if PILLEN, l" m AdvertenfMu 2 If i Ik B. KRUIK, Tilbury aet Veerwagen. Boor ilelHDMEN-SIROOP gerei J. 0, KILA, Rotterdam. Antwoorden of mededeeliugen ml I flTiS III !S: I fill Pi i f If dood aan de christelijke actie! Maar ous volk weet dat nu. Wij zijn gewaarschuwd. Wij zien dat bijeenscholen van onze tegen standers wel. Wij hoorden liet wel, dat dat gaan moet op een wijze, die het den heer Tydeman onmogelijk maakte om ten aanhoore van Neerland's volk in de Tweede Kamer daar van te spreken. Het is klaar als de dag. dat alle scheids lijnen moeten weggedoezeld dat het volk moet worden gepaaid door eene schijnbare eenheid, die op niets anders dan eene nieuwe teleurstelling kan uitloopen. Maar dat moet dan ook voor ons een alles afdoende reden zijn om alle krachten in te spanner- Wij mogen ons goede volk niet wagen aan een vernieuwde poging, die mislukken zal gelijk de vorige, om door de moderne levensbeschouwing heil te brengen. Wij gaan den strijd daarom in met de vaste overtuiging, dat wij niet zoeken de eer voor onze partijmaar dat wij ons volk, ons geheele volk, alle partijen willen bewaren voor de schade, die het noodzakelijk beloo- pen moet, bij het optreden van een Minis terie uit de liberale coalitie. Tialïï- en HET COÖPERATIEF AANKOOPEN VAN MESTSTOFFEN. 'k Las onlangs het verslag van eene verga dering van landbouwers, waarin besproken werd de ongunstige verhouding tusschen de prijzen, die de boeren het vorig jaar voor hunne bieten maakten, en die, welke door fabrikanten voor de suiker bedongen wordt. nMet nadrukt, zoo stond er in 't verslag, werd er in die vergadering opgewezen,da het feitelijk aan de boeren zelf ligt, dat ze over 't algemeen te slecht georganiseerd zijn en tiniet genoeg eenparig optreden.» 't Ligt niet in mijne bedoe ling, mij, in de kwestie der verhouding tus schen bieten en suikerprijzen partij te stellen. Wel meen ik, dat degene, die in de bewuste vergadering sprak over een te slechtgeorgani- seerd zijn aller aandacht verdiende. Ook waar het geldt, het aankoopen van meststoffen, voe derartikelen enz. enz. blijkt t nog maar al te vaak, dat de boeren te slecht georganiseerd zijn. En met het oog hierop meende ik wel te doen, een enkel woord te schrijven onder het opschrift dat hier boven staat. De handelaars in meststoffen drijven dien handel, om voordeel van te trekken. De boeren koopen bedoelde meststoffen om voordeel van te trekken. De eerste groep van menschen wil natuurlijk zooveel mogelijk voor de te leveren waar ontvangen, de laatste groep betaalt er liefst zoo weinig mogelijk voor. Wanneer nu zich de boeren orgamseeren, als ze niet als éénling maar als massa bij den handelaar komen, dan zal die omdat hij op de klan- disie van zoo'n greote troep wel zeer gesteld is zijne waren zoo na mogelijk omzetten. Als hij bij zeer groote partijen tegelijk verkoopen kan, is 't te verwachten, dat de prijzen lager kunnen zijn. De praktijk heeft aan het licht gebracht,dat uit winstbejag, 't gehalte van de geleverde meststoffen te wenschen overziet. Eén boer alleen kan tegen zulke oneerlijke praktijken niet veel beginnen. Maar voor een coöperatie is men in den regel nogal een klein beetje bang. Die stelt haar eischen en wanneer 't contract, dat door zoo'n coöperatie met den handelaar werd aangegaan, door dezen wordt geschonden, dan staat men als vereeniging daar tegenover sterk, als eenling zwak. Dit hoeft nu toch niet nader aangetoond te worden 't Is mijns inziens al vreemd genoeg, dat men't nog zeggen of wel schrijven moet in dezen tijd. Tot slot geef ik een voorbeeld nog. Gesteld, een coöperatie, een vereeniging van boeren, wil in 'l groot deze of gene stikstof- houdende meststof koopen, laten we zeggen chilisalpeter. De meeste leden