komen, en de vangst, toch niet groot natuurlijk nog minder is. Kon men nu nog maar goede prijzen bedingen, doch ook dit is niet liet geval. Toen een week of wat geleden ook de derde pellerij in werking kwam, beschouw de men dit als een gunstig teeken, en had men voor degenen die voor eigen rekening hun garnalen naar Engeland zonden betere verwachtin gen, welke echter spoedig den bodem werden ingeslagen. Die voor een der pellerijen visschen zijn wel niet zoo zeer van de markt afhankelijk, daar zij een vasten prijs ontvangen, doch indien zij weinig vangen kunnen zij ook niet veel verdienen. Dat ook met garnalen pellen weinig wordt verdiend ligt in den aard der zaak. Ook het landwerk wordt door het natte weder gestremd zoodat ook daarmee weinig wordt verdiend, algemeen wordt reik halzend naar droog weder uitgezien. Goedercede. De lotelingen Johannes Bruggeman, Jan Krijger en Nicolaas Troost der lichting 1904 zijn opge roepen, om op 16 Maart as. te Dor drecht bij de Militie te worden in gelijfd, terwijl de loteling Ilendrikus Hoogmoed dezer gemeente van boven genoemde lichting te dien einde is opgeroepen tegen 21 Mei a.s. De Heer A. Schuur, Hoofd der O.L S. alhier is benoemd tot onder wijzer aan een der Middelbare Scholen te 's Gravenhage. Hedennamiddag bevonden zich in de bouwschuur van L. v. d. W. de jongelieden C. v. H. J. T. en L. B. Terwijl ze zich onderling vermaakten, werd door C. v. H. van de gelegen heid gebruik gemaakt, om een flobert patroon af te steken met het nood lottig gevolg, dat de 19 jarige J. T. aan het rechteroog dusdanig getroffen werd, dat hij vermoedelijk het gebruik daarvan zal moeten derven. Ouddorp,* Toen M. Padmos Maan dagmorgen jl. in zijne schuur kwam, ontdekte hij, dat een driejarig paard dood in stal lag. Voorzeker een scha depost voor hem. Zaterdagavond arriveerde alhier uit Amerika P. Heerschap, vrouwen zoon. 18 jaren hebben zij daar door gebracht en zijn nu voornemens alhier (op hun geboorteplaats) stil te gaan leven. Voorzeker een fortuinige land streek. Bij de op Vrijdag jl. gehouden aanbesteding voor het verbouwen van het logement van de firma Akershoek alhier werd het laagst ingeschreven door G. van Koppen voor f2314. Laagste inschrijver naar het verfwerk (afzonderlijke aanbesteding) was G. Tanis voor f293. Naar men verneemt is het werk gegund. Zaterdagavond werden alhier bij inschrijving 3 perceelen land verhuurd door J. Hoek voor den tijd van een jaar. Voor deze perceelen werd res- Feetievelijk ingeschreven voor f106, 77,en f60, per gemet. De heer A. Ros alhier, lieht- wachter te Goedereede is aangesteld tot opzichter le Klasse bij de Rijks- kustverlichting van'Schouwen. v. 917 872 1789 Geboren 31 24 55 Ingekom. 43 44 87 Totaal 991 94-0 1931 veiled. 16 11 27 Vertrok. 63 65 128 1 Dec 1903 912 864 1776 Huwelijken 18 Oiidenliuom. Bevolking op 31 Dec. 1902. v. 505 439 944 Geboren 12 20 Ingekum. 21 20 41 Totaal 538 479 1017 Overled 9 3 12 Vertrok 33 32 65 31 Dec 1603 496 444 940 Huwelijken 10. Pernis. Donderdagmorgen zijn tus- schen Pernis en Vlaardingen niet el kaar in aanvaring geweest, het stoom schip »Industrie« van Londen, en het stoomschip »Arioncc, naar Breinen be stemd, tengevolge waarvan de »Arion« zonk. De »Industrie« kreeg een gat in den boeg, maar is opgestoomd naar Rotterdam. Pernis. Te IJmuiden zijn heden binnen de sloepen Johannes Cornelis st. A. v. d. Berg met f 300. Eersteling st. S. Ver hagen met f 200 besomming. Beleefdelijk verzoek ik plaatsing voor onderstaande. Mij is ter kennis gebracht, dat er menschen zijn op 't Eiland, welke ver- meenen, ik de schrijver ben van de stukken voorkomendein de »Vooruit«, onderteekend met »een Antirevolutio nair» en inhoudende