Vrijdag 30 September 1904 No. 989. Officieel ©edeelte. liel Ziekenhuis. Plaatselijk Nieuws. 3A uur. üeciilxaRen. INHOC SIGNO WSES Nationale Militie. Inschrijvingsregister en Alphabetische naamlijst. De BURGEMEESTER der Gemeente Oolt- gensplaat maakt bekend dat het inschrijvings register voor de lichting 1905, met de daaruit opgemaakte alphabetische naamlijst gedurende acht dagen, van dan 26 September tot en met den 3 October aanstaande ter Gemeente-secretarie voor een ieder ter lezing ligt. Oolgensplaat, den 24 September 1904. De Burgemeester, P. VAN WEEL G.Gz. Herhaiiiigsomles'wijs. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Ooltgensplaat maken bekend dat voor- degenen, die het gewoon lager onderwijs, hetzij op eene openbare hetzij op een bijzondere school hebben genoten, in de lokalen der openbare lagere school, gelegen Weespad A 227a gelegen heid bestaat tot het ontvangen van herhalings- onderwijs. Dit herhalingsonderwijs wordt gegeven voor de Jongens iederen Maandag,Dinsdag, Donderdag en Vrijdag vanaf 7 November 1Ö04 tot en met 6 Maart 1905 des namiddags van 5,30 tot 7 uur en strekt zich uit over de volgende vakken Nederlandsche taal, rekenen, kennis der Natuur en Teekenen. Voor de meisjes iedere Woensdag en Zaterdag vanaf 9 November 1901 tot en met 7 Maart 1935 des namiddags van 1 tot 4 uur en strekt zich uit over de volgende vakkenNeder landsche taal, rekenen, kennis der Natuur en nuttige handwerken. Voor het genieten van dit herhalingsonderwijs zal een schoolgeld worden geheven van veertig cents per maand en voor kinderen van minver mogenden van twintig cents per maand. Kinderen van on vermogen den.-zullen het herhalingsonder wijs kosteloos mogen genieten. Ouders of verzorgers die hunne kinderen het herhalingsonderwijs wenscheu te iaten volgen worden verzocht daarvan voor 16 October 1904 aangifte te doen ter secretarie dezer gemeente. Na dien datum worden voor dit onderwijs geen leerlingen meer aangenoman. Ooltgensplaat, den 24 September 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Joh. VAN PUTTEN. P. VAN WEEL G.Gz. Bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meent# Ooltgeiisplaat brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek schrift van W. v. d. Welle, metselaar om ver gunning tot het plaatsen van een kerkgebouw in de Nieuwstraat alhier en dat door hen op Zaterdag den 1 October 1904 des namiddags van 3 tot 4 uur ter gemeentehuize zitting zal worden gehouden tot het aanhooren of in ontvangst nemen van bezwaren tegen het plaatsen van bedoeld kerkgebouw. Ooltgensplaat, den 26 September 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Joh. VAN PUTTEN. P. VAN WEEL G.Gz. We varen voor Flakkee. voorbijgegaan niets er van meenden, hadden de hoop reeds laten op een toekomstig Ziekenhuis Statenverkiezing te Gorinchem. In een Zaterdagmiddag gehouden ver gadering van liberale kiezers uit de ver schillende deelen van het kiesdistrict Go rinchem zijn tot voorloopige candidaten gesteld voor de Prov. Staten in de vacature- Hoogendoorn, de heeren O. H. L. Nieuwen- huizen en A. G. de Kruiff, beiden te Leerdam, ën H. van Eeten te Ameide. Zooveel maanden zijn dat we niets, volstrekt hoorden, waarom we dat alles in duigen lag en aan alle plannen de bodem was inge slagen. Gelukkig hebben we te pes simistisch geoordeeld. Er sintelde nog leven. Het bot zelfs in