j. tiemanT" spaarbank Advertenti'èn. A. JANSE foor I liraiGiÈi. J. D. BIHORST-MJER. MOZESDË HAAS, Riiiidvleesch, J. L VINK Middelbands. Coneurrentie maakt goedkoop. Schoenen en Laarzen, O jfaitt-C&rpgügy C. KOLF! i.Cz. Vraa^haak. Binnenland. E>e Oorlog1. Bempng?d Mieuws J. 3BE MOMT*: Nz. Sigaren ori Sigaretten Ferwerda Tieman madeira superior „Middelharnis en Sommelsdijk" ste hoeveelheid gaf, bevatte 3,31 percent vet. Slechts twee van de bedoelde zeven gaven inelk met een hooger gehalte. De hoeveelheden boter door het zevental geleverd beliepen (in dezelfde volgorde) 80,76 KG.; 112,39 KG.; 100,82 KG.; 121,66 KG.; 143,57 KG.; 158,07 KG. en 177,73 KG. Nog al een heel verschil dus tusschen no. 1 en no. 7. Wat dunkt U, zouden de met die twee nommers aangeduide dieren een evengroote waarde vertegenwoordigen voor den boer Zouden ze even geschikt zijn voor de fokkerij 't Antwoord zal ik gerust aan u zelf kunnen overlaten. De hoogste opbrengst werd verkregen van oen beestje, geboren in 1893. Dat gaf niet minder dan 7738,63 KG. melk met 3,76 per cent vet. Dit gehalte was het hoogste. 316,82 KG. boter gaf dit dier in ééne periode. Wat zegt ge daarvan UITSLAG KEURING VAN ZAAIGRANEN ENZ. Niet minder dan 146 monsters waren er ingezonden op de Keuring van zaaigranen enz., die verleden Maandag in 't Poolsch Koffiehuis te Rotterdam gehouden werd. Van de toegekende prijzen vielen er dezen keer slechts drie op ons Eiland, A. A. Mijs te Sommelsdijk kreeg er een voor Overvloeds- haver, T. Lodder Jzn. te Ouddorp voor Kleine groene erwten en J. van Es te Stad aan het Haringvliet voor Royal Jubilé hater. Nog zij hieraan toegevoegd, dat de Over- vloedshaver van den heer Mijs ook bekroond werd op de Keuring te Amsterdam. Daar was hij de eenige Flakkeesche landbouwer, die een prijs kreeg. M. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. Antwoorden of mededeelingen ajjn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 631. Van iemand hoorde ik, dat het zoo genaamde »verkalven« bij koeien besmettelijk zijn kan. Zou dat zoo zijn 633. Heeft het vetgehalte van 't voeder in vloed op dat van de melk 633. Wat acht u beter guano in de kuiltjes doen bij de poters, of het uitstrooien over 't ge- heele veld Antwoorden en mededeelingen. 628 Kunstmest voor kamerplanten Met wat chilisalpeter, superphosphaat en chloorkali kan men heel veel doen. Ik zelf gebruik nu al een drietal jaren met veel succes kalisalpeter phosphorzuurnatrium. Van elk zout weeg ik 2 G. af en los dit op in 1 L. water. Tijdens de groeiperiode geef ik daar om de veertien dagen of drie weken 1 d. L. van. Vooral zoo genaamd bladplanten zijn daar uiterst dankbaar voor. Die, welke men om de bloemen kweekt, geve men geen salpeterzout meer als de knoppen zich vertoonen. Na den bloeitijd kan ook dit weer verstrekt worden. 629. Wat loopvarkens zijn Dat zijn jonge varkens van zoo'n drie maand of wat ouder, zooals men die vrij ziet rondloopen, op mest vaalt, in een weide of een ruimte op 't erf afgeschoten. 630. De spreeuw een trekvogel. Stellig. Maar heel ver reist hij gewoonlijk niet. De vogels, die in 't Noorden des land gebroed hebben of daar geboren zijn, gaan vaak niet verder dan tot het Zuiden er van. Daar kan men dan ook zelfs in strenge winters altijd wel en kele exemplaren zien. Vooral op luwe plaatsen achter heggen en op met boomgewas be schutte plaatsen houden ze zich op. De oorlog en onze Indische kolenstations. Naar aanleiding van het telegram uit Batavia, Zaterdag door het Hbl. ontvan gen omtrent ongerustheid, die in Indië zou heerschen over te geringe strijdmiddelen onzerzijds om neutraliteitsschending te voor komen, is de Haagsche