Vrijdag 8 April 1904. No. 984. Tweede Blad. IN HOC SIGNOWSES Officieel C*e<lcelte. Ui* aïe Pers. Binnenland. Plaatselijk nieuws, V wssm BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Sommelsdijk maken bekend, dat ter ge meente-secretarie ter inzage ligt, een verzoek met Müa-en van den heer P. Hamel, directeur der Maatschappij tot detailverkoop van petroleum He Automaat" wonende te Amsterdam, om ver gunning tot het stichten van een geheel van steen gebouwde en met pannen gedekte herg- Tilaats tot het opslaan van petroleum op het per ceel kadastraal bekend Sectie B no. 930. Op Zaterdag 10 April 1904 des voorn., te 11.30 nnr zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te "brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij die bezwaren bob ben kunnen 3 dagen voor het bovengemelde tijd stip op de secretarie der gemeente kennisnemen van de ter zake ingekomen stukken. Sommelsdijk, 2 April 1904. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Secretaris, J. B. MUS, Lo.S. DE GRAAIT. Verzoekschriften ter bekoiuiitg van Jacht- en Vischacten. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge - meente Ooltgensplaat maken bekend dat ter ge meentesecretarie kosteloos verkrijgbaar zijn blanco verzoekschriften ter bekoming van Jacht- en Vischacten en van kostelooze vergunningen tot uitoefening der visscherij niet een vischtuig voor het «eizoen aanvangende 1 Juli a.s. en eindigende 30 Juni van liet volgende jaar, en noodjgen be langhebbenden uit kunne aanvragen ter beko- ming dier acten van vergunningen zoo veel_ mo gelijk van den 15 April e.k. ter Secretarie m te dienen. De bepaling dat hij die de vischery met meer dan Eéön vischtuig wil uitoefenen van .een groote viseliacten moet zijn voorzien is ingetrok ken zoodat voortaan van een en dezelfde persoon meerdere kleine vischacten kunnen worden ver strekt. Ooltgensplaat, 2 April 1904. Burgemeester an Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, Joh?VAN PUTTER. P-JAN WEEL G.Gz. Invordering 'sRijks Direcfebelastiug. De BURGEMEESTER der Gemeente Ooltgens plaat maakt bekend dat het Primitief kohier voor de Personeele belasting voor het dienstjaar 1904 aan dan [Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belasting schuldige ve rplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Ooltgensplaat, }5 April 1904. De Burgemeester, P. VAN WEEL G.Gz. Men zal zich herinneren, dat de Tweede Kamer onlangs de verkiezing van een r.k. lid voor het district Eist had afgekeurd, op grond dat informaliteiten waren ge pleegd, die in een adres werden genoemd. De heer Lokman beweerde dat dit adres om politieke redenen was gezonden aan de Kamer. Dit nu namen de heeren Links den heer Lohman zeer kwalijk. En wat lezen we nu in de N. Rotterd. Crt. Dit berichtje „Valburg. De vrijzisïisige kiesver- eeniging Valburg (kiesdistrict Eist) heeft besloten geen candidaat te stellen voor de a.s. verkiezing voor een lid der Tweede Kamer, aangezien het doel, beoogd nïiel de vorige caiididaatstellingden heer Van Wijnbergen niet te doen meestemmen over de Wet oj» het llooger Onderwijs, bereikt is". Zou dit berichtje den heer Lobman niet volkomen in het gelijk stellen OVERGENOMEN. De Nieuwe Rotterdamsche Crt. bevat een artikel over de Statenverkiezing in dit gewest, waarvan het slot, met wijziging van enkele woorden, de beste opwekking is ter wereld mogelijk om onze mannen aan te sporen. „Het gaat toch bij