Z0MERG0EDFREN. M. DE GAST Zoon, Advertenti'èii. Meufe esi WclaooS. fSarSitfoerichleis. li-HM&öisifir H DIENSTBODE, OUDE NIEUWSBLADEN, Hoeden, Petten enz. A. A. HEGEHSBÏÏRGr, ACHTERWAAHTS t? 1 J. BOE It, voorheen A. 15O fö li. dun oorlog Gemengd Nieuws. Ondertrouwd Arts, ROTTERDAM* T K Juli 1904. C. SLUB Jac SB. IB A X K X A A I m A C IS I A K Kinderwagens en Sportkarren, T SCHILPEBOORD. MIDDELHARNIS. Marktveld, SOMMELSDIJK. van een gedeelte van het te bouwen Raadhuis aan de Besturen van diverse polders. Alsvoren, houdende mededeeling, dat de Rijks bijdrage wegens het geven van herhalingsonder- wijs over 1903 is bepaald op f117.10. Overgelegd wordt het proces-verbaal van de op 28 Juni j.l. door Burgemeester en Wethouders gedane kasopname bij den Gemeente-Ontvanger waaruit blijkt, dat de ontvangsten bedroegen f 19439.62 uitgaven 18749.06'/, Alzoo een batig saldo van 1 690.55'/-, Eene missive van den Schuttersraad van het 12e Bataljon Rustende Schutterij, houdende toe zending van een afschrift van de begrooting over 1904, met een memorie van Toelichting. Besloten wordt deze begrooting, in ontvang en uitgaaf f167.30'L bedragende, voorloopig vast te stellen en van heeren Ged. Staten ter definitieve vaststelling aan te bieden. Vastgesteld wordt de rekening voor het Alg. Armbestuur over 1903, bedragende de ontvangsten f 1568.21 uitgaven 1140.94 Alzoo een batig saldo van f 427.27 Besloten wordt aan het Algemeen Armbestuur over 1905 eene subsidie van f560 toe te kennen. Vastgesteld wordt de begrooting van het Alg. Armbestuur voor 1905, bedragende in ontvang en in uitgaaf f 1307.28. Een schrijven van den Heer Ds. Hage, emiritus predikant, alhier, waarbij hij zijn ontslag neemt als lid van de Commissie tot wering van School verzuim wegens zijn vert rek uit deze gemeente op 1 Augustus a.s. De Raad draagt B. en W. op, aan genoemden heer zijnen dank te brengen voor de door h m als lid en Voorzitter dier Commissie aan de gemeente bewezen diensten. Ter vervulling dier vacature wordt uit de door B. en W. opgemaakte aanbeveling tot lid dier Commissie benoemd de lieer J. L. Bosschieter, gem.-Secretaris, alhier. Besloten wordt: a. tot wijziging der gem.-begrooting 1904 door verhooging der ontvangsten en uitgaven met f 157.10. b. tot af- en overschrijving op die begrooting tot een bedrag van f 105.55. c. tot betaling uit den post onvoorziene uit gaven, dienst 1904, f 27.50. Aangeboden wordt de gem.-rekening over 1993. De ontvangsten bedragen f 15956.26'/j uitgaven bedragen 15212.98 Alzoo een batig saldo van f 743.28'/2 Benoemd wordt eene commissie tot onderzoek dier rekening, waarvan tot leden worden aange wezen, de heeren J. C. Lodder, S. van der Wiele en H. Tanis J. Wz. Benoemd wordt tot waarnemend havenmeester, C. Akershoek Wz alhier, en besloten hem bij de uitoefening voor die functie f 1,per dag als belooning toe te kennen. Na uitgebracht rapport in zake de adressen van J. Komtebedde en W. Bakelaar, betreffende toelating van hunne kinderen op de O. L. school No. 1, wordt besloten afwijzend op bedoelde adressen te beschikken, op grond van de bestaande verordening, waarbij in het belang van den goe den gang van het onderwijs als tijdstip voor toe lating is aangewezen den lsten Mei van elk jaar. De Raad vond geene termen in deze gevallen van de verordening af te wijken, daar