deze herfst dagen uit Want naar we vernemen, hebben eenige dames 't frissche, flinke, overal succesjopleverend plan gevormd om een tombola te houden. En het pu bliek wordt uitgenoodigd haar dit mo gelijk te maken door 't afstaan of'tin de toekomst fabriceeren van allerlei voor- werpen, die der verloting iets waard zijn- Vrouwen kunnen voor die tombola expresselijk eens mutsen haken, kou sen breien, hoeden garneeren, doeken knoopen, en allerlei andere vrouwe lijke handwerken leveren. Mannen kunnen cadeau doen kle dingstukken, wandelstokken, pijpen, messen, doozen, werktuigen, boeken, sieradien. Kinderen mogen poppen afstaan, ser viesjes, tollen, wagentjes, balskettin gen, armbandjes, ringen, prentenboe ken. En allen te zamen geven we onze hartelijke sympathie voor en onze warme toegenegenheid tot't Ziekenhuis en de verloting. Moge dit de kroon op 't werk zijn, dat binnen weinig jaren de arbeid der dames, door de gevers gesteund, in een doelmatige Inrichting zijn vrucht en loon moge ontvangen. De namen der ijverige medewerk sters zijn te Sommelsdijk Mevr. DE GRAAFF-ter Cock. Mevr. DE GAST-Muste. Mevr. RNöPS-Duetz. Mevr. v. BUUREN-de Graaff. Middelharnis Mevr. STEHOUWER-Velthuis. Mevr. MIJS-Lagerstee. Mevr. DE JONG-Heuvel. Mevr. PAMEIJER-Kolff. SilBSiSeSïiaBBfl. Kamerverkiezing voor Assen, Bij de gisteren gehouden verkiezing voor een lid der Tweede Kamer voo r het kies district Assen zijn candidaat gesteld de heeren: Mr. M. W. F. Treub (vrijz.-dem.) 15 lijsten, Mr. N. G. Pierson (lib.) met 7 lijsten, II. Bos Kz. (a.-r.) met 2 lijsten en Ds. A. van der Heide (soc.-dem.) met i lijst. Ds. Van der Heide zal, naar nader wordt gemeld, nog vijf spreekbeurten vervullen. Prov. Statenverkiezing. Bü de gister te Assen gehouden ver kiezing van een lid der Provinciale Staten, vacature-Mr. Willinge, zijn er van de 5423 kiezers slechts 1597 opgekomen. Gekozen is Mr. J. T. Linthorst Homan, advocaat aldaar, liberaal, met 1042 stemmen tegen 5 5 5 op den heer S. Rijnders, burgemees ter vau Borger, eveneens liberaal. Bij de gister te Deventer gehouden stemming voor de Provinciale Staten van Overijsel is gekozen de heer P. Stoffel (Volkspartij) met 1922 stemmen. De heer baron Stratenus (antir.) had 839 stemmen. Sommelsdijk.* De loting der Nationale Militie zal voor Flakkee plaats hebben te Dirksland op Zaterdag 22 October en wel voor Oude Tonge, 's morgens 9% uur Nieuwe Tonge, 9% uur; Den Bommel, 10 uur; Goedereede, io1^ uur Ouddorp, io'/2 uurOoltgensplaat, n uur; Stad aan 't Haringvliet, 11 uur Stellendam 's namidd. 1 2 u. Herkingen, 's namidd. 11/k, uur Melissant, 1\l2 uur Middelharnis, 2 uur; Sommelsdijk, 21/2 uur; Dirksland, Jl. week Donderdagavond omstreeks half tien brak, door een tot nog toe onbe kende oorzaak, brand uit in het schuurtje achter de woning van I. Verbrugge al hier. Spoedig was al wat leeft op de been en mochten rappe handen met vereend ge weld gelukken om het daar naast staande schuurtje van Wed. Nelis omver te trekken. Daardoor werd ruimte gemaakt en was men spoedig de vlam met het inmiddels aan gerukte kleine spuitje en door met emmers water te gooien, meester. Beide schuurtjes zijn, naar wij vernemen niet geassurreerd. Dat vau Wed. Nelis zal echter door de Maatschappij waar haar huisje verzekerd is (Tiel) toch worden op gebouwd. Een mooie daad, daar voornoemde Wed. een oud arm vrouwtje, het