BOUWLAND, Advertentiën j| dienstbode. Zeeuwsche Boter, KASDRUIVEN GRAANZAKKEH J. TIBIAN, SOMMELSDIJK. Doem EE WILDE, II Bericiil van Inzet. Tiend- en Jacbtvrij Bonwiand BEKEMAM verhuren TA1 DER SM, Kip&traat 42 en Korte Baaostraat 1 OPEN RIJSTUIN 20, Tiend- en Jachtvrij Bouwland, ROTTERDAM. 1 Burg-erISjke Stand. lier li eis School. ffiarktbericliten. m in Nederland van KOTTER 19 A M OPENBARE 5A5 f O Heet. (12 gem, 222 roeden Voorn- sche maat) vrucht baar en gunstig gele gen Re «lijken en bennen, alsmede «Ie üpuikom. 95 cent per 5 «his, BEDDENMAGAZIJN A. VAN DER STAM, i 2.74.90 Jid, nabij lijk, toe- Cz voor Irijvings- J 22 Sept. ISLU1JS, leert aan |g. 1904. dam. leningen. een tijd figen, 11 e maal p), met de lectuur- onze niili- e 11 cn wij zijn. Om litwoorden 1 kleine en Ivamen tot liefdewerk |ot heden i t e bede ran de rijk bid en, op- ivangelies Jen zusters, |i gezegend voorrecht leren te het kruis, 1,1 a a t s t e JJIJS Sr. drage duidelijk Itwoording wij ano- bn bericht lm f25.— ebt f 10. M. te M. IZand voort Iit20 postz. Idem f 1.—; friei f 0.35 age f 1. |2.door bijeenver- |zerswoude olksbladen lis. lend, lUIJS Sr. IfS. •pen. j brand. De polder zijn schrij ft Verspreidde de petro er staan in zuidelijke naar den Ike richting, (en in het gemeente- 11898 bealo- Jn het Ame- zuiderka- (■erplaatsen. /erloopend, énden, deed naar dien puiderterras lit den pol rijtuig en en rij wie- Igstellenden Jnd. p de achter- laai, dus op der stad. der ramp, men in de id, tot men [isternis ge- voor zich jij tuigen en nks, op 5 of fe men zich eindelooze Irookwoiken, tijd tot tijd olik nog bij- br pompiers tarden aan- sr luitenant te leggen, veermannen ren uitrich- r zoo kolos uitbreiding it reusachtig een nieuwe iOud nieuwe )00 kub. me- op te blus- gde op den Keerden om stoomspuit, sn. de pompiers r een hand- er en weer, gloed te na vroegen we kerheid kon tuigen daar- lucht waren e aan, inge- Gesellsehaft n de brand deed ie Amerikan loeiende pe- een kleine de bouten Rothschild t. jtroleum in d die ge wel- iet vuur tot ifte. teeg op, alle hitte barst ijk tot ze alle De nagenoeg 40 tanks hoorden toe: Aan de hoogergemelde Deutsche Product Actiën Gèsellscliaft, met 5 groote en 5 kleine ketels De Standard Oil Petroleum Co. (Speth) De American Petroleum Co. (Rietii). Al deze ketels waren niet gevuld, maar men schat de massa petroleum, die voorhanden was, op 70 a 80,000 kub. meter, die geheel opgebrand Z1JDe instellingen der twee eerste firma's liggen het dichtst tegen de kaai, die van do American Co verder in den polder. Op dit oogenblik, 3'/, uur, woedt de brand nog even hard voort ais dezen morgen. 28 tanks zijn reeds uitgebrand en de andere laat men uitbranden. De pompiers werken niet meer. Het is vruchte loos iets te willen uitrichten tegen den vuur- waartegen alle menschenwerk machteloos IS» Doch, jammerlijk is er niet alleen stoffelijke gebade. Op dit oogenblik heeft men juist het totaal verkoolde lijk van eenen werkman teruggevon den. Het is met het keeren van den wmd, waardoor de rook naar een anderen kant werd gedreven, dat deze akelige ontdekking werd gedaan. Van het lijk is niets meer voorhanden dan een totaal afgeteerd geraamte, waarnaast een ta baksdoosje, door de vlammen vergloeid. Ziehier hoe