PUffi Melissaiit. W. H, van Immerzeel alhier had het geluk den hoofdprijs, be staande uit een prachtigen Utrechtschen Jachtwagen, bespannen met een Paard, der door de Landbouw-vereeniging Middelharnis- Sommelsdijk op 26 dezer gehouden ver loting, te winnen. B. en W. hebben bij publicatie be kend gemaakt, dat met de beschrijving voor de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten voor 1905 tot 1906, den 1 Mei a.s. een aanvang zal worden gemaakt. Tot notabel der Herv. gemeente is in plaats van den heer A. van der Vliet, die als zoodanig heeft bedankt, benoemd de heer N. D. Prince, die deze benoeming heeft aangenomen. stellendam. Door J. de Geus alhier is een postduif op zijn vaartuig gevangen, welke gemerkt was aan het pootje met een ring waarop C. T. stond. Goedereede. Door een tot heden onbe kende, zijn bij een paar ingezetenen de ruiten stuk gegooid. Ouddorp. B. en W. dezer gemeente brengen ter kennis, dat een verzoekschrift om verbetering van de vastgestelde kiezers lijst, met de bijgevoegde bewijsstukken op 15 dezer is ingediend door het Bestuur der Anti-Revolutionaire kiesvereeniging in deze gemeente. B. en W. de'.er gemeente maken bekend, dat een afschrift van het primitief kohier der belasting op de Honden en dat der Hoofdelijken-Omslag voor het dienstjaar 1905, gedurende vijf maanden van den 26 April tot en met 26 Sept. 1905, ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter lezing ligt, B. en W. dezer gemeente maken bekend, dat het door hen aan den Raad ge daan verslag van den toestand der gemeente over het vorige jaar, tegen betaling der kosten, ter Gemeente-Secretarie verkrijgbaar is gesteld. Blijkens mededeeling van hh. Ged. Staten, is aan de Biiz. school alhier een Rijksbijdrage van f2312,015 toegekend. Hellevoetsluis. Zaterdagmiddag viel de 7 jarige T. Smits al spelende van het Hoofd in hel Haringvliet. Door den ster ken stroom was hij spoedig een honderd meter van het Hoofd afgedreven, en nog slechts één hand stak boven water uit. De matroos bij het loodswezen Sanderse, be merkende dat redding met een bootje te laat zou zijn, bedacht zich geen oogenblik, sprong in den stroom, greep den drenke ling en wist hem op het droge te brengen. Het knaapje scheen echter reeds levenloos de mond was stijl gesloten, doch de moedige redder brak den mond open, wendde de voorgeschreven middelen tot opwekking der levensgeesten aan en na enkele oogen- blikken begon het ventje te schreeuwen, tot vreugde van den redder, die zijn moe dige daad met succes bekroond zag. Een woord van lof moge dien edelen menschenvriend zeker niet onthouden wor den 1 Nieuw Helvoet. Zaterdagmiddag sloeg aan den Brielschen Straatweg ter hoogte van den heer Van der Schilt, de hit van den bakker Man in 't Veld te Rockanje op hol, nadat hij zijn hoofdstel had weten af te strijken, terwijl de knecht bezig was met het bedienen der klanten. In vliegende vaart ging het dier met den broodwagen achter zich den Straatweg langs, het Kolenpad op nagestaard door de vele menschen, die beangst voor onge lukken haastig op zijde vlogen. Ter hoogte van de Gereformeerde kerk kwam de hit zóo met een wagen in botsing van den landbouwer J. Spoon, dat hij geheel over den kop buitelde en daardoor geheel in zijn vaart gestuit werd, terwijl brood, be schuit en eieren den wagen uitvlogen, waar door de bakker niet weinig schade bekwam. Ook de wagen van Spoon kwam er niet zonder schade af, daar de veeren er van waren gebroken. Hekelingen. Aan de stemming voor een lid van den Raad werd door 106 kiezers deelgenomen. Vier biljetten waren van onwaarde. Gekozen de heer P. van Noort met 56 stemmen. Op den heer J. Braat waren 46 stemmen uitgebracht. Gemeenteraad. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad te Middelharnis, op Donderdag 20 April 's nam. 2.30 ure. Tegenwoordig zijn de heeren: U. J. Mijs voorzitter, E. d. G. van der Koogh, L. Korvin J. van der Slik, C. J. Kruithof, J. van der Baan, J. J. Slis, C. KolffG.C.Mz, J.Kardux, J. C. van Oostende, J. J. Nipius en J. C. Born. Na voorlezing goedkeuring en onderteekening van de notulen der vorige vergadering, is het volgende verhandeld i. Ingekomen stukken. o. procesverbaal van de opneming der boe ken en kas van den gemeente ontvanger dato 5 dezer. Wordt aangenomen voor kennisgeving. b. brief van Ged. Staten dato 11/15 dezer no. 7/3 goedgekeurd terugzendende het raads besluit tot af en overschrijvingen. Wordt even eens voor kennisgeving aangenomen. c. De Voorzitier zegt, dat bij hem van den Directeur der Rijksnormaallessen het verzoek is ingekomen om, bij eventueele verplaatsing der lessen van Sommelsdijk naar Middelharnis daarvoor eenige lokalen der openbare Scholen te mogen gebruiken, en zoo ja op welke voor waarden. De Voorzitter zegt, dat thans aan Sommels dijk betaald wordt f85 doch dat Burgemeester en Wethouders die som.veel te laag vinden. Zij geven den raad in overweging het gebruik toe te staan voor niet minder dan f200 per jaar. d. Schrijven dato 12 dezer van den heer G. B. Stehouwer ten gevolge van zijn aanstaand vertrek eervol ontslag tegen 1 Mei a.s. ver zoekende als lid der Commissie tot wering van schoolverzuim. Dit verzoek wordt bij acclama tie toegestaan. De voorzitter zegt dat het waar schijnlijk moeilijk zal zijn de plaats vervuld te krijgen, terwijl het bovendien beter is dat de commissie uit 5 dan uit 6 leden besta, zoo- dat hij namens Burgemeester en Wethouders voorstelt, het getal leden der Commissie te bepalen op vijf. Ook dit voorstel wordt bij acclamatie aangenomen. e. Brief van Ged. Staten dato 11/17 de zer no. 5 goedgekeurd terugzendende het ko hier van den boofdelijken omslag over 1905, wordt aangenomen voor kennisgeving. 2. De aangehouden beslissing op het ver zoek vermeld letter f van Punt 1 der vorige notulen. Als toen hebben de stemmen ge staakt over het voorstel om de daarbij bedoelde vergunning te verleenen tegen betaling eener som van f 10 per jaar. Dit voorstel wordt op nieuw in stemming gebracht, wordt verworpen met 8 stemmen tegen en 3 voor. Daarna wordt in stemming gebracht het voorstel om de ver gunning te verleenen tegen betaling eener som van f 5 per jaar. Dit voorstel wordt aangeno men met 10 stenrmen voor en eene stem tegen. 3. Tengevolge van het ermelde onder lett. n. sub. I. der vorige notulen deelt de voor zitter mede, het daarin vermelde adres door Burgemeester en Wethouders is overwogen en dat hij als nu namens dat college voorstelt, dit jaar bij wijze van proef de kermïs niet te doen houden, en om daarna te overwegen of geheele afschaffing wenschelijk is. Dit voorstel wordt bij acclamatie aangenomen. 4. De voorzitter deelt mede dat Burgemees ter en Wethoudersin verband met punt4 der vorige notulen eene wijziging in het tarief van het kaaigeld nader hebben overwogen als ge volg waarvan zij met intrekken van het vorige thans een nieuw voorstel doen,dat bereids aan de leden schriftelijk is medegedeeld. Daarbij wordt voorgesteld per scheepston te heffen van aardappelen en ajuin f 0,02'/,, mestspecien (met inbegrip van kunstmest) f 0,05 vlas, stroo, hooi, angedorschen granen, ongedorschen zaden, en ongedorschen peulvruchten f0,05, Grint f 0,07 Suikerpeen f 0,12'h Pulp f 0,10, Keien, steenen pannen, hout, sparren af andere bouwmateri alen fo,o7. Een der leden wenscht het kaaigeld op pulp tot op ƒ0,05 terug te brengen. Het voorstel daartoe gedaan