de zoon van W. Bakelaar weder op de Bijz. School kan worden toegelaten, indien door hem excuses wor de gemaakt, voor de door hem tegenover den onderwijzer gedane beleedigingen, terwijl ook de kinderen van J. Komtebedde, die zonder geldige reden door dezen van de Bijz. School zijn geno men, weder als leerlingen zullen worden aange nomen, onder de door het Hoofd of het Bestuur dier school nader te stellen voorwaarden. De heer J. C. Lodder vraagt of de architect reeds opgave heeft gedaan van de kosten van het op het raadhuis te plaatsen torentje, hetgeen door den voorzitter ontkennend moest beant woord worden. Verder merkt de heer J. C. Lodder op, dat jde aannemers nog geene gegevens van den architect hebben ontvangen voor eene juiste berekening van de kosten van dat torentje. Besloten wordt bij den architect aan te drin gen om zoo spoedig mogelijk te zenden de ver dere benoodigde gegevens voor de aannemers. Hierna sluiting. Yei'fcoo|>iugen. Zaterdag 30 Juli, 's avonds 6 ure: On derscheidene perceelen Haver en klaver 2e slag te velde onder O-tddorp en Goedereede in het logement van Akershoek te Onddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Vrijdag 5 Augs. 1904 voorm. 11$ uur verkoop van den 6-jarigen dho. oldb. hengst //Asmur// met bijbehooren, door likwidatie. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 5 Aug. 1904, des avonds ten 5 uur te Stellendam aan de Voorstraat voor het huis bewoond door de wed. J. Lodder van Meubilair. Notaris VAN DER SLUIJS. Door de hitte. Uit Steenwijkerwold meldt men aan de Zw. Ort., dat te Havelterberg het kindje van den arbeider J. L. door een zonnesteek is gedood. Gelijk bericht ontving hetzelfde blad uit Losser. Daar is ten gevolge van zonnesteek overleden het tienjarig knaapje van den ar beider P. Veenbranden. Men meldt uit Eibergen aan de N. R. Gt Op bet Haaksbergsche veen brandt het reeds geruimen tijd in de perceelen van kleine ver- veners. Zoolang het zich tot deze perceelen bepaalt zorgen belanghebbenden dat het niet verder gaat en halen hun turf weg. Komt het in de grootere verveningen, dan is het einde niet te voorzien. Van officieel op treden verneemt men niets, hoewel juist op dit gedeelte van het veen nog water genoeg voorhanden is, om den brand te blussclien Ifeibrand. Men had te Amersfoort de hoop gekoes terd, den brand op de heide meester te zijn. Zaterdagochtend is het vuur weer in alle felheid uitgebroken. Een reusachtige rookzuil verhief zich, zwaarder nog dan den vorigen Zondag. Ook de bosschen in de richting der Pyramide zijn thans aangetast en staan in lichterlaaie. Trouw aan de tradities. Maandag werd te Pretoria de eerste steen gelegd van een nieuwe Hollandsche kerk. Bij die gelegenheid hield generaal Botha een redevoering, waarin hij zeide, dat hij, al is de vlag der Boerenregeering verdwenen, toch vertrouwt, dat de leiders der kerk hun werk het bevestigen van de natie en liet in stand houden van afkomst, taal en godsdienst van het land, zullen voortzetten. De heer Wol- marans waarschuwde de Boeren, onder het aanroepen van de nagedachtenis van Kruger legen elke ondersteuning van cenige reli- gieuse beweging van andere zijde. Aanzienlijke geld-dicfstai De koopman S. C., wonende op de Hoog straat te Rotterdam, heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat uit zijn brandkast