BEURS VERLOTING Ml Advertentiën. VERZEKERING tegeD BRANDSCHADE RUD. SACK'S J. VAN DER SIJS „II DEI GOUDEN SPIEGEL" Bagel'jksch Tersch TARKEN3VLEESCH. OU ■'\VË!i. A.E.LAMBKKT SOMMEI.SD1J K. GLASWERK Kt zilver gemonteerd. Ctemeaigd Ifieaiws. D. HAETOGrS J*cz. Tilburxy. 7eerwagsn met een Drielingswagen. Ds WONINGWET VOOR IEDEREEN, „Middelharnis-Sommelsdijk" Porcelem, Qlas en Aardewerk, t, ELI AS HASTGGS lf5, J. EINDHOVEN C°. HOTTERDAM. OPGERICHT i84ü. EN PAARDENMARKT Vrijs Paardenmarkt Handel in: En Gros. En Detail. R. MEES ZOON EN, de groeiperiode was geen verschil meer te zien aan het loof. Het verschil in opbrengst was dan ook niet groot. Maar toch bedroég de meeropbrengst van amm. superphosphaat nog bijna 2000 K.G. Zie maar eens hier Met superphosphaat 28122 K.G. Met amm. super. 30094 K.G. M. Wordt vervolgd.) Vraagiiaoli. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. Antwoorden of mededeelingen zijn met hetzelfde nummer gemerkt als do vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 711. Zijn er wel eens proeven genomen om trent de nawerking van Chilisalpeter 712. Hoe ontstaat hooibroei? Antwoorden en mededeelingen. 709. Of 't plukken van hermoes baten zal? Wanneer men daar flink aan gaat stann, dan zal het zeker baten. Maar 't kost dan heel wat wiedloon. Probeer het eens met sterk be mesten met varkensmcst en later superphos phaat. Ik ken een boer op Rozenburg, die er uitstekende resultaten mee had. Kort la'en weiden door schapen is ook uitstekend. 710. Nu 'twat gaat regenen zullen de weg gebleven klavertjes nog wel komen, 'k Zou 't maar wat aanzien. Nn nog overzaaien wordt wel wat laat. Besluit ge toch dit te doen, dan spoedig ie Oorlog RUSLAND LN JAPAN. DE RUSSISCHE VLOOT. Bij alie onzekerheid die er nog heerscht over het lot van verscheidene der Rus- si,sclie oorlogsschepen die nu naar aile hoeken van het oorlogsterrein verstrooid zijn, worden er gaaudev eg meer bijzon derheden bekend over den gedenkwaaidi- gen zeeslag van den lOden, waarin het overschot van de trotsche vloot, die eens niet meer dan vijftig wimpels op de reede van Port Arthur heeft gelegen, den ge nadeslag heeft gekregen. De Russen heb ben geen genoegen beleefd van hun wan hopige poging om met hun vloot uit Port. Arthur de Japansche blokkade te verbreken waarbij dan het kruiser-smal deel uit Wladiwoslok tot taak bad, door bet tegemoetvaren van de schipen uit Port Arthur, voor deze de kans om zich binnen Wladiwostok te bergen, te verge makkelijken. Ce afloop van deze, naar 't heet door Skrydlof bedachte beweging, had bezwaarlijk ongelukkiger kunnen zijn voor de Russische vloot. Van het eskader dat Port Arthur ver liet, zijn de Retwisau en de Poltawa met eenige schepen van minder waarde, naar de haven teruggejaagd, misschien omdat zij tc ernstig beschadigd waren om den strijd op de vaart voort te zetten, in elk- geval zijn die schepen er niet veel beter aan toe, dan wanneer ze onbruikbaar waJ- ren gemaaktimmers de uitval moet hoofdzakelijk geschied zijn omdat de toe stand in de haven van Port Arthur, onder het vuur van liet '/ware Japansche ge schut voor de oorlogschepen onhoudbaar v as geworden. Neemt men aan, dat de Russen hun groote schepen niet in de handen der veroveraars van Port Arthur zullen laten vallen, dan is in het uiterst waarschijnlijke' geval dat de vesting