1 11 HYPOTHEEK. I 1 Advertentiën. M IRTa VERKOOPING, ïi ^klaverzaden. Belangrijk, J DE KORTE Sz. Dienstbode, Openbars Vrijwillige Dienstbode K N E C IIT, Bouwknecht Arbeider 1 Bk. BREESNF.B. i i 1 1 Zeer aaueielijlte coDöiilêa. Twee Metselaarsknechts. Handel in goede - V - middeling aan, Z«lfe SqcmU werklieden aan- vaarddèn deze bemiddeling, daar zij vertrouwen stelden in den Minister Tariefwet. Ook dit wordt als het zwarte spook voorgesteld. Het land gaat daardoor ten gronde. Treub stelt voor dat de belastingen moeten wor den verhoogd. Hij wil de boeren bedrijfsbelasting geven, de rest vinden op de vermogensbelasting en successie. De tegenstander jammert bij net netten van invoerrechten. Invoerrecht stijft óf de schatkist öt het bedrijfskapitaal. Dit bleek bij deze wets- indiening, waarop uit Duitschland een Balijnen- fabrikant verzocht intrekking van dit wetsont werp, wat anders hem veel zou schaden. Geopperde bezwaren als: Engeland eischt in voerrecht op ons veeDuitschland op onze groen ten, waardoor 22 millioen in Holland komt. Antw.Engeland kan zelfs maar voor ge deelte in vee voorzien; Duitschland is slechts in staat om 7s gedeelte zijne groenten te geven. Bovendien neemt Engeland ons vee om ons er af te helpen, neen, omdat het ons vee noodig heeft. Komt Duitschland om ons van ónze groen ten te verlossen uit liefde, immers omdat het groente behoeft. Spreker waarschuwt in een treilend slotwoord voor het verloochenen des beginsels, dat toch het kind dezer eeuw de moeder niet ver gete die haar leven had gewaagd in den politieken strijd. Van de gelegenheid tot debat werd geen ge bruik gemaakt. De waarnemende Voorzitter sluit de vergadering met dank aan den geachten spre ker en de vergadering. Dirksland. Naar men verneemt is door de thans bestaande commissie der paar denmarkt alhier besloten, de prijs der loten, voor de aan die markt verbonden loteiij, niet meer op een gulden maar op 6o cent te stellen. Donderdagavond trad op uitnoodi- ging der Antirevolutionaire kiesvereeuiging alhier voor een talrijk publiek als spreker op, de heer Nauta uit Amsterdam. ZEd. wees onder meer op de groote strijd die in Juni aanstaande is, besprak de-werk zaamheden van deze ministers, waardoor aangetoond werd, dat dit coalitie kabmet in die 4 jaren alles behalve stil gezeten had, en spoorde, daarom de kiezers bij de aanstaande stembusstrijd aan, om dit kabinet te helpen steunen. Van 't debat werd door J. de Bonte gebrmk gemaakt die in gepaste woorden beantwoord werd en uit een en ander bleek, dat de heer Nauta alle eer waardig is. Zijn de gegevens juist dan bestaat er plan orn de pastorie der Ger. gemeente onder 't Kruis een verbouwing te doen ondergaan door er een verdieping op te zetten. Aanstaande Donderdagavond te 6,30 ure zal in 't Weeshuis alhier, de Jaarlijksche vergadering gehouden worden van het sGroene Kruis«, afdceling Dirksland. Behandelende punten kullen zijn xe Rekening 1904; 2e. Begrooting 1905; 3e. Verkiezing 3 leden van 't bestuur 4e Royeeren art. 4 van het Reglement 5e. Voordracht. Eerste hulp bij on gelukken. Ilerkingeu. Donderdagavond 23 Febr. hebben zij, die hiermede