Verkiesing van leden der Eerste Earner. Si ol land Moord- BB ol land. Zeeland. Utrecht Friesland. Groningen. 3$ rente BAmtmry. Moord- Hrahant. Gelderland. Over ij se I. goed een poos. (zijnde 25 banden) als een volwassen arbeider, 't Is bijna ongeloofelijk maar tocb waar Dirkslaütl. De heer L. van der Linde Wz. heeft met gunstig gevolg het eind examen der H. B. afgelegd. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben doeu weten, dat de re kening van de inkomsten en uitgaven der gemeente over 1903, is overgelegd aan den Raad en deze tot en met 11 Aug. a.s. ter gemeente-secretarie voor een ieder ter lezing ligt, en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. De vrouw van M. v. E. had het ongeluk om over een z g. n. pongerboom te vallen, waardoor zij haar elleboog uit het lid viel. Schipper A. Stolk alhier, die met zijn motorschuit te Rotterdam lag, kwam tot de ontdekking, dat zijn. roeiboot ver dwenen was. In de meening dat deze ge stolen was, werd aangifte bij de politie gedaan Woensdagmorgen schrikte het paard van bode A. Both, hetwelk aan een poort vaststond zoo, dat het met poort en al op hol sloeg. I11 woeste vaart, aangehitst door het slingeren van die poort, rende het dier voort, en verbrijzelde bij C Zoon een ruit en bracht schade aan een jalousie. Zeker door de gladheid der steenen kwam liet beest te vallen; weder overeind ko mende, ging het als een pijl uit een boog de Kerksingel af, liep in zijn vaart een ladder omver, viel weder en vervolgde toen zijn weg door de Paardemarktstraat. Hier werd weder kennis met de straat gemaakt, totdat het woeste dier eindelijk bij den ingang van den Hoogenweg gegrepen werd. Het paard had met dezen wedren ver scheidene wonden opgedaan. Als een won der kan beschouwd worden, dat er geen verdei e ongelukken voorgevallen zijn. Ilerkingen. Met uitzondering van de plaatsvervangers en noinmerverwisselaars, zij die behooren tot een der bereden korpsen Of tot het korps torpedisten, of die in het genot zijn van ontheffing van den werke- lijken dienst, gaan allen, die behooren tot de lichting 1896 naar de landweer over. Zij, die tot genoemde lichting behooren en in deze gemeente wonen worden ver zocht met hun zakboekje voor den 31 Aug. zich bij den Burg. alhier aan te melden. Bij Kon. Besluit is aan deze ge meente een tijdelijke subsidie v erleend van f 850 voor de kosten ter bestlijding van de uitgaven van het lager onderwijs alhier. De milicien A. van Mourik is den 29 Juli met groot verlof huiswaarts ge keerd. terwijl de milicien verlofganger L. van der Velde lichting 1899 zich voor herhalingsoefeningen onder de wapenen heelt begeven voor den tijd van een maand. De voorloopig door den Raad dezer gemeente vastgestelde rekening over het dienstjaar 1903 bedraagt: Ontvangst f 940,041 Uitgaaf f 8958.73 Sluitende alzoo met een batig saldo van f 441,68. De besprekingen door de stemge rechtigden der Ned. Herv. Kerk, over het al of niet plaatsen van een orgel hebben dit te verstaan gegeven, dat men van het plan af zal zien. Woensdagavond reed men met een wagen vlas van M. Keijzer de veerwagen van Koese uit Stellendam van den kaai dijk af, wat nogal eenige schade tengevolge had. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad te Melissant op 28 Juli v.tn. 9 uur. Afwezig de heer G. J. Joppe. De vergadering wordt geopend door den voor zitter. Voorzitter is de heer mr. C. Zaaijer, bur gemeester. