OUDDORP. VERLOTING Photographic, DRUKWERK Boeran-LeeiilMk Adverlenliën Vraagbaak. Antwoorden of uiededeelingen ®e OorSog. Ean Veerkaros en Wielslede, I! Fir.ua Wel W A&ERSBBEK i Ca. PAARDENMARKT Vrije Paardenmarkt KATÏÏÏÏEBOTEE D. Slager net M Hozijn- wijnazijn ilundvieescU, EL1AS HASTOSS Mz, Goudenen Zilveren werken, Westdijk, Middelharnis. GLASWERK iet zilver gemosteerd. „Middslhamis-Sommelsdijk" die, wij begrijpen het, ruëT dagelijks tot strafzaken leiden. Mijn wenseli is daarom dat dit goede voorbeeld moge gevolgd wor den, en streng ook, vóór dat de Regeering er eens toe zou overgaan aan dergelijke ad vertenties perken te stellen en daarop een eensuur in te voeren. Men leze in het N. v. d. L).: „Echtscheiding. Dames uit dennetten stand, die echtscheiding wenschen, wenden zich tot kantoor enz.*) Slaging verzekerd. Strengste discretie." Men ziet er de menschlievendheid van in. Nette Dames. Dat zijn natuurlijk dames die kunnen betalen. Slagen verzekerd. Wat al schandelijke middelen moeten daarachter niet verborgen zijnWeer iets voor den officier van justitie om een oog in het zeil te hou den en de heeren en juffrouwen van bedoeld kantoor onder een net, zacht, geoorloofd po- litie-toezicht te stellen. Dat huwelijk: dat weet wat! Oude en nieuwe Malthusleer, ge makkelijke scheiding: de advokaten die een verzoening tusschen echtgenoolen trachten te bewerken, zijn maar sullen. Daarom, groote, a'lergrootste en minder groote liberale en andere bladen met mijn hoed in de hand nader ik u met het eerbiedig verzoek: weest nu eens flink en weigert nu toch eens al die sehuinsche, neen, die vieze advertenties 1 Het criterium daarvan is heusch zoo moeilijk niet te onderkennen, en ieder weet wat dit voor advertenties zijn. Dagelijks lees ik in en leer ik uit uwe kolommen ja, ik geniet ze dikwijls, en zelfs de wekelijksehe preek van het Nieuws van den Dag (ik ben er speciaal voor geabonneerd) neem ik wel degelijk tor harte. Daarom, daarom bid ik u (en anderen niet mij); vernieuwt uw ps van achteren, of welontdoet u van dat sehuin sche gezelschap dat we zoo dikwijls in uw net rijtuig aantreffen; ik schaam me dikwijls mijn oogen uit mijn hoofd. Doet dat nu eens! Doet het ter wille van de solide repu taties van ons lief, onvergelijkelijk liefland Robert Vorstman. Aachen, 14 Juli 1904. Het is een forsch, maar desniettemin volko men verdiend woord, dat hier door den heer R. Vorstman geschreven wordt. Moge het eindelijk eens tot algemeene wering der bedoelde aankondigingen leiden Want dat deze advertenties groot nadeel aan richten, niet alleen zedelijk, maar ook licha melijk, is nog onlangs op de vergadering der „Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst" zeer nadrukkelijk betoogd. Het wordt hoog tijd, dat daaraan paal en perk worde gesteld. Zullen ue directiën van zoovele onzer bladen daarmede wachten, totdat ze door de overheid worden gedwongen We hopen voor haar, dat ze 'tniet tot dit uiterste zullen laten komen. s>) wij laten hier naam en adres achterwege. Red. C. TbiDs» esï ILamlbouw. DE PROEFVELDEN VAN »LANDBOUW-ONDERWIJS.