Toestand der Rüïspostspaarliaiilt nyer 1993. stad a/h haringvliet. ooltgenspla a r. oude tonge. nieuwe tonge. herringen. melissant. goedereede. I isseliery. gaven van Herhalings-Ondqrwijg, Eenparig voor kennisgeving aangenomen. 4e. Thans zegt (le Voorzitter is aan de orde de zooveel en dikwijls besproken Industi ie our den Ambtenaar, belast met bet. toezicht enz. op de plaatselijke belastingen, welke na artikolsge- wjjze te zijn voorgelezeo, onveranderd wordt vastgesteld en goedgekeurd. Niets meer aan dc orde zijnde, vraagt de Voor zitter of nog een der beereu het woord verlangt, waarop de heer van Es vraagt, of er geeno mogelijkheid zou bes'aae, om, bij het lossen van hooi, stroo, vla3 onz., do voeren, wat dichter bij den kant te rijden, bv. binnen de meerpalen, aangezien dit dikwijls zeer lastig is. De heer van de Gevel zegt volkomen het gevoelen van den heer van Es to dooien, mits dit alleen werd toegestaan aan de nieuwe kade, voor de oude kaai zou hij dit nimmer toestem men. Do Voorzitter zegt, dat hij het gewonf-oht ncht, een deskundige in te roepen, teneinde een advies over de oude zoowel als nieuwe kaai in te winnen, hetgeen, dan ook met algomeono stem men wordt goedg keurd. Do hoer van Es zegt, bij ook gaarne zou zien, dat eens proef genomen werd mot een ei, zooais zij die in andere plaatsen hebben, om in de haven de modder on siik een weinig los te maken, zoodat, die bij het afloopen van het wnter, voort durend min of meer wordt meegaspoeld hij zou dan ook den heer v. d. Gevel willen verzoeken, zijn motor daarvoor gratis at to staan. De heer van de Gevel zegt, daar volstrekt niet op tegen te hebben, mits de gemeente maar de olie be taalt, aangezien dit slechts een bedrag is van 50 of 60 cent per uur en verboekt dan tevens den hoer van E<, om ook kostiluos zot'a ei te gaan halen, welke hier of daar wol eens te leen zal zijn, hetgeen door den heer vau Es toestem mend wordt beantwoord. Vorder niets meer té:behandelen zijnde, wordt de openbare vergadering gesloten en tot geheime zitting overgegaan. SOMMELSDTJK. Inlagen 1903 f 6i49,521/2'> terugbetaald f 1066(1,2:1. Saldo op 31 Dec. f6060,23. Uitgegeven 27 en ingetrokken 7 boekjes; op 31 Dtc. in omloop 141 boekjes. MIDDELUARN1S. Inlagen 1903 f 19931,25, terugbetaald f 13367,80 Saldo op 31 Dec. f32974,24 Uitgegeven 81 en ingetrokken 32 boekjes op 31 Dee. in omloop 550 boekjes. Inlagen 1903 f 2731,381/2, terugbetaald f 1024,89 Saldo op 31 Dec. 19959,55. Uitgegeven 9 en ingetrokken 7 boekjes in omloop op 31 Dec. 107 boekjes. DEN BOMMEL. Inlagen 1903 f3129,36, terugbetaald f 2186,09 Saldo op 31 Dec f 9344,90. Uitgegeven 8 en ingetrokken 4 boekjes op 31 Dec in omloop 100 boekjes. Inlagen 1903 f2919,41, terugbetaald f4677,53 Saldo op 31 Dee f 12309,65 Uitgegeven 10 en ingetrokken 14 boekjes op 31 Dec in omloop 117 boekjes. Inlagen 1903 f 12880,10, terugbetaald f 13,603,135. Saldo op 31 Dec. f 37342,245 Uitgegeven 27 en ingetrokken 17 boekjes op 31 Dec in omloop 289 boekjes. Inlagen 1903 f2555,35, terugbetaald f 1593,42. Saldo op 31 Dec. f 10795,45>/2 Uitgegeven 13 en ingetrokken 6 hoekjes op 31 Dec. in omloop 127 boekjes. DIRKSLAND. Inlagen 1903 f 19671,20, terugbetaald f 15264,471/2 Saldo op 31 Dec. f 41674,60 Uitgegeven 44 en ingetrokken 25 boekjes op 31 Dec. in omloop 359 boekjes. Bastiana Huiberdinax st. A. v/d Ste.en t $50 »Cornelia« st. E. Meiboom f1150. Lekkerkerk« st. C. Schouten f 600. Verkoop ngeii. Dinsdag 20 December 1901, 's nam. 2 uur, afslag van 20 heet. 15 aren 90 cent. bouw- en wei- landjjin liet Noordland te Oude Tonge; 8 heet. 8 aren 20 cent bouwland in den .Magdalena- polder onder Oude Tonge; 28 aren 69 cent. tuinland en erfpachtsrecht van 24aren 9 cent. tuinland 