r Centrifuge VEB Atte 4 Advertentièn, m m Dienstbode, iSchildersknecht. 1 40-Jarige ECHTVEREE1GII Schildersknecht AARI PAAI EL J. llcrkiilgeu. De milicienverlofganger Abr. Oorbeek lichting 1901 is tegen 4 Juli a.s. opgeroepen, teneinde zich bij het 3 Reg Vest. Artillerie te Breda in wer- kelijken dienst te begeven Stellendam. Voor de vacante betrek king van onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de O. L. S. alhier hebben zich slechts 3 sollicitanten aangemeld. Goedereedc. De zeemilicien G. van den Houten der lichting 1902, die in werkelijken dienst is opgeroepen tot het houden van herhalingsoefeningen gedurenden vijf weken heeft aan den betrokken Minister aanvraag gedaan om aan hem uit 's Rijkskas eene geldelijke tegemoetkoming toe te kennen. Zuid Beijerland. Men schrijft ons: Daartoe uitgenoodigd door de heeren A. Zonneveld, BurgemeesterJ. Draaisma, Ned. Herv. Predikant en J. P. Groenen dijk, arts, werd op Woensdag 30 Maart 1.1. des avonds ten 6,30 uur ten ge meentehuize een bijeenkomst gehouden, om door onderlinge bespreking te geraken tot de oprichting eener afdeeling van de ilecJilwiken. "IJit Ternctizeii Hulde aan wijlen Schaepiuau. Zware brand. Een zeldzame vangst. Meineed. Teruggekeerd. Op een machinist geschoten. kerk eu Sehool. Geboren Zoon van P. DE VOGEL, en M. VAN DALEN. Sommeldijk, 17 April 1904. Op 27 April hopen onze £3$ ouders MARINUS JONGEJAN BASTIAANTJE WIELAARD hunne Ij 60-jarige ECHTVEREENIBINS te herdenken. di A. JONGE.JAN. rxv J. JONGEJAN-de koning. J TA ALE. T. TA ALEJongejan. &A A. JONGE JAN. G. JONGEJAN. G. JONGEJAN-v. Gelder. Middelharnis, 20 April 1904. 1=) Op den 28sten April a.s. hopen onze geliefde Ouders C. LEG1ERSE tg M. BRANDS, tff hunne tf| te herdenken. Op den 28sten April a.s. >f§ hopen D. V. onze geliefde !~Si Ouders C. NAGTEGAAL A VAN GRONINGEN hunne te herdenken. Melissant, April 1904. Voor de bewijzen van deelneming on- dervonden bij het overlijden van Mejuffrouw Jannetje van Rossum te Dirksland betuigen de familie en Mej. L. MOOIJAART hunnen tlnnk. Tegen Mei a.s. gevraagd een zin delijke goed kunnende melken. Adres: W. VOGELAAR, Land bouwer onder Stellendam. Terstond gevraagd een SCIIIL- DERSKNECHT of aankomende met kost en inwoning bij IT. BRANDEN BURG, Schilder Haamstede (Zeeland.) Terstond gevraagd een Loon naar bekwaamheid. Vast werk. Adres: P. v. d. DRIFT, Huis- en Rijtuigschilder, (voorheen J. v. Rest) Oude Tonge. te koop aangeboden, in kunnende houden 70 brooden. De as ingericht voor een trekhond. Br. fr. onder letter G. K. aan W. BOEKHOVEN Sommelsdijk. TE KOOP voor een laag prijsje een in besten staat zijnde bij G. BEZEMER onder Stellendam. Te koop voor I O. zoo goed al nieuw, bij J. M. SPITTERS te Oude Tonge. Ovetheerlij zakvrij, direct appelen Kwe Landbou J. C. R J. ROO Leest het vau den liet Breng uwe dijksche mar Het Best Dat is Uoofdv (met en zom en tegen int Br. fr. b No (voorheer in Effjcten tiën enz., openen te Zonde: Psalm, en L Gezangen Compleet IV' Cbr. liederei Volkslieden Christ, en Franco toei king van JOI1. Dl Verder bij ii i I I l v\ De betrekking houdt op te bestaan. Geen liefde meer tot hen, die naast God hem het le ven hadden geschonken, geen liefde tot broe