deze Statenverkiezingen niet om de meerderheid in de Prov. Staten alleen, maar ook om de meerderheid van de Eerste Kamer. „Gelukt het ons niet de Prov. Staten van Zuid-Holland om te zetten, dan is de Eerste Kamer aan de genade overgeleverd van de regeering en de partijen die haar steunen. Het zwaard van Damocles hangt haar dan steeds boven het hoofd. Wil zij niet zooals de kerkelijke regeering wil, de stok der ont binding staat voor de deur. Mocht de Eerste Kamer een door de regeering ingediend en door de Tweede Kamer aangenomen wets ontwerp, hetzij hoogeigpnderwijswet of ta- riefwet of pokkenwet, tegen 's lands belang oordeelen en daarom haar medewerking er niet aan verleenen, de regeering heeft het in haar macht dien tegenstand te breken. BI ij - ven de kerltelijken in de Prov. Staten in de meerderheid, dan zendt Zuid-Holland, bij ontbinding, 10 kerkelijken naar de Eerste Kamer, en een kerkelijks meerderheid ver vangt daar de liberale meerderheid van heden. „De aanstaande Statenverkiezingen zijndns van liet hoogste belang. Men zorge daarom bijtijds voorbereid te zijn. „Tot het voorbereidingswerk behoort in de eerste plaats, dat men zoo spoedig mogalijk zich ten gemeentehuize afschriften of afdruk ken verschafte van de nieuwe kiezerslijsten. Heeft men de oude lijsten goed bijgehouden en is men op de hoogte {van de politieke richting der daarop voorkomende kiezers, dan behoeft men slechts zich te vergewis sen van die der nieuw bijgekomen. Hoe eer met de voorbereiding daarvan aangevangen wordt, hoe beter. En zoo volledig mogelijke kennis toch van wie tot de partijgenooten behooren is een eerste vereischte, is de on misbare grondslag van het verdere verkie- zingswerk. „Wij vertrouwen, dat de liberale kiesver- eenigingen, het gewicht der aanstaande Sta tenverkiezingen inziende, aan de voorberei ding daarvan voaral ditmaal groote zorg en toewijding zullen geven en vooral bij tijds zich voor den komenden strijd, die hevig zal zijn, zullen toerusten." Zóó schrijft de N. Rotterdamsche. Onze lezers kunnen nu zelvcn uitmaken, of de Juni stembus van beteekenis is. Hollander.) Eerste Kamer. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is tot hervatting der werkzaamheden bij eengeroepen op Dinsdag 19 April te half- negen 's avonds. De burgemeester van 's Graveutiage, de heer Mr. J. S. baron Van Harinxma thoe Slooten, is Maandagnacht in den ouderdom van 47 jaar ontslapen. District Francker. In een de vorige week te Eraneker ge houden vergadering van afgevaardigden van de verschillende Chr. Hist., kiesverenigin gen in liet distiict, was men volgens de >Nederl,« algemeen van gevoelen dat samenwerking met A. R. en R. K. nood zakelijk was indien men eeriige kans wil hebben op succes. Besloten werd dan ook om zoo mogelijk te komen tot een ver gelijk met de A. R. op dezen voet, dat beide gioepen twee candidalen zouden stellen, en een plaats open laten voor een R. Kath. Op de groslijst van de voorloopige can- didaten werden geplaatst de heeren A T. de Jong, wethouder van Woissersdeel te Gaast, J. Kramer wethouder van Bolsward aldaar L. W. de Vl ies, burgemeester van Barradeel en lid van de Prov. Staten voor het district Dokkum, en W. Maas, te Makkum. In een gecombineerde vergadering met de A. R. werd dc samenwerking voor de Statenverkiezing nader geregeld en als definitieve candidaten gekozen de heeren De Ruil er te Harlingen, aftr. antir. Kam- stra, te Eraneker, oud lid antir., A. L. de Jong te Gaast, c. h. en J. Kramer, te Bolsward, c. h. De 5e candidatuur werd overgelaten aan de Roomsch-Katholieken. Gemeenteraadsverkiezing te Gouda. De R. K. kiesvereeniging heeft Donder dag besloten voor de a.s. gemeenteraads verkiezing geen eigen candidaat te stellen, doch de candidaat der antirevol. partij, den heer J W, Derksen, te steunen. Sommelsdijk.