der coöperatie weten, dat in die meststof de stikstof het eenige waardehebbende bestanddeel is. De le besteden prijs dient dus afhankelijk tezijn van het gehalte aan stikstof. Men vraagt per advertentie prijs opgaaf van het verlangde aantal balen. Als de verschillende opgaven binnen zijn, gaat inen aan 't vergelijken. Van handelaren, die niet willen garandeeren een of ander gehalte aan stikstof neemt men verder geen notitie. Uit de opgaven van hen, die dit wel doen, berekent men den prijs, waarvoor zij i K.Gh stikstof aanbieden. En is men eindelijk over eengekomen, wien de levering zal worden op- godragen. dan eischt men, dat, wanneer na onderzoek mocht blijken, hoe het toegezegde gehalte niet aanwezig is, dat er dan door de coöperatie zooveel oekort mag worden als 't aantal te weinig geleverde K.G. stikstof ver menigvuldigd men den eenheidsprijs bedraagt. Zoo'n eisch is billijk. En wie niet alleen blijft staan, maar zich verbindt met anderen, wie lid wordt van een coöperatie tot het aankoo pen van meststoffen, die zal we ondervinden tot zijn voordeel, dat de solide handelaren graag zulk soort van eischen inwilligen. Koopt samen dus. Ge kunt goedkooper dan, terwijl ge tevens veel meer zekerheid bezit van goede waar te zullen krijgen. G. VAN DER MOLEN. Landbouwonderwijzer. Vlaardingen Jan. 1905. Vraagbaak. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. asjjn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 765. Is 't mogelijk, dat er nu al vlinders ontpoppen 766. 'k Heb wel eens gehoord, dat het ver werpen (verkalven) bij de. koeien besmettelijk is. Zou dat zoo zijn. Antwoorden en mededeelingen. 761. Jonge clivia's stekken. "Wacht tot het voorjaar komt. Bij 't verpotten kunt ge dan zien of de jonge planten reeds wortels hebben. Is dit het geval, zoo is de zaak gezind. Zijn er nog geen wortels, Wacht dan tot later. 762. Tuingrond goed voor bloemen Als er geen ongedierte in zit wel, ten minste als 't echte tuingrond is. Geen taaie bonkjes mogen er in zitten. 763. Nu nog schuimaaijl.e uitstrooien f Stellig wei. Teil mfnste als 't goedje niét nö nog gé- kocht moet worden. Ge moet schuimaarde koopen als 't zomer is. Dan aan een hoop zet ten, een of twee of meermalen omwerken en in 't najaar ot vroeg in 't voorjaar op 't land brengen. 764. Tegen ongedierte bij op stal staand vee Schrijf a.s. week een opstelletje. ISnitenland. DUITSCIILAND. De staking plus een ander verbijs terend feit. Uit het Roerbekken wordt gemeld //De plotseling ingevallen, koude is een factor die meetelt bij de staking. Hoe kouder het is, hoe sneller de opgeslagen voorraden steenkool opgebruikt zullen zijn, en hoe meer kans de arbeiders krijgen op inwilliging van, of althans tegemoetkoming in hun eischen. De leiders hadden, bij hun ontraden van de staking, als een hunner bedenkingen aangevoerd dat de algemeene behoefte aan steenkool wegens het zachte winterweder niet groot was en de strijd dus lang zou moeten duren, Dit verandert nu natuurlijk. Als het tot een algemeene staking komt is, bij het aanhouden van de strenge winterkou, het vooruitzicht op een spoedig e schikking verbeterd," Tot zoover het bericht, doelt de weers verandering, die de lezers Maandag en Dins dag hebben kunnen opmerken, kan wel wederom de patroons ontoeschietehjker maken. Het ligt immers over het algemeen in den zondigen aard van een mensch, om zich minder door rechtsgevoel te laten leiden dan voor de ijzeren hand der nood zakelijkheid te wijken De Nordd, Reichskorr. m ldt voorts dat de regeering van plan is om, ingeval de algeheele staking wordt afgekondigd, com missarissen naar het Roergebied te zenden, die zich met beide partijen in betrekking moeten stellen om een verzoening voor te bereiden En nu