Binnenland. Rechtzaken. Vissciaery. Gemengd ttieuws Telegrammen "larMiberictilPn. SSSBFTT ""rl dat vele oienschen, die anders in dezen tijd niet werken en dientenge volge broodeloos zouden zijn, in de nooden van hun gezin kunnen wor den voorzien. De heer T. Gielstra, onderwij zer aan de School met den Bijbel alhier is in gelijke betrekking benoemd te Leerdam. Op 16 Maart a.s. zullen voor de Nationale Militie ingelijfd moeten wordenJan Bosland, Pieter Heer schap, Maarten van der Klooster, Klaas Tanis, Pieter Breen en Cornelis Westdijk benevens de loteling der lichting 1903 Anthonij van der Linde. Zij zullen op Dinsdag 15 Maart as. des morgens 3 uur zich voor het raad huis moeten verzamelen om naar de afleverings plaats te worden overge bracht. Op Maandag 14 Maart a.s. n.rn. 4 ure zal er ten bate der gemeente publiek worden verkocht de slootbag ger aan den achterweg. Het verkochte zal door den kooper met al hetgeen zich daarin bevindt binnen 3 dagen vervoerd moeten worden. Op Maandag 18 April a. s. zullen in werkelijken dienst moeten komen de milicien verlofgangers der lichting 1901 Mozes Aleman j en Cornelis de Ronde, beiden behoorende tot het 4 Reg. Vest. Art. Burg. en Weth. hebben belangheb benden bij publicatie in herinnering gebracht, dat alle vorderingen ten laste van het Rijk, de Provincie en de gemeente over 1903 voor [of op den laatsten Juni a.s. bij de besturen en de ambtenaren, die het aangaat, moe ten zijn ingediend. Alle op dien termijn niet ingediende vorderingen worden voor verjaard en vernietigd gehouden Laatsleden Zaterdag werd er door den heer P. C. Voogd land verpacht voor den tijd van 10 jaar hetwelk van 53 tot 57 gulden per gemet opbracht per jaar behalve f 100 benelici in 4 jaar betalen en 2 pCt. onkosten en het ploegen. Nieuw-Helvoet, 8 Maart. De Chris telijke Zangvereeniging »Crescendo«, van Hellevoetsluis, Directeur de heer P. van Hartingsveld, geeft Woens dagavond, 16 dezer, een openbare uitvoering in de Christelijke school. Provinciaal Comité van Noord- Ilolland. Men zendt ons het volgende verslag der vergadering van het Prov. Com. van Anti- rev. Kiesvereen. in Noord-Holland, gehou den op Maandag 29 Febr. 199U.: Ruim 1 uur opende de voorzitter, de heer H. Bijleveld, deze vergadering, die door één of meer afgev. van alle Anlirev, districts- of Centrale kiesv, in de provincie Noord- Holland werd bijgewoond. Alleen de A.-R. Centr. kiesvereeniging »Ned. en 0.« te Den Helder had na gevoerde correspondentie niets van zich doen hooren en was dan ook niet vertegenwoordigd. Na een kort ope ningswoord van den voorzitter las de secre taris, den heer W. Kleyn van Bussum, de notulen der vorige vergadering en stelde daarna de vergadering in kennis met een ingekomen schrijven van de Antirev, kies- ver. »Vad. en Oranje* te den Helder en >Ned. en Oranjes te Oosterend, welke zich als Centrale Antirev. kiesvereeniging bij het Centraal-Com. hebben aangemeld en zich nu ook bij het Prov. Comité wenschten aan te sluiten. Besloten werd te wachten tot deze Centrale Kiesver. door het Centraal- Comité als zoodanig is erkend. De Penning meester, de heer Jac. van Oversteeg, gaf zijn finantieel overzicht en wekte de Besturen op tot geregelde afdracht der jaarlijksche contributie. Hierna las de secretaris voor een uitvoerig schrijven van den heer A. P. Staalman, door hem als antwoord op de motie aan het Comité toegezonden. Eveneens een brief van de kiesvereeniging »N#d. en Oranje* van Den Helder, inhoudende een motie van afkeuring tegen het Prov, Com en een tweede, waarin zij haar hartelijke sympathie uitspreekt over het optreden van de