haas-i fc,: IA if Vrijdag 26 Februari 1904. No. 958. BeieBfü verzoek Tweede Blad. Uil «Ie Pers. sdig (le en drie ;st, zicli bleven liggen, uii'door ïewond ïjnen op fuseliers hoe ze laat gaat armen vo 11/ met een rt. Een sen ko t rijkt dit Ier over. kozijn 't eerst ;n vrouw liet ven- i glijden, ■veerman laar snel rusteloos herstelt ook*, met t gebouw ster met n. Met waar hij liek met Leve inen ge- mannen sonen in zien van ding zijn schreien. water in tsen zich uwen en meester, ïw levert eerst het ma op de, vrouwen, eind. Na dooden ig eenige eze ramp gekwetst, niet juist >r samen- is en het st brand- T IN HOC SIG-TsO VflTSES aan onze lezers die van woonplaats veranderen, om bij het nieuwe adres, ook het oude op te geven. Bij een zoo ontzettend groot aantal lezers als ons blad heeft is het ons niet doenlijk deze verandering te weeg te brengen wanneer het oude adres er niet bijgevoegd wordt. Administratie. De Nieuwe Botterdamsche Courant. Onder bet opschrift »De eenige« lezen wij in de Maasbode: Onze lezers zullen zich herinneven, hoe wij dezer dagen aan onze veront waardiging lucht gaven over de lage en schaamtelooze handelwijze van de »N. R. Ct.«, die zich Zondag 7 dezer ver oorloofde een verachtelijk pornografisch werk over het H. Sacrament der Biecht en over de ^ontuchtige leerstellingen* van den H, Alphonsus de Liguori in haar advertentiepagina aan te kondigen. Nu hebben wij sedert goed opge let en aandachtig de verschillende groote liberale bladen nagegaan om te zien of ook deze of gene er voor te vinden zou zijn om zijn courantenpapier met dit straatvuil te bezoedelen. Totdat wij nu deze advertentie zagen opgenomen in het ^Nieuwsblad van den Boekhandel* H.H. COÜRANTIKRS genegen de Advertentie voorkomende in de »N. R. Courant* van Zondag 7 dezer Tweede Blad onder het 110. 3945 over te nemen, gelieven aanbieding voor de plaatsing in hun Blad, met een Nr. daarvan, te doen toekomen aan A, H. Adriana te Leiden. Uit welke advertentie blijkt ie. dat de uitgever Adriana met deze annonce het land door scharrelt om dag bladdirecties door wederzijdsche aan bieding, wie weet met hoeveel percent korting, te verlokken tot het publiceeren van deze schaudelijkhe.den. ze. dat wij tot onze groote voldoening mogen constateeren, dat tot nu toe geen enkel blad, van welke staatkundige ol godsdienstige richting ook, »genegen« scheen te zijn om op dit schunnige pam flet van den Leidschen uitgever in te vliegen en over hunne Katholieke land genooten zulk een smaad te brengen. Een feit, dat wij hier met erkentelijk heid willen releveeren en dat door de Katholieken van Nederland zeer zeker zal gewaardeerd woiden. 3 e. dat er dus maar één courant overblijft, die de treurige eer heeft in dit geval alleen te staan. Een blad maar, dat er niet tegen op zag om de Katholieke Kerk van Neder land, een van hare grootste Heiligen en hare eerbiedwaardige priesterschap door de schandeiijke aantijgingen en de eer- looze lasterpraat van een vuilen, viezen pornograaf le laten achtervolgen in haar advei tentiekolom. Voor idem zooveel geld natuurlijk. Voor geld, waar de klank van de 30 zilverlingen in zit. Voor geld, dat antwoord geelt op den rauwen kreet zooveler kerkvet volgers, al de eeuwen door. Quid vultis mihi dare.,., wat wilt gij mij geven, en Niet zonder zin sprak daarom dr. Poels over de »Rotterdamsche Syna goge En dat blad nu, dat ééne dat en met üjn geloofshaat op gelijke hoogte staat, dat voor Malthusianen, pornografen, schenners van het heilige, veile, geniepige correspondenten 's morgens en 's avonds zonder eenige censuur toegankelijk is, dat duidelijker dan welk ander ook de materialisatie en de ontkerstening van ons Christelijk