bin nenkort overgegeven moet worden de terugkeer van deze schepen binnen de haven slechts uitstel van executie. De grooter kruiser Bajan,die onlangs bij het uitvaren der haven van Port Arthur op een mijn liep en beschadigd werd, telt ook nauwelijks meer meê. Volgens een rapport van Togo heeft de Pobjeda zware averij gekregeneen van hare zware kanonnen zou ontredderd twee masten vernield zijn. Van de Peres- wjet is niet gerept. De Tsesariwetsj ligt voorloopig als een //droevig wrak// onder de veilige hoede der Duitschers in de baai van Kiao-tjou. Een paar Russische oorlogsschepen die mede deze neutrale haven hadden opgezocht, o.a. de Nowik, schijnen na hun kolen- voorraad aangevuld te hebben, het ruime sop te hebben gekozen, en kunnen het dus wellicht nog tot Wladiwostok brengen dank zij den steun, dien zij zijdelings te Kiao-tsjou verkregen hebben een steun dien de knappe koppen onder de deskundigen in zake internationaal recht maar in overeenstemming moeten brengen met de regelen, waaraan onzijdige staten zich moeten houden. De kleine kruiser Nowik is overigens een der weinige oor logsschepen waarvan de Russen niets dan plezier beleefd lubben. De groote kruiser Askold is beschadigd te Woesoeng bij Sjanghai binnengeloopen. Wat de Russische torpedofiottielje betreft deze schijnt naar alle kanten uiteengesla gen te zijn een, de veelbesproken Rets- j'telni, is door de Japanners opgebracht, een paar zijn bij Tsjifoe op de kust ge zet, andere namen de wijk naar Kiao-tsjou of Woesoeng en waarschijnlijk zwerven er nog verscheidene rond. Bij deze ramp, de grootste die de Rus sische marine getroffen heeft, komt nu nog het verliezen van een zeeslag bij Tsoe-sjima, het eiland dat de straat van Korea, tusschen dat schiereiland en Japan, ten deele verspert. Hier wachtte blijkbaar het smaldee' uit Wladiwootok de schepen op die uit Port Arthur zouden trachten te ontsnappen. Jessen of Reitzenstriu, wie ook de aanvoerder mag geweest zijn van dat Russische smaldeel, heeft nu niet 't §ucces gehad van de vroegere tochten met deze vloot, en Kamimoera zal zijn popu- 1 larileit, die ernstig benadeeld was, thans wel herwonnen hebben. De Japansche admiraal bracht, naar de korte telegram men melden die de 'ILkio ontvangen zijn aan 't slechts uit drie schepen bestaande Russische smaldeel (dat dus wel tegen een I overmacht te strijden gehad heeft) een zware nederlaag toe de ttjoerik werd in den grond geboord, de Gromuwoj en de Rossia werden beschadigd en gingen op de vlucht. Van het verlies aan manschappen aan beide zijden in het drietal zeegevechten geleden, is bier nog niet gesproken. De Russen zullen zwaar geleden hebben. Zoo zijn bun bevelhebber en nog een opper- officier gesneuveld, maar ook de verliezen op de Japansche schepen moeten aan zienlijk geweest zijn. Bijzonder zwaar wa ren ze op de Mikasa, waar 14- officieren en 107 man gedood of gewond werden, dus een aanmerkelijk deel van de beman ning, Naar 'tbeet kon aan de Japansche schepen de schade gemakkelijk hersteld worden, althans voorloopig. liet resultaat van de laatste dagen is in elk geval dut van de beide Russische eskaders in liet verre oosten nog slechts stukken en brokken over zijn, waaruit in 't beste geval ter nauwernood een klein smaldeel saamgelapt zou kunnen worden. Voor de grnoie vraag, Loe de verhouding der