111 het Oudeland te Oude Tonge; 2 heet. 6 aren bouwland in den Grootenblok- polder te Den Bommel; 85 aren 10 cen tiaren bouwland in den polder den Bommel te Den Bommel; 16 heet. 66 aren 20 cent. bouwland in den polder de Tillc te Den Bom mel 2 heel. 17 aren 90 cent. bouwland in het Oudeland te Middelbands2 heet. 13 aren 70 cent. bouwland in den St. Ëtizabeihspol- der te Hevkingen in het logement van A. T. W.tare Zoon te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELËN, Uitslag- UcB'ftoogiiiig'. Oude Touge. De onroerende goederen, toebe- hoorende aan de erven van wijlen den heer A. van Es Kz. en Mej. G. van Weel, zijn Dins dag jl. des namiddags 2 ure in de herberg van Mej. Wed G. Kanters Zoon alhier publiek ge veild eu ingezet als volgt Koop I C. .1. H. van den Broek f 2971,94 II L. van Vugt 2659,17 III C. Joppe 725,17 IV C. J. H. van den Broek 3817,64 V idem 3057,09 VI L. Soldaat 3202,79 VII C. J. H. van den Broek 4814,37 VIII G. Bezemer 200, IX Kr. van Es 3788,20 X L. van Vugt 1949,55 XI idem 2104,12 XII KI. van Es 2197,91 XIII C. Joppe 430,— XIV P. Visbeen Westhoeve 185,— XV idem 230,— XVI Kr. van Es 230,— XVII idem 265,— XVIII C. Joppe 2116,80 XIX F. Knoop 595,70 XX C. J. H. van den Broek 2057,23 XXI idem 2079,84 XXII J. Kardux 1939,70 XXIII KI. van Es 1959,90 XXIV P. Knoop 1943,89 XXV P. vau Weel 1680,84 XXVI E. Knoop „-2051,08 XXVII G. Bezemer 2152,08 XXVIII P. Kastelein 2301,42 XXIX Jb. Sujjder 2350,14 Cweuiicaijg'ü ieai s Krugei-'s uitvaart Een telegram uit Kaapstad meldt: Aan alle stations vond een huldiging plaats van Kruger's lijk. Groote volksmenigten zongen psaunen. Op de kist werden vele kransen gelegd. Te Bloemfontein was het station zoo vol, dat honderden tie lijkkist niet konden zien. Een kwaal waanuee hij oud werd. De oudste betvoner van het Oudemannen huis te Ivry bij Parijs, Josef Sordou, zal eerstdaags zijn iOOui geboortedag vieren. Hij is sinds 43 jaren in genoemd gesticht. Men liet hem daar op den betrekkelijk jeugdigen leefuju van 67 Jaren toe, omdat hij, volgens de verklaring der geneeskundigen, aan long tering leed en nog slechts weinige maanden te leven luul.^_ Dat pleit zeker voor de verpleging in het gesticht. Ongelijke opvatting. De marine-krijgsraad te Kiel heeft een andere opvatting van het üegnp muiterij dan de krijgsraad van het leger te Dessau. Een stoker, die door een onderofficier aan boord mishandeld werd en zich daartegen verzet had werd namelijk vt ijgesproken, omdat hij //bij het afweren van de mishandeling uit noodweer gehandeld had//. De onderofficier zelf werd voor zijn mishandelingen gestraft met vier weken arrest. ook met algemeene stemmen wordt goedgevonden. Niemand 'méér' hel woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. Melissaut. VERSLAG der vergadering van den gemeen teraad op Donderdag 8 December 1904. Tegenwoordig zijn alle leden. De Voorzitter de heer Mr. C. Zaaijer opent de vergadering en verzoekt den Secretaris de notulen te lezen van de vorige vergadering, welke 11a te zijn gelezen onveranderd worden vastgesteld, goedgekeurd en geteekend. le. Aan de orde is de mededeeling der inge komen stukken a. eene missive van H. H. Ged. Staten dezer provincie daa in mededeelende dat door hun college wordt berust in eene subsidie van f450, verleend aan het algemeen armbestuur in deze gemeente. b. een schrijven van hei bestuur van den polder Oud-Melissant daarbij den raad mededeelende niet te gemoet te komen in de kosten, vallende op het dempen eener sloot. c eene missive van den heer Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, houdende bericht, dat genoegen wordt genomen met het besluit van den Raad dezer gemeente, tot aan stelling van houdster van liet