belast waren, alhier opgehouden les te geven bij de wapenoefeningen. Het zal hun in deze ge meente dezen winter niet hebben ontbroken aan bekijk daar dit tot voor dezen winter alhier niet heeft plaats gehad. De landbouwer J. B. alhier heeft reeds verleden week ajuin gezaaid, wat voor zoover wij weten de eerste alhier is en dat zeker vroeg genaamd mag worden. Het is echter niet te verwachten dat zij zoo een ongewone prijs zal opbrengen zoo als dit jaar is geweest. Bij Kon. Besl. is benoemd tot dijk graaf van den polder Oud Herkingen C. van der Velde te Melissant. Melissant. De Burgemeester heeft bij publicatie bekend gemaakt, dat het kohier no. 1 der personeele belasting over 1905 invorderbaar is verklarrd en aan den ont vanger ter invordering is ter hand gesteld. Bij publicatie is ter kennis van be langhebbenden gebracht het tijdstip, waar op de visscherij in de binnenwateren zal zijn gesloten. Goedereede,* 24 Febr. Heden trad in een flink bezochte openbare vergadering alhier op de heer D, Nauta van Amster dam, die in een gloedvolle rede de betee- kenis van den strijd in Juni a.s. uiteenzette. Het zittend Ministerie werd met kracht ver dedigd en de kiezers opgewekt het in den komenden strijd opnieuw te steunen. Het was voor onze beginselen een heer lijke onvergetelijke avond. Een buitenkansje In de afgeloopen week kon in de hoogste klasse der Openbare School alhier wegens het hevige rooken der kachel, geen ouder wijs gegeven worden, zoodat de schoolkin deren vrijaf kregen. Jl. Dinsdagmiddag werd in de Pieter straat alhier een knaapje van de Wed. D. T. door eene kar aangereden. Gelukkig kwam hij met den schrik vrij. Met het aanleggen der Scheepstim merwerf aan de Zuidzijde der haven wordeu thans snelle vorderingen gemaakt. De milicien-verlofganger N. Troost van de lichting 1904, dienende bij het Reg. Genietroepen te Utrecht, is vanaf 28 Febr jl. weder onder de wapenen geroepen. Als bewijs, dat te dezer plaatse ook goed vee wordt gefokt, diene, dat de land bouwer G. Joppe alhier eene kalf koe heeft verkocht voor de kapitale som van f 325, De aflevering der lotelingen voor de korte oefeningen der lichtirg 1905 zal plaats hebben op 25 Mei a.s. ten g3/k ure tc Dordrecht, Bij Kon. Besluit zijn benoemd Tot Heemraad van den kleinen Zuider polder J Tanis Jz., en tot Heemraad van de polders Oud- en Nieuw-Westerloo en Aiüuf t. -ci der Nieuwen Oost dijk D. Breen, beiden alhier. Oiiddorp. Blijkens mededeeling vau den Heer Commissaris der Koningin zal het schieten, alsmede het vangen van eenden en duikers gesloten worden op Zaterdag 11 Maart aanstaande de uitoefening der jacht op waterwild op Zaterdag 1 April aanstaande, doch dat het vliegnet in geen geval tot het tirassee- ren van kwartelen mag worden gebruikt dat de kooilieden hunne kooieenden 111 dit jaar moeten opsluiten of ophokken van den isten Juli tot de opening der jacht op waterwild. Het Bestuur der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de mosselzaadbanken zullen gesloten zijn van zonsondergang af op 28 Februari 1905 met uitzondering van die op de slikken van Oosterland, welke alsnog geopend blijft tot een nader aan te kondigen tijdstip. De lotelingen, die bij de Militie moeten worden ingelijfd en milicien verlofgangers, die in werkel. dienst moeten terugkeeren en in aanmerking wenschen te komen voor vergoeding als bedoeld bij art. 1 13 der Militiewet, kunnen de verlangde inlichtingen verkrijgen ter Secretarie. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente verzoeken de medewerking der ingezetenen voor de nauwkeurige bijhouding der bevolkingsregisters. Als bijzonderheid kan worden gemeld dat in deze gemeente over de maand Febru ari negen sterfgevallen hebben plaats gehad. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente brengen ter algemeene kennis, dat de ingevolge art. 1 7 van het Koninklijk Besluit van 16 December 1902 (Staatsblad No. 222) opgemaakte alphabetische lijst, bevattende de namen der in deze Gemeente metterwoon gevestigde eigenaars of beheer ders, van ééti of meer ter vordering aan ie bieden paarden, gedurende de maand Februari, voor een ieder op de Secretarie alhier ter inzage is nedergelegd. In de weervisscherij van den heer T. Hameeteman zijn reeds twee zalmen gevangen. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dat het Kohier der Perso neele belasting over het dienstjaar 1905, invorderbaar verklaard op den 21 Februari 1905, aan den Ontvanger ter invordering ter hand gesteld en iedsr daarop voorko mende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Tholen. Bij Kon. Besl. is tot dijk graaf der Deurlooppolder benoemd M. Christiaanse alhier. CweïücessieraatL VERSLAG van hel verhandelde in de openbare ver gadering van den raad der gemeente OoUgensplaat op Zaterdag 25 Febr. 's nm. 3 uur. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter de heer P. van Weel opent de Vergadering en verzocht den Secretaris de no tulen te lezen der vorige vergadering, welke, na te zijn gelezen, onveranderd worden vastgesteld, goedgekeurd en geteekend. Mededeeling Ingekomen Stukken a. eene missieva van H.H. Qed. Staten, hou dende toezending^van eenigegoedgekeurde raads besluiten. b. een schrijven van den heer Directeur Gene raal der Post eu Telegrafie, tot het in onderhan deling treden met de Gemeente Ooltgensplaaf, tot aansluiting aan 's Rijks Telephoonnet. Do Voorzitter deelt, namens B. en W. mede, dat de mogelijkheid wel bestaat, om aan de in genoemd schrijven bedoelde verplichting te voldoen, nl tot het maken van eene afgeslotene spreekcel van minstens 1 M'J oppervlakte. De heer Van Weel zag dit onderwerp gaarne tot de volgende vergadering aangehouden, teneinde eerst eens een staat van de daarover komende kosten over te leggen, hetgeen met algemeene stemmen wordt goedgevonden. c. Komt ter tafel een verzoek om eervol ont slag van de Helpster der Bewaarschool, hetwelk na daarover gehouden stemming, met algemeene stemmen, met ingang van 1 Maart a.s. wordt verleend, terwijl in diens plaats met algemeene stemmen wordt benoemd Mej. S. A. Donkersloot met ingang van 1 April a.s. d. Een schrijven van H.H. Ged. Staten, houdende terugzending der verordening, regelende bet vergunningsrecht binnen deze gemeente met ver zoek om aan de daarin opgegeven