Kantongerecht Sommelsdijk. einde wel bereikt worden. Maar dit goede resultaat is uitsluitend te dan ken aan de soberheid der rechterzij en er mag bijgevoegdaan de be knoptheid waarmee de Regeering het wetsontwerp verdedigt. Van 22 Maart tot 28 April is de Novelle nu reeds in behandeling, ne genhonderd kolommen folio zijn er in de Handelingen over volgepraat en nog is men niet gereed. Wat zou het dan niet geweest zijn indien de rechterzijde naar verhouding van haar getalsterkte even breed aan het debat had deelgenomen. Dan liep het in de Meimaand nog niet af. En dat te minder, omdat men van rechts geen woord zeggen kan, of aanstonds wordt er van links vuur opgevat en komen er weer eindelooze speeches. Het eenig redmiddel was dusze\f zwijgen. Doch- vergeet "niet, dat dit zeer h.ird is. Nu er een ontwerp aan de orde is waarin heel de rechterzij leeft, is het een krenkeling van hasr recht, dat ze zedelijk tot zwijgen gedwongen wordt. En wat het allerhardst is, nu ze zwijgt, is meer dan eeri blad delo yaal genoeg, baar hiervan nog een verwijt te maken, als ontbrak bet haar aan belangstelling. Eerst praat men zelf den tijd vol. Daardoor maakt men liet onmoge lijk, dat de tegenstander naar behoo- ren uw optreden bestrijdt en uw be weringen weerlegt. En als er dan gezwegen wordt, heet het in den toon van gairoche bijna tergend: Hij kan niets terug zeggen"! Of erger nog: »Het kan'm niet schelen" Het peil klimt niet Stand. Ook de Graafschappen schrijft daar over als ze zegt Obstructionism». Wat obstructionisme is, verstaan onze lezers wel. Oblructionisme beteekent het leggen van hinderpalen op den weg, zoodat de gang van zaken wordt vertraagd. Het is het steken van een spaak in het wiel van den wagen, zoodat deze niet behoorlijk zijn weg kan ver volgen. Het is met andere woordenrem men, tegenhouden, verhinderen zoo veel mogelijk van iets, dat men niet gaarne tot stand ziet komen. Welnu, van dat obstructionisme worden onze liberale, vrijzinnige Tweede Kamerleden tegenwoordig verdacht. De reden daarvan is, dat over alle mogelijke en onmogelijke dingen uren lang wordt gesproken. De nationale tijd wordt verpraat. De Handelingen der Tweede Kamer krijgen een omvang, zboals zij vroe ger nooit hebben gehad. Vooral voor de behandeling van de wijziging der onderwijs wetten schijnen de sluizen der parlementaire welsprekendheid waag-wijd te zijn opengezet. De vrijzinnige^woordenstroom is on geloofelijk groot. Vanaf 22 Maart is de schoolwet wijziging nu reeds in behandeling, en wanneer zal het eind zijn Niet minder dan 1000, zegge dui zend kolommen der Handelingen zijn nu reeds volgepraat en hoevele ko lommen zullen er nog volgen 1000 kolommen, weet men, hoeveel dit is Aan elkaar geplakt, zou men een lengte van bijna viermaal dc hoogte van den Westertoren te Amsterdam krijgen En de Westertoren js de hoogste kerktoren van Amsterdam en een van de hoogste van het geheele land. Men kan daarnaar gemakkelijk af meten, hoeveel en hoelang over de onderwijswetten wórdt gepraat. Het gewicht van al deze redevoe ringen bedraagt het vel van 8 kolom op '15 gram berekend bijna 2 kilo of 4 oude ponden, Hoe zwaar het politieke gewicht van iedere redevoering op zichzelf en van al deze redevoeringen te zamen is, valt niet gemakkelijk te berekenen, Wij vreezen evenwel, dat meer dan eene speech met apothekersgewicht dient gewogen te worden, om de po litieke zwaarte ervan te bepalen Gelukkig dat de leden rechts de wijsheid hebben zooveel mogelijk te zwijgen, anders ware het eind niet te voorzien. Toen in 1889 de wet-Mackay, tot wijziging van de onderwijswet, in be handeling kwam, is die in veel min der tijd afgehandeld. En toch greep die wet principieel veel dieper in dan de thans aanhangige wet van Min. Kuyper. Maar hoe dit zij, het treurigste van die veelpraterij is, dat