correspondent van het Hbl. op informatie uitgegaan, en tot zeer gerusstellende conclussies gekomen. Soerabaya toch heeft een zeer goed verdedigbare haven, en de Emma-haven (Padang) wordt eveneens voldoende be schermd. Bovendien is de voorraad kolen te Padang, tengevolge van de ramp in de Anei kloof, waardoor de kolenaanvoer van de Ombilinmijnen zeer vertraagd woidt, uiterst gering en is een aanval van Rus sische noch Japansche schepen te duchten om den grooten afstand. Sabang eindelijk wordt door de daar op gestelde batterijen voldoende verdedigden daar bevind zich ook een groot deel van het auxiliair eskader. Men meldt ons heden nog uit den Haag Er kan nog worden medegedeeld dat het Opperbestuur maatregelen heeft voor bereid voor meerdere vlootversterking dei- Indische zeemacht indien de handhaving der neutraliteit in Indie dit mocht eischen. Naar evenwel van bevoegde zijde wordt verzekerd, is op het oogenblik geen sprake van het drigeeren der panterschepen De Ruyter en Hertog Hendrik naar Oost- Indie De opdracht aan de Indische zeemacht luidt nauwlettend toezien op voorbijtrekken de vreemde eskaders en hunne bewegin gen. Statenverkiezingen. Door >Nederland en Oranje< te Oud- Beijerland is Vrijdag j I. tot candidaat ge steld voor de a.s. verkiezing der Provinc. Staten, in plaats van het aftr. liberale lid G. van Driel, de heer A. P. van Ooyen. Diamantbewerkersgeschil. Men seint ons uit Den Haag Wij vernemen dat de Minister van Bin- nenlandsche Zaken naar aanleiding van de aan Z.Exc. verzochte tusschenkomst in het diamantbewerkersgeschil, heden een tele gram heeft gezonden aan de besturen van de Amsterdamsche Juweliersvereeniging, den Alg. Ned. Diambew. Bond, (voorzit ter de heer Henri Polak) en aan de afd. Jj)iamantenbewerkers van »Patrimonium>s: (voorzitter de heer J. Douwes Jr.) hetwelk neerkomt op het volgende nk dat de Mi nister met genoegen gezien heelt, dat beide partijen stappen tot beëindiging van het geschil gedaan hebben, dat een tweede stap die beiderzijds in gelijken zin genomen werd allicht den wég zou kunnen openen op beëindiging van het geschil en in staat zou zijn veel ellende te voorkomen, en dat, indien beide partijen meenen, dat dit op eenigerlei wijze van Overheidswege kan worden bevorderd, de Minister bereid is zijne medewerking te verleenen. Verkiezing Tweede Kamer. De minister van Binnenlandsche Zaken overwegende, dat, ten gevolge van het overlijden van den heer S. M. van Wijck, een verkiezing moet plaats hebben van een lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal in het kiesdistrict Eist, heeft be paald, dat die verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag 23 Februari a.s.de stem ming, zoo noodig op Dinsdag 1 Maart, en de herstemming, zoo noodig, op Dins dag 8 Maart a.s. Neutraliteit. In verband met de maatregelen tot handhaving onzer neutraliteit zal de torpe doboot Empong, ouder commando van den luitenant ter zee Van Stockum, waar schijnlijk morgen naar de Eems bij Delfzijl vertrekken. Om diezelfde redenen heeft Hr. Ms. monitoi Reinier Claeszen, commandant kapitein-luitenant ter zee P. Scholten, order gekregen morgen van Hellevoetsluis naar Vlissingen te vertrekken, waar deze bodem gedurende den oorlog in Oost Azië ge stationeerd blijft. Uit Den Helder meldt men aan de N. C.: Aan 's Rijkswerf te Willemsoord is gis ter last gegeven tot spoedige mobilisatie van 3 torpedobooten, waarmede terstond is aangevangen. Men meldt ons nog uit Den Haag Ter handhaving onzer neutratiteit zijn in de havens van den Indischen Archipel gestationeerd te Sabang drie, te Makassar één, te Padang en Emmahaven één, en te Soerabaya één kruiser. In de