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Ingekomen stukken: a. Eene kennisgeving van den heer L.Driendijk Lzn. dat hij ontslag neemt als lid van den ge meenteraad. De voorzitter zegt dat intusschende heer P. Polder bij enkele candidaatstelling ge kozen is en verklaard heeft zijne benoeming aan te nemen. b. Verzoek van den heer van Broekhoven, godsdienst-onderwijzer, om hem wegens vertrek naar elders ontheffing te verleenen van zijnen aanslag in den hoofdelijken omslmg over 7 maan den wordt toegestaan. c. Missive van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, waarbij de wijziging van de gemeente- begrooting, waartoe in de vorige vergadering werd besloten, goedgekeurd wordt teruggezonden. d. Mededeeling van Ged. Staten dat in de kos ten van het herhalings-onderwijs eene rijksbij drage zal worden verstrekt van f47,10. e. Bericht van Ged. Staten, dat bij Koninklijk Besluit van 2 .luni 1904 No. 26aan deze gemeente eene subsidie zal worden uitgekeerd van f1400 voor het lager-onderwijs. f. De begrooting van de schutterij wordt voor gelezen en voor kennisgeving aangenomen ont vangsten en uitgaven geraamd tot een bedrag van f167.305. lie begrooting van de gezondheids-commissie voor 1905 wordt goedgekeurd.^ Ontvangsten en uitgaven geraamd op f 1650,02". Deze gemeente zal, in verband met het zielental op 31 Decem ber 1903, moeten bijdragen de som van f55,19. h. Mededeeling van den commissaris der Ko ningin, dat den burgemeester van Dirksland, Melissant en Herkingen verlof zal worden gege ven zijne gemeenten te verlaten van 29 Juli tot 12 Augustus, mits den gemeenteraad hiervan kennis worde gegeven en Z.E.A. den oudsten Wethouder zijne taak overdrage. i. Proces-verbaal van gemeente en armenkas wordt voorgelezen. 2. De commissie tot onderzoek der geloofs brieven van het nieuw gekozen raadslid P.Polder bestaande uit de heeren Kooman, Kastelein en van der Velde, rapporteeren geene bezwaren tot toelating, zoodat hiertoe wordt besloten. 3. Door de geheele of gedeeltelijke begrinting van een achttal dijken en land-kleiwegen, wordt besloten tot eene wijziging van den legger der wegen en voetpaden, daar door deze begrinting- overeenkomsten van onderhoud of beheer op hielden te bestaan of werden gewijzigd. 4. Rekening Algemeen Armbestuur wordt na gezien en in orde bevonden. Totaal der ontvangsten f 3332,49 Totaal der uitgaven 3171,29s Batig saldo 161,19s 5. De gemeente-rekening wordt nagezien enAn orde bevonden. Totaal der ontvangsten f 15719,14s Totaal der uitgaven 15433,46 Batig saldo 285,68s 6. Namens Burg. en Weth. stelt de voorzitter voor eene goot te leggen voor de huizen van den heer P. O. de Graal op het gehucht Kralingen, teneinde te voorkomen dat het water, dat van deze huizen afvloeit, in een vuile greppel blijft staan of over den grintweg vloeit. De heer P. C. de Graaff gaf te kenuen, de helft in de kosten van aanleg te willen bijdragen. Daar de leden geen oordeel willen vellen alvorens den toestand in oogenschouw te hebben genomen, wordt be sloten het voorstel aan te houden tot eene vol gende vergadering. 