telephoonbureau van Mej. T. Rooij. De stukken a en c worden met algemeene stemmen voor kennisgeving aangenomen. d. eene missive van H. H. Ged. Staten dezer provincie, daarbij aan den raad met eenige op merkingen terugzendende de begrooting dezer gemeente voor het jaar 1905. De Voorzitter zegt namens het college van B. en "W. dat gemakkelijk aan het verlangen van Ged. Staten kan worden tegemoetgekomen,wan neer de post Hoofdelijken Omslag met f 150 wordt verhoogd. De heer van der Velde vindt het beter dit op Hoofdstuk Opcenten Pers. Belasting te brengen en dan de opcenten van 40 op 50 te brengen. De heer van Beek echter vraagt of het niet billijker verdeeling zou zijn, wanneer die f150 tocli maar op post H. O. werd overgebracht immers, volgens zijne meening wordt er dan een ieder door gedrukt. De Voorzitter deelt volkomen het gevoelen van den heer van Beek. De heer van der Velde zag echter liever het Hoofdstuk Pers. Bel. met 10 opcenten verhoogd. Niemand hier het woord meer over ver langende, wordt er tot stemming overgegaan en met algemeene stemmen besloten het Hoofdstuk Pers. Belasting met 10 opeenten te verhoogen en alzoo van 40 op 50 opcenten te brengen. 2e. Zegt de voorzitter, dat in verband met de nieuwe Drankwet, er eene nieuwe verordening regelende het vergunningsrecht binnen deze ge meente dient te worden vastges'eld, welke ver ordening alsmede de verordening op de invor dering, na artikels gewijze te zijn voorgelezen, algemeen worden vastgesteld en goedgekeurd. 3e. Komt ter tafel een voorstel van B. en W. dezer gemeente, om tot demping der vroeger zooveel besprokene sloot over te gaan, aangezien de daarvoor benoodigde grond nu geheel en al doelloos ligt en volgens hunne meening, de kos ten daarvoor noodig, niet zoo hoog zullen zijn, en men met een bedrag van f200 heel ver zal komen daaronder begrepen de kosten van dem ping, rioleering enz.alvorens daartoe echter te kunnen overgaan, is men eerst verplicht, het advies der Gezondheidscommissie in te winnen. De heer Kastelein zegt dat het te betreuren zou zijn voor zoo een werk f200 uit te geven aan gezien dit toch volgens zijne meening werk van den Polder is, hij vindt het beter nu en dan deze sloot te laten schoonmaken, waardoor heel wat kosten zouden worden gespaard. Na daarover gehouden discussie, wordt met algemeene «tem men besloten, om, alvorens tot demping der «loot over te gaan B. en W. te machtigen eerst een contract te sluiten met bovengenoemd pol derbestuur. Tenslotte is aan de orde een voorstel van B. en W. om het Gemeentehuis beschikbaar t« stellen voor de werkzaamheden, betreffende den Burgelijken Stand, waartoe na daarover gehou den stemming eenparig wordt besloten. Niets meer in openbare vergadering te behan delen zijnde, wordt er tot geheime zitting over gegaan. Goedereede. V E R S L A G van het verhandelde in de openbare raadsvergadering op Woensdag 7 December jl. Tegenwoordig alle raadsleden. Na de opening van de vergadering door den "Voorzitt r, den heer J. L. Bosschieter, worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen on veranderd goedgekeurd en geteekend. "Wordt voorgelezen eene missive van heeren Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, waarbij wordt toegezonden een uittreksel van het Ko ninklijk Besluit, waarbij a»n deze gemeente ex art. 49 der onderwijs voor het dienstjaar 1904 wordt toegekend eene bijdrage ad f1075. Wordt voor kennisgeving aangenomeu. Verder wordt voorlezing gedaan van eene missive van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, daarbij uiteenzettende hunne beden kingen tegen de ingekomen begrooting dezer ge meente voor het dienstjaar 1905 en tevens ver zoekende, daaraan door wijziging der gemeente