HITTENKAR, Alpiene Paarden- en Yeeverzetagf i Adverteiitiën. Aanbesteding B'oor de jeugd. Telegrammen. 25-Jarige ECHTVEREE8IGING 2e Smidsknecht 2600 M3. Qnderhoudsgrint, uit een boog er van door. Ilerkingeit. De door Heeren Bestuur ders der Ned. Herv. Kerk alhier verhuur den tuin op Zaterdag 11 Maart j, 1, groot 18 roeden heeft aan winning opgebracht de som van 20 gulden. Huurder de heer L. Kievit. Melissant. De lotelingen dezer gemeente der lichting 1905 Matthijs van Immerzeel, Gerrit Overweel, Laurens Mijnders, Aren Groenendijk, Jan Cornelis Zorge en Wil lem de Leeuw, zullen op 16 Maart. a.s. te Dordrecht worden ingelijfd. Dit jaar zullen de volgende in deze gemeente gevestigde miliciens verlofgangers voor het houden van herhalingsoefeningen onder de wapenen moet.-n komen t. w. Klaas Neels van 26 Juni22 Ju'i ot van 24 Juli19 Aug (dit is niet bekend) Wil lem van Dijk van 5-29 Juli, Jan van Dijk, Abraham Touw en Willem de Vogel van 4-30 Sept. Stellendam. Voor de korte oefenin gen der .^Nationale Militie zullen uit deze gemeente van de lichting 1905 afgeleverd worden de lotelingenJacob Cornelis Berk hof, Cornelis de Jong en Marinus Klink. Naar men verneemt, heeft de Heer M. Touw zijne benoeming tot Voorzit ter der liberale Kiesvereeniging alhier met aangenomen. Twee knaapjes die van den landbou wer P. B. en van den lichtwachter J. d. B. waren j. 1. Zaterdagmiddag aan 't spelen toen laatstgenoemde een pistooltje te voor schijn haalde, het op eerstgenoemde aan legde en schoot met het noodlottig gevolg dat deze in het rechteroog werd getroffen. Reeds Zondagmorgen is het knaapje naar Utrecht vervoerd, om het aldaar on der behandeling van een specialen oogarts te stellen. Men vreest, dat de kleine het gebruik van zijn oog zal moeten missen. Goederende. In de afgeloopen week was de garnalenvaugst over het geheel ge ring de prijs daarentegen beliep per mand een half pond sterling, vermoedelijk tenge volge van de schaarsche. De lichting 1905 der Nationale Militie zullen uit deze gemeente voor de korte oefening ingedeeld worden de lotelingen Gerrit Redert en Johannes de Reus. VERSLAG van de lezing van den WelEd. Heer M. WVvan Bij'levelt, Land- bouwconsulent voor Flakkee tn omstre ken, gehouden in het Hotel Akershoelc te Ouddorp op Donderdag 9 Maart il. Zooals het publiek was bekend gemaakt, was het onderwerp, dat den heer van Bijlevelt zou bespreken Zadenteelt in het algemeen, en zaden- teelt voor de lichte gronden in 't bijzonder." Spreker begon met de aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen, verklaarde hierbij, dat het hu ruim twee jaren geleden was, dat hij in hot publiek hier niet had gesproken. Meent niet dat hij Ouddorp reeds vergeten was, in geen geval. Maar de omstandigheden van toen, gaf aanleiding, dat hij telkens wanneer hij wilde kon optreden, doordat het maar slechts een geringe moeite was om na de landbouwlessen op school enkele uren te blijven. Doch dit was nu voor spreker heel anders geworden, daar zijn werkkring elders ligt. Daar bij hem de gronden in Ouddorp speciaal door genomen proeven bekend zijn, besprak hij hoofdzakelijk de „zadenteelt op lichte gronden.1' De vele lichte haigemeeten welke hier op Oud dorp liggen, zijn doorgaans alle zeer arm aan stikstof, dat aan de bedoelde zadenteelt ten goede komt. Onder vele zaden welke hier konden uit gezaaid worden, werden genoemd het ^Koriander zaad." Uienzaad zoowel gele als bruine. Voorna melijk werd aanbevolen het teelen van zaad van de Alios