het smalen tegen over de Roomsch-Katholieken. Om des waarheidswille acht ik mij ver plicht zulks te moeten tegenspreken en verklaar ik, op mijn woord van eer, als Christen en als Voorzitter van de Antirevolutionaire Kies vereeniging dat ik, noch direct, noch indirect daarbij ben betrokken en ook niet wensch zulks in eenigerlei opzicht te doen. Met dankzegging Hoogachtend, L. VAN DER WEIDE. Middelbarnis. liet spoorwegongeluk te Brussel. Dour eigen onvoorzichtigheid. Vroeg genoeg solidair. Een veelbelovend jongiuenscli. Niet onpractisch. Droevig omgekomen. Licht in de duistere zaak. Door den storm. Overtreding der Ongevallenwet. Arme moeder. Een dwaze vergissing. VERSLAG van het verhandelde in den gemeenteraad op Zaterdag 13 Februari 1904. Aanwezig de heeren K. Lodder, J. C. Lodder, K. Mastenbroek, S. van der Wiele, C. van der Klooster en T. Hameeteman Johsz. Voorzitter de Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken Eene missive van Z.Ex. den heer Minister van Binnenl. Zaken, waarbij de Raad naar aanleiding van zijn schrijven wordt medege deeld, dat hij aan art. 135 der Gem. wet de bevoegdheid ontleenen kan, schenken en drinken van sterken drank op den openbaren weg te verbieden, met welk verbod hij niet treedt op het terrein van de drankwet, zoo dat uit hooide van art. 150 Gem. wet geen bezwaar kan rijzen. Eene missive van heeren Ged. Staten houdende goedkeuring van het suppletoir kohier Hondenbelasting, dienst 1903 Een verslag van de Commissie, belast met het onderzoek naar het maken van een bank in de haven, dienstig tot schoonmaking van schepen, waarbij de commissie als hare meening heeft te kennen gegeven a. Dat het maken van zulk een bank nogal groote uitgaven zal vorderen; b. Dat de schippers van dien bank slechts gebruik zulten maken, wanneer zij door weers gesteldheid verhinderd zijn op hun eigen ban ken hunne vaartuigen schoon te maken. c. Dat indien alle visschers van dien bank gebruik maken de opbrengst jaarlijks hoog stens f 35,per ton kan bedragen, bere kend tegen 2 cent per ton d. dat de ruimte in de haven niet toelaat, bij eventueelen aanleg van een bank, deze ook voor grootere schepen dan visschers- vaartuigen geschikt te maken e. Dat de Raad, voordat hij tot het pnaken van een bond overgaat door een deskundig persoon een begrooting van kosten laat maken. Brief van den ambtenaar ter Secretarie J. Plameetemau, alhier houdende dankbe tuiging voor de hem in de vergadering van 16 Januari jl. toegekende gratificatie. Een schrijven van heeren Ged. Staten houdende opmerking op het ter goedkeu ring toegezonden Raadsbesluit dd. 16 Januari jl. tot af- en overschrijving op de begrooting dienst 1903. Onder intrekking van dat besluit wordt besloten a. tot het doen van eene algemeene af- en overschrijving op die begrooting tot een bedrag van f875.so'/j. b. tot wijziging dier begrooting door verhooging der ontvangsten en uitgaven met f 224,13. Besloten wordt tot het plaatsen van een paar urinoirs aan weerszijden van den toren. De geloofsbrieven van den heer Hn. Tanis Jb.Wz. worden onderzocht door een daarvoor door den Voorzitter benoemde commissie van 3 leden, bestaande uit de heerenJ. C. Lodder, K. Mastenbroek en S. van der Wiele. Ka uitgebracht rapport wordt tot diens toelating besloten. Burg. en Weth worden gemachtigd eenige architecten aan te schrijven en te raadplegen over den bouw van een nieuw raadhuis. Besloten wordt de verordening op het havengeld te wijzigen door daarin op te nemen de bepaling, dat schippers, die langer dan 14 dagen met hunne vaartui gen in de haven liggen, op den eersten dag van elke volgende veertien dagen hun havengeld zullen moeten' voldoen. Overgegaan wordt tot een geheime