ders en zusters. De liefde der ouders scheen hem gemaaktheid, die der broeders en zusters valsch- heid. Het hart wordt koud als marmer, hard als steen. Vaderlijke vermaning is zot geklap, moe- dertranen belaggelijke weekheid. Van slechts eigenbelang te beoogen worden de ouders ver weten. Oolc het wereldsche heeft spoedig haar aantrekkelijkheid verloren, ook dat is onoprecht gebleken. Ook daar houdt hij op langer televen. Doch ook dat deert hem niet. Doch hoe onver schillig ook een vreeselijke gewaarwording kwelt hem. Van allen en alles verlaten. Nergens rust, noch vrede. Dan het laatste onfeilbare middel beproefd. De drankflesch zal zijn redder zijn. Al cohol zal zijn lijden verzachten en verlichting hem geven Eenmaal op dit pad is hij een speel bal des Satanseen gapenden afgrond grijnst aan zijn voet. Eer hij het bemerkt ligt hij in de ontzaggelijke diepte van ellende en lijden en is spoedig genaderd aan de poorten van den na tuurlijken en eeuwigen dood. Ouders had gij uw kind niet verwaarloosd, kondt gij berustennu treft U het zelfsverwijt. Wij wijzen in de tweede plaats op. Het ouderlijk gezag. Het gezag is de grondslag van de samenleving. Het ouderlijk gezag is een der grondslagen van het gezin. Het gezin is de cel waaruit de gansche samenleving ontwikkelt. Zelf van Houten heeft dit in zijn „Bijdragen" uitgesproken. Zal echter alles zuiver en ordelijk ontwikkelen is er bestuur en toezicht noodig. Daarom heeft God het ouder lijk gezag ingesteld. De ouders eische daarom onvoorwaardelijke gehoorzaamheid. Dat ia dure roeping en plicht. Ook gehoorzaamheid vordere van een ziek kind, wat in de meeste gevallen toegegeven en bedorven wordt. Dat moet liefde heeten. Ouders wil gij uwe kinderen ware liefde bewijzen beheersch dan dezen hartstocht en gij zult u zeiven voor veel kwaad en verdriet vrij waren. Vruchtbaar is na te gaan welke gemoedstoe stand het kind beheerscht. Sommige kinderen zijn geheel onvatbaar voor een stijve harde behandeling, Een zacht woord keert zelfs de grimmigheid vlg. Salomo. De opvoeder bezitte zelve de zelfstandige wil. Ongestadigheid of onstandvastigheid hebben de kinderen spoedig bemerkt. De ouders leere vooral zelfsbeheersching, voor velen een moeilijk werk. Drift leidt tot onver antwoordelijke daden. Kastijding in drift of woede ontstoken werkt meer kwaad als goed. Overtui gen van den aard en het karakter van het kwaad en de gevolgen ervan werkt beter. Ouders beproef het Ouders, door liefde te bewijzen kunt gij het hardste hart verbrijzelen. Ouders, hebt ge een zoon of dochter die u zelfs haat hebt uw kind lief, toont dat, houdt moed, gij zult overwinnen, uw kind redden en hij zal u dankbaar zijn. De ouders waehte zich niet onrechtvaardig te straffen. Onderzoekt of uw kind straf verdient pas geen kastijding den verkeerden persoon toe; want daardoor wordt het rechts gevoel gekrenkt dat wreekt zich later. De ouders zij het vooral met elkander eens. Eensgezindt is het hechtste bolwerk in het gezin. Als de vijand dat bolwerk onneembaar ziet is er geen gevaar. Eendracht maakt macht. Ouders spreekt elkander niets tegen of verwijt, elkander niets in liet bijzijn uwer kinderen want later volgen zij uw spoor en verwijten U wat