het voor nemen onzer Regeering, om voor de zomervacatie het wetsontwerp betref fende het Arbeidscontract nog af te doen, moet opgegeven worden. Men zou er wel mee kunnen begin nen, maar middenin blijven steken, want aanstonds moeten de heeren, met het oog opdestembus, den hoer op, om stemming onder de kiezers te maken Enfin, laat ons straks. Vrijdag 16 Junizorgen, dat het tegenwoordig Ministerie behouden blijft, dan kan het in het najaar dit hoogst belang rijke wetsontwerp in openbare be handeling brengen. Wij laten ons door obstructionisme of de veelpraterij niet van den goeden weg afbrengen ekVLEKKÉN Tiiiti- en lianslSioiiw. PROEFVELDEN IV. Te Goedereede nam de heer €J. A. Vogel een cultuurproef imcervariëteiten. Het veld, gelegen in den Adrianapoider, gemeente Stel lendam, op zeeklei, had een vorig jaar ajuin gedragen en nog vroeger aardappelen.'t Werd 25 Maart bezaaid met haver van een viertal variëteiten. De rijenafstand die er de machine gaf aan het gewas, bedroeg 14 e.M. Op 7 April dus binnen veertien dagen nog kwam ailes ge lijkmatig op, de Reuzenvlag, llogul Jubilé, Leu tewitzer en Anderbecker. Die vier toch waren de te vergelijken variëteiten. Gelijk gezegd werd, in de aanvang ging het goed met 't veld. Maar later liep het vrij wat tegen met 't weertje. Behalve Reuzenvlag werd alles einde juni vrij wat door de zware regen vlagen geteisterd. Toen raakte Royal Jubili ge heel en Anderbecker voor een heel groot deel tegen den grond, Lentewitzer ook nog voor een klein gedeelte. En weer een maand nadien, 27 Juli werd alles op het proefveld platgeslagen. De Reuzenvlag moest nu de vlag ook strijken, Ze leed zelfs meer nog dan de andere varië teiten. Maar 't neemt niet weg, dat ze de baas bleef zoowel wat betreft de graanopbrengst als de oogst aan stroo. Doch hieromirent licht U het 1 onderstaand tabellotje wel in. 't Is uit het officieel »Verslagc<. H. L. gewicht in K. G. 10 U5 tN. Opbrengst per H. A. in KG. Stroo. OOOO 0 -3- V* 0 M vo OO VO >3* ury u~i 2e soort graan. O O O ut O LT» cO ON VO -3- U-s rj- le soort graan. O O CO CO CO CS CQ CS CO CO Lr» Tf "^1 CO CO CO Totaal graan. O O CO O OO Us. 1—1 ON CS CO O Naam der havervarieteit. Reuzenvlag Royal Jubilé Leutewitzer Anderbecker. •psoisd pq utja .lauiuinjsi •-« <N CO TT Eindelijk is dat einde Vrijdagmiddag geko men en de eindstemming bepaald op heden Dins dagmiddag 2 uur. Red. M. en Sch. Vraagbaak. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. Antwoorden of inededeelingeu zijn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop zè betrekking hebben. Vragen. 808. Zijn Leghorns veerenpikkers S09. Hyacinthen uitgebloeid. Zijn er nu al nieuwe bollen gevormd Antwoorden en mededeelingen. 805. Egge met beweegbare tanden De tanden zitten in de draaibare balken. Door deze te bewegen veranderen de tanden van stand. 806. 't Noord-Hollandsche Varken legt te veel af bij 't slachten. De Engelsche rassen zijn over 't algemeen kleiner van kop en pooten. 807. Bemesting tegen hermoes. Vele boeren beweren dat varkensmest heel goed helpt. Zelf zag ik hermoes sterk vermin deren van superphosphaat en schuimaarde bemesting. ifiisteiiSand. ENGELAND. Het groene Iriu. Het voorheen zoo bloeiende Ierland is al meer en meer achteruitgegaan en ver keert thans in een allertreurigsten toestand. Na een eeuw Engelsch bestuur bloedt Ierland nog dood. In 1801 had het een bevolking van 5,395,000 zielen, in 1901 van 4,458,000. In 1801 was de bevolking van Engeland en Wales 8,89:1,000, in 1901 was zij toegenomen tot 33.526,000. Die vreeselijke cijfers zijn eiii onweder- legbare beschuldiging. Ierland bloedt dood. De bloem van'zijn jeugd verlaat liet land met elk stoomschip naar Amerika. Alleen de ouden blijven De geboorte is zoo gering als nergens anders in de wereld, en de armoede nage noeg het ergste. En dat arme land heeft een der slechtste en duurste besturen ter wereld. Ierlmid betaald voor zijn rechls- wezen 200,000 pond sterling meer dan Schotland, en dat rechtwezen is een paradijs voor baantjesjagers. Het betaalt een millioen pond meer voor zijn politie die een militaire macht is en als Kozak ken de oproerigheid van de bevolking onderdrukken. Alleen die politie kost Ierland vier gulden per hoofd der bevolking. 