MONKEY BRAND Antwoorden of mededeelingen Juist! niet dr. Kuyper of wie ook maar eigen beginselloosheid zal de Kerk doen vallen. Dan zijn er geen «processenmeer noodig De Deputatenvergaderiiig Van alle oorden des lands, zoowel uit het hoo- ge noorden als uit de zuidelijke provinciën bracht trein na trein een stroom van afgevaardigden jl. Donderdag naar Utrecht. Hoewel de vergadering eerst te 11 uur begon, werden de deuren reeds te half tien geopend en toen- was de toevloed voor de deuren van Tivoli reeds zoo groot dat met behulp der politie een geregelden toegang moest bevorderd worden. Te elf uur was dan ook de groote zaal tot in de uiterste hoeken gevuld, terwijl nog enkele honderden naar „Kunsten en Wetenschappen" moesten verwezen worden waar de heeren Heems kerk en Talma spraken. Prof. Bavinck nam in Tivoli het voorzitterschap waar en opende na het lezen van Psalm 33 en het zingen van psalm G811, 16 de vergadering met gebed. Hierna werd door den Voorzitter een schoone rede uitgesproken, getiteld „Christelijke en Neu trale Staatskunde" waarna de werkzaamheden aanvingen. De voorzitter dr. A. Kuyper had met het oog op de positie, die hij thans als minister van Binnenlandsche Zaken in neemt gemeend het voorzittersschap te moeten neerleggen. In zijne plaats werd gekozen prof. dr. H. Ba vinck waarnemend voorzitter. Aan de beurt van aftreden waren de heeren dr. H. Bavinck, prof. M. Noordzij, A. Brummel- kamp, K. Kater en J. A. Wormser, dieallen her kozen werden. Up de voordracht stonden ook de heerenle. mr. H. van der Vegte, 2e. prof. H. Bouinan, 3e. J. C. Wirtz, 4e. K. A. Grondijs, 5e. L. G. Weisz. Door het overlijden van Jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck was nog een vacature ontstaan. Hierin werd voorzien door de verkiezing van den heer J. H. de Waal Maiefijt Mede op de voordracht stond jhr. Mr. H. M. J. van Asch van Wijck. Het centraal comité bood aan de deputaten- vergadering de volgende voorstellen aan le. De .anti-revolutionaire partij, staande op bet program van beginselen, handhaaft bij de stembus van 1905 het program van actie van 1901. 2e. De anti-revolutionaire partij oordeelt het eisch van beginsel en trouw te zijn, het zittend Kabiuet by de stembus van 1905 eenparig en met geestdrift te steunen. 3è. De anti-revolutionaire partij verklaart, dat het eisch is van den toestand, alle nu zittende leden van de regeeringsmeerderheid bij de stem bus van 1905, ook reeds bij eerste stemming aan te bevelen en te steunen. 4e. De anti-revolutionaire partij draagt aan het centraal comité op, om zich tot de centrale eo- mité's van de overige partijen der regeerings- meerderheid te wenden, teneinde tot gemeen schappelijk overleg te geraken over de eandidaten, te stellen in districten, nu door leden der oppo sitie bezet. Deze voorstellen werden aangenomen. Hierna stelde de Voorzitter aan de orde bét ingekomen schrijven van den bond van Christ. Dem. propagandaclubs. Het Centraal-Comité meende dat een onderhan deling tusschen de deputatenvergadering en den bond van Chr. Dem. propagandaclubs formeel niet aan de orde gesteld kon worden, omdat men niet wist wat men aan die Brop.vereeniging heeft, visch of vleesch. Na eenige bespreking tusschen den Voorz. en den Heer Heemskerk eenerzijds en den heer Staal man anderzijds werd een door het Centraal-Co mité voorgestelde motie, om dat punt niet te behandelen, door de vergadering aangenomen. In de namiddagvergadering stelde de voorz., prof. Bavinck, het voorstel Den-Helder, met be trekking tot het kiesrecht-vraagstuk, aan de orde. Op verschillende gronden vroeger reeds aan de kiesvereeniging medegedeeld, kon er op het oogen- blik bij deze verkiezingen niet aan oplossing van dat vraagstuk worden gedacht. Kerst moest het program van urgentie worden afgewerkt en was die