h.et ongeluk moet gebeurd zijn. Zooals wij liooger zeiden is men aan nieuwe instellingen aan 'twerk, waarbij door den aan nemer Montbars, van Charleroi, een 100-tal werk lieden worden gebezigd. Hiervan waren er dezen morgen 85 aan 't werk, nabij den eersten ketel, die ontploft is. Al deze werklieden hebben de vlucht genomen, doch verscheidene hebben zich niet meer uit de voeten kunnen maken. In alle geval, op dit uur, nu allen terug zijn «ekeerd, ontbreken er verscheidene op het appèl. Men denkt dat 6 personen in de vlammen zijn omgekomen. De vluchtende werklieden die de vlammen letterlijk op de hielen hadden, hebben er ver- scheidenen zien vallen. Zij hebben, onder anderen, zekeren Mortelmans van Hoboken, zien vallen en niet weder zien opstaan. De werklieden zijn van oordeel dat degenen die gevallen zijn gedurende de vlucht, onvermij delijk verloren waren. Vermoedelijk zijn de vermiste werklieden dooi den rook gestikt, alvorens verbrand te zijn. Nog talrijke incidenten hebben zich voorge daan. Eene gracht, die vol petroleum was geloopen en tegen dewelke eene aanzienlijke menigte stond is plots in eens ontvlamd. Het was een verschrikkelijk sauve qui peut, bij hetwelk ook verschillende personen werden gekwetst, Er zijn bij de reddingswerken ook verschillende persouen gewond, waaronder enkele zeer gevaar lijk- Een ajusteur, van Hoboken, is met erge^ kwet suren weggedragen evenals een onderofficier van de genie. Veel minder erg gewonden werdgn ter plaatse door toegesnelde geneesheeren verbonden. Op dit oogenblik zijn van de overheidspersonen ter plaatseM. de gouverneur Gogelt, M. de burgemeester Coen, van HobokenM. de procu reur des konings Berré De brand zal nog lang woeden, want er is nog geen de minste vermindering waar te nemen. De schade zal millioenen bedragen. De petro- leum-compagnies zijn meestendeels verzekerd in het buitenland. De rookwolk boven de stad is nu ook, door het keeren van den wind verminderd. De correspondent van „De Telegraaf" seinde nog hedenochtend, dat de brand in de petroleum inrichting steeds voortwoedt en dat er onge veer 50 millioen liters petroleum branden. Het gevaar voor uitbreiding is geweken. Drie verkoolde lijken zijn reeds gevonden, terwijl er nog zes of zeven in den gloed zijn. Geen enkel der lijken is tot heden herkend. Later meld men ons Na geloofwaardige berekeningen bedraagt de schade zes tot zeven millioen i'rancs! Al de tanks van de American Petreleum Com pany zijn verbrand. Door een dertigtal verschil lende maatschappijen is de inhoud er van alsook de ledige vaten, die er rondlagen, verzekerd voor een gezamelijk bedrag van 1,582,000 francs. De koopwaar van de firma Eiffe was verzekerd voor 900,000 fr. Ook hiervan zal na het uitwoeden van den brand niets meer zijn overgebleven. Te zamen dus aan petroleum en aan ledige vaten voor de som van 2,482,000 fr. zegge twee millioen vierhonderd twee en tachtig duizend francs, door het vuur verteerd. Daar komt nu nog de waarde van de gebou wen bij, welke voor de American op drie milli oen berekend wordt. Zoo zeker waren de eige naars, dat zij geep brandgevaar te duchten had den, dat zij op de gebouwen geen assurrantie hadden aangegaan Zoo wordt ons ten minste verzekerd De firma Eiffe had haar gebouwen en