Vrijdag 16 December 1904. No. 1000. IN HOC SIGNO WSES Piaatseiijk ieinvs, Gemeenteraad. Somilielsdijk. Door de Rijksveld wachters Koppenhol en van Rossura, is procesverbaal opgemaakt tegen C. H. en S. K. wegens overtreding der jachtwet. De Regenten van het Burgelijk Armbestuur en van het Weeshuis roepen sollicitanten op naar de betrekking van Boekhouder en Kassier van voornoemde administratie tegen eene jaarwedde van 18o gld. Bij het Gemeentebestuur is een ver zoekschrift ingekomen van den heer P. Kastelein, om vergunning voor den ver koop van sterken drank voor het gebruik elders dan ter plaatse van verkoop. Voor het front van het wapen der Kon. Marechaussees te Breda, werd Vrijdag door den kapitein van dat wapen, onder een prachtige toespraak, de Oranje-Nassau- orde in 't brons op de borst van den heer Hoekstra, Brigadier der Kon. Marechassees alhier, gehecht. Met 4 van de 6 stemmen werd de heer J. C. de Gast benoemd tot Boekhouder van de Diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier. .Middelharnis. Zaterdag jl. had de Timmermansknecht T. v H. het ongeluk met een dissel in het linkerbeen te hakken, tengevolge waarvan geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij besluit van Burgemeester en Wet houders is aan M. J. Bartelse alhier ver gunning verleend voorde oprichting van een export-slachterij van konijnen op een perceel hofland aan de lijnbaan alhier. In het einde dezer week zal alhier arri- veeren het stalen loggerschip »Vlaardingen ,i8z* en gevoerd worden door Schipper H. Dupré om het in gereedheid te brengen voor de beugvisscherij. De bemanning zal bestaan uit hiervvonende personen. De heer K. J Meijer zal fungeeren als boekhouder. Terwijl S. de Ruiter uit Rotterdam, Schipper op een logger thuis behoorende te Vlaardingen dien tot de beugvisscherij in gereedheid tracht te brengen, en daarvoor het noodige personeel uit deze gemeente had aangenomen zag hij zich genoodzaakt met dit werk te eindigen, doordat de Vlaar- dingsche visschers hun daarin bemoeilijkten het werk voort te zetten. Tot Ouderling bij de Nederl. Herv. (Gemeente zijn herkozen de heeien f. van <der Baan, en tot Diaken de heer J. Boeter. In deze gemeente hebben zich 7 jon gelieden aangemeld die wenschen deel te inemen aan het in Januari a.s. te houden «onderzoek ter verkrijging van een bewijs van te voldoen aan de gestelde eischen, het zij van Militaire bekwaamheid, hetzij van lichamelijke geoefendheid, dan welaan beide. Tegen M. v. d. V. uit S. is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling. Het alhier gezonken vaartuig genaamd »de drie Gezusters* schipper Meeussen is na gelicht te zijn alhier binnengekomen en •op de scheepstimmermanswerf gehaald om ■de noodige herstellingen te ondergaan. Door manslidmaten der Geref. Kerk alhier, is tot Ouderling gekozen de heer ■G. Nieuwland en tot Diaken de heer C. Jüch, (aftredend. Eerstgenoemde heeft echter gemeend te .moeten bedanken zoodat een nieuwe ver kiezing zal moeten plaats hebben. Bij het afdeelingsonderzoek van het wetsontwerp tot overdracht en overneming in beheer en onderhoud, bij het rijk, van de Buitenhaven te Middelharnis, werd ge vraagd of er onderhandeld wordt tusschen Zuid Holland en Middelharnis omtrent het onderhoud van de haven, voor zoover dit in het vervolg niet zal komen voor rekening van het rijk. In dat geval was het misschien wenschelijk den uitslag dier onderhandelin gen af te wachten alvorens dit wetsont werp te behandelen. Sommige leden hadden ernstige bedeu- iking tegen de toekenning aan het rijk van .de bevoegdheid om politiebepalingen, ten tdoel hebbende de verzekering van het weilig verkeer in het in beheer en onder houd van het rijk overgaande gedeelte der Buitenhaven, vast te stellen, zij het dan in overleg met B. en W. Men achtte .dit in strijd met de wet van 28 Febr. 1891, tot vaststelling van bepalingen betreffende 's