wordt verworpen met 10 tegen 1 stem voor. Daarna wordt het voorstel van Burgemeester en Wethouders aangenomen met 10 stemmen vóór en I tegen. Vervolgens wordt bij acclamatie besloten de definitieve vaststelling der stukken met inachtneming van vorenstaand tarief opgemaakt tot de volgende vergadering aan te houden. Op voorstel van den Voorzitter wordt over gegaan tot de benoeming van leden, in stem- bureau's zitting zullende hebben bij dit jaar te houden stemmingen. Na verschillende stem mingen worden benoemd: a in het stembureau voor de stemming van een lid van de Tweede Kamer der Staten Generaalde heeren J. J. Nipius en J. C. v. Oostende b in dat voor de stemming van vier leden v/d Gemeenteraad de heerenJ. v. d. Baan en J. Kardux en tot vierde lid om bij de opening der briefjes te fungeeren de heer C. Kolff, terwijl tot plaats vervangende leden worden benoemd de overige raadsleden in de volgorde waarin zij thans zitten, zoodanig echter dat voor de Gemeen teraadsverkiezing de aftredenden het laatst als plaatsvervangers in aanmerking komen. 6. a. De Voorzitter geeft inlichtingen omtrent eene proef met een sproeiwagen genomen tot besproeiing van den grintweg aan het Zandpad bij welke proefneming het gebleken is, dat de kosten per week ongeveer 10 zouden bedragen ongerekend nog de kosten van aanschaffing van den wagen. Hoezeer vei betering ook gewenscht moge zijn naar de meening van Burg. en Weth. zijn de kosten echter te hoog. Gere gelde besproeiing bij droog weder achten Burg. en Weth. met het oog op de uitgaven, niet gewenscht, doch zij zijn bereid bij buitengewo nen hinder van het stof af en toe te doen besproeien. De heer Korvink bespreekt nader de maat regelen door adressanten in hun verzoek aan gegeven. Andere leden achtten het niet raad zaam, daartoe over te gaan, doch zijn bereid hunne stem te geven aan het verleenen van eene bijdrage uit de gemeentekas indien par ticulieren tot het nemen dier maatregelen willen overgaan. Ten slotte wordt goedgevonden, dat gehan deld wordt zooals Burgemeester en Wethouders aangeven namelijk om bij buitengewonen hinder van tijd tot tijd te laten besproeien. b. De Voorzitter zegt, nader te hebben ge- imformeerd inzake restauratie van het raad huis, waarbij hem is gebleken, dat tegen het verleenen van Rijkssubsidie geen principieel bezwaar bestaat, terwijl het wenschelijk is, dat allereerst eene berekening van kosten worde gemaakt, en daarna eene verdeeling van even tueele te verleenen subsidiën en bijdragen, waarna aan Burgemeester en Wethouders wordt opgedragen eene berekening van kosten door den heer Verheul te Rotterdam, architect over de restauratie der kerk alhier, te doen samen stellen. c. De Voorzitter deelt mede, dat voorloopige aanvraag om rooiïng is ingediend door den heer T. Schilperoord voor den bouw van een huis aan den Westdijk alhier op de perceelen Sectie B No. 2752 en 1396, waarna bij accla matie wordt besloten, de rooiïngslijn te bepalen aan de straatzijde in eene rechte richting op den voorgevel van het huis, bewoond door den heer Nuij, kad. Sectie B No. 2397, en voorts dat de Oostzijde van het huis in een ronden vorm worde gebouwd van af den gevel van het beoosten daaraan staande huis tot aan den voorgevel van het nieuwe huis. d. De heer Korvink vermeent dat de palen die aan de Langeweg nabij de Bijzondere school geplaatst zijn, gevaar opleveren en vraagt of het niet beter is die te vervangen door een leuning. De Voorzitter zal daarnaar onderzoek instel len, waarna de vergadering wordt gesloten. VlssclierM Middelharnis. Te IJmuiden zijn bin- nengevveest de vischsloepen .Johanna Hendrika" sch. A. de Koning f 1390 „Voorlichter" sch. M. den Braber 1040 