vergaar bakken in Engeland doen verzekeren. Deze zijn ongeveer een millioen waard. Alles bijeen dus voor een groote zes millioen opgebrand. Op tien rand van het graf. Uit New-York wordt gemeld, dat de equi page van de Amerikaansche onderzeesche tor pedoboot //Porpoise// een uur lang in doods gevaar heeft verkeerd op den bodem van de zee. liet ongeluk gebeurde Maandagavond nabij Long island. l)e //Porpoise:/ werd ge commandeerd door luit. Nelson, de tweede officier was luit Cliapley, en verder bestond de equipage uit aelit man. Door een defect aan de machine weigerde de boot aan het stuur te gehoorzamen en bleef hulpeloos op een diepte van 125 voet in den modder zitten. Het ergste was dat er water in de machine kamer drong en alle kans 0111 aan de opper vlakte te komen voor goed verkeken schoen. //Wij voelden ons// zei een van de ge redde manschappen //ais ratten in een ijzeren val, die in een waterput geworpen is om den inhond te laten verdrinken. Een misdadiger met het koord om den hals zou er 'niet erger aan toe zijn geweest//. Luit. Nelson deed al zijn best om de man schappen moed in le spreken. Er bleven slechts twee wegen open met schier bovenmensche- lijse kracht pompen om zich van het water te bevrijden, of door de torpedo-lanceerbuis te kruipen en zoo de oppervlakte te berei ken. Een man verklaarde zich bereid tot deze laatste gevaarlijke onderneming, maar luit. Nelson weigerde zijn toestemming te geven. Men ging toen weer met verdubbelde kracht aan het pompen en inderdaad werd men het water langzaan) meester, zoodat tie boot be gon te rijzen. Te 10.15 was de //Porpoise// naar beneden gegaan en te 11 uur verscheen zij weer boven water- hi dien tusschentijd leek het voor de bemenning alsof zij een eeuwigheid had doorleefd- Een verschrikkelijk drama is in Ierland voorgevallen op het Lough Ne- agh-meer. Vier jongelieden en drie meisjes, allen broers, zusters, neven en nichten, waren met fraai weer een tochtje per roeiboot gaan maken naar Coney-Island. Er was hoege naamd geen gevaar bij den tocht, dien zij trouwens al meermalen hadden gemaakt,. Bo vendien waren allen uitstekende zwemmers. Op 't midden van het meer werden zijeehter overvallen door zeer zwaar weer, dat zoo zeer in hevigheid toenam, dat plotseling de boot door een rukwind omsloeg. De drenke lingen klemden zich aan de boot vast en hielden het zoo van 9 tot 11 uur "s avonds uit. Maar toen bezweek een der jongelui, Erank Green, die, door de koude bevangen, de boot losliet en in de diepte verdween. Een half uur later was het de beurt van den tweede, Hugh Catehpole van Guernsey toen van diens broeder; en te 2 uur in den nacht moest ook de vierde van de jongelieden het opgeven. De drie meisjes, die het tot heden moedig hadden uilgehouden, waren echter eveneens de uitputting nabij. Twee van de drie bezweken weldra, maar de derde, miss Winefried Geen, wist liet tot den ochtend stond uit le houden. Ziende, dat de oever niet ver meer was, vergaarde zij haar laatste krachten en zwom, tot zij buiten kennos op den oever aankwam, waar vissehers haar in dien toestand vonden. Zij verkeert echter in zeer bedenkelijken toestand. F.en zeldzame vaagst. Onze lloosbiidaalsche douanen hebben Zaterdag een goeden slag geslagen. Een net gekleed