H.H. Staalman en De Vries en zich hiermede homogeen verklaart, Vervolgens brengt het Moderamen bij monde van den secretaris verslag uit over de kwestie-Den Helder betreffende de beide aldaar bestaande A. R. Kiesvereenigingen. Uit deze mede deelin gen bleek dat de Kiesvereen. »Vad. en Oranje« zich in sNed. en Oranje* zou willen oplossen als 1 de laatste vereeniging zich los maakte van den heer Staalman en 2 als het ballotagestelsel daar werd afge schaft. iNed. en Oranje* was noch tot het een, noch tot het ander te vinden blijkens de correspondentie. Verder was door onderzoek gebleken, dat te Helder óf geen centrale kiesveree niging meer bestond óf als zij in naam nog» bestond, alleen vertegenwoordigd werd door den heer Staalman, die echter op herhaald schrijven om inlichtingenen opga ven, geen antwoord had gezonden. De Centrale Kiesvereeniging te Helder was dus niet vertegenwoordigd. Na deze mededee- lingen brengt de Voorzitter het volgend voorstel ter tafel. »Het Prov. Comité van Antirevolutio naire Kiesvereenigingen in Noord Holland vergaderd op 29 Februari 1904, gehoord de Correspondentie, die, naar aanleiding van het beslotene in zijn vergadering van 19 Februari 1903, gevoerd is met de Kiesvereeniging »N. en O* te Helder; kennis genomen hebbende van de beide moties door de Kiesvereeniging »N. en O.* te Helder aangenomen in haar vergadering van 28 Febr. 1903. verklaart de handelingen van de Kiesv. »N en O. te Helder zóó geheel in strijd met de organisatie van de A. R. partij, dat zij hiermede heeft opgehouden langer deel uit te maken van de georganiseerde A. R. partij, terwijl het Comité met het oog op de a.s. verkiezingen van de Prov. Staten het moderamen machtigt om, wat den Helder aangaat te handeleu met de Kiesv. »Vad. en Or." te Helder en de andere plaatselijke Kiesv. in dat district. Van deze motie zal aan het Cenlraal- Comité afschrift met memorie van toelich ting worden gezonden, eveneens afschrift aan »N. en 0.« le Helder cn aan de Anti-Rev. pers. Na breedvoerige discussie verklaarden alle s'emhebbende afgevaardigden zich voor dit voorstel 't welk dan ook met al- gemeene stemmen werd aangenomen. Daarna kwam de bespreking voor de a.s. Staten-verkiezing aan de orde. Belang rijke mededeelingen werden door de af gevaardigden verstrekt. Ten slotte werd door sommigen nog aangednngen op het houden van een partijdag terwijl door anderen gewezen werd op het nut van het beleggen van meerdere vergaderingen met de besturen om zoo gezamenlijk de belangen onzer antirevolutionaire partij te bespreken en de organisaties van de pro vincie te versterken. Ds. Van Dorp ein digde deze belangrijke vergadering met dankgebed, Uit onze Oost. Oorlog in het Oosten. Naar de »Javabode« verneemt, is Hr, Ms. pantserdekschip »Utrecht,« dat te Soe- rabaja pas uit de reparatie is gekomen en met goeden afloop zijn proefvaart heeft volbracht, met spoed naar Tandjong Priok ontboden. Het wordt daar hedenavond ver wacht en vertrekt morgen naar Sabank. Het schip staat onder commando van den kapitein ter zee B. Brutel de Ia Ri viere. Aan de sjava Bode< wordt geschreven Te Sjanghai zelf stelt men zich voor, veel voordeel te trekken van het thans uit gebroken conflict. Engelschen en Ameri kanen waren er reeds druk bezig, kleine, snelvarende stoombootjes uit te rusten om eventueele geblokkeerde havens der oorlog voerende partijen, door de blokkade heen, van voorraden te voorzien. De kerels dur ven De bestuurders der Java-China-Japan-lijn zitten inmiddels ook niet stilreeds buur den zij de vrachtboot Celebes van de Ko ninklijke Paketvaartmaatschappij in voor het vervoer van suiker. Deskundigen zijn van oordeel, dat die readers reeds nu klaar moesten zijn met tien vrachtboo ten om haar eigen vloot te verdubbelen nadat de oorlog tusschen Rusland en Japan »over« zal zijn. Maar de voortvarende hoofd agent Boosegaarde Bisschop zal zelf wel niets ongedaan laten om het ijzer te smee- den terwiil het heet is. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 8 Maart. Heden werden de volgende vonnissen gewezen J. S., 24 jaar metselaar te Brielle, we gens mishandeling, tot 7 dagen gevange nisstraf. L. G., 27 jaar, hariugvisscher te Heen- vliet, wegens bedreiging met een geladen revolver op 1 Januari j.l. te Oudenhoorn, tot een maand gevangenisstraf. Middelharnis. Binnengekomen te IJmui- den de Vischsloepen. »Toekomst« sch. Jan v. d. Hoek f 1160. Voorlichter* ssh. Matth. d. Braberf 1345. Vertrouwen* sch. Cornv. d. Hoek f1550 lrcrkoo}}ï Hg'Cta Vrijdag 11 Mn&rt svm. 10 ure: 4 stuk« Hoornvee loopvarkens, bouw- en KarngereedsGhap, mest, meu belen enz. voor de herberg Het „Foituin" te Melis sant Notaris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag 11 Maart 1904 's nam. 2 uur te Melis sant aan den Molendijk, nabij de schuur von A. Both Bz. ten verzoeke van C. Tieleman van eene aanzien lijke partij timmerhout en gemaakt timmerwerk. Notaris VAN DER SLÜIJS. Op Dinsdag 15 Maart 1904 's nam. 1 uur te Me lis-sant bij J. Goedegcbuur Jz* van manufacturen. No taris VAN DER SLÜIJS. Dinsdag 15 Maart 1904 's' av. 7 uur Afslag van Een huis en erf a/d öostdijk te Oude Ton ge, bij J. van Zoest aldaar Notari VAN ISPELEN. V oensdag 16 Maart, svm. 9 ure21 paarden, 31 stuks Hoornvt e, diverse machines en Landbouwge reedschappen, most en eenige inboedel, op de hofstede bewoond door den heer O. Bezemer, in den Halspol der onder Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 17 Maart 1904 's namiddags 3 uur te Dirksland ter herberge van Johs. Vroeg «d-- Wejj veiling vaneen op zeer goeden 9tand staand liuis, waarin sedert ongeveer 60 jaar een brood- beschuit en banketbakkerij wordt uitgeoefend, te Dirksland aan den StraatJijk. Notaris VAN DER SLÜIJS. Op Donderdag 24 Maart 1904 snamiddags 3 uur te Dirksland ter herberge van P. Brooshoofd afslag van een op zeei goeden stand staand huis, waarin sedert ongevéer 60 jaar ecne brood-beschuit-en ban ketbakkerij uitgeoefend, te Dirksland aan denStiaat- dijk. Notaris VAN DER SLÜIJS. Inschrijving naar de pacht voor 7 jaar dadelijk ingaande van 3.2514 hectare tiend vrij Bouwland in Kavel 61 Eendrachtepolder onder Stellendam, tegen vastgestelde jaarlijksche huursom van f'225 jaai- lijksch bij vooruitbetaling te voldoen. Notaris VAN SCHOUWEN. Verpachting voor 9 10 en 11 jaar van 11/2 hectare Bouwland in den Ouden Öostdijk onder Ouddorp in 4 purceelen in het logement van A kers hoek te Oud- dorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Moord te Breda. Het i/Üagbl. v. Noordbrabant// mclclt: Circa kwart voor elf Zondagavond wérden op de Jan v. Po'anenkade, ter lioogte van de stooinwasSclierij der tinna J. van Hafwegen, eenige burgers en veldartilleristen handgemeen. De veldartilleristen waren de stukrijders Yan der Made, Hoeksoma en Hermans, allen ran liet 8de regiment veldartillerie uit de kazerne dor Gasthui velden. Ot' er meer dan een burger bij was is niet met zekerheid te zeggen, in elk geval was bij de artilleristen in gezelschap zekere Jan Bogers. Het gezelschap w s, dat men rioemt, //een dronken stelletje.