iets geheel anders I Het machlsbesef dat de «veelgeroemde" Duitsche tucht den meerdere over den mindere geeft, kan tot verbijsterende bui tensporigheden leiden. Dit bewijst het optreden van sergeant Redbrick, van het lüöde Saksische regi ment infanterie. Deze liet zijne rekruten, nadat hij hen behoorlijk met zijnb vuisteu "bewerkt" had, op een goeden flag in een kring om zich nederknielenen zich door hen met gevou wen en omhoog geheven handen aanbidden alsof hij geen soldatenbeul, maar van god delijke natuur was. En dadelijk daarop moesten de arme bloodaards zich weer door hem laten trappen eu slaan. Een rekruut, zekere Naumann, werd zoo toegetakeld dal hij verscheidene dagen als eeu blok op bed lag. Nu kwam de zaak echter uit en Rehbock werd tot vijf jaren getangenisssraf en degradatie veroordeeld. Vooral om de degradatie ging hij in hoo- ger beroep bij het Oberkriegsgericht. Dit verwierp echter niet alleen zijn bezwaren, maar beduidde hem nog eens zwart op wit dat hy in weerwil van al de aanbiddelijkheid die hij zichzelf toeschreef, een soldatenheul van het minst allooi was. Vielen er maar meer zulke vonnissen Heden kwam nog het volgende bericht De algemeene werkstaking in het Roer bekken is uitgebroken. Dat wil zeggen dat de 1 10,000 kolendelvers, die georganiseeid zijn in vakvereenigingen van verschillende politieke kleur, het werk nederleggeST Wat de overigs 140.000 niet georgani seerde werklieden zullen doen is nog onzeker. Velen zullen met de beweging meegaan, of gedwongen worden mee te gaan Ter bescherming van de tot werken gezinde arbeiders zullen troepen afgezonden worden. Men weet reeds dat de Pruisische regee ring besloten heeft tot uitzending van commissarissen, om een onderzoek naar de arbeids eu loontoestandeu io te stellen en middelerwijl verzoenend op te treden. Möller, de Pruisische minister van Koop handel, heeft dit Maandag in het Huis van afgevaardigden medegedeeld en erbij toege voegd dat de vereenigde mijneigenaars de hun gestelde eischen beslist hadden verwor pen, onder opmerking dat de door de arbei ders begane contractbreuk bovendien aan het aanknoopen van onderhandelingen in den weg stond. Als de werklieden niet van alle kanten geld krijgen, is het voor hen een hopelooze strijd. FRANKRIJK. Dat de heer C>mbes zal aftreden, is wel haast niet te betwijfelen, doch of de toestand daardoor veel zal verbeteren, staat te bezien. En wie zal hem opvolgen F Velen noemen Henri Brisson, denzelfden, die door de dissidente republikeinen met de hulp der rechterzijde van den president zetel is gestooten, want wordt hem de vorming van een nieuw Kabinet opge dragen, dan hebben de linksche groepen de schitterendste voldoeniug, die hun te geven is. Het resultaat van den slag is dus dit, dat Combes gaat, maar zijn politiek blijft anticlericaal en democratisch, met ver moedelijk meer nadruk op dit laatste. RUSLAND en JAPAN. Beweerd wordt, dat er van Russische zijde in Mandsjoerije nu eeu aanvallende beweging te wachten is. Zeker correspondent in Peters- burg spreekt als zijn meening uit, dat de operatiën van Generaal Mislsjenko te be schouwen zijn als een verkenning op groote schaal, waarbij dan natuurlijk gebruik werd gemaakt van de gelegenheid, om de verbin dingslijnen der Japanneezen te verstoren en hun transporten te vernielen. Zoolang de oorlog duurt, had de Rus sische ruiterij, ten spijt van hare talrijkheid en van haar uitstekenden naam, zich door geen wapenfeit van beteekenis onderscheiden Doch ze heeft haar schade willen inhalen. Generaal Mistsjenko is met zooo kozakken en grensjagers om den linkervleugel der Japan- sche liniëu aan de Sja ho heengetrokken. In groepen is deze ruitermacht toen in den rug der Japanneezen aan 't werk getogen