PIJP0I S. BEER. Advertentiën Assurantie. Winterhoeden, Seraphine-orge! Firma B. van Weenen Co-, B. HABTOGS Jdcz, A. A BlGrENSBUBGr, Amenkaansche tl I r* \'and8rWerllstraat49 Rotterdam. Kipstraat 101 KipstraaT Ben Dames-Laken Japon Goedkoopste Meubelmagazijn WED. A. E. LAMBERT Geëmailleerde Artikelen. 2 TB Sjj L, o nd, Zit ver K o raten $09ti m etsdijk A lies tegen scherp concurreerende prijzen ROTTERDAM. Boeken Tijdschriften Couranten. Plaatsing van Advertentiën Post singel- Portret- Poëzie- en Ziriel hnnntalbutns. Kerkboeken en Bijbels. BBooge procenten Kantoor van Hypotheeken, Assurantiën en V aste Goederen. Oude Tonge. 1 ten. Vooral de kunstmest was in hun oog uit den hooze en dit is nog tegenwoordig ook wel een beetje het geval. Onzes inziens is de vrees voor de nadeelige invloeden van kunstmest op suikerbieten vrijwat overdreven. »Het schjfnt zoo lezen we op bid. 314 van Rein ders' Handboek II, dat de meer constante sui kerbieten, die men door de cultuur heeft ver kregen, daarvoor minder gevoelig zijn dan de vroegere.cc «Volgens Marcker® (een Duitsch landbouwkundige) zoo staat er verder, «bevor derd eene phosphaatbemesting, in eene gepaste verhouding tot stikstofhoudende mest, het rijpworden der bieten, dat is het ophoopen van suiker daarin en het teruggaan van andere niet suikerhoudende stoffen.® Op deze uitspraak moeten de suikerbieten verbouwers goed acht geven. Ze is er een van een man van naam op 't gebied der be mestingsleer. Marcker raad ook nog aan, om de bieten, die men vroeg wil of moet leveren, vooral phosphaten te geven. Chilisalpeter ver- tiaagt het rijpworden. Deze mestsiof is dus daar op haar plaats, waar men later denkt te oogsten. En wanneer men deze behalve chilisalpeter ook eene voldoende hoeveelheid phosphaten toedient, zoo oogst men niet alleen een flinke massa bieten, doch krijgt men ook wel een goed gehalte. Per H.A. wordt aange raden 40 80 KG. phosphorzuur (250600 KG. superphosphaat) en 25 60 KG. stikstof (1 co—400 KG. chilisalpeter.) M. BSuitenland Frankrijk. Welk een zwendelarij Kort geleden is te Parijs een, met groote sommen arbei dende, zwendel ontdekt, waarvan verschei den verzekeringmaatschappijen de offers zijn de raddraaiers zijn een arts en een kunsthandelaar, die tevens agent van '/le vensverzekeringen" is. Wanneer de geneesheer nu een patient had, die op 't uiterste lag, dan gaf hij den agent hiervan bericht. l.eze zocht dan een kranke op, schil derde hem in levendige en aanlokkelijke kleuren de voordeelen eener levensverze kering, zeide hem de gunstigste condities toe en beloofde hem zelfs, dat hij tenge volge van een «verstandig uitgedacht systeem van wederverzekering" geen premie behoefde !e betalen. De meeste zieken bezweken voor de verleiding, teekenden een blanco volmacht en gaven op dringende en deel,lemende vragen over tijd en plaats hunner geboorte, over hun familiebetrekkingen en levensloop nauwkeurige inlichtingen. Vervolgens wist de agent wel een goed gezond man te vinden, die ongeveer van denzelfden leeftijd was als de patient en dien hij de handteekening en de persoon lijke lotgevallen van den kranke liet be studeeren. Aldus toegerust, begaf zich de gezond dubbelganger dan naar een levensverzeke ringmaatschappij en sloot, nadat de arts der maatschappij hem had onderzocht, een verzekering ten gunste van een derde af, welke laatste natuurlijk lid van de bende zwendelaars was. Wanneer nu spoedig daarop de dood van den werkelijken patient, dien