i I DÉRDI Advertentie! i m ELIZABETH FAUEL ARE ID WITVLIET. CORNELIS KOERT, Hendrik van OosMmp Iz. Vissc lier ij. ARROND1SSEMENTS-RECHTBANK. Merk en School. De Heer eu Mevr. SNEIJDERS DE VOGEL-Van Weel geven kennis van de geboorte van een DOCHTER. Oude Tonge, 175'04. Heden overleed, na een korte ongesteldheid onze geliefde Echtgenoote en Zuster in den ouderdom van 76 jaren. Een smartelijk lijden maakte een einde aan haar voor ons zoo dierbaar leven. S. NIPIUS. D. FAUEL. Sommelsdijk, 15 Mei 1904. Heden overleed te Rotterdam tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lijden van 10 dagen onzen geliefden Vader Behuwd- en Grootvader Echtgenoot vaiiJ.GIJZE, in den ouderdom vau ruim 73 jaren Wat wij in hem verliezen zullen diegenen beseffen, die hem van nabij gekend hebben. G. VISSER JACOBA VISSER-Witvliet. Middelharnis, 13 Mei 1904. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden, na een langdurig en smartelijk doch zeldzaam geduldig lijden van onzen innig geliefden Va der, Beiiuwd- en Grootvader de heer in den ouderdom van 49 jaren en 9 maanden. Wat wij in hem verliezen, zullen diegenen beseffen, die hem van nabij gekend hebben. Middelharnis, 13 Mei 1904. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van bijna 72 jaren M. van OOSTENBRUGGE. Dirksland, 13 Mei 1904. Onzen hartelijken dank ook namens de kinderen voor de vele bewijzen van belang stelling, ontvangen bij onze 25-Jarige. Eentvereeniging. A. VERBRUGGE. P VERBRUGGE-Vis. Sommelsdijk, 19 Mei 1904. Courant ver inementspriji erika bij vooi ouderlijke nu Qeinenf :n -jiii kwam deze betrekking vacant. Door den heer Van Dam, zwager van Mej.de Wed. Van Dam is deze functie gedurende dien tijd dat zij in deze betrekking was, nauwgezet waargenomen. Dienaangaande circuleerde 1.1. Donderdag in deze Gemeente eene lijst teneinde handteekeningen te verzamelen om de bevoegde autoriteiten te verzoeken genoemde heer Van Dam te willen benoe- - men. Door vele ingezetenen van elke richting werd op deze lijst geteekend. Den heer Van Dam werd voorloopig als zoo danig benoemd. Oude Tonge. Bij publicatie is bekend gemaakt dat de kiezerslijst voor het jaar 1904/1905, die op 2z Maart 11. is vast gesteld, tot 15 Mei 1905 van kracht blijft en dat genoemde lijst voor een ieder ter secretarie ter lezing ligt en tegen betaling der kosten in afdruk of afschrift verkrijgbaar is gesteld. Den heer J. H. van Dorsten, com mies bij 's Rijksbelastingen, alhier is van de vierde naar de tweede klasse overge plaatst. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school in deze gemeerite hebben zich 4 Sollici tanten aangemeld. Dinsdag 17 Mei jl. sloegen de paar den met wagen, van den landbouwer Jan van Vugt, op hol. De 73-jarige J. van der Veer zat op de wagen en viel door het schokken er af. Zijn been bleef tusschen het wiel zitten en zoo werd hij een eind meegesleept. Jacob van Kempen, viel ook van de wagen en kreeg een wiel over zijn beenen, doch Matthijs van Es daar ook aan wezig wist zich nog uit den weg te banen door in een sloot te springen. W. M. de Korte heeft bij het lossen van een schuit straatmest een portemonnaie met f3,60 en een zilver lepeltje gevonden. Een aardige verrassing, Dirkslaiui. Maandagmorgen om 4 uur was hier op de hoeken der straten een buitengewone drukte te bespeuren, en leef den velen in afwachting van de dingen die komen zouden. De oorzaak daarvan was, dat de arbeiders ontevreden waren over de regeling van het loon en de vastgestel de werkuren Vandaar dan ook dat zij in stil e een veldarbeiders vereen, oprichtte, en op het