ui, omdat dat zaad altijd uit het Bui tenland moet betrokken worden. Want genomen proeven alhier op de liehte gronden verzekeren mij een goeden opbrengst. Om eens een proef te nemen met het kweeken van het zaad van de Zilverui zou naar alle waarschijnlijkheid niet onbeloond blijven. Prei. Ook dit is aan te bevelen omdat het verschillende voordeelen oplevert. Bruine Mosterd. Velen zijn bang van Mosterd zaad, daarom spreken' de oude pachtcontracten daar ook nog van. Doch bruine mosterd is hier nagenoeg onbekend, waar men zoo bang van is, dat is de gele mosterd wat ook werkelijk geen gevaar opleverd. Hiermede kon ook goed een proef genomen worden. Karivij. Ook met dit kon met goed gevolg een proef genomen worden, daar altijd afnemers wor den gevonden. Wortel- of peënzaad; ook [deze teelt kon hier worden ingevoerd. Slazaad. Het hier bekende kantslazaad welke de tuinders in de broeibakken zaaien ais pluksla of dunsel. Veldsla. Dit kou ook hier worden geteeld, om dat het zelfs in 't wild hier voorkomt. Oost-Indische kers. Hiervan achtte spreker wei nig te zeggen, omdat destjjds alhier in eene lezing deze plant is aanbevolen. Pastinaken. Doch dit zou men op lichte zavel grond moeten aanwenden. Lupinen. Van deze weet spreker zeker dat zij alhier op de slechte gronden willen groeien. De handelswaarde hiervan loopt tusschen de i 16, en f 20,per HL. Zonnebloemen. Deze willen ook op de lichte gronden tieren maar dit bezwaar, dat zij te lang in 't najaar blijven bloeien en daardoor het zaad door regen spoedig bederft. In den handel geeft men '25 5, 30 cent per ons. Matiola-bicornas. Dit bezit ongeveer een handels waarde van 50 tot 70 cent per 5 ons. Bood dénjarig vlas met goed gevolg is dit aan te bevelen tot het nemen van proef. Besida en het Meerjarige vlas kan hier worden uitgezaaid, welke laatste 75 cent per 5 ons kan opbrengen. Spreker eindigde zijne leerzame en nuttige rede met een opwekking om toch vooral niet van eene proefneming terug te schrikken. Want zeker is hot, dat van de slechte gronden alhier veel meer kan getrokken worden, als tot heden het geval is. Van al deze opgenoemde planten is spreker verzekerd, dat daarvoor afnemers worden gevon den hoewel hij hier niet als agent optreedt, achtte hij zich als landbouwconsulent verplicht een aanbevelingswoord te moeten spreken. Wil men de proef nemen en voor afname gewaarborgd zijn, dan zal den heer T. Tanis J.Ez. alhier de noodige weg wijzen. ©emeegUeraafB. VERSLAG van het verhandelde in de openbare verga dering van den raad der gemeente Oude Tonge, op Donderdag 9 Maart 's vm. 10 uur. Present al de leden. Na opening der vergadering door den Voorzitter worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ie, Wordt gfilftQt omtrent de volgor.de, waarin in deze vergadering de stemmen zullen worden uitgebracht. 2e. Stelt de Voorzitter aan de orde de mededee- ling der navolgende ingekomen stukken a. missive van H.H, Ged. Staten dezer provincie van 13Febr. jl. daarbij goedgekeurd terugzendende de verordening op het vergunningsrecht in deze gemeente. b. de rekening van de Armencommissie over 1904. c. advie^ van de Gezondheidscommissie teMid- üelharnis, omtrent de dezerzijdsch ingezonden Algemeene Politieverordening. Dit advies wordt j in onderdeelen besproken, enkele wenken worden opgevolgd, andere daaren tegen terzijde gelegd, als ondoelmatig en onprao- tisch, zullende uu deze verordening gesplitst wor den in Algemeene Politieverordening'en in veror dening op. de Volksgezondheid en aan H.H. Ged. Staten van Zuid-Holland ter goedkeuring worden opgezonden. 