persoon uit Belgie trachtte eeu groote hoeveelheid goud en diaman ten binnen te smokkelen, die hij in een gordel om het lijf en andere plaatsen verborgen bij zich droeg. Hij kon tegen een borgstelling van zestienduizend gulden op vrije voeten blijven, doch'daar hij deze borgstelling niet kon voldoen, is bij naar de strafgevangenis gebracht. Fabelachtig. Over den rijkdom van den Tsaar van Rusland werden sterke verhalen gedaan. Z. M. bezit 1U0 paleizen en ktsteelen, met 32000 dienstboden, tuiniers, knechten enz. Deze bevolking trekt jaarlijks een loon van ruim f 10,000,000. In de stal len vindt men 5000 tot 5500 keizerlijke paarden, en aan vee bezit de keizer meer dan 50.000 stuks Duur lijntje. De ondergrondsche spoorweg, die het eiland Manhattan bij New-York met bet noorden verbindt, is thans voltooid en zal in het begin van September in exploitatie komen. De weg is 20 kilometer lang en heeft vier sporen. De treinen zullen rijden met een snelheid van 50 kilometer per uur, zoodat de //businessmen// in 10 of 20 minuien van Iiud huis naar hun kantoren kunnen komen. De werken hebben 90 millioen gulden gekost. Men zal 4-0.000 reizigers per uur kunnen vervoeren. Ieder station is door een andere kleur aangeduid, zoodat de reizigers ze kunn 11 herkennen, zonder den naam ie zien. Dc staking te Marseille. Men meldt uit Marseille, dat daar opnieuw zes booten door de feeders stop zijn gezet. Een aantal door den staat uitgeruste schepen zou van Zaterdag af in den dienst tussehen Marseille, Algier en Tunis voorzien. De minister van oorlog heeft order gege ven om voorshands het vertrek van militairen of detachementen uit de haven van Mar seille le staken. De Raad der stad heeft een voorstel van een der leden, ont 30.000 ir. te scheuken aan de door de staking getroffen werklie den, verwezen naar de financieele commissie. Na. afloop van de zitting hadden in eenigc straten betoogingen plaats, die echter geen ernstige wending namen. De stakende dokwerkers hebben een ulti matum bekend gemaakt, dat in zeer klasse bewoordingen gesteld is. Daarin zeggen zij, dat het tegenwoordig conflict niet anders is dan een strijd van het kapitaal tegen den arbeid, om de arbeiders terug te brengen lol. de willekeur van vervolgen tijden dat de kapitalisten willen trachtten de vakveieen-- gingen te vernietigen. Daarom zijn de arbeiders besloten het werk slechts te hervatten, indien hun de 8-urendag en een loon van 8 IV. wordt ge geven. Indien aan de eischen der dokwerkers Maandag niet voldaan is, zal een beroep wor den gedaan op alle Fransche havens om het werk te staken. De prefect van Marseille, aan wien dit ultimatum overhandigd werd, verklaarde slechts, er de regeering mee in kennis te zullen stellen. Het Fransche auti-clericalisme Door den Gemeenteraad van Loupian was besloten, alle kruizen op de openbare stralen opgericht, te doen verwijderen. Vrijdag werd tot uitvoering van dit besluit overgegaan, en men heeft zelfs de grafteekens niet ge spaard. De menigte wilde in verzet konten, maar met de hulp der politie heeft men alles wat kerk cn kerkhof versperde, weggehaald. Schandelijk 1 Torpedeeren. De staatssecretaris van Marine in Duitsch- land vraagt op de nieuwe begrooting een crcchet voor het toekennen van premies aan de