7. Tot aankoop van de watering loopende van het noordeinde der dorpsstraat tot aan het noord einde van den achterweg wordt besloten. Daar van het polderbestuur van Oud-Melissant nog geen bericht is ontvangen of dit bestuur gene gen is de helft der kosten tot rioleering en dem ping van deze watering bij te dragen, wordt be sloten hierover in eene volgende vergadering te handelen. 8. Door den raad wordt besloten in 1905 een gedeelte van de dorpsstraat te vernieuwen en hiervoor op de begrooting der uitgaven voor 1905 een post toe te staan van f550. 9. 11e heer D. D. Kastelein wordt benoemd tot lid der commissie van den grintweg Sas van Dirksland tot Herkingen (vacature L.Driëndijk Lz.) 10. De wijziging van de reglementen van orde voor de vergadering van den gemeenteraad en van Burg. en Weth. wordt goedgekeurd. Het oude reglement vervalt en het nieuwe treedt in wer king 28 Juli 1904. Onder meer is uit artikel 3 van liet reglement van orde op de vergadering van den gemeenteraad de volgende bepaling geschrapt „Het publiek zal op liet aangekondigde uur binnen gelaten worden.11 Op de gebruikelijke vraag van den voorzitter geeft de heer Kastelein te kennen, dat het wen- schelijk zou zijn de muziekuitvoeringen voortaan niet meer te doen plaats hebben in de vergader zaal van den gemeenteraad, omdat lo. de zaal er door lijdt 2o. vele ingezetenen hinder van de muziekuit voeringen hebben en er over klagen; 3o. spreker niet kan inzien, dat deze muziek uitvoeringen werkelijk in het belang der ge meente zijn. De Voorzitter geeft te kennen er geen bezwaar in te zien, dat de muziekuitvoeringen in de raad zaal plaats hebben. Uit de discussie der raads leden blijkt dat ons muziekkorps zijn intrede wel eenigszins zou kunnen wijzigen, zonder dat dit nu juist nadeelig behoefde te werken op de liefde onzer ingezetenen voor de muziekop de toegenegenheid der ingezetenen voor ons muziek korps en op de openbare zedelijkheid. Uit de besprekingen blijkt voorts dat de Raad hoogstwaarschijnlijk niet weer zal toestaan, dat muziekuitvoeringen in de Raadzaal plaats zullen hebben. Intusschen wordt besloten het voorstel aan te houden tot eene volgende vergadering. Niets meer aan de orde zijnde en niemand het woord meer verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Uw verslaggever. Stellendam Volgens bekendmaking is het kohier no. 2 der belasting op bedrijfs- en andere inkomsten over het dienstjaar 1904/5 invorderbaar verklaard en aan den Heer Rijks-Ontvanger te Ouddorp ter hand gesteld, zoodat elk belastingsschuldige ge houden is, zijnen aanslag op den bij de wet vastgestelden voet te voldoen. De milicien-verlofganger Jacob Lok ker van de lichting 1899, ingedeeld bij het 6 Reg. 4 Cie. 3 Bat. Inf., is tegen 22 Aug. a.s. opgeroepen in werkelijken dienst, standplaats Breda. Naar men verneemt, komt G. Kievit alhier ernstig in aanmerking ter benoeming tot politieagent in de gemeente Vlaardingen. De onbezoldigd rijksveldwachter A. Klink alhier heeft proces-verbaal opgemaakt tegen J. H. te Melissant wegens dieren mishandeling. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad op 29 Juli 1904. Aanwezig alle leden. Bij de opening der vergadering deelt de heer Zaaijer mede, dat de Burgemeester den vorigen dag hem en den heer A. J. van Vesseni, seoreta - ris dezer gemeente, had medegedeeld, dat hij zijn eervol ontslag uit genoemde betrekking zal aan vragen aan Hare Majesteit de Koningin, met verzoek, zulks mede te deelen aan denRsad.De Voorz. vertrouwt, dat zulks met leedwezen zal worden vernomen, herdenkt met waardeerende woorden de vele jaren, dat de heer Breen zijne functie met trouw en nauwgezetheid heeft waar genomen en dat gedurende zijnen tijd de ge meente belangrijk in bloei is toegenomen.Waar deering verdient het ook, dat de heer Breen steeds tweemaal per week deze gemeente bezocht vermits hij volgens de Wet daartoe slechts één maal 's weeks gehouden was. Nadat de Raad de instemming had betuigd met de woorden van den heer Zaaijer, werden de notulen der vorige zitting gelezen, ongewijzigd goedgekeurd en geteekend. Wordt voorlezing gedaan van een missive van Heeren Gedep. Staten dezer provincie, daarbij goedgekeurd terugzendende een staat model B tot het doeu van af- en oversohrjj ving van posten op de begrooting dienst 1903. Aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens wordt vastgesteld een staat model A tot het doen van betalingen uit den post van Onvoorziene Uitgaven, dienst 1904. Wordt voorlezing gedaan van een ingekomen schrijven van den Schuttersraad van het 12e Bataljon Rustende Schutterij in Zuid-Holland te Sommelsdijk, daarbij inzendende de begrooting voor gemeld Bataljon voor het jaar 1905 met daarbij behoorende Memorie van Toelichting. Eenparig wordt voornoemde Begrooting vastge steld in ontvang en uitgaaf op f 167.30s, welke ter goedkeuring aan Heeren Gedep. Staten van Zuid-Holland zullen ingezonden worden. Met eenparige stemmen wordt vastgesteld liet kohier der hondenbelasting voor het jaar 1904, op een bedrag van plm. f90—hetwelk ter goedkeu ring aan Heeren Gedep. Staten dezer provincie zal aangeboden worden. Alsnu wordt overgegaan tot de vaststelling van het kohier van den Hoofdelijken Omslag voor het dienstjaar 1904. Na voorlezing van de aanslagen, zooals dezelve door het Dagelijksch Bestuur zijn ontworpen, wordt overgegaan tot een beslotene zitting, ten einde daarin de aanslagen mondeling te bespreken en wordt na heropening der ver gadering het kohier met algenieene stemmen vastgesteld op een bedrag van plm. f2550—welk kohier dien overeenkomstig ter goedkeuring aan Heeren Gedep. Staten van Zuid-Holland zal wor den ingezonden. Tot leden der commissie, bedoeld bij art. 7 der verordening tot heffing van den Hoofdelijken Omslag worden benoemd de heeren D. Zaaijer, T. Zeedijk en P. D. Holleman. Verder vraagt de heer C. Lokker eenige inlich tingen omtrent de begrinting van den weg omlei den dijk naar de elfde kavel, waarop de heer Zaaijer mededeelt de bespreki gen, die daarover hebben plaats gehad in de vergadering van de ingelanden van den polder „de Generale Dijkage van Stellendam". Verder geeft de heer Zaaijer te kennen, dat de gemeente van voormelden polder een geschikt terrein heeft bekomen voor eene mestvaalt tegen eene jaarlijksche betaling van f5. Ten slotte geeft de heer Zaaijer een overzicht, wat door de in de nabijheid liggende gemeenten wordt uitbetaald aan de manschappen der brand weer, waarna de zitting door den Voorz., den heer D. Zaaijer, wordt gesloten. Goedercetle. J. 1. Zaterdagavond over leed alhier na eene langdurige ongesteldheid de EdelAchib. Heer M. Breen, Burg. van deze gemeente en de naburige gemeente Stellendam. Behalve dit ambt, bekleedde de overledene tevens de functie van dijkgraaf van de verschillende polders, r-Oud- en Nieuw Weste.rloo«, »Nieuwe Oostdijk,« »Groote en Kleine Zuiderpolder«, r>Bok- kenpolder« »Rooklaasplaatpolder« en den polder »De Generale Dijkage van Stellen dam.'