twee zeemachten zijn zal, indien het aan de Russische Oostzeevloot gelukt, de Aziatische wateren te bereiken, zal de uit komst van de jongste zeegevechten wel beslissend zijn. Opmerking verdient dat de Rjoerik die bij Tsoesjima gezi nken is, liet eerste groote oorlogsschip is van een der btide partijen, in een geregeld zeegevecht in den grond geboord. Het geval van de Warjagende Koriëts behoeft bier niet in aanmerking genomen te wordendaarbij kon men eerder van een slachting spreken dan van een gevecht. DE STRIJD TE LAND. Omtrent Koeropatkfh's positie geen nieuws van beteekenis. De Daily Express brengt echter het verrassende bericht, dat er Japansche afdcelingen uit den omtrek van Liaojang terugtrekken, om de bele geringstroepen voor Port Arthur te ver sterken en van andere zijde komt er bevestiging van deze tijding. Uit Peters burg toch wordt, het volgend geseind //De Bitskwya Wjedumosti verneemt uit Liaojang van gisteren dat van liet Japansche Zuiderleger twaalf regimenten naar Port Arthur zijn vertrokken. //Uit vertrouwbare bron is bekend gewor den dat de Keizer van Japan bevel beeft gegeven Port Arthur tot eiken prijs in te nemen, zelfs al moesten de operaties in Mansjoerije naar Korea teruggebracht worden. Het, is mogelijk dat dezer dagen de Japansche hoofdmacht naar Port Arthur vertrekt. //De regen heeft een stilstand gebracht in de operaties. //Het Russische Telegraafagentschap ver neemt uit Moekdeu van heden, dat het Japansche leger voor Port Arthur ver sterking heeft gekregen. De Japanneezen hebben zich opgesteld in twee groote groe pen een staat op de hoogten tusschen Lungwangtung en de Tachebaai, en de andere op de bergen tusschen de Louisa- baai en de Golf van de Acht Schepen. Op de hoogten ten Westen van den Wolfsheuvel is ook geschut opgesteld. Zal bet er dus eerstdaags met volle kracht op los gaan? 't Valt uit het bo venstaande wel af te leiden. Maar wat te denken van het terugtrekken van een zoo sterke Japansche macht uit de buurt van Liaojang? Kan het waar zijn, en indien ja, beduidt dat dan, dat Koeropatkio het minder benauwd krijgt en de groote slag vooreerst nog niet te verwachten is? We zien met begrijpelijke nieuwsgierigheid verdere berichten dienaangaande tegemoet. De Standard, verneemt uit Simminting dat Liaojang bedreigd wordt door vijf Japansche divisies en generaal Koeropat- kin zijn troepen naar het Noorden terug trekt. Japansche vedetten zijn reeds 111 de nabijheid van Moekdeii aangekomen. Uit Petersburg wordt gemeld, dat het. om Liaojang rustig is. De pogingen van de Gelen om den Taitse-Ho over te trek ken zijn mislukt, en de Russische zuide lijke troepen trekken langzaam op Liao jang terug. Het Japansche leger in den omtrek dezer stad is 250,000 man met 600 kanonnen sterk en de Russen moe ten ongeveer even sterk zijn. lievig onweder. De correspondent te Hamburg van het //Hbld.