op verschillende punien heeft zij den spoor weg opgebrokeneen coup de main op Nioe-tsjwang beproefd, terwijl hare spitsen tot aan de golf van I.iao tong voortdrongen. Volgens berichten uit Tokio is de onder neming der Russen mislukt, zijn zij overal teruggeslagen en is hun zelts de terugweg afgesneden. Maar dat staat nog lang niet vasten Koeropatkin spreekt »r in zijn telegram aan den Tsaar ook niet van. Doch wat hiervan zij, deze kranige ruitermanoeuvre der Russen verdient uit militair oogpunt allen lof. Hun verschijning op plaatsen, waaruit men ze voor goed verdreven achtte, wekt verbazing en moet op de eigenliefde der Japanneezen ook een ontnuchterden invloed geoefend hebben. Als het waar is, dat de Japanneezen eeu 8000 man hebben geposteerd op den terugweg der Russische cavallerie, zullen we wel spoedig van een botsing hooren. I11 ieder geval blijkt uit Koeropatkin's tele gram, dit er onder de Japansche voorraden groote schade is aangericht door het stoute stuk der Russische kozakken. En nu zullen we afwachten, of met deze iverkenning« nieuwe krijgsoperatiën op groote schaal zijn ingeluid. Men weet hoe er in Ruslands hoofdstad thans geknaagd wordt aan Stössels roem. Hij zou niet de held zijn van Port Arthur, maar de gesneuvelde Kondratsjenko en dan heeft l.ij de vesting overgegeven terwijl ze het nog best een tijdje had kunnen uithouden. Wat Reuter nu uit Port-Arthur seint, bevestigt de opinie der rpritiseerende Russen doch het is zeer de vraag of ook deze correspondent wel onbevooroordeeld is. Zijn telegram is van dezen inhoud >Het Japansche leger vormde bij den intocht een stoet van 5 mijlen lengt»het voorbijtrekken duurde 3 ureu. »Het blijkt dat de overgave geheel onnoo- dig was, daar de beschikbare macht in de vesting nog 31,000 man telde; de munitie was schaars, maar nog volstrekt niet opge bruikt. Ook de voedingsmiddelen Waren wel niet ruim voorhanden, maar in de particu liere magazijnen was door de militairen op de voorraden nog geen beslag gelegd. Zelfs nu is er nog geen moeilijkheid om in de stad goed voedsel te krijgen uit de particu liere magazijnen. j-De toestand was zoo, dat de verdediging nog maanden had kunnen worden voort gezetde troepen waren dan ook bereid en in staat 0111 tot het bittere einde door te vechten. Generaal Slössel wordt scherp gelaakt, om wat men noemt het smadelijk slot van eeu schitteiende verdediging. Deze verdediging eindigde feitelijk met den dood van generaal Kondratsjenko, die de ziel w as van den tegenstand. Heden werd een plechtige lijkdienst gehouden voor de zielen der gedoode Japanneezen in de vlakte ten noorden van het dorp Sjoeisji; regimenten, vertegen woordigende het geheele Japansche leger, waren aanwezig. IsifBrezoHficii. Hooggeachte Redacteur I Zoudt U ook zoo goed willen zijn en ons een plaatsje in uw blad willen afstaan, teneinde aan de wensch van den schrijver van het stuk uit Ouddorp te voldoen. Geachte Vrienden! Geboortedagen zün in den algemeenen zin, tenminste zij behooren het te zijn „Feestdagen." Zelfs onder niet christelijke maar beschaafde volken, vindt men de gewoonte om geboorte- of verjaardagen feestelijk te vieren. Ook de Heilige Schrift, doet het ons in het Oude en Nieuwe Testament verstaan; dat de Koningen hun verjaardagen ook feestelijk vierden. Veel meer past zulks echter nog aan ons, die leven onder het Evangelie; immers leert ons dat Evan gelie, dat het Teven meer is dan het voedsel. Vooral zyn wij Gereformeerden in deze waarheid klaar en duidelijk onderwezen. Als dan ook een belijder der Gereformeerde waarheid door zijn verjaardag er aan wordt herinnerd, dat alleen door Gods lankmoedigheid en genade hem weer een jaar lang het leven is geschonken, dan laat hij die niet onopgemerkt