men bij de maatschappij echter voor den onlangs nog goed gekeurden man hield, intrad, dan werd de verzekeringssom opgevraag en uitbetaald. Bleek de maatschappij echter wantrou wend omtrent liet zoo schielijk overlijden van eeD zoo in-gezond man, dan gaf de dokter, die mede in het complot was, een verklaring af, dat een plotseling intredende krankheid trots de voortreffelijke consti tutie en tegen alle verwachting in, den dood ten gevolge gehad had. Met zulke schelmstukken heeft de bende in het jaar 1904 verschillende maatschap pijen voor 200,000 francs opgelichtvoor 1905 was haar budget voor bedriegelijke verzekeringen nu reeds ingezet op acht honderdduizend francs. Be Oorlog. RUSLAND en JAPAN. Kapitein Clado heeft in een interview aan een journalist o. a, het volgende ver klaard «Ik vraag mij af, hoe het mogelijk is geweest, dat de Japanners, die anders zóó goed op de hoogte zijn, tot liet laatste oogenblik toe niet geweten hebben, hoe 't met Port-Arthur in wei kelijklieid gesteld was. Wat de herovering betreft zei Clado nooit zullen wij dat kunnen, zoolang wij niet de heerschappij ter zee hebben. Zelfs al hadden wij legers van mtllioenen manschappen,, dan zouden we, zonder die heerschappij, de vesting toch niet kunnen nemen. Hij geeft voorts volkomen toe, dat de oorlog behoudens omstandigheden, welke nu nog niet te voorzien zijn zeer lang zal duren. De Japanners hebben 10 maanden noodig gehad om van de Yaloe naar Moekden te komen: wij zullen zeker niet minder tijd behoeven om dien afstand in tegenoverge stelde richting af te leggen. Wij zijn dapper, doch de Japanners zijn het niet minder 1" Vsu de Japansche vloot getuigde Clado, dat zij in voortreflelijkeu toestand verkeert. Het geschut, dat niet meer bruikbaar was, is door nieuw vervangen. Wat men vertelt over het afgemat zijn der Japansche bodems, acht Clado zotteklap. Japan heeft zich op de vreemde markt van geschut voorzien zelf vervaardigd het dat niet. Hun scheepsartilleiie bestaat voor een groot deel uit Armstroug-kauonneu en die firma heeft voortdurend bezendingen naar Jajwn doen vervoeren. De Japanners verzekert Clado zijn van alles in ruime mate voorzien en wat men over slechte qualiteit van kruit enz. vertelt, berust op verzinsel. De militaire waarde van de Japansche vloot is nagenoeg wat zij in het begin van den oorlog was. Dat de Russische vloot na Withöft's dood verspreid, niet meer heeft gevochten is erkent Clado krenkend voor den nationalen trots der Russen, innar te ont kennen is het niet. Indien ons eskader," zei hij ten s'otte, «de Japansche vloot had aangevallen, zou zij verschillende bodems tot zinken hebben gebracht, groote schade h»bben berokkend haar in de onmogelijkheid gebracht hebben, gedurende vele maanden, om te vechten, en het tweede eskader zou ons de heer schappij ter zee kunnen verschaft hebben, zonder welke wij de Japanners nooit geheel kunnen overwinnen." Met ziet, ook in dit gesprek toonde Clado zich weer de man, die de waarheid onder de oogen durft zien en die voor haide dingen niet ^terugschrikt, doelt de situatie schetst, gelijk hij die kent. Reuter's correspondent in Nogi's kamp zendt een beschrijving van den aftocht der Russen door de Japansche liniën naar het spoorwegstation Tsjang-liii-tsoe; waar zij op den trein naar Dalni gingen. De officieren, die hun sabel aan hadden, overeenkomstig dr, voorwaarden van de overgaaf, liepen met hangend hoofd ook aan de manschappen was de uitwerking te zien