« IV. Bij den heer J. A. SLIS Dz. te Ooltgensplaat werd nog een tweede proef genomen. Een cultuurproef met aardappelen (verschillend pootgoed) namelijk. Er waren evenwel slechts twee soorten pootgoed: stukken van heele groote knollen en gewone poters beide van zoogenaamde Bonte. Over het ontstaan van dit proefveld vertelt ons het Verslag de volgende geschiedenis. In 1902 lag bij den heer SLIS een stuk aardappelen waar er ontzettend veel waren weggebleven. De planten die er stonden, hadden een zeer ruimen stand daardoor. De giond verkeerde in zeer goeden bemestings toestand en zoo kwam het, dat er bij den oogst aardappelen voor den dag kwamen van buiten gewone grootte. Voor den handel waren ze ongeschikt en daarom besloot men, ze in twee of drie stukken gesneden als pootgoed te ge bruiken en de opbrengst te vergelijken met die van gewone poters. Bij vroegere gelegenheid hebben we er al eens op gewezen, dat in zoo'n geval volgens de theorie en ook blijkens practische proeven 't voordeel aan den kant der stukken is. Ook hier, bij deze proefneming was 't resul taat in overeenstemming daarmee. Waar stuk ken als pootgoed gebezigd waren, oogstte men 110 H.L. eetaardappelen en 40 H.L. poters en van 't perceel, waarop men poters had ge bruikt voor zetgoed kwam 84 H L. eetaard appelen en 28 H.L. poters uit den grond. De heer J. KARDUX te Middelharnis nam een proef, welke de Vereeniging niets kostte. Het doel hiervan was, om het Kunstroet, waartegen indertijd de heer Van Bijlevelt ge waarschuwd heeft, eens aan het werk te zien. De hier en daar zoo aangeprezen stikstof mest zou worden aangewend op suikerbieten. Het proef veld was een akker zware klei, gelegen in de Oostplaat. Wie de moeite doet, om het staatje hier onder eens te bekijken en dan vooral eens let op perceel IV en V, die hoeft niets meer te vragen. Wat er dan ook nog is te leeren uit de tabel, dat is gemakkelijk te zien. v A, Meststoffen. Opbrengst per K.G. Alles per gemet (0,4592 H.A.) II III IV V VI 250 super bij 't zaaien. 125 chili bij 't opeenzetten. 250 KG. superph. bij 't zaaien. 125 K.G. chili in 2 keeren. 180 K.G. chili bij 't :.sr'en. Geen mest. 3 H.L. kunstroet. 200 K.G. ammoniak-super- phosphaat bij 't zaaien. 15124 15095 16360 14320 14670 16591 m. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. zijn met hetzelfde nummer gemerkt ala de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 703. Hoe komen maden in sommige uien. 704. Welke kunstmest is 't best voor andijvie Antwoorden en mededeelingen. 700. Tegen koolrupsen. Probeer eens of gie ten (niet in de zon) met aftreksel van slechte tabak niet helpt. 701. Of de eerste vruchten van een pruimen- boompje goed zijn Ik zou niet weten, waarom niet. Of is 't een boompje, dat van een pit gekweekt is? In dit geval zult ge niet veel pleizier er van hebben. Ent dan op 't stammetje als 't goed gezond is ten minste een of meer stekjes van beslist goede soort. En wat de bladluizen aangaat Daar moet ge met een spuit achter aan. Met een krach- ligen waterstraal, liefst met zeep en tabaks water er in opgelost, schijnen die beesten ïqo weinig op te hebben dat ze zich laten vallen gn spoedig sterven. Zonder spuit is er weinig tegen te doen. 702. De geschiedenis van den meikever. De kevers die ge einde April of begin Mei ziet vlie gen zijn na al dood. De wijfjes hebben in den grond eitjes gelegd en uit die eitjes komen maden welke dtiar drie of vier jaar leven en heel wat schade doen. Dan verpoppen ze zich en uit de poppen komen volwasschen kevers. ^daSen-Generaai Sluitingszitting. Op de gebruikelijke plechtstatige