uit eigen mid delen niet zoude kunnen doen. Een partijtje landbouwgereedschappen, eenige aardappelzakken, stroo en eenige konijnen werden mede een prooi dei- vlammen. Aan belangstellenden wordt mede gedeeld, dat de nuts-bibliotheek 3jOct. a s. weer geopend wordt. Van af dien datum kunnen dus de liefhebbers van lectuur weer evenals vorige jaren, eiken Maandagavond van 6 7 uur boeken gratis ter lezing bekomen. J.l. Maandag zijn alhier de eerste suikerbieten op de kaai aangevoerd en tevens scheepgedragen. Zij die met hondenkarren rijden, wor den naar aanleiding van een circulaire van den Heer Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland, attent gemaakt dat het volgens art. 23 van het Provinciaal Reglement verboden is om zich te zamen met een of meer personen op een in be weging zijnde hondenkar te bevinden en om een hondenkar te gebruiken die niet van steunsels voorzien is. t Het onderzoek van de verlofgangers der Landweer lichting 1903 en 1904 zal voor deze Gemeente plaats hebben te Dirks land op Dinsdag 29 November a.s. des namiddags 2 uur. f Het inschrijvingsregister met dealpha- betische naamlijst der lotelingen der lichting 1905 ligt gedurende acht dagen vooreen ieder ter inzage. Burgemeester en Wethouders van Middelharnis maken ook aan ingezetenen van Sommelsdijk per circulaire bekend, dat het voornemen bestaat in deze gemeente een Rijkstelefoonbureel te vestigen, in verband waarmede het zoowel in het belang der gemeente als in dat van het Rijk is, dat een zoo groot mogelijk aantal gegadigden zich tegelijkertijd aanmelden voor het ver krijgen van een rechtstreeksche aansluiting van hunne perceelen aan dat Rijkstele foonbureel, op den voet van het 3e lid van art. 6 van het Koninklijk besluit van 9 Juni 1904 (Staatslad no. 117,) opdat dadelijk de meest doelmatige richting vau de lijn kunne worden vastgesteld. Belanghebbenden, die bereid zijn zich op den vorenbedoelden voet voor het verkrijgen van zulk eene aansluiting tegen over het Rijk te verbinden, worden uit genoodigd daarvan in den loop dezer week ter gemeente- Secretarie alhier opgaaf te doen, opdat die opgaaf ter kennis van den Minister van Waterstaat., Handel en Nijverheid kan worden gebracht. Zij, die aansluiting wenschen, worden bovendien uitgenoodigd, zich spoedig bij gezegeld adres voor het verkrijgen daar van tot voornoemden Minister te wenden. Behalve naam, betrekking of beroep en- woonplaats van den aanvrager, behoort dit adres te vermeiden de plaatselijke aan duiding van het aan te sluiten perceel, alsmede den datum, waarop die aansluiting wordt gewenscht. Met het oog op de handels- en andere belangen van vele ingezetenen, wordt dezerzijds vertrouwd en verwacht dat van de bij deze bedoelde aansluiting reeds dadelijk een ruim gebruik gemaakt zal worden. We kunnen niet anders dan dit plan toejuichen. Naar wij vernemen heeft den heer Boek - hoven, onzen drukker, zich reeds daarvoor aangemeld en hopen wij, dat velen zullen volgen in onze gemeente. Ieder, die groote zaken heeft door geheel Nederland en in nauwe relatiën staat met Rotterdam in het bijzonder, kan er niet van buiten. Middeiliarnië. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dat het inschrij vingsregister voor de lichting 1905 met de daaruit opgemaakte alphabetische naamlijst gedurende acht dagen van den 23 Sept. tot en met 30 Sept. a.s. ter gemeente secretarie voor een ieder ter lezing ligt. Tot Secretaris van het bestuur der Nederlandsche Yereeniging voor gemeente belangen is benoemd de EdelAchtb. heer U. J. Mijs, burgemeester alhier. Zaterdag arriveerde alhier het nieuw gebouwde loggerschip genaamd ^Theodora Emmerentia« eigenaren de heeren Slis en gevoerd zullende worden door schipper Jan van den Hoek. Het onderzoek der landweer ver lofgangers uit deze gemeente zal plaats hebben te Ooltgensplaat op Woensdag 30 November a s. De vischsloep M.D. 11, schipper H. Jordaan, had het ongeluk bij het binnen komen der haven op den Oosthavendam te varen. Na onderzoek had het weinig schade bekomen. Burgemeester en Wethouders bren gen ter kennis van de ingezetenen betref fende het op te richten rijks-telephoon- bureel. Het belang der gemeente bij die zaak is van zoodanigen aard dat niet anders dan eene ruime deelname kan worden verwacht. De verhuring van de zitplaatsen ten dienste van het houden der godsdiensoefe- ningen in de Bewaarschool zal plaats heb ben op Woensdag 5 October 1904 's na middags 2 ure. Opgaaf van de jongelingen, die deel moeten nemen aan de aanstaande loting Jan Abram van den Broek, Joost Buth, Pieter Buijsse, Joost van den Doel, Hubert van Es^ Arie Figee, Arij van Gelder, Andries Pieter de Graaff, Pieter Houthuizen, Pieter Kattestaart, Pieter Keijzer, Marinus Koert, Gerrit Willem de Koning, Bastiaan Koster, Dirk Koster, Johannis Krijgsman, Wessel Kuipers, Cornelis Langbroek, Go- vert van Leeuwen, Krijn Monster, Adriaan Pieter Nipius, Hendrik Onderdelinden, Cor nelis Pille, Krijn Razenberg, Frans Ben jamin Cornelis Reevers, Jan Rietmulder, Leendert Schellevisch, Adam van der Sluis, Abraham Snijder, Jan van Strien, Leendert Tamboer, Johannis Tielemans, Gerrit van der Valk, Jacob Verolme, Johannis Wit- tekoek en Abram Zaaijer. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente brengen ter kennis van belang hebbenden dat zij, die van de weegbrug gebruik wenschen te maken, zich wenden tot Teunis van Hoften wonende Kaai D 110. 1 die voorloopig met de betrekking van weger is belast. Plet ongeveer 8-jarig zoontje van H. Jordaan had bij het afkomen van de sloep het ongeluk van de plank af te vallen en kwam terecht op een in de kaai liggende drijver Dientengevolge werd het knaapje ernstig aan zijn schouder gekneusd, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het zoontje van den visscher D. B. had het ongeluk, terwijl hij bij zijn vader op de sloep was, door een openstaand luik in het ruim te vallen. Bewusteloos werd het knaapje opgenomen, terwijl genees kundige hulp noodzakelijk bleek. Stad aan 't Haringvliet. Burg, en Weth. maken bekend, dat de ouders of voogden die wenschen dat hunne kinderen of pupillen van het te geven herhalingson derwijs gedurende den a. s. winter, zij verplicht zijn daarvan tusschen 10 en 20 Oct. aangifte te doen bij het hoofd der school den Heer W. van Ettinger. Onze nieuwe raadzaal ten gemeente - huize is thans prachtig versierd met het nieuwe ameublement, een geschenk van de Barones der Heerlijkheid Stad aan 't Ha ringvliet. Het oude ameublement is inge kocht door den Heer W. Nieuwland alhier. Aangezien bij het beproeven der brandbluschmiddelen op Donderdag 15 dezer deze niet naar behooren voldeden, kwam op Woensdag 21 dezer een lid der firma Bikkers uit Rotterdam alhier tot na dere