onverwachts per omroeper de ie openbare vergadering daarvan bekend liet maken. Op deze vergadering werd onder staande aangenomen, en dit besluit later verspreid. Voor de maanden Januari, Februari, Maart en April. Van 7 uur tot 5 uur. Loon 80 cent. De lange dag van 6 uur tot 5,30 uur loon ioo cent. Op het werk eten een uur. Thuis eten 1/2 uur, met stoptijd van 2 maal 15 minuten Voor de maanden Mei, Juni, Juli, Augustus en September. Kortendag van 6 uur tot 5 uur met een stoptijd van 2 maal 15 minuten etenstijd een uur, loon 80 cent. Lange dag van half 5 tot half 6, etens tijd 's morgens 45 minuten, 's middags 75 minuten, stoptijd 2 maal 15 minuten. Loon 100 cent. Uitgezonderd gras- en kaversnijden en het gewone najaarswerk stoptijd 2 maal 30 minuten. Loon f 1,25, Voor de maanden October tot 15 November. Van 5 uur tot 5,30 uur 2 maal 15 minuten. Loon f 1,25 verder als boven. Zoolang de lange dag duurt des Zater dags 5 uur thuis met het verliezen van de 2 maal 15 minuten. Zaterdag hoorde men de bel weer klin ken cn werd kond gedaan dat men Maan dag in plaats van 4 uur 4,30 uur naar het werk ging, en in stede van 6 uur 5,30 uur thuis kwam. De overheid ongerust dat allicht onaangenaamheden daarbij zou- d.-n kunnen voorvallen, zorgde dat de po litie op de been was. Het bleek echter dat 'de arbeiders geen aanleiding gaven tot ongeregeldheden daar zij hun kameraden, die om 4 uur vertrokken (en dat waren er enkelen) ongehinderd hun weg lieten gaan. De landbouwers achtten het echter ook raadzaam om Maandagavond een ver gadering te beleggen, waar na eenige dis- cusie het verlangde loon toegestaan werd, doch op de verandering van werkuren werd afwijzend beschikt. Dinsdagmorgen ver trokken allen op den gewonen tijd naar hun werk. B. en W. hebben doen te weten dat lot 31 Mei voor een ieder ter inzage is gelegd de herziene lijst bevattende de na men der inwoners die voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud aan krijgs volk in aanmerking komen, naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning, en de gebouwen, voor stalling bruikbaar geacht wordt, daarin te kunnen voorzien. Inlich tingen omtrent het indienen van bezwaren tegen deze lijst kunnen ter gemeente secre tarie bekomen worden. Naar men verneemt zal de inspectie van verlofgangers alhier plaats hebben op Woensdag 29 Juni des morgens om 10 uur. Op de Secretarie alhier zullen van 24 Mei af formulieren gratis verkrijgbaar zijn voor de opgaven van candidaten voor de in Juni a. s. plaats hebbende verkiezing van 2 leden van de Provinciale Staten. Deze formulieren kunnen verkregen wor den tot den dag der verkiezing. llerkiiigen. De op 15 Mei jl. van kracht geworden kiezerslijst welke tegen betaling in afschrift of afdruk algemeen verkrijgbaar is gesteld blijft tot den 1 5 Mei van het volgend jaar haar kracht behouden. De zoogenaamde inspectie voor alle in deze gemeente gevestigde milicien ver lofgangers zal gehouden worden te Dirksland op Woensdag den 29 Juni a.s. des voor middags 1 o uur. - LI week viel een kind van J. v. d. Velde in eene sloot achter hunne woning. In tijds kwam D Aupperlee opdagen die het van een wissen dood redde. Mclissant. Volgens de van kracht ge worden kiezerslijst bedraagt het aantal kie zers voor leden van de Tweede Kamer en van de Provinciale Staten 250 en van den Gemeenteraad 237. De heer L. Driendijk Lz. heeft ont slag genomen als lid van den gemeente raad, Aan den heer A. Sieling alhier, die verleden jaar in de stenographic het diplo ma A verwierf, is na gehouden examen door den heer Riënts Balt, leeraar