GEVRAAGD 0UDD0RF. Advertentïên. Landbouwers l Firma Wet W AKBRSQOEK 4 Co. GEWOON EN M. ONDERWIJS, „Het juichende Volk Israels". Rundvleescli, ii Wat de borrel zegt. Gemengd Mieuws. Burgerlijke Stand. kerk en ëchook Correspondentie. X. S. De ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank aan al len, die medewerkten tot hunne herverkiezing als leden van de Provinciale Staten, zoomede voor de ontvangen blijken van liefde en belangstelling. J. ROODZANT Kz. H. Ch. VEGTEL. BIJZ. SCHOOL PGIPS J.Ez. FEESTREDE Stoomzwingelfaliriet te Lap Zwalnwe. M0ZESDEHAAS, i! ■en, dat ge Te winnen, jan had ge /schaamde ik u nu p verdraag- J>n wetende |r wij tin gen 1 eens moet |gen. der libe- 1 stand ge- Inscheiijke helijken of i ofonmen- minder op J gulden of Inis kennis |i een paar Iets hadden |der ouders voorzien, met iibe- Iwet moest lehool" zoo pen sell raa 1 ge", is dat In Zijt gij |nlden zoo- dan niet J U op den lerkman in loeachijnen, pnst. Leer kinderen die er niet Ijs genieten |1 mogelijk rdiend kan lerm ogende In. Dat liet 1 volle huik It 2 maal 2 Ter lezen of ■naar toch podig heeft laten ver maakt u tiat ze door ld? Zoo ja, leene moet [Immers de rmsten d es I hard noo- bud te kun- lijk man te jmaar acht lep om wat Begrijpelijk lijaren niet kan er ook goede wil prigen leef- i leeren het I student, in |den boter- i schouder gehangen is 1 een ofan- aftijd in te pans dat ge den kant te nemen. Irven neer- |had onder sonder leer- waarborgt Enfin, me- og wel eens Iberale leer- kelijk kabi- Jeinen man j eens een [vreesde ta- den. En dan goed krij- werkman [hebt ge de len een pen- Ingen. Maar "3ch ja, niet in kan dat Iniet anders 1 uit hun ei- denzelfden Shun mislei- lu die arme piedenis ge- naar kleine lp een libe- dezelfdeon- liet heel ter ■iz. zoo zege- Ivan „Voor- Er den titel Tordt gezegd fene les zul- Et ze zullen Igenstander. pfde taktiek |s toch niet un wapenen Ik met leu- daar zijn ze |te mensch- lu men ook I verleiden zijn en dat prfstok heb- lujken over- Iweer, 't zij [De Nieuwe engbenepen Jden zij dien [ant immers zen strijd", niet iemand ijke strijder ibe tamelijke in zijn per st den naam liet iemand hem gelijk its zou men sehlievende n zich voor leiding voor acht door u e „Maas- en ft gedragen liet vinden, no. 974 dat, beginselen oed en edel n de Anti's niet bij hen ije keus la- angmaken moet toch n de laatste bijgaan Ik ging gevoelt merken. Gij ne eervolle, het vervolg den vijand vel geweest, en knorren ;n de andere )r ik mijns zijn diertjes t arg deftig a ontwikke- geen zonde. Kom, zoo oor, anders esten" gaan ijd voorde wordt, dus lats„rust". EVENDE. gelezen blad welde heer iber de pen V deed opnemen, zoo zou ook ik gaarne aog een paar opmerkingen willen maken en verzoek u daarom beleefd mij nogmaals een plaatsje in uw blad af te staan. Wat betreft Ds. Emmen, hij heeft, wat ons allen wel eens overkomt, dezen keer wat al te vluchtig en daarom niet goed gelezen. In het door mij ingezonden stuk toch wordt niet, zooals de heer Emmen er in leest, gesproken over de beweegreden, die den heer Jacobs er toe noopte tegen de afschaffing der kermis te stemmenmaar enkel over die, welke hem vermoedelijk zijn gtem deed uitbrengen voor een voor-stel om de eerdere behandeling dier qnaestie tot later te ver dagen. Dit is natuurlijk een groot verschil. Dat de voorstelling, die door Ds. Emmen ge geven