arbeid voltooid, dan zou het niet onmogelijk zijn, nog voor het einde dezer vier-jarige-periode een aparte deputatenvergadering bijeen te roepen ten einde het kiesrecht-vraagstuk te bespreken en óp wat wijze men tot eene oplossing daarvan komen kon. Na uiteenzetting van deze verschil lende bezwaren, vroeg de heer Staalman als Voorzitter van de Heldersche kiesvereeniging „Nederland en Oranje," het woord om het mede door hem onderteekend voorstel betreffende het kiesrecht-vraagstuk te verdedigen. Met. verschillende citaten uit Kuyper'* geschrif ten trachtte hij aan te toonen dat niemand minder dan de tegenwoordige minister van Binnenland sche Zaken voortdurend op uitbreiding van het kiesrecht had aangedrongen. Ook de mannen van Patrimonium hadden daar steeds op gewezen en waren warme voorstanders van het Huismans kiesrecht. Zelfs de heer Talma had, toen hij lid der Tweede Kamer was geworden, voor „Pa trimonium" een reeks artikelen geschreven, waarin hij •'het ongerijmde van het tegenwoordige kies rechtstelsel aan scherpe critiek onderwierp. Zelfs invloedrijke roomsche Kamerleden had spreker nsaf hun oordeel gevraagd en allen hadden zich vóór uitbreiding verklaard. De coalitie kreeg de schuld van alles en deze was oorzaak, dat men niet aan uitbreiding denken kon. Tusschen de besprekingen door bracht de heer Staalman de namen van de heeren Dr. Kuyper en Mr. Lohman telkens in het debat en wel op Z.ulk een wijze dat het niet uit kon blijven of de vergadering moest geprikkeld worden. Toen het de vergadering dan ook al te erg werd, belette ze den heer Staalman verder op die wijze voort te gaan. Deze na nog enkele minuten op dezelfde wijze te zijn doorgegaan, moest dan ook onder protest van het woord afzien. Hierna voerde de heer Van der Molen uit Leeu warden het woord om namens de kiesvereeniging aldaar te verklaren, dat Leeuwarden met den thans ingeslagen wég vrede zou nemen en verzocht spoed te maken met het kiesrecht-rapport. De heer Talma, die daarna het woord verkreeg, trachtte op verschillende gronden het door den heer Staalman aangevoerde te weerleggen door aan te toonen, dat het volstrekt de bedoeling dezer regeering niet'was, het kiesrecht-vraagstuk van de baan te schuiven om de eenvoudige feden, dat het niet op de baan was. Het kon nu niet aan de orde worden gebracht bij deze verkiezingen. Andere meer gewichtige vraagstukken moesten eerst worden opgelost. De vergadering vereenigde zich ten slotte met het door het centraal Comité gegeven advies en het voorstel-Den Helder was daarmede Verworpen. Nadat de heer Talma gekozen was, als assessor in dè plaats van den heer Bavinck, die als zooda nig was afgetreden, werd de vergadering na een opwekkend slotwoord van den Voorzitter en dankgebed van prof. dr. H. Visscher te Utrecht gesloten. Staande de vergadering werden telegrammen verzonden aan H. M. de Koningen, Z.Ex. Dr. A. Kuyper en Mi. M. Baron Mackay, Voorzitter van de Tweede Kamer. Van de beide eerstgenoemden kwam in den loop der vergadering een telegrafische dankbetui ging. De vergadering was vol geestdrift en aan alles kon men merken, dat onzerzijds de stembusstrijd met opgewektheid zal gevoerd worden. Hadden sommigen nog gehoopt, dat Dr. Kuyper zich ook nog even ter vergadering zou vertoonen, deze hoop werd niet verwezenlijkt. Met recht kan gezegd worden, dat Z.Ex., die gedurende al de jaren van het bestaan onzer partij haar leider en voorzitter, en steeds op deze vergaderingen tegenwoordig was, zich dezen dag op zijn post „eenzaam" zal gevoeld hebben. Tefilsï- en licisidistouw. EEN LEERZAAM PROEFVELD. De heer W. van Bemmel te Reeuwijk had op hooiland kunstmest geprobeerd. Reeds voor verleden jaar. In 190J alzoo. Een van de 4 perceelen kreeg toen 800 KG. kaïniet ex even zooveel Thomasslakkenmeel. Een ander bovendien