in de stenographie te 's Gravenhage, het diploma B uitgereikt. Stellendam. De vorige week Vrijdag zijn hier de brandspuiten beproefd, die in goede orde zijn. De organisatie echter bleek nog wat te wenschen oyer te laten wat met het beproeven van de spuiten aan den dag komt. Daaruit blijkt dan ook de noodzakelijkheid van elk jaar de spuiten te probeeren daar men zoodoende fouten en leemten ziet, en de noodige verbeteringen kan aanbrengen. Naar wij vernemen is tegen een viertal personen procesverbaal opgemaakt omdat zij zich bij het beproeven van de brand spuiten niet op hun post bevonden. Burg. en Weth. hebben bekend ge maakt de verordening, bepalende de uren waarop het Bureau van den Burg. Stand voor het publiek zal zijn geopend. Op werkdagen dagelijks van 10 tot 11 uur voorm. Op Zondagen en algemeen erkende Christelijke feestdagen zal het bureau door den betrokken Ambtenaar van den Burg. Stand moeten geopend worden van 11,30 tot 12 uur 's voorm. op verzoek van een belanghebbende, mits deze aantoonen dat de te verrichten werkzaamheid niet tot den volgenden dag kan worden uitgesteld. Het Bureau kan na het verrichten der werk zaamheden onmiddelijk weder worden ge sloten. Met Hemelvaartsdag kwam er een gezelschap fietsers van hier over Melissant rijden. Een klein kind had de onvoorzich tigheid om, juist toen men voorbij reed den weg over te steken waardoor het kind werd aangereden en bloedende wonden aan het hoofd bekwam, terwijl de fietser onderst boven viel. De schuld van het ongeval is niet bij den rijder te zoeken maar wel bij de moeder die naar de rijders kijkend haar kind niet vasthield. Op Dinsdag den 24 Mei a. s. zal worden aanbesteed het tweejarig onderhoud der havenwerken in deze gemeentie. Goedereede. Door den heer Commis saris der Koningin in deze provincie is de gemeente-veldwachter P. A. de Moor alhier benoemd tot buitengewoon veldwachter der gemeenten Ouddorp, Stellendam, Dirksland en Melissant. Bij beschikking van den Minister van Marine is aan den zeemilicien J. v. Dam der lichting 1903 eene vergoeding ad f 0,60 daags toegekend voor zijne opkomst in weikelijken dienst tot het houden van her- halin gsoeteningen Zuidland. Alhier zal D. V. op Pink stermaandag des namiddags ten 2 ure in de Geref. kerk vergaderen de Bondsring van Jongel. vereen, op Geref. grondslag >Flak- kee.« De Agenda is x. Opening door den Voorzitter. 2. Lezing der Notulen. 3. s>De Bibliotheek onzer vereenigingen.« Inleider G. Vingerling van Zuidland. 4. »De Politiek op de Jongelingsvereeni- ging.« Inleider W. J. Donkersloot van Ooltgensplaat. 5. »Jongelingsvereeniging en huisgezin.* Inleider M. M. Borgdorfi van den Bommel 6. Een slotwoord door Z.Eerw. Ds Van Andel. 7. Varia. 8. Sluiting. Dat er veel deelneming moge zijn opdat de vergadering gelukkig mag slage en me- dewerke aan de vorming der Jongelingen voor hun drieërlei levenstaak in kerk Staat en Maatschappij. Pernis. Tot onderwijzer aan de Chr. School (hoofd de heer Wassink) is alhier benoemd de heer M. J. Goldschimdt te Bruchem Tot ambtenaren van den Burgelijken Stand zijn benoemd de heeren A. Beijen Burgemeester, T. Schalekamp Jr. lid van de Gemeenteraad en J. J. Kluit Gem. Secretaris. Inprcxonden §i«kRen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Verleen ons s. v. p. een plaatsje in uw veel gelezen blad. J.l. Zaterdag hielden wij de tweede openbare vergadering ter bespreking eener onderlinge broodbakkerij. Op die vergadering zijn wij erin geslaagd, zooveel ledi n bij elkaar gekregen te hebben dat de vereeniging levensvatbaarheid zal krijgen. Als