wijze werd Zaterdagmiddag 23 Juli de zitting der Staten- Generaal gesloten. Even voor 3 uur verliet de president-Minis ter, Dr. Kuyper, in ambtsgewaad gekleed, in een gala-rijtuig van het Hof het Koninklijk Paleis in het Noordeinde. De koets werd voor afgegaan en gevolgd door detachementen cavalerie. Zeer veel belangstellenden woonden het ver trek van het IJaleis bij en groetten den Minis ter eerbiedig. Ook op het Binnenhof had zich een talrijke menigte verzameld. Aan den ingang van het Tweede Kamer gebouw werd den vertegenwoordiger van H. M. de Koningin militaire eer bewezen door een detachement jagers. De soldaten, en haie ge schaard voor den ingang, presenteerden de geweren toen Zijna Excellentie uit het rijtuig steeg, en dit, na het uitspreken der rede wederom besteeg. De Troonzaal was tegen het sluitingsuur van de Kamerzitting goed bezet. Het bureau met den voorz. van de Eerste Kamer in zijn van goud fonkelende generaals-uniform in het m'dden, schitterde door den glans der staatsie- kleedij. Door den Veorz. de heer Echimmelpenninck v. d. Oye, werd eene commissie benoemd, be staande uit de Heeren: Mr. H. J. Kist, f. L. Duymar van Twist, Jhr. Mr. V. E. L. de Stuers. Dr. J. Woltjer, Mr. R. van Veen en Mr. E. A. Smidt, om den Minister te ontvangen en uitge leide te doen. Nadat de Minister de zaal binnengeleid was, plaatste hij zich voor den troon en sprak de volgende rede uit Mijne Heeren. Gedurende deze zitting van de Staten- Generaal kwamen onderscheidene maatre gelen van wetgeving tot stand. Een met Frankrijk gesloten overeenkomst betreffende de vvederzijdsche invoer uil onze koloniën en uit Frankrijk en de Fransche koloniën, werd door u goedgekeurd. Een beschikbaarstelling van gelden voor den bouw der tuchtscholen, bracht de Kinderwetten een stap nader tot hare in voering. Eenige artikelen van het Wetboek van Koophandel ondergingen eene wenschelijk gebleken wijziging. Voorstellen tot herzienning van de Ge meentewet en de Wet op het Krankzinnigen wezen mochten uwe medewerking ver werven. Het aan de Nederlandsche Bank ver leende octrooi werd verlengd en herzien. In verband hiermede werd besloten tot intrekking der muntbiljetten en tot het toe kennen van de hoedanigheid van wettelijke betaalmiddel aan de biljetten van de Ne derlandsche Bank. De wet tot herziening van de belast bare opbrengst der bebouwde eigendommen onderging eene noodzakelijke verbetering, en in de wet op de vermogensbelasting werd een recht tot navordering opgenomen. De aanleg en exploitatie en het gebruik van telegrafen en telefonen werden nader wettelijk geregeld. Bepalingen betreffende de Mijuontgin- ning werden, met wijziging van de bestaande Mijnwet, vastgesteld. De aanleg van onderscheidene werken van algemeen nut, werd bevorderd. De oprichting van een Departement van Landbouw in Ned. Indië werd door U mogelijk gemaakt. Omtrent het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling der wet op het Hooger- Onderwijs, werd met de Eerste Kamer geen overeenstemming verkregen. Met het oog op de hierdoor ontstane ongelegenheid heeft H. M. de Koningin besloten die Kamer te ontbinden, en zullen de Staten der onderscheidene gewesten eerlang tot samenstelling van een nieuwe Kamer overgaan. De Koningin heeft mij opgedragen U, mijne heeren, dank te zeggenvoor den ijver en de toewijding door U