rijkswaterstaatswerken. Eenige leden spraken den wensch uit, dat het politiereglement voor de tramweg haven zoodanig zal worden samengesteld, •dat aan de veerbooten van de Rotterdamsche tramwegmaatschappij niet te veel voorkeur 3. il worden geschonken. Stad aan 't Haringvliet. De be grooting over het dienstjaar 1905 is van HH. Ged. Staten goedgekeurd terug ont vangen. Op tweetal voor den aftredenden Ouderling 1. van Biert en diaken G. Kas telein bij de Geref. Gem. zijn geplaatst de HH.I. van Biert (aft-r.) en M. C. van Biert en als Diaken de HH. G. Kaste lein en J. Trommel Mz. Burg. en Weth. maken bekend, dat op Maandag 19 Dec. des nm~-2 ure ge legenheid zal worden gegeven tot koste- looze in- en herinentiug ter Secretarie. Bij de Herv. Gem. zijn door HH. Notabelen herbenoemd tot Kerkvoogden de heeren C. J. van Nierop en J. Pieters en tot Ouderling en Diaken herkozen de heeren J. van Dijke en L. van Dijk, die de ze be noeming hebben aangenomen. Den Dommel. De Bondsring s-Flakkee* van J. V. op G. G. hield 14 dezer in de Geref. Kerk alhier eene openbare verga dering. De Voorz. de heer Luijendijk van Zuid- land opende de vergadering met gebed, na gezongen en gelezen te hebben, en liet vervolgens de notulen der vorige verg. lezen. Het eerste punt van de agenda, de inlei ding van het onderwerpvDe Vaderl. Geschiedenis* werd niet behandelddaar voor was als no. 1 in de plaats gesteld »De J. V. op Geref. G.« door dhr. J. van Zetten van OoltgensplaatNo. 2, »Het verband tusschen de Jor.gelingsvereeniging en de kerk* door dhr. Tiemens van Som- melsdijkno. 3, Vaderlandsliefde en Va- def lands verdediging* door dhr. K. Tanis van Ouddorp. Deze drie onderwerpen werden door een tamelijk publiek met aandacht aangehoord, terwijl verschillende personen van vragen doen gebruik maakten. Het geheel ging als van een leien dak en uit alles was duidelijk dat wrijving van gedachten meestal goed is. De agenda afgehandeld zijnde, werd na psalmgezang de vergadering door dhr. H. Borgdorff J.Cz. met dankzegging gesloten. Tot kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk zijn herbenoemd de heeren Job M js Jz. en Klaas Mijs Cz. C. Jongeling had het ongeluk des morgens vroeg te water te vallen tusschen schip en wal. Voorwaar een uitstekend middel om spoedig wakker te worden. Ge lukkig wist hij zich spoedig uit deze positie te redden. Ooltgensplaat. De Commissie tot wering der bedelarij hield dezer dagen haar gewone jaarlijkschen rondgang om de ingezetenen te bezoeken teneinde gelden in te zamelen om met Nieuwjaar a.s. extra bedeelingen onder de behoeftigen van elke gezindte te kunnen houden. De vorige week heeft alhier door eene voorloopige commissie samengesteld, eene oproeping plaats gehad in het Café »De Hoop* om te bespreken eene IJsclub op te richten, alwaar spoedig een twintigtal leden aan deel namen, zoodat werd over gegaan tot het benoemen van een bestuur, waarvan werd gekozenC. Aletaal, als Voorz., C. Birkhoff, Secr., H. Waling, Pen- ningm. P. Breeman, V. V. en I. Hokke als Commissaris van orde. Den Heer Van Dam, Brievengaarder alhier, heeft voor de benoeming als kantoor houder van het Rijkstelephoonkantoor alhier bedankt. Maandagavond jl. hield de Geref. Jongelingsvereeniging haar eerste openbare propagandavergadering in de Geref. Kerk alhier. Voor een niet zeer talrijk doch aan dachtig publiek hield de Voorzitter Van Zetten een referaat over Waarom Geref. fongelingsvereen.* en W. van Kempen Wz. over »Onze Bonsidee.