en 8 ton zoute visch „Anna" sch. Lt. Koster f 650 en 4 ton zoute visch „Luctor et Emergo" sch. W. v. d. Hoek f 1120 en 4 ton zoute visch „Doggersbank" sch. Jac. v. d. Hoek f 1140 en 5 ton zoute visch De 3 eersten zijn van IJmuiden naar deze ge meente gekomen. Wes'koopiii^en. Op Vrijdag 5 Mei 1905 des avonds 7 uur, in liet Hotel //Meijer// te Middelharnis. Afslag van het huis waarin vleeschhouwerij met erf, bergplaats voor slachtvee en huis daarachter aan de voorstraat te Middelharnis kad. Sectie B. no. 2026 en 2027 groot I are 8S centiare len behoeve van I. P. Gazan aldaar. Notaris STEHOUWER. Op Dinsdag 9 Mei 1905 's avonds 6 uur te Herkingcn ter heroerge van Van der Velde, de tot dien datum uitgestelde veiling en afslag in ééne zitting van 2 huizon met erf en grond en een perceel tuinland, alles staande en liggende te Herkingen aan den K'inkerlamlschen Dijk en van een huis met erf en grond (eeuwig durende erfpacht) te Battenoord, Gemeente Nieuwe Tonge, len verzoeke van de Erven J. Bouwens. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 10 Mei des nam. 1,20 uur ten verzoeke en aan het woonhuis van I P. Gazan aan de Voorstraat, te Middelharnis Meubilaire goederen om contant geld. Nota ris STEHOUWER. Een onzer lezers stelde heden een keurig cadeau beschikbaar, om onder hen, die van onderstaande letters uit zijne advertentiën, in dit blad voor komende, een aanbeveling in dichmaat eft, te laten verloten. Dit prijsraadsel is dus geheel afgescheiden van het vorige. a ad e e ejlmmnorrss t t v. Oplossingen moeten ons worden toegezonden vóór 6 Mei (dus vóór a.s Zaterdag.) Gemengd Hieuws De moord te Amsterdam. Naar men verneemt, is bij bet onderzoek ten huize van de vermoorde wed. Oerlijn gebleken, dat de 011de vrouw sinds jaren opkoopster was van gestolen goederen. Dit moet ook een der redenen zijn geweest, dat de heer Oerlijn indertijd van haar scheidde. Uit de papieren, in het huis in de Drie koningenstraat gevonden, bleek nog, dat verschillende personen uit gegcede kringen te Amsterdam met de wed. Oerlijn in een of andere relatie stonden. Verschillende hunner, men spreekt van een 25-tal, zijn gehoord door de justitie. Reeds onmiddelijk nadat de misdaad ge pleegd was, vermoedde de' justitie, dat de daders inet de gewoonten van hun slachtof fer en haar huis goed bekend waren. Nu vaststaat, dat dp wed. Oerlijn opkoop ster van gestolen goederen was, is het vrij zeker, dat de moordenaars gezocht moeten worden onder het gilde der inbrekers. Uit de studenten -wereld. Men schrijft uit Delft aan de N. O. //Het treurige verschijnsel, dat zelfmoord aanstekelijk werkt op de omgeving schijnt zich thans onder de Delftsehe studenten voor te doen. Na twee gevallen met doode- lijken afloop, is nu weder een geval voorge komen, waarbij de betrokkene zich een oog uitschoot, terwijl ook het andere oog werd aangedaan. Prof. Korteweg uit Leiden, die in consult- werd gevraagd, verklaarde niet met zekerheid te kunnen zeggen of ook het tweede oog zou verloren gaan. Evenals bij de andere gevallen is de re den onbekend. Droevig drama. Een droevig drama sprelde zich heden te Hardinxveld af. In de vorige week was een ongehuwde dochter van S. B. moeder geworden en Zondag was door de politie reeds nasporing gedaan, wijl men aan kindermoord dacht. Een onderzoek naar do plaats waar het kind geborgen zou zijn, bracht, naar wij vernemen, niets aan het licht. De politie stelde echter een nader onderzoek in. Woensdagochtend om elf uur vond de nachtwaker B. in de Wetering achter de Nieuwe Steeg de jeugdige vrouw met hare moeder verdronken; zij hielden elkander vast omklemd. Uit op den wal -achtergelaten voorwerpen als een parapluie en een omslag