n 150 Kng'exoaiden ëüihken. Werltuojtiiipn. GeineniHl tieuws. X I f J. Dambruin alhier trof het ongeluk dat door het achteruit loopen zijn hit en kar in de liaven terecht kwam. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Onze vroegere dorpsgenoot de heer K. de Bonte, thans milicien Sergeant, is inet ingang van t April op een der Chr. Scholen te Rotterdam (Keijenoord) tot on derwijzer benoemd. Woningwet. De BURGEMEESTER vau Dirkslaud vestigt de aandacht van belanghebbenden meer in bet bijzonder op de volgende voorschriften voor op het tijdstip vah het inwerking treden der Veror dening omtrent gebouwen voor deze Gemeente bestaande woningen. u. Minstens één privaat voldoende aan door Burgemeester en Wethouders voor ieder geval te sJellen eischen, moet ten dienst van ten hoogste twee bestaande woningen aan denzelfden eigenaar toebehoorende in de onmiddelijke nabijheid aan wezig Zijn. Waar d# gesteldheid van het erf dit toelaat, kan door Burgemeester en Wethouders voor elke woning een afzonderlijk privaat worden geëischt. ti. Uitsluitend ten dienste van ten hoogste vier bestaande woningen aan denzelfden eigenaar toe behoorende zal in de ominiddelijke nabijheid minstens één regenbak moeten gesteld zijn, naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders groot genoeg voor de behoefte der bewoners. c. De rook moet naar buiten geleid door schoor- steenen, waarvan de wanden en tongen ter dikte van ten minste 0.08 Meter uit steen gemetseld moeten zijn. d. Vlooren, die merkbaar sporen van vochtigheid vertoonen moeten worden vervangen door geen vocht doorlatende vloeren. e. Gnbeschoten daken moeten behoorlijk met kalk zijiT aangestreken. f. Bén woonvertrek moet voorzien zijn van een of ineer lichtramen in de buitenlucht uitkomende, die te samen een oppervlak hebben van minstens 1.10 vierkante meter in den dag en behoorlijk geopend moeten kunnen worden. De zolder zal ten minste één lichtraam moeten hebben, groot minstens 0 25 vierkante Meter in den dag, dat geopend kan worden. g. In of bij el fce bestaande woning moeten ijzeren of steenen goten of afwateringsbuizen met zink putten, ingericht volgens de Verordening aan wezig zijn waardoor het menagewater kan worden afgeleid naar slooten, grachten wateringen, vaar ten of riolen. h. De ontlasting van een privaat mag alleen plaats hebben in een waterdichten bak, emmer of ton geheel boven den grond staande of in een vergaarbak (ingericht volgens de verordening.) Aan de bepalingen af moet vóór 1 Augustus 1907, aan de bepalingen gli vóór 1 Augustus 1909 voldaan zijn. Uitdrukkelijk wordt er opmerkzaam opgemaakt dat slechts de voornaamste bepalingen inhoojdzaak hierboven zijn weergegeven, zoodat in ieder geval het raadplegen der verordening een vereischte blijft. Dirksland, den 12 Januari 1905. De Burgemeester voornoemd, (get.) C. ZAAI.1ER. Melissant. Het aantal in deze gemeente schoolgaande kinderen bedroeg op 15 Jan. j. 1. 207, zijnde 1 20 jongens en 87 meisjes. A Goedereeiie, Rectificatie. In het afge- loopen jaar beliep het aantal aangenomen verder geseinde en verzonden telegrammen 6373- Zaterdag j.l. werd door schipper A. Lokker bevarende de blazerschuuit G. O. 3 1opgehaald het anker met 15 vademen ketting, herkomstig van de laatst gestrande stoomvrachtgoedorenboot Batavier II«, varende Rotterdam Lenden v. v. Na krachtige pogingen is het hem met assistentie van eenige medevisscliers gelukt, het anker aan boórd te halen. Onder deze gemeente is aan het Noorderstrandaangespoeldeenbruin geverfde zwemgordel, Lizzie L. T. 733welke bij den Burgemeester is gedeponeerd ge worden. Alhier had de visschersknecht J. 