* Op beide deze referaten volgde een geanimeerd debat. Uit het ten gehoore gebrachte bleek, dat deze J. V. zich op haar terrein beweegd en de jongelingen zich bekwamen voor de hun wachtende levenstaak. Daarom hebben onze J. V, recht op onze warme steun en sym pathie. Op Zondag 1 Januari 1905 zal D. V. het nieuwe kerkgebouw der Oud Geref. Gem. alhier, door haren fungeeren- den leeraar Ds. J. Hartkamp worden ingewijd. Oude Tonge. Door de politie is pro cesverbaal opgemaakt tegen H. V. te Rotterdam wegens dronkenschap. In deze gemeente hebben zich 4 lotelingen van de lichting 1905 t. w. C. de Gast, C. F. Somers, A. van Mourik en F. Fluit Lz. aangemeld voor het exa- mien om mede te dingen naar het bewijs voor militaire bekwaamheid of lichamelijke geoefendheid of wel voor beiden. In de plaats van A. J. Kerpel die voor de benoeming van diaken bedankt heeft, is als zoodanig door den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier gekozen Matth van Markensteijn Ez. Reeds eenige avonden der vorige week was er in de polder het Oudëland een lichtje te zien, dat veel volk naar buiten lokte. Dan zag men het dicht bij en in minder dan een oogenblik was het mijlen verder, velen dachten aan geestver schijning en toveren. Maandagavond 1. 1. was het lichtje weer te zien. De jachtopziener onbez. rijksveldwachter A. de Vos met B. Boht gingen op onderzoek uit, en het bleek nu, dat het inderdaad een lichtje was. In het land van M. Jacobs had men een tak in den grondgestoken met een jubjubes- flesch er aan, aan eene kant met papier beplakt, en daar een brandende' kaars in, ook bevonden zich in de flesch nog 2 ge vulde patronen merk Bauemont De poli tie doet onderzoek. Nieuwe Tonge. Burg. en Weth. maken bekend, dat de zitting van den militieraad voor deze gemeente zal worden gehouden te Dirksland op Vrijdag 16 Dec. 1904, des v. m. te 10 ure in het Raadhuis. Burg. en Weth. dezer gemeente maken bekend dat zij, die voor deze gemeente voor de Nationale Militie moeten worden ingeschreven voor de lichting van het jaar 1906, zich ter gemeente secretarie zullen moeten aanmelden tusschen den reenden 31e Januari 1903, doch dat daarvoor meer bepaald zitting zal worden gehouden op Donderdag 12 Januari 1905, des voor middags te 10 ure. Burg. en Weth. dezer gemeente maken bekend, dat door Adrianus Holleman, Cent Tieleman en Teunis Huibert Holleman, ver gunning is aangevraagd voor den verkoop van sterken drank in het klein en door Aren Verschoor, Hugo Klapmuts, Willem Hanenberg en Marinus Knops verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank. Dirksland. Werd verleden week in eene gemeenteraadsvergadering de heer J. Both Cz. met 3 tegen 2 stemmen gekozen tot gemeente ontvangerin eene vergadering die Dinsdag jl. gehouden is, werd deze benoeming voor den tijd van 2 jaar vast gesteld. De Landbouwvereeniging alhier, be sloot in overeenkomst met hare Zuster vereniging te Herkingen, tot oproeping van een Rijksveearts. In die vergadering werd tevens een subsidie vastgesteld en zal de oproeping weldra volgen. Maandagnacht omstreeks kwart over twaalf, is hier door enkele personen een natuurverschijnsel waargenomen, dat zich bewoog van zuid naar noord, hetwelk zulk een helder licht verspreidde, dat men van het eene eind tot het andere eind der Voorstraat personen kon onderscheiden. Herkingen. Alle mannelijke ingezetenen geboren in het jaar 1886 worden aan hunne plicht herinnerd tusschen 1 en 31 Jan. 1905 aangifte te doen voor de Nat. Mil Daarvoor zal meer speciaal zitting worden gehouden op 15 Jan. e. k. des voormiddags 10 uur. Door stemgerechtigde manslidmaten der Ned. Herv. Gem. alhier zijn herbenoemd tot Ouderling L. v. Zevenbergen en benoemd in de vacature J. v. d. Velde den Heer A. Breur. Voor het te Middelharnis te houden onderzoek van jongelieden die een bewijs wenschen te verkrijgen van Mil. bekwaamheid of lichamelijke geoefendheid hebben zich 8 personen aangemeld n.l. L. Riedijk, P. Lcoij. L v. d. Velde, J. v. Mourik, A. v. Rumpht, A. Munters, M. Breur en J. de Ruiter. Door de Rijksveldwachter Isael en de Jachtopziener J. v. Helden alhier, is procesverbaal opgemaakt tegen C. v. S. wegens jachtovertreding. Bij het afrijden van het pad dat naar zijn woning leidt had D. de Bruine het ongeluk met kar, hond en oliebus waarmede