verschillende zeegaten hier te lande zijn in verband met de neutraliteitsvoor- schriften oorlogsvaartuigen gestationeerd. De pantserschepen De Ruyter en Hertog Hendrik komen te Nieuwediep. De toestand. De stroom van sensatie nieuwtjes vloeit eiken dag even mild, en de corresponden ten van allerlei bladen weten telkens weer de aandacht te prikkelen door pikante me- dedeeling over groote verliezen, nu eens door Japan en dan weer door Rusland geleden maar wie nu in staat is daaruit zich een duidelijk beeld van den werke- lijken toestand te vormen, veidient met terdaad een wijs man te heeteii, een standbeeld waard. "Voorzoover al die te legrammen van de persmannen elkander niet op verschillende punten tegenspreken, vermag toch niemand te zeggen, wat er betrouwbaars in schuilt. Zelfs de op *amb- telijke'/ opgaven steunende mededelingen, zijn nog ietwat verdacht, omdat van de zijde der autoriteiten zelve daarover niets wordt gemeld. E11 dat zouden toch zeker wel doen, als ze iets gunstigs hadden te seinen. Zoo om maar iets te noemen werd gisteren, op grond van officiecle ge gevens, uit Port-Arthur door Engelsche correspondenten geseind, dat de Japannee- zen een landing hadden beproefd, maar met geduchte verliezen waren afgeskgeu. Wat zou daarin verwonderlijks liggen P We wilden voor de Russen dat het waar was. Edoch, Alexejef meldt niets daaromtrent en het eenige officieele bericht, van hem herkomstig, houdt in, dat er lanslagen op de spoorlijn beproefd, maar verijdeld, zijn. Zoodat we, voorhands, van al de berich ten over vreeselijke Japansche verliezen, geleden bij een landing, over nieuwe te genspoeden van de Russische vloot, waar van weer zóóveel schepen in den grond zijn geboord, enz. enz. maar niets geloo- ven zullen. De officieele mededeelingen zijn benauwend sober, maar we moeten heter mee doen. Als staal van wat correspondenten al- zoo rapporteeren, alleen nog het volgende Volgens een bericht uit Singabore aan de //Daily Mail-/ zouden de twee uit Italië naar Japan op weg zijnde nieuwe kruisers niet doorgevaren zijn, maar naar Ned. Indië gestevend, waar zij heimelijk een Japanscli transportschip ontmoetten, dat 1200 officieren en minderen op die krui sers naar Singabore zijn teruggekeerd, met de opdracht, voorbijvarende Russische sche- pon aan te houden Hoe die oorlogsbodems daar ginds in neutrale wateren aan steenkolen moeten komen, staat er niet bij. Maar zou 1111 iemand nog zulk een bericht voor e rnstig gemeend houden Eigenlijk kan men zeggen, dat hetgeen sinds den 9en te Port-Arthur en omge ving is gebeurd, geheel in het duister ligt. Hoewel tal van partuculiere berich ten spreken van al dan niet gelukte lan dingen, van nieuwe zeeslagen, van bij de vleet, gezonken Japansche of Russische schepen, is het volstrekt niet onmo- lijk, dat er sedert den dubbelen Japanschen aanval, daags na de oorlogsverkl irin/, niets belangrijks in de buurt van Port-Arthur heeft plaals gevonden. Waar bevindt zich echter de Japansche vloot? Kou men zulk een vraag beant woorden en de oplossing aan Alexejef over seinen, dan zou men ongetwijfeld de dank baarheid der Russische regeering hebben verdiend. Maar dat weet men niet be halve natuurlijk aan het Japansche hoofd kwartier en geen der correspondenten van de Engelsche of Amerikaansche bladen in de Gele wateren, kan het met zeker heid zeggen. Het komt er blijkbaar op aan, de plannen zoo geheim mogelijk te houden, maar ook de geleden verliezen, zoo ver het gaat, te verbergen. En zi o ligt het in den aard der zaak, dat noch over de troepen- en vloat- bewegingen noch omtrent de gebeurtenissen zelf veel uitlekt behalve dan daar, waar de eeue partij in s'aat