bezwaren'al3nog te gemoet te komen, hetgeen dan ook, nadat de gewijzigde verordening is voorgelezen met algemeene stemmen wordt goedgevonden. e. Zegt de Voorzitter, dat er ook alsnog eenige af- en overschrijvingen dienen plaats te hebben, welke, na te zijn voorgelezen, eveneens met algemeene stemmen worden goedgekeurd. Door het thans moeten behandelen van de verordening, regelende het L. O. binnen deze gemeente, zegt de Voorzitter, hij het noodig oordeelt de openbare vergadering in geheime te doen overgaan, hetwelk dan ook algemeen wordt goedgekeurd. Tisscfacrij. Middeiharnis. Te IJmuiden zijn bin nen geweest de sloepen >Paul Kruger« sch. H. J, Langbroek f 1730 »Noordster« C. Langbroek 1540 Verfroopiiïg'cn. Dinsdag 7 Maart 1905, 's nm 5 ure in liet Logement van Troost te S.ellendam. Verhuring voor het saizoen 1905 van 4t meeden Hoverij- land in de Adriana- en Ecndrachtspolder onder Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Uitslag Verhuring. OOï.TGENSPL A AT. 27 Febr. had in het Hotel Hobbel de 3-jarige verhuring plaals der Weiden, gelegen in het Weipoldersche Gors. Door verschillende inschrijvers werd naar de huur ingeschreven voor een gezamenlijk bedrag ad f 2-156,37. Vergelijkt men dit bedrag met de totale opbrengst bij de vorige 3-jarige verhuring, dan is ditmaal eene vermindering waar te nemen 1 van 1 6,75 per halve Bunder, Uitslag Vcrkooping'. Ï)EN BOMMEL. De verkooping van Tuin- Bouw- en Weiland voor de erven J. 0. van Weel alhier, heeft opgebracht als volgt 1 per bunder f 512. Totaal f1861 u 2 II II 540 1, 917 o ii V 1/ 1/ 780. 1/ 909 1/ 4 ii 11 1/ II 800. if 919 n 5 ii II 1/ u 810. li 1778 G 1/ 1/ II II 550. li 893 7 li II 11 1/ 825. if 898 il 8 u II II 1/ S10. tl n 763 1/ 9 1/ II II 1/ 760. u 580 n 10 ti 1/ II II 350. ii 1/ 1086 1/ 11 1/ II II 1/ 840. li ii 1599 1/ 12 ii II II u 350. li 2132 1/ 18 n 1/ V II 595. li 1/ 2406 ftreaaengd .fleuws Ontzettend einde I Men meld: uit Zulten Eeri4:-jarige dienstbode alhier vei loor Don derdagavond ten naduele vau den heer bij wien zij diende een bankje van f 60. Daar over is zij door hein onderhouden en zij heeft zich dit zoo aangetrokken, dat zij zieh Vrijdag morgen door ophanging van het leven heelt beroofd. lieusch waar Men schrijft uit Zullen aan //liet Volk De yeldwachter te Kefde( bij Zullen stelde een eisch tot schadevergoeding in van f200 tegen een zekeren Van Campen, omdat deze hem belachelijk had gegroet en uitgelachen en gij daardoor een slechte spijsvertering had gekregen, die een meer kostende voeding noodig maakt! Vrijdag wordt dit zaakje voor den burgerlijken rechter behandeld. la het gas gestikt. Een opzichter in de gasfabriek van de fir ma De Sphinx te Maastricht, T. genaamd, sedert 15 jaren in zijn bstrekking werkzaam is tengevolge van het inademen van gas ge- stiki. Door den dood overvallen. Woensdagmiddag werd door de politie te Vreden een man naar Win'erswijk geuracht die daar zwervende werd aauge-rotlen. Hij be weerde van Doetinehem afkomstig ie zijn. De politie zou nu n aar zorgen dat hij die plaats kon bereiken. Aangezien voor deze ver zorging geen termen bestonden, werd de man naar Vreden teruggezonden. Naar de N. A. Ct. later vernam, is de man Donderdagmor gen dood in het arrestantenlokaal gevonden. Zoonis vau der Merk. In het huis van bewaring le Rotterdam heeft zich hedennacht opgehangen de timmer man Dirk van Ast, die Vrijdag 1. 