doek blijkt dat hier het vaste voornemen bestaan heeft om een einde aan hef leven te maken. De justitie scheen reeds in de zaak gemoeid, zoodat vermoedelijk angst voor de gevolgen der misdaad beiden een zoo noodlottigen dood tegemoet deed gaan. De vader beweert aan de misdaad onschul dig te zijn. Ontzettend einde. Luije van der Laan, die indertijd te Amsterdam zijn schoonzuster vermoordde, heeft zich in de gevangenis te Leeuwarden door ophanging van liet leven beroofd. Oude munten. Bij het afbreken van een oud huis te Moergestel is in een der muren een pot gevonden, inhoudende 135 zilverstukken, ter grootte van een rijks daalder, drugende de beeltenis van Philips IV en dagteekenend uit de 16e en 17e eeuw Met de Noorderzon. Naar men zegt maar wij deelen het ouder alle reserve mee is de directie van.een der te Vlissingen bestaande bookmakerskantoren uit die gemeen te vertrokken zonder eenig adres achter te laten. Men brengt dit in verband met een loo pend gerucht dat dit kantoor bij een der laatstgehouden wedrennen te kort zou geko men zijn in zijn verplichtingen tegenover de wedders. Personen, die op andere wijze met een der bij de firma betrokkenen in aanraking zijn geweest, moeten niet onbelangrijke schade lij den. D e i' t i e n menschenverbrand. Het r-Katliolieke pensionaat van St. Geneviève voor meisjes te Montreal is 21 April te mid dernacht afgebrand. Acht jonge meisjes, leerlingen, een klooster zuster en vier inwonende dames zijn bij den brand omgekomen. Door katten bewaakt. I11 de 163e straat te New-York trok het de aandacht dat een fruitwinkeltje, gehouden door een al leen wonende vrouw, Mary Recke genaamd, den gelieelcn dag gesloten bleef. In den namiddag liet de politie de deur open breken en vond de vrouw in haar woonkamer op de canapé liggen. Men kon evenwel het vertfek niet binnentreden, want de zes ka'ten van de koopvrouw bewaakten baar en na men legen <le indringers zulk een dringende zu k een dreigende houding aan dat dezen op de vlucht gingen. Eerst toen de brandweer er bij kwam en een waterstraal op de katten richtte, konden deze verdreven worden. De vrouw was dood, maar de lijkschouwing deed zien, dat hier slechts aan een plotseling sterfgeval, niet aan misdaad te denken viel. Geheimzinnige diefstalte Dordrecht! De heer J. H., winkelier aan de Voor straat sloot Zaterdagavond zijn brandkast, staande in het kantoor, achter den winkel Voorstraat 364. Den sleutel er van stak hij in zijn broekzak. Zondagmorgen ging de familie uit de stad De daagsche pantalon van den winkelier, waarin de sleutel zich bevond, bleef op de slaapkamer hangen. Toen er Dinsdag geld moest worden betaald, kwam de heer H. tot de minder aangename ontdekking, dat men in zijn afwezigheid de brandkast geplunderd en daaruit al het papieren geld en specie meegenomen had. Het bedrag, dat ontvreemd werd, wordt op meer dan f 1000 geschat. Nergens is een spoor van inbraak te ontdekken. Alle deu ren en ramen waren gesloten, als gewoonlijk alleen de sleutel der brandkast was uit den achterbroekzak naar «en zijzak verplaatst, hetgeen den heer H. bij het aantrekken van hel kleedingstuk opviel. De politie is met het geval in kennis gesteld. Dinsdagmorgen is aan het station te Dordt aangehouden de dienstbode van den winkelier die terugkeerde uit Arnhem waar zij woont. Zij bevindt zich nog in voorloopige hechtenis. Daaruit mag evenwel volstrekt nog niet worden opgemaakt, dat zij de dievegge zou zijn Zij heeft dat eer stens ontkend en ten tweede heeft zij vol gens verklaringen der winkeljuffrouwen nooit de brandkast van nabij gezien. Hoe het zij, aan de politie de taak dit mysterieuse zaakje te ontdekken. Onvoordeelige commen saals! Door