betoond in 's lands belang. In naam der Koningin verklaar ik deze zitting van de Staten-Generaal te zijn ge sloten. De Minister werd door de Commissie weer uitgeleide gedaan, waarna de vergadering uit eenging. RUSLAND EN JAPAN. Yoor de zooveelste maal wordt gtmeld, maar nu met meer stelligheid dan anders, dat de groote slag aan den gang is. Koeropatkin zou te rade zijn geworden, dat het beter was om de oprukkende Japanneezen te weerstaan, dan kans te loopen door hen omgetrokken en van zijn basis afgesneden te worden. De Russische opperbevelhebber zegt al thans, dat op zijn bevel den Sisten Juli een voorwaartsche beweging is ondernomen uit Tahoean naar liet Oosten, langs de etappelijn naar Tsjioediapoetse, en naar het Zuiden langs den weg van de rivier Lnukhe naar Soujatiantse, waaruit men dan in Petersburg concludeert, dat de Russische hoofdmacht ten Oosten van Liao jang het oogenblik gunstig of noodzakelijk heeft geacht, om het groote gevecht met de Gelen te beginnen. Reeds liep het gerucht dat Koeropatkin de overwinning had be- j liaald maar het vervolg van des generaals eigen telegram is er nog niet eens en dus kan men dat gerucht veilig als voorbarig beschouwen. De licho de Paris verneemt uit Peters burg, dat de generaals Keller en Ilersjqj- man de leiders zijn van de gecombineerde beweging. De actie van de Russen zou noodig geworden zijn, omdat generaal Koeropatkin nog niet klaar is met zijn concentratie te Diao-jang en er daarom belang bij heeft den Japanschen marsch tegen deze laatste plaats te stuiten. Wat hie. van zij, men begrijpt dat de Russen in een toestand van zenuwachtige spanning verkeeren. Het leger an generaal Okoe is, volgens de Russische schattingen, aldus saamge- steld drie divisiën, te zamen 52 000 man met 150 kanonnen, een cavallerie brigade van 11)00 sabels, een afzonderlijke afdee- ling artillerie 2000 man met 108 stukken totaal 55000 man met 264 stukken. Nodzoe's leger telt 48.000 man met 144 "-tukken, bovendien weer een afzon derlijke arlillerie-afdeeling te zamen 50.000 man met 252 stukken; terwijl het leger van Koeroki geschat wordt als volgt 12e divisie 20.000 man met 60 kannon nen, 2e en 8e divisie, elk 16,000 man en 48 stukken, een cavalerie brigade van 1000 sabels totaal 55.000 man met 156 stukken. Tegenover de Russische troepen staan hier dus ongeveer 158.000 man met 672 stukken geschut. Het belegeringscorps van Port-Arthur, eindelijk, telt 40.000 mm met 120 stuk ken veldgeschut. Men moet echter in alle gevallen de verliezen, de zieken enz. van het boven staande afrekenen. Daarentegen tellen de 6e en 7e divisie ongeveer 40.000 man met 120 stukken, en beschikken de Japanneezen over 19 reserve brigaden van 28.000 man met 84. stukken het algemeen totaal (bruto) zou dus zijn 260.000 man met 996 stukken. Ook al zijn 1111 geen versterkingen van belang meer te verwachten uit Japan, en al neemt men een groeten aftrek aan voor verliezen enz., dan schijnt deze macht toch heel wat aanzienlijker dan het leger, dat Koeropatkin er tegenover kan stellen. Het meest de aandacht trekt natuurlijk de streek, waar Koeroki met de hoofdmacht vau zijn leger ageert. Kr vjjn twee tele grammen van dit deel van het oorlogs terrein een Russisch, dat spreekt van een mislukten Japanschen aanval, op den Sibei- liu-pas en een van Koeroki, dat een aanval op Hsihoyeng