lii Aanbesteding*. .3 J M r Hi I :S If !j 1: li alhier, is door Heer en Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland afwijzend beschikt geworden. Wijl het aandeel, door deze ge meente te leveren in de lichting 1904, is vastgesteld op 4, zullen in werke- lijken dienst worden opgeroepen de lotelingen: Johannes Brugge man, Jan Krijger, Nicolaas Troosten Hendrikus Hoogmoed. Ouddorp* In het jaar 1903 zijn alhier ontvangen en verzonden 1852 telegrammen, 55 personen vertrokken gedurende dat jaar naar Amerika, terwijl enkelen zich nu gereed maken, daarheen te vertrekken. In dé afgeloopen teelt zijn in de beide meesto ven alhier ruim 1000000 pond meekrap bereid. Een meestoof n.l. »de onderneming® is heden nog bezig om racijn te malen uit het buitènland, (Algiers). Ter volledige oefening moeten worden ingelijfd op 16 Maart a.s. de lotelingen der lichting 1904 Jan Bos- land, Pieter Heerschap, Maarten van der Klooster, Klaas Tanis, Pieter Breen, en Cornells Westdijk, en de loteling der lichting 1903 Anthony van der Linde, die echter uitstel heeft verkre gen. Op 21 Mei as, moeten voor korte oefeningen worden ingelijfd de lotelin gen der lichting 1904: Pieter Sandifort, Adrianus Tanis en Jacobus van der Wende. Piersliil. Bij de op 3 Februari al hier gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad zijn uitge bracht 74 stemmen. Hiervan ver kreeg de heer Joh. Bouman (antirev.) 41 en de heer J. van Wingerden 33 stemmen. Gekozen alzoo de heer Joh. Bouman. Rozenburg. Men schrijft ons Vrij dagavond had in de Christelijke school alhier de aangekondigde vergadering plaats in zake de a.s. verpachting van het veer Rozenburg- Maassluis Be belangstelling was zoo groot dat velen zich met, een staanplaats moesten behelpen. De vergadering werd geopend door Ds. Dijkman met een woord van wel kom aan het publiek, en van dank aan het bestuur der school, maar ook met een woord van afkeuring over de houding van B. en W. die de open bare school voor deze zaak hadden geweigerd, maar wel toelaten dat bedoeld gebouw wordt gebruikt voor doeleinden, die in strijd zijn met wat velen onzer, lief en dierbaar is. (ap plaus). Tevens werd een woord van welkom gesproken tot de aanwezige Statenleden de heeren Hoogenboom en Schippers. Van de heeren Van Ruiven en IJzerman was een belang stellend schrijven ingekomen. Het secretariaat werd met aller goedvinden aan den heer P. Herre- wijn opgedragen. De voorzitter las tikel der voorwaarden van de veer- verptchting voor, waarna door de aanwezigen een zeer ruim gebruik werd gemaakt van het kenbaar ma ken van wenschen die bij een .vol gende verpachting ons van dienst kun nen zijn. Menige goede wenk werd gegeven, ook onze statenleden, die aan de bespreking deelnamen, dien den ons van advies, algemeen was men van oordeel, dat dringend ver betering van dienst- en tariefregeling was gewenscht. Deze wenschen zullen geformuleerd, aan alle belangstellende gemeentebesturen, Statenleden enz. enz. worden toegezonden. Met een woord van dank aan allen die tot het welslagen onzer vergadering hadden meegewerkt, en de hoop dat onze »veerkwestie«, die voor ons eiland bewoners van zulk een groot belang is, tot een goede oplossing mag wor den gebracht, sloot Ds. Dijkman de vergadering. Onder applaus der ver gadering bracht een der aanwezigen den voorzitter dank voor zijne keu rige leiding. VERSLAG van den Gemeenteraad te Spijkenisse op 6 Febr. 1904. Na liet#eekenen der presentielijst opent de Voorzitter Burgem. de Lint de Vergadering. Alle leden waren aanwezig. De Notulen der vorige vergadering op 12 Dec. 1903 werden gelezen en goedgekeurd. Aan de Orde was, het benoemen van eene