wordt van de wijze, waarop het adres tot afschaffing der kermis tot stand kwam, nogal aanmerkelijk verschilt van hetgeen daaromtrent werd beweerd in de in April gehouden gemeen teraadszitting, zal ieder raadslid, door wien die vergadering werd bijgewoond, moeten erkennen daar dit evenwel eene zaak is, die mij nietaan- «ant, zoo zal ik tiaar verder maar over zwijgen en liever.nog een paar opmerkingen maken naar aanleiding van hetgeen de heer den Braber schrijft. Deze is bereid mij te antwoorden, mits ik mijn naam voluit bekend make. Ik voor mij zie de noodzakelijkheid daarvan niet recht, waarom de heer den B. daarop aandringt. Immers ik heb enkel aangetoond, dat een zeker in de „Maas- en Scheldebode" voorkomend bericht onjuist was, zonder daaraan evenwel eenige hatelijkheid aan het adres van genoemden heer den B„ die correspondent dier courant is, toe te voegen hetj was er mij trouwens alleen om te doen den heer Jacobs van wien ik neem gaarne aan ter goeder trouw gezegd werd, dat hij in de eene vergadering zou gestemd hebben voor de afschaf fing der kermis en in eene andere daar tegen, van een dergelijke onverdiende blaam te zuive ren. Ik voor mij ben dan ook volstrekt niet benieuwd naar het antwoord van den heer den B,, mocht hij evenwel van voornemen zijn aan dat antwoord vast te knoopen een poging om zich bij den heer Jacobs te verontschuldigen, dan hoop ik dat hij zich in het volbrengen van dat loffelijk voornemen niet zal laten weerhouden door de weinige roeping, die ik gevoel om zijne nieuwsgierigheid naar mijn naam te bevredigen. Ontvang M. de R. mijn vriendelijken dank voor de mij verleende plaatsruimte en geloof mij hoogachtend, Uw Dienaar, Den Bommel 4 Juli 1904.H- Wilt gij wond're dingen aanschouwen, Komt tot mij, gij mannen en vrouwen! Laat mij begaan, zoo zult gij straks leeren, Hoe ik kan gansch een wereld verkeeren Arm maak ik de rijken, ziek de gezonnen Van arbeiders maak ik een hoop vagebonden Van vromen, bespottersvan wijzen verwarden Van viijtigen, luiaards; van zachten, verharden Van zedige vrouwen, schaamt'looze wijven Van eerlijken, mannen die diefstal bedrijven Van huislijke welvaart, den droevigsten nood Van voedsel, giftvan leven dood Hoe ik dat kan? Nu volgt mij dan Giet ras Het nat Uit't vat In'tglas: Dan aan de lippen, Tot proeven en wippen. Giet sneller, Nog feller, Steeds meer Keer op keer En weder Ter neder En immer weder Zoo stook ik het vuur, gij drinkt en gij drinkt, Totdat gij op 't laatst in den afgrond verzinkt. Ver koulil sieren. Op Donderdag 14 Juli 's nam. 2 uur, in het Hot.el Meijer te Middelharnis. Erwten in den van Pallandspolder te Middelharnis. Notaris STEIiOUWEK. Op Donderdag 14 Juli 's ham. 3,30 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis. Erwten in den polder de Oostplaat te Middelharnis voor de heeren Kolft' aldaar. Notaris STE- HOUWER. Donderdag 14 Juli voorm. 