// Op de aangeduide plaats moet de vermoe delijke dader J. B. het mes getrokken hebben en den verslagene Van der Made den doodc- lijken steek hebben toegebracht. Ook most bij die gelegenheid de artillerist Hermans tevens licht gewond zijn. Wat de oorzaak van de vechtpartij is ge weest, raadt men wel. Een gewone ruzie, aan gekomen om niets. Toen hel mes getrokken en gestoken. Nog Maandagmorgen was een groote plas geronnen bloed zichtbaar op de plaats, waai de misdaad geschiedde. Toen de artillerist Van der Made geraakt was, heeft hij gepoogd de artillerie-kazerne le bereiken. Geholpen en meegetrokken door Hoeksema, strompelde de doodelijk verwonde in de rich ting der kazerne nog werd halt gehouden Dij het zich daar bevindende bierhuis van Machielzenvervolgens trok Hoeksema zijn getroffen kameraad verder, opdat hem in de kazernewaclit de noodige hulp zou kunnen verschaft worden. Doch zoover reikten de verzwakkende krach ten van Van der Made echter niet. Waar de Jan van Polanenkade de veldka- zerne nadert, passeert men eerst aan den lin kerkant van den weg een woning, bewoond door den opperwachtmeester G. Andrea. Deze zat in zijn woning te lezen, (oen hij circa ell uur opeens een val hoorde bij zijn deur. Hij gaat naar buiten en zag daar een artil lerist liggen in zwijm, hadend in zijn bloed. De beide ariilleristcn cn een burger waren er bij, doch deze laatste heeft zich later onge merkt verwijderd. De opperwachtmeester Andrea is naar de kazernewaclit gesneld om manschappen. Deze kwamen oogenblikkelijk met den com mandant van de wacht meeloopen. Van der Made is tóen naar de Kazernewaclit gedragen. Intusschen gulpte het bloed uit de diepe wonde en Hoeksema trachtte den stroom eenigszins tegen te houden, door de hand vast tegen het geopende lichaam te drukken. Nabij tie woning van den opperwachtmeester Andrea loopt een schildwacht. Deze heeti evenwel niets gehoord dan een val. Hij meende, dat er een dronkeu kerel neerviel. Zoo stil is alles in zijn werk gegaan, er is zelfs geen woord gesproken. De verslagene stond bekend als een zeer onaangenaam perso >n, die erg lastig en hu meurig was, om de kleinste bagatellen ruzie zocht en herhaaldelijk gestraft werd. Zijn beide kameraden, Hoeksema en Her mans, staan ook zeer ongunstig bekend. Vooral Hoeksema, die den verslagene in vechtlust evenaarde. Met de laatste Academie leesten was het deze Hoeksema, van wie aan vankelijk het gerucht liep dat hij vermoord was; later bleek, dat hij slechts zwaar ver wond was. Hermans heett pas een veroordeling van den krijgsraad achter den rug. Deze Hermans heeft Zondagavond in het bierhuis van Michiels den boel stukgeslagen en man en vrouw mishandeld, waartoe hij wordt verplicht tot schadevergoeding e» disciplinair zal worden gestraft of wel voor den krijgsraad zal worden terechtgesteld, aangezien proces- verbaai is opgemaakt. Hoeksema en Hermans zijn nog steeds in verhoor en worden in bewaring gehouden. De vermoedelijke dader is Jan Bogers, wonende Tellenoordstraat 55-57. Hij is nog slechts 18 jaar oud en sinds verleden week werkzaam in de houtlucifersfabriek der firma Cli. Looijens, te Breda Omtrent liet gedrag van den dader valt niet slechts te zeggen. Met de laatste kermis heeft hij met de politie wat uitstaande gehad, wegens palingkapen van een kraampje, dus slechts wegens een //kwajongensstreek.// Ove rigens heeft hij nooit van zich laten spreken. 