Commissie tot wering van Schoolver zuim. De bestaande Gom. welke met Maar; zou aftreden, en bestaat uit da heeren H. Vrijman, van Prooijen, J. v. Holster, A. v. d. Meer en A. v. d. Linde, werd met algemeens stemmen her kozen. Vervolgens werd gelezen eene rekening en verantwoording „houdende de goedkeuring van Ged. Staten" van de rustende Schutterij 7o Batteljon Infanterie van Hellevoetsluiswaarbij ook onze gemeente begrepen is, en daarvoor aan geslagen in de Kosten van f 10,46, welk bedrag zonder bezwaar werd toegestaan. Ingekomen was vervolgens een schrij ven van den heer Dekker, houdende het verzoek om eervol ontslag als Ha venmeester tegen 1 April 1904. Dit verzoek werd gereedelijk toegestaan door den Raaden tege lijk werd het besluit genomen om Sollicitanten op te roepen voor de betrekking van Haven meester voor den 15n Maart 1904. Den heer G Dekker die uit naam der Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" geinf&rmeerd had bij den Voor zitter of bedoelde vereeniging nog iets verschul digd was voor het gebruik der „School", kon me degedeeld worden, dat; overmits er geen de min ste bepaling gemaakt was, er nu ook ganscheiijk van haar niets geeischt zou worden bij een vol gende aanvraag echter zou de Raad haar voor waarde bekend maken. Nog was ingekomen een schrijven van schipper „Pieterse" dat hij thans op zeer voordeelige voorwaarde in staat was met een schip met grint te komen en daar op heden iiulks door den Raad juist van pas werd geoor- vervolgens elk ar- deeld, werd besloten om een schip met onder- hondsgrint te bestellen. Een verzoek van den heer A. van Gendere Gz. om ontheffing van het vischwater der haven en het Spui omdat zulks niet aan de verwachting beantwoorde, werd van de hand gewezen. Het College van Zetters, belast met het na zien der Kas en Boeken van den Gemeenteont vanger, had aan den Raad rapport uitgebracht, en melde dat én kas én Boeken in orde en ac eoord bevonden waren. Niets meer aan de orde zijnde, werd de ver gadering door den voorzitter gesloten. eilanden krachtig mag Iiigratsulen Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Mag ik door Uw blad onderstaan de ter algemeene kennis brengen Bij voorbaat mijn dank Hoewel het telegram aan Minister Dr. Kuyper op den partijdag verzon den, door Z Ex. te laat werd ontvan gen om nog dienzelfden dag per draad te beantwoorden, is het door Z Ex niet minder gewaardeerd. Dit blijkt wel uit een door Z Ex. eigenhandig geschreven briefje aan het moderamen waarin hij verklaart dat „vooral uit deze streek van het land eene be tuiging van sympathie te mogen ont vangen, hem goed deed. Onder dankbetuiging daarvoor, spreekt de Min. tevens den wensch.uit, dat de strijd voor 'onze beginselen, vooral ook op de worden voortgezet" Onze medestrijders zullen zeker met voldoening deze kennisgeving ontvan- gen. Ook zal de Middelburgsche Cou rant'' die de vorige week zoo hoog opgaf van onze zelfverloochening wel willen gelooven dat vooral het laat ste deel in 's Ministers schrijven vol strekt geen zelfverloochening van ons eischt, om het met sympathie te ontvangen. Het is naar het hart van ieder goed Antirevolutionair gesproken. Dat juist is ons voornemen, om met eerlijke middelen krachtig voort te zetten, den strijd voor de beginselen waarin Dr. Kuyper ons heeft onderwezen en die door Minister Kuyper nog worden beleden en toegepast. Hoogachtend, Namens het moderamen der Cent. Antirev. Kiesvereen. N. en O. H. N. BASOSKI Secretaris. Vertioopiii^en. Vrjjdag 12 Febr. 1904 voorm. 