is ont vreemd een bedrag van f300 aan bankbil jetten van 140 en 1'60, Het vermoeden be slaat, dat ten knecht, die wist waar de sleu tel van de brandkast hing, de dader van dezen diefstal is. Gevolgen van de oorlog Wegens de geweldige uit voortkomende depressie is het getal werk- loozen in Warschou tot 36.000, in Lodz tot 10,000 en in het distriet Kalish tot 8000 gestegen. Ook in andere Russische nijverheids- districten is de toestand troosteloos. De prij zen der levensmiddelen stijgen daarbij aan merkelijk. Moord. De »N. Gron. Ct.& meldtTusschen Winsum en Onderdendam heeft zich Zaterdagnacht een droevig drama afgespeeld. Een boerenknecht uit Bedum was uit met een meisje.» Dit heeft de jaloezie van een boerenknecht uit Winsum opgewekt. Met wraak bezield beeft hij den ander op den weg tus schen Winsum en Onderdendam met een mes eenige doodelijke steken toegebracht en het mes zelfs in één der wonden laten zitten. Het slachtoffer was onmiddelijk dood. De Rijksveldwachter stelde spoedig een onderzoek in. Eerst ontkende hij, maar latei- heeft hij bekend. Zaterdag is hij geboeid naar Groningen overgebracht. Uit wraak, Maandagochtend te negen uren werd uit Goes gevankelijk en geboeid naar Middelburg getransporteerd zekere L. B. Zij wordt \er dacht zekere wed. Goense te Kwadendamme Zondagavond met een spade zoodanig op het hoofd te hebben geslagen, dat de vrouw be wusteloos werden in ernsiigen toestand verkeert. De reden tot deze daad moet zijn dat de aangehoudene tegen de weduwe een wrok had, in verband met een veroordeeling wegens diefstal. Door de tram gegrepen. Zaterdagmiddag is te de Steeg vrouw F., uit Dieren, die uit de poort van het gemeente huis kwam, door de stoomtram gegrepen en onmiddelijk gedood. Zij kreeg een der wielen over het gezicht, zoodat de familie haar slechts aan haar kleeden kon herkennen. Een j,grap5' met ernstige gevolgen. In de arsenaal-kazerne te Bergen-op-Zoom wilde men Vrijdagnacht T., die slapende was, met zijn krib overeind tegen den muur plaat sen. T. werd wakker en raakte met zijn hoofd bekneld tusschen de krib en een muurkastje. Hulp roepen was hem onmogelijk. T. is zeer ernstig aan de halsspieren gekwetst en zal zijn geheele leven lang de gevolgen dezer grap moeten ondervinden. De ongelukkige jongen ligt thans in 't hos pitaal. De hoofddader zal streng gestraft worden. Een oplichter. Een „heer" uiterst correct gekLeeil, kwam te Amsterdam bij een kamarverhuursfer apparte menten bezien en informeerde zeer belangstellend of zij dien dag nog dacht uit te gaan, daar hij nader zou bonchten, wanneer hij die kamers kwam betrekkeu. Na gehoord te hebben dut de juffrouw 's middags om 8 uur do deur uit zou zijn, vertrok do huurder, doch zond om 3 uur een jongetje met een briefje om aan hom ai te geven een oolbertcostuum, dat hij op een dei- kamers had zien hangen. Een argeiooze huisge- nooto gaf het mee. Het zal waarsohijnlijk wel lang duren voor do huurder zijn kamers betrekt. Verpletterd. Bij het Btalion van Ilaiue Saint Pierre is Zaterdag een vroeselijk ongeluk voorgevallen. Bjj een overweg van de spoor roed een goede rentrein een kinderwagon omver, waarin twee - lingen, (een halfjaar oud) die door hun moeder gereden werden. De moeder en een van de kleinen werden op de plaats gedood. Het andere kind had slechts een paar onbeduidende