* Niet minder can een 150 tal ingezetenen zijn jl. week per aan- geteekenden brief ter kennis gebracht dat de Assurantie-Maatschappij van 17 71 te Amsterdam hare loopende contracten tegen 1 5 April opzegden. Ons dunkt een zeer vreemde manier vau handelen. Deze maatschappij, betrekkelijk voor een klein bedrag betrokken in de plaats gehad hebbende branden, moet zich wel zwak ge voelen om tot zulk een handeling over te gaan. Hare soliditeit moest bekend worden gemaakt door geheel Nederland Door de Heer de Wilde, ons staten lid werd door het vanwege de Antirevolu tionaire kiesvereeniging alhier op te richten Ziekenfonds een vorstelijke gift aan den voor zitter voor dat doel ter hand gesteld. Mocht dit, in het belang van onze arbei dende standen, navolging vinden. Verleden week Donderdag had de echtgenoote van G. van Rikxoort het onge luk over eene grondplank te vallen, tenge volge waarvan zij haar arm op drie plaatsen heeft gebroken. Middelhui-nis. Scheepvaartbeweging over het ie kwariaal 1904. Binnengekomen 191 vaartuigen en ver trokken 18 6 vaartuigen onderscheidenlijk met een tonneninhoud van 10,836, en 10,8 28. De in geregelden dienst varende Stoom- booten zijn hieronder niet begrepen. Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt op verzoek van A. |H. G. tegen C. N. alhier wegens mishandeling. Het verrijden van de benoodigde grint naar de wegen in den polder het Oudeland van Middelharnis is aangenomen door D. Peeman alhier voor 73 ets. per M3. Door Schipper J. van den Heuvel is ingeschreven Tiaar de levering der be noodigde grint ten behoeve der gemeente voor f 1,58 per M3 en het verrijden daarvan door C. Noordijk alhier voor 48 cent per M3. De persoon, van C. Xandser uit Slie- drecht werkzaam zijnde op de baggerma chine alhier in de kaai, bezig zijnde een touw vast te maken had het ongeluk uit te glijden eu zijn been te breken. Genees kundige hulp werd daarbij verleend door Dr. J. H. Pameijer. Maandagmiddag, terwijl W, van den N. zich in beschonken toestand nabij de aanlegplaats der stoombooten bewoog, kwam hij al zwierende te dicht Bij het water en tuimelde er in. Door spoedige hulp werd hij uit zijn netelige positie ver lost en - - misschien; eenigszins ontnuch terd onder den gebruikelijkcn toeloop, huiswaarts gebracht, waar hij zeker goed besteed was, Stad aan 't HaringvHet. De Burg. maakt bekend, dat het koliier der Person, belasting, dienst 1904, invorderbaar is verklaard en aan den betrokken ontvanger ter hand gesteld en dat ieder daarop voor komend belastingschuldige verplicht is, zijnen aanslag volgens de wet te voldoen. De lieer C. Koppenaal alhier had Zondag 11. het ongeluk een paard van ongeveer f 400, dat hij eene week te voren te Stellendam had gekocht, door den dood te verhezen. I11 plaats van W. v. Sprang, die ongeschikt is verklaard wegens zijne oogen, zal die militiedienst vervuld worden door Jac. v. Biert. De aanvrage tot bouwen van eene nieuwe Gerefornr. Kerk even buiten de ge meente is door Burg. en Weth. goedge keurd. De» Dommel. Benoemd