vermeldt, maar dan een, die gesiaagd zou zijn Blijkbaar geldt het hier dezelfde operatie, want de Sibeilin-pas ligt even ten zuiden van Hsihoyeng. Men krijgt hierdoor een aardig denkbeeld van de waarde van offi- cieele telegrammen. Het voornaamste, en waar het ten slotte op aankomt, is echter gelijkluidend: de Russen trokken terug. «Overste Zibulski trok eerst terug, toen alle troepen bevel ontvingen te retireeren//, seint Koeropatkin. En Koeroki meldt: 'ds Avonds tegen 8 uur was Hsioyeng en omgeving in onze handen". De uitslag van dit gevecht beteekent in ieder geval dat Koeroki weder een eind gevorderd is op den weg naar Moekden en dit feit kan dan wel bij den Russisclien opperbevelhebber den doorslag hebben ge geven, om een poging te wagen tot het stuiten van den opmarsch der Gelen. Ziehier de beide laatste telegrammen, die op de krijgsoperatiën te velde betrek king hebben. Eerst dit uit Petersburg Generaal Sacharof meldt aan den generalen staf, dat zich in de omgeving van Ben- sihoe, op den linker-oever van de Taitsihi, afdeelingen van de Japansche voorhoede bevinden. Zi] zijn ongeveer 2 bataljons sterk en gewapend met mitrailleuses. Achter hen zijn in de richting naar Sihepoe en Panseja-poedsie naar rechts belangrijke infanterie-afdeelingen van den vijand met 30 kanonnen échclonsgewijze opgesteld. Eu dan deze depêche uit Tientsin, belangrijker, maar minder vertrouwbaar Een (elegram uit Nioetsjwang meldt dat Zaterdag een gevecht plaats had bij T.1I1- soejtong, op 6 mijlen afstand. Het resul taat was gunstig voor de Japanneezen. Een later telegram bericht, dat de slag die buiien Nioetsjwang geleverd wordt, van de daken der huizen af kan gade geslagen worden. In het gevecht dat plaats had, verloren de Russen 700 man. De Japanneezen trokken langzaam naar Nioetsjwang op, waar groote opwinding heerscht Dat wijst dus ook op een actie van beslissenden aard maar toch kan het nog best wezen, dat het groote gevecht, schoon door de Russen niet meer vermeden, een poosje uitblijft. Oorzaak: het weder. De twee weken prachtig weer, zoo meldt de. correspondent van de Times in Koeroki's hoofdkwartier, zijn nu gevolgd door stroo men regens, zoodat het met het mooie weder wel voor een poos uit zal zijn. En dan seint hij verder, dat i'e Japan neezen hun centrum en hun rechtervleu gel wel voortbewogen hebben, maar dat er geen teekenen zijn van een algemeenen opmarsch. De Russen in het front zullen denkelijk niet opnieuw slag leveren, meent de correspondent ook nogdoch dat is natuurlijk een gissing, die door Koeropat- kin's depêche niet bevestigd wordt. Alles te zamen genomen, verkeeren we echter, gelijk al zoovele dagen, nog in een toe stand van afwachting. Wenipnffd Nieuws De droogte. Ia do Ardennen neemt do droogte den vorm auu van een algemeene ramp. Overal is gebrek aan water en de weidon zijn totaal verschroeid. Hier en daar kost het water 5cts. per emmer. Men vreest, dat het bezoek der vreemdelingen, die anders bij duizenden naar deze 6treek ko men, er bedenkeljjk onder lijden zal. Door de langdurige droogte ondervinden elders vele bedrjjven stoornis. Zoo wordt uit Berlijn geuie'd, dat velschillende fabrieken stop zjjn gezet om de dioogte, waardoor ongeveer 70,000 arbeiders werkeloos zjjn. De Weensche oorreBpondeut van daN.R.Ct. sebrijlt De doiheid en do tropische hitte, waaronder