9,30 uur. Ver koop van paarden, wagens, gereedschappen, mest, enz. op de bouwwoning, bewoond door en voor Mej. de, Wed. J. van Vugt aan den Oudelandsehendijk, boek Lange weg te Oude Tonge. Notaris VAN [SPELEN. Vrijdag 15 Juli 's avonds 7 ure:» Inzet van een Woonhuis, Schuurtje en tuin, aan de Dorpsstraat te Stellendam, eigen dom van den heer Lt. van den Ouden, in het logement van Troost te Stellendam. No taris VAN SCHOUWEN. Op Maandag IS Juli 's nam. 9 uur in het Hotel Spee te Sonimelsdijk. Tienden in de Heerlijkheid van Sommelsdijk. Notaris STEI-IOUWER. Op Maandag 18 Juli 's avonds 6 uur in het Hotel Spee te Sonimelsdijk. Tienden in den polder Oud-Kraaijestein te Sommelsdijk. Notaris STEHOUWEll. Maandag 18 Juli 's avonds 5,30 ure. Piendgewassen in den polder Nieuw-Kraaije- stein onder Sommelsdijk, in het Hotel Spee te Sommelsdijk. Notaris VAN SCHOUWEN, Op Dinsdag 19 Juli 's nam. 12 uur, in het Hotel Meijer te Middelharnis. Tienden in de polders de Oost- en Westplaat Elakkee te Middelharnis en Sommelsdijk. Notaris STEHOUWEll. Dinsdag 19 Juli voorn). 10 uur. Ver pachting der Tienden en Rabatiën van de heerlijkheid //Grijsoord// bij A. T. Waare h Zoon te Oude Tonge. Notaris VAN ISPE- LEN. Op Dinsdag 19 Juli 's nam. 2 uur te Dirks land ten herberge van P. Hroosboof't, van Monnikenblokken in polder .i.io XT A "\T nVD ntTTmo dom van den heer Lt. van den OudeD, in het logement van Knöps te Stellendam. No taris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag 22 Juii 's nam, 2 uur te Dirka- land ter herberge van P. Brooshoott, van verscheidene perceelen Haver, Erwten,Tarwe en Rogge, wassende op landen onder Stel lendam, Melissant, Dirksla/jd, Herkingen, Nieuwe Tonge en Somniel dijk in liulspol- der, Eendrachtspolder, Nie.'w-Kraaijer Sp Elizabeth, polder Dirksland, Oud-Herkingen, Oude Plaat en Wellestreip. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Zaterdag 23 Juli 's nam. 3 uur inliet Hotel Meijer te Middelharnis. Tienden in de Heerlijkheid van Middelharnis. Notaris STE- HOUWER. tienden in de Dirksland. Notaris VAN DER SLUIJs' Op Dinsdag 19 Juli 's nam. 2,30 uur te Dirksland ten herberge van Joh. Vroeginde- weij van tienden in Onwaard, Oud-Kraaijer, Nieuw-Kraaijer en Kraaijenisse. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Woensdag 20 Juli 's voorm. 10 uur onder Herkingen, op de bouwhoeve van den heer L. van tl it Sluijs, van 7 paarden, 18 stuks rundvee, kippen,landbouwgereedschap pen, een partijtje oud stroo, een partijtje haver, eepig meubilair enz. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 21 Juli 's voorm 10 uur tc Herkingen, ter herberge van Van der Velde van Tienden in de polders Sint Pieter en Sint. Elizabeth onder Herkingen. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 21 Juli 's nam. 2 uur te Dirksland ter herberge van T. Brooshooft van Tienden in polder Dirkslan*, in de voormalige Jurisdictie van Melissant en in polder Roxenisse. Notaris VAN DERSLUTJS, Vrijdag 22 Juli 's avonds 7 ure: Afslag van een Woonhuis, Schuurtje en tuin, aan de Dorpsstraat te Stellendam, eigen- Een jacht vermist. He torpedo booten «Ophir» en «Rind- jani» uit Nieuwedicp zijn naar de Noord zee vertrokken, ter opsporing van het Zaterdag van Hellevoetsluis vertrokken zeiljacht «Albatros», van de Marienejacht- club. Oud maar krachtig. Als eene zeldzaamheid kan worden gemeld, dat de ruim <S5 jarige arbsidef Staker in de Elesche gemeente Selioter- land nu reeds ai het gras vo.,r drie vee houders aid iar heeft gemaaid. Plij zwaait de zeis nog zóó vaardig, dat menig jon gere het hem niet zal verbeteren. Een ander arbeider, zekere II. Uraakma in de gemeente Eerwerderadeel (Er.), is thans 50 jaren als arbeider op dezelfde boerenplaats en bij dezelfde famielie on afgebroken werkzaam. Ook zijn vader was op die boerderij en bij dezelfde familie meer dan 50 