nog 266s K.G. chilisalpeter. Ofschoon de kunstmeststoffen alle heel best werkten en den opbrengst ferm wat deden stijgen, was de proefnemer zeer benieuwd naar 't nawerken er van. In 't vorige 1904— gebruikt hij weer kunstmest. Maar hij liet nu van eik perceel de helft geheel en al maar onbemest. Daar moesten dus de weideplanten teren, op hetgeen er in den grond voor haar nog over was. En dit scheen niet zoo minnetjes te zijn. Van 't eene stukje toch kwam 6600 K. G. hooi per H. A. en 't andere nu bedoel ik 't deel dat een jaar vioeger chilii had gehad leverde zelfs 7333 KG. op. Alzoo ruim 700 KG. meer. Er blijkt hieruit zoo klaar als 't kan »d«f de salpeterbemesling van het vorig jaar zeer groote nawerking toont. De aangehaalde woorden zijn te vinden in 'totficieele vers'ag van 't proefveld van den heer van Bemmel. Het was een Rijksproefveld Ik neem de vrijheid, hier nog dit aan toe te voegen. Vaak wordt er ach en wee geroepen over 't uitspoelen van chiliisalpeter uit den grond. Leert cms de hier bedoelde proef niet dat er veel overdreven wordt daarbij Denk eens terug aan het ontzetiend natte weer ge durende den zomer van 1903. Zoo ooit, dan is toen de kans op uitspoelen zeer groot geweest. En toch toch Werkte het zoo flink nog na. Zijt ge 't niet met me eens, dat het bespro ken proefveld j>leerzaam« heeten mag Tot slot wil ik nog even zeggen, dat de »chili<r einde April, ja zelfs begin Mei nog wel kan worden uitgestrooid. Vlaardingen, April 1905. G. VAN DER MOLEN. Landbouwonderivijzer. IVI U R E IM ¥ra&gi>aa li. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. zijn met hetzelfde nummer gemerkt als do vragen waarop ze betrekking hebbon. Vragen. 801. Waarom noemen sommigen superphos- phaat klaverguano 802. Is 't goed om koemest met water te verdunnen en dan als gier te gebruiken Antivoorden en mededeelingen. 798. Beste graansoorten Tot de beste soorten in onze streken worden gerekend Kropaar, Zwenkgrassen, Vossestaart, Timothee, Beemgrassen, Raaigrassen, Havergrassen en Kamgras. 799. Wat warkruid is Een onkruid soort, die woekert. Als 't zaad is opgekomen van warkruid hechten de jonge plantjes zich in 't lichaam van andere planten. Ze zuigen deze uit als 't ware. Warkruid woekert op vlas en klaver vooral. 800. Over 't bloeien van den persik. Ja. Deze bloeit vóór dat de bladeren verschijnen. SSiniieniand. Buitenlandsche Zaken. Men meld uit Den Haag Heden liep ook hier het gerucht dat weldra een einde zal worden gemaakt aan het tijdelijk beheer van het Departement van Buitenlandsche Zaken en er werd bijge voegd dat de buitengewone overkomst van H. M. naar de residentie daaraan niet vreemd zou zijn. Jhr. Mr. W. M. van Weede de Beren- camp, gezant [te Weenen, van waaruit zijne benoeming tot Minister van Buitenlandsche Zaken wordt gemeld, is, toen hij eenige weken geleden eenige dagen hier was, door H. M. in audiëntie ontvangen. Landbouw ongevallenwet. Vrijdag is bij de Tweede Kamer inge komen het wetsontwerp tot verzekering van personen, werkzaam in de landbouw bedrijven, tegen geldelijke gevolgen van ongevallen, hun in verband met de uit oefening van hun bedrijf overkomen. Verzekeringsplichtige bedrijven van1 het akkerbouwbedrijf2 het veehouders- bedrijf; 3 het boschbouwbedrijt4hetboom- kweekersbedrijf5 het tuinbouw of war- moeziersbedrijtf> het bloembollenkweekers- bedrijf 7 het bloemkweekersbedrijf8 het bedrijf van aanleggen en onderhouden van tuinen, parken, plantsoenen of bosschen. De sociale arbeid van dit Ministerie dwingt toch eerbied af. We hopen onzen lezers, [later breeder met het onderwerp in kennis te stellen. Verkiezing Prov. Staten. Door den heer L. C. Schreuders te Staphorst is ontslag genomen als lid der Staten van Overijsel in het kiesdistrict Dalfsen. Ged. Staten hebben bepaald, dat ter vervulling der vacature, een verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag den 16 Mei de stemming, zoo noodig, op 30 Mei en de herstemming, zoo noodig, op 6 Juni aanstaande. Zijne lUajesteit „Het Kind14. Wij lezen in Onze Courant: Men weet, hoe onze openbare onder wijzers zich bij voorkeur aandienen, als eerste staatsdienaren van Z. M. het >Kind<. Zij, bij uitstek, waken voor 't belang van het kind. Daarom zijn ze tegen secle-scholen, tegen dogma's, tegen »kleine schooltjes*. 