hij beladen was, den dijk af te tuimelen, zoodat zijn kar belangrijk was beschadigd. Boven verwachting kwamen hond en bus er zonder letsel af. Melissant. Door Burgemeester en Wet houders is ter openbare kennis gebracht, dat de mannelijke jongelieden, geboren in 1886 zich tusschen 1 en 31 Januari a.s. moeten aangeven ter inschrijving voor de Nat. Militie; zullende daarvoor meer be paald zitting worden gehouden ter gemeente secretarie op Woensdag 18 Januari des namiddags te 2 uren. Volgens den hier geplaatsten regen meter viel er in November over 14 regen dagen 79 mM. regen tegen 82,5 mM. in November 1903. Door den gemeenteraad is het ver gunningsrecht voor den verkoop van ster ken drank in het klein vastgesteld op f 1 2,50 voor eene huurwaarde van f 50,of ge deelten daarvan, met bepaling echter dat het recht niet minder zal zijn dan f25. Door den gemeenteraad is besloten de opcenten op de hoofdsom der perso- neele belasting met ingang van i Januari 1905 te bepalen »p 50. Tot heden werden slechts 40 opcenten geheven. Als geneesheer belast met de dood- schouw is voor 1905 door Burgemeester en Wethouders aangewezen Dr. G. J. Rinkel Arts te Dirksland. Door het schrikken van zijn paard geraakte de heer S. uit Oude Tonge op het einde van de Staakweg onder deze gemeente met zijn w agen en daarin zittende Echtgenoote in een vrij diepen slool. Gelukkig wisten zij zich spoedig opj het drooge te brengen om hunnen weg doornat te vervolgen. Stellendam. Op Vrijdag den 20 Jan. e.k. des voorm. ten 10 ure zal te dezer plaatse zitting worden gehouden, opdat de in het jaar 1886 geboren mannelijke personen, thans alhier woonachtig, zich kunnen aangeven ter inschrijving voor de Nationale Militie. Op de voordracht ter benoeming van een heemraad van den polder ode Generale Dijkage van Stellendam* zijn ge plaatst de heeren ie A. van Schouwen te Goedereede, 2 e J. Hameeteman te Ouddorp en 3e G. Bezemer alhier. Aan deze gemeente is bij Konink lijk Besluit eene buitengewone subsidie ex. art. 49 Onderwijswet voor het jaar 1904, toegekend ter somma van f 1600. De lotelingen M. Klink Hz. en A. van Oostenbrugge uit deze gemeente der lichting 1905 hebben zich aangemeld, om deel te nemen aan het te houden onder zoek, ter bekoming van een bewijs ter voldoening aan de gestelde eischen van militaire bekwaamheid en van lichamelijke geoefendheid. Vorige week Dinsdag des nam. omstreeks half vijf, voer de stoomboot, ondernemers A. van Reede Co., varende Stellendam—Rotterdam v.v. op »Pampus* omhoog Aangezien er geen uitzicht be stond, dat de stoomboot spoedig zou vlot komen, werd door de blazerschuit S.L. 25, bevaren door schipper A. de Jager alhier, assistentie verleend. Met behulp eener roeiboot werden de passagiers aan boord van den blazer geb acht, alwaar men omstreeks half negen arriveerde. Voorzeker was het geen pleiziertochtje aangezien vele der passagiers van de z.g. zeeziekte hadden te lijden. De heer Lindenhovius heeft zijne benoeming tot gemeente-aits alhier aange nomen. (ïoedereede. Tegen a.s. Woensdag des namiddags ten 7 '/2 ure is in het hotel »De Gouden Leeuw* alhier een Openbare Vergadering belegd door de afdeeling Goedereede der Zuid Hollandsche vereeni- ging *Het Groene Kruis«. Te behandelen onderwerpen: ie Be noeming Voorzitter; 2e Rekening 1903 en 1904. Den heer F. den Eerzamen Fz. heeft met ingang van 25 Dec. a.s. ontslag aan gevraagd uit de betrekking als Voorzanger en Voorlezer der Ned. Herv. Kerk alhier. - L.l. Vrijdagnamiddag had het 14- jarig zoontje van G. R. alhier het ongeluk terwijl hij op een boerenwagen trachtte te klimmen, met zijn voet tusschen één der wielen te geraken. Gelukkig hield de voerman spoedig stil en kwam de knaap met een gekneusden voet en den schrik vrij. Eindelijk is weder de alhier heer- schende besmettelijke ziekte »febris typho- idea* geweken. De laatste woning, no. 234 is ontsmet geworden, het