// schrijft: Na een hevig onweder, dat Vrijdagnacht over Hamburg losbarstte, werden we 's mor gens verrast door een verüazenden storm, die een treurig ongeval ten gevolge had. Aan de i\Steinlioft// dicht bij de haven, wordt een groot vier etagehoog, gebouw op getrokken. Plotseling, om kwart over twaalf, stortte deze bouw, zonder cenig voorafgaand ver schijnsel, naar de straat toe in elkaar. Een verschrikkelijk tooneel volgde 1 De houten stellingen, geknakt, als lucifers, bedekten de geheele straat en de in de na- bijzijnde gracht liggende schuiten. Dikke balken waren in het midden ge barsten en doorgebroken. De puinhoopen bereikten een 1 oogte van acht meier. Van alle kanten ijlden menschen toe, en in weinige minuten was ook do brandweer ter plaatse, die dadelijk het brandgevaar, dat- ontstaan was door het .doorbreken der gelei- dingsdraad vim de èlectrische tram, keerde. Zoodra de stofwolken ontstaan door de eatrastrophe eenigszins weggetrokken waren, zag men con massa lichtverwonden zich uit de puinhoopen loswerken. Uit dc moeilijk bereikbare massa's hoorde men het hulpgeroep en steunen der zwaar- verwonden. De brandweer, geholpen door de omstan ders hesron onmiddelijk het reddingswerk en in weinige minuten werden zes zwaargewon den, waaronder een kind te voorschijn ge haald. Veel moeite veroorzaakte het weghalen der zware steunbalken. Daaronder vond men bijna onherkenbaar, twee gedoode werklieden, die voor den bouw gestaan hadden. Den eenen was het gelaat, den anderen de borstkas verpletterd geworden. Buitendien waren nog 12 personen licht gewond, allen voorbijgangers, Het ongeluk ware veel erger geweest, indien het een kwartier vroeger plaats had gevonden daar bijna alle arbeiders om 12 uur waren gaan schaften. Door het nedervallen der balken in de richting van de straat, gelooft men, dat de he vige wind en niet de onsolide bouw het ongeluk teweegbracht. De politie stelde aanstonds een ernstig on derzoek iu. Een kras oral man. Donderdagmiddag zag men te Giethoorn den 92 jarigen T. Doze als een jonge man met de Zeis aan het grasmaaien. Ook werd door hem de zeis gestreken, dat het een lust was om te zien. Verdronken, Vrijdagnamiddag zagen enkele personen een kind drijvende in het Meppelerdiep te Meppel. I11 minder dan geen tijd haalde men het op den wal en bleek bet een meisje van 5 jaar te zijn van den brugwachter Boers aan do Kaap. Ofschoon direct door een geneeskundige alle pogingen werden aangewend 0111 de le vensgeesten weder op te wekken, mocht dit helaas niet balen. Het is wiiarschijnlijk spelende te water geraakt. A rase ouders. Gistermorgen miste vrouw S. te Leiden, haar jongske van ongeveer drie en half jaar. Het kind was in het water gevallen en ver dronken. Ruim een uur achtereen hevlijtigden zich de arts Muller en de heer A. Francken om door kunstmatige ademhaling de levens geesten weder op te wekken maar 't mocht niet baten. De ouders waren ontrooslbaar. De heer M. Spruyt, die het knaapje uit het waler haalde, mocht zijn flink gedrag niet met een gunstige» uitslag bpkroond zien. Een gevaarlijk inbreker gevat. De waterstoker A. N. 't PI. en eenige an il.re burgers heboen Zondagnacht op den Goudscheweg aan een politieagent overgele verd den schilder J. de R. wonende aan het Aehterklooster, die door 'tH. betrapt werd, toen hij bezig was over diens schutting te klimmen, vermoedelijk met het voornemen om kippen te stelen. Toen de waterstoker De K. wilde vastgrijpen, stak deze hem met een stopuies in den rechterarm 't II. werd daar bij bloedend verwond. De K. werd overge bracht naar het politiebureau in de Meer mansstraat, en daar bieek, dat hij even voor zijn aanhouding had ingebroken bij den kas- tenschilder H. de li., in de Ominoordsche- straat en aldaar uit een kastje en uit den muntgasmeter