't Belang van het kind dwingt hén daartoe. Toch schijnt er nog één belang te gaan boven dat van het kind. N.l 't belang der openbare school. Tenminste als men lèt op wat b.v. dezer dagen te Meppel geschiedde. Daar had de comm. van toezicht op het L. O. een voorstel ingediend bij den Raad, om de kinderen op de openbare school niet meer toe te laten op vijf- jarigen leeftijd, maar daar vier maanden bij te doen. Alleszins in 't belang van het kind. Alle autoriteiten zijn 't er over eens, dat zes jaar veel beter is dan vijf jaar. Som migen noemen zelfs zeven jaar. Vijf jaar en 4 mud. is dus een zéér bescheiden voorstel. Een stap in de goede richting. Wat ziet men nu echter gebeuren De Meppeler Raad wordt bestormd met adressen. De onderwijzers, de afd. van Volksonderwijs*, de Bond van N. O., de hoofden der Scholen eenstemmig smee ken ze: Och laat het s.v.p. op vijfjaar! En waarom De heeren zijn naïef genoeg hat te zeggen ookOmdat men bang is voor verkeerde concurrentie met het bijzonder onderwijs Daarom moeten paedagogische bezwaren wijken! Daarvocr moet het belang des kinds achterslaan Omdat het belang der openbare school dit, naar derjheereu meening, eischt. gg&silesaiaml. Rusland. De algemeene toestand. In het groote Czarenrijk heerscht nog steeds een treurige toestand. Daarvan geven de volgende be richten een staaltje. Te St. Petersburg moet jl. Maandag een cp ienbarende inhechtenisneming hebben plaats gehad Een lakei uit Czarskoje Selo is daar, op klaarlichten dag en op straat, gear.esteerd, terwijl hij aan een anjjeren persoon iulichtin gen gaf over het inwendige van het paleis, de gewoonten van den Czaar en de hof houding, enz, De geheime politie schijnt den man al lang in 't oog gehouden te hebben. Ook zijn medeplichtige is gevat. Het eerste pan-Russische advocatencon gres is te St. Petersburg geopend, 180 advocaten waren er tegenwoordig. Onder groote geestdrift werd dadelijk besloten tot oprichting eener vereeniging die Ruslands bevrijding cp een democratischen grondslag ten doel heeft. Kort daarop moest de voorzitter aankon digen, dat de politie de vergadering ophief, en nad. t 200 agenten de zaal binnen ge komen waren, gingen de advocaten onder protest uiteen. Een groot aantal ambtenaren, aan ver schillende takken van dienst verbonden, zul len binnenkort een manifest openbaar maken, over den binnenlandschen toestand hande lend en verzet aanteekeuend tegen het bureaucratische stelsel, waartegeu alleen de bijeenroeping eener nationale vergadering het geneesmiddel zou kunnen leveren. Een sterke afdeeling agenten is Maandag avond in allerijl naar de Poetilof-fabrieken gezondenwaar men ernstige onlusten vreesde. Ook uit tal van plaatsen buiten Sint- Petersburg komen weer berichten over troebelen. De gouverneur van WitebA heeft gezegd, dat hij die troebelen toe schreef aan de steeds toenemende ellende en aan den politieken toestand. Vijfhonderd boeren zijn in die pro /incie in hechtenis genomen, maar bloedvergieten heeft er niet plaats gehad. Bij al deze ellende komt tot overmaat van smart de oude Jodenhaat bij de aan hangers der Grieksch Kathol Kerk weer boven en staat een nieuwe Jodenvervolging weer voor de deur. In honderdduizenden exemplaren worden thans in Rusland twee proclamaties ver spreid, die in 't bijzonder voor de Joden groot gevaar