!: In de maand Get, dezes jaars had de heer Breen bij leven zijn 25 jarig jubileum als Burg. van deze gemeente mogen vieren terwijl hij reeds gedurende bijna 24 jaren in gelijke functie werkzaam is geweest te Stellendam. Dinsdagmorgen j 1. werd het stoffelijk overschot van den afgestorvene aan den schoot der aarde toevertrouwd. Eene groote schare, zoowel van hier, als de omliggende dorpen Stellendam en Ouddorp, bew ees den overk dene de laatste eer. Voorzeker geheel overeenkomstig den wil van den afgestorvene waren bloemen noch kransen op de kist aangebracht en werden aan de groeve geen woorden ge sproken. Was daardoor de begrafenis zeer eenvoudig, minder indruk- en eerbiedwek kend zeker niet. Tijdens de ter aarde bestelling woei de vlag van den toren welke ter gelegenheid van den verjaardag van H. M de Koningin- Moeder was uitgestoken halfstok ten teeken van rouw. 27 Juli. Terwijl hedenavond de ruim twee en een half jarige stier, in eigendom toebehoorende aan eenige landbouwers te dezer plaatse, door de gemeente werd gevoerd, brak de knieband. Dientengevolge ontsnapte het dier zijn geleiders en rende het dorp door. Gelukkig kwamen persoon lijke ongelukken niet voor. Met het oog op het kolossale gewicht van het dier 829 Kilo is het van de hand gedaan en zal ter verbetering van het veeras weder een nieuwe dekstier aange kocht worden. Hedenavond ongeveer 5 uur sloeg tengevolge van eene te korte zwenking eene veerkaros voor het hotel »De Gouden Leeuw« alhier omver. Gelukkig liepen de inzittenden, de bouwman K. G en zijn zoon van Ouddorp, slechts eene kleine kneu zing op. Spoedig werd de veerkaros over eind gezet en kon de rit voortgezet worden. Tot heden hebben zich voor de va- ceerende betrekking van onderwijzer met hoofdacte aan de Openbare School alhier een drietal sollicitanten aangemeld. De zeemilicien Pieter van Huizen dezer gemeente dér lichting 1899 heeft tegen 1 Augustus j 1. wegens voleindigden Militie-diensttijd zijn ontslagbrief bekomen. Dinsdagmorgen j.l, had de voerman J. van M. van Ouddorp bij het rijden door de z. g. Pieterstraat alhier het ongeluk zoodanig in botsing te geraken met een lantaarnpaal, dat deze werd afgereden. Dezer dagen heeft zich alhier de z. g. knobbelziekte onder de varkens ge openbaard en wel bij den veldarbeider P. v. d. W. Gelukkig is evenwel het varken herstellende en het gezin niet door finan- cieele schade getroffen- Als eene bijzonderheid zij medegedeeld, dat de 86-jarige S. Bezuijen alhier, aannemer van het aanleggen eener steenglooiïng aan het z.g. »Flauwe werk« onder deze gemeente, hoewel de afstand tot dit werk ruim 1 uur loopens is, nog dagelijks deze plaals bezoekt. Maandagmiddag circa drie ure, is door het dochtertje van den Burgemeester, de Edelachtb. Heer S. J. Karsten, de eerste steen gelegd van het nieuw te bou wen raadhuis. Het geschiedde in alle stilte en eenvoudigheid. De knechts en aanne mers werden bij deze gelegenheid rijkelijk onthaald. Pernis. Bij de verleden week gehouden verhuring van tuinland in den polder Ma- droel werden hooge, prijzen gegeven, van 50 tot 75 gulden per halve bunder. De Zegenpolder werd niet gegund, wijl deze f 22 per halve bunder kon opbrengen. De heden tengevolge van de ont binding gehouden verkiezingen van leden der Eerste Kamer hadden den volgenden uitslag I. Vacature Vening Meinesz. Uit gebracht 80 stemmen. Gekozen de heer H. WALLER (a.