1. in de Oudenstraat een moordaanslag pleegde op zijne vrouw. Dat is dus de tweede in zeer korten tijd dien wroeging over een vreeselijke misdaad den moed om vei der te leven schijnt ontnomen te hebben. Arme menschen Overleden aan de gevolgen. De dame uit de Frederikstraat te Amster dam, die Dinsdag in het Vondelpark door het paard van officier van de infanterie om vergeworpen werd, is, naar men verneemt, overleden. .«-viÉIl [Onraad bemerkt. UitgsLo3sel wordt gemeld De trein met arbeiders uit Gronau moest dezer dagen op verzoek der rijksambtenaren te Glaner stoppen. Verscheidene arbeiders hadden een zak met suiker, dien ze echter dadelijk heien vallen,woodrazeonraadmerkten Pro. cs-veruaal kon niet worden opgemaakt. Een treurig ongeluk. Een treurig ongeluk had Donderdag te Papenburg plaals. Terwijl de daarvoor be stemde ambtenaar peitwerk verrichtte op de Eems, en zich daarbij bediende van een boot, kantelde het ranke vaartuig om, met het noodlottig gevolg, dat van de bemanning van zes man er drie verdronken, onder wie ge noemde rijksambtenaar. Gevaarlijke „aardigheid". De gevaarlijke aardigheid 0111 op voorbij- sioomende treinen te schieten, schijnt aanste- kelig te worden. Thans wordt weer gemeld, dat tiisehen Vogelzang en de halte Woestduin de ruit. van een ilerdu klas rijluig van een trein der H. IJ. S. M. door een projectiel is ver brijzeld. Gelukkig werd niemand gekwetst. Weer verdwenen. De marechaussee S. J., die in de vorige week van de briggade tc Vlaehtwedde per rij wiel spoorloos verdween, en te Noordwoldo werd aangehouden en rwir Leeuwarden over gebracht wis. aldaar aan de justitie le ont komen en moet nu, naar verondersteld wordt, de wijk hebben genomen naar Duitsch land. Alle drie gedood. De sneltrein van Frankfort naar Wezel heeft eergisteren drie schooljongens, tusschen de 10 en 13 jaar oud, overreden, die door een hek op den spoorweg gekomen waren. Alle drie waren dadelijk dood. Mijnongeluk in Amerika. Omtrent het mijnongeluk te Birmingham (Alabama) wordt nog bericht, dat alle hoop om de 117 begraven mijnwerkers levend te kunnen bereiken, opgegeven is. De oorzaak der ontploffing moet gelegen zijn in verkeer de plaatsing van een mijn. Deze ontplofte met verschrikkelijk geweld, juist toon de 117 arbeiders den bodem bereikten. De ar beiders werden duizend voet diep begraven. Sedert werken vijfhonderd man in twee ploe gen onafgebroken om hen uit te graven. Tot dusver vond men 13 lijken. Bij de mijnin gangen zag men aangrijpende tooneelen, toen den wachtenden bloedverwanten werd me degedeeld, dat eu geen hoop meer was. Te pletter gereden. Men meldt aan de N. R. Ct.: Vrijdagavond is aan een overweg nabij het station Oudenbosch, de werkman V., aldaar wonende, door sneltrein 38, van Antwerpen Amsterdam, te pleiter gereden. Vreeseiijk Te Neuenburg Duitschandi heeft een werk man zijn vrouw en vijf kinderen vermoord