begrooting tegemoet te komen. Eenparig wordt door den Raad goedgevonden, gemelde begrooting overeenkomstig de gemaakte bemerkingen te wijzigen en dien overeenkomstig aan heeren Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land ter goedkeuring te doen toekomen. Alsnu wordt met algemeene stemmen vast gesteld een staat model A tot het doen van be talingen uit den post van Onvoorziene Uitgaven benevens een staat, model B tot het doen van af- en overschrijving van posten op de Begroo ting dienst 1904. Deze heide staten zullen ter goedkeuring aan heeren Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland worden toegezonden. Vervolgens wordt op voorstel van Burgemees ter «n Wethouders besloten, om in deze gemeente aanvankelijk twee urinoirs te plaatsen en wel een bij Je woning van den onderwijzer D. de Koe, alsmed» een nabij de timmermanswerkplaats van A. de Vries. Daarna brengt de Voorzitter ter sprake, om het meubulair, dat zich in het Raadhuis bevindt, toebehooreude aan Mevrouw de Wed. M. Breen, bestaande in een bureau, stoelen en kachel enz. voor rekening dezer gemeente over te nemen voor een bedrag ad f100 waartoe wordt besloten. Verder komt in behandeling een ingediend verzoekschrift om ontheffing van den aanslag in den Hoofdelijken Omslag over het jaar 1904. Daartoe wordt de Openbare vergadering door den Voorzitter geschorst en tot eene geheime zitting overgegaan. Na heropening der Openbare vergadering wordt met eenparige stemmen tot inwilliging van het verzoek besloten en zal aan wijlen Mej. D. J. Zaaijer eene ontheffing van 5 maanden worden verleend van haren aanslag in den Hoof delijken Omslag. Hiervan zal aan requestrant en aan den Ge meente-Ontvanger kennis worden gegeven. Hierop niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter deze vergadering. Spijkenisse. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad op Woensdag 7 Dec., des vm. 10 30 ure. Na het teekenen der presentielijst, waaraan niemand ontbrak, opende de Voorzitter, Burge meester De Lint de vergadering. De Notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en goed gekeurd. Aan de orde was ten eerste de bekend making, dat de verordening op Volkshuisvesting en de plaatselijke Verordening op het verkoopen van sterken drank, door Ged. Staten was terug gezonden, houdende hunne goedkeuring. De niéuwe Verordening der Drankwet waarin geen noemenswaardig verschil is (voor onze plaats) zal met 1 Pebr. in werking treden. Vervolgens was het benoemen van een Onderwijzer aan de orde in de vacature Bijloo. Daar er 3 heeren daarvoor in aanmerking kwamen, had men ze alphabetisch op de Voordracht geplaatst, maar bij stemming bleek, dat no. 1 op de voordracht, ook de begeerde persoon was, om de jeugd van Spijkenisse te onderwijzen. Met algemeene stemmen werd den heer A. Binke van Oud-Beijerland gekozen. Vervolgens was aan de orde het benoemen van een Geneesheer voor de Armenpraktijk voor het jaar 1905. Daar er voor deze betrekking geen Sollicitanten waren en men van oordeel was, dat den heer Peppink als van zelve naar deze reeds zoo lang door hem vervulde betrekking sollici teerde werd hij dan ook weer met algemeene stemmen daartoe benoemd. Daarna werd overgegaan tot het benoemen van een Lid van het Burgerlijk Armbestuur in plaats van den heer W. v. d. Linde Lz., die aan de beurt van aftreding was. Bij stemming werd den heer W. v. d. Linde weer daartoe herkozen. Op de vraag van den Voorzitter om even als andere jaren aan de Politie een gratificatie te verleenen; meende den heer Geldtelder te moeten opmerken dat een gratificatie doet denken aan bijzondere diensten, die door hen bewezen zijn, maar den heer Geldtelder is van oordeel dat die bijzondere