't M. het ongeluk te struikelen, waardoor hij kwam te vallen en zijn arm brak. Dadelijk werd geneeskundige hulp ontbaden. Bij de op 10 dezer voor deze ge meente te Middelharnis gehouden examens van lichamelijke geoefendheid en militaire geschiktheid zijn van hier de beide deelnemers C. den Eerzamen en P. van Krkelens in beide examens geslaagd. L. 1. Zaterdag is het wrak van den blazer G. O. 19 in den storm van 5 op 6 Oct. 1904 met man en muis .vergaan dat zich nog op den »Hinder« bevond door de Gebr. Grinvvis verwijderd en in de haven aangebracht. Ter voorziening in de vacature, ont boden door het bedanken van den Heer J. C. van Eendenburg, zal op Woensdag 20 Jan. a. s de verkiezing plaats hebben van een gemeenteraadslid. Ouddorp. Onder toezicht en leiding van den Opzichter bij 's Rijks Waterstaai den Heer J. C. van Eendenburg te Goe dereede, wordt met alle krachten beproefd om de zwaarste getroffen en gevaarlijkste plaatsen aan de Rijks zeewerken onder dezer gemeente zoo spoedig mogelijk te herstellen. Burgemeester en Wethouders van Öuddorp maken bekend, dat zij, die ver ordeningen ten laste der gemeente hebben hunue nota's voor of op 1 Febr. 1905 ter secretarie kunnen inleveren. Bekendmaking dat de lotelingen voor de lichting der Nat. militie van 1905 die voor volledige oefening bij de militie te land zouden moeten worden ingelijfd en verlangen bij de zeemilitie te dienen, wor den uitgenoodigd zich voor 1 Febr. e. k. ter Secretarie aan te melden. Bekendmaking openbare raadverga dering op Vrijdag 20 Jan. 1905, en dat na de vergadering de feestelijke inwijding van het nieuwe raadhuis zal plaats hebben waarbij uitgenoodigd is de Architect de Opzichter de aannemersen de polderbe sturen. fi'ernig. De Kiesv. »Nederlanden Oranje-s alhier stelde als candidaat voor de aanstaande verkiezing voor een lid der Tweede Kamer in het district Briêlle (va cature Goekoop) de heer H. Ch, Vegtel te 's Hage. Bevolking op 31 Dec 1903 M. V. Totaal. 1 5 3 S 1500 3035- 72 38 110 78 62 140. 100 250. 13 10 23- 93 85 178. 106 65 201. Vermeerderd door: Geboren Vestiging Verminderd door Overlijden Vertrokken Totale Verminder» Totaal op 3 1 Dec. '04 1579 1505 3084. Voltrokken werden 29 Huwelijken, aan gegeven werden 5 levenlooze kinderen, terwijl 1 huwelijk wettelijk werd ontbonden. Citeiiseciticrauti. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad to Oude Tonge, op Donderdag 12 Jan. 1905, 's vm. 10 ure. Present al de leden. Voor de opening der vergadering wenscht de Voorzitter, de leden als collegie en persoonlijk geluk op deza eerste vergadering in 1905. Hij slaat een terugblik op het afgeloopen jaar, en spreekt de hoop uit, dat allen zich opgewekt zullen gevoelen, om bij alle verschil van meening en denkwijze, te doen wat in hun vermogen is, om het welzijn en de welvaart van Oude Tonge en zijne bewoners te bevorderen. Nadat de leden hun dank en wederkeerige heilwenscherr gebracht hebben, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd, vastgesteld en geteekend. Ie. Wordt bij loting uitgemaakt in welke volg orde in deze vergadering gestemd zal worden. 2e. Doet de Voorzitter voorlezing van een inge komen schrijven van Mej. H. J. Kohier te Oolt- gensplaat van December 1904, daarbij berichtende dat zij hare benoeming als onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier aanneemt en 1 Februari a.s. in functie hoopt te treden. Dit inge komen stuk wordt voor kennisgeving aangenomen. 3e. Wordt voorgelezen eene missive van Heeren Ged. Staten dezer provincie, daarbij keunis geven de, dat deze gemeente over 1904 nog van het Rijk te vorderen heeft een bedrag van f 1272,78 inge volge Art. 1 der wet van 24 Mei 1897 (Stbl. 110. 156) en dat het volgende jaar bij voorschot over elk kwartaal zal verstrekt worden f1269, Ook dit ingekomen stuk wordt voor kennisgeving aange nomen. 