukkige naar de Volksapotheek op de Rozengracht gebracht waar men adviseerde hem in liet Binnen- Gasthuis ter verpleging te doen opnemen. De man had inwendig zeer ernstige kneu zingen bekomen en was niet builen levens gevaar S ch u. 1 d i g e n al a t i g li e i d. Men meldt uit Nijmegen. Donderdagmorgen ruim 7 uur is uit de Waal bij Nijmegen een plm. 70-jarig man opgeviselit, die even te voren van de spoor wegbrug in de Waal was gevallen of gespron gen. Eenige omstanders op den Waaldijk dron gen er bij de lieden, die den man hadden opgevischt en in een roeiboot vervoerde op aan den drenkeling tersLond aan den wal te brengen om te pogen de levensgeesten weder up te wekken, heigeen zij evenwel weigerden, zoodat mogelijk door hun nalatigheid de man niet meer in het leven is behouden, heigeen ook liet gevoelen was van den geneesheer, die om 75uur den dood constateerde. Tot dusverre is de naam van den drenke ling, die goed gekleed was en een gouden horloge bij zich droeg, nog onbekend. (Vad.) 16000 dollars. Vijf inbrekers heb ben, met behulp van bommen, gevuld met uitrc -glycerine, den ingang van het gebouw der bank te Gilberstville (een stadje in den Staat New-York) geforceerd. Zij vonden er ongeveer 16000 dollars. De bewoners, door het ontploffen der bommen opmerkzaam ge worden, snelden toe om de dieven te grijpen maar deze baanden zich met hun revolvers een weg door de menigte, en verdwenen op ge reed gehouden paarden, die zij eveneens had den gestolen. Onder de tram. Om ongeveer half 4 Zaterdagmiddag kwam een jongetje v.,n nuar schatting een jaar of 12 op het Rokin te Amsterdam onder de eleclrische tram. Het arme jongske werd voor dood opge nomen en in hoogst bedenkelijken toestand per brancard naar bet binnen-Gastbnis ver voerd. Daar aangekomen bleek hij reeds te zijn overleden. Door een koe doodgedrukt. Te Capelle werd een dochter van den vee handelaar Van Vliet bij het uit den stal halen van een koe zoodanig door het dier tegen een muur gedrukt, dat zij bewusteloos neer viel en zonder tot haar kennis te zijn geko men is overleden. Een nieuwe dienstweigering; De //Aroontving mededeeling, dat er een nieuw geval van dienstweigering zich lieeft voorgedaan en wel van een cavaltris te Venloo, die reeds in voorarrest is. Hij was korporaal en vroeg degradatie. Hij wilde des ochtends niet opstaan, ofschoon hij daartoe gelast werd en toen de wachtmeester liet hem ook gelastte, zei hij opstaan wil ik wel, maar dienst doen in geen geval. Op de vraag waarom niet? zeide hij omdat hij er genoeg van had voor moordennaar te leeren. Daar stonden de anderen bij. Hij werd in arrest genomen. Een messentrekker. Zaterdag nacht werd door de politie te Delft aange houden een 18-jarige jongen, die een ge huwden man, omreden deze hem waarschuw de geen straatschenderij te plegen, met een mes in de linkerzij stak Dr. W. v. Krimpen verleende heelkundige hulp. Levensmoe dige. In den afgeloopen nacht omstreeks half een werd te Dordrecht door een paar agenten in een nat pak aan het hoofdbureau van politie gebracht een jong paartje beiden 18 jaar oud. Ten einde zich van het leven te berooven waren ze nabij de Spoorwegbrug in de Oude Maas gesprongen, maar er «tond daar te weinig water, zoodat ze elkaar weer op het droge hielpen, met het voornemen hunne poging verderop te kerha- 1 ;n. Eenige in de nabijheid zijnde politieagen ten wisten dat te beletten en brachten de le vensmoeden naar veiliger plaats, waar hunne kleeren gedroogd werden, terwijl inmiddels de respectieve ouders gewaarschuwd, onder wier geleide zij later huiswaarts konden keeren. 