ge el kander verweet. Ouderlijke dwalingen zijn schadelijk. Zij zijn Over kinderen spreken in hun bijwezen, hoogmoed bevorderen, kinderen bedriegen, en kindren bang maken voor den zoogenaamden „boeman" wat onze kinderen zeer zenuwachtig maakt en de ver beeldingskracht te zeer prikkelt. Ih de derde plaats wijzen wij op Godsdienstig Onderwijs. Van het mindere komen wij tot het meerdere, van het lagere tot het hoogere. Eene opvoeding waaraan de Godsdienstige vorming ontbreekt is onchristelijk, is zondig. De onge loofstheorie zegt: Verknoei ook het kinderhoofd niet met die bijbelteksten, doch de krankzinnig gestichten zitten wel vol van dronkaards, spelers, ontoerekenbare, romanlezers, maar niet van bij bellezers. Elk christenbelijder is verplicht zijne kinderen op te voeden in de vreeze Gods. Dat is belooft bij den H. Doop. Bij den Doop hebben de ouders beloofd voor hunne rekening te nemen de geheele opvoeding van hun kroost. Hoevele christen belijders toonen, huichelaars te zijn. Ja, voor de Doopvont was hun voornemen goed (zoo het scheen) doch hoevelen herroepen door daden wat ze eenmaal beleden. Hoevele meineedige ouders zullen in den grooten dag des oordeels verschijnen In de vorige eeuw lag in een van onze groote steden een student, die zeer losban dig liad geleefd, ziek. Zijn Vader en een oud godvreezend vriend bezochten hem. Het was de laatste maal. Aan zijn sponde staande vroeg de Vader of zijn zoon hem nog wat te zeggen had. Hij opende de oogen, staarde zijn Vader aan en zeide, wijzende op den ouden vriend, gij zijt vrij van mijn bloed, gij hebt mij vermaand, en zich tot zijn Vader wendende sprak hij maar gij hebt mij nooit gewaarschuwd. Onder dezen uitroep stierf hij. Ouders hoe verschrikkelijk en dat in het gezicht van de eeuwigheid. Christelijke opvoeding is noodzakelijk. Niet alleen liet lichamelijke leven, ook Ket geestelijke leven heeft vorming noodig. De spreukendich ter zegt: „Leert den jongen de eerste beginselen". Vroeg moet het godsdienstig onderwijs vol gens bevatting aanvangen. De indrukken uit den kinderleeftijd gaan niet ligt geheel te loor. Het jeugdige hart is dan nog niet verwrongen door allerlei ongeloofof besmet door zoovele zonden. De ware godsdienst leert ons dat wij allen kinderen moeten zijn om het Koninkrijk Gods in te kunnen gaan. De ouders stellen zelf belang in den Godsdienst. Leeringen wekken doch voorbeelden trekken. Godvreezende Ouders zijn er geweest, die een slecht voorbeeld gaven, waardoor hunne kinde ren zeer onkerkelijk en losbandig leefden. De Zondagschool beoogt de geestelijke vorming van hare leerlingen. Zij wekt de belangstelling dei ouders door hare werkzaamheid op. Het onderwijs op de Zondagschool gegeven prikkelt de kinderen, zet hen aan, doet de wensch ontstaan de voorbeelden der godsvrucht na te volgen. Christenouders, verwaarloosde opvoeding uwer kinderen niet. Handhaaf uw ouderlijk ge zag. Luther zegt: wauneer de huisvaders de gezinnen niet kunnen regeeren, kan de matigste en voortreffelijkste keizer het rijk niet besturen. Ouders zoo ge uwe kinderen nalaat een goede opvoeding, zoo uwe kinderen zich herinneren een vrome moeder en een zorgzame biddende huisvader, zoo zult gij uwe kinderen