beste schutters van het korps torpedisten. Die premies kunnen stijgen tot 100 mk in het jatir. Men hoopt dat de belooningen ertoe bij zullen dragen, de moeilijke kunst van het torpedeeren te bevorderen, nu de oorlog in Oosl-Azie nog eens overtuigend bewezen heeft, welke geduchte wapens torpedo's zijn. Schandelijk. Te New-York hebben zakkenrollers op een wedrenterrein dynamietpaLronen gestrooid, die ontploften, wanneer er op gestapt werd, en eenige menschen wondden. De boosdoe ners waren voornemens in de paniek, die daardoor ontstaan zou, hun slag te slaan. Dit is hun mislulft, doch zij zijn ontsnapt. Noodlottige botsing. Tussehen Delft en 's Hage kwanten giste ren twee fielsrijdeis in botsing en wel met zulk een vaart dat de 21 jarige A. Jansen bewusteloos bleef liggen, niet meer tot be wustzijn kwam en binnen een uur tijds over leed. De ongelukkige was woonachtig te Rotterdam. Sommeisdijk. Geboren Johannes z. v. Klaas Gouswaard en Eva Overweel; Lieven, .z. v. Geerit v. cl Nieu- wendijk en Keeltje Groenendijk jCatharina Justi- na Lucretia d. v. Willem Boekhoven en Grietje Janzen; Jan - Aren z. v. Mattheus Joppe en Baaltje Cornelia Voogd. Gehuwd Arij Hobbel, j. m. 34 j. en Maria Voorbeijtol, j. d. 47 j.; Adriaan van Ast,j.m. 22 j. en Neeltje Groenendijk j. d. 24 jaar. Overleden Marinus van der Veer, 51 j. wedn. van Sijtje Pas. HHItidelharnis. GeborenLena, d. v. Pieter Hotting en Eliza beth van Wezel. Krijn, z. v. Leeudert van Gelder en Dirkje van Delft. Maria Hendrika, d. v. Eliza beth Hendriba Jansen. Stad aan 't Haringvliet. Geboren: Maria d. v. K. Driesse en J. v. d. Mast. Maria, d. v. A. Jelier en A. Maliepaard. Elizabeth Christina Gerharda Hermina, d. v. J. Polhuijs en A. Buenk. Paulina, d. v. M. Vroeg- indeweij en J. Kastelein. Overleden: Maatje Braber 50 j., echtgenoote van F. J. de Wachter. iSen It ont sue J. Geboren: Tannetje, d. v. Jn. Brijs en J. Breeman. Geertruida Wilhelmina, d. v. P. Vervloet en M. Mulder. Jacobus, z. v. C. van der Welle en S. de Vos. Willem Wouter, z. v. A. Smits en M. vnn der Burg. Gerritje, d. v. M. K. Huizer en Johanna du Pree. Nieuwe Tonge. GeborenTeunis z. v. Gerrit Bakker en van Aagje Koekkoek. Jan z. v. Jan vanZielsten van Johanna Riedijk. Cornelis z. v. Jacob Looij en Klaasje Bestman. Jacob z. v. Thomas Polder en van Maria Looij. Cornelis Johannes z. v. Adria- nus Buijs en van Maria Pietemella Dorothea Jansen. Overleden Adrianus van der Maden, oud 22 dagen z. v. Jelier v. d. Maden en van Burgje Mun sters. Lena Volaart, oud 67 j. gehuwd met Teunis Polder. Cornelia Margaretha Knops. oud2j.d. v. Johannes Gerardus Knops en van Elizabeth van Alphen. Ondertrouwd: Cornelis Dekker, j.m. 25 jaren en Johanna van Schouwen, j.d. 22 jaren. Ouddlorp. GeborenKrijntje d. v. Jan van der Wende en Neeltje Tanis. Jacob z. v. Willem WTesthoeve en Johanna Cornelia Both. Cornelis, z. v. Johan nes Buijs en Susanna Pikaart. Cornelis, z. v. Job de Ruiter en Willempje den Engelsman. Krijn, z. v. Cornelis Pikaart en Cornelia Mierop. Jacomijntje d. v. Cornelis v. d. Klooster en Mietje Tanis. Johanna, d. v. Jan 't Mannetje en Johan na Moerkerk. Adriana, d. v. Cornelis Aleman en Klaasje Meijer. Jan, z. v. Jan Voogd en Jozijntje Tanis. Gehuwd: Salomon Ihrman jm. 25 j. en Neeltje Mietje Kastelein jd. 28 j. Evert van Schaik jm. 21 j. van Gouda en Lientje Tanis jd. 25 j. Jo hannes Both jm. 23 j. en Krijntje Breen jd.20j. Overleden: Jacob Emaus oud 18jaarz.v.Aren Emaus e» Adriaantje Tanis. l'retlikbeurten Zondag 1 Sept. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, vin. en 's nv. Ds. Westrik. Middelharuis, vin. en 's av. Ds. Bruining. Stad, ra. en nam. Ds. Polkuijs. Den Bommel, vm. en nam. de Eerw. heer Hack van Zuidlund. Ooltgeuaplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vni. en nam. Ds. Wentiuk. DirkBland, vm. en nam. Os. Lammers. Uerkingen, vm. en nam. Ds. de Stoppelaar. Melissant, nam. (Doopsb.) Ds. de Gidts uit Goe dereede. Stellendam, vm. en nam. Ds. Hoogendijk. Goedoreede, vm. De. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelliarnis, vm. en 's av. Ds. Meijer van Ezinga. Stad, vm. en 'u av. leeskerk. Den Bommel, vm. en 'sav. leeBkerk. Ooltgonsplaat, vin. on 'sav. Ds. Dokker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en 's av. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Melissant, vm., nam. en 'sav. Ds. Hartkamp. Herkingen, vm., nam. en 'sav. leeskerk. Ooltgeuaplaat, vm., nam. en 'sav. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. GEREF. OEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Maokenze. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), geen opgaaf. CENTRALE PASTORALE CONFERENTIE. De Centrale Pastorale Conferentie zal D. V.op Donderdag 22 September e. le., in de Buiten-Societeit, bij het Station, te Zwolle, gehouden worden. Aanvang des vooriniddags 10 uur. De volgende onderwerpen zullen door een ïeferaat worden ingeleid: 1. De Professoren op de Generale Synode in het licht van het Kerkrecht en de geschiedenis van de Gereformeerde Kerkenorde, door Prof. Dr. II. Bouwman van Kampen. 2. De Rechten en Plichten van het Ambt aller GBLOOviGEN in onderscheiding van hét Ambt, door Ds. G. Wielekga van Delft. 3. Welke zijn de beste middelen om de ouder lingen tot een recht besef en eene rechte praktijk hunner roeping te brengen door Ds. W. de Jong van Dalfsen. VARIA. Nog zullen de volgende onderwerpen, indien de tijd hel toelaat, in bespreking worden gebracht Beantwoorden de Classicale examina aan het doelde beproeving of de candidaat ge:-ebt mag worden een bekwaam en geschikt „Herder en Leeraar" te zullen zijn Hoe kan het Corinthisch kwaad (1 Cor. 1 1013) in onze Gereformeerde Kerken het best bestreden worden c. Kan het overeenkomstig de roeping en in het belang der Kerken zijn, wanneer Provinciale Synoden besluiten, althans vooreerst, niet voort te gaan met alumni aan te nemen voor de kas: „Ex bonis publicis"? d. Kan eene regeling van Art. 13 der Dordtsche Kerkenorde, waardoor het aan vacante Kerken schier onmogelijk wordt gemaakt eene roeping op bejaarde predikanten uit te brengen, geacht worden Schriftmatig en tot heil der Kerken te zijn? e. Is de opvatting v an het Diakenschap, waarbij het buiten elk verband met de bediening des Woords en het opzicht der Gemeente gesteld wordt, naar de meening der Schrift en vruchtbaar voor het Kerkelijk leven De Conferentie is toegankelijk voor bedienaren des Woords, ouderlingen en diakenen, hoog leeraren en studenten, alsmede voor onderwijzers, behoorende