't Is een nietig kereltje, pas de kinderschoe nen ontwassen. Hij had een zwart pak klee/en aan met roode das om den hals en een don kerkleurige pet op. Van zijn gezicht valt niets bijzonders te zeggen. Het is een doodgewoon jongensgezicht niet wu zomersproeten er op. Diefstal te ïleerenvee». Men schrijft ons uit Friesland: Politie en justitie zijn druk in de weer met het onderzoek aangaande de inbraak met dief stal, die in den nacht van 6 op 7 Maart ten huize van den heer Paasman, stukadoor te Heerenveen, heeft plaats gehad. De dader of daders zijn achterin gekomen door het raam in de keuken op te schuiven. Die opschuiving gaat niet gemakkelijk, en opmerkelijk is het dat de vader en liet. negenjarig zoontje van P., die dicht bij dit raam sliepen, niets hebben gehoord. Men is toen van achteren naar de voorkamer gegaan, na eerst een kastje in do keuken, waarin de sleutel stak, nagezien le hebben, waaruit echter niets vermist wordt. In de voorkamer sliepen Paasman en zijne vrouw; een kastje stond meter van't bed. Daaruit werd een doosje genomen, inhoudende f 775 aan bankpapier. Dit doosje werd vlak bij de voordeur gevonden buitenshuis. Sporen van braak zijn aan het kastje niet te vinden, het is dus niet geforceerd. Ook hel slot werkt nog goed. De vrouw zegt wel iets gehoord te hebben, maar zij meende dat de wind zoo gierde. Dat een buurmei-je 's avonds twee ver dachte personen in de nabijheid der woning van P. heeft gezien, zooals verteld werd, bleek bij onderzoek der politie onwaar te zijn.Paas man stond 's morgens te vijf uur op hij moest op reis vond de kastjes open en ging direct naar den in de buurt wonende ge meenteveldwachter H. Bakker, die dadelijk een onderzoek in loco instelde. Zilveren hologes van Paasman en zijne zoons die ook in het kastje lagen, heeft men niet medegenomen, tiet geheimzinnige dezer irbraak met diefstal ir, een dicht bevolkte buurt, verwekt vrij wat sensatie en geeft aanleiding tot verschillende vermoedens. De leerplichtwet. In de laatste dagen zijn door de politie te Dordrecht een groot aantal schoolplichtige leerlingen, die gedurende schooltijd op straat werden aangetroffen, aangehouden en naar het betrokken hoofd der school geleid. Vreciml. Men schrijft uit Ginntken aan de//Tel.// Menigeen vtaagt zich af wat te ©aider toch wel is geschiedt. Drie vrouwen vermist, het is geen kleinigheid. Wij kunnen echter me- dedeelen, dut bij de bewoners van Galder, noch bij ons gemeentebestuur iets bekend is, van liet vinden van een vrouwenliik, zooals de laatste dagen gemeld werd, evenmin van het verdwijnen van een meisje. Aileen blijft dus over het verdwijnen der huisvrouw van V. B., wien zeer waarschijnlijk een ongeluk is overkomen. Aan' misdrijf wordt hier vol strekt niet gedacht. Onpartijdigheid. liet volgend stukje vertelt de //Maasbode// Donderdag is te Veetldam een hoofd der school benoemd, waaruij zich een voor den betrokken persoon onaangenaam geval voor deed. De lieer Leeuwerke kreeg 5, Veltman 6 en Kramer 3 stemmen. Bij de herstemming monpelde een der verslaggevers dat Veltman Katholiek was. E11 't gevolg was, dat de heer Leeuwerke met 9 stemmen werd herkozen. De heer "Veltman kreeg 5 stemmen. TOKIO, 8 Maart. Men geloofd dat er een beslissende zeeslag in de buurt van Wladiwostok is geleverd, waarvan men nu hier vol verlangen bizonderheden verwacht Het Japansche eskader is naar Wladiwos tok gegaan, om de Russische vloot te zoeken en aan te vallen. Er is een groote waarschijnlijkheid dat de Japanners de Russische schepen hebben gevonden in de buurt van de Posjet-baai en hun slag leveren. LONDEN, 9 Maart. Naar de Daily Te legraph uit Tokio verneemt, liep daar eergisteren het gerucht dat het Russisch smaldeel uit Wladiwostok in de open zee door de Japansche vloot was aangevallen. De uitslag werd nog niet gemeld, maar men dacht dat de Russische schepen ver nield of buitgemaakt waten. LONDEN, 9 Maart. De Morning Post verneemt uit Tsjtfoe dd gisteren Ik hoor op uitstekend gezag, dat