93/« uur. Verkoop van Straatmest a/d. Kaai te Oude Tonge Notaris VAN ISPELEN. Vrijdag 12 Febr. 1904 voorm. ÏO3/* uur. Verkoop van sparren a/d. Kaai te Oude Tonge Notaris VAN ISPELEN. Vrijdag 12 Febr. 1904 's nam. 3 uur. Verkoop van sparren a/J Kaai te Battenoord Notaris VAN ISPELEN. Maandag 15 Februari, 's nm. 2'/2 ureScheepsaf- braak, bestaande in eiken en grenen deksbalken en planken, brandhout enz. te Stellendam aan de Ha venkade. Nttaris VAN SCHOUWEN. Maandag 15 Febr. 's nm. il/2 ure. Meubelen, waar onder huisorgel, palen planken en atbraak, ten ver zoeke van gebr. Niouwlaud te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Dinsdag 16 Februari 1904, 's nam. 3 uur tes Dirksland, te hor berge van J. Yroegindewei. Veiling van een goed onderhouden woou- en winkelhuis, be staande beneden uit winkel, 2 benedenkamers, alkoof, keuken, tuintje en sc ïuur en boven uitflinken zolder te Dirksland a/d. Oostzijde a/d Voorstraat, kad Sectie B no. 153; ook uit do hand te koop. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Dinsdag 23 Februari 1904, 's nam. 3 uur, te Dirksland, ten herberge van Brooshoofd. Afslag van bovengemeld woon- en wirkelhuis. Notaris VAN DER SLUIJS. Vrijdag 19 Febr. voorm. 10 uur: Verkoop schee ps- afbraak aan de Kaai te Oude ïouge. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag, 25 Februari 1904. des voormid dags 9,30 uur, aan de bouwschuur i an C. Koppenaal aau den Molendijk te Stad aan t'HaringvlietHoorn vee varkens, hit, kar, mestput, haver, erwten, stroo, enz. Notaris STEHOUWER. Op Woensdag, 9 Maart 1904. des avonds 7 uur ter herberge van het te v rkoopeneInzet vanHet logement en koffiehuis aan het Zandpad te Middel- harnis. Sectie B. nr. 1810, groot 2 aren 38 centiaren toehoorende aan de Erven van den Heer A. van Trie rum Notaris STEHOUWER. Gp Woensdag. 16 Maart 1904. des avonds 7 uur, ter herberge van het te verkoopene. Afslag van Het logement en koffiehuis aan het Zandpad te Mid- delharnis, sectie B. nr. 1810, groot 2 aren 38 centi aren. toe beboerende aan de Erven van den Heer A. van Trierum Notaris STEHOUWER. Herkingen. Uitslag Aanbesteding van de lev. van 70000 K G. superpb. en 1000 mastpalen door de Landb. ver. „de Eendracht." Superphospbaat Intern. Zwijndrecht f 2,60. L. van Eesteren Nieuwe Tonge 2,545. D. de Korte Herkingen 2,525. Mij. tot Verk. van Hulpmest Dordt 2,52. P. J. van Aardenne 2,SO5.'* «Gegund. Palen C. van Eclc Oude Tonge f 0,15. per «tuk. J. Legierse 0,14s Palen niet gegund. Gemengd Aiciiv» s De brand te Baltimore. Een schrikkelijke brand heeft Baltimore in Amerika geteisterd en kan beschouwd worden 'als een nationale ramp. Baltimore toch is een der voornaamste steden op zes na de voornaamste van de Vereenigde Staten. Het ligt in den staat Maryland aan den iin- 1 eroever van de Patapeorivier op twaalf mijlen afstands van den mond dezer rivier in de Chesapeakabaai en was een welvarende zee haven en koopstad. Zes tramlijnen en een ondergrondsche spoorweg doorkruisten de stad en verbonden haar met de dokken, die voorzien waren van groote electrisclie elevators tot het laden van graan in de schepen. De stad telt 500.000 inwoners. De brand ontstond in een der kelders van de manufacturenzaak van John. E. Hurst Go. De vlammen vonden in de aldaar opge stapelde droge goederen een overvloedig voed sel en het vuur breidde zich met ontzettende snelheid uit. Uitbarsting volgde op uitbarsting en in minder dan twee uur stonden tien blokken huizen in brand. De snelle uitbreiding moet worden toegeschreven aan de groote hoeveelheid chemicaliën en alcohol welke in de nabijheid aanwezig waren. Een groot aantal brandweermannen trachtten het vuur meester te worden, wat hen niet gelukte. Honderden van hen waren op alle daken aan bet werk een ontzettende menigte sloeg het woeste