jaren als arbeider in betrek king- Een griezelige vondst. Een arbeider tc V\ eerdiugerveen beeft bij het graven in den veenbodem aldaar de lijken gevonden van twee menschen, man en vrouw, die waarschijnlijk jaren geleden daar den dood hebben revonden. Beide lijken waren nog volkomen onge schonden de nagels zaten nog op de vin gers. In het Drentsche museum van oud heden te Assen zullen deze verdroogde lijken zeker een plaats krijgen. Noodlottige sprong. Maandagmiddag had een man de groote onvoorzichtigheid lussclien Diemerbrug en Muiden uit de in volle vaart zijnde stoom tram te springen. Hij viel en werd door de treeplanken van de volgende rijtuigen zoo gewond, dat hij eenige uren later is overleden. Rotterdnmsche straatroof. Omstreeks half twee uur Maandag nacht werd de Engelsche matroos M., van het te Botterdam liggende Engelsche stoomschip «Sekalhall», teiwijl hij op de stoep van pand No. 27 aan de Leuveha- ven in slaap gevallen wis, wakker door dat een paar mannen zijn kleeding door- snuftelden. De Engelschman stond op en viel de straatroover aan, docli bij de vechtpartij die daarop ontstond, kwamen zij zóó dicht bij den waterkant dat de Engelschman in de Leuvehaveu viel. Hij kwam in zijn val met de borst terecht op eenige in het water liggende balken, tengevolge waarvan hij inwendig ernstig gekwetst werd en in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Zijne aanranders had den hem inmiddels van ongeveer f 3 aan iiollandsch en Engelsch geld beroofd, hetwelk hij in een vestzak bewaarde. Zij bleven onbekend. Notaris .Mucus. De beschikking, door de rechtbank te Haarlem in de zaak van Notaris Moens te Beverwijk genomen, is. dat de recht bank le geen termen vond om rechtsin gang te verleenen2e dientengevolge de invrijheidstelling beval en 3e de voort zetting gelastte van het voorloopig on derzoek. Er is dus geen voortzetting der in structie gelast, doch wel voortzetting van het voorloopig onderzoek. Daaruit blijkt dat de rechtbank hem niet beschouwt als schuldig aan het ten laste gelegde. Dc O. 11. Ct. verneemt dat de officier van Justitie te Haar'em tegen de beschik king der rechtbank tot in-vrijheid«stelling en weigering van rechtsingang, verzet heeft aangeleekend. Door eigen schuld Aan den Kwakkeldijk bij Utrecht is gisterenmorgen 11 uur een 70 jarig per soon P. B. genaamd door een trein aan gereden en gedood. Het ongeluk is ge heel aan eigen onvoorzichtigheid te wijten. De boomen aan den overweg waren voor den in aantocht zijnden trein gesloten. Hierop geen acht slaande kroop de man ondei de afsluiting door, met liet gevolg dat hij door de machine gegrepen werd. Het lijk van den ongelukkige is later per brancard naar het hoofdbureau van 'politie overgebracht. U. D. Arme kleine Te Nederhemert kwamen twee kinderen van ruim 2 en bijna 4 jaren van den molenaar Itemmerde te kort bij den mo len met liet treurig gevolg, dat het oudste door een molenwiek het hoofd zoo goed als te pletter werd geslagenhet leefde Het jongste kreeg ook een hoofdwonde doch van minder gevaarlijken aard. V oor hun pleizicr uit Zondagavond omstreeks 1(1 uur heeft te Her wijnen ten groot ongeluk plaats gehad. Een «Jan Pleizier» waarvoor drie paarden gespannen waren van Tiel den terugtocht aanvaardende naar Gorichem, en met zich voerende de vereeniging »Gorcums Vriendenkring», een aantal meest gehuwde werklieden, is