diensten niet aangewezen kunnen worden, maar noemt twee oi drie voorbeelden op, waarin hij oordeelt dat, de politie wel beter hun plicht hadden mogen betrachten. Nadat door een en ander iets ten gunste, en tot verzachting van de genoemde voor beelden was in 't midden gebracht, werd de vraag nog eens herhaald, en de Raad besloot, omdat op dezelfde wijze ais vroeger te doen, maar dan ook tot stipter plichtsbetrachting aan te manen. Nu was aan de orde het benoemen van drie Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Daar deze zaak in den loop van den zomer reeds als gedaan werd beschouwt, bleek het dat daar een abuis mede gemaakt was, want toch, toen was de Secretaris, den heer Medima, daarvoor aange wezen, maar daar genoemde heer boekhouder van het Burgerlijk Armbestuur is, mocht bij ook niet tegelijkertijd Ambtenaar van den Burger lijken Stand zijn. Na veel over en weer praten over deze zaak bleek dat niemand daarvoor ge schikter was dan den heer P A. Troost, omdat die gewoonlijk toch op het Bureau aanwezig is. Bij stemming voor Ambtenaar van den Burger lijken Stand die Huwelijken voltrekt, werd den heer De Lint met algemeene stemmen gekozen. Voor Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, die de Registers van Geboorte en Overlijden zai bijhouden, werd den heer P. A. Troost met algemeene stemmen gekozen. En da derde of plaatsvervangende Ambtenaar bleek den heer P. Geldtelder te zijn. Maar Geldtelder bedankte voor de eer en bij eene volgende stemming werd den heer W. v.d. Linde Cz. als plaatsvervangende Ambtenaar aangewezen. De uren waarop voor den Burgerlijken Stand zitting zal gehouden worden, zijn van morgens 9 12 en van 's middags 3 4 uur. Onder de Ingekomen Stukken was de terug zending en goedkeuring van Ged. Staten op het Supl. Kohier, Hondenbelasting; over die honden belasting was van den heer Jb.Hoogenboom een be zwaar ingekomen, daar Hoogenboom ook was aangeslagen geworden en hij slechts 4 weken in het bezit van een hondje was geweest. De Raad hield dit voor kennisgeving en zal onder zoek doen. Nog was van Ged. St. ingekomen hun besluit inzake het bezwaar van den heer Jb. Hoogenboom en P. Weij, en volgens het oordeel van heeren Ged. Staten was hun beider aanslag te hoog geweest, zoodat hun College besloten had: de eene van de 6e naar de 3e en de andere van de 20e naar de 18e klasse in hun aanslag te verplaatsen. Nog werd kennis gegeven dat door Burgem. en Weth. aan de Rotterd. Tramw.-Mij. een schrij ven was geiicht, met verzoek om het terrein van aankomt en vertrek behoorlijk te verlichten ook met het oog op de veiligheid Het antwoord daarop van genoemde Maatschappij was van dien aard, dat zij zich voor het terrein daartoe niet verplicht rekende, en voor de Passagier zulks niet noodig achten, omdat de wagons ge noegzaam licht uitstralen. Ten slotte werd de Raad nog vanwege den Directeur-Generaal der Posterijen, voor de vraaggepiaatst of zij wenschte aangesloten te zijn bij het Internationale Tele- phoonet waaraan verbonden zou zijn een spreek cel voor het publiek van 1 Meter in 't vierkant en bepaald zoo afgesloten dat hetgeen geseint zou worden, door andere, buitenstaande niet ge hoord zou kunnen worden. De Raad was van oordeel dat iets dergelijks voor onze plaats niet nodig was en daarom daarop afwijzend zou ant woorden. Niets meer aan de [orde zijnde werd de ver gadering door den Voorzitter gesloten. Stad aan 't Haringvliet. VERSLAG van liet verhandelde in de openbare verga dering van den Raad der gemeente op 15 December 1s voorm. 