schouwspel gade. Men kon toen onmogelijk zeggen, tot hoever het vuur zich zou uitbrei den; alles hing af van den wind. Met water kon die reusachtige vuurhaard niet meer gedoofd wordenhotels, publieke gebouwen, winkels, magazijnen, alles werd door het vernielend vuur aangetast dat Maandag om 3 uur na middernacht woedde overeen opper vlakte van 3/4 mijl lang en 1/4 mijl breed. De schade werd voor middernacht reeds ge schat op 72 millioen gulden. Alle telegraaf en telefoonlijnen waren vernield. Het paleis van justitie, een gebcuw dat 10 millioen gulden had gekost liep ernstig gevaar, maar men hoopte nog het te behouden. Een hevige wind wakkerde het vuur voort durend aan en de brandweer zag weldra in, dat zij machteloos stond tegenover het vernielnd element, zoodat om hulp getelegrafeerd werd naar Washington en Philadelphia, evenals naar dichterbij gelegen steden. Deze hulp kwam ook, maar was evenmin bij machte het vuur te bedwingen zoodat ten slotte naar New-York werd getelegrafeerd, vanwaar om 2 uur in den nacht van Zondag op Maandag elf stoomspui ten met volledige bemanning met een extra trein vertrokken, terwijl de bennsylvaniaspoor- weg-maatschappij ter bescherming van haar eigendommen een volledige trein met blusch- middelen uit Pittsburg zond. Het mocht even wel niet baten, want het station en de goe derenloodsen der maatschappij evenals die van den*Baltimore- en Obiospoorweg, werden geheel verwoest. Maandagnioijren draaide de wind, zoodat het vuur zich zeewaarts uitbreidde. De hitte is van dien aard, dat de brandweer niet in buurt der brandende gebouwen kan komen en de rook en het stof zijn zoo vreeselijk, dat de mannen die met het blnschwerk bezig zijn bij dozijnen ziek werden. De hospitalen bergen tot op het oogenblik 100 gewonden, onder wie de commandant van de brandweer Horton, die onder een omval- lenden muur bedolven werd. De stad is ge heel verlicht alsof het dag was. want de lucht is, zoover het oog lijkt, vuurrood gekleurd Het schouwspel'' is overweldigend schoon. Soms schieten vlammenbundels op tot eene hoogte van tweehonderd voet en knetteren daar uit een in een regen van veelkleurige vonken, welke mijlen ver wegspatten. Onvergetelijk was de aanblik, toen het dertien-verdiepingen hooge reuzengebouw van den Continental Trust werd aangetast dat binnen enkele minuten een vuurklomp werd. De straten zijn gevuld met een doelloos heen en weer golvende menigte, die met ontzetting aanschouwt, hoe de geweldige door den brand ontstane luchtdruk reusachtige vlammentongen over du afgelegen stadswijken lekt en daar nieuwe branden ontsteekt. Een aantal bankinstelingen is in vlammen opgegaan en intusscben maken dieven van de verwarring gebruik om de nog niet door het vuur aangetaste huizen, waaruit de bewoners reeds gevlucht zijn, te plunderen. De politie staat daar machteloos tegenover, ..iettegen- staande het korps versterkt is met 150 man, die uit Phiiadelphia en 30,die uit Washington gezonden zijn. Maandagmorgen trachtte men het vuur in zijn loop te stuiten, door geheele blokken huizen met dynamiet te doen springen. Er was toen reeds zooveel water in den brand geworpen, dat de waterwerken der stad uitgeput waren en de brandspuiten met zee water moesten werken. De dynamieipogingen mislukten echter. Sommige huizen werden wel door de ontploffing inwendig vernield, maar de mil ren bleven staan en waar de huizen instortten sloegen de vlammen toch over de de aldus ontstane ru;mte heen en vonden nieuw voedsel. Zoo breidde het vuur zich uit langs den waterkant, totdat het zuid-oostelijk duel van de city en het oosten van Baltimore, waar voornamelijk vreemdelingen wonen, wer den bedreigd. Deze