er nu op 't oogenblik hier in Oude Tonge maar iemand te vinden was die aan ons een woning wou verhuren. Het doel van ons schrijven is de aandacht van de ingezetenen hier op te vestigen. Wie voor ons een huis ter beschikking heeft om het vak daarin uit te oefenen, wende zich zoo spoedig mogelijk naar het Bestuur dier Vereenigingof wanneer er gevonden mochten worden die ons aan geld willen helpen is ook al goed, en on kosten zullen door ons worden betaald. Ons is een goed buis aangeboden. Wij zijn er van overtuigt dat iederen bezitter, wiens hart klopt voor de belangen van den werkman, dit een nuttige instelling zal vinden, zoo dat wij dan ook de vrijheid nemen, u nogmaals vriendelijk te verzoeken ons financieel of moreel te helpen steunen. Hij die ons helpen kan en wil, wende zich zoo spoedig mogelijk tot ondergeteekende Bestuursleden. U mijnheer de Redacteur hartelijk dank voor de afgestane plaatsruimte teekenen wij Oude Tonge. JAO. DE BERG. M. FLUIT Fz. N. VAN KAMPEN. Kom er uit, Joachim. Waarover Lutiier zieh ook bezorgd maakte, zeker niet over geldzaken, 'tls bekend, dat hij, om behoorlijk voor oen Rijksdag te Worms te kunnen verschijnen, eene monnikspij van een goed vriend leenen moest. Dikwijls was hij zeer slecht bij kas, voornamelijk doordat hij veel weggaf aan armen en nooddrnftigen. Eens, toen het hem weer aan gereed geld ontbrak, kwam men hem om eene bijdrage vragen voor een goed doel. Wat zou hij doen? Weigeren lag niet in zijn aard. Na eenig nadenken herinnerde bij zich, dat hij nog een prachtige medaille bezat, waaraan hij veel waarde hechtte, wijl het een geschenk was van Joachim, Keurvorst van Brandenburg. Snel besloten gaat hij naar eene lade, trekt haar open en zegt: „Wat voert gij daar uit, Joachim? Kom er uit en doe iets nuttigs." Daarop haalt hij de medaille te voor schijn en schenkt haar voor het beoogde doel. Zijn er soms onder onze lezers, die hier of daar in een verborgen hoekje nog zoo'n halfvergeten Joachim hebben liggen, welnu dat zij Luthers voorbeeld volgen en al zulke luie Joachims aan 't werk zetten, b. v. in dienst van christelijke- lectuurverspreiding onder onze Indische Militai ren, het welk een hoogst noodzakelijk een zeer nuttig en een rijk gezegend werk is, dat veel geld vereischt. Dit breedvoeriger aan te toonen zal zeker voor allen, die onze jongens in Indië een goed hart toedragen, overbodig zijn en daarom verzoeken wij vriendelijk allen vrienden en vriendinnen der Militairen, die veel of weinig te geven hebben, ook onze jongelingen en jongedt chters en in zonderheid de gegoeden, rijkbedeelden, die straks op reis zullen gaan, ach I gedenk s. v. p. vooraf aan den arbeid onder onze jongens in Indië en zendt om des Heeren wil een bijdrage voor Chr. lectuur-verspreiding onder het motto„Een Pinkstergift voor Indië," aan Alb. Grüys Sr., Zaandam Molenpad 68, die reikhalzend vele bijdragen te gemoet ziet en allen die het verlangen, gaarne bericht van ontvangst zendt, indien maar duidelijk, goed geschreven en volledig adres opgegeven wordt. Gebr. postzegels worden ook dankbaar ontvangen, doch de voor- deelen daarvan komen anderen Zendingsbelangen enz. ten goede. Beleefd en vriendelijk aanbevelend uw aller dw. dnr. A. GRUYS Sr., 5 Mei 1904. Zaandam, Molenpad 68. P.S. Met zeer veel dank vanaf 1 Januari tot 30 April, voor Chr. leetuurverspreiding in Indië ontvangen ruim f120.— waarvan de volgende giften „Anoniem" gezonden zijn N. N. Amsterdam 150 halve-centen en fl.N. D. te Kralingen f3.