van den dijk gevallen, waarbij het meerendeel der inzittenden been- en armbreuken be kwam. Het rfjluig is verbrijzeld. Een hardleersche iietsbezitter. Iemand die met zijn rijwiel langs den Nieuwezijds Voorburgwal te Amsterdam kwam, werd door een onbekend persoon aangesproken met de vraag of hij zijn fiets aan hem wilde verkoopen. De aan gesprokene was zoo goedgeloovig de vraag in ernst op te nemen., zelfs stond hij toe dat de onbekende de fiets eens zou be proeven Toen die er op zat, wilde hij ook eens har<1 rijden.... weldra was hij uit het oog verdwenen. Ecu gestoorde preek. Zondagvoorm. ontstond er in de Ned, Herv. kerk te Almkerk een soort van paniek. Vlak bij de kerk was namelijk een hooischelf in brand geraakt, en toen men dit in de kerk gewaar werd, verlieten allen liet gebouw en spoedden zich naar d 2 brand. Met vereende krachten werd inen liet vuur meester waarna velen naar de kerk terugkeerden en de predikant na een groot half uur pauze" den dienst kon voortzetten. Eeu gewikste diev egge. Een boerenvrouw uit Haastrecht zich noe mende C. de V., weduwe C. K., trok Maan dagavond in den Eranscben Bazaar op de Hoogstraat te Rotterdam, de aandacht van het personeel, doordat een groote wille zak dien zij bij zich had, op haar langdurige wan deling door het gebouw voortdurend in om vang toenam. Scherp werden toen haar gan gen nagegaan, en zij werd al spoedig op diefstal betrapt. Nu werd zij aangehouden en met den ge- vulden zak in handen van de politie gegeven, die haar naar het bureau in de Lange Tc- renstraat brucht. Daar bleek de zak voor een waarde van wel f 30 aan galanterien, en huishoudelijke artikelen, als vaasjes, kunnen, lampekappen, inkstel, trekpot, servies, enz. in te houden, alles in (len Bazaar ontvreemd. De dievegge werd voorloopig opgesloten in een wachtkamer boven in het politiebureau. Maar na zich eenigszins seorienteerd te heb ben, klom zij door een raam op een plat dak. Dit dak gelegen boven de agenten wachtkamer, was voor haar niet moeilijk te bereiken zij behoefde slechts op een bank en door het geopende raam te stappen. Hierna evenwel kw^ni voor haar de moeie- lijkheid, want haar poging tot ontvluchUn was dadelijk ontdekt. Ia haar angst sprong zij pardoes van het plat-dak op een ruim 4 nieter lager gelegen dak van een huisje, staande achter het gebouw van de Vereeni ging van //St. Vincentins a Raulo,// dat naast het politiebureau in de Lange ïorenstraat gelegen is. Gedeeltelijk zakte zij door de pannen van liet dak heen, doch zij wist zich uit haar benarde pisitie te bevrijden en met een tweeden sprong kwam zij van dit dak op den beganen grond, enkele meters lager. Zij kwam terecht in de gang en snelde weg in de richting van den Oppert. Vermoedelijk waande de vrouw zich reeds in vrijheid, toen zij, in den Oppert gekomen, legen etn paar politieagenten opiiep, die haar daar alwachteu. Deze politiemannen hadden ben meer gein.ikkelijken en vluggeren weg door dat politiebureau zelf, dat ook een uitgang ui den Oppert heeft,genomen en daardoor een voorsprong gekregen. Opnieuw gegrepen en in het politicDiW'eau gebracht, bracht men haar naar een veiliger plaats dan de wachtkamer boven. Misdaad ol ongeluk Onder de gemeente Zuilen is het lijk van een net gekleede dame met eenige gouden ringen aan de vingers, van naar gissing om- steeks 60-jarigen leeitijd gevonden. Het