is geweest de schade door den tegenstander geleden, te consta- feeren, zooals te Tejemoelpo, waar twee Russische oorlogsschepen naar den grond gingen. Best mogelijk overigens, dat ook Alexejef meer weet en ervaart, dan hij overseint, maar zich met opzet onwetend houdt. Daarom echter is er nog geen reden om de verhalen van de verschillende cor respondenten, die //ooggetuigen// zijn op zeer verre afstanden, te gelooven E^n ding is echter wel zeker; wat de Russische stadhouder dusver overkabelde, bleek be trouwbaar en in geen enkel opzicht voor de Russen onaangename waarheden te ver bergen. Zoover hebben de Eugelschen het nog niet gebracht De militaire deskundige van een der toongevende Duitsche bladen beschrijft den toestand van het oorlogsterrein aldus De berichten uit Oost-Azië geven op 't oogenblik heel weinig nieuws en bepaalds. Dat is volstrekt niet bijzonder. Aan beide kanten tracht men operaties en bedoelingen tot op het oogenblik van het losbreken geheim te houden. Maar dat zal den Rus sen moeilijker vallen dan den Japanneezen, omdat de zich in Port-Arthur bevindende Russische hoofdvloot onder de oogen der Chineesche bevolking ligt, en deze zeer zeker meer neiging heeft Japan te onder steunen dan Rusland. Hetzelfde geldt van de Chineesche bevolking van Wladiwostok, Daarom mag men aannemen, dat de Japan sche admiraal van nauwkeurige berichten wordt voorzien, Vraagt men waar zich de Japansche vloot tegenwoordig wel mag ophouden en wat haar admiraal kan voorhebben, dan luidt het antwoord de Japansche admiraal ligt met zijn schepen op een plaats, waar hij van vijandelijk of neutraal grondgebied niet te zien is, zooals dat iedere vlootvoogd in een soortgelijk geval zal doen, In gunstige stelling wacht hij tot de Russische vloot zich weer roert. Naar onze meening ligt de Japansche hoofdvloot in de Gele Zee, zoowat tusschen Kiaotsjou en het eiland Quelpart (ten Z. van Korea) Hier kan zij opvangen alles wat van buitenaf naar naar Port-Arthur wil, dus ook de Russische kruisers van Wladiwostok. Tegelijkertijd kunnen de Japanneezen weer zeer snel optreden legen eventueel uit Port Arthur uitloopende Russen Van de Russische kruiser-divisie hoort men nu ook weer niets. Maar dat zij bedacht is op vereeuiging met de overige scheeps macht in Port-Arthur, neemt men alge meen aan Langs een rechte lijn zal dat echter niet gaan. Daarom lijkt het wel juist, dat de Japansche vloot daar geankerd Jigt waar zij valles kan opvangen wat van buitenaf naar Port Arthur wil Een ontrouwe ambtenaar. Sedert een paar dagen is spoorloos ver dwenen de 22-jarige klerk der posterijen en telegrapliie 2de klasse van B., geboortig uit Breda, en sedert Maandag overgeplaatst van liet kantoor te KI. (N.-B.), naar de gemeente E., in Limburg. Sedert zijne overplaatsing is aan liet licht gekomen, dat er een tekort is van f 200, voorts worden er inleggelden vermist van de postspaarbank en een aantal postzegels en brieven. De ontrouwe ambtenaar is het laatst Zon dag te Rotterdam gezien, waar hij met //vrien den// f 100 verteerd heeft. Door den inspecteur der posterijen en telegrapliie is op het kantoor te KL een onderzoek ingesteld. Door de tram vermorzeld. Zaterdagmiddag 0111 ongeveer half vier had te Uden een treurig ongeluk plaats. De landbouwer Th. van Lieshout, wonende op don Hulstheuvel, oud ruim 60 jaar be vond zich met een kar hout op den Veg- heischen dijk. Het paard schrok van de passeerende tram en wierp V. L. voor de machine. De machinist trachtte onmiddelijk te stoppen en remde zoo hevig, dat de machine ontspoorde. Het mocht echter niet baten. V. L. werd letterlijk vermorzeld. Het lijk werd naar het gasthuis