inspectie. Het bleek dat de spuiten in orde waren, doch dat er aan de slangen veel haperde. De nieuwe Geref. Kerk gaat met haar bouw goed vooruitdeze week is zij onder de kap gekomen en met pannen belegd. Het beloofd een flinke inrichting te zullen worden. -— Burg. en Weth. maken bekend, dat het inschrijvingsregister voor de lichting 1905, alsmede de alphabetische naamlijst van 23 Sept. tot 1 Oct. ter secretarie ter inzage is nedergelegd. Woensdag 28 dezer is de stoomboot »Oostvoorne« wederom hier geweest, teneide het steiger verder te voltooien, door een wachthuisje voor den veerman en eene stel ling voor de beesten te plaatsen. Heil Hommel. Het opruimen van grond op de Kaai is gegund aan A. van der Meide voor f 44,40. Ooltgensplaat. Aan de loting voor de Nationale Militie welke voor deze ge meente gehouden zal worden op Zater dag 22 October 1904 des voormiddags ten 11 uur te Dirksland zullen deelnemen de volgende jongelingen Gerrit Bom, Cornelis de Bonte, Johan Pieter Breur, Huig Pieter de Bruin, Arij van Dam, Cornelis van Dam, Johannis Jacobus Dekkers, Simon van Everdink, Arend Fun, Teunis van Gurp, Pieter Hartmans, Herman Dietrich Piers, Wouter Hokke, I.ourens Anthonius Jacobs, Johan nis van Kouteren, Petrus van Leent, Jo hannis Leijdens, Jacobus Simon van der Mast, Adrianus van Nieuwaal, Arend van Nimwegen, Govert van Nimwegen, Pieter Pippeng, Leendert Jacob Schilperoord, Martinus Stam, Gerrit Jan van der Stelt, Pieter van der Veer, Roelant in 't Veld, Martinus van der Vliet, Arend de Vos, Johannis de Vos, Leendert de Vos, Willem Cornelis Waling en Cornelis de Wit. Oude Tonge. Aan het huisgezin van de kinderen Zweerus, is eene vergoeding toegekend van fo.soperdag, zoolang hun broeder Govert Zweerus onder de wapenen verblijft. Ernstige ongelukken hadden Maandag 26 Sept. jl. kunnen plaats hebben, daar de paarden bespannen voor een boerenwa gen van den heer Marinus Mijs, het op een loopen zetten, juist op een oogenblik dat zij onbeheerd stonden. Zij liepen nu de Kerkring rond en vernielden bij dhr. K. van Es een paal die op de grens van de stoep stond en eveneens bij het huis van L, van Markenstein, bewoond door W. Bou man, twee palen die ook op de grens der stoep stondén. Toen zetten zij hun vlucht voort laugs het kerkslop, waar verscheidene kinderen aan het spelen waren en gelukkig dat de wagen bleef stil staan voor een deur van het wagenhuis van E. van Mar kenstein, anders waren er gewis dooden gevallen. De paarden liepen nu verder de ring rond tot ze bij de smederij van W. Abresch tot staan gehouden werden. De Burgemeester dezer gemeente heeft bij publicatie laten bekend maken dat het inschrijvingsregister voor de lichting 1905 met de daaruit opgemaakte Alpha betische naamlijst, gedurende 8 dagen van 24 Sept. tot en met 1 Oct. a, s. ter ge meente secretarie voor een ieder ter lezing ligt. De uitslag van de loting voor de ligplaatsen van de suikerbieten is als volgt i. Wittekoek e. a., 2. J. Overdorp en A. de Haas van Dorsser, 3. C. Osseweijtr, 4. P. v. d. BemdeB, 5. P, *van Schouwen en D. van Es, 6. P. de Weerd, 7. J. van Griethuizen en A, P. Jacobs, 8. C. Noor- dijk, 9. J. van den Tol en Th. vanVugt, 10. J. van den Tol, 11. P, Oomens, 12. D. Mijs en G. F. van Peer, 13. Johs. Kardux, 14. G. C. van Schouwen, 15 G. van den Bogert, 16. A. de Lint Een zoontje van W. Wils werd door een