en daarna door ophanging een eind aanzijn ieven gemaukt. Burgerlijke Slant?. Mfddettiarnts. Geboren Jan Cornelia en Abra, z. en d. van Jan Abraham Sprong en Adriana Boer. Gehuwd: Mattheus Cornells Buur veld 29 j.en Adriaanlj'e Meijer 21 j. Overleden: Dirkje de Bloenre 81 j. echtgenoot van Johannes Bree Muije. Maria Knape 81 j. weduwe van Gabriël de "Waard. Stad auu tllaringvlict. GeborenWillem z. van A. Kefjzer en A. Verstijne. Overleden: Neeltje Voorwinde 53 j. echtgen. van C. van der Sluijs. Ben Stommel. Getrouwd: B. Jongeling jm. 23 j. eri L. Mos selman jd. 22 j. Werheterifig?. Een kleine rectificatie moet ik U verzoeken. In de 2e kolom 8e regel van onder af in het verslag Levensverzekering jl. Vrijdag heb ik gezet: Verzekering geeft werk, dit moet zijn Ver zekering geeft rust. Voorls dat de Heer Snoey Kiewit sprak voor de Vennootschap Rotterd. Verzekerings- Societciten, had i k verzuimd te vermelden. Uw Verslaggever. ftlarEitherichten. Oude Tonge, 24 Febr. Granen. Tarwe f6.40 a 7.25 per Hl. Gerat 7 a 7'/a ct. per Kilo. Rogge f 4 80 a 5.30. per Hl. Haver 63/4 a 7 ct. per Kilo. Aardappelen f 1.50 a 2.25 per Hl. Ajuin f8.per 60 Kilo. Boter f0.65 per pond. Eieren 8l/3 ct. per etuk. Rotterdam, 27 Febr. Buitenl. granen vaat. Rogge per 21)0 kilo: Helena 74.40 kg. b. o. g. f148 cont., Bulgaar 74/75 ko. b.o.g. en gezuiverd f148, Donau en Bulgaar 74/75 ko. uit zeeboot f147, Nico- lajeff stoomeid pud 35 flS2 en 9 pud 20/25 f145. Gerst per 2000 kilo: 60/61 kg. Zuid-Ruaaische atoo mend f117 a 118. Haver per 100 kilo: 60/61 kg. Libau uit zeeboot f6.85. Mais per 2000 kilo Amerik. Mixed, uit zeeboot f 113 a 114, dito uit zeeboot gestort 113.50. Binnenl. granen. Tarwe. p. 100 kilo f 8.30 a 9.25. Rogge per Hl. f 5.10 a 5.40. Gerat per 100 kilo "Winter- f 7.70 a 8.Zomer-f 7.25 a f 7.50, Chevalier f8.60 a 9.Haver per 100 kilo f 7.25 a 7.60. BI. erwten per Hl. f 6.50 a 7.25. Witte boonen f 17.a 17.75. Bruine boonen f9.a 10.50. Lijnzaad f7.50 a 8.50 per Hl. Veemarkt. Aangevoerd heden 343 vette runderen, 210 vette kalveren, 1 nuchter dito, 58 schapen of lammeren, 540 varkens, biggen, 0 paardeü. Run deren: le kwal. 70 a 2e kwal. 64 a 3e kwal. 50 a cent. Kalverenle kwal. 102, 2e kwal. 90, 3e kwal. 74 ce^t. Schapen le kwal. 68, 2e kwal. 52, 3e kwal. 40 cent. Varkens: ie kwal. 48, 2e kwal. 44, 3e kwal. 40 cent, licht soort 40 a 42 cent. Alles per KG. Aardappelen. Brielsche kralen f 3.a 3.25. Geld. blauwe f 2.20 a 2.40. Eigenheimers f 1.75 a 1.90. Zeeuwsche bonte f 2.20 a 2.40, dito blauwe f2.30 a 2.50. Tamelijke aanvoer en vraag. Zeeuwsche ajuin. Aangevoerd circa 1800 bin. Geen markt werd vastgesteld. Er is echter verkocht voor f9.per 60 Kilo. Eieren. Zeeuwsche f3.70 a 3.90. Overmaasche f4. a 4.20 per 100 stuks. Vlas. Aangevoerd 20350 steen Blauw, steen Geel Hollandschf 5800 steen Groningsch, 1206 steen Wit Zeeuwsch. Amsterdam, 25'Febr. Aardappelen.ZandThomass. f 3.75 a 4.25. Friesche borgergele fl.40 a 0.dito blauwe t 1.70 a 2.