kenteeken ver wijderd, en een deel van den inboedel is onteigend en verbrand geworden. De heer J. C. van Eendenburg heeft voor zijne benoeming bij de laatst gehouden verkiezing tot gemeenteraadslid bedankt. Op Zaterdag 1 Januari 1905, des voormiddags ten 10 ure zal alhier zitting worden gehouden, opdat de in h et jaar 1886 geboren mannelijke personen, alhier woonachtig, zich ten gemeentehuize moeten aangeven tot inschrijving voor de Nationale Militie. Oud lleijerl&nd. De heer C. J. van den Berg, onderwijzer aan de Keucheniusschool alhier, is benoemd in gelijke betrekking aan de Chr. Nat. School te Numadsdorp De heer van den Berg heeft deze benoeming aangenomen en hoopt D. V. waarschijnlijk 1 Maart 1905 in functie te treden. Eenige gemeentebesturen in de Hoek- sche Waard hebben een schrijven ontvan gen van den directeur generaal van de posterijen en telegrafie, waarin wordt kennis gegeven dat het rijk bereid is tot aanslui ting aan het interlokaal telefoonnet, mits van gemeentewege bij de postkantoren een spreekcel wordt gebouwd. Per Ilis. Voor de Antir. Kiesv :»Neder- land en Oranje* hoopt hedenavond op te treden de heer Ds. v/d Voort van Sop predikant te Doesburg met het onderwerp >Het Christelijk Ministerie. Den Bommel. VERSLAG der vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 13 December 1904. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd de heer Borgdorff. De Voorzitter opent de vergadering en leest de notulen der vorige vergadering welke na ge lezen te zijn, onveranderd worden goedgekeurd vastgesteld en geteekend. Mededeeling Ingekomen stukben a. Zegt de Voorzitter, dat in verband met de laatst vastgestelde nieuwe drankwet, eene nieuwe verordening regelende het vergunningsrecht bin nen deze gemeente dient te worden vastgesteld. Nadat genoemde verordening alsmede de daarbij behoorende verordening op de invordering dooi den voorzitter artikelsgewijze zijn voorgelezen, worden deze met algemeene stemmen vastgesteld teneinde deze aan de goedkeuring van Gedepu teerde Staten te onderwerpen. b. Eene missive van H. H. Ged. Staten dezer provincie, houdende toezending van een goed gekeurd raadsbesluit, tot nadere vaststelling der jaarwedden van Onderwijzers. Met algemeene stemmen wordt genoemde missive voor kennisgeving aangenomen. c. Eene missive alsvoren waarbij Ged. Staten bezwaar maken, om eene buitengewone rijks subsidie te verleenen van f2000 aangezien vol gens hunne meening de Hoofdelijken Omslag nogal zou kunnen worden opgevoerd. De Voor zitter echter is van meening Ged. Staten zich nu wel een weinig vergissen en wil daarom voor stellen om aan genoemd college mede te doelen dat aan haar verlangen moeilijk of bijna in 't geheel niet kan worden voldaan. De heer J. Mijs Dz. zegt, wanneer de percentage vroeger niet zoo hoog was opgevoerd, Ged. Staten ook nu niet zouden kunnen spreken van een gelijkmatigen druk. Immers zegt hij, ik heb steeds beweerd, dat de inkomsten, vooral van den boerenstand, steeds te hoog zijn opgevoerd. Bij het opmaken van het kohier, zegt hij, is steeds gezegd, een boer trekt toch minstens f 15 vrij geld van zijn land per gemet, hetgeen hij echter op heden nog niet met hen eens is. Hij wenscht aan Ged. Staten te adviseeren dat de burgers zoowel als de boerenstand, te hoog zijn opgevoerd. De heer Knoop vindt, de boeren niet te hoog zijn opge voerd, en zegt, de Burgemeester zal dit jaar wel meer dan f15 van zijn land trekken en oneindig veel meer ook. Niemand meer het woord hier over verlangende wordt ten laatste met 4 tegen 2 stemmen besloten aan Ged. Staten mede te deelen, dat aan hun verlangen geen gehoor kan worden gegeven. d. Komt ter tafel een adres van den teleplioon- houder C. van Vliet alhier, daarin den raad eer biedig verzoekende, zijne jaarwedde alszoodanig te verhoogen aangezien door het besluit van den raad zyner vorige vergadering zyne werkkring