wjj sinds weken gebukt gaan, doen het ernstige voor den oogst vreezen. Nog een voertien dogen zulk weer, eu hjj is 11 islukt. De bladen vallen nu reeds van de stndaboomeii, en de weilanden buiren zjjn geel gebrand. Overal hoort men over gebrek aan water klagen over het op drogen der bronne 1 en over bosch- en weido- braoden door onvoorzichtigheid, zooals wegwor pen van luciters, veroorzaakt. De waterleiding alhier is half leeg en de hoofdkranen wordon uit zuinigheid half toege draaid. We hebben hier dagen vau 88° F. in do schaduw; en de muren der huizen stralen 'auvo'ids een zeer hinderljjke warmte uit. Pro cessies worden in de dorpen gehouden om regen, en er komt gebrek aan groenlen. Die er zjjn, moet men bovendien duur betalen. Nog niets veranderd. Ondanks do aanwezigheid der Europeesche consuls gaan de Tnrksohe soldaten en do Koer den voor in dan omtrek van Moopj' te plunderen en te moorden. Een zeslal kleine plaatsen zjjn als 'c ware geheel vernield en te Ovezguuk zjjn 19, te Tergerank 9 en te Ghegathouo 8 per sonen gedood. Verscheidene Ijjken liggen op st-aat vrouwen eu meisjes begaan zelmiooid cm goweldadigde auurandigen te ontgaar. En de consuls Btaan daar machteloos tegenover het is den Armeniërs zelfs verboden zich met hen in verbinding te stellen. Do Turksche po litie begaHt gruweljjke handelingen, alles onder don sohjjn van Armenische oproerlingen op te sporen. In blcekwiiter verdronken. Te Amsterdam is Zaterdag een kind van 14 maanden op de plaats achter de ouder lijke woning in een tobbe met bieekwater gevallen. Do ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Overreden. Zaterdagmorgen werd te Naarden de war moezier H. v. d. Berg, zittende op zijn groen- tekar, door de Huizer stoomtram over reden, met het gevolg dat hij kort daarop overleed, en de voor de kar bespannen hit moest worden afgemaakt. Gevolgen van baden en zwemmen. Omstreeks zeven uur Maandagavond, spar telden twee jongens van een jaar of acht in het oreede etl diepe water van 't Westerdok te Amsterdam. Een er van werd spoedig door eenige burgers op het droge gebracht, de andere, die reeds zinkende was, werd opge- dregd door de havenpolitie van't Westerdok. In het havenkantoor werden met goed ge volg de maatregelen lot redding van drenke lingen op hem toegepast. Nadat hij weer tot bewustzijn was gekomen, werd hij per bran card naar het Gasthuis gebracht. Te Stavoren vroeg het baden een offer. De 10-jarige O. Bakker was met enkele an dere jongens in zee gaan baden en schijnt zich te ver van den wal te hebben begeven. Wel werd in allerijl, toen men bet gevaar bemerkte een vlit uitgebracht en de drenke ling in de nabijheid binnengedragen, doch alle pogingen 0111 hem te behouden, bleken vruchteloos. Volle drie uren was de gem.-geneesheer de heer S. van Danlzich tevergeefs bezig de levensgeesten, zoo mogelijk, op te wekken. Zaterdag waren in de Rijkshaven te Hoek van Holland eenige jongens aan het zwemmen. Reeds waren alle jongens op één na zich weder aan het kleeden, toen er een stoomschip voorbijvoer en het water zoo sterk zoog, dat deze jongen meegezogen werd en voor er hulp geboden kon worden jammerlijk verdronk. Hoewel men onmid- dolijk is gaan dreggen is het nog niet gelukt het lijk te vinden. De ongelukkige is een zekere J. 16 jaar oud. Droevig ongeval. Te Hoenderloo had een droevig