3e. Deelt de Voorzitter mede, dat door Kaatje Kan ters, tegen 1 April eervol ontslag is gevraagd als helpster in de bewaar- en handwerkschool. Met algemeene stemmen wordt dit ontslag eervol verleend. 4e. Deelt de Voorzitter mede, dat Burg. en Weth. na het ontvangen van het verzoek om eervol ontslag van Kaatje Kanters, bij publicatie sollicitanten hebben opgeroepen naar de openval lende betrekking. Er hadden zich vijt sollicitan ten aangemeld. Na eenige besprekingen wordt overgegaan tot de benoeming en blijkt het, dat met volstrekte meerderheid van stemmen is be noemd tot helpster aan de bewaar- en handwerk school H. Ch. Baart alhier, aan wie van deze benoeming zal worden kennis gegeven. 5e. Stelt de Voorzitter aan de orde de benoe ming van leden van het stembureau voor de verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en van drie leden van den Gemeenteraad. Tot leden van het stembureau voor de verkie zing van een lid van de Tweede Kamer, worden bij stemming met volstrekte meerderheid van stemmen gekozen de heeren H. de Haas van Dorsser en Z. Vreeswijk, en voor leden van het stembureau, voor de verkiezing van Gemeente raadsleden de heeren D. van Es en G. Heestermans, terwijl de heeren P. Oomens en J. Pulleman als plaatsvervangers voor beide verkiezingen worden benoemd. Alle leden namen hunne benoeming aan. 6e. Worden eenige posten van af-en overschrij ving behandeld. 7e. Wordt besproken, de wijze waarop toezicht, gehouden wordt op de reparaties van gemeente werken.Na eenige besprekingen hieromtrent wordt met algemeene stemmen besloten sollicitanten naar de betrekking van gemeente-opzichter op te roepen. 8e. Wordt na eenige besprekingen het bodeka- rnertje in het raadhuis, verhuurd aan het Bestuur der Boerenleenbank, om daar wekelijksch verga dering van het Bestuur dier leenbank te houden, alsmede zittingen van den kassier. Daarna wordenjiog verschillende punten behan deld van huishoudelijken aarden toen hierna geen der leden meer het woord verlangde, werd deze vergadering door den Voorzitter gesloten. Officieel CAedeeltc. Gemeenteraadsvergadering. Do BURGEMEESTER der gemeente Ooltgens- plaat maakt bekend dat eene openbare verga-*4- dering van den Raad is belegd tegen Woensdag 15 Maart a.s. des namiddags ten 3 ure afgekon digd en aangeplakt te Ooltgengplaat den lOden Maart 1905. De Burgemeester P. VAN WEEL G.Gz. l7erlioo|»isigfe©. Op Woensdag' 15 Maart 's nam. 3 uur te Dirksland, ter herberge van 1). Gestel, veiling van een huis met grond te Dirksland, op den hoek van de Kaai en van 3 huizen niet ert en grond te Dirksland, op den Molendijk en aan den Achterweg, ten verzoeke van den eeer 1). Gestel en kinderen. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 15 Maart des avonds 6.30 t' uur in het koffiehuis van den heer Bennemeer te Middelharnis. Inzet van drie huizen en erven aan den Ring en de Kaaidreef te Mid delharnis ten verzoeke van den heer J. 1). de Graaft' te Middelharnis en een huis en erf aan de Kaaidreef aldaar ten verzoeke van de Wed. L. Leidens te Middelharnis. Notaris STEHOUWER. Woensdag 15 Maart 's nam. 2 ure Meu belen en Huisraad, ten huize Krijn Nieman aan de Haven te Ouddoi'pv Notaris VAN SCHOUWEN. Donderdag 16 Maart, 's vm, 10 ure 18 stuks Hoornvee, kalfdragende Vaarzen, één en twee jarige Ossen en Vaarzen, vette Var kens, Loopvarkens, Klaverhooi, Mangelwor^ telen en Bouwgereedschap te Nieuwe Tonge, voor de bouwschuur van den heer B. Ver- veij aan den Zuidelijken Achterweg. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag' 16 Maart 1905, 's nam. 3 uurOnder Dirksland aan den Ouden Dijk, nabij de hofstede, bewoond door Pol derman, ten verzoeke van J. Witvliet c.s., van eene groote partij gehakt en gekloofd hout (brandhout) ook geschikt voor bakkers. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 17 Maart, nam. 4 ure: Inzet van een Woonhuis met erfpachtsgrond te Dirksland aan den Molendijk, ten verzoeke van de erven Wed H. Westhoeve, in het logement van Brooshoofd te Dirksland. Notaris VAN' eCH OUWEN. Op Woensdag 22 Maart des avonds 6.30 uur in het koffiehuis van den beer Bennemeer te Middelharnis. Afslag van drie huizen en erven aan den Ring en de Kaaidreef te Mid delharnis, ten verzoeke van den Heer J. D. de Graaft' te Middelharnis en een huis en erf aan de Kaaidreef aldaar, ten verzoeke van de Wed. L. Leidens te Middelharnis. Notaris STEHOUWER. Op Woensdag 22 Maart 1905 's nam. 3 uur te Dirksland ter herberge van D. Gestel, afslag van een huis met grond le Dirksland, op den hoek van de Kaai en van 3 Tuben met erf en grond te Dirksland op den Molei^ dijk en aan den Achterweg. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 24 Maart, nam. 4 ure Afslag van een Woonhuis met erfpachtsgrond te Dirksland aan den Molendijk, len verzoeke van de erven Wed. H. Westhoeve, in het logement van Brooshoofd te Dirksland. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Maandag 27 Maart 1905, 's avonds half 6 uur: te Dirksland, ter herberge van Johs. Vroegindeweij, veiling van een huis, met erf en grond aan de Voorstraat schuur, erf en grond, aan de Tuinstraat een schuur met erf en grond aan den Mo lenstraat een schuur met erf en grond aan den Gelderschendijk en 2 woningen met het erfpachtsrccht van den grond en het hofland aan den Noorddijk, alles staande en gelegen te Dirksland, ten verzoeke van de erven van wijlen den Heer J. G. B. Kim mei. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Muandag 3 April d.a.v. 'savpnds kalf zes uur te Dirksland, ten herberge van P. Brooshoofd, afslag van een huis met. erf en grond, aan de Voorstraat een huis, schuur erf en grond aan de Tuinstraat een schuur met erf en grond aan den Gelderschendijk en 2 woningen met het rrfpachtsrecht van den grond en liet hofland aan den Noord- dijk, alles staande en gelegen te Dirksland, ten verzoeke van de erven van wijlen den Heer J. G. B. Kimntel. Notaris VAN DER SLUIJ8. Uilslag- Aanbesteding'. Ilerkiiigen. Uitslag aanbesteding van de leve ring van 17000 kg. «mm, superph. en 1500 kg. peru guano., door de landb. vereen, „de Een dracht" alhier. P. J. van Aardenne Dordrecht f7.49 amis. sup. Dordtsche Kunstm. Mij. f7.44 W. BolierXzn. f7.37 en f9.90 voor Guano. Mij. t. Verk. v. Hulpm. f7.28* *Geguud. KLEIN DUIMPJE. (Slot.) Drie maanden zijn voorbijgegaan. Het is een schoone zomerdag. Mevrouw W. met haar dochter, die geheel was hersteld en Willem wandelen in den fraaien tuin Allen waren in een vroolijke stemming. Nu was 'het geen ijdele blijdschap, maar hartelijke vreugde vermengd met, dankbare betuiging van Gods ontferming en zegen. Eenige weken later vertrok op raad van den dokter het gezin van den heer W naar het zuiden van Frankrijk, wat de zieke zeer nuttig zou zijn. Niet ver van de Middeiland- sche Zee betrokken zij een buiten. De lucht was er warm en zeer zacht. Onder het lom mer van een boom zit het huisgezin gezellig bij elkandpr. De zon ging onder, het