veel is uitgebreid geworden. De heer J. Mijs Dz. zegt, de telephoonhouder daarin volkomen gelijk heeft eu zou er gaarne een voorstel van gemaakt zien, om gedurende de vier laatste maanden van elk jaar het bedrag van 5 op lOcent te brengen. De Voorzitter deelt volkomen het gevoelen van den heer Mijs. In rondvraag gebracht zijnde wordt dit dan ook met algemeene stemmen goed ge vonden. Verders niets meer te behandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. Dirksland. V E K 8 L A CS van het verhandelde in de openbare verga dering van den raad der gemeente, op Vrijdag 9 Dec. des n\n. 3 ure. Tegenwoordig alle leden. Nadat de vergadering door den Voorzitter, de heer Mr. C. Zaaijer met gebed is geopend, zegt deze, alvorens de notulen te laten lezen Geachte Heeren Wederom is uit onze gemeente hetgeen U hier allen zeer zeker bekend is, een persoon weggenomen, die ik helaas wel niet zal behoeven te noemen, getuige de ledige zetel, hier in ons midden. Met den heel van der Sluijs, in leven veearts en lid van den Raad dezer ge meente, is iemand onzer heengegaan, die jaren lang het vertrouwen zoowel van arm als rijk heeft genoten. Is dit zegt de Voorzitter, voor zijne bloedverwanten en vrienden, zooals H.H. Land bouwers, voor wien hij uur en uur, nacht zoowel als dag, altijd gereed stond, een grooten slag voor de gemeente echter niet minder. Met welke levendige belangstelling| en vol vuur en ijver wa9 hij altijd ter vergadering tegenwoordig en verdedigde hij steeds volgens eer en geweten, de belangen der gemeente. Betrekkelijk kort is hij als raadslid dezer gemeente werkzaam geweest, gedurende echter dien tijd heeft men altijd kun nen waardeeren dat het spreekwoord een man een man, een woord een woord, volkomen op hem van toepassing was. De Voorzitter condoleert daarom den Raad met dit verlies, en hoopt, dat de gedachtenis aan wijlen den heer van der Sluijs, nog jarenlang bij een ieder voortieve. De Secretaris doet voorlezing der notulen van de beide vorige vergaderingen, welke na gelezen te zijn, onveranderd worden vastgesteld, goedge keurd en geteekend. Ie. Mededeeling ingekomen stukken. a. eene missive van H.H. Ged. Staten dezer provincie, houdende bericht ontvangst van de verordening op de Brandweer binnen deze ge meente. Eene missive van bovengenoemd college, daarbij goedgekeurd terugzendende de Gemeentereke ning over het jaar 1903, met eenige kleine op- of aanmerkingen. Met algemeene stemmen worden beide stukken voor kennisgeving aangenomen. c. eene missive van H.H. Ged. Staten dezer provincie, daarbij niet goedgekeurd terugzendende de Bouwverordening dezer gemeente, aangezien Ged. Staten van meening zijn, dat het woord losse trappen zal worden veranderd in vaste trappen. De Voorzitter echter meent, er nogmaals op aan te moeten dringen, na eerst nog eens het advies van den Inspecteur van de Volksgezondheid te hebben ingewonnen. Ook kan genoemd college zich niet vereenigen met den waterloop voor de privaten, zooals dat in genoemde verordening is opgenomen. Na daarover nog eenig gevoerde discussie, wordt eenparig besloten, om alsnog aan de door Ged. Staten geopperde bezwaren tegemoet te komen. d. Alsmede zegt de Voorzitter is ingekomen een missive van meergenoemd college, daarbij met eenige opmerkingen terugzendende de veror dening op het heffen van Haven- en Kaaigeld binnen deze gemeente. Ook hieromtrent wordt met algemeene stemmen besloten, om aan deze opmerkingen tegemoet te komen. 2e Aan de orde is thans het vaststellen eener verordening in verband met de laatst vastgestelde nieuwe Drankwet, welke verordening met de daar bij behoorende verordening op de invordering, na artikelsgewijze te zijn voorgelezen, met alge meene stemmen wordt goedgekeurd. De heer Warnaer vraagt den Voorzitter of nog niet aan genoemde verordening kan worden toegevoegd, dat er tijdens den godsdienstoefening niet getapt mag worden. De Voorzitter zegt, dat dit aan deze verordening niet kan worden toegevoegd, maar dit in de Politieverordening echter kan worden opgenomen. 