9 unr. Tegenwoordig alle leden. Do Voorzitter opent de vergadering en verzoekt den heer van Es, wethouder dezer gemeente, aangezien de Secretaris afwezig is, do notulen te lezen van de vorige ve>'gadering| welke, na to zijn gelezen, na eenige kleine op-of aacmer- kioger, onveranderd worden vastgesteld, goed gekeurd en geteekend. le. MededeelingIngekomen Stukken. a. eenu missive van het College van II.H. Ged. Staten dezer provincie, daarbij goedgekeurd terugzondendo net besluit van den Raad dezer gemeente, dato 18 November j.l. tot het doen eener af- en overschrijving. b. eene missive alshovon, waarbij Verordening regelende de Volkshuisvesting binnen deze ge meente, wordt teruggezonden, met verzoek, daarin als uog eene kleine wijziging te brengen. De Voorzitter zegt, dat door deze kleine wijzi ging gemakkelijk aan het verlangen van genoemd collego kan worden tegemoetgekomen, hetwelk dan ook met algemeene stemmen wordt goedgo- vondon. c. oene missive als voren, daarbij den Raad terugzendende de door deu Raad in zijne verga dering vastgestelde Verordening regelende het vergunningsrecht binnen deze gemeente, met ver zoek den tijd van in werking treden n.l. van 1 Mei 1905, te veranderen iu 1 Maart 1905, hetwelk, na in rondvraag te zijn gebracht, even eens weder met algemeene stemmen wordt goed gekeurd. d. een schrijven van meergenoemd collego, daarbij den Raad toezendende een afschrift van het K. B., waarbij den llnad, in verband met art. 49 der wet op het Lager Onderwijs, eene buitengewone subsidie wordt toegekend vun f3200. e. eene n issive alsvoren, daarbij goedgekeurd terugzendende een besluit van den Raad tot het doeD eener af- en overschrijving voor het loopende dienstjaar. g. eene missive van meergenoemd College, waarbij den Raad mededeeling wordt gedam, van de bezwaren tegen den aanslag in don H. O. ingediend door de heeren Elvó, de Ruiter en van Mens. Alle deze stukken worden met algemeene stemmen voor kennisgeving aangenomen. 2e. Komt aan de orde een adres van een ingeze tene dezer gemeente, daarbij deu Raad verzoekende om ondersteuning. De Voorzitter merkt hierbij op, dat dit adres niet bij den Raad thuis behoort maar bij het Burg. Armbestuur hetgeen met algemeene stemmen wordt goedgevonden. 3e. eeno missive van H.H Ged. Staten dezer provincie, daatbij den Raad, onder nadere rege ling terugzendende de verordoning, regelende da jaarweddo der Onderwijzers, belast met het inlagen 1903 f 3164,73 en terugbetaald f .1837,21, Saldo op 31 Dec. f 7802,15 Uitgegeven 8 en ingetrokken 1 boekje op 3L Dec. in omloop 117 boekjes. Inlagen 1903 f 1593,60, terugbetaald f 1864,43. Saldo op 31 Dec. f5218,39 Uitgegeven 5 en ingetrokken 3 boekjes op 31 Dec. in omloop 75 boekjes. STELLENDAM. Inlagen 1903 f4642,33, terugbetaald f3481,05 Saldo op 31 Dec f 8529,811/2. Uitgegeven 13 en ingetrokken 8 boekjes op 31 Dec. in omloop 139 boekjes. Inlagen 1903 f3787,53, lerugbetaald f2948,58, Saldo op 31 Dec. f 19839,29. Uitgegeven 24 en ingetrokken 16 boekjes op 31 Dec. in omloop 164 boekjes. OUDDORP. -Inlagen 1903 f 8665,12, Terugbetaald f 11218,42 Saldo op 31 L'ec. f4342,50. Uitgegeven 18 eu ingetrokken 10 boekjes op 31 Dec in omloop 117 boekjes. Midtlelharnis. Te IJmuiden zijn bin nengekomen de vischsloepen »Anna« st. Lt. Koster f 1420. ^Voorlichtere st. Maths, den Braber f 1200. »Zeemeeu\v< st. J. de Koning f 1000. »Vertrouwen« st. C. v. d. Hoek f 750. Pernis. Deze week zijn te IJmuiden binnengeweest de vischsloepen ^Johannes Cornelis* st. A. v. d. Berg f 250. Willem Cornelis« st. M. Roobol f 600. xEibergen* st. G. Hordijk f550. Burgemeester Beijen* st. J. van Vliet f 600. *Speelmao Ie st, L. van Pelt f 800. Inbraak. Te Andel is Dinsdag in de pastorie der Hervormde gemeente ïnpebroken lijdens de bewoners afwezig waren. Door het indrukken eener glasruit heelt men zich toegang ver schaft. Zoover men kan nag an is er niets ontvreemd alleen is eenig poredein gearoken. Een familie „feest". Te Waterlaudkerkje had dezer dagen naar de //Tel.