ongeval plaats. Het 11-jarig dochtertje van den mo lenaar P., water willende putten, had het ongeluk in den 65 voet diepen put Ie vallen. Tot laat in den nacht was men te ver geefs bezig bet lijk op te visschen. Einde lijk gelukte het een metselaar door zich in den put te laten afzakken, het lijkje boven te brengen. Dood getrapt. Te Nienwesluis is Zondag de melkboer De Waal, bezig zijnde een koe te melken, waarschijnlijk doordat het dier door een insect werd gestoken, zoodanig door de koe getrapt, dat hij kort tl rna aan de bekomen wonden i«' overleden. Aardiieioau'a'iipagiie. In de Pans gi eindigde aardöeiencnmpagne is van he" station ie Beverwijk verzonden niet minder dan twee mi üoen zes-honderd- acbt-.'ü-zosiiy duizend negen-bonderd-zes-en vijftig k.G izegge 2 668.056). In het geheel wordt de oogst op ongeveer 4 millioen K.G, geschal. Nooit is die zoo groot geweest, terwijl de prijzeu op een zeer tievredigende hoogte bleven. Dood gevonden. Te Barendreeht had Zondagmorgen een treurig ongeval plaats. De 18-jarige land bouwerszoon Frans T. werd op een stuk kiaveriand dood gevonden. Een revolver lag naast het lijk. TE KOOP: beitien nieuw, en een in g ;edeu Staat zijnde Tilburry met Qrieiingwagen. Ook genegen te ruilen. Adres: B KRUIK, Mr. Wagenmaker Ooltgensplaat. Vernieuwd eo vergroot. Ruime logeer kamers. Gelegenheid tot Pension. Beleefd aanbevolen, 34 BH m M 3 H EN te OUDE TONGE. De Commissie tót bevordering van de Paar denmarkt to OtiDF. Tokoe mankt bekend: Dat op VALUE® A.<* SS September e.k. aldaar eene zal worden gehouden. Dat bjj gelegenheid van die markt zal worden gehouden eene vnn Paarden, Landbouwwerktuiqen en Gereedschappen. Dnt al de te verloten Paarden, zoo mogelijk op de markt zullen worden aangekooht. Dat do prjjs der Loten is bepaald op 60 cent per stuk, 11 stuks voor 6.en 55 stuks voor ƒ29.25. Dat de Loten verkrijgbaar zijn bij den Seoretaris, De Commissie voornoemd, P. VAN SCHOUWEN, Voorzitter. G. VAN DEN BOGAARD, Secretaris. II R L I J K E fijne qualiteit, In vaatjes van 10 en 20 halve kilos. Franco zen- ding. .Steeds verkrijgbaar Roterbandel Middelharnis. Gebruik daarbij van 15 cent de flescb. Yoor inmaken van visch 10 cent de flescb. II» ut azijn en Azijn-essence. Gebruik met warm weder Cocoszeep of Giijcei'iiie zeep en bij uitslag Car- bolzeep oi Teerzeep. Verkrijgbaar bij TEEPE te Middel harnis en bij L W. ZAAIJER Dirks- land. S. VA5' ilEIt PLAAT, Voorstraat, Middelharnis. Werktdagelijks metelke weersgesteldheid Atelier gelffkvloers. van welken aaid of vorm wordt keurig uitgevoerd, en tegen de laagste prijzen afgeleverd door W. Stoomdrukkerij, Sommelsdijk. ttüZESl>KH4AS, Vleeschhouwerij, aLs Marktveld, Sommelsdijk. Doorloopond eerste kwaliteit Fijn Rookvleesch eu jBoterhamworst. Nette bediening. Billijke prijzen. ïïeieeS'd uanbevoleo Oud G»ud en Zilver wordt tegen den hoogstcn prijs gekocht en geruild. GROOTE SORTEERING Ruime keuze. Billijke prijzen. De Bank leent gelden aan leden tegen 4*/a pCt 's jaars Ze neemt gelden op tegen 3 pCt. 'e jaars, ook van met-leden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd worden bij een der leden van het bestuur. Ge egenheid tot inbreng- en terugbetaling van gelden eiken Woensdagavond yan 68 uur, ten Kantore deu Kas; ier JC. DE GAST, Sommelsdijk.

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 2