Nederland op zijn program heeft gezet dat blad komt in onze Roomsche huisgezinnen bij massa's wan exemplaren. Komt daar met zijn schandelijkheden onder de oogen van eerbare, Christelijke vrouwen en jongedochters Belacht er met harden, slimmen spot de Kerk en alle positief geloof. Ondergraaft er door zijn radicalisme de Christelijke fundamenten van den Nederlandsche Staat. Zoekt men zijn bedekte vinnigheden en zijn behendige sophismen onze Chris telijke bewindslieden te onttronen, om het land weer terug te voeren in de armen van een beginselloos en anti- vChristelijk liberalisme. En dit niet alleen Dat blad, dat gaandeweg gaat ge lijken op de Romeinsche Cloaca Ma xima, het groote riool, waarop al de kleinere riolen van geloofshaat en mate rialisme in Nederland uitloopen, dat blad wordt gestijfd, wordt gesteund, wordt tot bloei gebracht door ons goede Roomsche geld, ja door ons Roomsch GOUD En de Katholieken lezen die schaamte loosheden, ergeren zich er een poos over, maar den anderen dag ziet ge weer hun handel en hun bedrijf aangeprezen in diezelfde kolom, waar Mijnheer die of Mevrouw die zijn pornografie te koop stalt, de zedelijke volksvergiftiging in de hand werkt door lectuur en de onder mijning der Christelijke zedenwet, of de Kerk bezwaddert met den smaad indivi duen, die al wat den Katholiek heilig en dierbaar is, wat hem in leven en sterven een troost en opbeuring is, aan de publieke verachting prijs geven. Dat blad, dat eene, is de »N. R. C.« Hoelang nog zullen wij, Katholieken, dien smaad en die schande met ons goud beleggen Hoelang Flink zoo. Ons dunkt, hieraan is niets toe te voegen. lliHiiesilaiul. Contrabande. Naar wij vernemen is door het Depar tement van Marine telegrafisch order ver strekt aan de marine-commandanten in de verschillende havenplaatsen om hunne vaar tuigen onmiddelijk onder stoom te brengen, zich van ammunitie te voorzien en zich voorts ter reede beschikbaar te houden van de civiele autoriteiten voor het geval bij het plegen van contrabande de hulp der marine mocht worden ingeroepen. Ook de fiscale ambtenaren hebben order gekregen nauwlettend toe te zien bij de inschrijving over overlading, van goederen uit Nederlandsche of vreemde schepen, be stemd voor oorlogvoerende mogendheden. Ingeval van schending der neutraliteit moet onmiddellijk de procureur-generaal bij het gerechtshof verwittigd worden. Drink waterzuivering. De Regeering lieeft den Centralen _Ge- zondsbeidsraad uitgenoodigd een onderzoek in te stellen naar de waarde der verschil lende stelsels van drinkwaterzuivering door ozon. Verkiezing Eerste Kanter. De Staten van Noord-Holland hebben gekozen tot lid der Eerste Kamer (vac. Tak van Poortvliet) Jhr. C. H. A. van der Wijck, oud-gouverneur generaal van Nederlandsch Indië met 43 van de 71 stemmen. De overige stemmen waren ver deeld. EPiaatseiijk ftieuws, SonniH'lsdijk.* Ons Statenlid, de Heer H. Ch. Vegtel heeft zich tot herstel van gezondheid voor zes weken naar P arijs begeven, waar hij zich onder behandeling van Dr. Metzger heeft gesteld. Nieuwe diensten van de Rotterd. Tramweg-Maatschappij Naar wij met zekerheid vernemen, kan reeds in den loop van den aan staanden zomer do opening worden tegemoet gezien van de volgende nieu we lijnen der R. T. M a. Rotterdam RoonPoortugaal Hoogvliet—Spijkenisse b. Blaaksche DijkStrijen c. MiddeldijkZwijndrecht. Vooral de dienst naar Spijkenisse voorziet door een belangrijk, tot heden vrij wel geïsoleerd centrum van land bouw en verkeer in een nijpende be hoefte. Omtrent den dienst Spijkenisse naar Putten en Voorne is nog niets vastge steld, maar hij komt nu het eerst aan de beurt van uitvoering. Van Gedeputeerde Staten dezer Provincie is goedgekeurd terugont vangen de verordening op de Volks huisvesting voor deze Gemeente en haar grondgebied, welke heden is af gekondigd en aangeplakt. Tegen W. C. L werkgast bij Spuit No. 4 is proces-verbaal opge maakt wegens afwezig blijven van zijn spuit tijdens den laatsten brand. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werden de ingezetenen dezer Gemeente wederom opgeschrikt door het geroep van brand en het luiden der brandklok. Er was weder brand uitgebroken en nu in de schuur van den heer Hanson, welke voor 3jaren ook door brand was vernield en fon kelnieuw was opgebouwd. Spoedig wa ren de spuiten ter piaatse, die het gelukken mochten het tot dat gebouw te beperken. Alles was verzekerd. -Woensdag hield de heer Staalman in 't Hotel Speé eene rede overs-Beloften en Daden van Chr. Ministers en Clir. Kamer leden. Voor een stampvolle zaal ontvouwde spreker zijn Christen-Democratische begin selen, die de beginselen van Dr. Kuyper zijn en stelde daartegenover de beginselen, door Ministers neergelegd in wetsvoorstellen, en door Kamerleden beaamd. Achtereenvol gens behandelde spreker de coalitiede niet-intrekking der Leerplichtwet't jenever- gebruik in de kazerne't vloeken de militaire strafwetten en 't beginsel straf en schuld de pensioenen der militairen en 't amendement de Waal Malefijt op art. 66 der Tuchtwet De spreker achtte de moge lijkheid uitgesloten, dat de Pensioenwet tot stand kwam, en kon zich ganschelijk niet vereenigen met de wijze van werken van dit Ministerie, hetwelk de hoofdkwesties, die de kern van het antirev. streven voor dit vier jarig tijdvak uitmaken, nog tot zoo weinige ontwikkeling heeft gebracht. Daarna liet hij den nadruk vallen op de Christen Democr. beginselen, die hij beleed en sprak het uit, dat hij van die beginselen alleen heil wachtte voor volk en Vaderland. Van het debat werd gebsaik gemaakt door de heeren Bom Van Eek en de Jong, waarna de heer Staalman yanzelf in de gele genheid werd gesteld om te spreken over de misvatting van zijn persoon, die volstrekt niet socialistisch gezind is, zooals beweerd is en over de mogelijkheid van samenwer king tusschen Christen- en Vrijzinnig-Demo craten. Op kloeke wijze stelde hij in het licht de klove die de democraten scheidt met ernst getuigde hij van hel Licht der Openbaring, dat stralen moet op alle levens terrein maar natuurlijker zijn sociale Vragen, stukken wetgeving, waarin samen werking mogelijk is. Voor hem was de leuzeAan de Christen-Democratie de toekomst! Aan haar alleen Na 't dankgebed door den heer Staal man opgezonden, ging de vergad. uiteen de Christen-Democraten met 't bewustzijn, dat hij een kloek pleidooi had gevoerd voor hun beginselen en met onverzwakte trouw 't vaandel der Chr.-Democr. had ontrold. Dat er op het gebied van nijver heid nog wel wat te verdienen is als het dikwerf maar gezocht wordt blijkt uit het volgende staaltje waar de heer Hootsen van Hoevelaken het volgende schrijft in de Veldbode EEN BIJENPARK. Terwijl verschillende imkers in ons land hun bedrijf vaarwel zeggen en den strijd niet meer kunnen volhouden, omdat ze hardnekkig aan het oude systeem blijven hangen, zien we andere imkers opkomen en hun bedrijf steeds uitbreiden. De laatste bettudeeren hun tijd, houden rekening met en passen toe wat de wetenschap omtrent het leven der bijen leert en doen hun voordeel met nieuwe gereedschappen en nieuwe bijenwoningen. Daarom wijzen wij met blijdschap op een bijenpark, dat klein is begonnen en steeds wordt uitgebreid, dank zij den ijver van den eigenaar, den heer Ruigendijk te Zuidland, die de bakens heeft verzet toen het getij was verloopen. Vóór 16 jaren begon de Heer R. de