't Is begrijpelijk, dat de leren geen t nog alles mogendheden» trouwe koningsgezinden zijn. Eigenaardig blijkt dit uit liet volgende bericht: Te S'igo werd einde-April de jaarlijksche vergadering van het lor-che Nationale Onderwijzersgenootschap gehouden. Daar aan verbonden werd een feestmaal gehouden. Toen de gisten op het gedrukt program vaD hef. feestmaal zagen, dat de eerste toost op den Koning zou wezen, verlieten ettelijke gasten, onder wie eenigu priesters de zaal. Zij wilden nu met het feestmaal niets te maken hebben. Anderen verwijde ren zich tot de toost nfgelonpen was. En toen de voorzitter den dronk instelde, hieven de meeste gasten zitten De voor zitter ging toen haastig tot den volgenden toost over, en die werd oorverdovend toegejuicht. Voor zelfregee ing, home-fule, blijven de fersche afgc vaardig Jen in het Engel sche Rirlenv nt vooitdurend si rij len. Of de libera'en, als ze weer aan de Regeering komen, homerulc oj hun regeerings pro gram zullen plaatsen, is nog eene open vraag -Am hun verfden zijn ze het wel verplicht, KRETA Van het gewaagd stuk. Op het eiland Kreta is rustig. De «beschermende hebben de Kretejisers doe.t weten, dat zij er niét aan denken 'hunne tc cstemming te geven tot vcree iging van het eiland met het Koninkrijk G.iekenland. Echter het feit, dat de leden''er Kamer den ted van trouw aan de Gr. Grondwet hadden algel gd en hetwelk we indertijd eeu gewaagd stuk noemden, wordt thans weersproken. Er is slechts sprake geweest van een voorstelom de leden der Kamer den eed op de Grieksche Grondwet te laten afleggen. De eed zou dan volgens het voorstel luiden »Wij zweren trouw te blijven aan het vaderland, gehoorzaamheid te betrachten tegenover de Grondwet en de wetten van het Koninkrijk Griekenland en tegenover den cónstilulionèelen Koning der Hellenen Georgios I en zijhin Kreta aan hethoofdder Regeering slaanden zoon, prins Georgius.» Het is echter begrijpelijk, dat het aut woord der beschermende mogendheden, op den wensch der Kretensers met groote neerslachtigheid op het eiland G ontvan gen. In de Kamer werd weer voorgesteld in een aan bedoelde mogendheden te richten memorandum te verklaren, dat de Kamer zich naar den wil der mogendheden richten zal wat betreft het uitstel der vereeniging. Maar zij meende toch de aandacht der mogendheden ie moeten vestigen op de omstandigheid, dit een z io klein land als Kreta de zware lasten van een autonsme Regeering niet ver mocht te dragen. Daarom hoopte de Kamer op bespoediging der inlijving door de mogendheden. Inmiddels moesten d»ze de zending van Grieksche troepen naar Kreta toeslaan, omdat daardoor de be- grooting van het eiland ontlast zou worden. Tot verzending van dit memorandum aan de vertegenwoordigers d»r vier "be schermende mogtm 'heden» is het echter niet gekomen. Intusschen gaan de bewoners van het eilaud voort met protesteeren tegen het daadwerkelijk ingrijpen der mogendheden. Verleden Woensdag werd door de inter nationale troepen de Grieksche vlag ver wijderd van de regeeringsgeboawen, waar zij een dag of wat had gewapperd. De Overheid te Kania had aan de vreemde consuls medegedeeld, dat uij weigerde de Grieksche vlag van de openbare gebouwen neer te halen. Ofschoon de inweers van Kania schijnbaar rust'g en gelalen de vervanging der Grieksche vlag door de Kretensische hadden gadegeslagen, werd later op initiatief van