// meldt, een trouwfeest plaats. De bezoekers van beide families krpgen zulk een herige twist, dat zij al spoedig handgemeen werden. Zelfs de vrouwen deden mee. Ge meente- en rijkspolitie moest tusselienbeide komen en .een der mannelijke bezoekers ge boeid wegurengen. Broedertwist. Men meldt aan de N. R. Ut. Dinsdag kregen te IJzendijke twee broeders twist 111 de 1 uiterlijke woning. De oudste slak den jongsie me' etn mes in de zijde. Hij was nog bij machte naar liet politiebureau te loopen, waar hij bewusteloos ne rviel. De dader is in verzekerde bewaring genomen. De toestand van den getroffene, die als een slecht snjei bekend staat, is bevredigend. Aloord. Zondag omstreeks middernacht is te Lut- terade ten moord gepleegd. De burgemeester, onmiddellijk er van ver wittigd, gaf terstond bevel tot aanhouding van den dader, dia dadelijk bekende. Het was de schoonvuder, een zekere Menten, die zijn scho0nzoon P. Swilden door een slag had gedood. De rede was, zegt de L. Ktwist in het huisgezin en verder de drankduivel. Het parket, subiet telegrapliiseli verwittigd, arriveerde gistermorgen te 10 ure De voortvluchtige uotnris. Uit Krommenie bericht men aan het «N. v. d. D. //Geruchten zeggen Van Wermeskerken te Napels gevat SSiirscrliffee StaiMi. Iflldifelharnis. GeborenJohanna d. v. Jan Blok en Jo hanna Teijl. Ferdinand z. v. Jilles Wielaart en Cornelia Hendrika Hoek. Getrouwd Cornelis de Ruiter 23 j. en Jas- perina van Gelder 2i j. Ooltgensplaat. GeborenJohanna d. van Jacobs J. Veriveij en Maria Elizabeth Rokke. Getrouwd Antonij Wouter 36 j. en Cornelia van den Berg 31 j. Laurens D. in't Veld 27 j. en Antje van den Berg. 28 j. OverledenAnthonia Kroon 62 j., echtgen. van Leendert Vermaat. Jannetje Buskop 76 j. weduwe van Lambrecht Kamp. Blrkwland. Geboren Johanna Maria d. v. Pieter Leen dert van der Wekke en Adriana Bakker. Adri- anus z. v. Aren Melissant en Maria Johanna Boogert. Johanna Hermina Jansje d.v. Gerar- dus Stevinus Nieuwenhuizen en Jacoba Johan - na Labeur. Gehuwd Leendert Sieling j. m. 29 jaar en Sara van der Baan j.d. 26 j. OverledenCornelia Kasteleijn j.d. 9 mnd. d. v. Cornelis Kasteleijn en Elizabeth vun Broek hoven. Mellssant. GeborenMarinus Anthonie z. v. Laban Jansens en Helena Quaak. Zuldiand. Geboren: Leuntje d. van L. Reijtenbagh en P. J. van der Wagt. Adriana Geertruida en Geertruida Adriana d. van A. van Sint maartensdijk en J. Nieuwenhuizen. Gehuwd Leendert van der Velden en Maria van der Waal. Overleden: Krijnlje Zevenbeigen, oud 51 j. echtgen. van A. Breeman. Arij van Sintmaar tensdijk 67 j. echtgen. van A. van der Linden. Een levenloos aangegeven kind van 't vrouwel. geslacht van L. Tol en A. van der Meijden. Cornelia Jongejan 69 j. wed. van J. van Meg- elen. fiierk en Nctiool. Predikbeurten Zondag 18 Dec. NED. HERV. KERK. Sommelsdijb, vni. eu 'a av. Ds. Westrik. Middelharuis, vm. eu nm. (Doop) Da. Bruining, Stad, vm. en nam. Da. Polhuis. Den Bommel, vm. 91/, uurenuam. Ds. Emmen. Ooltgeuaplaat, vin. eu nam. Da. Verweij. Oude Touge, vm. en nam. Da. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Da. Wentink. üirkaland, vrn. en nam. Da. Lammors. Herkingen, vm. en nam. De. de Stoppelaar. Molissaiit, vm. Da. Hoedemaker van Amsterdam. Stellendam, vm. eu uam. l)a. Hoogondijk. Goedereede, vm. Da. de Gidta. Ouddorp, vm. on nam. Da. Boss. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharuis, vm. en 'aav. De. Steketee. Stud, vm. en nam. leeakerk. Deo Bommel, vm. en 'a av. leeakerk. Ooltgenapluat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 'aav. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en 'a av. dhr. Baeoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Herkingen, vm., nam. en 's av. leeakerk. Meliaaant, vm., nm. eu 'a av. leeakerk. Ooltgensplaat, vm., nam. en'a av. Da. Hartkamp. DOOPSGEZINDE KERK. tuddorp, Da. K. W. Rössing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS, üirkaland, vm., nam. en 'aav. Ds. Maokeuze. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), vm. en nam. dhr. Wieihouwer. Ned. Herv. kerk. Tweetal te Oosterhesselends. v. Krevelen te Anna-Pauwlonapolder en ds. van Roggen te Kwadijk. Te Dalfsen Ds. van Wolffswinkel te Mastenbroek en Ds. Heilkema te Wilsum. Beroepen: Te Ouderkerk a/d IJsel, Ds. Zijlstra te Brushem en Kerkwijk. Te Oudelande, dhr. Gerligs, cand. te Utrecht. TeHiaurec. a. dhr. Steenbeek, cand. te Lochem. Te Gelselaar, dhr. Rijnders, cand. te Middelburg, Te Borger, ds. Cannegieter, te Westbroek. Te Wieringer- waard, dhr. van Meurs, cand. te Breda. Te Rijperkerk, ds. Waardenburg, te Serotskerke. Te Lutjebroek, ds. Slot, te Graft, AangenomenNaar Obdam, dhr. Ritter, cand. te Groningen. Naar Sappemeer dhr. Meeth cand. te Divingelo. Bedankt: Voor Oudeschild (Texel) dhr. Van Meurs cand. te Breda. Voor Leilens, dhr. Bange Wzn., cand. te Woltersum. Voor Westzaan, ds. Slot, te Graft. Geref. Herken. Tweetal: Te Delfszijl, Ds. Rispens te Oen- kerk jen Ds. Wisse Jr. te Leiden. Beroepen Te Harlingen, ds. Lindeboom, te Bolnes. Te Groningen, ds. Buurman, te Amstel veen. Aangenomen 'Naar Hijlaard, dhr. Steffens, cand. te Haarlem.' BedanktVoor Moo drecht, Oosterzee, Reeu- wijk—Sluipwijk en Nieuwveen, dhr. Steffens, cand. te Haarlem. urkiTierlctiten, Brielle, 12 Dec. Boter f 0.56 tot f 0.—. Eieren f7.per iüü stuks. Rotterdam, 12 D*c. Bui?enl. granen stil. Rogge per 2100 kilo: 77/78 kg. Helena uit zeeboot f150, 9 puil 15/20 Nicolnjeff uit id. f138,50, 9 pud 15/20 Dnieper uit id. f138, 74/75 kg. Donau uit id, 1 137, 127/128 pd. Stet iner Btoo a end f146 a 147. Gerst per 2000 kiio61/62 kg Azoff/Zwarte Zee uit zecboot f114,50, 60/01 kg. dito dagel. gewacht f113. Mais per 2OU0 kilo: Amerikaansche Mixed Btoommd f133 a 127, La Plata i 122, dito uit zeeboot, in balen f120. Binnenl. granen. Tarwe. p. 100 kilo f 8.50 a 8.10. Rogge f 5.— a 5.40 per Hl. Ger»t per 100 kilo: Winter- f 7.50 a 8.—, Zomer- 17.25 a I 7.50, Chevalier f 8.25 a 8.50. Haver per 100 kilo t 6.75 a 7.15. BI. erwten per Hl. i 6.50 a 7.25. Witte boonen f 13.75 a 14.50. Bruine boonen f'9.50 a 10.75, mind«re fO.— a 0.—. Ljjnzaad f 7 50 a 8.50 per Hl. Veemarkt. Aangevoerd heden 221 vette runderen, 167 vette kalveren, 0 nuchtere dite, 1085 «chapen of lammeren, 593 varken», biggen, 0 paurden. Run deren 26 a 35 ct., kalveren 40 a 49 ct., schapen 1» a 24 ct., lammeren 27 a 29 ct., varken» 19 a 21 ct.„ id. lichte voor export 16 a 18 cent per kilo. Aardappelen. Brielsohe kralen f 3.20 a 3.50. Geld. blauwe f 2.a 2.10. Eigenheimer» f 1.00 a 1.90. Zeeuweche bonte f 2.— a 2.25, dito blauwe f 2.— a 2.25. Fiakkeesohe jammen f2.—a 2.25. Eigenheimer» f 1.70 a 2.poter» t 0.80 a 1.40 per Hl. Ajuin. Aangevoerd 7000 Hl., bruine f4.90 kltine f 4.90, stroogele f 4.90 per 60 Kg. Eieren. Zeeuweche f 7.50 a t 7.70. Overmaasche f7.80 a f8.de 100 »tuk». Vla». Aangevoerd 27569 steen Blauw, halfg°zwingeld a eu hclioon tot 35 a 43 «tuiv-r», 3200 steen Groningsch 28 a 37 at., 28o0 steen Wit 31 a 32 st. per steen. Amsterdam, 12 Dec. Aardappelen. Westl. Zand i' 3.a 4.—. Friesche borger» f 1.70 a 1.90, dito blauwe t 2.10 a 2.20. Geld. blauwe f 2.10 a 2.20. Zeruw8che boute 12.20 a 2.30, dito blauwe f 2.20 a f2.30. Pr. Hamburg, f3.60 a 3.80. Fiakkeesohe Eigenheimers f 1.80 a 2,— per Hl,

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 4