avond rood kleurde het veld. Zou vader spoedig komen, vroeg Willem. Ik wilde dat hij hier was, dan kon hij eens zien den ondergang der zon. Ik zou dat ook graag willen, ant woordde de moeder, maar uw vader kan nog niet naar ons komen. Nog een weinig geduld, mijn jongen. Willem zuchtte en wilde iels zeggen, loen juist zijne moeder hem tegen haar hart drukte en kuste. Willem zag zijne moe der met zijne heldere oogen aan en zeide Mama, ik denk toch zoo dikwijls aan Grootmoe. Zij heeft mij toch zooveel verteld van Jezus, daar denk ik dikwijls over na. O aN ik even denk, begrijp ik bet nog al beter. Hier zijn oergen en dalen Mama, en die waren in het Joodscbe land ook. Dat doet mij vaak denken aan Jezus, die wel eens op een berg heeft gesproken. Bij het hooren werd Mevrouw W. beschaamd. Zij gevoelde, dat zij haar kinderen niet had op gevoed, zooals het betaamt. Zij moest er kennen, dat zij haar kleinste zoontje nooit had liefgehad, omdat hij zoo leelijk was. Dat kind was echter de eerste, die den lieflijken naam des Heilands met vrijmoedig heid uitsprak. Vroeger bespotte men hem, nu niet meer. Neen, de Almachtige had //klein duimpje// gebruikt om in eenvoudig heid van den Heere Jezus te getuigen. Komt kinderen, sprak Mevrouw W., laten wij in den Bijbel lezen. Willem zal wel eens lezen voor ons. Willem was zeer blijde, zijne oogen straalden van vreugde, dat het boek dat vroeger verworpen en bespot werd, nu mocht worden gelezen. De tijd Van het Kerst feest naderde. Dan zou het. gezin weder ver trekken. Allen verlangden naar dien tijd, vooral Willem. Hij zag voortdurend bleek, en scheen langzaam zwakker te worden. Kla gen deed hij nooit, hij was zelis vroolijk. Mevrouw W. zag het evenwel dat haar kind niet goed was. Zij gevoelde het wei. Getrouw werd de Bijbel onderzocht, des morgens en des avonds. Willem was de uit legger. Wat was er toch veel veranderd. Vroeger schold men hem voor //klein duimpje// en fijnen en nu was hij aller oogappel. Mevrouw W. schreef aan haar echtgenoot en vroeg hem dringend hun spoedig te halen, waaraan hij voldeed. Spoedig moest //klein duimpje// het bed houden, hij zag erg bleek en mager en was toch mg vroolijk. De droefheid en het !$den was groot in het gezin van den heer W. Beide ouders gingen gebukt onder de kastijding, die God hun toezond. Mevrouw W. week niet van de sponde barer lieveling, die haar meer dan ooit dierbaar was geworden. Willem troostte vaak zijn mama en wilde niet dat zij weende. Eens sprak hij des morgens: Wel mama, ik geloof, dat mijn droom spoedig uil zal komen, en ik spoedig zal gaan naar het Vaderhuis. Luid snikkend wierp de moeder zich op haar lieveling en zeide Willem ik heb u zoo weinig lief gehad. O, vergeef mij; ik was zoo slecht voor u. Willem vatte de hand zijner moeder en betuigde dat hij haar alles vergaf en dat hij haar altijd had liefgehad en voor zijne ouders en zuster had gebeden. De zieko sliep in en het Kerstfeest naderde. Op den eersten Kerstmorgen, toen werd her dacht dat de engelen zongen in de velden van Bethlehem, lag Willem te sterven. Met een gewond hart stonden de ouders bij hun kind, starende op den ademtocht, die zwakker werd. Op eens sloeg hij de oogen op en glimlachte vriendelijk, en sprak zacht //Jezus geboren ik ga naar Jezus.