ver gadering waarin besloten is a. Tot vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag voor den dienst 1904. b. Tot het verleenen van vrijstelling aan Lt. Meurs, van het betalen van schoolgeld voor D. Temmink. Yoor de alhier opgerichte Jongelingsveree- niging op Gereformeerde grondslag, welke aan vankelijk vijftien telt, tradt, 1.1. Woensdag 10 Februarie in de Gereformeerde Kerk den Eerw. Heer Basoski op, in plaats van de wekelijksche Bijbellezing: een rede te houden in het belang dier nieuw opgerichte Yereeniging. Spreker begon met er zijne blijdschap over uit te drukke», dat een dergelijke Ver., alhier was opgericht. Gaarne voldeed hij aan de begeerte' om in haar belang een woord te spreken, in de- hoop, dat dit mocht dienen om door meerdere bekendheid aan haar bestaan en doel te geven, bij velen dan ook de sympathie voor haar op te wekken en te verkrijgen. Tot zijn eigenlijke rede komende, legde hij daarvoor ten grondslag de woorden uit 2 Samuel 10 5 laatste ged., Blijft gij te Jerichotot uw haard sal gewassen zijn". Na kortelijk het verband van deze woorden te hebben toegelicht, bepaalde Z. Eerw. zich er toe om een woord te spreken „Over de Jongelingsver. „Voor de Jongelingsver. Tof de Jongelingsver. In het eerste deel gaf spreker een overzicht van de redenen voor het ontstaan en verderen bloei der Christelijke Jongelingsvereenigingen. Licht en schaduwzijde van haar arbeid werd daarbij aangewezen. Namen van Oostenrijk Bruin e.a. werden met eere genoemd, en met veel waar deering werd hun bedoelen en streven ons ver klaard. Toch kon de Jongelingsver. die stond op algemee- neu Christelijken grondslag geen voldoening ge ven, voor de behoeften van gereformeerde jonge lingen. Hun taak was en is niet om Evangeli seerend te arbeiden, maar zij behooren in eene wel ingerichte oefenschool gelegenheid te hebben oni zich voor te bereiden tot de levenstaak die hen als calvinistische Staatsburgers wacht. Dat is gevoeld door mannen als Prof. Biesterveld, Ds. Vonkenberg e.a. Aan hen is het gelukt om de loot der Chr. J. V. te enten op Calviniatischen wortel. En thans werkt in ons land een Gere formeerden Bond van Jongelingsvereenigingen met kracht aan de ontwikkeling van een schare van jongelingen, die zich oefenen voor den strijd die hen als mannen wacht. In dien geest, naar de bedoeling van dien Bond wenscht ook de jeugdige vereeniging „77- motheuste Ouddorp haar taak op te vatten. Juist dit geeft spreker vrijmoedigheid om nu ook een woord voor o{ liever in het belang van de Christelijke Jongel. vereeniging te spreken. In dit deel der rede werd van de vergadering gevraagdhaar waardeering en steun voor de Jongel. Vereen. Spreker wekt op om die waar deering oprecht maar ook gematigd te doen zijn. Wij verloopen zoo licht in de fout om een zaak of persoon te onderschatten of te overschatten. Noch het een noch het ander is wenschelijk. Daarom, toon het, dat gij het waardeert als jon gelingen zich op den grondslag der waarheid vereenigen. Maar vergeet daarbij geen oogenblik, dat het jongelingen zijn die zich vereenigen. Onderschat hun bedoelen niet, maar laat hun arbeid ook niet door U overschat worden. Prijst hen niet in hun aangezicht. Eischt ook niet van hen, dat zij als mannen zich voordoen. Intogendeelals zij te veel op mannen willen gelijken, roep hen dan toe: „Blijf gij te Jericho tot uw baard zal gewassen zijn." Maar help hen dan ook dat zij niet steeds in hun Jericho behoeven te blijven. Biedt hen mil- delijk uw steunzedelijk maar ook stoffelijk. Stel haar door Uw gaven in staat, dat zij zich de middelen kunnen aanschaffen die zij ter berei king van haar doel noodig hebben. Een Bibliotheek b. v. niet met verhaaltjes