een schat nalaten. Als gij in uw graf ligt zullen uwe kin deren God danken, dat zij ouders hebben gehad, die bun een maatschappelijke maar bovenal een godsdienstige, christelijke opvoeding gegeven heeft. Dirkslaud. Door G. L. Waraear is een verzoek ingediend om een verbetering van de vastgestelde kiezerslijst, omdat de Rijks veldwachter A. Witteman thans te Voor schoten daarop niet voorkomt. Twee jongetjes een van J. Vijfhui zen en een van C. M. Grevenstuk hadden het ongeluk om in de Kerkgracht te vallen. Den eersten werd met moeite door F. v. d. Valk gered, terwijl met behulp van Joh. Nagtegaal nummer twee uit zijn be narden toestand geholpen werd. J. Keur alhier had door het schrik ken van zijn paarden aan den Sommels- dijkschendijk, ter hoogte van de z. g. n. Kloosterwei, het ongeluk, om met wagen en paarden van den dijk te tuimelen, waardoor aan wagen en tuig groote averij gebracht werd, en hij zichzelf nogal bezeerde. -— Stoffel Brooshoofd, en Jakob van 't Hof, welke voof de lichting 1904 inge deeld zijn voor de korte oefeningen zullen zich 21 Mei onder de wapenen moeten begeven. Borderel op de rekening van den steen- kolenbond //Ons aller belang// alliier, dienst 1 Maart 1903 tot 29 Februari 1904. Gedaan te Dirksland 21 April 1904. Ontvang: Goed slot 1902/1903 Contributie leden f 368,35 li 3652,89 Verkoop kachelkolen leden ii 4061,48 20 IJ.Ij. van Middelharnis li 14,80 Nootjeskolen leden li 170, Smeed kolen ii 107,11 Kachelkolen particulieren li 87,42 Nootjeskolen n 3,6-1 Bewijzen van lidmaatschap ii 28,60 Geldlceningen en terug ont vangen gelden li 3945,— Onvoorziene inkomsten li 74,95| Geheelen Ontvang f 125i4,24! Uitgaaf: Aankoop kolen f 9116,63 Losloon en controle. ii 500,47è Wcêg- en bodeloon li 296,19! Aanschaffing en onderhoud materiaal li 138,03! Assurantie en erfpacht li 60,-0 Inleg spiaroank, afgedaan leening en rente li 1977,55 Tractemenlen en administratie kosten li 338,13! Te. ugbelaalde contributie li 26,74 Huish. kosten, zaalhuur en on voorziene uitgaven li 45,24 Goed slot f 15,141. f 12499,10 lfen afschrift van het primatief kohier van den Hoofdelijken Omslag voor het dienstjaar 1904 ligt gedurende 5 maanden van den 13 April tot en met den 13 Sept. a.s. ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage. De nu nog voor deze gemeente te leveren milicien lichting 1903 met name L. Riedijk zal eerst in het volgende jaar worden ingelijfd. Tijdens het spelen van eenige kin deren onder elkander geraakte een der kleinen van J. Melissant Maandag 11. in de sloot. Op het geroep van haar speelmak kers kwamen ten paar vrouwen opdagen die er in slaagden het op het droge te brengen tot groote vreugde der ouders. Vrijdag 15 April is door de arbei ders van den landbouwer C. Lokker onder deze gemeente een luchtballon opgevangen (klein model) waarop stond geschreven Laurè. Melissa 111 Met de beschrijving voor de belasting op bedrijfs- en andere in komsten over het dienstjaar 1904/05, zal in deze gemeente een aanvang worden ge maakt op Maandag 2 Mei a.s Door den Burgemeester dezer ge meente is bekend gema-kt, dat het kohier der Fersoneele belasting No. 2 over het dienstjaar 1904 aan den ontvanger ter in vordering is ter hand gesteld, en