// In het volgende oogenblik was de ziel het lichaam ontvloden en was zijne ziel naar het huis des Vaders gegaan. Hij was gelukkig en had niet te vergeefs geleefd en wandelt eenmaal in de lange witte kleederen, gewasschen in het bloed des Lams. GSeiiifngd Aietiws Spoorwegdiefstal. Uit een goederentrein tusschen 's Hertogen- boch en Utrecht zijn ontvreemd 1 pak ge merkt V G 117, {inhoudende 7 paar dames- en heeren- en jongenslaarzen, voorts 1 pak gemerkt M H 526. inhoudende 24 busken pantalons en 3 panlahns met kleppen en nog een pakket gemerkt S 23, inhoudende 12 kalfslederen vellen. Ernjstige mishandeling. Een zevental personen hebben te Heerle, onder Wouw, den gemeente veldwachter van E. zoodanig mishandeld en met messen ge stoken, dat er voor zijn leven gevreesd wordt. De daders zijn nog onbekend, en een vier tal personen die bij de mishandeling zijn tegenwoordig geweest hebben de wijk naar Duitschland genomen V. O, mede verdacht een der daders te zijn, is door de mare chaussee te Bergen op Zoom in hechtenis genomen. Spiegelbeelden in stemlokalen. Een inzender in het N. v. d. D.// deelt mede, dat allerlei voorschriften in de Kies wet om het geheim der stemming te bewa ren zooals afsiand, richting enz. ten op zichte van de tafel, waaraan het stembureau zit, niet beletten kunnen, dat ook in |het stemlokaal met spiegelbeelden wordt gewerkt. //In een dorpje nl. in de Hoekaehe Waard// schrijft hij //hangt een spiegel in de Raadkamer, juist tegenover den stemlessenaar, zoodat in den spiegel kan worden waargenomen welke candidaat door den stemmer wordt zwart gemaakt. Dit viel bij de laatsle aldaar plaats gehad hebbende stemming zoo op, daar een der leden van het stembureau zonder onderscheid, bij eiken keer, dat gestemd werd, een nauwkeurig blik in den spiegel wierp, waar uit men opmaakte, dat vriend een middel had gevonden 0111 het geheim der stemming te ontsluieren. //Zou het nu niet goed zijn// vraagt hij dat bij kon. besluit werd bepaald, dat voor taan bij de stemmingen in de iocaliteit de spiegels moeten worden afgenomen of omge keerd Ons dunkt van welwant zoo geeft het theoretische geheim geen waarborg meer voor de praktijk.// IMrg'eriyke Ktantf. Itlrkiland. Geboren Arie z. v. Pieter Vroegindeweij en Cornelia Buth. Bastiaan z. v. Aren Bette en Jannetje de Ruiter. Johannis z. v. Jacob Bastiaan Buth en Giesje van Bruinisse. Cornelis z. v. Ja cob Stolken Agatha Doornhein:. Gerrit z. v. Arij Polder en Adriaantje Zoon. Gehuwd: Steven Tamboer jm. 33 j. enLeentje v. d. Wikke j d. 24 j. Wilhelmus Adrianus Jo- hannus Nieuwenhuizen j. m. 39 j. en Hester Maria Roodzant j. d. 33 j. TOKIO, 11 Maart. (8 uur 's ochtends.) De omvang van de Russische ramp is nog niet bekend. Men verzekert echter dat de Russische verliezen aan menschen, kanonnen en schietvoorraad geweldig zijn. Schattingen van het gevechtsterrein stellen het aantal gevangenen tot dusver op tusschen de 20,000 en 5 ,000. Den geheelen nacht heeft het verwoede vechten aangehouden, waarbij de Rus sen hun krachten inspanden om door den omsin gelden ring heen te breken. TOKIO, 11 Maart. (12 uur 's middags.) De wig die de Japanners door bet Russicbe centrum aan de Hoenho hebben gedreven,zet haren opmarsch in noordelijke richting voort. De Japanners zijn daarbij reeds gekomen te Hampoe, een eind ten N.O. van Moekden. Men meldt dat de Russen noordwaarts langs den spoorweg in verwarring terugtrekken, gevangen tusschen de wig en den uitersten linkervleugel van de Japanners, ten NW. van Moekden. Zij zijn deerlijk toegetakeld. De terugtocht van de Russen wordt beschreven als een wilde vlucht. De Japanners bestoken de ordelooze massa's van de Russen met kanon vuur. TOKIO, 12 Maart. Ojama seint