tot kweekeling aan de Rijkskweekschool voor Onderwij zers te Middelburg A. Stolk. Hij behaalde no. 3 aan de ranglijst. A, Donkersloot werd b.j het laden van boomen aan een zijner voeten ernstig gekwetst. Doordat hij valt in de termen van de ongevallenwei zal eene uilkeering voor zijn huisgezin niet achterwege blijven. t)oligeiis|détat. Zaterdag omstreeks 5 uur viel het 4-jarig zoontje van H. vau Rossum in de overvolle kaai. Schipper H. de Geus dit ziende, begaf zich terstond gekleed te water, ten einde het kind, dat al een eind wegdreef, te redden. Terwijl hij het kind al zwemmende bereikte, ver dween het juist in de diepte. Kloek dook hij echter onder en greep het vast. Met de uiterste krachtsinspanning gelukte het hem den wal te naderen, waarna hij, ge holpen door Joh. de Vos Pz. het kind op het droge bracht. Hoewel eenigszins be neveld, kwam het kind spoedig bij. Een woord van hulde voor deze kloeke daad is zeker niet ongepast. Evenals andere jaren werden ook thans de kinderen der Geref. en ITerv. Zondagsschool den Tweeden Paaschdag bij de herdenking van de Opstanding onzes Heeren Jezus Christus, op verschillende versnaperingen onthaald. Zulke dagen wor den door de leerlingen zeker wel met dank baarheid herdacht. 6 April. Het verleden week geveilde bouwland werd thans op het gemeentehuis afgeslagen en in combinatie gemijnd door den heer J. A. van Nieuwenhuijzen, voor de som van f 435 per halve hectare. Oude Toilge. Bij publicatie is bekend gemaakt dat ter gemeente-secretarie alhier, blanco verzoekschriften, ter bekoming van jacht- en vischakten, kosteloos verkrijgbaar zijn, alsmede kostelooze vergunningen tot uiioetening der visscherij met één vischtuig voor het nieuwe seizoen aanvangende 1 Juli a.s. en eindigende 30 Juni 1905. Bij publicatie is bekend gemaakt dat het k hier der personeele belasting no. 1 over 1904, invorderbaar verklaard 29 Maart 1904, aan den ontvanger is ter hand gesteld. Dirkslaud. Aan den heer C. Warnaer alhier, werd de 2e prijs op de voorjaars tentoonstelling (afdeeüng Rotterdam, Schie dam en Omstreken) toegekend in de atd. merriepaardeu geboren in 1901. Op de Gemeente-Secretarie alhier zijn kosteloos verkrijgbaar gesteld, blanco ver zoekschriften ter bekoming van jacht- en vischacten, en van kostelooze vergunningen tot uitoefening der visscherij met één visch tuig; aanvangende 1 Juli a.s. tot en met 3 Juli 1905. Men wordt verzocht zoo mo gelijk die aanvragh vóór 15 April in te dienen. Meldden we over enkele weken dat vanwege de afdeeling »Patrimonium« alhier, een schrijven gericht was tot de landbouw- vereeniging om het loon van 70 cent op 80 cent te brengen, maar dat dat verzoek geen resultaat opleverde, toch is de vorige maand in eene vergadering van landbouwers besloten het arbeidersloon en de werkuren te regelen als volgt: 1 Jan. tot 1 MaartVan 7 uur v.m. tot 5 uur um., stoppen tweemaal 15 mi nuten, voor thuis eten anderhalf uur, op 't werk eten een uur. Loon f 0,70. i Maart tot 1 April als boven. Loon f 0,75. 1 April tot 1 Mei (korte dag) van 6,30 uur vm, tot 5 uur nm., stoppen en eten als boven f o,ïo. 1 April tot 1 Mei (lange dag) van 5,30 uur vm, tot 6 uur nm., stoppen en eten als boven f 0,90. In dezen tijd aardappelen poten 5,30 uur thuis met stoptijd van tweemaal 15 minuten, etenstijd als bij den langen dag f 1, 1 Mei tot 1 s Mei (korte dag) 5 uur vm. tot 5 uur nm., stoptijd tweemaal 15 minuten, etenstijd ie keer 45 minuten, 2e keer 75 minuten f 0,80. 