ieder daarop voorkomend belastingschuldige, ver plicht is zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Vanwege de vereeniging ^Bijstand zij ons doek zullen binnen eenige dagen langs de huizen der ingezetenen circulaires worden afgegeven met de bedoeling ze vol ledig in kennis te stellen, met het doel in de werking der vereeniging, en daardoor trachten het toetreden van nieuwe leden te bevorderen en donateurs te winnen. Op Zaterdag den 23e April e k. des voormiddags ten 10 ure zal iu het ge meentehuis de gelegenheid worden open gesteld tot toelating \an kinderen welke in den schoolplichtigeu leeftijd vallen. Op Dinsdag, 26 April e.k. en zoo noodig op volgende dagen zullen volgens mededeeling van den Min. van Oorlog schietoefeningen gehouden worden van het fort bij IJmuiden. Op de dagen, dat er gevuurd wordt, zal van minstens een uur voor het begin van het fort eene roode vlag waaien. 13 April. Hedenmorgen ongeveer half tien kwam een paard, toebehoorende aan de heer D. L. landbouwer alhier de gemeente binnenhollen, na zich sleepend een stuk hout, door het dier van een z.g. rolblok losgerukt. Gelukkig had C. v. W. alhier den moed, het paard te grijpen, waardoor hij erin slaagde het tot staan te brengen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De gemeente veldwachter C. Verhaa- gen is met ingang van Zaterdag 23 April a.s benoemd tot Rijksveldwachter, stand plaats 's Gravenhage. Zuid-Hollandsche Vereenigiug »Het Groene Kruis«. Ds. Diaaisma leidde deze bijeenkomst en zette doel en werking van Giet Groene Kruis« nader uiteen. Benige door de aan wezigen gedane vragen werden vervolgens beantwoord, waarna alle vergaderden als lid toetraden. Met dankbetuiging aan de opgekotnenen voor hun belangstelling, sloot Ds. Draaisma, deze eerste bijeenkomst. L1. Dinsdagavond werd eene tweede bijeenkomst gehouden. Pl.m 40 personen waren tegenwoordig. Ds. Draaisma, aan wien bij vernieuwing dè leiding was opge dragen, deelde mede dat het aantal leden en begustigers inmiddels was aangegroeid tot 115. Besloten werd zich als afdeeling Zuid Beijerland van de vereeniging »Het Groene Kruis« te constitueeren. Een regle ment werd ontworpen. En nadat hetvoor- loopig comité zich had teruggetrokken, werd een bestuur benoemd, bestaande uit de heeren Ds. Draaisma, P. Huiskes, J P. Hëhiy, J. 't Hart, J. de Reus Czn. en G. Trouw Jrterwijl volgens het reglement onze geneesheer J P. Groenendijk als per manent lid zitting neemt. Alvorens tot deze benoeming was over gegaan, werd op voorstel van Ds. Draaisma het eerevoorzitterschap der afdeeling aan geboden aan den Edelachtbaren Heer A. Zonneveld, burgemeester dezer gemeente. Moge de nieuw opgerichte afdeeling gè" stadig in ledental toenemen. ARRO N DISSE M E N TS- R EC 11T BA N k (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 19 April. Heden werden de volgende voiiniss'ii gewezen B. G. van B 15 jaar, bakkersknecht te Nieuw-Helvoet, wegens verduistering, werd ontslagen van alle rechtsvervolging. Zijn plaatsing in een Rijksopvoedingsgesticht werd gelast tot zijn achttiende jaar. G. van den B., 38 jaar, arbeider te Oostvoorue, wegens strooperij, tot een geldboete van f5, sub. 5 dagen hechtenis. hosier Ijeis. Lijst van brieven geadresseerd aan onbe kenden over de eerste helft der maand April 1904: Uit Middelharnis H. \an Dongen, Dakor (West Afrika.) K. Bakker, Rotterdam. Uit Melissant Steffanio, Rotterdam. Uit Ooltgensplaat Mevrouw Kramer, Gouderak. 