de Choenchoezen in Mantsjoerije snel hun strijdkrachten ver meerderen en met goed gevolg afgelegen atdeelingen der Russische troepen aanval len, terwijl zij te gelijkertijd telegraaflijnen afsnijden en stukken van den spoorweg vernielen. LONDEN, 9 Maart. De bladen verne men uit Tokio dd. gisteren, dat de Rus sische gezant te Peking r.e Chineesche re geering heeft kennis gegeven, dat wanneer de kwaadwilligheden van bereden bandieten die telegraaflijnen doorsnijden en den spoor weg in Mantsjoerije vernielen niet ophou den China's onzijdig verklaring als teniet gedaan zal worden beschouwd De Daily Chronicle verneemt uit Paiir jang van gisteren Gisteren verzocht de Russische commandant te Pan-jang den Chineeschen generaal I-teng tsji zijn troepen terug te trekken, maar de Chinees weigerde De Russische troepen te Port Arthur trekken noordwaarts op Ta-sjiën-tiën terug. TOKIO, 9 Maart. Japansche oorlogs schepen hebben in den afgeloopen nacht de forten van Ta-liën-wan beschoten en daarna Port Arthur aangevallen SEOEL, 9 Maart, Russen hebben van daag beslag gelegd op het Koreaansche telegraafkantoor te Joengwon Men zegt dat er op den Koreaanschen oever van de Toemen een gevecht geleverd is tusschen Koreanen en Russen. TOKIO, 9 Maart. Volgens inlichtingen uit. geloofwaardige bron is tijdeus de poging van de Japanners om den toegang tot de haven van Port Arthur te versperren, een Russische torpedojager die naar de bin nenhaven trachtte te ontsnappen, op een mijn geloopen en gezonken. Acht van de dertien Russische schepen in de haven moeten beschadigd zijn. De Hwang sing- ban (Man-tse-ingï1 forten bij Port Arthur zijn gedeeltelijk vernield door de Japansche projectielen slechts drie batterijen zijn nog btuikbaar. Vierhonderd Chineezen en 400 Russen zijn bezig met de herstelling van de oorlogsschepen. Men zegt dal de Rus sische strijdmacht ongeveer 2000 man bedraagt. Bssrg-eB'iijbe SI and. $0111 snelst! ijk. Geboren: Johanna d. van Jan Lodder en Eli zabeth van den Berg. Jhcoba d. van Gilles in 't Veld en Willempje Dupree. Job z. ran Jacob Wervers en Maria Sala. OverledenTeuntje Helena Schoonejongen j.d. 3 md. Jlidrïcllmrniu. Geboren Neeltje Maria d. v. Bastiaan Driesse en Mensje Witvliet. Hermina d. v. Job Born en Cornelia Johanna Schoonejongen. Ondertrouwd: Huibrecht Leendert van der Valk 28 j. en Geertruida de Koning 27 j. Men ISoinuiel. GeborenJan z. van Cornells Melissant en Maria Keuvelaar. Pieter Leendert z. van Leendert Etnmen en Apolonia Penna Maria Kruijf. Woltgensplaat. Geboren Jan z. van Machiel de Vos en Klaasje Kamp. Ludsvica d. van Gerardus Teuns en Lena Stam. Overleden: Machiel Hoogmoed 70 j.echtg. van A. Neels. Meeuwis Hartmans 3 m. Ouddorp. Geboren: Leendert z. y. Gerrit Westdijk en Dina Hakbenbrak. Cornelia d. v. Paulus Nu ij en Geertruida de Jong. Magdalena Neeltje d. van Hubrecht Simon Aalbregtse en Pieternella Pape. Elizabeth d. v. Jacob van Koppen en Krijntje Padmos. Martijn z. v. Pieter Boelaars en Suzanna Sperling Jacomijntje d. r. Cornelis Kaste'ujn en Pietertje Tanis. Adriauus z. v. Willem Grinwis en Jacomijntje Tanis. ©ehuwdKlaas Hoek j.m. 20 j. en Maria Heerschap j.d. 21 j. OverledenJohannes Tanis 73 jaar echtgen. van Grietje Tanis. Jannetje Tanis 77 j. echtgen. van Willem Tanis. Pernis. Geboren Maarten en Lourens zoonen van P. Bijl en G. Keemink. Johanna Jacoba d. van A. Speelman en M. Zevenbergen. Leendert Marinus z. van L. Molendijk en M. Koole. Arend z. van H. Troost en M. den Ouden. Magdalena d. van A. Meijenboom en D. Keemink. Pieter z. van A. de Groot en M. Lageweg. Lena d. ran P. van der Steen en T. de Winter. Teun a d. van A. de Winter en J. Hans. Jacob z. van B. Slooter en P. Alderliefste. Cornelis z. van H. van Eijb en R. Molenaar. Sijtje d. van L. Verheij en P. Olijr- hook. Ondertrouwd J. G. de Jong 19 j. en J. Meester 21 j- Overleden: B. Bagij 2 j. J. D. Kouwenboyen 13 maanden. Merk en Nciiool. Predikbeurten ISoiuiag 13 Maart. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. on 'g av. Dc. Westrik. Middelharnis, vm. en 'sav. Ds. Bruining. Stad, vm. en nam. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude ïotige, vm. en nam. Ds. vun Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. WeDtiuk. Dirksland, vm. en nam. Ds. Lammors. Horkingen, vm. en nam. Ds. de Stoppelaar. Melissant, vm. en nam. dhr. v. Broekhoven. Stollendam, vin. en nam. Ds. Hoogendjjk. Goedereede, vm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. on nam. Ds, Boss. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en '»»v. Ds. Steketoe. Stad, vm. H.-Avondmaal, num. dankzegging orv 'sav. Ds. Drost van Vlaai-dingen. Don Bommel, vm., ou 'sav. leeskerk. Ooltgenspluat, vm. en 'sav. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 'sav. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en 'sav. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK Melissant, vin., nam. en 'sav. Ds. Hartkamp. Herkingeu, vm., nam. en 'sav. leeskerk. Onllgensplaat, vm. en nam. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. ■'dorp, Ds. K. W Róssing. GEREF. GEM ONDER 'T KRUIS, irksiaud, vm., aam, en 'sav. Dg. Maokenze. VRIJE EVANGELISATIE. 'oltgensplaat, (Langstraat), geen opgaaf. Ned. Here. kerk. Beroepen Te Ruineu de heer Sonier, oand. te Groningen. Te Ru'uerwold (Toez ds. Brink te Heei liugowaard. Te Hetcrcn ds. v. Ingen te Berg-ohenbook. Te Herwijuen de hoer de Jongh, oand. te Sliedrecht. To Wavervee- de beerden Hollander, oaDd.te Middelburg. Te Appingadam ds. Ftijling te Delfz 1. Aangenomen: Naar Soheveningen (Toez.) dr. IC 1 uil Jzn. te Alkmaar. Naar Deurne c.a. ds. Diehl te Ochten. Naar Hilversum (2e predikants- piaafH) door ds. v. Uehelen te Gravenhage. Naar Gasselte door de heer Germs, oand te lidani B;da kt: Voor Jutfaas door ds. Piins te Pa- pendrecht. Voor Kuiuro door den hoor de Jong, oand. te Sliedreoht. Voor Ouddorp door ds. Sypkons te Krommenie. Geref. Kerken. Beroepen: Te Nijmegen dr. Hania Pz. te Ste -pwijk. BedanktVoor Warns o.a. door ds. Sohiveitzor te Buiksloot. Voor de Geref. Kerk to Schoonebeek is het volgende drietal opgemaaakt: ds. Diemer te Hindeloopen, ds. Hummelen te LangeBlag en ds. Visser te Sprang. Brielle, 7 Maart. Boter f 0,58 tot f 0,Eieren 8.25 pe-- JOO stuks. Rotterdam, 7 Maart. Bnitenl. granen Tast. Rogge per 2100 kilo: 73/74 kg. Don. Bess. Helena heden gew. i 142, Gerst per 2000 kilo80,61 kg. Novorossisk f 104, 60/61 kg. Odessa uit zeeboot f 104, 103,50 itais per 2000 kilo: Amer. Mixed uit aangek, zrehoot en dagel. verwacht f 114. 116. 113,50, 110, ttonau-Bulgaar dagel. vervracht f 110,40. Binnonl. granen. Jar. tarwe. Per heet. f 0,a 0,per 100 kilo a 0,a 0,nieuwe do p. Hl. 8,a 8,40, p. 100 kito f 9,a 10,25. Rogge f4,75 a, 5,25 -per Hl. Wiutorgerst per 100 kilo f 0,a 0,Zomer f 0,a 0.— en Chevalier f 7,a f 7,50 Haver per 100 Icilo f 6,25 a 7,BI. orwten f 7,25 a f 8,25, mindere f 0,a 0,Witte bootten f7,a 10,Bruine boonen f 9,a 15,mindere f 0, a 0,Ljjnzaad f 9,75 a 10,per Hl. Veetnarkr, langa/oeri heden 346 vette rundersn 121 vette kalveren, O nuchtere dito, 105 schapen of lammer n, 627 varkens, biggen, 0 paarden. Run deten 28 a 3jt ct., kalveren 37 a 58 ct., schapen 25

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 4