van de geestelijke en lichamelijke overspanning, door liet langdurig beleg veroorzaakt. Zij schenen aangenaam verrast door de vriendelijke wijze waarop de- Japansche soldaten zich gedroegendeze toonden zich natuurlijk wel nieuwsgierig, maar zij boden de gevangenen bier, voedsel en ciga- reften en droegen zelfs de bagage voor hen, die te vermoeid scheen te zijn. De correspondent maakt ook melding van een onderhoud van Stoe.ssel met een Jvpansch slat-officier. Stoessel scheen er zeer over teleurge steld, dat Koeropatkin naar Moekden terug gedreven was. Hij zeide, van Chiueesche spionnen ge hoord te hebben, dat Koe opatkin slechts op een dertig mijlen van Port-Arthur stond. Stoessel vroeg ook, waar de Oostzeevloot zich bevond, en toen men hem inlichtin gen gaf, zeide hij dat nu Port-Arthur gevallen was, die vloot niet verder be hoefde te gaan. Het departement van marine te Tokio drukt zijn spijt uit o\er het misverstand betreffende de zending van den Engelschen kruiser «Andromeda«. Het g'tft te kennen dat de bevelhebber van Port-Arthur het aanbod weigerde wegens zijn algemeene instructie. De Eugelsche overheid te Wei-hai-wei gaf den Engelschen gezant eerst laat kennis van de afzending van den kruiser; zoodra dat geschied was, nam de Japansche re- gesring dankbaar het aanbod aan, maar toen het hevel om den voorraad in ont vangst te nemen, Port-Arthur bereikte, was de «Andromeda« reeds teruggekeerd. Voorts wordt uit Moekden gemeldDe Japanners krijgen versterkingen uit het zuiden, ze dienen hoofdzakelijk tot aan vulling der bezettingen van Liao-jang, Jentai en andere versterkte plaatsen. De Japanners moesten aan de Liao sedert 18 October meer dan 8000 man verloren hebben, terwijl aan den Russischen kant 7 officieren en 183 man gesneuveld, 44 officieren en 1032 minderen gewond werden. Gemengd Sieuws. Ife Storm. De storm heeft van Yrijdag op Zaterdagnacht weer geweldig huis gehouden. In Rotterdam had men weer veel van den hoogen waterstand te lijden. Tallooss kelders, van bruggen en huizen, liepen weer oude.". Midden in den nacht zrg men aan den Stoigor menschon in hunne huiden bezig zooveel mogelijk hun inboedels en koopwaren te reddon. De oude Plantage liep geheel onder. Op de Leuvehavon, Wijnhaven en Nieawehaven stond het water tot aan de hoornen. De Noordblank was weer erbarmelijk om aan te zien. Ook de bewoners van Zwolle kregen ruim hun de 1. In vereohillende deelen van de stad liepen de kelders onder water. Het eiland Urk overstroomdo door het tot jnist 2 M. boven volzee gewnssen zeewater, behalve het hoogo deel, waarop bet dorp staat. De golven bereikten wel de laagst Btaaudo hui zen. De zeewering schijnt, zooveel de woeste golven toelaten te zien, hier en daar befOhadigd te zijn. De postboot deed, in weerwil der vaak hevige stormvlagen, Zaterdag den dienst tus- schen KampenUrkEnkhuizen. Uit Maassluis wordt gemeld: Het Engolsch Btoomsohip „Emma," van Gal veston nnar Rotterdam, is op de znidpier van den N. Waterweg gestrand. De stoomredding- boot kon het schip door storm en hooge zee niet naderen. Het sohip liep vol water en een sloep werd verbrijzeld. De toestand was zeer haohelijk. Eerst Zaterdaguvond om 10 uur is het gelukt met de reddingsboot van do zuidpier een lijn over het schip heen te schieten en de bemanning te redden. Een der matrozen was echter door een laadboom getroffen en overleden. Zijn lijk is aan boord gelaten. De kapitein brak een arm, en van den loods werden beide beenen