— F. te Maastricht f 1. uit Fijnaard aanget. f10.door Ds. B. II. te Zaandam van N. N. f2.50; J. II. H. te Sluis f 1.50; N. N. te Utrecht f 1— uit het huisb. van M. te Amsterdam f 2 38 Geref. Jongelingsvereeniging Spr. 23 26 te Dieren fl.—Chr. Jongelingsver. te Haarlo, gem. Bor- culo f 5. Pernis. Te IJmuipen zijn binnengeweest de sloepen »Cornelia st. E. Meiboom met f 900 en »Lekkerkerk« st. C. Schouten met f 500 besomming. mee1af%aken. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 17 Mei. Heden werden de volgende vonnissen gewezen J. A. D., 22 jaar, herbergier te Middel- harnis, wegens het opzettelijk afschieten van een met 6 patronen geladen revolver op Magdalena Langbroek, haar kind J A. L. en haar moeder C. van Dijk, met het gevolg dat beide vrouwen zwaar lichame lijk letsel is toegebracht en het kindje J. A. L. aan de gevolgen is overleden, tot vier jaar gevangenisstraf. H. Van der M., 51 jaar, en Th. van der M., arbeiders te Den Bommel, wegens dief stal van eenige schapen op 56 en 8 Au gustus 1900 te Molendijk en Mariapolder (gem. Den Bommel), no. 1 tot 2 jaar en 6 maanden en no. 2 tot een jaar en zes maan den gevangenisstraf. Ecu wederzien. In verzet was gekomen de 19-jarige vis- scher C. V.te Middelharnis, tegen het von nis van 5 Januari jl., waarbij hij bij ver stek lot één maand gevangenisstraf was veroordeeld, ter zake dat hij op 26 Octo ber 1903 den gemeenteveldwachter C. Ree vers op den grond geworpen en geslagen en getrapt zou hebben. Beklaagde ontkende het hem ten laste gelegde. Hij had zijn broer Leendert se dert vier jaar niet gezien en samen waren ze nu een borreltje gaan drinken in de her berg van Hanson aldaar. Hoe het was ge komen, wist beklaagde niet meer, doch zijn broer en hij werden door den kastelein bij gestaan door den veldwachter op straat ge smeten. Bij die gelegenheid had beklaagde een slag op het hoofd gekregen van den veldwachter. Beklaagde ontkende dezen te hebben mishandeld. De getuige C. Reevers verklaarde echter dat hij eerst een klap had gekregen'van C. V. en daarop pas geslagen had. Twee getuigen a décharge verklaarden, dat Reevers achteruit loopende met zijn arrestanten was gevallen over eenige stee nen die hoven de straat uitstaken. Het O. M. hij monde van mr LI M. Co- hen Tervaert achtte het misdrijf wettig en overtuigend bewezen en eischte bekrachti ging van het vonnis van 5 Januari jl. De verdediger, mr. B. Spier, drong er bij de rechtbank op aan, de gevangenisstraf in een geldboete te veranderen. Beklaagde was beschonken geweest en daarbij was het geenszins bewezen, dat Reevers tegen den grond was geworpen. Beklaagde is nog nimmer met de justitie in aanraking ge weest en staat te Middelharnis zeer gun stig bekend AerSioopiHg-en. Op Vrijdag, 27 Mei 1904 des voorm. 10 ure te Ouddorp Meubilaire goederen en Herberginventaris behoorende tot den fail lieten hoedel van Anthonij Sandifort aldaar. Notaris STEHOUWER. BiargerSijke Stand. Sommelsdijk. Geboren Adrianus Cornelis z. van Franciseus Xaverius Buij's en Maria Maijer. Maria Juliana d. van Lammert Pen en Roelofje van der Laan Gehuwd: Cornelis van der Wende jm. 30 j.en Dana Roetman, jd. 26 j. Huibrecht van der Veer jm. 24 j. en Elizabeth Blok jd. 24 j. Jacob Cor nelis Verhage jm. 25 j. en Cornelia Kievit jd 24 j. Overleden Marinus Bruggeman jm. 19 j. Eli zabeth Fauel 76 vr. van Simon Nipius. Mlddelliarni s. GeborenHendrik z. van Jacob van Wezel en Annetje van der Stad. Lena d. van Hendrik van Beek en Aria Diefhelm. Overleden: Jacob Vroegindewei 5 mnd. Corne lis Koert 49 j. weduwnaar van Machelina Buth. Janna de Blok 74 j. echtgenoote van Cornelis Groen. Ken Bommel. GeborenMaria