lijk had waarschijnlijk reeds eenige dagen in het water gelegen. Ongelukken. Terwijl de achtjarige HendHkus Schellen te Groningen aan den Heereweg op een van eenige met hooi beladen aan elkaar gekop pelde wagens reed, is hij er afgevallen of er afgegaan en gestruikeld, zoodat de raderen over zijn hoofd gingen. Met verpletterd hoofd werd het kind dood opgenomen. Te Erica is een jonge man bij het baden verdronken. De vergiftigingszaak te Haarlem mermeer. Uit de Haarlemmermeer meldt men aan de Haari. Ct. dat de vergiftiging van D. daar groote ontsteltenis heeft veroorzaakt, die nog vermeerderde toen deze week het gerucht liep, dat vrouw 1). bekend zou hebben den moord te hebben gepleegd. In al de jaren, dat zij getrouwd waren, bemerkten zelfs de buren weinig ofnielsvan een slechte verstandhouding tussclien manen vrouw; integendeel, ze stond bekend als een goede vrouw en moeder. Er zijn 12 kinderen en de vrouw was zelfs grootmoeder. Hoe zij bij mogelijkheid iels kan uitstaande hebben niet den landlooper v. 't TL, begrijpt men niet. Met spanning ziet met den uitslag van het onderzoek tegemoet Het blad verneemt, dat het gerucht, volgens hetwelk vrouw D. bekend zou hebben, ge grond is. Een treurig ongeluk. Men schrijft ons uit Winterswijk Maandagavond omstreeks 7 uur had alhier op het emplacement van de II. IJ. S. M. een vreesehjk ongeluk plaats. De rangeerder Gossink kwam bij 't ran geeren (usschen de machine en een wissel- kast te vallen, tengevolge waarvan het rechteronderbeen werd afgereden, het lin kerbeen opengescheurd en de linkerschou der ontwricht. Nadat door Dr. Hagens alhier het eerste verband was gelegd is hij per extramachine met wagen naar 't Ziekenhuis te Zutphen vervoerd. De ongelukkige was eerst sedert 5 weken gehuwd. Eenig zoon. Zaterdagmiddag werd te Wormer een ruim twintig jarig ongehuwd werkman, bij het sloopen van den molen //De Helder// zooda nig door een vallend stuk hout getroffen, dat hij bijna onmiddelijk op de plaats dood bleef. De getroffene was in dienst van de firma gebr. De Boer van Oostzaan. Zijn vader, die eveneens bij het sloopen werkzaam was, ver liest in hem zijn eenigen zoon. Door de tram gedood. Maandagavond om half negen is nabij de eindhalte Nieuwe Binnenweg te Rotterdam, een alsnog onbekend circa 32-jarig werkman, komende uit Schiedam, bij het afspringen van de Stoomtram daaronder geraakt en gedood tïoisiittetsdijk. GeborenHubrecht Abraham z. van Abraham Snel en Janna van der Mast. Maartje d. van Leendert v. d. Slik en Aartje Kabos. Leendert z. v. Jan Kasiander en Anna Pieternella Rood- zand. Dirk Johannes, z. v. Daniel Kastelein en Keeltje Gerritse. Overleden: Adrianus van der Sluis jm. 14 m. Ondertrouwd: Mattheus Groenendijk jm. 28 j. en Kaatje van Lente jd. 26 j. Middelharnis. Geboren Philippine d. van Joost Boeter en Lijntje Brinkman. Jacomina Jacoba d. van Pieter Sprong en PetroneiJa Koomen. Laurens z. van Jacobus Groenendijk en Cornelia Anna van Gelder. OverledenJacoba Jacomina van Hoften 23 maanden. Adrianus van Zetten 84 j. weduwnaar van Pietertje Holleman. Oude Tonge. GeborenHendrik z. van J. Kievit en N. Kar- dux. Cornells z. van M. de Korte en K. Schil- peroort. Petrus Johannis z. van C. van Dongen en L. Tuns. Jacobus z. van J. de Boed en A. v. Koord. Hubertus z. v. C. J. Campfens en J. Overgaauw. Teunis z. van H. van Koord en S. van Loon. Franciscus