gekneusd. Om 11 uur waren alle 22 aan wal. Zaterdagmiddag om vier uur was het te 8oheveningen hoog water en de zee stond tot aan den strandmuur. H. M. de Koningin deed een rijtoer over de strandboulevard. Uit Vlieland De viermastsohoener „Hen- ning", kapitein Bodes, van Gothenburg naar Newport bestemd met een lading planken, is hij Dam 43 gestrand. Het schip zit haog op strand. De equipage is gered. Op Vliehors is oen 2-m 1st stoomschip go- strand; vermoedelijk een atooaitrawler. De schoor steen is overboord geslagen. Uit Egmond aan Zee wordt 003 door het Stenografen-bureau „Vas Dies" medegedeeld Da storm van hedennacht heeft hier weer veel verwoest. De villa Boelmaas is geheel in zee gestort; het hotel „Welgolegan" gedeeltelijk. De hotels „Zeeraaf en „Zeeziohf loopen ern stig gevaar. Voor de tweede maal van dit jaar zit Marken onder water. Men seint uit KampenHedenmorgen te half negen is do nachtboot „Zwolle" van Am sterdam aangekomen. Do Dronibordijk loopt over. Het Kampereiland is ondorgeloopen. Bij Eckhuizin is een tjalkscbip in nood. Drie flink bemande vletten giugen hulp bieden. Uit Katwijk aan Zee: Werd do vorige week oen gedeelte van het duin door de hooge zeeën weggenomen, de storm van hedennaoht heeft weer groote brokken weggeslagen. Langs het gehee'.e strand ziet de duinkant er uit als een steile rnunr. Men meldt aan de „N. R. Ct.": In de Zuiderzee bewesten Elburg is een schip gezonken; vermoedelijk is de bemanning om gekomen. Uit E ikhuizec Het tjalk-chip Fhroukina, schipper A. Luoht- kist, dat Z iterdagmorgen, nabij deze plaats, de noodvlag heeseh, is door vijsehorlieden behouden in de haven gebracht. De opvarenden hadden een verschrikkelijkeii nacht doorgebracht. Te Ede is door den hevigen storm de juist voltooide kap vau de in aanbouw zijnde Ch school geheel /afgewaaid,, terwijl de voorgevel grootendeels is ingestort. Uit Kampen wordt ons gemeld dat. Zater dag door den sterken Noordwesten wind het zeewater zoo lang over den Drontherdijk heeft geloopen, dat uitgestrekte polders ten westen van de stad tot Kamperveen zijn ondergoloopen, zoodat daar alles éen zee gelijkt. Wel zijn de singels ondei geloopen, maar het zeewater is niet tot voor do stadspoorten gekomen. Door het stillen van den wind is het water in de rivier weer aanmerkelijk govalion. Fen kind verbrand. Uit Zeist meldt men Twee kiiuiera 1 van den arbeider Van S. alhier speelden in een onbewaakt oogenblik met vuur. Daarbij geraakten de kleeren van een hunner, oud 14 tnnd. in brand. De kleine ia aan de bekomen brandwonden over leden. In den modder gestikt. In den Kinderhuissingel te Haarlem viel Zaterdagmiddag een schipper, doordat de vaar boom in de modder waa blijven steken, over boord en verdween in de diepte. Na een halt unr dreggeri9 werd de man levenloos opgehaald. Hij was in den modder gestikt. Door den trein gedood. Zaterdagavond is door trein 28 der H. IJ. S. M. bij de halte Brandenburg, tusschen Yorden en Ruurlo, een hoofdconductuer, ze kere Giessend uit Amsterdam, overreden en terstond gedood. De ongelukkige, die naar Winterswijk moest, om van daar uit een goederentrein te begeleiden, was onderweg behulpzaam met controleeren en moet hierbij zijn uitgegleden en onder den trein geraakt. E. was gehuwd en telde reeds 27 dienst jaren Ernstig ongeluk. Men schrijfl uit Arnhem. Zaterd gmorgen omstreeks 7 uur, werd door twee voorbijgangers opgemerkt dat op den Kutienberg hoek Deelenschen weg, een man kermende in een plas bloed lag, terwijl een rijwiel met afgebroken stuur in zijn na bijheid lag. Zij herkenden in dien persoon zekpren G. de Roos, arbeider wonende aan den Kem- perbergerweg 110. 