een bewoonster van het Damrak te Amsterdam is bij de politie aangifte gedaan dat tusschen Zaterdagmiddag en Dinsdagmiddag 2 uur uit een gesloten secretaire in haar slaapkamer wordt vermist f 200 aan bankpapier. Zij heeft vermoeden op twee Duitschers, Berwald cn Muller, die bij haar in pension waren en vertrokken zijn met achterlating van f 28 schuld aan kamerhuur. Bekentenis van Jack the Ripper? Te New-York heeft een man, Charles Hermann genaamd, bekend, de dader te zijn van de gruwelijke vrouwenmoorden in Wite Chapel, die 15 jaren geleden niet alleen Londen, maar de geheele beschaafde wereld in beroering brachten, De Ameri- kaansche politie gelooft evenwel, dat de man niet toerekenbaar is, te meer daar hij reeds eenige jaren in een krankzinnigenge sticht werd verpleegd, Een Russische restaurateurdie onlangs uit Port Arthur terugkeerde, ver haalt, dat terstond na den intocht der Japanners binnen de stad al de lokalen van zijn restaurant door Japansche soldaten en officieren werden bezet. D« restaurateur vreesde, dat zij zouden gaan plunderen en hij wilde zich verschui len. Maar de Japansche officieren stelden hem gerust. Zij verzochten hem, den soldaten alles te geven wat zij vroegen, tegen afgifte van bons, welke bij den Japanschen comman dant ingewisseld konden worden. De officieren betaalden alles contant. De Japansche soldaten waren volstrekt niet beschroomd in tegenwoordigheid hun ner officieren, die met hen spraken, aten en dronken. Drie dagen lang had de restaurateur het zeer druk. Zijn huis was voortdurend vol bezoekers. Hij roemt de Japanners, die zeer beleefd jegens hem waren en van wie hij geen enkele zag bedrinken Na drie dagen lang voor een groot be drag aan bons te hebben ontvangen, wisselde de restaurateur die bons in bij den commandant en daarop verliet hij met zijn geld de stad. Merkwaardige avonturen van een koe. Te Chatham werd Donder dag een koe door den kooper van de markt naar huis gedreven, toen zij opeens een klein meisje, dat het op een loopen zette, achterna holde. Het kind vluchtte in huis en de moeder had amper tijd om de deur harer kamer te sluiten. De koe ging de trap op en richtte verwoesting aan in een voorslaapkamer. Middelerwijl liep veel volks te hoop en iemand ging naar boven en zet te bet slaapkamervenster wijd open. Onmid dellijk stak d? koe kop en voorpooten er uit, kwam op liet schuine zinken dak van een uitbouw der kamer beneden en slibber de zoo weer op straat, niet zonder veel glas te verbrijzelen. De menschen vluchtten naar alle kanten, maar de eigenaar had geen moeite cm zijn dier, dat geheel ongedeerd scheen, meester te worden. Japansche ma ni e re n.De Japan sche soldaten, zoo verhalen uit Mantchoerije teruggekeerde Russische officieren, dragen voortdurend fraai versierde briefkaarten bij zie|i, met hun naam onderteekend en van adressen voorzien, welke bestemd zijn als zij sneuvelen, kennis van hun dood Ie geven aan hunne familie. Degenen die den doode vinden, moeten die kaarten op de post bezor gen. Op al die kaarten staat hetzelfde gedrukte formulier //Als gij deze ontvangt, zal de aarde die alles vergeelt, den held bedekken, die op het slagveld is gestorven en die onophou delijk gedacht heeft aan den roem en de grootheid van zijn dierbaar vaderland. Weent niet, verblijd u veeleer en benijdt den hel dendood van dezen dappere. Vergeet zijn naam niet cn spreekt van hem tot allen die ten oorlog trekken. //Het aantal helden van Japan zal steeds toenemen. Ons vaderland is het land der helden. //ik zegen mijn vrienden en groet mijn vijanden, met wie de aarde mij heeft ver zoend Een slimme boer. Een Trans- vaalschebosr stapte op een dag een procureurs kantoor binnen op een vreemd dorp, waar hij onbekend was. Hij had het naambord gezien, en was binnen gegaan, meenende dat het een winkel was. Toen hij echter üinnenkwam, dacht hij dat hij verkeerd was maar een klerk aan een tafeltje ziende zit ten, vroeg hij //Wat verkoop jullie hier?