laatsten vluchtten in aller ijl. Buiten de stad, aan de oostzijde, vond het vuur weer nieuw voedsel op de O'Don- nelwerf, waar een groote voorraad hout lag opgestapeld. In den namiddag woedde he t vuur nog. De tot nu toe in de asch geleg de gebouwen beslaan een oppervlakte van 140 acres grond. De schade wordt geschat tussclien 200 en 300 millioen dollars. Verschrikkelijk Een van de grootste magazijnen te Parijs was dozer dagen het tooDeel van een akelige en d eptreurigeu scene, die eindigde in een aller droevigst drama. Terwijl een deftig gekleode jonge dame, eon van de meeetgevierde schoonheden der Fransohe hoofdstad, in bedoeld magazijn bezig was eenige inkoopen te doen bemerkto zij eensklaps dut een hand bedeesd op haren arm gelegd word en hoorde zij met beverige stem de woorden „Alioe mijn lief kind. Alioe I" Met een Korte, afwerende beweging keerde zij zich om en stond tegenover oen oude afgeleefde vrouw, die in een boorenkleeding gehuld was. De oogen der vrouw schitterden vau vreugde, nu zij in bewondering op liet rijk-gotoiletteerde meisje staarde en met luide stem riep zij uit: „Eindelijk heb ik je dan gevonden Alioe, na 15 jaren. Wat ben ik gelukkig!" Doch de jonge dame keek hare moeder min achtend aan en zeide op verwaanden toon: „Ge vergist je vrouw. Ik ken je niet." „Vrouw kreet de moeder, die plots tot de overtuiging kwam dat haar eigen kind haar niet kennen wilde. Maar toch haar dochter scheen zich te ver gissen, het kon niet waar zijn. „Aliceriep zij uit, „"ie mij aan. Ik ben jo moeder. Behandel mij toch zoo niet Als je tooh eens wist, wat ik al die jaren hob geleden, sinds den dag dat jo van mij bent weggeloopen. Het publiek, in den bazar aanwezig, vestigdo meer en meer de aandacht op do tweeeu het ontging de sohoono niet dat allerwegen spotten de glimlachen werden gewisseld. Daarom riep zij een bediende on zcido op luiden toon: „Wees zoo goed dat dwaze meusch de deur uit te stureu„ En mot een beweging vnn wreede aanmatiging stopte zij haar een geld stuk in de hand. De oude vrouw werd doods bleek en terwijl zij stom van ontzetting haar langverloren dochter aanzag, rolden hoete tranen huar over de verschrompelde wangen. „Hier neem dit aan." vervolgde do dame; „en als je verderen onderstand behoeft, laat liet mij daii weten. Miar je hebt je zeker vergist: Ik ben Mllo. de C en niet je dochter." En met een minachtenden glimlach verliet zij schouderophalend het magazijn on stap e iu haar rijtuig voor de deug. Nauwelijks had zij den drempel oversell'eden of do oude vrouw viel tegen den grond over weldigd als zij was door doze ondragelijke ou dorvinding. Men schoot aanstonds toe en bracht haar in eoa naastbijzijode apotheek. Maur alles was vergeefs zij had een aderbreuk gekregen en binnen weinige minuten was zij overleden. In deze treurige zaak mag als een troostende gedachte gelden, dat een zuster van Mlle.de C die veel minder bij de wereld in tel is en in de Ren de Rivoli woont, alles deed wat een liefhebbende dochter past, om aan haar onge lukkige moeder op waardige wijze do laatste eer betuigingen tc brengen. Op het oiigeluksnutiiiucr. Op het ongeluksnummer tier roulettetafel 13, te Montecarlo, ging dezer dagen een vlieg zitten. Dat beteekende volgens een oud bijgeloof, dat dit nummer winnen zou. Aide r eds tt itgep'tin derde spelers legden hunne laatste goudstukken bijeen en zetten op noinflfier 13 of op het 'middelste dozijn, 13 tot 2d en werkelijk': het nummer won vier maal achtereen. Die vlieg kwam de bank op ongeveer 125,000 fres. te staan. Al meer schepen. De vlootconimissie uit het Anierikaansehe Huis van volksvertegenwoordigers heeft het piogram van