1 erkoopingen. Vrijdag 29 April voorm. 10 uur. Verkoop van timmerhout aan de Kaai te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELËX. deiaiesigTl Siemvs Uit Terneuzen wordt aan de N. E Ct. gemeld Door dc Engelsclie stoomboot Riverlagan kapitein Dulnlioyde, van Londen naar Ter- neuzen, is hedennacht op liet hooren van hulpgeroep opgepikt in de Wielingen, mond der Westerschelde, eon sloep van het lichtschip aldaar, 111 t bijna ontkleedde manschappen van het lichtschip, die de boot te water hadden gelaten voor de redding eener bomschuit van Heyst, schipper Dewaal, die, do rdien zij tegen den ketting van het lichtschip liep, Was omgeslagen. Een der opvarenden was op liet lichtschip overgesprongen. De bemanning der sloop vond na lang zoeken door de duisternis de omgeslagen vissenerschuit, en zag eon man tussoben het zwaard zitten deze bleek te zijn deschipper met verbrijzeld hoofd, dood. .Men hoorde kreten, vermoedde dat onder dc omgeslagen schuit iemand was en wist ook een matroos daaronder uit te halen, aan wien een 14-jarigen knaap, zoon van den schipper zich had vastgeklemd Da knaap wilde weer over boord springen toen hem de dood van zijn vader bleek. De door de ontkleeding (zij waren zoo t.it hun kooi gekomen) verkleumde bemanning van liet lichtschip kon niet meer oproeien, en riep daarom om hulp, wat ge lukkig door de //Eiverlagtn// gehoord werd die dc sloep naar liet lichtschip sleepte. De verongelukte schipper is, naar wij vernamen, vader vaneen talrijk gezin. Men meldt dd. 15 April uit Rome aan het //Centrum// //lieden werd op liet graf van Mgr. Dr. Scliaepman eene keurige krans gelegd met het volgende opschrift Eequiescat in pace. Holl. kaïli. medici van het eerste internationale katli. ar.sencongres.// //Tevens zagen we op het graf een palmtak met bloemen, die voor enkele dagen door Jhr Mr. A. F. de Savornin Lohman erop neerge legd was.// Men seint uit Deventer aan de Tel.: Hedennacht is brand ontstaan bij den mole naar A. J. Koldewijn te Nijbroek, gemeente Voorst. De bewoners waren reeds ter ruste, toen Koldewijn door vallend vuur gewekt werd. Hij wilde het vijftienjarig knechtje, ge naamd Van den Belt, waarschuwen, doch lijfsoehoud' noodzaakte hem terug te gaan Met geschroeide baard en pijnlijke brandwon den is Ihj naar het ziekenhuis te Twello ge bracht. Het knechtje is verbrand en ver minkt onder het puin gevonden. Omgekomen zijn verder een koe en een paard. Hotpand, in asch gelegd, is door verzekering gedekt. De molen is ongedeerd. Hier was do vuur zuil te zitn. De heer A. C. van den Heuvel, vischhan- delaar te Rotterdam, is in het bezit gekomen van een levende zeldzame visch in zijn vis- sche'ij op de Nieuwe Maas nabij clc Lek gevangen Deze visch, 5 tot 6 kilo zwaar is vermoedelijk een meerval, zooals er een eeuw gele len in het Haarlemmermeer wel gevan gen werden. In de laatste 30 jaren is deze roofvisch in de viscliwaters in deze provincie niet gezien. Voorloopig houdt de heer