dd. heden, dat de Russen 26.500 berooide lijken op het slagveld hebben achtergelaten. Onder den buit der Ja panners behooren twee vaandelszestig' kanon nen; 60,000 geweren 150 caissons1000 wagens; 200,000 granaten; 25,000,000 patronen; 15,010 koku (een koku is 756 KG.) graan55,000 koku fourage45 mijlen spoorweg; 2000 paarden; 23 wagons bevattende kaarten- (7)duizend wagons kleedereneen millioen rantsoenen brood 70,000 ton brandstollen60 ton haver en einde lijk een hoeveelheid tenten, gereedschappen, ossen, telegraafdraad en -palen, bedden enz. Er is geen enkel bericht ontvangen uit de richting Hsingeteng. TOKIO, 13 Maart. Blijkens officieele opgaven, hebben de Russen in de richting Sin-tsin-tin, sedert de bezetting van die plaats op 24 Februari, het volgende in handen van de Japanners gela ten 2200 geweren, 6 machinekanonnen, 320,000 geweerpatronen, 11,500 kanonprojectielen enz., 33 mijlen smalspoor, 450 waggons, tal van ande re voorraden, voedsel enz. Er zijn ongeveer 1200 Russische lijken gevonden en 80 gevangenen ge maakt. BIJ KOEROKI (ten N.O. van Moekden), 12 Maart. (Via Foesau.) Elk uur [blijkt de grootte van de ramp die de Rassen overkomen is, toe genomen. Tot hedenavond zijn 25,000 doode Russen op het slagveld geteld, 'zoodat hun ver liezen ten minste 100,000 man bedragen. Er zijn tusschen de 50,000 en 60,000 gevangenen gemaakt en ongeveer 70 kanonnen genomen. De verlie zen van de Japanners zijn niet grooter dan die bij vorige groote veldslagen, zelfs in het leger van Koeroki. Deze verloor slechts 5000 man. LONDEN, 13 Maart De Times verneemt d.d. gisteren uit Petersburg: Het overschot van Koe- ropatkin's leger is ts Tiëling aangekomen. Koeropatkin heeft den Keizer vergunning ge vraagd, 0111 het opperbevel neer te leggen, uit behoefte aan rust. Ambtelijke telegrammen melden dat de ver liezen bijna 500 kanonnen twintig vaandels, en meer dan 200,000 man bedragen. Markt teer ie >n. Oude Teuge, 10 Maart. GrareD. Tarwe f6.40 a 7.25 per Hl. Gerst 7l/u a 7 et. per Kilo. Rogge f6'/2 a 7 7/, Per KG. Haver f 4.80 a f 5.20 per Hl. Aanhuppelen f 1.60 a 2.10 per Hl. Ajuin f8.50 per 60 Kilo. Boter f 0.60 per pond Eieren 8 ct. per stuk. Rotterdam, 18 Maart. Buiten!, granen stil. Rogga per 2100 kilo: 74/75 ko. Bulgaar uit zecboot f146 Gerst per 2000 Kilo: Theodesia 59 Ko. b.o.g. f119, 60/61 ko. Odessa uit zeeboot f119, 64 ko. dito dito dito f122.—. v Granen. Biimenl. Tarwe. p. 100 kilo f 8.75 a 9.50. Rogge per Hl. f 5.20 a 5.50. Gerst per 100 kilo Winter- f7.80 a 8.15, Zomer-f 7.25 a l 7.60, Chevalier f 8.75 a 9.Haver per 100 kilo f 7.40 a 7.70. BI. erwten per Hl. f6.75 a 7.25. Witte boonen f 17.50 a 18.50. Bruiüe boonen f 11.50 a 12.per Hl. Veemarkt. Aangevoerd heden 409 vette runderen, 220 vette kalveren, 1 nuchtere dito, 49 schapen o lammer^, 418 yarAt deren: le kwal. 70 a 48 a cent. Kalverenlb 8e kwal. 74 cent. Schapen i. 55, 3e kwal. 40 cent. Varkenslb 49, 3e kwal. 46 cent, licht soort 44 a Alles per KG. Handel goed. Aardappelen. Brielsche kralen f 3.a 3.2ö. blauwe f 2.40 a 2.50. Eigenheimers f 1.75 a l.v Zeeuwsche bonte f 2.40 a 2w60, dito blauwe f2.40 a 2.60, Weinig aanvoer. Tameljjko vraag. Eieren. Zeeuwsche f3.10 a 3.20. Overmaasche f3.40 a 8.50 per 100 stuks. Vlag. Aangevoerd 15188 steen Blauw, steen Geel Hollandsoh, 9200 steen Groningsch, 2465 steen Wit Zeeuwsch. Op het land was tamelijk handel. Er werd voor blauw tot 48 stuivers betaald. Hier ter markt echter ondergingen blauw en wit Zeeuwsch eene verlaging van prijzen op