maar met degelijke boeken waardoor zij den weg kunnen leeren die zij hebben te bewandelen waardoor zij de wapenen leeren hanteeren waar mede zij het ongeloof moeten wederstaal] zulk een Bibliotheek en andere middelen behoeven zij als voorwaarden voor haar vereenigingsleven. Daarom steunt haar mildelijk ook stoffelijk en dan ook daarin dat gij Uwe vrienden of zonen ernstig op wekt om zich bij haar aan te sluiten. Denkt aan den ernst der tijden Ten slotte wendde Spr. zich tot de Jongel. Ver. zelf. Blijft gij te .1 ericho tot dat uw baard zal ge wassen zijn. Zult gij jongelingen dit woord van David betrachten dan hebt gjj lijdzaamheid van noode. Spr. gaf nu een beschrijving der ligging en der historie van Jericho. Ook werd gewezen op de vele altijd groenende palmboomen en welriekende balsemstruiken die gevonden wer den in de plaats die hier als Jericho ivordt aan geduid. Verder herinnert Spr. er aan hoe Jericho was een grensplaats des lands. En nu geeft dit alles saaiugenomen, aanleiding om in Jericho te zien het beeld van den jongelingsleeftijd. Menige nuttige wenk, hielzame waarschuwing en ernstige vermaning werd den jongelingen in dit laastste deel der rede gegeven. Het was een goede ure. De rede die doorspekt was met gezonden humor en geestige gezegden schonk nut en genoegen. Geen wonder, dat de Spreker van begin tot het einde met onverdeelde aandacht werd aangehoord. De vergadering met gebed geopend, afgewisseld door psalmgezang, werd met dankzegging door den Spreker gesloten; na dat nog gezongen was Ps, 909. Mege des Heerea zegen raste» op dejongelia- schap en leere ze te gedenken aan haren Schep per, Prediker 121. Uw Verslaggever. Ziiidkmd. Bevolking op 31 Dec. 1902. M. Totaal. M. Totaal. 32 Vlsschcj'ü. Middelhariiis. Binnengekomen te I.Tmuiden de navolgende vischsloepen „Luetor el Emergo" sch. Johs. de "Waard, f 1461. „Vertrouwen" sch. C. v. d. Hoek 580. „Noordster" sch. C. Langbroek 900. „Hendrika Adriana" sch. TI. Jordaan 775. „Zeemeeuw" sch. Jan de Koning 840. „Voorlichter" sch. Math. d. Braber 730. „Paul ICruger" sch. H. J. Langbroek 1200. „Johanna Hendrika" sch. Adr. de Koning- 1600. Te Rotterdam is aan de vischmarkt geweest de sloep Speelman II st A. Noord zij met f 640 bruto besomming. Ntialikpii. Buiten verantwoordelijkheid der Eedactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur HGelikeoordeeSIiig1. De Dronkenschap. Voetius Trac- taat ,,D« Ebricatie", vertaald door dr. J. C. de Moor. Uitgave van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding. Hoogeveen R Slingenberg 1904. Voetius handelt in dit tractaat over den aard der dronkenschapover de wijze en manier om haar t» bestrijden Met belangstelling lazen we, wat deze Moralist tegen die zonde te berde bracht, en van begin tot 't einde boeiden ons de een voudige, kort ineengedrongen waarheden Vooral de „gelegenheidsdronken" gaven ons aanleiding te herlezen en ernstig te overdenken, wat Voeti us daarover schrijft. Vooral ook dat gedeelte wenscht en we onder ieders aandacht. Waar is, wat Ds. Gispen in zijn voorwoord zegt, dat Voe tius nog oneindig krachtiger z»u gesproken heb ben, indien hij de verwoesting had gezien, die onze alcoholische dranken aanrichten. lei koopSnp». Zaterdag 20 Febr. nam. 3 uur. Verkoop schaar hout langs hot zuidw. gedeelte v/d. dijk v/d, polder Oudelaud, Duiven waards, heiidijk en dyk v/d. polder Wellestrijpe onder Oude- en Nieuwe Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op 1 insdag 23 Februari 1904, 's nam. 3 uur te Dirk3land, te herberge van Brooshoofd Ai slag van een goed onderhouden woon- en winkelhuis, be staande beneden uit winkel, 2 benedenkamers, alkoof, keuken, tuintje en schuur en boven uitflinken zolder te Dirksland a/d. Oostzijde a/d Voorstraat, kad Sectie B no. 153ook uit do hand te koop. Notaris VAN DER bljUIJS. Op Donderdag, 25 Februari 1904. des voormid dag» 9,80 uur, aan de bouwschuur van C. Koppenaal aan den Molendijk te Stad aan t' HaringvlietHoorn- roe varkens, hit, kar, mestput, haver, erwten, stroo, •nz. Notaris STEHOUWER. Donderdag 25 Febr. 