4e. Stelt de Voorzitter aan de orde, de benoe ming van leden der Commissie tut wering van schoolverzuim. Ff zijn geene personen aan te wijzen, die eene eventueele benoeming zullen wil len aannemen, waarom tot gene benoeming wordt overgegaan. Dit zal aan den heer Commissaris der Koningin worden medegedeeld. 5e. Wordt voorgelezen een advies van de Ge zondheidscommissie, zetelende te Middelharnis, hetwelk strekte totonbewoonbuar verklaring van de beide woningen aan de Kerkring wijk B. no. 411 en 112 en toebehoorende aan L. de Gast alhier. Door Burg. en Weth. is een zorgvuldig onderzoek ingesteld naar den toestand dezer woningen. Na «enige bespreking wordt met algemeeue stemmen besloten, de genoemde woningen wijk B no. Ill en 112 toebehoorende aan L. de Gast, onbewoonbaar te verklaren. Aan den eigenaar zal hiervan kennis gegeven worden en 11a den termijn van beroep op dit besluit de kenmerken worden aangebracht. 6e. Wordt in behandeling genomen de door den heer Rijksbouwmeester voorgestelde uitbreiding en verbouwing vau het Post- en Telegraafkantoor. De daarover gevoerde correspondentie wordt voor gelezen en na uitvoerige bespreking met algemeeue stemmen besloten nadere onderhandelingen met het Rijk aan te knoopen. Na nog eenige besprekingen van huisboudelij- ken aard sluit de Voorzitter deze vergadering. VERSLAG van het verhandelde in de openbare verga dering van den raad der gemeente Ouddorp. op den 24 Dec 1904. Alle leden aanwezig. Voorz. den Heer K. Lodder. Hij opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorz. doet mededealing van den inhoud der ingekomen stukken: Schrijven van h.h. Ged. Staten dezer pro vincie dd. 20/22 December 1904 B. no. 5461 (3e Afd) G. S. no. 29/3, waarbij wordt terug gezonden de verordening, regelende het ver gunningsrecht in deze gemeente, met verzoek het tijdstip van de in werking treding dezer verordening, met het oog op de schatting der dranklokalen, van 1 Mei 1905 te vervroegen tot op 1 Maart 1900. Aldus wordt besloten. Daar aan het bepaalde bij art. 7, ie alinea bij de vaststelling der verordening regelende de volkshuisvesting in deze gemeente, niet kon worden volduan, wordt besloten, deze verordening nogmaals vast te stellen en dit besluitbinnen 2 maal 24 uren aan h.h. Ged. Staten ter goedkeuring aan te bieden. De heer K Mastenbroek meikt op dat het onderhoud van den grintweg bij «het balkjes gelegen bij de woning van M. Sperling drin gend voorziening behoeft. De voorzitter zal dezen weg peisoonlijk eens gaan opnemen. Niets meer ie behandelen zijnde, vraagt de voorzitter, ol een der heeten soms nog ieis heeft voor te stellen, waarop de heer J. C. Lodder zijn mede raadsleden herinnert aan het feit, dat de gemeenteveldwachter A. van Noord op 22 December jl. den dag herdacht waarop hij voor 25 jaren, als veldwachter te dezer plaatse werd aangesteld. Het komt spreker wenschelijk voor, dien ambtenaar ter waardeering van zijn diensten als zoodanig eenig huldeblijk of eene gratifi catie aan te bieden. Op voorstel van den Voorzitter werd daarop besloten den jubilaris eene gratificatie van f 25 te verleenen. Daarop wordt de vergadering gesloten. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Uitgever. Mijnheer de Redacteur Kiezers van het district Rrielle Bij vernieuwing staan wij aan den voor avond der verkiezing an binnen enkele dagen zullen wij te bepalen hebben, wie wij vanwege ons district naar de Tweede Kamer der Staten Generaal, ons Nèêrlandsch parlement zullen afvaardigen. Drie Candidaten werden ons daarvoor aangeboden en wel twee behoorende aan de linkerzijde en één aan de rechterzijde van ons parlement. Alweer werden wij bijgevolg voor de vraag geplaatst het tegen woordig ministerie te sUu ien, ja|! dtn neen 1 Dit antwoord kan echter'niet anders als bevestigend zijn. Ons tegenwoordig minis terie eene coalitie der Christelijke partijen is toch met het oog op de tegenwoordige