tot de Geref. Kerken ook voor belangstellende lidmaten dezer kerken, die zich daartoe vóór of tijdens de vergadering bij den Voorzitter of Secretaris aanmelden, wordt zij toegankelijk gesteld. Bij het teekenen der presentielijst wordt 50 cent ter bestrijding van onvermijdelijke onkosten betaald. Ook zal er gelegenheid zijn om zich van mond behoeften te voorzien. Belooft inzonderheid deze Conferentie zeer belangrijk te zullen zijn, aan belangstelling zal het dan ongetwijfeld ook niet ontbreken. Moge ook nu een groot getal van ambtsdragers en belangstellenden te Zwolle worden saamge- bracht, en geve de Heere door Zijne genade, dat er ook van deze Conferentie eene kracht moge uitgaan, die den ambtsdragers tot sterking en den Kerken tot Heil verstrekke. Ook hier zij het: Om mijner broederen en mijner vrienden w/7, zal ik nu spreken, vrede zij in u /Om des huizes des Heeren onzes Gods wil> zal ik liet goede voor u zoeken. Namens het Comité der Centr. Past. Conferentie, J. Vonk, Secretaris. Maassluis, 19 Augustus 1904. Brielle, 29 Aug. Boter f 0.65 tot f 0.Eieren f4.50 per 100 stuks. Rotterdam, 29 Aug. Buitenl. granen vast. Rogge per 2100 kilo: Helena f142, 143, 120/121 pd. Petersb. uit zeeboot f132, 117/118 pd. dito dito f 129. Gerst per 2000 kilo60/61 kg. Azoff Zwarte Zee f108, 109, 60/61 kg. dito dito stoomend f 107,108. Boekweitgrutten per 2100 kilo: Petersb. Jadr. aan de Zaan liggend f 225 boordvrjj, aldaar contant. Mais per 2000 kilo: Amerik. Mixed uit zeeboot gest. f128 dito stoomend f 124/125, grove Donau f 121, Novoros- sisk f 119 a f120. Binnenl. granen. Jar. tarwe. Per heet. f 7.50 a 7.90, per 200 kilo a 8.— a 9.50, nieuwe do p. HL 17.50 a 0.—, p. 100 kilo f 9.—a 10.—Rogge f5.— a f 5.35 per Hl. Wintergerst per 100 kilo f 7.25 a 7.90. Zomer- 7.a 7.25 en Chevalier f 8.50 a f 8.90. Haver per 100 kilo f 6.80 a 7.25. BI. erwten f 7.75 a f8.40, mindere f 0.a 0.Witte boonen f0. a 0.Bruine boonen f0.a mindere f 0. a 0.Koolzaad f 7.90 a 8.25 per Hl. Veemarkt. Aangevoerd heden 210 vette runderen, 291 vette kalveren, 0 nuchtere diro, 1996 schapen of lammeren, 416 varkens, biggen, 3 paarden. Run deren 25 a 35 ct., kalveren 34 a 46 ct., schapen 22 a 26 ct., lammeren 30 a 35 ct., varkens 19 a 23 ct., id. lichte voor export 18 a 19 cent per l/2 kilo. Aardappelen. Brieïsche kralen f 2.40 a 2.60. Geld. kralen f 2.— a 2.20. Eigenheimers f 1.70 a 2. Zeeuwsche bonte f 1.75 a 1.90, dito blauwe f 1.75 a 1.90 per Hl. Zeeuwsche eieren f 3.80 a f 4.Overmaasche dito f 4.a f 4.20 de 100 stuks. Zoetem. kaas 123.50 a f26.50 per 50 Kilo. Vlas. Aangevoerd 640 steen Groningsch. A ui sterdam, 29 Aug. Aardappelen. Katwijker zand f 0.a 0.Friesche borgers f 1.70 a 1.75, dito blauwe 1 1.80 a 1.90. Geld. blauwe f 1.90 a 2. Hillegommer zand f 0.a 0.Zeeuwsche boute f 1.80 a 2.10, do blauwe f 1.90 a f 2.10 per Hl. Veemarkt. 295 Runderen, vette late kwal. f 0.68 af0.70, 2e kwal. f 0.66, 3e kwal. f 0.58 per Kg., 175 Melk- en Kalfkoeien f120 a f280. 50 nucht. kalveren f 7.— a f 14.—. 