-rmet 45 stemmen. Mr. S. A. Vening Meinesz (lib.) had 34 stemmen. (De heer J. Waller had 1 stem.) II. Vacature-Viielander Hein. Uit gebracht 80 stemmen. Gekozen de heer W. S J. VAN WATERSCHOOT VAN DER GRACHT fr.-k.) met 4(3 stemmen. Mr. B. M. Vlielander Hein (lib had 34 stemmen. III. Vacature Van Alphen. Uitge bracht 80 stemmen. Gekozen J. D. baron VAN WASSENAAR VAN ROS AN DE (chr.. hist.) met 46 stem men. De heer F. II. P. van Alphen (lib.) 34 stemmen. IV. Vacature-Nebbens Sterling Uit gebracht 80 stemmen Gekozen Mr. W. baron VAN HEECKEREN VAN KELL (a.-r.) met 45 stemmen. Mr. H. A. Nebbens Sterling (lib.) had er 35. De heer W. Engelbrecht kreeg 1 stem. V. Vacature-Van Boneva] Faure Uitgebracht 80 stemmen. Gekozen Dr. P J. F. VERMEULEN (r.-k.), met 40 stemmen. Mr. R. T. II. P. L A. van Boneval Faure (lib.) had 34 stem men. VI. Vacature s'Jacob. Uitgebracht 80 stemmen. Gekozen de heer P. M. G. VON FISENNE (r. k.) met 46 stemmen De heer F. B. s' Jacob (lib.) had 34 stemmen. Voorts zijn herkozenS. VAN VEliZEN (ar. aftr.), met 46stemmen tegen 34 op mr. C. Pijnacker Hor dijk; mr. J. G. S. BEVERS (r.k. aftr.) met 46 stemmen tegen 34 op mr. W. H. de Beaufort; J. P. HAVE- LA AR (chr. his. aftr.) met 46 stem men tegen 32 op mr. N. C. Pierson en 2 blanco biljetten dr. J. WOL- TJER (a.r. aftr.) met 46 stemmen tegen 38 op den heer mr. J. D. Veegens. Uitgebracht 69 stemmen. Gezozen: 11. F. BULTMAN (lib. aftr.) met 44; mr. E. N. RA HIJSEN (lib. aftr.) met 47; mr. H. J. KIST (lib. aftr.) met 48 J BREERAART Kz. (lib. aft.) met 42; M. DE JONG (lib. aftr) met 47; D. LAAN (lib. aftr.) met 48; mr. F. S. VAN NI EROP (lib. aftr.) met 47; mr. W. F. VAN LEEUWEN (lib aftr met 48; en bij eerste stemming, in plaats van jhr. C. H A. van der Wyck /lib mr. S. A. VENING MEI NESZ (lib) met 47 stemmen. Voorts werden op den oud generaal van Marle (a.r.), professor Domela Nieuwenhuis (chr. hist.) en mr. F. Th. Westerwondt elk J9 stemmen uitgebracht Jhr. mr. J. W. G. van Hogelanden en mr. B. M Vlielander Hein verkregen elk 2 stemmen. Gekozen jhr. mr. K. A. GODIN DE BEAUFORT (a.r. aftr.) met 25; en W. HOVY (a.r. aftr.) met 25 stem men. Uitgebracht 33 stemmen. Gekozen jhr. mr. H. M. J. VAN ASOH VAN WIJCK (a.r. aftr.) met 25en jhr. H. P. C. BOSCH VAN DRAKESTE1N VAN NIEU W-AMELISWEERD. (r.k. aftr.) met 24- stemmen. Gekozen: mr. W. J. VAN WEL- DEREN baron RENDERS (lib. aftr.) met 30; mr. J. SICKENGA (lib. aftr.) met 27; mr. S. VAN HOUTEN (lib.) met 28, en jhr. mr. P. J. VAN BEYMA (libsecretaris generaal bij het de partement van justitie, met 30stem men. Prof. Woltjer (a. r.) en L. W. de Vries hadden 20 stemmen. Uitgebracht 39 stemmen. Gekozen D. KNOL WELT (lib. aftr.) met34; J. E. SCHOLTEN (lib. aftr.) met 34 en R. P. DOJES (lib. aftr.) met 33 stem men. Uitgebracht 34 stemmen. Gekozen Mr. J. J. WILLINGE (lib.) lid van de Tweede Kamer, met 34 en mr. G. W. baron VAN DER FELTZ (lib) 29 stemmen, Uitgebracht 43 stemmen. Gekozen jhr. A. H. J. H. MICHIELS VAN KESSËN1CH (r.k. aftr.) met 43 J S. H. BROUWERS (r.k. aftr.) met 42 en mr. LOUIS REGOUT (r.k.), lid van Ged. Staten van Limburg met 41 stemmen. Uitgebracht 57 stemmen. Gekozen W. MERKELBACH (r.