partijverhoudingender. linkerzijde h.et eenig mogelijke en het eenig bestaanbare. De linkerzijde hopeloos verdeeld als zij is, kan 7. mder de hulp en steun der Soeia listen, hetgeen den heeren der linker zijde reeds meermalen door de socialisten niet onduidelijk is .le. kennen gegeven, geen regeeringspartij vormei)geen ministerie der linkerzijde derhalve mogelijk, zonder dat de socialisten daarbij het orgel trappen. Hoe verdeeld de linkerzijde nu echter op vele kardinale punten ook zij, op een punt[/.iju ze homogeen en wel antiministerieel, weg met dit, ook volgens de vrijzinnigen, verderfelijk ministerie, Mr. Troelstra zeide immers onomwonden, ieder ander ministerie is goed, mits alleen niet het zittend ministerie Kuyper, met andere woorden, alleeu*dit ministerie is in staat de socialisten te weerstaan en aan hen en huune verderfelijke theoriën het »tot hiertoe en niet verdere ioe te roepen. Dit alleen 7,ou genoeg zijn om ieder weldenkend mensch, dat voor o.de en vrijheid is, het goed met Koningin en Vaderland meent, het zittend Ministerie te doen steunen. Doch daarenboven, bestaat dit Ministerie uit mannen die weten wat ze willen en die ook in troebele tijden getoond hebben, het schip van slaat mét vaste hand in veilige ihave'n te kunnen' brenger/ 4 Onzen génialen Ministerpresident geflau keerd en bijgestaan door zijne éminente collega's wisten toch in die dagen die ons allen nog versch in 't geheugen liggen, bloedige botsingen te voorkomen, het land voor schade en schande te bewaren en rust en vrede tot verwondering van heel Europa spoedig té herstellen. Hoewel nu dooi voor- ën tegenslanders gaarne hulde gebracht moet worden aan de buitengewone werkkracht die deze regeering ontwikkeldzijn het toch alweêr de vruchten van dien arbeid die den heeren der linkerz.ijde niet kunnen behagen. De wet op hét Hooger onderwijs was partijdig en toch bedoeld de wetgever al veer niets anders, als gelijk recht voor allen, bij 't gemis van staatsex unens dus gelijke rech ten t-egekend aan iedere Hoogeschool is toch niet partijdig? Verd-r de tariefwet, gepasseerd j lar hij de Statenverkiezing werd ons door de h -eren vrijzinnigen een schrik op 't lijf gejaagd met dure petten en klompen en nu nog gebruikt men gaarne de tariefwët als een stormram tegen de regeering terwijl juist deze tariefwet een begin is om den' nationalen arbeid te be vorderen, de ongelijke concurrentie met het buitenland te maligen en meer alge meene welvaart te verspreiden. Eindelijk wordt ook nog de wet op het lager onderwijs - de. onderwijs novelle tegen deze regeering uitgespeeld. Waar de vrijzinnigen nu iedere concurrentie toejuichen vijanden pijn- van .protectie en monopolies, schijnen zij geen plaats te kunnen of willen geven aan andersdenkenden en blijven steeds het monopolie voor het openbaar onderwijs eischen terwijl den schijn op zich ladende of zij de concurrentie op onderwijs gebied als de wapens eenigzins gelijk ge maakt zijn als 't ware niet aandurven; hoewel toch ied.t-r voorstander van goed onderwijs zal moeten to'egeven dat eerlijke concurrentie ook 'op onderwijs gebied r.iet anders als het volksonderwijs in zijn geheel moet en zal bevorderen. Een en ander résumeerende zullen ajlen die niet tot een partij der socialisten willen behooren doch die zijn voor vrijheid en orde^ voor een geregelde oplossing der sociale vraagstukken en voor recht, niet voor een gedeelte maar voor geheel het Nederlandsche volk hetzij uit overtuiging, hetzij dan noodgedwongen niet anders kunnen en mogen doen als het zittend ministerie zooveel mogelijk te steunen. Daarom Kiezer» van het ditrtict Brielle, laten wij diegenen voor ons district afvaar digen, van -wie wij overtuigd zijn, hij de noodige capiciteiten, ambitie en goeden wil bezit om dit ministerie met alle kracht