bijenteelt en hij had geen practische im kers in zijn nabijheid, die hem met raad en daad konden bijstaan. Alleen boeken en a uranten moesten hem voorlichten. Zoo werden er in de eerste jaren nog al fouten gemaakt en werd er met schade en schande geleerd. Hij begon met den ouden ronden strookorf en ging langzamerhand tot den mobiêlbouw over. Nog heden heeft hij ronde korren, welke gebruikt worden om te overwinteren, terwijl de zwermen daarvan in kasten worden gebracht. Nu hel hem echter is gebleken, dat de over wintering ook in doelmatige kasten goed gelukt, wil hij de ronde korven geleidelijk geheel opruimen en geheel tot den mo biêlbouw overgaan. Hieruit blijkt, dat de heer R. voorzichtig heeft gewerkt en lang zamerhand tol het nieuwe is overgegaan, Hij heeft »de oude schoenen niet wegge worpen, voor hij zeker wist, dat de nieuwe hem pasten«. De proeven, die hij nam met den Gra venhorster boogkorf, bevielen hem niet. De voornaamste grief, welke hij daartegen heeft, is, dat de raten van boven te dik zijn en beschadigd worden als men ze uit den korf neemt. Daarom breidt hij het getal boogkorven niet uit. Veel beter bevallen hem de kasten, Dit is Amerikaarisch model. Van binnen bestaan ze uit 1/2 duims wit hout, terwijl ze van buiten met een laag cement van 1 duim zijn bestreken. Hierin werken de bijen zeer goed en in den winter blijven ze er gezond in, zon der dat de woningen tegen de koude be schut behoeven te worden. Een nadeel is, dat ze te zwaar zijn en te sterk schokken als het bovengedeelte wordt opgezet of afgenomen. Het beste bevalt hem de Amerikaansche kast, model Kelting. Deze wil de heer R. meer en meer aanschaffen. Hij reist niet met zijn bijen en als men weet, dat Zuidland ligt bij Brie'le (op een der Zuid-Holl. eilanden), waar geen boek- weit of heide voorkomt, dan zal menig heide-imker uitroepen. »hoe is 't mogelijk dat daar de bijenteelt looneard kan zijn* De heer R. heeft echter zijn streek be studeerd en daarnaar fijn bedrijfsplan in gericht. Hij weet precies, wanneer hij zijn meeste volk moet hebben en vervoedert om zijn doel te bereiken in 't voorjaar 50100 KG. honig, waartoe steeds beste kwaliteit wordt gebruikt. In zijn omgeving wordt veel koolzaad verbouwd. Ook op wilgen, bessen, frambozen, vruchtboomen, paardeboonen en vooral witte klaver win nen de bijen. Hij brengt vooral xe soort slingerhoning in den handel van koolzaad en van klaver. Behalve en 40 tal oude ronde korven en eenige boogkorven telt dit bijenpark reeds 50 kasten. Met zorg legt de eigenaar zich toe op de koninginnenteelthij laat zijn konin ginnen niet ouder worden dan twee jaar. Hij maakt in den winter zelf zijn kasten cn giet met een Rielsche pers zelt zijn middenwanden, waarvan hij er zooveel mogelijk gebruikt. Uit dit alles blijkt, dat de heer R. een energiek man is, die ons heeft geleerd, hoever men het met volharding aan de hand der theorie in de practijk kan brengen. T. C. Hootsen. Zijn hiervoor ook geen liefhebbers in Flakkee te vinden ftliiüdelhiu'ttis. Door de rijkspolitie is procesverbaal opgemaakt tegen P C. A. alhier, wegens verkoop van sterken drank in het klein zonder vergunning. De stieren keu ring zal in deze ge meente gehouden worden op Donder dag 17 Maart a s. - Burgemeester en Wethouders van Middefharnis zullen op Woensdag 2 Maart 1904 's voormiddags elf ure op het Raadhuis in het openbaar bij inschrijving verhurenEen perceel land, groot 9 Aren 30 Centiaren aan de Westzijde der haven, zijnde een ge deelte van het Kadastrale perceel Sectie A no. 305 (de vroegere hout bergplaats) voor den tijd van één jaar, aangevangen 4 Januari eindi gende 31 December 1904. Op de voorwaarden die ter Secretarie ter