Minister Moody voor 1904 goedgekeurd en zal uu het Huis aanbevelen, de middelen toe te staan voor den bouw van een vlaggesehip van 16,000 ^ton, twee gepant serde kruisers van 14,000 ton en drie on- gepantserde snelvarende kruisers van 3500 ton. Een zeldzaam ei. Tn het bezit van een zeer gegoed Chinees 'e Makassar bevindt zich een ei dat wellicht eenig is in de geheele wtreld. Prof. Max Weber, die tijdens zijn diepzee- onderzoekingen Makassar aandeed, heeft het gezien en verklaarde niet te kunnen zeggen van welk dier het afkomstig wezen kan, slang of vogel. Het heeft de grootte van een struis vogelei, doch is geheel anders geteekend. Het weegt 285 gram, uitgeblazen als het is natuurlijk, is hoog 18J oM. en breed 14J cM. Het is sedert 116 jaren in het bezit der Chineesche familie. Voor het ei werd inder tijd op ve .dutie te Makassar een som van f 4400 geboden. De prijs die gevraagd en waarover in Amerika wordt onderhandeld is f 12.000. Het bevindt zich thans te Soerabaja. Een Moordaanslag. De heer W. Blom, inspecteur van politie te Rotterdam, is Zaterdagnacht het slacht offer geworden van een moordaanslag. Te halftwee met zijn vrouw huiswaarts keerende, terwijl nog twee andere familieleden op een afstand volgden, ontmoette hij vlak bij zijn woning aan den Crooswijksohen Singel een hem onbekend pjrsoon. Toen de heer Blom in de nabijheid was, loste die onbekende op hem een revolverschot dat hem boven de linkerborst trof. Desniettemin greep de ge wonde den dader vast, terwijl zijn vrouw alarm maakte. Er ontstond tussclien den moordenaar en zijn slachtoffer een worsteling, waarin eerst genoemde nog tweemaal schoot. Het eerste schot ketste, het tweede ging den beer Blom rakelings- langs liet hooid. Intusscben zag de dader kans zich los (e rukken en aan den haal te gaan zonder dat het, niettegenstaande enkele politie-ngeiiteu inmiddels op onderzoek waren gegaan, ge lukte hem te vinden. De heer Blom begaf zich naar het politiebureau aan de Meermans straat, daarbij gesteund door zijn familieleden. Zaterdag werd hij in het Ziekenhuis opge nomen om den kogel te verwijderen, die waar schijnlijk in het sleutelbeen is gedrongen. De toestand wordt niet van ernstigen aard geacht. Omtrent den tb der vermoedt men alleen dat het iemand is die veel (1e anarchistische vergaderingen bezoekt, welke ook altijd door den heer Blom ambtshalve worden bijgewoond. Verschillende personen zijn reeds in ver band met dit feit gearresteerd. Allen wisten echter behoorlijk alibi te bewijzen. De toe stand van den heer Blom was bevredigd. Een fort Ohabrol. Voor een goed jaar werd zekere van Os, een berucht persoon, op de Heide bij Vehen, wegens diefstal veroordeeld lot 1£ jaar ge vangenisstraf, doch toen hij werd opgeroepen om die straf uit te zitten, was de vogel ge vlogen. Zondag nu kreeg de politie te Uitlui den kennis dat (Ie man terug was en daarom werd gisternacht zijn huis op de Heide om singeld doch toen men wilde binnengaan was alles gebarricadeerd. Daarom werd de burgemeester gehaald, die last gaf de deuren open te breken, en zoo we d de man gearresteerd. Hij zit nu achter slot en grendel. Üiii'ffi'i lüke tëtitro t. @ommelsdijU' Geboren Balten z. v. Klaas van 't Hof en Jaco- mina Looij. Cornells z. v. Marinus Knape en Pietertje v. d. Beig*. Overleden: Jan Sohellevis, 74 j. gehuwd met Geer trui Blok. Matthem Looij, j.m. 29 j. Abram v. d. Veer 88 j. weduwnaar van Jacoba v. d. Slik. $flMdclharitis. GeborenCornells, z. v. Helena Henrica Jo«epha v. d. Broek. Cornelis, z. v. Aren Verolme, en Lena Troost. Jokaunis, z. v. Doris Vervvers, en Ida van Antwerpen*. Salomon Aion, z. v. Izaak Philippus Gazan, en A dele van