opleveren. In de eerste wordt gezegd, dat de Joden, Armeniërs, Polen. Georgiers enz., die de macht in handen wenschen te krijgen en te heerschen' over de menschen, die tien tallen van jaren hun Russisch bloed hebben vergoten voor hun geloot en hun Keizer, de eigenlijke aanstc kers van de binnenland sche onlusten zijn. De Joden zijn het in het bijzonder, die kwistig met hun geld zijn en den werkman trachten om te koopen, ten einde uitspattingen en onrust te ver wekken en aldus alle rechten voor zich te krijgen en over ons te heerschen. De proclamatie eindigt dan met deze opwekking »Weest op uw hoede, vrienden, voor de Joden.* «Al de ellende, al de lasten van ons leven zijn enkel het werk der Joden. »Weg met de verraders. Weg met de grondwet „Zegt dit voort aan uwe vrienden En de tweede luidt letterlijk «Katholieke priesters, Polen en Joden trachten thans de lijfeigenschap weer in te voeren in Rusland. Zij helpen de Japan ners in den oorlog en sturen groote som men om hen te steunen, terwijl zij geen halve kopek hebben gegeven voor het Russisch Roode Kruis. De Czaar heeft onder de roos verzekerd, dat als hij zich de Joden en de Polen maar van den hals kon schuiven, hij groote stukken kroonlan- derijen onder de boeren zou verdeelen.» »Het Russische Orthodoxe-Comité.» Meu hoeft deze proclamatie maar te lezen om er het groote gevaar van te beseffen. Flaatselijk Nieuws, Soiuilielsdijk Een bewoner van de zoogenaamde Vluchtheuvel* was jl. Vrijdag al vroeg goed wakker. Zijn stroo in de aardappelkelder er uit willende halen, was hij van meening dat de onderlagen in de bedstee er nog in waren en stapte pardoes onwillens van boven af in de kelder, mede nemende een partij aardewerk en de sporen a"n gelaat en handen zichtbaar makende. Naar men zegt was hij toen ineens wakker. .Riddclharnis* Verleden week had bij den timmerman P. Grootenboer aan den ring een schoorsteenbrand plaats, die geluk kig nog door eigen middelen kon worden gebluscht. Toch is er nog schade geleden, welke echter door assurantie wordt gedekt. AJl. Donderdag had een 23-jarig tim merman, van Schiedam werkzaam aan de loods voor lelegraafmateriaal het ongeluk \an een 4 meter hooge stelling at te vallen. Onder de stelling lag 1/i meter laag zand, tot:* geluk van den vallende, die juist met het hoofd naar omlaag viel en alzoo in het zand bleef steken. Eenige gereedschappen vielen rakelings mis, de knecht bezeerde zich hoegenaamd niet zoodat dit gelukkig goed afliep. Stad aan 't Haringvliet. Burg. en Weth. herinneren de ingezetenen aan de voorschriften der wet, betreffende het vie ren der zon- en teestdagen. Zij vertrouwen dat ieder zich zooveel mogelijk tot naleving der voorschriften zal gedragen. Bij publicatie waarschuwt de Burg. een ieder alvorens hij zich ter verbetering van positie naar Duitschland begeeft eerst informatie ter voorkoming van teleurstelling te komen inwinnen, Zij die kinderen naar de school voor het nieuwe leerjaar hebben te zenden moe ten daarvan voor of op 20 April e.k aan melding daarvan doen aan het hoofd der School de heer W. vau Ettinger. De Burg. maakt bekend, dat het ko hier der personeele belasting no. 2 dienst jaar 1905 aan den betrokken ontvanger is ter hand gesteld en dat daarop ieder voor komend belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag volgens de wet te voldoen. Tegen de vastgestelde kiezerslijsten zijn volgens publicatie 2 bezwaarschriften ter secretarie ingekomen onderteekend ie. door K. de Leeuw en 2e door L. Keijzer. Den heer A. van M. verzocht ons te willen melden dat het bericht in ons nummer van jl. Woensdag en waarin mel- dig gemaakt werd van zijne benoeming tot klerk aan de R. V. B. voorbarig was. Del» Bommel. De 76 jarige wed. G. Bakker die een paar jaar geleden door een val haar been brak en ten gevolge daarvan