Van den Heuvel dit zeldzame exemplaar in een zijner bassins gevangen. Zaterdag is te Zutphen gevankelijk binnen gebracht als verdacht van meineed, de rijks veldwachter K. uit Hengelo (G.) De voortvluchtige secreiaiis-penningmees- tcr van twee polders onder Voorburg heeft zich Zondagavond vrijwillig bij den burge meester van Voorburg' aangemeld om zich ter beschikking der justitie (e stellen. Bij liet passceren van trein 21, die om 7.12 uit Utrecht vertrekt en trein 202, die 0111 6.10 v.m. uit Arnhem vertrekt, werd vermoedelijk door een der 3e klasse reizigers van trein 21 nabij liet station Zeist een schot gelost op den machinist van trein 202. Te Arnhem stond de politie bij aankomst van trein 21 gereed om den schuldige op te sporen, drcli jammer genoeg zonder resultaat. Burgerlijke §lnn<i. Somiuelsdijb. Geboren: Jan z. van Hendrik de Leeuw en nina Vjjfhuizen. Hendrik, z. van Pieter de Vogel en Magdalenft van Dillen Ondertrouwd: Roeland van der Valk jm. 22 j. en Witlempje Veibiest jd. 21 j. Gèrrit van denNieuwen- dijk jm. 24 j. en Jannetje Holleman jd. 24 j. Gehuwd: Leeudert Verbiest jm. 19 j. en Kaatje van den Nieuwendijk jd. 20 j. Jakob Dambruin jm. 31 j. en Crislina Tieleman jd. 28 j. iNidtielliarnls. Ondertrouwd: Corstiaan Schollevis 27 j. en Johan na Jordaan 26 j. Gehuwd: Cornells Bakker 29 j. en Geertje Verol- me 27 j. Stad aan 't Haringvliet. GeborenJannetje d. van Adrs. Melaard en A. Donkersloot. Overleden Aagje Saarloos 17 md., d. van F. Saar- loos en A. Koniugswond. Hen Bommel. Ondertrouwd: J. de Laat 26 j. en Cornelia Oost- djjk 20 j. M. Verkeike 21 j. en D. Renins 30 j. Geirouwd: J. M. van 't Hof 24 j. en Tannetje Kardux 20. Ooltgensplaat. GeborenJohanna Maria d. van Johannes IIu- brechtsche en Jacoba de Koning. Ondertrouwd Cornells van Eek 33 j. weduwnaar van Johanna Schouwenaar en Cris tinna Sehouwenaar jd. 29 j. Adrianus van Dravik jm. 22 j en Elizabeth Ypelaar jd. 25 j. Matthijs Vcrkerke jm. 21 j. en Dina Remis jd. 30 j Overleden Aaltje Korteweg jd 9 j. Melissant. Ondertrouwd: Leendert Struik 46 j. jm. en Louisa Tieleman 35 j. jd. Jan Visbeen 25 j. jm. en Dina Maria Sarelse 21 j. jd. Getrouwd: Co.stiaan van Biuinisse 28 j. jm. en Adriaantje Lodder 24 j. jd. Predikbeurten Zondag 34 April. NED. IIEItV. KERK. Sommolsdijk, vrn. en 's av. Ds. Westrik. Middelbands, viu. en 'sav. Ds. Bruining. Stad, vin. on nam. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vui. en nam. Ds. Verweij. Oude Tougo, vm. on nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vin. en nam. Ds. Wentink. Dirksland, vm. en nam. Ds. Lammers. tlerkingen, vm. en nam. Ds. de Stoppelaar. Melissant, vm. dhr. van Broekhoven en nam. geen dienst. Stellendam, vm. en nam. Da. Hoogendijk. Goedoteede, vm. Ds. de Gidte. Ouddorp, vm. on nam. Dp. Boss. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en 'sav. Ds. Ötokotee. Stud, nam. (openbare belijdenis) Da. Steketee van Middelharnis. Dou Bommel, vm., en 'sav. leetkerk. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 'sav. Ds. ICoppe. Ouddorp, vm. en 'sav. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Melissant, vm., nam. en 'sav. Ds. Hartkamp. HerkiDgen, vm., nam. en 'sav. dhr. Hubreclna van 's Gravenpolder. Ooltgensplaat, vm. en nam. leesketk. DOOPSGEZINDE KERK. uddorp, Ds K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS, t.'irksland, vm., nam. en 'sav. Ds. Maokenze. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), vm. (biduur voor het ge.vas) ell nam. dhr. Wielhouwer. H arktberiéfifen. Bridle, 18 April. Boter f 0,60 tot f 0,.Eieren 2.75 per 100 stuks. Rotterdam, 18 April. Bnitenl. granen vast. .Rogge per 2100 kilo: 125/126 kg. Stetiiner ladend geladen f 133,50, 9 pud 10/15 Taganrog stoomeod t 125. Gerst per 2000 kiloj 60,61 kg. Novorossisk f98 a 23, Mais per 2000 kiloAiner, Mixed f 107 a 104, do do Steamgrado f 102 a 97, donau-Bulgaar 108, Odessa f 108 a 109. Biunenl. granen. Jar. tarwe. Per heet. f 0,a 0,per 100 kilo a 0,a 0,oieuw® do p. Hl. 7,25 a 8,p. 100 kilo f 8,75 a 9,75. Rogge f4,60 a, 5,25 per Hl. Wintergerst per 100 kilo f 6,50 a 7,Zomer f 6,50 a 7.en Chevalier f6,75 a f7,25 Haver per 100 kilo f 6,40 a 6,80. BI. erwten f 7, a f 8,25, mindere f 0,a 0,Witte boonen f0,a 0,— Bruine boonen f 8,— a 14,mindere f 0, a 0,Lijnzaad f 9,— a 11,per lil. Veemarkt, Aangevoerd heden 443 vette runderen, 426 vette kalveren, 0 nuchtere dito, 108 schapen of lammer n, 683 varkens, biggen, paarden. Run deren 25 a 34 et., kalveren 35 a 50 et., schapen 20 a 30 et., lammeren a et., varkens 17 a 20 ct. id. lichte voor export 17 a 19 cent per l/2 kilo. Aardappelen. Brielsehe kralen f 0,a 0,Zeeuws, blauwa f 4.90 a 5,10, do bonte f4.80 a 5,eigen heimers f 0,a f 0,Geldersche blauwe f 0,a 0,magnum bonums f 3,20 a f3,50. Duitsche rood© 3,— a 3,20, dito blauwe f 3.50 a 3,75 per Hl. Malta-aardappelen 9 a 10 ct. per kg. Vlas. Aangevoerd 11420 steen Blauw 36 a 41 st. 2500 steeD Groningsch 34 a 40 stuivers, 3615 steen Zeeuwsch 31 a 36 stuivers, steen Geel a stuivers per steen, Zeeuwsche eieren f 3,— a f 8,20. Overmaaseht dito f 3,30 a 3,50 de 100 stuks. Amsterdam, 18 April. Aardappelen. Geld. blauwe f 4,25 a 4,50. Pruis. Hamburg f 5,a 5,25 Westl. zand f 5,a 7,Friesche Dokk. jammen f 3,25 a 3,80, do. Fran, do t 3 a 3.75, do. blauwe f3,a 3,90. Zeeuws. Bonte t'4,60 a 5.dito Blauwe f4.50 a 4.75 per Hl. Nieuwe Malta 8 a 10 ct. per kg. Veemarkt. 369 Runderen, vette lsto kwal. f 0,64 f a 0,68, 2e kwal. f 0,62, 8e kwal. f 0,56 per Kg. 75 Melk- en Kalf koeien f 120 a 280.168 nu cht. kalveren i 6,a 14,617 vette varkens 35 ct. a 37 cent. Rijnkanters 38 ct. a 44 ct. Overzeesche37 a 39 ct. p. k. UEIVDRIK en (~qN Hunne dankbare kinderen, B V/LD ttl EN 50-Jarige EcMveiwpi Hunne dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. hg Oude Tonge, April 1904. |j<> en Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. 52 paar laas- ea ïroawealeeslea, Ie Tu aal i De Oomm: te Dirksland, le. dat aid de jaarlijksclte houden worde 2e. dat op loting zal pla die mnrkt aa reedschappeitj 3e. dat 1 stuk, 11 vöt uitsluitend ve zitter der Co Namen Dirksland, 30 Cl Wie nu spol ■wil drinken van Pernis bekomen r.n to ÏÏOO gevraag* nciilandsch Kantoor Eene Bijtuigen 1. N le klas 1. niet berlit teerd bekleed. l.N. UI 1. N. een piaard 1. N. de raatnp 2. N. 8. N. 1. N. Een iu den Een Delftsch Een Een Een olie. Een Alles en Hl

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 4