boerenwagen aangereden en ge raakte bekneld, eenige kneuzingen zijn daar van 't gevolg. Weder doet zich hier een geval van typhus voor bij F. v. P. Zijn toestand is ernstig. Al gedurende eenige weken wordt hier Woensdag en Vrijdagveemarkt ge houden. De heeren Lévie van Zuidlaud en Philips van Rotterdam zorgen voor een flinken aanvoer van runderen, zoodat ieder zijne keuze kan vinden. De handel is die dagen meestal vlug. Nieuwe Tonge, 26 Septemb. De per sonen die aan de lotiDg voor de Nationale Militie zullen deelnemen zijn Pieter van Alphen, Hendrik Cornelis Bakker, (br.) Jacob Breur, Leendert Breur, (tweeling broeders) Anthonij v. d. Doel, Cornelis Holleman, Leendert Knops, Willem v. d. Tol, Pieter Cornelis 'Pijl en Leendert Zweerus. Dirkslniul. Op Zaterdag 22 October a.s. zullen voor deze gemeente aan de loting voor de Nationale Militie deel moeten nemen Beije Both, Wouter Brun- sel, Pieter Cornelis van Dongen, Adrianus Cornelis van Emden, Cornelis Grevenstuk, Marinus Guldemeester, Adrianis van den Hoek, Aart Willem Knöps, Willem van der Linde, Teunis van Oostende, Herma- nus Polder, Sacharias Poortvliet, Jacobus Soldaat, Leendert Struik en Simon Vroeg- indeweij. In 't begin dezer week ontstond bij C. Keur alhier een begin van schoorsteen brand, zonder echter veel onheil te ver oorzaken. De Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben doen welen, dat het inschrijvingsregister voor de lichting 1905 met de daaruit opgemaakte alpha betische naamlijst tot en met 1 October ter gemeente- secretarie voor een ieder ter lezing ligt. Ilei'kiligeie. Met de suikerbieten cam pagne is in onze gemeente een begin ge maakt, De eerste werden dcor P. van Prooien aan de kaai gevoerd terwijl schip per C. Doornhein de eerste lading innam. Het inschrijvingsregister met de alpha betische naamlijst der lotelingen lichting 1905 Jigt gedurende 8 dagen voor een ieder ter inzage op de Secretarie alhier, L.l. Vrijdag 23 Sept geraakte een paard van de landbouwer J. v. d. Velde uit de vingers tijdens het uitspannen bij smid A, Nieuwland. In tijds werd hij echter door W. van Waasbergen gegrepen. Meiissant. De inspectie van verlofgan gers der landweer is voor deze gemeente bepaald op Dinsdag 29 Nov, a.s. des na middags 2 ure te Dirksland. Door den heer Min, van Oorlog is aan de echtgenooten van P. vau xAalst en I. van Zielst, eene vergoeding toegekend van f 0,65 per dag, gedurende den tijd dat laatstgenoemden voor het houden van her halingsoefeningen in werkelijken dienst bij de militie zijn opgeroepen. Tegen den bode op de Stellendam- sche boot A. v. O. alhier, is door de Rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt, wegens het rijden na zonsondergang met een rijtuig zonder licht. Zaterdag 1 October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer K. v. Heek, alhier als onderwijzer aan de Openbare School in functie trad. Door de langdurige droogte staan bijna alle wateringen en slooten in en nabij de kom dezer gemeente droog. In den regel wordt daarin voorzien door het inlaten van zeewater, maar dit blijkt in den laatsten tijd zoo zout te zijn, dat het zeer gevaarlijk is voor het in de weiden loopend rundvee, en reeds hebben eenige landbouwers door het sterven van hun vee, de nadeelige ge volgen daarvan ondervonden. Dit is dan ook de oorzaak, dat in den laatsten tijd geen water werd