den Burgemeester der plaats een belangrijke protest-meeting gehouden, waar de volgende motie, gericht aan de groote mogendheden tn de Euio- peesche pers, werd aangenomen »Het volk van Kreta, heden in zijn heiligste gevoelens gewond door het neerhalen van de Grieksche vlag door de internationale troepen, doet ver- eenigd in plechtige betooging een beroep op" de vrijheidlievende volken en de pers Van Europa, en smeekt hen, ten gunste van Kreta le pleiten Lij de groote mogendheden, opdat liét hersteld worde in zijn wettige, eeuwenoude rechten. Het volk van Kreta.» Na afloop van de vergadering begaf een (alrijke volksmenigte zich naar IJaleppa, waar wérd gemanifesteerd voor de woning van den Hoogèn Commissaris en voorde verschillende consalnten. lïe Oorlog*. RUSLAND en JAPAN. liet heeft in Petersburg eenige teleur stelling gewekt dat de eskaders van Rodzjes twenski en Nebogatof zicli nog niet ver- eenigd hebben. Dat oleek dan uit het pas gemelde passeeren van Singapore door het derde eskader. Men troost er zich evenwel mede, dat dia vereeniging nu toch spoedig Zal plaats hebben, terwijl men uit liet feit da't Rodzjestwenski ongestoord zoolang in het gebied is kunnen blijven waar hij zich (hans ophoudt, afleidt, dat de Japanneezen hem niet zulleu opzoeken om hem te be vechten, maar hem bedaard afwachten op een der punten, die hij moet passeeren en hem daar slag zu'len leveren op het oogen blik en onder voorwaarden door hen vooraf vastgesteld Verder houdt men zich over tuigd, dat de Russische vlootvoogd zich niet aan gevaarlijke proefnemingen wagen of zijn strijdmacht versnipperen zal, irinar liever dan te trachten Wladiwostok te be reiken, de J.apansche vloot zal opzoeken om haar een beslissende slag toe te brengen. Te Petersburg ontvangen berichten melden, dat de legers in Mandsjoerije zich gaandeweg herstellen van de verliezen, te Moekden g-leden doch de laatste voor postengevechten niet op een spoedigen grooten slag schijnen te doelen, ook al wordt die van weerszijden voorbereid. Uit de laatste voorposten-ontmoetingen over de geheele frontlinie blijkt, dat du trepen in hoofdzaak op gestéld zijn als vroeger. De Russische generale staf maakt zich de volgende voorstelling van de po sitie van den vijand: op den linkervleu gel, ongevier van de monding van de Ba- lyaokhe tot Sjangtoefoe, het leger van Nogi, verderop het leger van Nodzoe en in de vallei van de Hoen-rivier het nieuwe leger van Kawamoera. De twee overblijvende legers liggen in reserve in het hoofdkwartier ten zuiden van Tieling. I11 het westen van den Balyokhe tot aan de grens benden Tsjoengoezen bijeen. van Mongolië trekken groote Plaatselijk Kieuws, Somnselsdijk. Door den ambtenaar der plaatselijke belasting alhier is proces verbaal opgemaakt tegen P. le C. alhier, wegens ontduiking der hondenbelasting. De Brigadier Hoekstra en de Ma rechaussee's Menne en Krammer keeren as. Woensdag naar hunne respectievelijke standplaatsen terug. Bliildelharliis.* De timmermansknecht J. L. alhier had het ongeluk, een dakpan van een in at braak zijnde woning op zijn hand le krijgen, zoodat hij een lichie ver wonding bekwam De hit van den vleeschhouwer D. de Haas ging jl, Zondagmiddag op hol, doch werd op het eind van den Oostdijk gegrepen, zonder eenige ongelukken te veroorzaken. De fietsleerling P. had. het ongeluk tegen de raam van zijn woning te tuimelen, zoodat hij zich nogal ernstig aan zijue hand verwonde. Een leerling van de Ambachls-schcol had de vorige week het ongeluk met een beitel zijn liand te verwonden, zoodat genees kundige hulp noodzakelijk bleek. De vleeschhouwerij van dm heer Gazan die de vorige week op f1400 door den heer Meijer alhier was ingezet, is naar men verneemt door dezelfde afgemijnd voor de som van f 1800, do:h niet gegund gewoiden. Stad aan 't Haringvliet. Zaterdag 