539 vette varkens 38 ct. a 39 cent. Rijnkan ter s 41 ct. a 43 ct. Overzeesche40 a 41 ct. per kg. GEBOREN: JOHANNIS, Zoon van K. GOUSWAART E GO US VV A ART-0 verweel. Sommelsdijk, 25 Augs. 1904. WESTDIJK 161 eD 165 Harlelijk dank aan allen voor de bui tengewoon vele blijken van belang stelling en vriendschap op 20 dezer ondervonden. M. DEN BOER en Fam. Dirksland, Aug. 1904. DIRECT GEVRAAGD in een bur gergezin een flinke fatsoenlijke Loon 3,per week. Adres Mej. HOOFTMAN-Koster, Bootstraat 2, Boskoop. GEVRAAGD tegen Maart a.s. een gehuwde, bekwame («e knecht) bij L. VAN ROSSUM, nabij Dirksland. met NAAM en WOONPLAATS, in verschillende prijzen. Scherp concurreerend. ZIE OE MOV8TERI. Arts voor Huidziekten, enz. Spreekuren 13—8 en S 8. VAN onder de Gemeente GOEDEREEDE. Ten overstaan van de Notarissen L VAN DER SLUIJS le Dirksland en J. H. BOSCH te 's Gra- venhage, zal op Maandag 5 September 1904 des namiddags ten 3 ure, in het loge ment „De Gouden Leeuw" te Goede reede, worden verkocht onder de Gemeente Goedereede, inden „Grooten Zuiderpolder" in drie per- ceelen en in combinatiën. Vrij van huur met het ontblooten der schoof in 1905. Breeder omschreven bij biljetten, die evenals nadere inlichting, zijn te be komen ten kantore van genoemde Notarissen. De 5,85,10 Heet. (12,222) te Goedereede, in den „Grooten Zui derpolder" jl. Maandag geveild, zijn in perceelen ingezet als volgt Perceel I op 4370, II 3020, III 3000,— Te zamen f 10390, De afslag blijft bepaald op Maandag 5 September 1904, 's nam. 3 uur te •Goedereede, in het logement „De Gou den Leeuw", ten overstaan van de .Notarissen L. VAN DER SLUIJS te Dirksland en J. H. BOSCH te 's Gra- venhage. Het Bestuur van de GENERALE DIJKAGIE van Stellendam zal op Woensdag 14 September a.s. des na middags ten 3 ure in het lokaal van F. TROOST te Stellendam bij inschrij ving De voorwaarden zijn verkrijgbaar bij den Opzichter L. MOERLAND te Stellendam, en bij den Secretaris te Goedereede. Goedereede, 31 Aug. 1904. De Secretaris, De Voorzitter, P.C.GOEKOOP. D. ZAAIJER Az.,l.v* Ondergeteekende bericht zijne ge achte Clientele, dat hij weder ruim voorzien is van prima in verschillende prijzen en groote's, alsmede best Kleingoed vanaf 30 cent per 5 ons. Aanbevelend, Uw Du>. Dr. Jons. v. BALLEGOOIJ. Voorstraat, hoek Kerkring. bij J. DAMBRUIN, Handel in Meel en Kruidenierswaren, Dirksland. Te koop puike blauwe a 90 Cent per Kilo bij Gebr. GOUSWAART, Sommelsdijk. Door eene bekende Suikerfabriek wordt voor de gemeenten Ooltgens plaat, Den Bommel en Nieuwe Tonge gevraagd. Franco brieven letter II Boekhan del A. G. PENNING, Dirksland. Daar is het adres en anders niet. Waar men goedkoop en geen rommel krijgt, daar ik maar kleine Winkels heb en dus geen huur voor geheele huizen be hoef te betalen, zoaals in de Noordmo lenstraat en andere straten, waar men zoo blutt. Komt en overtuigd u van de koopjes. Veeren bedden vanaf 17. 19.en prima 25 gulden. Reclame- Bedden met Dekens overtrek en Ma trassen 28,50, 33,00, 42,5o en als dons 50,alles prima. Men moet bij het stoppen zijn om zich te overtuigen. Ledikanten vanaf 2,50, Matrassen vanaf 1.50. Lees verder. 4.00 Bedden. 4.00, Kapok-Bedden vanaf 7.00, 9.5o, extra zwaar 13,50, ie soort Kapok, goedkoopste Adres voor Dekens cn Matrassen. Let op den naam Kipstraat 42 over de Baanstraat Rot terdam, voor geen andere winkels onder welke naam ook wordt door mij inge staan. Boven 10 gulden 1 Deken cadeau. "I ujinr,

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 5