—. Geld. blauwe f 1.70 a 1.90. Zeeuwsche bonte f 1.60 a 2.dito blauwe f 1.90 a f2.05. Spuische poters f0.90 a 1.30. Flakkeesche Eigenheimers fl.40 a 0.per Hl. Malta 7'/^ a 8 ct. per Kg. Door aankoop direct uit hot Buiten land, ben ik thans in staat te leveren Een fatsoenlijke P. G, met do wasch om kun nende gaan. Adres: V. SPLUNTER, Schilder, Lustliofstraat 43, Rotterdam, (Oud- Kralingen Togen 1 Mei a s. gevraagd in een gezin zonder kinderen een rp 'Si a S» et. aïe fle-sela a ©©Blaast. Per heel, half anker of per fust mindere prijs. J. Ëh. AlSMSTI&«l&N€i. SOMMELSDIJK. ten verzoeke van de erven van wijlen Dr. J. A. VAN WEEL te Den Bommel, ten overstaan van den Notaris Mr. A.. J. C. VAN WEEL te OoUgensplaat, op Donder dag 2 Maart 1905 bij afslag in het koffiehuis bij de Wed. C. LOKKER te Den Bommeldes namiddags 'l uur, van 1V.86. 0 Hccl, kosI.baar en gedeeltelijk Vroon- en Tiend vrij BOUW-, WH-co TUINL1NDKN, in den polder „Den Bommel," nabij het dorp Den Bommelkad. Sectie B No. 187, 188, 190, 192, 193,198,208, 209 en 1175, in dertien koopen en ver schillende combinatiën breeder vermeld en aangeduid'in notitie en kaart, die gratis verkrijgbaar zijn ten kantore van den Notaris Mr. A, J. C. VAN WEEL te OoUgensplaat. (P.G.) AdresA. KORTEWEG Kz. Lange weg, Middelharnis. Wegens huwelijk der tegenwoordige met Mei a.s. eene gevraagd bij J. GEBUIJS, Landbouwer onder Ooltgensplaat. Terstond gevraagd Adres J. MACKLOET, Metselaar Sommelsdijk. Wegens teleurstelling, vraagt J. OO- MENS, Beurtschipper te Oude Tonge een (liefst gehuwd) en met eene Motor op de hoogte om 1 Mei a.s. in dienst te treden. Terstond gevraagd een bekwame en een ARBEIDER bij C. VAN OORSCHOT, onder Som melsdijk. GEVRAAGD een bij P. VAN PROOIJEN, Oudendijk DirJcsland. Ruime woning en grooten tuin. GRAS- O en NIEUWE ÏÖNGE, OUDE TONGE. He9 feest© adres voor Touwwerk, Teer, Lijnolie, Verfwaren, Vernissen, Borstelwerk, Spijkers, Gaas, Wijnen, Likeuren, ena, enz. Lage prijzen. Wederverhoopers rabat. van een heerlijk glas warmen wijn, vraagt BISSCHOPWIJII per flesch 70 ct. Alcohol vrije WINTER- DRANK 30 cent. Wedcrverkoopers door geheel Ftakkee. J. L. ARMSTRONG. - Sommelsdijk. liene oude gunstig bekende bin- nenlandsche Levensverzekering- Maatschappij vraagt voor de Zuid- hollandsche eilanden iemand uit den beschaafden stand om als haar Vertegenwoordiger op te treden. Gemakkelij ke en aangename werk kring. Men richte brieven onder het No. dezer advertentie aan het Bureau van dit Blad. 24 II. IVatunrHteusch, - ©oil1aasisi flsssiitmn, Bij V wil ik ter schoole gaan, Gij gaaft mij voor mijn borstkwaal [feaop, Reeds door ééaa lepel van Uw [stroop. De Indianen-Siroop is alom verkrijgbaar in flesschen van 5 ©,53 V, ©,®S en 1,8© bij de bekende verkoopers. Kapitaal aangeboden als 1ste Hy potheek op Land ad pCt., op Huizen ad 4 pCt., als 2de Hypotheek ad 5 pCt, Zander vooruitbetaling van taxatie kosten. Geheimhouding verzekerd. Br. onder No. 628 bureau v. d. blad. De firma DIJKEMA DOORNBOS, Sommelsdijk, verkoopt de IPillsslae feSöstdi (SSaaBpISleis) van TIDDO HAAJN, voorheen lid der firma Viersen Haan, Groningen voor 1.25 per 1000 stukr, in de bekende verzegelde flaeoDS onder voortdurende Controle van Prof. Dr. van Hamel Roos eu Hnmeus»

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 3