13 alhier. Bij nadere be schouwing bleek, dat luj een bloedende wond aan dan- linkerslaap had en hem het bloed uit beide ooreri en neus vloeide. Na hem binnengebracht bij den in de na bijheid wonende boschwachter Brandsma werd hij vandaar in üewustsloozen toestand per rijtuig naar het Stedelijk Ziekenhuis overgebracht. Een juiste toedracht van het ongeluk is niet te geven, daar De Roos nor buiten kennis is en de toestand zeer ernstig is. Ondank is 's werelds loon. Dezer dagen vond de controleur S in dienst der 1L. IJ. S. M. aan het station D P. te Rotterdam een portefeuille met f300. Hij maakte van zijn vondst dadelijk rapport aan den chef, die kort daarop telegrafisch bericht ontving van een bewöner van Amsterdam, meldende dat deze zijn portefeuille hier ver loren had. De eigenaar werd dus weder in het bezit van het verlovende gesteld, maar de eerlijke spoorwegman ontving zelf geen dankbetuiging, laat slaan eenige belooning. (G. Nieuwbl.) Alkohol ais voedsel. Over het feit of alkohol al of niet voedings waarde heeft is zeker nog niet het laatste woord gesproken. In den laatsten tijd worden door alkoholbeschermers dikwijls de uitspraken van Dr. Duclaux van Parijs aangehaald, die naar aanleiding van proeven door Dr. Atwater (Ame rika) beweerde, dat alkohol een uitnemend voe dingsmiddel is. Tegen deze bewering komt nie mand minder op, dan Dr. Atwater zelf, die naast de uitspraak van Duclaux de zijne stelde, luidende als volgtDe alkohol is een voedsel, de alkohol is een slecht voedsel de alkohol is een verfoei lijk voedsel. Prof. Uriitzner, hoogleeraar te Tü- lingen, drukte zijn meening aldus nitAlkohol heeft voedingswaarde, maar moet, zal het voor de voeding iets beteekenen, in zulke groote hoe veelheden gebruikt worden, dat hij in hoogs mate schadelijk en vergiftig werkt. Daardoor verliest hij elke praktische waarde als voedings middel." Sigarenfabriek „De Sumatraplant" bevelen H.H. WINKELIERS ten zeerste aan de merken „Op Hoop van Zegen" 2'/2 ct. sigaar. „Holland"2 „ida"6 a 10 cent. Monsters op aanvrage gaarne ten dienste. TIEMllY'S vijfjarige Weiden Door het instellen van een onderzoek eenige jaren geleden ben ik overtuigd geworden dat Mengsels voor bovengenoemde Weidon samen gesteld moeten worden uit acht zaadsoor- ten, die noodzakelijk gebruikt moeten wor den o n groote en voordeelige opbrengsten te verkrijgen. Gebruik per half Bunder i6'/2 Kilo. Attesten op aanvraag. Mede verkrijgbaar alle soorten van Landbouwraden die puik kiemend en afkomstig van beste soorten zijn. «I. TflEMA/V, Zaadhandel. Binnenweg 219. Sommelsdijk. en Horlogiën. (Vestdijk B 892, SHODELillllVIS Billijke prijzen. Solide artikelen GP&ERICHT >840. Wie zijne huizen, inboedel enz, wil assitreeren, vraagt dan eerst Opgaaf va li Premie, bij den Agent van de 's Hertogenbossche Maatschappij. J- L. A It VISTRONG. SOMMELSDIJK. Kipstuaat 64 en Botersloot 175, ROTTERDAM, is en blijft het beste adres voor Spiegels en Schilderijen. Spiegels f 1,50, met gesle pen glas 2,75 een groote Spiegel met kroon eu geslepen glas 6..Schilderijen vanaf f 1,25 per paar. l eksten voor Ver jaardagen en Huwelijksfeesten voor f 0,85. Lijsten voor portretten en platen in alle maten, buitengewoon goedkoop. Losse pla ten in 1000 soorten voorradig. Dus koopt uw Spiegels en