het laatst der markt, toen eerst een weinig levendigheid in den handel te bemerken viel toch bleef van alles nog een belangrijk gedeelte onver kocht. Zoo werd van het Groningsch alleen het schoon opgeruimd van 30/36 stuivers, Blauw dat eerst aan kleine partijen werd verkocht bracht 36/46 stuivers en Wit Zeeuwsch 29/33 stuivers per steen op. Lijnzaad. Kleine aanvoer. Prijzen onveranderd. Het seizoen begint op het einde te loopen. Meel. De buitenlandsche lagere speculatiekoersen waren nagenoeg zonder invloed op de offerten van effective waar. Zaken op levering kwamen weinig tot stand, de afzet voor directe behoefte was evenwel niet onbelangrijk. Amsterdam, 11 Maart. Aardappelen.ZandThomass. f4.75 a 0.Friesche borgergelen fl.50 a 1.70, dito blauwe t 1.90 a 2.Geld. blauwe f 2.a 2.10. Zeeuwsche bonte f 1.90 a 2.30, dito blauwe f2.20 a f2.30. Spuis>he poters fl.a 1.30. Flakkeeache Eigenheimers f 1.70 a 2.— per Hl. Malta ll]2 a 8 ct. per Kg. Aauvoer 3 ladingen. Correspondentie. Van verschillende zijden ontvangen wij klach ten over het niet ontvangen van ons blad Inzonderheid is dit het geval met het Woena- dagnummer. Aangezien de bandjes gedrukt liggen en voor beide uitgaven eenzelfde zending geschiedt, moet het niet-ontvangen gezocht worden in de post administratie of liever gezegd de bestelling. Ook ons zijn van dien kant minder liefelijke ontboezemingen ter oore gekomen, nu door onze uitbreiding de werkkring van de postboden is verdubbeld. Onzen lezers, die hun blad niet ontvangen, ver zoeken wij dit dadelijk ons te berichten, opdat wij een onderzoek in loco kunnen instellen, en dan zullen we zoodanige maatregelen nemen, dat de kranten steeds en op tijd aan hun adressen zijn. Hoe, daar zullen wij wel voor zorgen. Administratie. S Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders Adrianus -van Vliet Az. EN Eransiena van der Mast Ad. op Zaterdag 18 Maart a.s. hunne te herdenken. If^ "-f® Hunne dankbare Kinderen en Behuu'dkind. Sommelsdijk, Maart 1905. Terstond gevraagd een bekwaam voor boerenwerk en hoef beslag, bij de Wed. H. van IMMER ZEEL te Melissant. TE KOOP een gebruikte bij GE BR. HOLLEN, Sommelsdijk. van de levering van ■J- op Mnandag 20 Maart 1905, des n.m. 3 ure, op het Raadhuis te Den Bommel. Levering in de havens ran Oolfgens- plaat, Den Bommel, Stad aan 't Haring vliet, en Oude Tonge, in de hoeveelhe den, die in het besiek zijn omschreven en waarvan exemplaren gratis verkrijg baar ziin bij de heeren P. Van WEEL G.Gz. Burgemeester van Ooltgensplaat en Den Bommel, en J. VAN SCHOUWEN Burgemeester te Oude Tonge. In de drie verlo tingen door C. NIEU WENHUIZEN, van Oudenhoorn zijn de Hoofdprijzen ge vallen op No. 149 75 en 210 en de overige prijzen op 184 21 154 226 122 291 157 187 - 40 161 207 78 24 281 17 - 84 85 112 - 28—77 en 198. C. NIEUWENHUIZEN. 05 O BL U 13. (Opgericht ió April 1895.) Koninklijk goedgekeurd. Maatschappelijk kapitaal f 100,000,00. fie die tegca» WAS'füI peemiën verzekert. Premie voor jonge Paarden JL5© met f9© voor Runderen ƒ1,4® met 8® schadevergoeding per 1©©,— per halljaar. liet is geoorloofd alleen de meest waardevolle paarden te verzekeren. &g©B£Ée-ss gevraegsl. EJNTIHll'T, SBirccfeur. Inspecteurde heer J. v. d. MEIJDEN te De Werken. (N.Br.) Agenten: S. M. VAN DER VLUGT te Sommelsdijk; J. C. M. BOTH Czn. te Dirksland; A. ZEEDIJK te Stellendam; L. MOELKER te Middel harnis JACOB BREEN te Ouddorp T. IIOLLEMAN Czn. te Nieuwe Tonge.

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 3