ingelaten. Stellendam. Voor de Nationale Militie der lichting 1905 zijn alhier ingeschreven de volgende lotelingenJ. C. Berkhof, G. Braber, W. Gebuis, L. van Gelder, M. Grootenboer, P. Jansen, C. de Jong, J. Kievit, Mar. Klink Hz., Mar. Klink Jz., R. Klink, C. van Lenten, J. D. van Lenten, C. Nijland, A. van Oostenbrugge, J. C. Riemens, A. Roon, R. van Seters, J, van Soest, J. Tanis, P. Troost, Joh. Visser Cz. Joh. Visser Lodz., A. van der Vlugt, S. M. van der Vlugt en W. de Vogel. Aan de echtgenoote van den mili cienverlofganger C. Klink der lichting 1898 ingedeeld bij het 3e Reg. Infanterie, is bij beschikking van den Minister van Oorlog eene vergoeding ad f19,50 toegekend voor den tijd, dat voormelde milicien voor het houden van herhalingsoefeningen onder de wapenen werd geroepen en aan de Wed L. Jansen, moeder van den loteling Johannis Jansen, milicien-verlofganger der lichting 1900, dienende bij het corps Torpedisten, is bij beschikking van den betrokken minister eene vergoeding van f 14,85 toegekend voor den tijd, dien hij tot het houden van herhalingsoefeningen onder de wapenen heeft doorgebracht. Goedereede. Bij de Dinsdag jl. alhier gehouden verkiezing van een lid van den Raad vacature de heer M. Breen werden uitgebracht 96 stemmen, waarvan 38 op den heer J. C. van Eendenburg, 29 op den heer H, van den Heuvel en 29 op den heer J. Tanis Jz., alzoo herstem ming tusschen alle drie de candidaten. Alhier heeft zich een geval der be smettelijke ziekte »febris typhoidea« ver toond. De betrokken woning No. 91 is voorzien van het kenmerk, bij de Wet bepaald. Van den heer L. v. d. W. Tz. ge raakte Maandag jl een jong paard zoodanig bekneld in 't prikkeldraad, dat het dier aan de verwondingen is gestorven. Terwijl jl. Vrijdagnamiddag ongeveer r uur het 10-jarig zoontje van J. V. alhier op een wagen trachtte te klimmen, geraakte hij met den voet bekneld tusschen den as en een der wielen. Gelukkig hield de voerman op zijn geroep spoedig stil en kon hij zich uit de minder aangename positiè verlossen. Arrosidisseaentg-Reehtbaak. Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dindsag 27 September. Heden werd het volgende vonnis gewezen Mishandeling. De 46-jarige landbouwer A. K., wonende te Ooltgensplaat, stond terecht, terzake dat hij op 7 Augustus j.l. P van Rsyn in 't aan gezicht zou hebben geslagen en verwond. Beklaagde ontkende Van Reyn geslagen tc hebben. Hij had hem alleen zacht tegen het hoofd geduwdzoodat er misschien een druppeljebloed was te voorschijn gekomen. Beden van dil alles was, dat Van Reyn volgens beklaagde zijn zoontje had geslagen. De mishandelde Van Reyn verklaarde dat op 7 Augustus j.l. beklaagde's zoontje naar hem toe was gekomen en p'agend had ge vraagd //ben je weer naar Naatje geweest?,/ Getuige had daar p naar den jongen gezwaaid waarop beklaagde was gekomen die hem met zijn vuist een slomp in z'n hersens had ge geven// Zouals duidelijk werd, werd van Reyn altijd geplaagd en bespot. Wanneer hij zich in de dorpstraat vertoonde, kwam tie lieve jeugd met trommels en stokken en deed hem plechtig uitgeleide onder het helseh lawaai tot aan zijn woning'. Het O. M. eisehte tegen beklaagde 7 dagen gevangenisstraf. Beklaagde't Is //ongepermitteerd// dat voor een feit, dat 'k niet gedaan heb, gevan genisstraf wordt gevraagd,

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 3