voorbijgaan. Voor den Gereformeerden christen moet zyn verjaardag één feestdag wezen. Hij wil dan zin gen Looft den Heere mijne ziel, en vergeet geene van zijne weldaden I" Ook een geboorte of verjaringsfeest van een Gereformeerden moet strekken tut de erkenning: „Het leven is eene gave Gods, en daarom is dat leven in zijn hand" Zoo moet dan ook op een verjaardag worden onderzocht of het leven Gode gewijd was, en of het voornemen er is om het overige leven, ook in de toekomst Hem te wijden Mijn Vriendenl Als gij deze ontboezeming van mfj vernam, dan zult gij ten volle rechtvaardigen dat wij U hebben uitgenoodigdom met ous dezen avond in christelijke feestelijke «temming door te brengen. Wat van een christelijk persoon geldt, dat is ook van toepassing op een Qeref. Vereen. Het is toch bekend en ook gewettigd dat Gereformeerde Jongelingen niet vies vallen van een gepast feest En gepast is ons feest, dewijl wij hei vieren omdat een jaar geleden, in de aunalen van het Verenigingen Bureau kon worden geregistreerd, .dat te QudcUvp na veje j«re,u eu.ahfaus van onkolan, tff#1 gehoran de Uert&irnieelfta Jong. Vereen. „Thimotheus". Veroorloof mij als haar Secretaris omtrent haar wording, en eerste levensjaar, aan U enkele mededeelingen te doen. Misschien zal daardoor Uwe belangstelling in haar bestaan gewekt, of zoo die er reeds is nog verstrekt worden. Wie nu niet willens blind is, ziet wel dat de strijd tegen de revolutiegeest des lijds steeds ernstiger wordt. Vooral als wij vrouwen en mannen zijn geworden, is liet onmogelijk aan dien stiijd ons te onthouden, ten zij wij schro melijk onze Goddelijke levensroeping verwaar- loozen. Daarom moet de jeugdigen leeftijd be steed om zich tot den strijd en tot de levens roeping te bekwamen. Die oefeninggeschiedt het best door aaneensluiting. Wij moeten niet alleen gemeenschappelijk strijdenmaar omdat goed te kunnen moeten wij ook gemeenschappelijk exerceeren ons oefenen. Dank zij de Gereformeerde opvatting van des menschen levensroeping, was reeds lang door de jongedochters zulk een oefenschool geopend voor hare toekomstige roeping, te leeren in de jonge dochters Vereen. Met schaamte moet het erkend dat ook op dit gebied, gelijk op zooveel gebied in onze plaats, de meisjes veel actiever zijn dan de jongens. Doch het zal beter worden hopen we, vooral daarom, dat nu ook de jongelingen hebben hun oefenschool. Dat toch is de beteekeni» eener althans eener Gereformeerde Jong. Vereen.: waar jongelingen zich gemeenschappelijk bez g- houden om Gods Woord, de geschiedenis der kerk, van het Vaderland en der geheele wereld te onderzoeken. De beginselen die daaruit door onze vaderen en voorgangers zijn en worden geput, zoekt men zich op de Jong. Vereen, eigen te maken. Eu zoo kweekt onder de zegen Gods de Gereformeerde Jong. Vereen, een reservetroep van strijders voor de Calvinistische Gereformeerde beginselen, die tot en om de eere God» door hen kan beleden worden-; wanneer zij tot mannen geworden, aan den publieken strijd der revolutie geest moeten deelmmen. Maar ook wordt door aansluiting aan de Jong. Vereen, menig jongeling bewaardom door de zuigkracht des ongeloofs van de waarheid te worden afgetrokken. Met blijdschap, en bovenal met dank aan God, mag dan worden vermeldt, dank zij de Qeref. prediking, heeft ook Ouddorp haren Jong. Ver. op Gereformeerde grondelag. Zij is geboren uit den drang der beginselen, en door actie van enkele jongelingen. Haar ledental bedroeg, al spoedig bet getal van 14. Wel werd één haar door trouwplannen ontnomen, maar weidra trad een ander in zijn volgnummer op. Met gebruik van door den tegenwoordige Eere- Voorzitter verleende adviezen, werd een regle ment vastgesteld. En naar luid daarvan werd