'snam. 2 uur. Verkoop van populieren boomen staande a/d. dreef v/d. bouw wo ning bewoond door der hoer M. Vreeswijk v/d. pol der Battenoord te Nieuwe Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Donderdag 25 Febr. 's avonds 6 uur. Veiling van een huis en schuur met eeuwigdurend erfpaohtsracht a/d. Zuiderlandscheudijk te Oude Tonge bjj de Wed. G. Kanters Zoon aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Vrijdag 26 Febr. voorm. 10 uur. Verkoop ran sparren aan de Kaai te Oude Tonge. Notaris VAN ISPFLEN. Donderdag 3 Maart 's avonds 6 uur. Afslag van «en huis en schuur met eeuwigdurend erf'pachtsrecht a/d Zuiderlandschendjjk te Oude Tonge, bij de Wed. G. Kanters Zoon aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Donderdag 3 Maart vm. 10 ure paard, 24 ttuks hoornvee zoo kal id ragende koeien als 1 en 2-jarige vaarzen en ossen, 3 vette en 12 loopvarkens, hooi, stroo, peen em bouwgereedschap aanvangende bij de bouwschuur van den heer J. V. Duijm aan den Noord- Jan d sch en dijk en te vervolgen aan den Zuidelijken Achterweg te Nieuwe Tonge. Notaris VAN SCHOU WEN. Gp Woensdag, 9 Maart 1904. djss avonds 7 uur ter herberge van het te v :i koopene Inzet van Het logement en koffiehuis aau het Zandpad te Middel- bamis. Sectie B. nr. 1810, groot 2 aren 38 centiaren toehoorende aan de Erven van den Heer Ju van Trie rum Notaris STEHOUWER. Gp Woensdag. 16 Maart 1904. des avonds 7 uur, ter herberge van het te verkoopene. Afslag van Het logement en koffiehuis aan het Zandpad te Mid- delharnis, sectie B. nr. 1810, groot 2 aren 38 centi aren, toebehoorende aan do Erven van den Heer A. van Trierum Notaris STEHOUWER. Gemengd nieuws Omtrent dit ongeluk seinde gisteren de Brusselache correspondent van het „HbL v. Antw." aau zijn blad Dtzen morgen rond halfnegen ure, is eene botsing ontstaan bij de Noords'atie ter hoogte der Koninklijke straat, in de volgende omstandigheden Een trein van Antwerpen was ge komen aan den draai der twee bruggen, toen, tengevolge van het breken eener aanhectigen ketting, de twee laatste rij tuigen los geraakten en op de baan bleven staan. De trein van Gent volgde op een minuut afstand. Wegens den draai der baan kon de machinist van den trein van Gent de alleenstaande rijtuigen niet zien en botste er tegen tnet alle geweld. lie twee rij tui eu werden letterlijk verbrijzeld en in elkander geschoven. Er zijn twee dooden, twee kinderen van 14 tot 15 jaar oud, die naar de school te Brussel gingen. De een is de zoon van M. Despret, wjjnkoopman te Vilvoorde, de tweede is de zoon van M. Pétre, Roomsch katho liek raadslid te Vilvoorde. De twee lijken zijn gebracht naar h< t doodenhuis der Noordstatie. Er zijn een 30 tal gewonden, 8 hunner, wier wonden redelijk gevaarlijk zijn, werden naar het St. Jansgasihuis ver voerd. De anderen werden verzorgd in de hotels van den omtrek der statie, of naar hun huis gevoerd. De jonge Pétre of Peter is totaal ge scalpeerd, de jonge Despret is gesrikt. De vader van Despret is zwaar ge wond aan het hoofd. Bjj een in aanbouw zijnd huis aan den Middenweg in Watergraafsmeer is Maandagmorgen een 16-jarige tirn- me'mansjougen van het dak gevallen. Het ongeval geschiede door eigen on voorzichtigheid de jongen was op de veranda aan het werk en behoefde niet op het dak te zijn. Hevig gekneusd is de