sohram- men. Door het onweder. Zondagavond is de bliksem geslagen in de landbouwsohuur van II. vao Haelst te Weatdorpe. Zes runderen, kippen, kleedingstukken van de knechts en een groote partij heoi werden een prooi der vlammen. Een tweede schuur werd slechts met voreende krachten behouden. Het hoornveo was niet op stal. Verzekering dekt de Bchade. Uit Vlaardingen woidt gemeld: Gisteravond is de bliksem geslagen in een dor wieken en in den kap van den korenmolen van den heer Lcnsveld, staande aan den Galg bode. Er brak dientengevolge brand uit, maar do brandweer was het vuur spoedig meester. De waterschade is aanzienlijk. Een verschrikkelijke brand heett het welvarende dorp Bodony (Hongarije) geheel vernietigd. Hoewel het grootste ge deelte van den oogst reeds binnengehaald was, waren toch nog alle mannen op het veld aan het werk, toen zij plotseling hun dorp, alleen door vrouwen en kinderen be woond, in lichte laai zagen. Een jongen, die een pijp had willen opsteken, had. thuis hel ongeluk veroorzaakt en loen de mijten graan op dezen hof eenmaal brandden en een felle wind de brandende stukken over het dorp droeg, was in uiterst geringen tijd het ge heele dorp een vuurzee. Aan blussohen was niet meer te denken en de wanhopige meu- schen konden aLeeu trachten zooveel als mogelijk het vee uit de stallen te redden. Van 300 boerderijen zijn 260 woonhuizen en 615 stallingen afgebrand en duizenden paarden, koeien en gevogelte zijn in de vlammen omgekomenzes personen hebben bij het redden van vee het leven verloren en meer dan 50 personen zijn zwaargewond. De schade wordt door liet dorpsbestuur op 1| millioen kranen geschat. Ontzettend. Uit Den Bosch wordt gemeld De eerste luitenant der infanterie Ketel, te 's Hertogenbosch in garnizoen en sedert Vrij dag vermist, is jl. Maandag door de daartoe uitgezonden troepen aan den Pettelaarsenweg doodgeschoten gevonden men veronderstelt dat hij in een vlaag van zwaarmoedigheid zelfmoord pleegde. Wat daarmede te doen Te Haarlem doet zich het eigenaardige geval voor, dat iemand weigert zijn leerplich tig kind naar school te zenden, omdat het zou worden geplaatst in de van gemeente wege gebouwde hulpschool aan de Linscho- tenstraat, en zulks met het oog op het gevaar van brand, dat zulk een houten gebouw zou opleveren. Deze reden gaf de man én aan het hoofd der school én aan ie commissie tot wering van schoolverzuim op. Stakingen in 't groot. Uit Chicago wordt gemeld, dat de fabri kanten van geconserveerde vleeschwaren zich voorbereiden op een langdurig conflict met de stakers. Het gelal dezer won't geschat op 54,000 terwijl zich daarbij vermoedelijk een 80,000 werklieden uit de aanverwante in dustrieën (die het voor de stakers opnemen) zullen aanluiten. Uit Fall River (Massachusetts) komt het bericht, dut de werklieden in de katoen spinnerijen daar, ten getale van 36,000, sta ken. Alle fabrieken liggen stil. Uit vrees voor straf. Een drietal schooljongens, allen oud 12 jaren, die op hun school te Homburg katten kwaad hadden uitgehaald, zijn uit vrees voor straf weggeloopen, en kwamen Dinsdagmorgen te Nijmegen hongerig en vermoeid aan. Na dat zij bij de poliiie gevoed en uitgerust wa ren zijn zij naar hun Heimat op transport gesteld. Plotseling. Dinsdagmorgen vond de politie in eender privaten van de Stadsgehoorzaal Ie Leiden