1 Mei tot 15 Mei (lange dag) 4,30 uur vm. tot 6 uur nm., eten en stoptijd als boven f 0,90. 1 s Mei tot 1 Juni (lange dag) 4 uur vm. tot 6 uur nm., eten en stoptijd als boven f 0,90, 1 Juni tol 16 Augustus 4 uur vm. lo*- 6 uur nm,, eten en stoptijd als boven (met grassnijden stoppen tweemaal 30 minuten) f J,IO. 16 Aug. tot 15 Sept. 4,30 uur vm. tot 5,30 uur nm., etenssijd als boven, stoppen tweemaal 15 minuten f 1 Bij aardappelsrooienof ajuinplukken f 1,10 16 Sept.: 5 uur vm. tot 5,30 uur um., elens- en stoptijd als boven (de korting der dagen moet in slop- en etenstijd op gehaald worden, zoodat 9 uur gewerkt moet worden), f 1,10. Wintertijd tot 31 Dec.7 uur vm. tot 5 uur nm., stoppen tweemaal 15 minuten, voor thuis eten anderhalf uur, op 't werk eten een uur f 0,70. Elerkiligeii. Bij publicatie is aan be langhebbenden bekend gemaakt, dat alle vorderingen ten laste van het Rijk, Pro vincie of Gemeente, over het dienstjaar 1903, aan de ambtenaren en besturen die het aangaan moeten zijn ingeleverd voor of op den laatsten Juni a.s. Zij die wenschen dat hunne kinderen die den ouderdom van 5 jaren hebben be reikt de school bezoeken moeten daarvoor op de Gemeente Secretarie aangifte doen voor of uiterlijk Woensdag 20 April a.s. De loteling W. Gebuis die in de plaats van T. van Wageningen ter inlij ving bij de Nat. Militie is opgeroepen, is ingedeeld bij het 3e Reg. Inf. Bergen op Zoom, doch is bij nadere keuring ook on geschikt voor den dienst bevonden. Deze week is door P. Kalle reeds een zwartmerelnest gevonden met 5 be broede eieren, dat zeer zeker heel vroeg genoemd mag worden. Op Maandag den 2eu Paaschdag, trad voor de Ant. Rev. Partij alhier op de heer H, de Wilde van 's Gravenhage, lid van de Prov. Staten, voor dit district, met het onderwerp »Rechts of Links.« Spreker begon er aan te herinneren hoe in 1901 de meerderheid der kiezers in ons vaderland zich uitspraken tegen de Revolutie en partij kozen voor de Christelijke begin selen. Ook het volk van Flakkee had zich beslist verklaard te buigen voor het Woord des Heeren, 't welk uitkwam bij de verkie zing tusschen de heeren Pompe van Meer- dervoort en de Bruijn en ook tusschen de candidaten der Prov. Staten. Gevolg daar van' was het optreden van het Ministerie Kuyper met een meerderheid van 14 stem men in de Tweede Kamer. Vervolgens werd gewezen op de stand der Eerste Kamer eu het groote belang vau de ver kiezing van dit jaar voor de Prov. Staten, aan die Kamer, en bijgevolg ook aan dit Ministerie verbonden. Van liberale zijde zal niets onbeproefd worden gelaten de Regeering weder in han den der hunnen te krijgen. Aangespoord werden dan ook onze mannen, de heeren Vegtel en Roodzand gekozen te krijgen. Er werd stilgesta|n bij de werkzaamheden van het Ministerie dat ziekteverzekering, ouderdomspensioneering eerdaags zal indie nen en de wet op het lager onderwijs heeft ter hand genomen. De mogelijkheid zou dan bestaan op de meeste gemeenten eene Christelijke school te krijgen en zich alzoo gemakkelijker zouden kunnen bewegen. Wanneer de ouderdomspensioneering tot stand komt, zullen werklieden, ook veldar- beiders van 65 jaar gepensioneerd worden. De vrucht van den arbeid van dit Ministerie zal niet in den schoot worden geworpen. Nog eenige weken en er zal worden beslist of dit Ministerie bij de Genade onzes Heeren zal blijven of aftreden naar gelang den uit slag