met een stokje moest loopen, had jl. Zondag het ongeluk weder te vallen en haar ai m te breken. L. Breeman, die voorloopig van de kiezerslijst werd geweerd, heeft opnieuw het verzoek gedaan, om op de kiezerslijst geplaatst te worden. Burg. en Weth. maken bekend, dat de toelating der nieuwe leerlingen op de O. L. School zal plaats hebben op 1 Mei 1905- Jl. Zaterdag zou A. S. per fiets naar Ooltgensplaat rijden, doch moest onder weg aan de kant rijden om een wagen te laten passé ren. Daarbij had hij het onge luk over de fiets heen in een sloot le duikelen terwijl de fiets zijn meester trouw navolgde. Drie mannen zagen het aanko men, doch inmiddels uit de sloot te zijn gekomen reed hij spoedig weg. Een der drie ging daarop op zijn gemak uit zitten lachen, terwijl de natte berijder op de terug reis nog een persoon ontmoete, die heel leuk tegen hem zeide»Mijnheer, u zweet er van,* Dit bij wijze van deelneming in iemands ongeluk. Oude 'J Ponge. Aan de moeder van de loteling E. van Loon van de lichting 1902 uit deze gemeente, en behoorende tot het 6 Regiment Infanterie, is eene vergoeding toegekend van t 0,35 per dag. - De Burgemeester dezer gemeente heeft bekend gemaakt, dat het kohier no. 2 der Personeele Belasting over het dienst jaar 1905, invorderbaar verklaard op 13 April jl. aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld.. Op Vrijdag 14 April jl. waren eenige jongens buiten de kom der gemeente bezig met »slootje springen*, waaronder ook de 1 o-jarige M. d. K. Daar de sloot \oor hem te breed was, om over -te springen, had hij het ongeluk midden in die be- modderde sloot te vallen. Met veel moeite gepaard, wist hij zich zelf uit die modder poel te verwijderen, zoodat hij met.een nat en bemodderd pak huiswaarts keerde waar hij zeker wel vriendelijk zal zijn ont vangen. Toen Vrijdagmiddag jl. de zoon met de knecht van de Wed, N. van Es uit deze gemeente op de kaai hadden geladen en daarmede huiswaarts wilden keeren sloegen de paarden waarvan een slechts drie jaart oud was op hol. Het ging in volle vaar de Voorstraat af men kon de paarden nie1 meer bedwingen terwijl het jonge paard met de poot over de streng sloeg Zij reden nu verder tot ze tegen het kerkhek te rechtkwamen. Hier werden zij tot staan gebracht en konden zij hun weg vervolgen. De zoon D. van E. genoemd bekwam een bloedende wonde. Meerdere ongelukken hadden geen plaats. Bij het op Vrijdag 14 April 1905 gehouden examen slaagde dhr. J. B. So- mers uit deze gemeente voor onderwijzer. De milicien verlofganger H. Gebuis van de lichting 1901 en behoorende tot het korps Torpedisten garnizoensplaats Helievoetsluis is tegen Augustus 1905 in werkelijken dienst opgeroepen. \ieuwe Tonge. Door den landbouwer Ph. Sneep is een veulen-merrie oud 8 weken verkocht voor de som van f 132,50. Zaterdagavond heeft den heer D. de Klerk uit Rotterdam een lezing gehouden (in het Hotel van T. H. Holleinan) over het ouderwerp»de Arbeidersbelangen*. Op het einde daarvan werd de gelegenheid opengesteld tot het oprichten eener Bond waartoe er pl m. 120 zijn toegetreden Dirksland. Het bestuur van den polder Dirksland-- heeft ter openbare kennis ge bracht, dat de rekening der Ontvangsten en Uitgaven over 1904 en de Begrooting voor 1905 lot en met 26 April a.s ter inzage van Ingelanden zullen liggen ten kantore van den Secretaris dier polder. Door J. de Bonte is reeds al een nestje met eieren van zoogenaamde kant- leeuwerikken gevonden, die allen bebroeid waren. G. L. Warnaer Jr., heeft weder een verzoek om verbetering van de kiezerslijst ingediend" Tegenspraken hier tegen kun nen schriftelijk, tot uiterlijk 23 April bij het Gemeentebestuur ingediend worden. Maandagavond omstreeks kwart over zeven werd de politie alhier kond gedaan, dat er twee dronken kooplieden aan den Haveudijk in