-k. aftr.) met 50; \V. 11 PR1NZEN (r.-k. aftr.) met 50; mr. E. H. J. VAN ZINNICQ BERGMANN (r.-k. aftr.) met 57; mr. A. M. SASSEN (r.-k. aftr.) met 50; mr. J. W. VAN DEN B1ËSEN (r.-k. aftr.) met 53; en jhr. P. J. J. S. M. VAN DER DOES DE WILLË- BOIS (r.-k. aftr.) met 56 stemmen. Gekozen: J. E. N. baron SCHIM- MELPENN1NCK VAN DER OYE VAN HOEVELAKEN (ar. aftr.) met 41; mr. F. J M. A. REEKERS (r.k. aftr.) met 41mr. P. C. 'T HOOFT (a.r. aftr.) met 41mr. A. H. M. VAN BERCKEL (r.k. aftr.) met 41. In de vacature Van Pallandt is gekozen C. W. graaf VAN LIM BURG ST1RUM (a.-r.) met 38 st tegen 20 op mr. Vlielander Hein In de vacature Cremers A. baron VAN LAMSWEERDE (r.-k.) met 41 st., tegen 20 op mr. Nebbens Sterling. Overijsel stond juist op 't doode punt en daarom verzochten de liberale leden om de vergadering te verdagen. Iri stemming gebracht stonden ook de stemmen precies gelijk. Toen ver lieten alle liberale leden de vergade ring, zoodat deze wegens onvoltallig heid niet door kon gaan. Vóór de ontbinding bestond de Eerste Kamer uit 27 liberalen en 23 antiliberalen. Na de verkiezingen van heden telt zij reeds 29 antiliberalen en 18 liberalen. En wanneer de staten van Overijsel wederom drie liberalen afvaardigen, dan wordt de verhou ding 29 antiliberalen en 21 liberalen. Vtssclieisj Mi<t<lflliai'liis. Te Vlaardingen zijn binnen geweest de sloepen a.Anna« stuur man I.t Koster met 18 last haring, en >Voor!ichter«, stuurman M. den Braber met 25 last haring. Pernis. Te Vlaardingen is binnen ge weest de logger »Charlois« st. C. van der Steen met 20 last haring. Heden kwam binnen te Vlaardingen de logger »Burgem. Beijen« st. J. van Vliet met 22 last hariug. i'oslerijeBi RIJKSPOSTSP A A R B A NK. Aan het postkantoor Middelharnis en de, daaronder ressorleerende, hulpkanto ren werd gedurende de maand Juli 1904, Ingelegd f 5584,69. Terugbetaald t 3306,85. Het laatste, door dat kantoor uitgge ven, boekje draagt het nummer 3136. In de tnaand Juni 1904, werd in het gansche Rijk: Ingelegd f 4767725,56s. Terugbetaald f 3729609.82s. Het gezamenlijk tegoed der verschillende inleggers bedroeg van het einde dier maand f 11 307647 1,64s. Gedurende die maand werden 10193 nieuwe boekjes uitgegeven, en 3682 boek jes geheel afbetaald Ultimo Juni waren in omloop 1076065. Vei'koojHiigen. Op Vrijdag 5 Aug. 1904, des avonds ten 5 nur te Stellendam aan de Voorstraat voor het huis bewoond door de wed. J. Lodder van Meubilair. Notalis VAN DEK SLUIJS. Woensdag 10 Aug. 's morgens 9 ure Onderscheidene perreelen iueerne- Koode Klavers 2e slag in de Adriana- Eendrachts- Hals- en Woulripapolders onder Stellendam, waarvan dit jaar de 1ste slag is verkocht in het logement van P. Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag 12 Aug 1904: 's namiddags 2 uur ter I erberge van de Wed. 1). Kood- zant te Middelharnis Aardappelen in den van Pallandtspolder te Middelharnis. Nota ris STEHOUWEK. Op Woensdag 17 Aug. 1904, 's avonds ten 6 nur te Dirksland, ter herberge van P. Brooshoofd, 2e snede klavers, op landen onder Stellendam, Mellissant, Sommelsdijk en Dirksland. Notaris VAN DE11 SLIJS. Op Dinsdag 23 Aug. 1904, 's avonds ten 6 uur te Dirksland ter herberge van J. Vroegindewcij Veiling van een huis met erf en grond (het huis van de Algemeene Armen) te Dirksland, aan de Westzijde van den King, kad. Sectie B nommer 1144, groot 11 are en 98 centiaren. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Dinsdag 30 Aug. 1904 'savonds ten 6 uur te Dirksland, ter herberge van 1'. BrooshoofdAfslag van bovenvermeld huis. Notaris VAN DEK SLUiS. flnge^onclegft .^sikken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Geachte Redactie Beleefd verzoek ik onderstaande in uw blad te willen opnemen. De Heer Van Broekhoven achtte het in zijn laatste schrijven eigenlijk de moeite niet waard om zijne tegenstanders te antwoorden. Doch 0111 zijner vrienden wil, (zoo zegt de schrijver), schreef hij het „Nog eens armelijk Christendom." De geachte inzender heeft dan ook zijne vrienden werkelijk willen behagen. Ai het geschrevene, zegt de Heer van Broekhoven is niets beteeke- nend. Toch schreef hij nog een stukje, al waren het ook maar enkel persoonlijkheden. Me dunkt, de schrijver toont hiermede zeer zwak te staan, om in persoonlijkheden zijn kracht te zoeken. Ik neem" dat den geer y- Broekhoven niet kwa lijk, maar ik maak den geaehten inzender attent, dit hij dan een anderen Titel boven zijn stuk had moeten plaatsen. Eerst schreef de Heer v. Broekhoven, er is niets gezegd, doch later neemt hij die woorden weer terug door te zeggen „dat het hem niet mogelijk is in een beknopt art. een aantal punten breedvoerig te weerleggen. Geachte Hoer, U behoeft immers niets te weerleggen, want uw tegenstanders hebben geen argumenten aan gevoerd. Ik heb, waarde Heer, niet nw persoon, wel uw beginsel bestreden. Uw toont evenwel van uit welk kamp U bestrijdt. Van het „niet denkend deel" is weinig goeds voor U of Uwe partijgenooten te wachten, dat beken ik gaarne. Het is mij evenwel eene eer tot dat „deel" te mogen beliooren. Mijne ouders en voorouders behoorden ook tot die sekte. Zij hebben zich niet geschaamd al werden zij in dien tijd voor fijnen gescholden. Ik ben allerminst tot deze partij overgeloopen maar er uit voortgesproten daarom spreek ik met des te meer vrijmoedig heid. Ik belijd, dat de H. Schrift is Gods Woord en verwerp de stelling: Gods Woord is in de Schrift. Waarom verwerp ik deze stelling? Om dat zij de Goddelijkheid der H. Schrift ontkent. Omdat zij voert tot de stelling eener doode the orie - van dhr. van Broekhoven e. a. die zeggen de Schrift bevat vele tegenstrijdigheden. Doch mag ik dhr. van Broekhoven vragen ot het hem nog niet opgevallen is dat dit slechts schijnte- genstrjjdigheden zjjn. De Calvinist weet al lang schrift met schrift te verklaren, het blykt, dat de Heer van Broekhoven dit nog niet kan. Slimmer is 't nog, dat de geachte inzender met teksten gaat bewijzen wat Goddelijk en wat menschelijk is. Nu is dit tocb logisch als voor het eene twijfel bestaat, ook het andere daarmede in nauw verband staande, oo'k te betwijfelen valt. Even te voren zegt de Heer v. Broekhoven weet toch orthodoxen of Calvinisten dat de Bijbel zooveel tegenstrijdigheden bevat. De Calvinisten zijn volgens hem blind en waar allen blind zijn is hij die één oog heeft, Koning. Dat is dga

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 4