lezing liggen van des voormiddags 9 tot des middags 12 ure. In de gehouden vergadering der A. R. Kiesvereeniging werd de heer J. Vroegindeweij met bijna algemeene stemmen geroyeerd als bestuurslid der vereeniging, en in diens plaats benoemd de heer L. M. Rorn. V E R 8 L A ii van het verhandelde in den gemeenteraad op l 'onderdag 18 Februari 1904, des nam. 2,30 ure. Tegenwoordig de heeren U. J. Mijs, Voorzitter, J. J. Slis, J. J. Nipius, J. van der Slik, J. C. van Oostende, J. Kardux, C. ,T. Kruithof, E. de Grijze van der Koogh, J. C. Born, C. Kolff G.C.Mz. L. Korvink en J. van der Baan. Na voorlezing goedkeuring en onderteekening van de notulen der vorige vergadering io het volgende verhandeld. I. De Voorzitter brengt het gewichtige en heuge lijke feit in herinnering dat het in de afgeloopen maand 25 jaren geleden was, dat Hare Majesteit de Koningin-Moeder als Koningin der Nederlan den haren intocht deed hier te lande. De Voorzit ter zegt dat hij namens den Raad en de ingezetenen een telegram van gelukwensch heeft aangeboden, dat met een dankbetuiging is beantwoord. Het door den Voorzitter verrichtte, wordt goedgekeurd. Vervolgens geschiedt mededeoling der volgende ingekomen stukken a. besluit van Gedeputeerde Staten dezer provin- eie, dato 31 Dec./4 .lanuari jl. no. 16 tot vaststelling der gemeenterekening over het jaar 1902 b. brief van den heer Commissaris der Koningin in Zuid-Holland dato 29 Januari A no 207/2 (ie afd.) daarbij toezendende een uittreksel uit het Ko ninklijk besluit dato 25 Januari jl. no. 41 tot herbenoeming van den heer U. J. Mijs als burge meester dezer gemeente met ingang van 4 Febr. jl. De Voorzitter brengt zijn dank aan den Raad voor de medewerking die hij in het afgeloopen tijdperk heeft mogen ondervinden en beveelt zich in de welwillendheid van den Raad aan. De heer van der Koogh, als tolk der vergadering wenscht den Voorzitter gelukmet het herbenieuw- de bewijs van vertrouwen, in hem gesteld en hoopt, dat hem moge gegeven zijn, lang met den Raad tot heil dezer gemeente werkzaam te zijn. c. brief van heeren Gedeputeerde Staten dezer provineie, dato 18 Dec./5 Januari jl. no 69'2, daarbij goedgekeurd terugzendende bet raadsbe sluit tot af- en overschrijving op de gemeentebe- grooting' 1904. d. Idem dato 28 Dec/4 Januari jl. no. 40 daarbij goedgekeurd terugzendende een suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag over 1903. e. Idem dato 28/30 December jl no. 68 daarbij goedgekeurd terugzendende het raadsbesluit tot uitgifte van grond in erfpacht. f. Idem dato 1/8 dezer no. 42 daarbij toezendende een door Hare Majesteit de Koningin goedgekeurd raadobesluit tot heffing van weegloon. g Brief, dato 25 Dec. jl. van den heer B. Boom- sma, berichtende dat hij zijn benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim aan neemt. h. Idem dato 22 Dec. jl. van den beer G. B. Stehouwer, eveneens berichtende dat bij zijne benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt. i. Bericht dato 25 Januari jl. van den heer G. M. Gootenboer, onderwijzer te Dirksland dat hij niet voor 1 Maart in functie kan treden, welke stukken voor kennisgeving wordeu aangenomen. j. Verslag der commissie tot wering van school verzuim over het afgeloopen jaar, welk stuk bij de leden zal rond gezonden worden. k. Brief dato 12 Januari jl. van Regenten van het Burgerlijk Weeshuis alhier ter goedkeuring inzendende hun besluit in dubbel dato 11 dier maand tot wijziging der begrooting hunner instel ling' over het jaar 1903. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten dat besluit onveranderd goed te keuren. 