3e. Zegt de Voorzitter, dat alvorens tot de benoeming van een Gem. Ontvanger kan worden overgegaan, eerst den aard en het bedrag van den borgtocht opnieuw dient te worden geregeld. Met algemeene stemmen wordt dan ook besloten, om den aard en het bedrag van den borgtocht weder als vroeger te regelen. De openbare verga dering wordt thans voor een oogenblik geschorst. Na opheffing der geheime en heropening dei- openbare vergadering wordt overgegaan tot de benoeming van een Gem. Ontvanger. Sollicitanten zijn de heeren Both, Rooij en de Bonte. Na daar over gehouden stemming moest een tweede vrije stemming plaats hebben, en wordt in deze met 3 tegen 2 stemmen voor den tijd van 3 jaren be noemd de heer Both. Een stem was in blanco. De heer Roodzant vraagt, of het niet beter is, dezen tijd op één jaar te bepalen. De Voorzitter zegt, er een voorstel van te maken, maar aangezien de stemmen over genoemd punt stakenwordt dit onderwerp tot eene volgende vergadering ver daagd. Niets meer te behandelen zijnde en op de gewone rondvraag niemand iets meer in het be lang der gemeente te zeggen hebbende, wordt de vergadering gesloten. Herkingen. VERSLAG van het verhandelde in de openbare verga dering van den Baad der gemeente op 9 Dec. 's voorm. 10 uur. Tegenwoordig alle leden met uitzondering van den heer Zeedijk. De Voorzitter de heer Mr. C. Zaaijer, opent de vergadering en verzoekt den Secretaris de notulen te lezen van de vorige vergadering, welke na te zijn gelezen, onveranderd worden goedgekeurd, vastgesteld en geteekend. MededeelingIngekomen Stukken. eene missive van HH. Ged. Staten dezer provincie, daarbij goedgekeurd den Raad terug zendende de begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1903. b. een adres van eenige ingezetenen dezer ge meente, bewoners van den Schooldijk en St. Elizabethstraat, houdende verzoek aan den Raad, orn langs hunne woningen een beter voetpad aan te brengen, door dezen weg met grint te bestrooien, waardoor aan een groot ongerief van de bewoners aldaar zou worden tegemoetgekomen. De Voorzitter zegt dat nog moeilijk genoemd adres in deze vergadering kan worden behandeld, aangezien dit slechts 10 minuten voor de verga dering is ingekomen, en stelt daarom voor, dit adres tot de volgende verg. uit te stellen, nadat dit dan ook eerst in de vergadering van B. en W. is behandeld. De heer van Eek zegt, wanneer die vergadering somtijds lang uitblijft, het beter ware nu maar af te handelen. De Voorzitter antwoordt echter, dit nogal eenigen tijd heeft en er toch binnenkort weder eene vergadering zal worden gehouden. Met algemeene stemmen wordt dan ook goedgevonden, dit adres tot eene volgende vergadering uit te stellen. c. In verband met de nieuwe Drankwet van den 15 October 1.1., zegt de Voorz., is de gemeente verplicht eene nieuwe "Verordening regelende het vergunningsrecht binnen deze gemeente, ter goed keuring' aan H.H. Ged. Staten dezer provincie aan te bieden, welke Verordening, met de daarbij behoorende Verordening op de invordering, na artikels gewijze te zijn voorgelezen,met algemeene stemmen worden vastgesteld. Verder niets meer te behandelen zijnde, vraagt de Voorzitter of nog iemand het woord verlangt, waarop de heer van Eek vraagt, nu men toch bezig is aan het maken van een zinkput voor dewo- ning van van Dale, hij nu ook tegelijkertijd gaarne zou zien dat daar nu eveneens een waterplaats verrees. Immers, zegt hij, hoe gemakkelijk zou dit niet zijn voor vreemdelingen en tevens een - groot gerief voor de ingezetenen. De Voorz. zegt, hij het beter oordeelt, dit ook tot een volgende vergadering te verdagen, en dit punt alsdan ook op het convocatie-biljet te plaatsen, hetwelk dan

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 3