geld had weggenomen, tot een gezamelijk bedrag van i'7.50; benevens een zilveren horloge. O111 toegang tot de werk plaats van II. te kunnen krijgen, heeft de aangehoudene over schuttingen moeten klim men en zich een weg moeten zoeken door tuintjes en over plaatsjes Heden is De K. naar het Huis van Be waring overgebracht. Leestafel. Iloinocoftafiiie in de Praktijk door dr. J. VOORHOEVE. Waar vooral gedurende den laatsten tijd de Homoeopathie op den voorgrond treedt en ver schillende teekenen er op wijzen, dat de offici- eele erkenning dier geneeswijze zal volgen, daar achten wij 't tijd het lezend publiek opmerk zaam te maken op 't verschijnen van bovenstaand werk, geschreven door den bekenden geneesheer dr. Voorhoeve, in die geneeswijze door jarenlange praktijk doorkneed. Reeds nu zijn we in staat den inhoud van dat boek in hoofdzaak mee te deelen. Het le deel bevat 12 hoofdstukken over de geschiedenis en ontdekking dier geneeskunde; over Haknemann, allopathie en homoeopathie, enz. Het 2e deel bevat Gezondheidsleer, ziekte- diëet, waterbehandeling enz enz. Het 3e gedeelte, di.meer dan de helft vanjt boek bevat een beknopte behandeling der meest voorkomende ziekte ge vallen met homoeopathische geneesmiddelen. Het werk verschijnt in 8 aflev., elk van 32 bladz., prijs per aflev. 30 cent. In 6 md. loopt 't werk af en men verbindt zich voor 't geheele werk. Voor inteekenaars voor de 3de aflev. is een gratis stevige, nette band beschikbaar. Zoodra wij de aflev. in ons bezit krijgen, zul len we nader op een en ander ingaan. Vanaf 3 Augustus elk© we©k in het logement van T. H. HOLLE MAN, Nieuwe Tonge. 4oud, 7Jver Koralen en Horlog-ië/i. Westelijk 3$ 292, HIDAÊlLiHAKIVIS. Billijke prijzen. Solide artikelen. Tc koop. een in goeden j>iaat zijnde Adres; B. KRUIK, Mr. Wagenma ker Ooltgensplaat. Bgissgssiasss? '3 zoo gunstig bekende BTW kosten tha ns Merken E$. SO S. W. en IE. 1-f N. met verstelbare staarten, breede gepantserde risters en verhoogde stalen ploeghoofden, respectievelijk 2 -SO 5® en i fr°. Rotterdam. V raag de nieuwe prijscourant bij den Ve, teneiiw oordi^er H. KOÜffiAN, Dirhland en de bekende agenten. De firma DE JONGE Co., gevestigd le Amsterdam, verzekert tegen BRAND SCHADE. Ondèilin g en op vaste premie. Agent A. A. MIJS, So en Di cl si! ij k. HASmiIHS te OUDE TONGE. Do Commissie tot bevordering vnn de Puae- dernnarkt to Oude Tonge mankt bekend Dat op ITR5«JfI5A41 2 September e.k. aldaar eene zal worden gehouden. Dat bij gelegenheid van die markt zal worden gehouden eene van Paarden, Landbouwwerktuigen en Gereedschappen. Dat al de te verloten Paarden, zoo mogelijk op de markt zullen worden aangekocht. Dat do prijs der Loten is bepaald op 60 cent per stuk, 11 stuks voor f 6.en 5.1 stuks voor fi9.25. Dat do Loten verkrijgbaar zijn bij den Secretaris, De Commissie voornoemd P. VAN SCHOUWEN, Voorzitter. G. VAN DEN BOGAARD, Secretaris. In den boekhandel van W. BOEKHOVEN is binnen een paar dagen verkrijgbaar Pfi/'s 30 cent. Schier elke courant had niets dan lof over dit boekje. Het is zeer populair geschreven in een Samenspraak tusschen een ambte naar en een boer. Het mag dan ook, nu de wet 1 Aug. in werking is ge treden, door niemand nagelaten wor den te knopen Een eerste klas nieuwe T3SLE$SJ1$ W (Delfsch model,) met berlinzilver gemon teerd en Havannaiaken