Johannes z. van H. J. Schoonbrood en A. W. Juge. Maria d. van Mac- hiel van den Ouden en Lenh van Driel. Machiel z. van J. Pollemans en J. C. Roeijers. Helena Maria Johanna d. van J. M. Fabert en M. M. Hooijmins. Cornelis z. van Adrianus van den Ouden en M. van den Doel. OverledenJacoba Maria de Boed oud drie maanden. Adriana Langerak oud drie en zeven tig jaar en negen maanden, eerder weduwe van Willem Overbeeke laastelijk wettelijk gescheidene echtgenoote van Casper van Gurp. Cornelis Ver gouwe oud 64 jaren weduwnaar van Anna Pie- terse. Cornelia van der Jagt oud 43 j. en 10 m. wettelijk gescheidene echtgenoote van Johannis Hartwig. Ouddorp. Geboren Willem Adriaan, z. van Willem Vis ser en Adriana Speksnijder. Jan z. van Jacob Haantjes en Hendrika Wilhelmina Lonkhuijzen. Jacob z. van Krijn Breen en Cornelia Flikweert. Pietertje d. van Jan Meijer en Maartje Meijer. Jacob z. van Jan Vlietlanu (?n Keeltje Meijer. Ondertrouwd: Steven Visser jm. 21 j. en Cor nelia Johanna Sandifort jd. 21 j. Gehuwd: Jan 't Mannetje jm. 23 j. en Johanna Moerkerk jd. 19 j. Jakob Westhoeve jm. 26 j.en Cornelia Meijer jd. 21 j. Overleden Pieter Witte 48 j. Levenloos aan gegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Human Kommer Tanis en Keeltje Meijer. Jan netje Meijer 72 j. wed. van Harrend Westhoeve. Willem Emans 89 j. wed. van Krijntje Groenleer. Willem Pieter Pikaart 3 j. z. van Kommer Pi- kaart en Elizabeth Westhoeve (overleden te Bazel, België.) Predikbeurten Zondag IO «Vuil. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, ra. en 'gav. Ds. Westrik. Middeiharuis, vm. en nam. (Doop) Ds. Bruining. Stad, vm. en nam. Ds. Polhuijs. Don Bommel, vm. en nam. Db. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Dirküland, vm. Ds. Lammers. Herkingen, vm. en nam. Ds. de Stoppelaar. Melissant, nam. De. Lammers uit Dirksland. Stellendam, vm. en nam. Db. Iloogendijk. Qoedereede, vm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. on nam. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en 'sav. Ds. Steketee. Stad, vm. en 'sav. leeBkerk. Den Bommel, vm., nam. en 'sav. Ds. Smallc- gange van Brielle. (Tevens huwelijksinze gening. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe. Öuddorp, vm. en 'sav. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Melissant, vm., nam. en 's*v. Ds. Hartkamp. Herkingen, vm., nam. en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en nam. leeBkerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Rössing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Maekenze. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), geen opgaaf. InrklbericlHen. Brielle, 4 Juli. Boter f 0.60 tot f O.Eieren f3.50 per 100 stuks. Botterdam, 4 Juli. Buitenl. granen vast. Kogge per 2100 kilo: Helena 74 kg. b, o. g f143, 77/78 kg. stooroend f144, Taganrog 9 pud 5/10 uit zeeboot f123 a 124, dito 71.8 b. o. g. f125. Gerst per 2000 kilo: 60/61 kg. Zwarte Zee f102 a99. Mais per 2000 kilo: grove Donau naar kwal. f109 a 106.50. Odessa f 107 a 108, Novorossisk f 105 a 107. Marmora stoomend dagelijkscb gewacht f108. Binnenl. granen. Jar. tarwe. Per heet. f 0.k 0.