1. Procesverbaal der opneming van de boeken en kas van den Gemeente-ontvanger, dato 8 Jan, jl. Wordt aangenomen voor kennisgeving. m. Missive dato 12 Februari jl. A. no. 423 (2e afd.) van den Commissaris der Koningin in deze provincie, berichtende dat de Raad indien hij den feitelijk rustenden toestand der dienstdoende schutterij in deze gemeente wenscht behouden te zien, tengevolge van het le lid van artikel 45 der Landweerwet zich tot Hare Majesteit deKo ningin bij verzoekschrift met opgaaf van redenen moet wenden. Aangezien het Burgemeester en Wethouders alleszins wenschelijk voorkomt dat de bestaande toestand behouden blijve, zoo stelt de Voorzitter voor te besluiten totdat einde een verzoekschrift aan Hare Majesteit de Koningin in te zenden en de redactie daarvan aan Burgemoesteren Wethou ders op te dragen. Daartoe wordt bij acclamatie besloten. n. Schrijven dato lOdezerno. 2665 van den heer Directeur-Generaal der Posterijen en Teiegraphie, berichtende dat in deze gemeente een intercom munaal Rijkstelefoonbureel zal worden gevestigd. Omtrent het tijdstip waarop dit Bureel wordt geopend kan echter niet met zekerheid worden bepaald. Dit stuk wordt voor kennisgeving aange nomen. o. Sohrijven dato December jl. van het Bureau van Staats- en Administratiefreehterlijke adviezen te 's Gravenhage betreffende deelname aan een abonnement voor door deze gemeente te vragen adviezen. De Voorzitter stelt voor dit schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. Daartoe wordt bij accla matie besloten. II. De Voorzitter stelt voor eenige af- en over schrijvingen, alsmede eenige toevoegingen op de gemeente-begrootingen dienst 1903 te doen. Daartoe wordt bij acclamatie besloten. De Voorzitter zegt tegen de volgende vergade ring een flnantieel overzicht over liet afgeloopen jaar toe, welk overzicht naar liet zich laat aan zien door verschillende onvoorziene omstandig heden niet gunstig zal zijn. III. De Voorzitter deelt mede dat Burgemeester en Wethouders het wenschelijk achten dat de woning aan de Spuistraat, plaatselijk geteekend wijk D no. 91, die thans onbewoond is, onbewoon baar verklaard woidt waaromtrent door hen het gevoelen der Gezondheidscommissie is ingewon nen, dat strekt tot onbewoonbaar verklaring. De Voorzitter stelt na voorlezing van dat advies voor te besluiten de onbewoonbaar verklaring van voormeld perceel uit te spreken met bepaling dat dit perceel, indien het bij het van kracht worden van het raadsbesluit eventueel betrokken mocht zijn, binnen drie maanden na dat tijdstip ont ruimd moet zijn. De Voorzitter geeft eenige nadere toelichting van het pereeel en nadat enkele leden het woord hadden gevraagd en de Voorzitter de sprekers had beantwoord wordt het voorstel van den Voor zitter aangenomen met 8 stemmen voor en 3 tegen. IV. De Voorzitter vraagt namens Burgemeester en Wethouders machtiging, over te gaan tot openbare verhuring van het perceel grond aan de haven alhier, sectie A no. 305 voor het jaar 1905 op de voorwaarden die zij noodig achten. Nadat intusschen eenige besprekingen hadden plaats gehad of het perceel niet productiever te maken is, wordt door Burgemeester en Wethou ders gevraagde machtiging bij acclamatie ver leend, wordende Burgemeester en Wethouders opgedragen, den toegang naar de varkenshokken die daar ter plaatse staan afzonderlijk te doen afsluiten en in den loop van het jaar te overwe gen, op welke andere wijze meer bate van den grond kan worden getrokken. V. Op voorstel van den Voorzitter wordt over gegaan tot de benoeming van leden in het Stem bureau voordeaanstaande stemming en eventueele herstemming voor twee leden der Prov. Staten van Zuid-Holland. Na verschillende stemmingen worden gekozen tot le lid de heer Korvink en tot 2e lid de heer