gekleed Een zoo goed als nieuwe Charet met Collespateut assen en groen laken bekleed. Een zoo goed als nieuwe Dnrochetjo met havanna laken bekleed en ber linzilver gemonteerd, buitengewoon licht voor één paard. Een nieuw Utrechts wagentje met zakkende raampjes. Twee nieuwe Jachtkarrctjes, Een nieuwe Dogckar. Een nieuwe Karos op vecren. Drie gebruikte Jachtkarretjes. Een gebruikt Utrechts wagentje Een zoo goed als nieuwe Dogckar met gummi Panden, laag model. Een zoo goed als nieuwe Hitten Tilbury. Een nieuw vrachtbrikje. Alles te koop of in ruil bij Rijtuigfabrikant, lüeinenoord. Trouwlustigen en ie<!=r ander, raden wij een bezoek le brengen aan het goedkoopsie adres van Spie els en Schilderijen t.e Rotterdam, want daar koopt men flinke spiegels 1,50, met geslepen glas 2.50. Prachtige salon- spiegels met. kroon en prima gesle pen glas 6 75. schiTL r.jen met gou den lijst vanaf 0.) per pnr. Prach tige schilderijen mei Grieksehe hoe ken en oliegl'iifleplaioii 3.75 per paar. P./rtrjtiijston in grooje keuze.Spreu ken in lijs'., spotgoedkoop in ver schillende s-orten voorradig, ook voor 12£-, 25-, 30-, 40-, en 50-jarige Huwelijksleesten, liet hesie adres voor reparatie. Koopt dus otj geen ander, het is uw eigen belang. Let goed op het adres: Botersloot 175, Rotterdam bij S. tl. v. d. STAM. droog Vet spek, Mager droog spek, Gerookte Haïti nietjes, Rookvleescli en eerste kwaliteit Rookworst Beleefd aanbevelend Idr. ïèM tr€5GEii Straatdijk, Dirksland. 01 IHOZItSDE II4AS, Vleeschhouwerij, Marktveld, Sommclsdijk. Doorloopend eerste kwaliteit Uumlvleesrh, Pijn Rookvieescb en Boterhamworst. Netto bediening. Billijke prijzen. Beleefd aanbevolen Do Bank leent gelden aan leden tegen 4'/a pCt *8 jaars Ze neemt golden op tegen 3 pCt. *8 jasrs, ook van met-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd worden bij een der leden van het bestuur. Gelegenheid tot inbreng- en terugbetaling van gelden eiken Woensdagavond van 88 uur, ten Kantore van den Kas ier .1. C. 1>E GAST, Sommelsdijk Oacle Tong-e. Ontvangen eene groote voorraad Kinderstoeltjes, Kindertafeltjes, Vogel kooien, Spoormanden enz. ilcieefd aanbevolen. Rijtuigmaker, Nieuw en Tweedehands Rijtuigen en Landbouwgereedschappen. Beveelt zich aan tot het repareeren, vermaken en bekleeden van allerlei i ij tuigen. Goudenen Zilveren werken Westelijk, ftliddelharnis Oud Goud en Zilver wordt tegen den hoogstelt prijs gekocht en geruild. GIVOOTK SORTEERING Ruime keuze. Billijke prijzen. Lekker is maar alles. Rotterdamsche Hopjes Geheim v. d. Dokter Schuimletters Kaart spel Haverstroopastilles Farsa Bouillon Drops en Zoute Jujubes Honingspuddingpoeder en Griesmeel pudding, enz. enz. LAGE OOSTZEE0I.IK 107, Kassiers en Makelaars in Assurantiën, Rotterdam. RENTE VAN GELDEN DEPOSITO met twee dagen opzegging JL1/2 pCt. Voor langeren termijn tot nader overeen te komen voorwaarden, bewaring vi$sa Waarden, olgens bepalingen, die gratis Verkrijg er 71J Verkrijgbaar in flesschsn A 50 ets, 75 ets en f 1,25 bij HH. Apothekers en Drogisfon. Lot op het merk A a k©i* F Ad Richter Cie Rottcdam. Rlelider's &zik©r-I®«Sn-ïEx- peller is verkrijgbaar bij DIIKEMA en DOORN HOS te Sommelsdijkbij A. TEEPE te Middelharnisbij A. G. P. DE VRIES te Dirksland en bij A. L. HOBBEL te Ooltgensplaat.

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 2