een bestuur gekozen, dat na enkele stemmingen was saauigesteld A. Padmos Voorz K. Tanis Gz. Vice-Voorz., A. van der Klooster öeer. KI. Tanis Tz. Penni. en H. Tanis Tz. Bibl. Toen de oprichting een feit was, werd op ons verzoek door den Eerw. Heer Basoski eene op wekkingsrede gehouden, en werd het bestaan der vereeniging aan de gemeente medegedeeld. Terwijl daarby werd gewaarschuwd voor over ijlende ondernemingen door de jongelingen, werd ook de Gemeente gewaarschuwd voor te hoog gespannen verwachtingen. Én leden èn gemeente moeten beiden bedenken, dat het goldt een ver eeniging van jongelingen. Zeer ter snede had spreker dan ook het onder werp gekozen: „Blijf gij lieden te Jericho tot dat uw baard zal gewassen zyn"; 2 Sam. 10 Zoo had dan het gereformeerde Tolk hier ter plaatse haar eigen Jong. Vereen, en werd de jong geboorne aan de zorg van dat volk aanbe volen. Of deze zich van die zorg hebben gekweten, zullen wij maar niet onderzoeken. Aan onverschilligheid omtrent de Jong. Vereen, mag ik zeker niet denken? Vooral nu niet, terwijl het haar eerste verjaardag is. Onverschillig?? Neen, vol belangstelling zgt gij met haar, om te vernemenhoe na één jaar thans de gesteldheid van onze vereen, is. Nu, veel dikker of grooter is zij er niet op geworden Of dan haar innerlijk gestel gestrekt is? Wij willen het hoopen, en het zou ons wonderlyk verblijden, want voedsel heeft zy er genoeg voor ontvangen. Vooleest: Elke week een bespreking over een gedeelte van Gods Woord, dan de be handeling der Vader.andsche gesobiedenis. Ook ontbrak het gerecht der Kerk-gesohiedeuis niet, terwijl als dessert werd opgedischtdoor enkele leden een eigen gemaakt opstel over zekere onderwerpen; door andere weer w«rden stukken in prosa en poëzie voorgelezen. Dat het een beter in de smaak viel dan het ander valt niet te ontkennen, daar dit by alle cumsumptie plaats heeft. Ook spreekt het van zelf, dat meest melkspyzen werden toegediend, dewijl de jong geboorne nog niet het verteeringsvermogen heeft om al te harde of raste spijze te verorberen. Wij Jhopen ecuter dat in het volgend] jaar de maag niet zal weigeren 0111 een matig gebruik van de behandeling der Ned. Gel. Bel. te kunnen verdragen. Artsen ran naam op dit gebied beweren, dat dit voor het samenstel eener Gereformeerde jong Vereen, nog nuttiger is, als havermout vooreen Amerikaansche maag. I11 ieder geval gaan wij hoopvol en moedig de toekomst in. Wij ver- wac.iten dat ook in het volgend jaar, onze leden even geirouw de samen komsten zullen bezoeken, dan zeker hebben wij talrijke leden-vergaderingen evenals in dit verloopen jaar. Dat onze arbeid naar buiten niet zeer de aan dacht trok, dat pleit misschien meer vóór dan tegen ons. Toch he ft onzen arbeid eeu wijderen grens dan onze plaatselyke samenkomsten. Als vereeniging hebben we aansluiting gezocht en ook versterking in meerdere organisatie. Ik bedoel daarmede dat wij zijn aangesloten aan u«n Bond van Geref. Jong. Veren, in Nederland. Dit brengt ons in nauvitie gemeenschap met andere Zustervereenigingeu. Ten eerste, uoor het zenden van afgevaardigden naar de Bouds-, Pro vincie- en Riiigvergaderiugen, en tentvveede door het lezen van hst Bondsorgaan (dat is liet) J011- gelingsblad, dat elke week verschijnt en door alle leden wordt gelezen. Wa op die vergade ringen is verhandeld en besloten, deelen de afgevaardigden in onze kring mede, en zoo Wordt vervult dut „wia thuis blijven toch den buit deelen". Dat de inhoud van ons Jongeiii.gsblad Ook in groote mat- de kennis kan verrijken van wat w ij in onze afzondering noodig in bben za elk begrijpen, die weet, hoe nuttig het is om chris telijke bladen te lezen. Hiermede geachte vrienden heb ik voor boden mijn taak volbracht, deze