11. C.) Zie h zeiven gered. Zondag was een zion van deu heer J. de Jong te Lekker- kerk, in de rivier voor die gemeente aan het zeilen. Plotsel ng sloeg zijn jacht om. Hij had echter de tegenwoordigheid van geest zich op den bodem van het jacht te werken. Spoedig wist men met een roeiooot den jongenheer uit zijn neteligen toestand te verlossen. Door liefde overwonnen of Chris telijke wraak. 8) IV. «Vader," antwoorde Steven rr.et bevende stem,/, geef mij een groot pak slaag, zoo als ik nooit van U gebad heb, of doe met mij wat gij wiltwant nu weet ik wat een diefstal is. Eerst nam ik Jaanfjes konijn weg om haar te plagen, later heb ik bet verkocht. Daarna had ik spijt en heb het konijn terug genomen en bet g ld de boerin teruggebracht. „Vader," vervolgde Ste-en ik heb misdaan, ik gevoel, ik heb zwaar gezondigd; ik heb erg veel straf verdiend, maar stoot mij toch niet van U Ik heb veel kwaad gedaan, doch ik wist niet, hoe groot kwaad, de zonde is. Vader, Vader, riep de knaap schreiende, gij hebt mij nooit gezrgd wat goed of kwaad wasik wist het niet. Nu weetik het. Ik heb mij voorgenomen, zoo iets nooit meer te doen. Vader slaat mij dan en als U mij gestrafd hebt hoop ik, om vergeving te vragen, doch verstoot mij Vader toch Steven kon niet meer, een vloed van- tranen dwong hem te zwijgen en aan zijn vaders voeten neder te vallen. Birkman staat beweeg'loos. Dat had hij niet verwacht. Het wordt hem eng om 't 1 art. Hij wist niets te denken, veel minder te spreken. Zijn kind ligt weeuend aan zijn voeten dat hij nooit, dan met ruwe woorden en harde slagen had groot gebiacht. De woorden «Vader slaat, straft mij zoo als gij wilt, maar verstoot mij toch niet", doen hem 't harte breken, hoe hard het ook was. Diep drong hem deze bede in de ziel. Hij, zijn kind, dat hij in het hart toch liefheeft, verstooteu. Ja, daarmede had hij gedreigd. Doch neen, in het hart herroept hij dit vonnis. Straffen! Hij kan niet. Hij voelt zichzelf gestraft. Vader Birkman voelt een doorn, die hem wond. Zijn kind was een verkeerden weg ingegaan, gezonken in een poel van ellende door eigenliefde en verharding en zelf een dief geworden en het vaderoog onderscheide niet, had geen in zicht gehad in dien deerniswaardigén toe stand zijns kinds. Vader Birkman gevoelt schuld. Wel had hij voor zijn kind naar het lichaam gezorgd, maar hem alle geestelij ke opvoeding onthouden. Vreeselijke gedachten voor vele ouders die hunne kinderen wel verzorgen mar het lichaam doch zich weinig bekommeren, om de ziel. Vader Birkman straf ditmaal niet. De avond gaat voorbij, weinig wordt gesproken. De oude grootmoeder verwon derde zich zeer over hetgeen wes geschied. Vader Birkman had door dit voorval geleerd en ontdekt dat te weinig liefdes- betooning voor het kind in het werk der opvoeding zich vrees'lijk wreekt. De verandering in Stevens gedrag viel elkeen in 't oog. Voortaan bezocht hij getrouw de school en was de overige tijd nuttig werkzaam. Ziju vorige makkers bespotten