// Die klerkje wou wijs dat hij //slim// was en antwoordde kortaf, //Ezels// Ari'ie dan doen jullie immers goeie be zigheid, want jij is zeker die laatste van die lot.// Die klerkje voelde glad nie lekker, toen onze boer met die woorden het kantoor uit stapte. Verduisteringen. Bij verschil lende stations en halten van de Kediri-stoom- tram (Ned.-Indië) zijn verduisteringen van gelden geconstateerd, tot een bedrag van f 20,000. De knoeierijen loopen over vele jaren. Een deel van het personeel dier sta tions is ontslagen. De zaak wordt voorloo- pig geheim gehouden. Ongeluk Men meldt uit Haarlem: Door de electrische tram is Woensdagavond een 6 jarig meisje Jaeoba Voerman, aan den Kleinen Houtweg overreden 't kind was dade lijk dood. Het schrok van een kar en sprong daardoor op de ruils. -Verdronken. Donderdagmorgen is ter hoogte van den Moerdijk, op het Hollandsche- diep, de garnalenvisscher r. d. H. overboord gevallen en jammerlijk verdronken. Zijn lijk werd eenige uren later bij de Kil opgehaald. Een drama. ITet roomse-h-katho- lieke "Handelsblad van Antwerpen» schrijft ouder het opschrift "Drama in een kloos terkerk", het volgende Een treurig feit heeft het klooster dei- paters Redemptoristen van Roeselaere (West-"Vlaanderen) en heel die stad in opschudding gebracht. Op Paaschdag, te 8 uur 's morgens, op het oogenblik dat de plechtige dienst ten einde liep, kwam plotseling een der kloos terlingen, die niet aan den dienst deel nam, langs de sacristijdeur de kerkinge- sneld. ilij bleef eenige oogenblikken staan voor het beeld van Sint-Gerardus Majella, wiens heiligverklaring men onlangs met veel luister in heel de Redemptoristen- orde vierde. Eensklaps hoorde men de vrouwen, die dicht bij deze plaats geknield waren, vreese- lijke kreteu slaken. Sommigen vluchtten, sommigen vielen in onmacht, eu nog anderen snelden naar den pater, die in een stroom van bloed op den kerkvloer was neergestort. De ongelukkige priester had zich de keel doorgesneden door middel van een scheermes. Men bracht hem in de sacrestij, twee geneesheeren snelden toe en brachten hein de noodige hulp, maar hun pogingen waren vruchteloos. Hij stierf, eenige oogenblikken nadat zijn medebroeders hem het H. Oliesel hadden toegediend en zonder zelfs het bewustzijn herkregen te hebben. Terwijl men hiermede bezig was zag men uit het venster zijner cel rook opstijgen. Men snelde naar boven en moest de deur openbreken. De pater had van boeken op zijn bed een brandstapel gemaakt eu die aangestoken. Het vuur, dat reeds een zekere uitbrei ding had genomen, kon gelukkig zonder groote moeite gebluscht iworden. De ongelukkige pater, Borremans ge- heeten, geboortig van Hal, was slechts 33 jaar oud. Hij was een modelpriester, eu had een uur van te voren nog de mis gedaan, zonder dat iets het schrikkelijk ongeluk kon doen voorzien. Sedert eenigen tijd echter had men opgemerkt, dat het hem aan vastheid in den gedachtengang mangelde. Hij hoorde sinds eenige dagen geen biecht meer. V r e e s e 1 ij k. Te Hoogezand (Gr.) is Zondag de arbeider S. in de jenever gestikt. Treffend. Men schrijft uit Eist bij Arnhem 0^.-. Toen Dinsdagnacht vrouw v. B. behulpzaam was bij het afleggen van een gestorven vriend-, din Sioeg zij plotseling achterover en bleek, aan eene hartverlamming eveneens overleden. Zij laat een echtgenoot met 9 kinderen achter 1

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 4