jongen, J. Scbagen genaamd, en wonende in de Wesi brugstraat, naar het O. L. Vrouwen- gasfuuis gebraeht. Uit het verslag der commissie to? wering van schoolverzuim te Zwolle Onder de opmerkelijke gevallen (van schoolverzuim) mng zeker wel worden gerekend, dat, waarin een leerling zich solidair verklaard had met de s akers der spoorwegen. Gisteren is een 12 -jarige knaap, ver dacht van diefstal van oud ijzer van het terrein der H. IJ. S. M in de Rietlanden te Amsterdam, in vereeniging met andere jongens gep'eegd, gearresteerd. Met achter lating van het gestolen ijzer, plm. 40 Kg., zijn de 4 andere jongens op de vlucht gegaan Even te voren was door den- ge arresteerde een glasruit van de smederij der Holl. Stoomb.-Mij. aan de Handels kade ingeslagen, en door inklimming daar uit ontvreemd een locomotiefje, hetwelk in de woning zijner ouders in beslag is genomen. Naai de Dordt. Ct. verneemt, hebben burgem. en weth. van Dordrecht, na over leg met den districts-schoolopziener en den hoofdinspecteur der volksgezondheid, in alle openbare scholen voor lager onderwijs aldaar kaarten doen ophangen waarop de navol gende Wenken voor de schooljeugd op in het oog loopende wijze staan gedrukt ic. Wij moeten ons lichaam dagelijks wasschen, vooral hoofd, hals, borst en mond, onze handen telkens reinigen voor dat wij gaan eten of eetwaren aanraken en de nagels kort en schoon houden. 2e. Onze kleeren en schoenen of klompen moeten dagelijks van stof en vuil worden ont daan. 3 e. Wij moeten bij de schooldeur onze voeten afvegen, geen vuil of afval in de school neerwerpen, niet op den vloer spu wen en een zindelijk gebruik maken van de privaten en waterplaatsen. 4e. Wij moeten geen onzuiver water drinken en nooit sterken drank gebruiken. Se. Wij moeten rechtop staan en loopen en onder het zitten hel bovenlichaam zoo veel mogelijk rechtop de handen niet onder bank of tafel eu de beenen stil houden 6e. Wij moeten het den onderwijzer zeggen als wij .op onze plaats niet goed kunnen zien of hooren, als wij ons ziek gevoelen en als er thuis eene besmettelijke ziekte is. Men schrijft onszekere G., lijder aan vallende ziekte, verpleegd te Hollum op Ameland bij particulieren, werd Vrijdagochtend dood gevonden ia een waterplas lienoordeu dit dorp. Vermoedelijk is hij op zijne degelijksche wandeling naar het strand, tengevolge van een aanval zijner ziekte in dien plas komen te vallen en gestikt. Thans is te Bergen-op-Zoom gearresteerd de vrouw van den persoon, die bekend heeft in 1901 te Zaamslag ve schillende zilveren voorwerpen te hebben gestolen. De vrouw is gevankelijk naar Middelburg gebracht. Het is gebleken dat de dief, een Belg van geboorte, teeds vier vonnissen wegens diefstal in Frank rijk achter den rug heeft. Men seint uit Hindeloopen aan de N. R. C. Zaterdagmiddag heescli een ijzeren tjalk- schip, een halt uur ten Zuidwesten van Hin deloopen, de noodvlag. De opvarenden wer den van Wolkwerum uit gered. Nadat zij de tjak verlaten hadden, is deze van het anker losgeraakt, en nabij Hindeloopen op het strand geslagen. Het schip, vermoedelijk van Har- lingen komende is waarschijnlijk verloren. Naam en eigenaar zijn nog onbekend. Men meldt ons uit Zwolle: Een vroegere timmermansknecht bouwde voor eigen reke ning een huis om te verhuren. Daartoe nam hij werkvolk in zijn dienst, dat hij Zater- dags uitbetaalde hij verzuimde echter, daar van ten postkantore aangifte te doen. Liter toen een zijner knechten in zijn dienst een ongeluk overkwam, heeft hij opzettelijk niet voldaan aan de verplichtingen tot aangifte van dat ongeval en heeft bovendien getracht te bewerken dat een ongeval aan een werk man overkomen, niet ter "kennisse is geko men van het Bestuur