Schilderijen in geen Meu belwinkels, maar in de bekende Spiegel winkels Botersloot j 75 en Kipstraat 64, recht tegenover het Klokkenmagazijn van Merkes te Rotterdam. Het is uw eigen voordeel. Oranjeboomstraat 25, Steeds voorhanden alle soorten Hoe den en Petten, Dassen, Strikjes, Sporthemden enz Tabak d Slgatrenliandcl. R. MKKS ZOONLN, Kassiers en Makelaars in Assurantiën, Rotterdam. Tijdelijk gevestigd: WESTNEU WL AND No 10 RENTE VAN GELOEN DEPOSITO met twee dagen opzegging 58 pCt. Voor langeren termijn tot nader overeen te komen voorwaarden, fltewaring va» H aarden, volgens bepalingen, die gratis verkrijg baar zijn. TANDARTS. Laan van Meerdervoort 40, 's HAGE. Is op den eersten Donderdag van iedere maand te consulteeren 111 het Hotel MEIJER te Middelharnis, voor alle Mondziekten en plaatsen van Kunst tanden. Geen greater kt-uz-' dan in he: sedert jaren bestaande Magazijn van i J. DE WIT, 1.8'e klas-e Orgels. Fijne, liefelijk, oon. Lage prijzen vamf 4th. 8®. enz. Ook voorbandon de («ioria Harp-Or „els. Gratis p'ijsc- uian <-n boek, wan uit men direct 4— uiting kan spelen. DHOMRAAF PHOTOGRAAP l eerste I Alrliei' eerste Etage. Voor een zeldzanien prijs te koop een keurig mahoniehouten secretaire 1 II Wj IJ, 10 registers, zwaar en toch streelend van toon, alsmede een keurig met 5 registers, beiden zonder gebreken en in uitstekenden staat. Te bevragen bij W. BOEKHOVEN,-SOMMELSDIJK. J. D. BfflHORST-ZAAIJER. BOEKHANDEL DIRKSLAND. Levering van alle Binnen- en Buiteniandsche in alle couranten Handel in Schrijf- Teeken- en Schoolbehoeften. STEEDS VOORRADIG enz. enz. Sig-aren en Sigaretten UADEAIl. Een zeer groote partij prachtig, zacht wit FLANEL, breed 70 cen timeter, hetwelk een weinig aan den zelfkant beschadigd, in 't gebruik er om echter even goed is, wordt thans zoo'ang de voorraad strekt tegen den bespottelijk lagen prijs van slechts f 5,70 per stukje van 80 el direct aan particulieren tegeu fabrieks prijzen verkocht: prima qualiteit f 6,90. Lt vering rembours met recht van inzage. Stalen op aanvrage franco. Bij elk stuk ontvangt men cadeau 9 el keurig, zwaar DAMES-LAKEN, breed 70 ceutim., voor een Japon, in de kleuren groenbordeau, beige, donker- midden- of lichtgrijs, bruin, marineblauw of bleu gendarme. Bij bestelling per postwissel er alleen maar opzetten: «voor Flanel" met de kleur van het Dames-Laken dat men verlangt. J. W. E. van tier Meer, HENGELO (O.) De firma DE JüNGE Go., gevestigd te Amsterdam, verzekert tegen BRAND SCHADE. Oudeiling en op vaste premie. Agent A. A. MIJvS, Sonuuelsdijk. &cliuin tegenover het nieuwe Pijpeomagazijn van N. J. Lelieveld Jr., is het van Kipstraat No. 12, Rotterdam Grootste keuze in Mahonie- en geschil derde Kasten, Spiegels, Schilderijen, Stoelen, Salon- en Keukentafels enz. enz. Bezoekt eerst ons Magazijn voor en aleer uwe Meubelen ie koopen. Geen cadeaux, maar reisgeld terug. Let op het adres KIPSTRAAT 18. REEDEBIJ. Plaatst voor anderen Geld alleen op soliede onderpanden als: HUIZEN, SGHEPE enz., rentende 5 pCt. Huur, verhuur, koop en verkoop van houten en ijzeren scoepen, Bezoigt alle mogelijke ASSURAN TIËN tegen de billijkste premie's. Kantooruren dagelijks, behalve Zater dags. Ontvangen een groote panij Barets, Mutsen, Jekkers, Jassen, enz. enz. Ruim voorzien van GaLmteriën. 'b$BOntvingen een groote partij WERKMANSifROEKEN en nieuwste modellen Cont c ie. Lage prijzen. Prompte bediening. zijn pa en

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 6