hem dik wijls, en deden hem allerlei plagerijen aan doch hij bleef volhouden en stortte vaak in eenvoudigheid zijn vernedert hart voor God uit en bad om kracht. Dagelijks bezocht hij het zieke meisje. Een uurtje aan haar ziekbed doorgebracht onder de beademing van hare waarlijk Christelijke moeder, bouwde hen op in het kinderlijk geloof en ootmoed des harten. Vader Birkman kwam ook na verloop van eenigen tijd het meisje, tot gruote vreugde van Steven bezoeken, en waren voortaan goede vrienden. Na twee jaren herstelde Jaantje. Dikwijls dacht Steven aan het meisje, dat hem door bare liefde had overwonnen en herinnert ons aan het woord van den dichter Waar liefde woont gebied de Heer zijn zegen 1 J. C. W. Stad aan't Haringvliet. Geboren: Aagjs d. van Floor Saarloos en Adriaantj'e Koningswoud. Dirksiand. GeborenJan z. van Arie van 't Geloof en Arendje Wiegel. Pieternel la Cornelia, d. van Pieter Lodder en Abra van Prooijen. Aren z. van Willam Hagen» en Bastiaantje Westdijk. Ondertrouwd: Adrianus van der Wekke jm. 21 j. en Pieternella Troelja jd. 21 j. Anthonie de Graaff jm. 28 j. en Louiza Vroegindeweij jd. 23 j. Hendrik Bechthum jm. 24 j. en Maatje Knops jd. 20 j. Getrouwd Jillis Gestel jm. 27 j. en Barbera Both jd. 26 j. Overleden Aartje van Soest 67 j. wed. van Jacobus Witvliet. Delissant. Geboren Anthonius z. van Abraham van de Klundert en Pauwelina Stoop. Jan Maarten Matthijs z. van Sopbinus Jacobus den Baars en Cornelia Koppenaal. Zuldland. Geboren: Korstina Cornelia Janna d. van T. Breedveld en M. Monster. Frans z. van W. Wolters en A. Breederland. Ondertrouwd: Jan Lugtenburg en Dirkje van Bodegom. Jacob Vingerling en Geertrui van den Hooven. Gehuwd Bastiaan Weeda en Aagje Olivier. Herri Salomon van Dijk en Saartje Levie. Overleden: Ingetje Olivier 60 j. ecbtg. van P. Trouw. Teuna Hadewina van Essen 70 j. echtg. van IT. Dijkers. Cornelis Arkenbout 64 j. ecbtg. van G. van Sintmaartensdijk. Oude Tonge, 5 Mei. Granen. Tarwe f 6.70 a 7.60 per Hl. Gerst 7'/s a 73/„ ct. per Kilo. Rogge f4.80 a 5.40 per Hl. Haver 63A a 7 ct. per Kilo. Aardappelen f2.a 3.per Hl. Boter f0.55 per pond. Eieren 31/* ct. per stuk. Rotterdam, 8 Mei. Granen. Binnenl. Tarwe per 100 kilo f 9.a 9.75. Rogge per Hl. f 5.25 a 5.50. Haver per 100 kilo f7.70 a 8.BI. Erwten waren heden niet aangevoerd, evenals Witte Boonen. Bruine Boonen f 10.50 a 11.60 per Hl. Veemarkt. AangevoerdPaarden magere en 355 vette Runderen, 510 vette- en graskalveren, 0 nuchtere Kalveren, 202 Schapen en Lammeren, 466 Varkens, 1 Bok. De prijzen zijn: Melkkoeien le kwal. 70, 2e kwal. 62, 3e kwal. 50 cent. 1 Stieren le kwal. 60, 2e kwal. 56, 3e kwal. 48 ct. Ossen le kwal. 68, 2e kwal. 60, 3e kwal. 50 cent. Handel matig. Kalveren le kwal. 95, 2e kwal. 80, 3e kwal. 66 ct. Handel traag. Schapen le kwal. 56, 2e kwal. 52, 3e kwal. 48 ct. Lammeren le kwal. 70, 2e kwal. 62 cent. Varkens le kwal. 52, 2e kwal. 50, 3e kwal. 46 ct, licht soort 42 a 45 cent. Alles per KG. Handel vlug. AardappelenBrielsche kralen f 3.a 3.25. Geld. blauwe f 3.a 3.25. Eigenheimers f 2.20 a 2.40. Zeeuwsche bonte f 3.a 3.50, dito blauwe f3.a 3.50. Weinig aanvoer, tanfelijke vraag. Alles per mud. Kaas. Aangevoerd 1 partij. Men besteedde f22.50 per 50 Kilo. Eieren. Zeeuwsche f3.40 a 5.50. Overmaasche f3.50 a 3.60 