Adriana d. van C. Rommelae en J. Kloet Jacob z. van C. Tiggelman en N. de Baart. Leendert, z. van P. Fokker en L. Meijer Ondertrouwd.Tan van Ree 24 j. en Suzana Cornelia Stolk 28j. Getrouwd: Jan llardendood 28 j.en Teuntje van der Veer 25 j. Boltgensplaat. Gehuwd: Arend den Braber jm. 28j.en Wilhel- mina Kievit jd. 22 j Overleden: Arend Kreeft 73 j. wedwunaarvan Adriana Troost. Meltssant. Geboren Leendert Jacob z. van P. Nagtegaa en M. van Oudenaren. Johanna d. van T. Hamete en J. het Jonk. Dirk z van C. Tol en L. Meijnen. Hendrik z. van D. Meilissant en H. van der Spaan. Izak Anthonij z. van M. van der Werf en P. Bruinzeel. Overleden: Martinus Augustus Janse 4 md. van Resketis. Cornelis van der Mast 49 j. echtgenoot van Cornelia Doornheirn. Onddorp. GeborenGeertje d. van Klaas Haameteman en Jacomijntje de Blok. Kommer z. van Gerrit Boshoven en Maartje de Jong. Pieter z. van Willem van Huisen en Jannetje van .der Linde Johanna d. van Jacobus Aleman en Dimmetje Heerschap. Grietje d. van Johannes van der Wende en Baaltje Breen. Adrianus z. van Jan Witte en Maria Breen. Ondertrouwd: Pi ter Johannes Breen 22 j.met Lina Tanis 22 j. Mozes Boelaars 30 j. met Jo hanna Tanis 30 j. OverledenMaatje de Ruiter 75 j. Durvina Tanis 16 j. Cornelia de Ruiter 55 j.Paulus Voogd 66 j. weduwn. van Krijntje Westhoeve. Hendrik Komtebedde 71 j. l'redfkbeuiten Kotidng 22 Mei. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk,'s av. Ds. Bruining uit Middelharnis. Middelharnis, vm. Ds. Bruining. Collecte voor de Zending. Stad, vm. on nam. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tongo, vm. en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Dirksland, vm. en nam. Ds. Lammers. Herkingen, vru. en nam. Ds. de Stoppclaar. Molissant, nam. Ds. de Gidts uit Goedereede. Stellendam, vm. en. nam. Ds. Hoogendijlc. Goedereede, vm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boes. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en 'sav. Ds. Steketee. Stad, vm. en 's av. leenkerk. Deo Bommel, vm., en 'sav. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. De. Koppe. Ouddorp, vm. en 'sav. dhr. Basoeki. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Molissant, vm., nam. en 'sav. Ds. Hartkamp. Hel kingen, vm., nam. en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en nam. dhr. Wielhouwer. DOOPSGEZINDE KERK. 'uddorp, Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Mi ckenze. YRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), vm. leeskerk. Maandag vm. dhr. Wielhouwer. Op alle niet vaoante plaatsen Maandag vm. dienst. fled. lEerv. kerk. Beroepen te Oud- Beierland (vac.- Havtnga) dr. De Lind van Wijngaarden te Utrecht. Te Zweelo, ds. Abbing te Koedijk, N.H. toezegging, naar Waverveen, dhr. R' v. d. Waal cand. te Rhenen. Aangenomen naar Heukelom door ds. Van Rhijn laatst pred. te Doesburg thans emeritus. Naar Dronrijp door ds. Buiskool te Holwerd. Naar De Wijk, dhr. G. J.R. Langen te Nieuwland. Bedankt voor Utrecht door dhr. A. J.Th. Jon ker, te Heemstede. Voor Utrecht dhr. J.P.de Bie te Kethel en Spaland. Geref. Kerken. Drietal: te Spijk, G*-.,dhr. Andree teOorsterend dhr. Steenhuis te Berlicum, en dhr. De Groot te Ernlenkamp. Beroepen te Harlingen dhr. I. Bouma te Mid delburg. Drietal te Zwijndrecht voor een tweeden pred. dhr. Berends te Maasland, dhr. Bouma te Al- blasserdam en dhr. De Vries te Hasselt. Chr. Gerei. Kerk. Bedankt Voor Lissedhr de Bruin te Apeldoorn. Brielle, 16 Mei. Boter f 0,55 tot f 0,—.Eieren 3,per 100 stuks. Rotterdam, 16 Mei. Buitenl. granen kalm. Rogge