6 Mei sloegen de paarden van den heer P. G Diepenhorst op hol. Bij het hek van de kerk gekomen, maakten zij een draai, zoodat de wagen tegen het hek aankwam en een stuk daarvan er uit viel. Verdere ongelukken hadden niet plaats. -- Hel dochtertje van T. Snijder was Zaterdag met eenige meisjes aan 't spelen. Terwijl zij de trappen bij A. Keizer afgleed, kreeg zij een duw waardoor zij van den trap viel en haar arm brak. Door den geneesheer werd hij spoedig gezet. De steurvisschers hebben alhier op het Haringvliet 2 steuren gevangen die te samen opbrachten de som van 274 gulden. Oude Tonge. Bij publicatie is bekend gemaakt dat de herziene lijst van inkwartie ring vanaf 5 Mei tot en met 19 Mei as ter Gemeentesecretarie vcor een ieder ter inzage is nedergelegd. Vrijdagmiddag jl. waren eenige jon gens op de kaai aan het stoeien, waaronder ook de 16 jarige L. v. B. Deze was, naar men verneemt op een in de kaai liggend schip met hout, geklommen. Een poosje op het Kout gezeten hebbende, wilde hij op den wal springen, maar sprong mis en kwam alzoo in een volle kaai met water terecht, Met toegeschoten hulp van eenige jongens, wist hij zich spoedig op het drooge te helpen en keerde hij met een nat pak huiswaarts. Naar wij vernemen zal de Heer W. H. Vliegen, Sociaal-Democraat en can- didaat voor de Tweede Kamer in het district Zierikzee, alhier op 15 Mei eene lezing houden in de zaal van Ms. Kanters. Nieuwe Tonge. Vrijdagavond is de Musschengilde, genaamd j-Laud- en Tuin- bouwbelangc definitief opgericht met een getal van 34. leden Om lid te worden moet men 50 cent contributie betalen, terwijl men zich verbindt tot levering van minstens 50 musschen. Men kan zich aanmelden als lid bij A. van Noord en C. Holleman Az. Dirkslaud Onze dorpsgenoot P. Speel man is op een jaarwedde van f575,tot Agent van politie ze klasse te Dordrecht benoemd, en hoopt. Donderdag daarheen te gaan. In een eendenkooi van den heer De Rooij nabij het Sas alhier, is een z.g.n. stekelvarken gevangen, van gewone grootte. Zaterdagavond omstreeks 11 uur werd hier per rijtuig van den heer Nieuwenhuizen ter beschikking van de bevoegde autoriteiten gesteld een rondzwervend persoon, afkom stig uit Bergen op Zoom, voorgevende niet te kunnen loopen, wegens eene breuk Deze persoon werd nachtverblijf gegeven en na hem van een breukband en voedsel te heb ben voorzien, kon hij Zondag zijn weg vervolgen. Zondagavond omstreeks 1 o uur Rep een persoon die schijnbaar te veel aan Bachus geofferd had, de haven in. Op zijn geroep kwam de politie, die hem met nog eenige personen uit zijn benarden toestand wist te redden en hem bemodderd en wel thuisbracht. Melde men verleden week dat op de Chr. Bewaarschool J. Melissaut als helpster in tunctie getreden was. Thans kan gemeld worden, dat door onvoorziene omstandig heden dat meisje daarvan heeft af moeten zien en thans in haat plaats is getreden A. Grootenboer Cd Op het door den heer G. L. War- naer gedaan verzoek tot plaatsing op de Kiezerslijst van J. de Jong Hz. is door Burg en Weth. dezer gemeente gunstig beschikt. (Part. Corresp) ïlerl ringen. Dijkgraaf en Gezworens van den polder Klinkerland onder Herkin gen, N. Tonge en Melissaut hebben ter openbare kennis gebracht, dat op Vrijdag 12 Mei e.k. des voorna. 