die in hem is te steunen. Zoo iemand, medekiezers, vonden wij nu in de Candidaat 'der rechterzijde, de heer H. Ch. VEGTEL, lid der Staten van Zuid- Holland en van den Gemeenteraad te 's Gra venhageovertuigd als wij zijn de heer VEGrËL beschikt; over meer dan gewone capicitêiten-en tpvftpstbefcield is met ambitie en goeden wil, en .zonder voorbijzien onzer districtbelangen volkomen in staat en bereid is,, dit ministerie met alle kracht te steunen. Daarenboven heeft de heer Vegtel steeds getoond recht [voor allen te willen, die ook gaarne voor de vaklieden durft en wil opkomen, getuige) zijn dapper en kranig optreden daarvoor in de Gemeenteraad le 's Hage. Daarom, medekiezers, op ten strijde. Bedenken wij, dat wij bij de groote verkie zingsstrijd die dit jaar zal gesteden worden, nu als 't ware op de voorposten staan dat dan niemand ótizer te huis blijve, maar allen trouw ter stembus komen en brengen wij zoo eenparig mogelijk onze stemmen uit op den Heer Mijnheer de Redacteur Mag ik s-v.pl, door dezen weg bekend maken, dat bij mij een pakje zonder adres berust, inhou dende een portemonnaie met f 2. De rechthebbende kan het bij mij halen. U zeer dankbaar voor de plaatsruimte. Bode HUYSMAN. Zandpad te Middelharnis. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik plaatsing van onderstaande in uw veelgelezen Blad. In de »Vooruit« van gisteren komt een ingezonden stuk voor, «natuurlijk niet geteekend,waarin onder meer ook mijn naam wordt genoemd en dat mij verplicht voor een enkele keer van mijn gewoonte af te wijken met dat stuk te beantwoorden. Zooveel als voor mij te putten valt uit den onbeholpen toon en stijl waarin dut s tikje is geschreven, en dat mij geen hoog denkbeeld geeft van 's mans taalkunde, kan ik niets anders consta teeren dan dat het is «lont, leugenachtig en lasterlijk Dom daarom, omdat die Antirevo lutionair het staat toch bij mij paalvast, dat de schrijver van dit en het vorige ingezonden stuk in Vooruit een en dezelfde persoon is zijn artikelen doet plaatsen in een onze partij, vjjandig gezind Blad, waaruit als vanzelf voortvloeit, dat die Heeren zich 'verkneuteren in de troebelen door Inzender verwekt en daaruit voor hunne partij politieke munt zullen trachten te slaan voor de toekomst. Wa re dafniet zoo, dan zou de Redactie van dat Blad niet zoo vrijgevig zijn hare kolommen steeds open te stellen voor hare unanieme inzenders van stukken, al zijn die zelfs van het allerminste allooi. Ik hoop dan ook het genoegen te smaken daarvoor revanche te kunnen nemen, met na afloop van de stemming in Juni, die Heeren mijn condolatie kaartje te zenden met de verpletterende nederlaag, hun candidaat opnieuw bij de stembus toegebracht. Leugenachtig daarom, omdat de bewering van inzender een fatale onwaarheid is, dat de bewuste motie niet met algemeene stemmen is aan genomen geworden. Niet een van de zestig aanwezige Leden met den Voor-», zitter incluis, hebben hun stem daar tegen verheven. Lasterlijk, omdat de eensgezindheid in de Kiesvereeuiging niets te wen- schen overlaat en het den schijn aan neemt of die eensgezindheid voor schrijver een walg is waarom hij het onzedelijke, ongeoorloofde en echt revolutionaire middel te baat neemt om te probeeren een wigge tusschen die eensgezindheid in te drijven door Leden van de Antir Kiesvereeuiging behoorende tot de Ned. Herv. Kerk op te zetten tegen hen die behooren tot de Geref. Kerk. Wat mij betreft, Inzender, verklaar ik hier opentiijk, dat ge bij mij uw doel niet zult bereiken. Als Lid der Antirevo lutionaire Kiesvereeniging en Lid der Nederl. Herv. Kerk stel ik mij dit voor, dat de Leden dier Vereeniging zich alleen hebben te plaatsen op alge meen Christelijk standpunt en verlan- Bij voorbaat Mijnheer de Redacteur dank voor de plaatsing betuigende' met de