der verkiezing goed of kwaad is. Wij hebben te kiezen tusschen Rechts en Links. Rechts zitten Antirev. Christ Hist, en ook Kath. Links Liberalen, Liberale Unieman nen. Vrijzinnigen en Soc. Demokraten. Terecht wees spreker er op hoe we allen van nature zondaars zijn en als zoodanig alle gelijk staan, ook dat wij de deugden in onze tegenpaitij hebben te waardeeren. De strijd loopt niet over personen maar over beginselen. De mannen rechts erkennen allen het gezag Gods, terwijl die van links het gezag zoeken in den zondigen mensch, Souvereiniteit Gods tegenover volkssouve- reiniteit. Niet de mensch zal bepalen wat goed of kwaad zij, maar dat zegt de Heere God ons in zijn dierbaar Woord. Liberalen als Prof. van der Vlugt, gelooven ook wel jn God, doch zeggen God is veel te hoog verheven om Hem in de politiek te mengen, een denkbeeld dat nog in vele menschen ook te Herkingen voortleeft. Daardoor kwa men we ook ouder Liberale heerschappij. Christus heeft gezegd Mijn Koningrijk is niet van deze wereld, Mij is gegeven alle macht in den Hemel en op aarde. Dat is de fout van Prof. van der Vlugt. Óveral moet hij heerschen, Koning niet slechts in den Piemel maar ook op de aarde. Onze voorouders de Geuzen hadden het goed begrepen. Dat waren echte Antirevo lutionairen die niet naar de stembus behoef den, maar die goed en bloed veil hadden voor de hun zoo heilige beginselen van burger- en gewetensvrijheid. Van ons wordt geen bloed gevraagd, misschien slechts een geringe contributie voor uwe Kiesvereen. Als gij buigt voor Gods Woord dan is uw keuze Rechts. Wanneer de Geuzen hadden gedaan als Prof, van der Vlugt, dan waren we nog onder den slavernij van den Koning van Spanje. Men is niet meer zoo liberaal als vroeger, maar ze wor den al rooier en rooier, vandaar de toena dering tusschen de partijen van Links onderling. Behaalden zij de overwinning dat zou een ramp voor 011s land zijn, we gingen dan den weg op van stofvergoding en stofaanbidding en verliezen den Christelijken grondslag van ons volksleven. Spreker zegt ook hoe deze Regeering wordt beschuldigd reactieonair te zijn. Re- actieonair zijn we in dien zin dat we terug verlangen den toestand der Dordsche Sy node, b. v. dat de sabbat niet meer zoo ontheiligd werd. Wij willen terug naar dat bloeitijdperk van vroeger. De socialisten echter bedoelen daarmede dat we vijanden van den werkman zijn. Spreker zelf heeft gepoogd de positsie van 1100 gemeente werklieden te verbeteren wanueer zij aan eengesloten bleven. Het waren echter juist weer de socialisten die zich afscheiden om te stoken en te scheuren. Zij zijn reactie onair. Met hun veelpraten stuiten zij de werkzaamheden van dit Ministerie. Zoo komt er niets tot stand. Zou het reactie onair zijn als er kwam een ouderdomspen sioen. Dit wetsontwerp is zoo goed als gereed. Ten slotte werd nog een flink opwek- kings en waarschuwend woord tot de kie zers gesproken. Door spreker was ook behandeld de tariefwet en klaar en duide lijk het nut en bezwaar daaraan verbonden aangetoond. Daarvan zouden liberalen ot andere sprekers soms gebruik kunnen ma ken de kiezers aan het wankelen te brengen om op hunne candidaten te stemmen. Na nog enkele vragen te hebben beant woord werd deze welgeslaagde vergadering met dankzegging gesloten. Moge op deze met groote aandacht gevolgde rede Gods zegen rusten. Na afloop werd op ye.rzoek van eenige Antirevolutionairen getracht eene Kiesvereeniging