aldaar vervoerd. Door een rukwind. Uit Lekkerkerk ordt gemeld O. de R., 21 jaar oud, die Zaterdagmiddag onderweg was met een schouw, geladen met hakhout, werd levenloos opgehaald bij de, waarschijn lijk door een rukwind omg kantelde, schouw. Een protest. De Russische regeering heeft door haren ver tegenwoordiger te Londen een protest aan de Engelsche regeering doen overhandigen tegen de Ti etaanscho expeditie. Vervroegde Aprilgrap. Woensdagavond ontving de gemeenteraad van Kilmarnock in de Scholsche provincie Ayr, hot land van den dichter Bruns, een brief van den directeur der openbare boeke rijen te Edinburg Haw Morrison, vanwege den boer Carnegie, mat aanbod van een half millioen pond sterling voor een tempel Ier eere van den dichter. De Raad begroette de voorlezing met daverende toejucliingen, nam het gesahenk met hartelijke erkentelijkheid aan en betuigde in een motie zijn dank aan den grootmoedigen voormaligen landgenoot Later is gebleken, dat de gehecle brief van een grappen makker afkomstig was. Buur telegram Woensdag j.l. werd te Berlijn een telegram aangenoden naar Tokio, waarvan de kosten 2880 gulden (4800 mark) bedroegen. Gebruik uw geld voor beter. Van bevoegde zijde wordt ons het volgen de medegedeeld In verschillende bladen komt meermalen eene advertentie voor, wn rin tegen dronken schap een middel wordt aangeprezen, ver krijgbaar bij hot //Instituut du Zexnte Parijs. Dit middel kost zeven gulden liet pakketje Hot bevat een roodachtig, licht bruingeel, zeer fijn poeder, van eerst ziliigen daarna doordringend bitteren, lang aanhoudenden smaak de reuk is aromatisch. Een zeer uitvoerig, scheikundig, mikros- kopiseh en physiologisch onderzoek, inge steld door den hoogleeraar Wefers Bettink te Utrecht, bracht aan het licht dat dit poe der geen andere bestanddeelen bevat dan kal- moeswortel, gentiaanwortel en dubbel kool zure Soda. De prijs van een kilo van dit zoogenaamde poeder tegen dronkenschap komt op f 368,40, terwijl de waarde van de grondstoffen in poedervorm ongeveer 36 cent per kilogram bedraagtin niet gepocderden vorm iet.s meer dan de helft, n 1. 20 cent. Er wordt dus voor een product, waardeloos voor het doel waartegen het aangeprezen wordt, het duizend voud gevraagd van hetgeen de grondstof kost. Zslts als men het tienvoud van de waarde der grondstof rekent bij aflevering op kleine schaal, blijft cle prijs, die gevraagd wordt, nog 100 maal te hoog. Meestal zijn het arme gezinnen, die, aan gelokt door schoone voorspiegelingen, zich vaak het allernoodigste ontzeggen, om den prijs, voor bet poeder gevraagd, te kunnen betalen. Zij gaan daartoe over inde hoop, dat het aanbevolen middel helpen zal. E11 wanneer zij zooals te verwachten is geen ver- beteripg waarnemen, worden zij afgescheept met //een niet lang genoeg voortgezet ge bruik//. Men zal dan ook moeten erkennen, dat men hier te doen heeft met een kwakzalvers middel, op recht gemoedelijken toon aan geprezen, en wel tegen den prijs van f368 per kilo, maai' dat voor den verbruiker niet tot het gewenschte doel kan leiden, doch slechts kan strekken om, door de onnoozel- heid van het koopend publiek, den zak van den verkoopcr te spekken. BINNENWEG, SOMMELSDIJK, biedt aan ROODKOEPEËNZAAD en JAAPJES- ZAAD, geteeld van zuivere, gelijkmatige prachtsoorten, onder mijn persoonlijk toe zicht uitgelezen. Mijn afnemers 1 ebben sinds 1890 altijd nog bevredigende resultaten verkregen. Ook \an Tie-man's S-jarige Weiden en Btomendaatx Hood Silaeerzaad zijn de uitkomsten r-enig. Oude Jenever p. fl. f0,90 Jenever No. 1 „0.70 Brandewijn 0,80 Jamaica rum 1 1,80 2 1,50 Cognac qualité superieure 1.80 Cognac vieux p. fl. fl.50 7 No .1 7 77 1,30 „.1,10 Boerenjongens van f 1,25, f 1,en f 0,95 Boerenmeisjes van f 1,25, f 1,en f 0,95 Kraam Anijs, Anisette, Roole Anisette. Persico, Pepermunt, Frambozen Likeur van 95, 90, 80 70 en 60 cent per flesch Crème de Yanille, Curasao, Volmaakte Liefde, Kersen Brandewijn van 95 cent en hooger. Siroop van punsch No. 1 f 1.40, No. 2 f 1,30. No. 3 f 1,25, No. 4 1,10 per flesch. S-. Estépbe p. fl. f 1,Portwijn No. 1 p. fl. f 1,50 Pauillae Médoc- „1,25 I No. 2 „„1,40 Witte Wijn 0,90 Roode Bessenwijn f 0,40 per flesch. Witte Bessenwijn 0,45 Roode Bessensap 0,25 per halve flesch f 0,14. Alle soorten van Bitters in alle hoe veelheden, tegen scherp coneurreerende prijzen. Met groote hoeveelheden worden prij zen gewjjzigd Aanbevelend OUDE TONGE. K*rk ing. BOEKHANDEL DIRKSLAND. Levering van alle Binnen- en Duitenlaudsche Boeken Tijdschriften Couranten. Plaatsing van Advertentiën in alle couranten Handel in Schrijf- Teeken- en Schonlbehoeften. STEEDS VOORRADIG Pos! zegel- Per teef-Poëzie- en SSfiej In lir/nIhuin* Kerkboeken eii Bijbels. enz. enz. Vleeschhouwemj Marktveld, Sommelsdijk. Doorloopond eerste kwaliteit Fijn Kookvleesch en Boterhamworst, Natte bediening. Billijke prijzen. Beleefd aanbevolen. DE WIJNEN VAN - zijn verkrijgbaar bij ST EST EP HE MEDOC 0.60 St. JU LIEN MEDOC 0.64 LA ROSE DU DON 0.7 2 Oh au. MALLER ET 0.80 PETIT BOURGOGNE 0.99 GRAVES BLANC 0 72 WITTE BERGERAC-/ 0.99 HAUT SAUTERNES 1.35 NlERVi'EINER 0.72 RU DESHEIMER 1,08 OUDE ROODE PORTWIJN 1,08 EXTRA OU DE ROODE PORTW. .4-4 OUDE WITTE PORTWIJN 1 08 EXTR A O U1 )E WITT E PO RT W 1.80 PINE OLD GOLD SHERRY 0.90 PINE OLD PALE SHERRY 0,99 GOEDE MADEIRA 0.90 1.44 VERMOUTH (Per Liter fl.) 1.17 CHAMPAGNE IMPERIAL 2.25 Prijzen netto a Contant. ïtcurig, Pittig en §iaakelijk zijn de onderstaande merken Sigaren van J. TIEMAN, Sommelsdijk „Nieuwe Eeuwtjes" per 100 f 1.90 „De Toekomst" Probeer „Briljante" (Zeer aan (e bevelen) 100 1.90 100 „1.50 Een Ifiei'Sïejkïe schrijft ons Sedert lang was ik lijdende aan hevige rheuma- tiek en bad zeer vele middelen zonder baat aangewend. Door toeval werd ik opmerkzaam gemaakt, op het RREUMATIEK SE11UM van apotheker Friedricli Eilers, en ben na het gebruik van eenige flacons tot miju groo'e blijdschap geheel genezen. Ik kan dit middel aan een ieder aanbe velen. (w. gD. Samsom. Rotterdam, Bobelstraar No. 13. De prijs van dit onfeilbare middel tegen rlieuinatiek, jicht, ischias, zenuwpijnen, enz., bedraagt fl,per flacon. Het is als smeersel aan te wenden. Verkrijgbaar bij de flirma's DIJKEMA DOORNifOS te Sommelsdijk, P. J. v. d. SMAN, Schiedam en Viaardiogen, J. W. G. LEEFLANG, tiosestraat 34 te Rotter dam en S. J. G. WULFF, Westnieuwland 22, Rotterdam. Wettelijk gedeponeerd. MIDDELHARNI3. Het Sjeste adres voor alle soorten zoowel velschillende soorten Heeren-en Dames-Chioomleerec SCHOENEN en LAARZEN als ZEE- EN WATER LAARZEN. Alleen echt met fabrSektraierk Anker* Gebruikt steeds tegen Rheu-. ^/latiek, Jicht w Ver koudheden Pnisf 1.25,75 ets. en 50 ets., pr.fl. Te Amsterdam hij: Uloth* Cléban, van Tuyll en Sanders. g. 4.U43ÏJÏ et»., »vttI Sftiehter's &a»ker-S®aïn-Iilx- pril^r is veikrijgbaar bij DIJKEMA en DOORNBOS te Sommelsdijk; bij A. TEEPE te Middelharnisbij A. G. P. DE VRIES t.p Dirksland en bij A. L. HOBBEL ie Ooltgensplaat. van het Departement der Maatschappij tot Nut van 't algemeen. De bank neemt gelden op tegen 3°/0 reDte 'sjaars. Gelegenheid tot inbreng- en terugbeta ling van g ilden op Maandag, Dinsdag, Woersdag en Donderdag van 912, be nevel s Maandagavond van 67 uur, ten karnt e vai den Thesaurier-Boekhouder te Middelharnis.

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 2