meeste hoogachting Uw Dw. Dienaar, J. D. MI|S. Den Bommel, 17 1 1905. gen, dat Gods souvereiniteit ook worde. neergelegd in die- staatspuliliek Doch tevens, dat de Kerk als Kerk daar moet buiten blijven. Ik ontzeg dan ook elkeen h«t recht aanmerkingen erop te maken, dat ik mijne kinderen naar de Catechisatiën zend van ds. Bruining, dat wij allen bij den geachten Leeraar ter kerk gaqji en wij tevreden zijn met het Geestelijk voedsel door Zijn Eerwaarde ons toegediend doch even min zal ik zoo aanmatigend zijn ande ren en wel met name de Gereformeer den er een verwijt van te maken, als zij daarvan geen gebruik wenschen te maken. Nog eenshet verschil van kerk. moet buiten onze partij blijven Den grondslag daarvoor heb ik reeds aan gegeven en dat is de eenige en ware- Inzender kan zich niet begrijpen, dat ik de motie op de vergadering der Antir,. Kiesvereeuiging (met algemeene stemmen aangenomen) heb kilnnen onderteekenen en beweert nu dat ik daarom niet Antirevolutionair, maar Liberaal ben Maar dit is nu toch werkelijk koddig, want als ik door deze daad Liberaal ben geworden, dan is vanzelf de geheele Antirev. Kiesvereeuiging met den Voorzitter incluis Liberaal, omdat allen zonder onderscheid zien voor die motie hebben verklaard lk kan even wel niet mijn hoed afnemen voor dit vernuftige denkbeeld van inzender. Inzender heeft ook een vreemd, laat mij liever zeggen dom denkbeeld van een Bestuur van een Vereeuigi rtg Hoe kunt gij Born, die motie met uw naam onderteekenen zoo vraagt hij. Wel man, daarom omdat ik dat als Secretaris verpdcht ben, of zijt gij soms van gedachte, dat een Vereerd ging voor het Bestuur is en niet omge keerd het Bestuur voorde Vereeniging? Zie! mijn opvatting is; en dat zal het wel van elk verstandig mensch zijn dat een Bestuur verplicht is de beslui ten van een vergadering ten uitvoer te brengen, zelfs al zijn die besluiten ia strijd m&t ziju eigen tae-emng. In dezen viel het mij nu nog zoo veel tegemakkelijker dat te doen, omdat de inhoud van die motie geheel en al mijn overtuiging uit spreekt. En nu voor het laatst wil ik nog opmerken Inzender, dat gij er een struikroover-politiek op na houdt Even als zulk een boosdoener stelt gij u verdekt op, verbergt gij u achter de Uitgevers van »Vooruit« om vandaar uwe lage eu lasterlijke uitvallen uit te braken En daar het steeds gevaarlijk is om met struikroovers gemeenschap te hebben, verklaar ik u, dat al schrijlt ge nog honderd gein eene en onware artikelen in «Vooruit,ik daar niet meer op zal antwoorden. Doch zijt gij werkelijk een Lid der Antirev. Kiesvereeniging «dat ik groo- telijks betwijfel« dan daag ik u uit, met uwe grieven en beschuldigingen op een vergadering dier vereeniging voor den dag te komen en dan zal het mij een genoegen zijn mij met u te meten, doet gij dat niet; ontbreekt het 11 daartoe aan moed, dan verklaar ik u openlijk voor een schijnheilige lasteraar en lafaard. L. M. BORN, Lid der Ned.Herv. Kerk en Secretaris der Antirev. Kiesvereeniging t* Mid delharnisSoinmeisdijk. Ileclilxakeii, Arrondlssements-Kechtbank. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 17 Januari. Heden werden de volgende vonnissen ge wezen H. Den O., 17 jaar, los-werkman en M. Den B., 17 jaar schipper beiden te Poortugaal, wegens strooperij (van op stam staande morellen) ieder tot f 5 boete sub sidiair 2 dagen hechtenis. Bij recidive Reeds in 1902 onderging de 23-jarige arbeider A V. wonende te Rockauje wegens mishandeling, een gevangenisstraf van een mrtand. üp 21 Sept. 1904 heeft hij zich echt.r weder aan mishandeling schuldig gemaakt. Met zijn vuist had hij M. Oud- water een stomp in 't aangezicht gegeven. Reden daarvan was geweest, volgens be klaagde, dat Oudwater hem een stuk hout op 't hoofd had geslagen, ongeveer 4 weken geleden. Getuige Oudwater ontkendedit pert inent. Wel was hij bij 't troepje geweest, doch daar beklaagde hem het beste kende, had hij hem voor schuldig gehouden. Wegens mishandeling bij recidive re- quireerde het O. M. een maand gevange nisstraf. Met een mes. Op een avond in de kermisweek te Roc- kanje had de 21 jarige arbeider C. O., wonende aldaar twist gekregen met A. V. (beklaagde uit bovengemelde 2aak) en had hij hem bij deze gelegenheid met zijn me» in de linkerzijde gestoken en verwond. 