Dam. ^oltgensplaat. Geboren Cornells z. v. Adrianus van Putten en van Mir ie Hokke. Adriana Jozina d. v. Johannis Korteweg en van Johanna Maria van Gent. Patertje d. v. Pieter van Pul ten en van Elizabeth ven der Meij. Cornelis z. v. Jelier Yervloet en van Leuntje van de Tonnekreek. Gehuwd: Barthlomeus Maröus oud 25 j. en Cornelia van Veen oud 20 jaar. Overleden: Gerrit van Nimwegen oud 75 jaar wed. van P. Braber. Maria Magdalena Berkhout jd. oud 11 weken. Otid«florp Geboren: Cornelia z.v. Cornelis van Noord en Grietje v. d. Bok. Jan Pieter z. v. Gabriel Both en Johanna Helena Flikweerfc. LeondertPieter z. v. Kom mer Akershoek en Jannetje Tanis. Martijntje d. v. Antonio Meijer on Koramertje Witte. Adriaantje d. v. Jacob Verduin en Pietornella Heer.ichap. OndertrouwdKlaas Hoek j. m. 25 j. en Marie Heerschap j. d. 21 jaar. Gehuwd: Human Kommer Hameeteman j. m. 52j. en Nesltje Meijer j. d. 27 j. Overleden G ertruida Pijl 85 j. wed. van Corn. Nuij. Dimmetje Voogd 72 jaar. Merk osi Nojiooi. Predikbeurten ZoutJag 14 Febr. NED HERV. KERK Snmraolsdijk, vm. en 's av. (donpsb.) D Wustrik. Middeiharuis, vui. en 'uur. D;. Bruining. Stad, vin. en nam. Da. Polhujjs. Den Bommel, vin. en nam. Ds. Emmen. Ooltgènsplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tongo, vm. en nam. Ds, van Bolder. Nieuwe Tonge, vm en nam. Ds. Wentink. Dirksland, vm. en nam. Ds. Dammers. Herkingen, vm. en nam. Ds. de Stoppelaar. Melissant, vm. en nam. dhr. v. Broekhov n. Stellendam, vm. en nam. Ds. Hoogendijk. Goederende, vm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharuis, vm. voorb. van het II.-Avondm. en 'sav. Ds. Steketeo. Stad, leeskork. Den Bommel, vm., nam. en 'sav. leeskerk. Ooltgênsplnat, vm. en "s ov. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en 'sav. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Melissant, vm., nam. en 'sav. Ds. Hartkamp. Herkingou, vm., nam. en 's av. leeskerk. Ooltgenuplant, vm. en nam. leeskerk. DOOPSGEZINDE KEEK. Ouddorp, Ds. IC. "W, Róssing. OEREF. OEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's nv, Ds. Msckenze. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), goen opgaaf. JVed. Herv. kerk. Beroepen. Te Amsterdam (vac. Hogerzeil,) dr. van Nes te 's Gravenhage, en 'vac. Herfkens) ds. van Paassen te Haarlem. Te Niehove dhr.Engel- kes, oand. te Groningen. Te Deurne ds üiehl te Oehten. Te Colijnsplaat ds. v. d. "Wal te Waddings veen. Bedankt voor Elburg door ds. de I ooze te Oud- Vosmeer. Voor Huizen door ds. Leenmans te Ben- nekom. Geref. Kerken. Beroepen te Baarland, dhr. Binnema eand. te Tilburg. Bedankt voor Warns e. a. door ds. Goudappel te Randwijk en Heteren. Voor Ierseke door ds. Doekes te Heemse. Clir. Gerei. Kerk. Bedankt voor Assen door ds- de Bruin te Apel doorn. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Veendam-Wildervank ds. Schade van Westrum te M demblik. TeSeffrainsïscii TOKIO, 9 Februari. Ofschoon er be richt is, dat twee Russische oorlogsschepen te Tsjemoelpo vernield zijn, is er geen oploop op straat geen gejuich, geen be tooging. Iedereen blijft bedaard tot ver bazing van de vreemdelingen. LONDEN, io Februari (Part.) De cor respondent van de New York Herald te Tsjitoe, die aan boord van de mailboot Columbia ooggetuige was van de gebeur tenissen bij Port Arthur in de nacht van Maandag op Dinsdag, zendt een uitvoerig telegram, waarin hij verzekert dat de getorpeteerde Russische oorlogsschepen feitelijk ontredderd op het drooge liggen. Dezelfde correspondent beschrijft den daar op gevolgden zeestrijd tusschen de Rus sische en Japansche vloten voor Port Arthur. De Japanners, zoo zegt de correspondent, mikten