het lijk van ren jongen Duitscher, die later bleek te zijn VY. B. oud 27 jaar, behoorende tot het gezelschap van Frits van Haarlem, dat gedurende de kermis in de Stadgehoor- zaal voorstellingen geeft en daar gisteravond voor het eerst optrad. Eenig blijk dat hier aan een misdaad ot moord moet worden ge dacht, was niet op het lijk waar te nemen. Droevig ongeluk De arbeider Jaroo Gruis, in dienst bij de Zusters van Liefde te Sittard, begaf zich Maandag even voor het vallen van den avond met kar en paard naar het veld. Op den weg naar Broeksittard moet, zegt de//L. K.// het p ard eensklaps schichtig zijn geworden en op hol zijn geslagen. G. viel voorover van de kar en kwam zoodanig met zijn hoofd op den harden weg terecht, dat hij spoedig een lijk was. De ongelukkige, een oppassend werkman, was gehuwd en vader van 1 kind. sssirisreHyiiG Ssianielsdijii. GeborenBastiaan z. van Adrianus van der Laan en Trijntje Troost. Aaltje d van Simon Frans Koote en Jannetje Stapel. Kaatje d. van George Springvloed en Cornelia Vroegindeweij. Overleden Sietje Anna Gideon jd. 2 j. en 6 m. iKlddclliarnis. Geboren Suzanna d. v. Marinus de Leeuw en Neeltje Johanna Koote, Lena d v. Jan Koote en Maria Slis. OverledenLena van der Kooij 12 jaar. Oo)($ensplaat. GeborenJacobus z. van Wijnand van der Welle en Semina Goverdina van Nieuwaal. Melissant. Geboren Adrianus z. van Jan van Oudenaren en Sara van Heukelingen. Piina Cornelia d. van Willem de Vogel en Katholijnlje van Oudenaren. Adriana Cornelia d. van Jan Coenradie en Cat- harina den Hollander. Adrianus z. van Beije Both en Eva Grootenboer. Johanna d. van Jo- hannis der Weduwen en Cornelia Molenaar. Petrus Gerardus z. vau Petrus Gerardus van Damme en Jannetje Rooij. Willemina d. van Jan Oorbeek en Barbera van Beek. Gehuwd: Johannes Tieleman 30 j. jm. en Adriaantje de Vogel 26 j. jd. Preitlfebeartcn Sondag 31 «full. NED. IIERV. KERK. Sornmeladijk, vm. en 'aav. Ds. Westrik. Middelharuis, vm. en 's av. Ds. Bruining. Stad, viu. en nam. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Emmen. Ooitgenspiaat, vm. on nam. Ds. Verweij. Oude Tonge, vm. en uam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonga, vm. en nam. Ds. Wentinlc. Dirksland, nam. Ds. de Stoppelaar uit Horkiu- geu. (Coll. Chr. School.) Horkingen, vm. Ds. do Stoppelaar. Mclissant, nam. Ds. de Gidts uit Goederoede. Stellendam, vm. en nam. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. Ds. de Gidts en naai. Ds. Verschoor van Hagestein. Ouddorp, vm. on nam. Ds. Boes. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en 's av. (Doopsb) Ds. Steketee. Stad, nam. Ds. Steketee. Den Bommel, vm., eu 'sav. leeskerk. Ooitgenspiaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 'sav. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en 'sav. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Melissant, vm., nam. eii 'sav. Ds. Hartkamp. Horkingen, vm., nam. en 'sav. leeskerk. Ooitgenspiaat, vm. en nam. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Mackenze. VRIJE EVANGELISATIE. Ooitgenspiaat, (Langstraat), geen opgaaf. Ned. Hcrv. kerk. Beroepente 's-Graveland, ds. Lekkerkerker te Montfoort. Aangenomennaar Egmond a/d Hoef, door dhr. Swijghuisen Reigersberg, cand. te Groningen. Naar Veenendaal, door ds. Jongebreur te Jaarsveld De toezegging van beroep naar Arnhem, door di-. de Bie, pred. te Kethel. Naar Einden, ds. Appeldoorn, te Gorredijk. Bedankt: Voor Ter Heyde, door dhr. v. d. Put, cand. te Arnhem. Voor Garrelsweer, door Dr. Kan Jr., te Boyi. Voor Ochten, door ds. v. d. Waal, te Overschie. Voor Leeuwarden, door dr. de Sopper, te Velsen. Voor Krommenie- dijk, dhr. Swijghuisen Reigersberg, cand. te Gro ningen. Weref. Kerken. Beroepente Whitesville (Noord-Am.), dhr. Jansen, cand. te Bolsward. Drietalte Zwijndrecht, ds. Douma te Alblas- serdam ds. Mulder te Molenaarsgraafen ds. Ploos van Amstel, te Zwolle. Ds. G. de Braai, pred. bij de Geref. Kerk, te Oosterbeek, sedert 2 Februari 1896 aldaar werk zaam, die na meer dan 33-jarige Evangelie-bedie ning emeritaat nam, zal Zondag 28 Aug. zijn afscheid nemen van zijne gemeente en zich daarna te Riet metterwoon vestigen. Bij de Ned. Herv. Kerk waren op 1 Juli 173 predikantsplaatsen vacant, of 15 minder dan op 1 Januari van dit jaar. Voor deze vacaturen zijn thans nog 42 candi- daten beroepbaar. Brielle, 25 Juli. Boter f 0.63 tot f 0.Eieren f3.50 per 100 stuks. Rotterdam, 25 Juli. Buitenl. granen stil. Rogge por 2100 kilo: Taganrog naar kwaliteit f125 a f130, 120/121 kg. Petorsb. f130 a 130.50, 119/120 kg. dito f130. Gerst per 2000 kilo: c.a. 60 kg. b.o.g. Zwarte Zee f 104, 60/61 kg. Ttganrog stoom, f 104 a 105. Mais per 2000 kilo: Amerik. Mixid uit aangek, en binnen een paar dagen verwachte boot f115 gest., grove Donau fill a 113 naar kwaliteit. Binnenl. granen. Jar. tarwe. Per heet. f 0.a 0.per 100 kilo a 0.a 0.nieuwe do p. III. {7.a 8.—, p. 100 kilo f 8 50 a 9.50. Rogge f4.50 f 5.25 per Hl. Wintergerst per 100 kilo f 7.25 a 7.75. Zomer* 0.a 0.eu Chevalier f 0.afO. Haver per 100 kilo f 6.75 a 7.20. BI. erwten f 0. a J'O.mindere f 0.a 0.Witte boonen f0,a a 0.Bruine boonen fO.— a fmindere f0. a 0.Koolzaad f 7 60 a 8.20 per Hl. Veemarkt. Aangevoerd heden 139 vette runderen, 379 vette kalveren, 1 nuchter kalf, 1451 schapen of lammeren, 381 varkens, biggen, 0 paarden. Run deren 24 a 34 ct., kolveren 29 a 41 ct., schapen 25 a 30 ct., lommeren 32 a 36 ct., varkens 17 a 21 ct. id. lichte voor export 17 a 18 cent per 1fu kilo. Aardappelen. Brielsche kralen f 2.a 2.25. Gol- derscho kralen f2.a 2.20. Zeeuwsche eieren f 3.50 a i 3.60. Overmaasche dito f 3.80 a f 4.de 100 stuks. Zoetem. kaas f25.a f26.per 50 Kilo. Vlas. 2?iets aangevoerd. Amsterdam, 25 Juli. Aardappelen. Katwijker zand f 2.50 a 3.75. Friesche borgers f 1.S0 a 2. Katwijker muizen f 2.20 a 3.VYestl. zand f 3.50 a f 4.Andijker muisje3 f 2.40 a f 2.70, dito blauwe f'2.40 a 2.60 per H.L. Veemarkt. 233 Runderen, vette 1ste kwal. f 0.C6 af0.70, 2e kwal. f 0.64, 3e kwal. f 0.56 per Kg., 160 Melk- en Kalfkoeien f125 a f290. 55 nucht. kalveren f 9.a f 17.564 vette varkens 34 ct. a 36 cent. Rijnkantrrs 39 et. a 41 e,t. Overzeesche 37 a 39 ct. per kg. c'B'espoucBciil se. Wegens ziekte en afwezigheid der Redactie moeten ingezonden stukken tot een volgend nummer blijven overstaan. Administratie. EVERT VAN SCHAÏK GEVRAAGD met 1 Sept. a.s. een bij W. GEBUIJS, Landbouwer, onder Ooltgensplaat Tegen I November a.s. gevraagd een zindelijke M bij A. C. BREESNEE. onder ëferU Oude Tonge. is thans te consulteeren 0p0Bijstuin 20. lj0tT Spreekuren: 144 en 7—8. '9 P Gouda, Ouddorp, UIENTJE TANIS. Huwelijksvoltrekking 11 Augustus. De