11 ure schouw door hun zal worden gehouden over het plaatsen van hekken enz. enz. Door eenige veldarbeiders zijn dezer dagen onder deze gemeente een tweetal ooievaars gezien, wat in deze gemeente als iets ongewoons mag worden aange merkt. Door- het Bestuur dezer gemetnte is goedgunstig beschikt op het door L. v. d. Velde Jr. ingediende verzoek om verbetering der kiezerlijst betreflende den Heer L. Poortvliet en zal genoemde heer alsnog op de kiezerslijst worden geplaatst terwijl op het verzoek betreffende hem- zelven afwijzend is beschikt. Mclissant. De Burg. heeft bij publi catie bekend gemaakt, dat het kohier der personeele belasting No 2 over 1903, ie kwartaal aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld Peru is. Met 1 Mei is het bijzondere Telegraafkantoor alhier opgeheven en een Rijkstelephoonkantoor in verbinding met Rotterdam, voor het algemeen verkeer opengesteld. Kiezerslijst Dirkslantl. De bitleie nasmaak der Soepkiezers, volgens het onlangs* in ons blad ingezon- dene stuk, is met suiker bestrooid ge worden. Heden, 9 Mei, deed den Heer Kanton rechter te Sommelsdijk uitspraak in bedoelde kwestie en gelastte dat de 9 soepkiezers alsnog op de kiezerslijst behooren te wor den geplaatst. Kiezerslijst Meiigsant. Door den Heer Kantonrechter le Som melsdijk is heden uitspraak gedaan eu bevo len, dat de heeren L. Sieling Dz. en Ds. Hoedemaker alsnog op de kiezerslijst geplaatst behooren te worden. SiigezoiicleBi Siukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Geachte Bedactie ik a.v.p. nogmaals een gesprek voor uwe gehoore brengen Bij voorbaat mijn Mag lezers dank. teil SAMENSPRAAK. Jan. Goeden avond, Piet! Ik heb de eerste gelegenheid waargenomen, om nog eens op het gesprokene van de vorige week terug te komen. Piet. Zoo, vriend, en hebt gij het verhandelde herkauwd I. Zeker heb ik meer dan eens over het een en ander nagedacht, maar vooral het punt, waar we bij gesloten hebben, is het voorwerp mijner overdenking geweest. P. O, u bedoeld zeker den grooten omkeer van 1901 J. Nu ja, maar die verandering is in mijn oog zoo groot niet als door sommigen wel opgegeven wordt. Wat is er in het begin van dat vierjarig tijdperk niet ontzettend veel beloofd, en wat zien wij nu aan 't eind tot stand gebracht? P. Maar Jan, nu doet gij me toch vreemd opzien! Ik ben blij, dat we onder ons zijn, zooals dat wel eens genoemd wordt, want als het een ander hoorde, dan zou men u haast voor liberaal aanzien. J. Dat kan wel zijn, maar u zoudt mij een groot pleizier doen, als u dan over dit punt eens wat licht wildet ontsteken. P. Ik merk wel, Jan, dat gij nog altijd opper vlakkig met onze partij meegaat, doch in den grond maar weinig of gebrekkig anti-rev. zijt. Houdt mij dit ten goede. Had gij de politieke sprekers dezes winter bijgewoond, ze zouden u ruimschoots op de hoogte gesteld hebben met de verrichtingen der Kameis. Ook hebben de bladen u soms kolommen van werkzaamheden, wetten en wetsontwerpen meegedeeld, zoodat het mij haast ongelooflijk voorkomt, dat gij alleen een vreemdeling in Jeruzalem zoudt wezen. We zouden ons nog sterker uit kunnen drukken, dat, al ware het dat deze Regeering geen duidelijke en menigvuldige proeven van werkkracht had vertoond, dan nog zou het in hoofdzaak op de beginselen aankomen. J. Nu, ja, maar die beginselen, daar komt gij en uws gelijken dikwijls mee voor den dag, maar ik houd mij liefst maar aan het Woord Gods, hetwelk onfeilbaar is. P. Maar u zult toch niet meenen, dat de be ginselen van onze anti-revol. partij, zooals ze neergelegd zijn in het Program van '78, tegen het geopenbaarde woord Strijden, want anders zouut u mij dit moeten bewijzen. Ook zult u toch niet durven denken, dat het genoemde Program over bodig is, want dit is wel degelijk een regel voor ieder lid onzer partij, in welken spiegei hij zich kan beschouwen, om te zien in hoeverre bij anti-revol. is of niet. J Dat kan nu wel waar zijn, maar een ieder, die den Chr. godsdienst belijdt, weet toch wei wat en hoe hij te doen heeft in verkiezings dagen. Kinder* P.S. w< wordt, is adres ver zegels bedenken doch we goede ko Op W. ten verzc Gazan Meubilaii ris SI'EH Op 6 uur, verkoopi i len en Bi Vrijda braak, al| ben, ram hout, all te Oudd Rlidd nengewe C. Lan I sch. H. C. v. d. dc Kon ton Zou Peru

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 2