't Scheen te Rockanje een traditioneel gebruik te zijn onder de boerenjongens, el kaar in de kermisweek met de messen welke zij tusschen hun broeksband dragen, toe te takelen. Getuige A. V. vertelde, dat hij zijn bloed hoorde koken. Beklaagde ontkende gestoken te hebben. Het O. M. eischte wegens verwonding zes maanden gevangenisstraf. Uitspraken over 8 dagen. 11.... Op Dinsdag 2-1 Januari 1905, 's nam. 3 uur, te Dirksland, ten hertierge van J Yroeg in de Weij, veiling van *,70,60 Heet. (10 gent. 7* roe len) bouwland, 111 den polder Dirksland, aan den Dournuosehweg, in 4 per- ceelen. Vrjj van huur. Notaris VAN DER SLUIJS. Woensdag 25 Januari 1905, 's avonds 6 uur te Stellendam, in het logement van Troost, afslag van bovengemeld perceel. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 28 Januari 's avonds 6 uur. Ver huring van een perceel tienslvnj oouwland te Ouddorp aan het Waterweegje in den polder het Oudelaud, in 7 perceelen, voor 10 jaar, dadelijk ingaande, ten verz< eke van ^en Heer P.O. Voogd, in het Logement van Akershoefc te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Dinsdag 31 Januari 1905, 's nam. 3 uur, te Dirksland, ten beruerge van P. Biooshoofd. afslag van bovengemeld bouw land, 'in 4 perc en in comb. Notari» VAN DER SLUIJS Droef huis'lijk leven. Zaterdagmiddag vervoegde zich bij de polit ie te Dordrecht een 18 jarig jongeling, met de metledeeling dat hy bij een twist usechen zijne onder» was tusschenbeide getreden en zijn vader met een mes een drietal hoofdwonden had toegebracht. «ij kwam dat /.elf maar verltlleD, omdat het geval toch spoed'g genoeg hekend zou zij 1. Dadelijk werd een onderzoek inge steld waaruit.de juisthei 1 van's juugeliugs VRihiai bleek; zijn vader had zich reeds onder behandeling van den geneesheer Benjamins gesteld. De dader is dasrna in verhoor genomen en aan het bureau gehouden. Uinsdag- voornii.t.lag is h,j ter beschikking van den officier van justitie naar het huis van bewaring o'ergebracht. (D. C.) Een schrikkelijk ongeluk. Een schrikkelijk ongeluk, aan kwaad willigheid te wijten, is Dinsdagavond op den Leu Hooghuis De zoon een jonge: Brussel b een nieuw hij 's avoi botste hij doeners ongelukkig ten grom De dood De sla: en de her Het lij hem kort Hocghuis Men me Vrijdaga bejaard cc best same tusschenbei pen, greep mede zijn gelaat en 1 Tegen d maker, is Eei De 14- vorigen Zo verlaten hi tot Venlo de politie vervolgens den overgi Zonder bolerhamm reis gegaai zijn. Volg op deze v Hekier ge: At Uit St. Gedure afslagmarl zetBlo 7,950.200 1,540,80c KG. 31, sen worte bossen M< 13 «54, t wortelen 258,700, Eei Te Priv dienstoeler het dak vat drie mens' en vele ar den. Sedert moede g< zomer en meerendee dan f 3 p weken sta-, In de viel een kers werd den kettin ren op sla den min Een vr Een ma zegt 24 j ten autc zijn, heel aan de ge denaar dt bij de poe den. Volg Jeanne L De moori offer met en daarn: gedeeltelij] beminde daarover verondersi bij het ho J Dezer c de snelva: verkocht, blijkt te regeering. kruiser v Mark. He werf, daa Oceaan n die bij daarom Te Wc denksteen een varki De eigi liet dien dankbare ven zeug, biggen ht 1H Het P geopend Op we Op Z1 8,50 uur Voor wissels en verzekerd d»n op A Heet, uur nm. Voor c op werkc Op Z 8,50 utuij

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 4