Heer en Mevrouw MIJS-van Buuren betui gen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij de geboorte hunner dochter onder vonden. Onzen iiarI<*K||kc» flunk aan allen, die hunne deelneming betuigden bij het overlijden onzer geliefde dochter en zu s 1 er Wed. P. C. HEYMANS- de Wolff. A. HEYMANS. Dirksland, 22 Juli 190L een partijtje waar onder „Nieuws van den Dag," „De Wage- ninger," „Hope Israëls" en 9 jaargan gen (18751883) „De Standaard," bij I. DE WINTER, Koopman te Oude Tonge Ondergeteekende bericht bij deze, dat hij vanaf he den eene zaak zal openen in Mij beleefd in Uwe gunst aanbeve lende, verblijf ik gaarne, Uw Dw. dn>\, SOMMELSDI.JK, Nieuwstraat. TANDARTS. Laan ran Meerdervoort 40, 's HAGE. Is op den eersten Donderdag ran iedere maand te consulteeren in het Hotel MEIJER te Middelharnis, voor alle Mondziekten en plaatsen van Kunst tanden. en vooruit werkend het allernieuwste model, met rond kokertje, hagel splinternieuw, zoo uit de kist, 8 jaar garantie, schriftelijk, te koop voor lid GULDEN, ook op ter mijnbetaling, 50 cent per week, door geheel bet rijk. Oude machines worden voor den hoogsten prijs ingeruild, bij W. VER MEULEN, Hoogstraat 78, Rotterdam, Amsterdam, Dordrecht en Culemborg. Meukelhandel, Uiddelharnis. Voorradig een partij nieuwe zeer solide, in a'de prijzen, alsmede MA.'iiOXME Bi AST BW, Schuiftaf Is, Stroo,- Mat,- en Weenersioelen, Een groote partij SpiegeJs, Schilderijen, geschilderde Kasten, Tafels, enz, enz. Te veel om op te noementegen concurreerende prijzen. Aanbevelend, De ondergeteekende bericht bij deze de ontvangst eener uitgebreide keuze bestaande in fijne ZWART KAMGAREN en FANTA1SIE COSTUUMS in alle kleuren en maten. Ook gekleede JASSEN en BROEKEN afzonderlijk. Wegens de groote voorraad, die uit de eerste band wordt betrokken, kan alles tegen scherp concurreerende prijzen worden opgeruimd. Wederverkoopers genieten flink rabat. WESTDIJK 161 en 165 Effecten-, Kassiers-, Assurantie en Administratiekantoor Telegram-Adres BEWAST,-SOMMEIiSKIJiR. Bezorgen den In- en Verkoop van Effeoten op alle Binnen- en Buitenlandsehe Beurzen Knopen en verkoopen alle Coupons, Cheques en vreemde Banknoten. Slutfcn Prolongation en Buleeuitigen op Effecten. Keuen gelden a deposito. ÏHCHSSeering op Binnen- en Buitenland. Bezorgen gelden onder Hypothecair verband op Landerijen eu Gebouwen. Verstrekken tegen soliede Borgstelling tijdelijke voorschotten. Agentschap der ssurantie Compagnie 771 te Amsterdam tegen Brandschade van Ge- oonwen en Roerende Goederen met vaste zeer billijke premiën. Sluiten Verzekeringen per post op Geldswaardige Papieren en Bankbiljetten en per toomboot of schip op alle Roeronde Goederen. Correspondenten van diverse in Nederland gevestigde Hypotheekbanken. Sluiten verschillende Levprsverzelr livigc-n-raeten IBatferiSassi, I8V1G No. 26. Fabriek cn Magazijn vnn solide en net bewerkte Meubelen, Spiegels, Klokken, enz, Groore voorraad, ruime keuze, Mahonie Noten Eikenbouten en geschilderde Linnenkasten, Kruisvoét-, Salon- eu Schuiftafels, Wee- ner-. Rietmat-en Strooaiais'oelen. Groote sort ering gestoffeerde Meubelen. Compieie Silon-, Eet- en Slaapkamer-Ameublementen tot scherp concur reerende prijzen. SOLIDE AFWERKING. GARANTIE. Let svp. uitsluitend op Hang No 83».

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 4