op te richten, welk resul taat we echter nog niet kunnen meedeelen. Meiissaiit. Maandag 11 April a.s. des namiddags 2 uur zal er in het gemeente huis alhier gelegenheid bestaan tot koste looze inenting en herinenting. Gedurende het afgeloopen kwartaal werden aan het telefoonkantoor alhier be handeld 165 telegrammen, zijnde ontvangen 92 en verzouden 73 telegrammen. De loteling dezer gemeente J. Nagte- gaal is den 31 Maart jl. ingedeeld bij het 3e Regt. Infanterie te Bergen op Zoom. -— Ter secretarie alhier zijn kosteloos verkrijgbaar blanco verzoekschriften ter bekoming van jacht- en vischakten van kostelooze vergunningen tot uitoefening der visscherij met een vischtuig. Stellendam. Verledenweek Donderdag avond sloeg een jong paard van de Gebi Visser gespannen voor een wielslede op hol. Johs. Visser Jr. die met zijn broeder elk aan een zijde het bij de toom hadden waren genoodzaakt los te laten waarbij genoemde J. Visser onder den voet geraakte en een hevig bloedende wond aan de slaap kreeg zoodat hij bewusteloos werd opgenomen eh geneeskundige hulp moest worden inge roepen. De wonde bleek echter niet van ernstigen aard te zijn. Overigens had hij evenals degene die de leidsels hield hier en daar nog schrammen. Zaterdag sloeg weder een span paar den van A. Human op hol en kwamen met de wagen en de twee opzittenden in den Bermsloot bij de Pastorie terecht. Met den schrik en een doornat pak kwam de voer man en een jongen die bij hem op den wagen zat er af. Door Burgm. en Weth. is aan be langhebbenden dezer gemeente bekend gemaakt dat vanaf 2 April ter secretarie verkrijgbaar zijn gesteld blanco verzoek schriften ter bekoming van jacht- en visch acten; als ook aanvraging van kostelooze vergunningen tot uitoefeningen ;der vischerij met één vischtuig voor het seizoen 1904/5. Zaterdag jl. zaten eenige kleine jon gens in een boot, toen een van hen er uit willende stappen het ongeluk had in de kaai te vallen. Hij wist zich aan een touw zoolang vast te houden tot A. Janzen en P. van Dom hem konden grijpen en op het drooge brengen zoodat hij met een nat pak en den schrik vrij kwam. Dinsdagavond hield de Heer J. M. Thiel in de zaal van den heer F. Troost een lezing. De zaal was tamelijk bezet. Na afloop werd een kiesvereeniging instemmend met de beginselen der liberale Unie opge richt. Dinsdagavond had ook tengevolge van de duisternis een vreemdeling het ongeluk in de diepe bermsloot te loopen. Met zulk weer en in een vreemde plaats voorzeker een hoogst onaangename zaak. Uitslag der gehouden Aanbesteding van een steenen of houten waschhuisje ten ten behoeve van den veldwachter M. de Leeuw alhier. Ingeschreven werd door Adrs. v. Oosteubrugge (in steen) v. f x 10. D. van den Broek 112 A. de Later 117. P. Maat 117,50 K. A. v. Wagenïngen (in hout) >105. Gegund aan Adrs. van Oosteubrugge. Goederende. Voor de vaceerende be trekking van onderwijzer aan de O. L. S. in deze gemeente meldden zich tot heden drie sollicitanten aan. Aan L. Hoek, lichtwachter op den vuurtoren te dezer plaatse, is met ingang van 1 April jl. eervol ontslag verleend uit gemelde betrekking. Hem is een jaarlijksch pensioen toegekend ad f 246. Ter gemeente-secretarie zijn verkrijg baar gesteld blanco verzoekschriften ter bekoming van jacht- en vischacten benevens kostelooze vergunningen tot uitoefening der visscherij met één vischtuig.

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 3