per 100 stuks. Vlas. Aangevoerd 8614 steen Blauw,steen Geel Hollandsch, 3500 steen Groningsch, 791 steen Wit Zeeuwsch. In het land ging tamelijk wat om. Hier ter markt was de handel aanvankelijk zeer gedrukt door de hooge vraagprijzen van houders. Later echter ging het vlugger van de hand, zoodai de prjjzen tot vorige noteering teruggingen. Dit voor blauw en wit Zeeuwsch. Voor Groningsch bestond niet veel animo. Slechts een klein gedeelte ruimde op van 30/34 stuivers; blauw Hollandsch genoteerd 36/43 stuiyers en wit Zeeuwsch 32/35 stuivers per steen. Meel. Tegen alle verwachtingen in waren de offer te i in het algemeen niet lager, aanvankelijk stil werd de vraag langzaam grooter en sluit de markt na bevredigenden omzet goed prijshoudend a gulden hooger. Hongaren en Roggebloem l/tl hooger. Heden vast met redelijken handel. Amsterdam, 6 Mei. Aardappelen. IJpoldersche Jammen f 1.10 a 1.75. Geldersche blauwen f 2.a 2.10. Zeeuwsche blauwen f2.25 a 0.dito bonten f 2.40 a 2.60, dito Eigenheimers f 1.60 a 1.70. Friesche blauwen 12.15 a 0.—, dito borgergelen fl.a 1.50, dito bonten f2.a 0.dito magnum bonumsfl.40 f 1.50. Spuisehe jammen fl.50 a 2.dito pooters 0.80 a fl.Geld. geeltjes fl.10 a 2.id. bonten f 0.Zand Thomassen f3.75 a 4.50. Alles per mud Malta's 6'/2 a T'/z cen^ Per kilo. Aanvoer 7 ladingen. Ondergeteekende betuigt door dezen zijnen dank aan de Verzekering- Maatschappij „Almelo" en aan haren Agent Jb VEROLME te Nieuwe Tonge, voor de. vlugge en prompte volledige uitbetaling voor zijn 2 gestorven koeien. W. v. WAESBERGEN. Her king en. ÉZoo spoedig mogelijk ge vraagd eenMeid Huishoudster in een klein gezin, niet bene den 25 jaar. Brieven franco aan den Boekhandel G. F. VAN PEER, Oude Tongeletter B. Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den boedel en de nalatenschappen van wijlen de echtelieden WILLEM JOHANNES CHRISTIAAN DIEPENHORST en JANNETJE BUTH, respectievelijk overleden te Stad aan 'f Haringvliet, 29 April en 21 Januari 1905, wordt ver zocht daarvan vóór of op 31 Mei 1905, opgave of betaling te doen ten huize van den Notaris STEHOUWER te Middel harnis. TER OVERNAME aangeboden een goed beklante met volledige Inventaris. Kan dadelijk worden aanvaard. Br. fr. aan A. BUIJS, Mr. Bakker te Achthuizen. (Flakkee.) TER OVERNAME gevraagd op Flak - kee een goed beklante die een flink burgerbestaan oplevert. Brieven france letter D Bureau van dit blad. De Landbouwvereen. De Eendracht te Herringen wenscht publiek aan te besteden Tegen betaling van 10 cent zijn voorwaarden verkrijgbaar en inschrij vingsbiljetten worden ingewacht tot 26 MEI 1905 bij den Secretaris der Vereenigin g, A. W. KEIJZER te Dirksland. zijn Eenig adres te Rotterdam naast PEEK en CLOPPENBURG. Intcrc. Tel. 3394. Rijtuig- en Wagenmaker, Ooltgensplaat, bev-elt zich aan tot het repareeren, inruilen en bekleeden van alle soorten Ontvangen een groote partij Zijn uw paarden aan den Hoest of dampig Lijdt uw vee aan verstopping of Moerziekte of uw varkens aan eet lust of vlekziekte P Men geve hun het beroemde Victoria Kruidenpoeder, en uw vee wordt weer gezond en sterk. Verkrijgbaar in bussen met gebruiks aanwijzing van fl.25 en f2.per stuk bij den Agent voor dit Eiland Adr. DE VOGEL, Dirksland,

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 3