twist met elkander waren. Zich daar 11a toe begevende, bleek dat een dezer heeren van Breda en de andere van Ubergen kwam met het doel om op de hofstede van de heer Johs. Roodzant nachtlogies te zoeken. Doch de politie achte het noodzakelijk een van hen voor dronkenschap in verzekerde bewaring te stellen, de ander werd op eigen verzoek ook opgeborgen. Brielle. Tot het Gemeentebestuur is het verzoek gericht eenige aangeslagenen in de Personeele Belasting, die blijkens de overgelegde quitantien, hun belasting over 1904 intijds hebben voldaaD, doch wegens het aannemen eener gift uit het fonds Vrouwe Brielle van Ellemeet,* niet op de Kiezerslijst 1905 voorkomen, alsnog op die lijst te willen brengen. Het is de bedoeling der aanvragers, zoo noodig, een uitspraak der rechterji'ke macht in hoogste instantie uit te lokken. Nieuwenhoorii. Maandagavond werd de melkboer J. B. alhier bij het voederen van het vee door een melkkalf, dat wild zijn kop opsloeg, zoo in het gelaat ge troffen, door diens hoornpit, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Hekelingen. Bij de alhier plaats ge had hebbende verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad, werden als eandidaten opgegeven de heeren J. Braat en P. van Noort. De stemming heeft plaats op Woensdag 19 dezer. Visscliery. Sliddelbarnig. Te IJmuiden zij 11 binnen ge weest de viachsloepen „Anna" sch. Lt. Koster f 1000 „Doggersbank" ich. Jac. v. d. Hoek 905 „Theodora Bmmerentia" sch. J. v.d.Hoek 1150 „Paul Kruger" sch. H. J. Langbroek 1260 „Zeemeeuw" sch. J. de Koning 600 „Middelharnis" sch. J. de Korte 1190 „Toekomst" sch. J. de Waard 1240 „Noordster" sch. C. Langbroek 1000 „Hendrika Adrians" sch. H. Jordaan 830 „Vertrouwen" sch. C. v. d. Hoek 720 l'eikooiiiii^en. Op Woensdag 19 April, 's nam. 5 uur, te Molissant, ter berberge van Adrs. Both, afslag van 4 arbeiderswoningen met erf en grond en een dijk te Melissant, vroeger Roxenisse, in diverse perceelen tuinland en bouwgrond, (de z.g.11. Bouwdijk,) jaarlijksche opbrengst plm. f 275,en van bet recht van eeuwig durende heffing van 5 jaarlijksche erfpachten, aan dien Bouwdijk, te zanten bedragende f 22,10 en veiling en afslag van i gedeelte in een paardenstal te Dirksland, aan de Paardenmarktstraat ten verzoeke van dhr. L. van Beek Senior te Rotterdam. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 20 April 1905,'s nam. 2 uur te Stellendam, ter herberge van F. Troost verpachting om te beweid in van weiland en eene kade in den Kroningspolder onder Stellendam. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 20 Aprill9Q5 nam. half vijf na afloop der verpachting van den Kronings polder, aan de kaai te Stellendam van een aanzienlijke partij gezaagd timmerhout. Deur waarder GROENENDIJK. Vrijdag 21 April 1905 voorm. 10 uur aan de kaai te Oude Tonge, verkoop van Timmerhout. Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 22 April a.s. 's avonds ten 6 ure Afslag van een perceel Weiland in het Oudeland onder Ouddorp en drie vijftiende aandeelen in de Oostduin aldaar, in het logement //Bellevue// te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 22 April, 's avonds 6.30 ure: Verhuring voor 10 jaar van een perceel Wei land te Ouddorp, in den kouden hoek van den polder het Oudeland in het loge ment |//Bellevue// te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Dinsdag 25 April 1905, des avonds 7 ure in liet//Hotel Meijer//te Middelharnis: Afslag van de buizen en met bouwschuur, wagenbuis en erf aan de Noordzijde van den Kerkring te Middelharnis benevens het huis met schuur en mestpnterf en de perceelen vroon tuinland ten zuiden van het Korteweegje in den Stoofhoek te Sommelsdijk ten ver zoeke van den Heer P. Knops te Middelharnis. Notaris STEHOUWER.

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 2