per 2100 kilo: 77/78 kg. Helen 1 stoom. f143, 73/74 kg. dito uit zeeboot f131, 9 pud 5/10 Taganrog- f 11». Gerst per 2000 kilo: 60/61 kg. Zwarte Zee f 96 50, 100, 60/61 leg. dito stoomend f96, f97, 62/63 kg. Berdianeki stoomend f100. Mais per 2000 kilo: Ainerik. MixoJ dag. gewacht f118, Donau f109, grove Donau Mei/Juni-aflad. f110. Binnenl. granen. Jar. tarwe. Per heet. f 0,a 0,per 100 kilo u 0,a 0,nieuwe do p. Hl. 7,25, a 8,p. 100 kilo f 8,50 a 10,Rogge f4,60 5,per 111. Wintel-gerst per 100 kilo f 6,25 a б,75. Zomer f 6,25 a 6.75 en Chevalier f 6,50 a 1 7, Haver per 100 kilo f 6,25 a 6,75. BI. erwten f6,50 a f 8,—, mindere f 0,a 0,Witte boonen f0,a 0,— Bruine boonen f 0,— a 0,mindere f 0,— a 0,— Lijnzaad f 0,— a per Hl. Veemarkt. Aangevoerd heden 423 vette runderen, 460 vette kalveren, 0 nuchtere dito, 288 schapen of lammeren, 573 varkens, biggen, paarden. Run deren 25 a 36 ct., kalveren 35 a 50 ct., schapen 20 a 37 ct., lamineren a ct., varkens 18 a 21 ct. id. lichte voor oxport 17 a 18 cent per kilo. Aardappelen. Brielsche kralen f0,aO,.Zeeuws, blnuwe f 4.90 a 5,10, do bonte f 4.80 a 5,eigen heimers 0,a f 0,Geldersclie blauwe f 0,a 0,magnum bonums f 3,a f3,20. Duitsche roode 3,— a 3,20, dito blauwe f 3.50 a 3,75 per Hl. Zeeuwsche eieren f 2,90 a f 3,10. Overmaasehe dito f 3,30 a 3,50 de 100 stuks. Vlas. Aangevoerd 4701 steen Blauw, 1300 steen Groningsch en 300 steen Wit. Amsterdam, 16 Mei. Aardappelen. Geld. blauwe f 0,a 0,Pruis. Hamburg f 0,a 0,V est!, zand f 0,a 0,Friesche Dokk. jammen f2,— a 2,75, do. Fran. d'o t 0 a 0.—, do. blauwe f2,20 a 3,—. Zeeuwsche Bonte f 4,—a 4.50, dito Blauwe f3.70 a 3.90 per Hl. Nieuwe Malta 8 a 13 ct. per kg. Veemarkt. 390 Runderen, vette lste kwal. f 0,70 fa 0,74, 2e kwal. f 0,68, 3e kwal. f 0,60 per Kg. 180 Melk- en Kaïfkoeien f 130 a 285. 115 nueht. kalveren f 0,— a 16,521 vette varkens 35 ct. a 37 cent Rijnkanters 39 ct. a 41 ct. Overzeesche 37 a 39 ct. per Kg., Schapen f22 k f28.—, lammeren f 11 af 13.50. 5 Uit aller naam, Jt>. KOERTCró. Uit aller naam II Alle «Sn t I Omtrent een [vorige week op Parijs, werd geme: h de buurt van stig ongeluk gebe ien luchtbol kwar >ert. Ien van de luch er den luchtbol] oten toe en haa euren in de stof ppen. Jat gas is ontplc iret. ten geweldige vl stak een huis in Je brand wes sp n 19 menschen ge ren komen toeloo s dat anngestokei Verscheidene gev spitaal vervoerd «lader wordt hierj Je luchtballon, rijs ontploft is iij s zeer tegen den d neergekomen. Je luchtschippers 4 d neergedaald, rtregens zoo zwd :er in de lucht k allen ballast, tot reden hadden g] '.00 kwamen zij De luchtballon j kwam tegen ed ,t een groot aanta De mand was m] n de blinden van De luchtschippers n den ballon los Tegen de mensc t neerleggen var n roepen dat zij in aansteken. Zeker heeft iema piuwing gestoord] pgelukplotseling h een groote vlan en ballon. De vlammen sl| Ogenblik was er] Siniek of ze dol Wie kon, holde itraat om uit dien Vrouwen en kim igenten kwamen o In het huis, dat 'estolen. Dieven hebben ring gebruik gen] ij konden vinden verpen mee te nei De slachtoffers, lijden ontzettende Het is niet zelj :ullen blijven. Ei* Maandag is te Vessel tnans doe gedood, 't ichaam gescheid s 's mans ongel e reeds afgeslol Hij laat een cliter. Insluiping Zaterdagavond an politie fe asseerde, een an de synagog e Rus M. Le it Klikau, t lotlerdam. Ili ens te hebben us door hem an zijn gading, op gehandeld Al Te Gemert v lompeld door 'an een drietal iorzaak van di nen zich nog ii Een 0111 Maandagmidd

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 4