Nipius, terwijl tot 3e lid uitsluitend om te fun- geeren bij de opening der briefjes wordt gekozen de heer van der Koogh. Tot plaatsvervangende leden worden aangewezen de overige raadsleden in de volgorde waarin zij thans zitten te beginnen met het laagste nummer. VI. De Voorzitter deelt mede, dat bij door zijne periodieke aftreding al3 Burgemeester opgehou den heeft ambtenaar van den Burgerlij ken Stand te zijn en dat liet dus noodig is over te gaan tot de benoeming van een ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. Bij de daarover gehouden stem ming wordt met algemeene stemmen de heer IJ. J. Mijs herbenoemd, die verklaart zich de benoe ming te laten welgevallen. VII. De Voorzitter deelt mede dat met 14 Maart a.s. als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim periodiek aftreden de heeren U. J. Mijs en A. W. Nijgh, en dat Burgemeester en Wethouders ter vervulling dier vacatures een aan beveling hebben opgemaakt. Beide heeren worden bij de stemming' voor hunne betrekking herbenoemd. VIII. De Voorzitter brengt ter tafel eene door Burgemeester en Wethouders in overleg met den Arrondissement^ schoolopzienerfopgemaakte voor dracht ter benoeming van eene onderwijzeres aan de meisjessihool op een aanvangssalaris van f 525,met vier vijfjaarlijkselie verhoogingeu respectievelijk van f 25,f50,—f50,en f50, op welke voordracht zijn geplaatst: No. 1 Mei. M. M. van den Broek, alhier. 2 J. R P. Schotel te Rotterdam. 3 A. C. F. Ritmeester te Utrecht. Op voorstel van den Voorzitter wordt bij accla. matie besloten aan de te benoemen onderwijzeres de verplichting op te leggen tot het geven van herbalingsonderwijs en de benoeming te doen ingaan met 1 Maart a.s. Na eenige besprekingen wordt tot de benoeming overgegaan. Bij de stemming wordt Mej. M. M. van den Broek benoemd. D i Voorzitter acht het noodig de deuren te doen sluiten. Na heropening der openbare vergadering heb ben nog eenige besprekingen plaats omt-ent de brandweer, wat betreft de verlichting van het spuithuis bij brand enz. Waarna de vergadering is gesloten. Sfail ssai! 't Haringvliet. Alhier hebben zich 38 personen aangemeld orn op de kiezerslijst geplaatst te wor den. Half Maart hoopt P. Arensman van hier zich met zijn gezin in de Haarlemmermeer te vestigen waar hem een goede positie is aangewezen. Naar men verneemt zal de Geref. Kerk aan den Molendijk vergroot wor den. De politie alhier heeft proces verbaal opgemaakt tegen M. v. Assen uit Middelharnis wegens overtreding der wet op de visscherij. Hij toonde wel een permissie biljet doch dit bleek bij nader onderzoek valschelijk onder teekend te zijn. Ooltgensplaat. Door het Bestuur der Chr. Schoolvereeniging alhier werd dezer dagen een oproeping ge daan tot aangifte van kinderen die geplaatst wenschen te worden bij de opening van het tweede lokaal. Bij geruchte kwam ons ten oore dat ook de Heer A. P. Staalman van den Helder in deze gemeente met een politieke rede zou optreden. Van welke organisatie deze spreekbeurt zal uit gaan het is ons tot op heden onbe kend. Van de Antirevolutionaire kies vereeniging in geenendeelej -- Uit deze gemeente zullen de volgende jongelingen voor hun num mer in dienst moeten treden den 16 Maart e.k. F. van de Cappelle, Simon van Veen, Teunis van Nieuwaal, Wil lem Groenendijk, Teunis van der Veer, Joh. van Hassent, M. Renus, en den 21 Mei e.k. Petrus Anthonie Jansen, Gerrit Pieter Mijs, Pieter Troost, Dirk Oudzegel. Oude Touge. De levering van grint voor gemeente en polderwegen, is ge gund aan Bs. de Korte en C. van den Ouden Mz. Schippers alhier, voor de Som van t 1.55 per M3. Alhier hebben zich 4 personen

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 3