der Rijksverzekerings bank. De politie heeft deswege tegen hem proces-verbaal opgemaakt, Donderdag moest een Berlijnsche politie-agent een Russisch misdadiger, die uitgeleverd zou worden, naar de grenzen brengen. Hoewel de man geboeid was, wist hij dicht bij de grenzen het portier te openen en uit den trein te springen. Zon der zich een oogenblik te bedenkeu, sprong de bewaker den gevangene na. Op het zelfde oogenblik kwam echter een trein uit tegenovergestelde richting aan, die den agent de beenen en den gevangene het hoofd afreed. De toestand van den agent k hopeloos. In de Vereenigde Staten is alweder eens de >lynchwet« toegepast. Te Dodsville (Mississippi) heeft een volksmenigte twee negers man en vrouw die van een moord werden be schuldigd, «p een brandstapel ter dood gebracht. Een afdeeling politie, uitgezonden om de zwarte moordenaars te vervolgen, had inmiddels twee onschuldige negers, die zij voor de schuldigen hield, neergeschoten, zoodat hier de lynchers het bij 't rechte eind hebben gehad Men mei lt ons uit Capelledat daar Dinsdag, terwijl de vrouw van den land bouwer J. F. even een boodschap deed, zij bij haar terugkomst twee dochtertjes van 6 en 4 jaar gestikt vond in de mest vaalt. De arme vrouw werd zoo aangegre pen dal zij als zinneloos wegliep en nog is niet bekend, waar zij op het oogenblik toeft. Bij den Burgerlijken Stand te Denekamp (Ov heeft het volgende zonderlinge ge val zich voorgedaan. Twee broeders, Jo hannes Gerardes en Gerardus Johannes genaamd, zijn aldaar onder één naam ingeschreven, doordat de eerste bij zijn vertrek uit Losser het yerhuisbiljet van den tweeden meekreeg. Bij de volkstelling in 1900 werd hij ook onder diens naam opgeschreven. De oudste is eenigeu tijd daarna get- ouwd en nu verleden week ook de tweede op naam en ouderdom van zijn broeder, zoodat deze nu staat ingeschreven als tweemaal getrouwd. De vergissing kwam aan het licht door vergelijking van beide trouwboekjes. Ilïirserlijke Itand. Somntelsdijk' Geboren Klara, d. v. Marinus Kievit en Cor nelia van den Nieuwendijk Overleden: Willem Boom j.m. 9. mnd. Hiddelliarnis. Geboren: WiUem Jobannis z. v. Arend Witvliet en Sara Kransse. Pietertje d. v. Hermanus Brinkman en Maria Witvliet. Overleden: Ren als lev aang. kind van Cornelis de Blok en Maria van der Valk. Leentje v. d. Groef 70j echts;-- n. v. Geerit Hazenberg. Stad aan 't Haringvliet. Geboren Jacob Marinus z. v. M. v. d. Boogert en M. Kreeft. Johanna d. v. H. Mulder en W, Grootenboer. Overleden Chr. Huizer 82 jaar. Adrianus Jaco bus 3 j. x. v. A. Westdijk en R. v. d. Tulp. Ooltgensplaat. GeborenComelis z. v. Jelier Vervloeken Leuntj« v. d. Tonnekreek. Gehuwd Arij Holleman j. m. 25 jaar (van Hoog - vliet) en Jacomina Hobbel j. d. 24 jaar. Daniël Cornelis v. d. Straaten j. m. 29 j. (van Dordrecht) en Arentje Maatje Beijer j. d. 26 j. Overleden Jan Gebuis 74 j. echtgenoot van Anthonetta Pavias. Zuidland. Geboren: Cornelia Jannetje Pietertje, d. van- J. van Gijzen en L van Trigt. Alida, d. van M. Zevenbergen en J. van Doorn. Gerardus Herma nus, z. van A. van Leventer en A. de Lang. Jan z. van J. van Meggelen en A. Trouw. Jan r,. van P. van Meurs en J. Harrewijner. Geertruida, d. van A Wolters en J. van Meggelen. GehuwdCornelis van Bodegom en Gaert.rui Landman. Hendrik van der Burgh en Willempja van der Wagt. Overleden Pietertje Oprei, oud 68 j. echtgen. van J. de Winter. Maria Molengraaf, oud* 2 j. Adriaantje Bijl, oud 67 j. eehtgen. van J. Oost hoek. Henri Levie, oud 1 jaar en 7 m. Jacobs Elizabeth van Toledo, oud 23 j. ongeh. Nicolaas Weeda, ond 9 111. Philippus Levie, oud 87 j. echt genoot van S. Cohen.

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 4