beter, de Japansche bommen troffen eenige Russische oorlogsschepen geducht. De kustbatterijen mengden zich slechts nu en dan in het vuurgevecht. De correspondent zegt dat de Russen alles aanwendden om het vertrek van de Columbia te verhinderen, zij wilden zelfs geweld gebruiken blijkbaar wilden zij het gebeurde verheimelijken en niet bekend laten worden dat de Japanners Alexejef volkomen overrompeld hebben. De Daily Telegraph verneemt uit Sjang hai dat de Japanners de Russische stoom schepen Mongolia, Moekden, Amoer en Sjilka hebben opgebracht, de drie laatst genoemde werden echter weer vrijgelaten. LONDEN, io Februari. Het Japansche gezantschap heelt een telegram uit Tokio ontvangen, waarin de vernieling van de Russische kanonneerboot Koriets en den kruiser Wariag te Tsjemoelpo bevestigd wordt. Admiraal Oerioe zeide de Russische oorlogsschepen aan, Tsjemoelpo te verlaten anders zou hij hen in de haven aanvallen. De Russische oorlogsschepen verlieten de haven in den ochtend van den 9en. Een gevecht volgde, dat ongeveer een uur duurde. Toen vluchtten de Russen tus schen de eilanden. Tegen den avond zonk de Wariag en den ioen ongeveer vier uur in den ochtend kwam bericht dat de Ko riets in de lucht gesprongen en toen gezon ken was. SAN FRANCISCO, io Februari, De Associated Press verneemt uit Nagasaki: De Russische kruiser Wariag, die gezon ken heette werd buit gemaakt en is te Sasebo aangekomen. LONDEN, io Februari. De avondbladen bevatten een telegram uit Tokio, meldende dat twee Russische vrijwillige transp ort- schepen met 2000 man troepen buit ge maakt zijn. TOKIO, 10 Februari. De Japanners zijn te Masampo geland. PETERSBURG, 10 Februari, 4.45 v.m. De chef van Alexejefs staf seinde gisteren uit Port Arthur Tegen elf uur hedenmorgen naderde een uit vijftien pantserschepen en kruisers be staand Japansch smaldeel Port Arthur, en opende het vuur. De vijand werd ontvan gen met het vuur der kustbatterijen en van ons smaldeel, dat aan den strijd deelnam. Tegen den middag staakten de Japanners het schieten en stoomden Zuidwaarts weg. Onzerzijds zijn 2 zeeofficieren en 41 zee soldaten gekwetst9 gesneuveld In de kustbatterijen werd een man gedood, 3 gewond. Het pantserschip Poltawa en de kruiser Nowik werden beschadigd onder de waterlijn, De schade, aan de vesting werken toegebracht, is onbeteekenend. LONDEN, 10 Februari. Naar de Daily Mail uit Tientsin verneemt, hebben de Russische oorlogsschepen Wariag en Ko riets zich te Tsjemoelpo aan de Japanners oyergegeven. Achtduizend man Japansche troepen zijn wal gezet. De opmarsch naar Seoel is begonnen, havens ipjj Ja£3fPor - tót R ussia ken. In Oosl-Siber[ TOKIO gisteren ei moelpo. tot 3 uu overden naar men Eerslgeuo' werd in t ongereede manning, gevangen LOND1 een bericl blijken d logsschept feitelijk t Japanners vloot bn Japansche verliezen De D dat de j sche kust verzet te waar ver lagen, oi schepen vlootvoo zich zo' t'egenovei zonder d gingen Seoel opj sampo Mitlde deze ge lijk da gelost z van eei en kin» J. D. hebben heeft d door d en het Voor zaak is Briclle 4.por Hotter Roggo gezuiven 9 pud 1 Bulgaar f|13« a sia 6tooiu f 105,50 uit zeabo Buig. 11 113. Don. sche dag. Binnen] 0,—, pel 7,(50 a a, 5,25 7.50, Z01 Haver 1 a I 8,— 10,- Br a 0,K Veema] 19$ vetti lauiucr deïeu '24 u iO ct. id lichte iarda; biuwe i bimeis 450, ma; 180 a 3, .illtii-ua Vlas. 100 stee Vit 34 a Zeeuw: 1 4,20 a Ajuin, gele f 0,1 6000 b. A111 stil f 3,60 a" sche bo: 4,-, dit a 4.30 f 2,— a Veemtj fa 0,70, Melk- e: I 9,— a Rynkan Fijne prijzen zaden i GEVI liefst GEINJ Tege of Mr. GEV Tv (geh Br meert G bij DirK

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 4