—, per 100 kilo a 0.a 0.nieuwe do p. Hl. 7,25 a 7,90, p. 100 kilo f 8,25 a 9,75. Rogge f4,50 f 4,75 per Hl. "Wintergerst per 100 kilo f 0,a 0,Zomer- 0a 0.en Chevalier f 0,a f 0, Haver per 100 kilo f 6,60 a 7,20. BI. erwten f 0, a 1 0,mindere f 0,a 0,— Witte boonen f0,a a 0,Bruine boonen f0,a fmindere f0, a 0,Ljjnzaad f 0,a per Hl. Veemarkt. Aangevoerd heden 170 vette runderen, 364 vette kalveren, 0 nuchtere dito, 1216 schapen of lammeren, 407 varkens, biggen, 0 paarden. Run deren 26 a 36 ct., kalveren 32 a 45 ct., schapen 25 a 35 ct., lammeren 40 act., varkens lVj2 a 211/* ct. id. lichte voor export 18 a cent per lJ2 kilo. Aardappelen. Westlandsche zand- f 1.75 a f 2. klei- f 1.a f 1.25, dito poters 7 5 a 80 ct. per '/2H,L. Zeeuwsche eieren f 3.50 at 3.60. Overmoaschedito f 3.80 a f 4.— de 100 stuks. Zoetem. kaas f 23.a f24.50 per 50 Kilo. Vlas. JSiets aangevoerd. Amsterdam, 4 Juli. Aardappelen. Katwjjker zand f3.50 a 4.70. IJpolder muisjes 12.60 a f3. Westl. klei-manden f3.— a f 3.70, dito zand f 4.20 a f 5.25. Andijker muisjes f 2.60, a f 3.20. per H.L. Malta 5 a 10 ct. per Kgr. Veemarkt. 255 Runderen, vette lste kwal. f 0.70 a f 0.72, 2e kwal. f 0.66, 3e kwal. f 0.58 per Kg., 185 Melk- en Kalfkoeien f130 a f290. 61 nucht. kalveren f 8.a f 16.577 vette varkens 36 ct. a 38 cent. Rijnkanter8 39 ct. a 41 ct. Overzeesche 37 a 39 ct. per kg. W. B. Atjehstraat Rotterdam. Abonnementsgeld tot Sept. a.s., met dankzegging, ontvangen. De Administratie 1 V Door 's Heeren goedheid werd ons heden zeer voorspoedig een welge schapen ZOON geboren. Th. KORPORAAL M. KORPORAAL- Schipper. Rotterdam4 Juli 1904. Meidoornstraat bij W. LOKKER Dirksland een knecht aan huis ol' paardrijder. Een flink netjes kunnende werken, P.G., kan di rect geplaatst worden bij G. VAN DEN BOOGERT, Wagen- en Rijtuigmaker Sommelsdijk, tegen kost en inwoning en loon naar bekwaamheid. Vernieuwd en vergroot. Ruime logeer« kamers. Gelegenheid tot Pension, Beleefd aanbevolen, voor DORDRECHT, - Vischstraat 6. Er is vacantie van 15 Juli15 Aug, Voorbereiding voor Gymnasium, Hoogere Burgerschool en andere exa mens. Inschrijving van leerlingen voor den nieuwen Cursus, liefst in de eerste vacantie-week. Ook is er uitstekend gelegenheid voor het plaatsen van kost-leerlingen bij het Hoofd der School Is verschenen bij gelegenheid van de in gebruikne ming der nieuwe Kerk te Ooltgens plaat, (Langstraat) op 21 Juni 1903, door J C. WIELIIOUWER. Ten voordeele der armen. Prijs 127a Cent. Laat uw VLAS afwerken aan de Gelegenheid tot aangifte bij de H.H. J. VAN DER KOOGH te Middelharnis. A JONGELING te Oen Bommel. D. BREEN te Goedereede, die gaarne bereid zijn alle inlichtingen te verstrekken. DE DIRECTIE. ter overname aangeboden, hetwelk een goed burgerbestaan oplevert, in de onmiddelijke nabijheid der Flakkee- sche Sl oombooten Te bevragen bij den eigenaar J. HAMMER, Burgemeester- Hofmansplein, No. 39 Rotterdam. Spotgoedkoop leveren De Erven A. van Per nis, te Spijkenisse fr. na ontvangst van het be drag puik smakende Koffie voor fl,50 de 2'/2 kilo. Heerlijke Thee I kilo voor fl,40. Maar wat best rookende sigaren 200 stuks voor f2,20. Prima lange, blanke krulrooktabak 2'/, kilo voor f 1,25. Ter overtuiging kan elk zonder prijsverhooging tot proef kilo Koffie 1 ons Thee, 25 Sigaren en kilo Tabak fr. na ontv. van i 0,71'/, bekomen. Vleeschliouwerij, Marktveld, Sommelsdijk. Doorloopond eerste kwaliteit Fyn Rookvleesch en Boterhamworst Nette bediening. Billijke prijzen. Beleefd aanbevolen >41 j'ii AM jijfffl T- W0

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 5