was toch niet anders als U een kiekje te geven van en in ons ver- eenigingsieven. Bovendien van een zoo jeugdige vereeniging, die pas een jaar leeft, is niet veel meer te verwachten dan nog veel „onhandig heid". Doch diórvan verlangt Gij toch niet dat ik zal «preken Daarom zal ik het verkeerde verzwijgen uit schaamte, en van het mogelyke goede dat bij ons is, betaamt niet dat wij zelf getuigen. „Laat eenen vreemde U prijzen »n niet uwen eigen mond". Ik vraag U daarom nu reeds: deelt Gij in onze vreugde en hebt Gy hartelijke felicitaties voor ons gereed Wil dan toch vooral by het hartelijke ook het klinkende voegen. Verleen ons bovenal uwen zedelijke steun. Wekt jongelingen op om zich bij ons te voegen. Wij zijn wei een Gereformeerde maar geen Kerkelyke Vereen. Onthoudt ons vooral uwe voorbede niet. Van U verwachten wy dat Ge ons met warme sym pathie zult steunen. Zoo God dan onze gerueen- schappelyke pogingen zegent; dan zal tot zijne eer, onze Gereformeerde Jong. Ver. kunnen wor den eene Ver. van Gereformeerde Jongelingen. E11 daaruit kome dan een toegeruste garde van mannen, uie vooraan zullen staan in den strijd met: „Het Evangelie tegen de revolutie" Met nartelyke dank voor de plaatsing. Namens het bestuur oer Ver. „Thimotheus", Ouddorp. A. v. d. KLOOSTER, Secretarie. Rijtuigen WagenmakerOoltgensplaat bev elt zich aan tot hot repareeren, inruilen en bekleeden van alle soorten BtlJTOGiEfH. Tevens TE KOOP een in goeden staat zijnde De Heer M. M O E R D IJ K te lerseke schrijft mij „Mijn tweejarig „kind leed gedu rende 3 maanden „aan hevigen hoest „en borstziekte, en „wij hadden alle 3oetc-n „hoop opgegeven Wettig gedeponeerd. Bhet te betiouden. „Door het gebruik van slechts ééne „flesch Indianen-Siroop is mijn kind „geheel genezen en gezond geworden. Wij kunnen dit heilzaam middel ieder „aanbevelen." Prijzen per flesch f 0,52'/a ®,03 en f 1,80. Hoolddepót voor Holland en België: Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers. van L. J. «ROOTENDORST, Utrecht. Eisch dit Deze vermaarde Pillen hebben de eigenschap, de Maagpijn en Slijm weg te nemen en de aanwas van gal le voorkomen de bij eonder gunstige werking fabrieksmerk. 2jj 0p <je maag uit oefenen, doet de spijsverteering bevor- derou en den eetlust opwekken. Als zui vering;- of purgeermiddel kunnen die pil len niet. genoeg aanbevolen worden, daar zij door hunne zachte werking volstrek» geen onaangenaam gevoel veroorzaken en men in staat blijft zijne gewone bezighe den te verrichten. Verkrijgbaar 27i/i ct. bet verzegelde doosje met gebruiksaan wijzing hij de heeren DIJKEMA en DOORNBOS te Sonmelsdijk H. VAN DER LINDE ie HellevcetsluisHr. P. SLEUTEL en P. J. V. D. SMAN te Vlaardingen P. J. v D. SMAN en KAPPELHOP HOVINGH te Schie dam. Mejuffrouw J. DEN OUDEN, Schie- kii'le 98, Rotterdam, verklaart dat zij eenige jaren lijdeiiib is geweest aan piinen in de Iteenen, zoodal zii zonder hulp ziel: niet kon tewegen en zelfs bel •ed niet kon in- of uitstappen, maar door bét gebruik van eenige potjes KI.OOSTERB4LSKH geheel zonder liuip zich kan bewegen. De Btloosferbalsem Kloos ter Soncta Pauto, geneest oude r» nieuwe wonden brand en sn ij wonde 11rheu- uialicle, Uneuxingen, stram heid in de ledemal en, rer- stui ttingenlendenpijn pijn i» d-ri rug, Spier rerreleltin- ffn, winterhanden en. win tervoeten Prijs per pot 35 ct.. 75 ct f 1.20 en f 2.50. T TPT HP T Alleen de echte Jj&A Ui 1 Kloosterbalsem geneest, deze is kenbaar aan een roo- den band om den pot, waarop de liandteekening L. I. AKKER, Rot terdam, voorkomt, alle andere is namaak. V/rkrijgbaar bij: DIJKE.VI V DOORNBOS, Sommelsdijk, L W. ZAAIJER, Dirksland, A. L. HOBBEL Ooltgensplaat. 1

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 2