Advertentien. Gewoonlijk speelt koning alcohol® een groote rol. Sommige bloedplek- ken op straat wezen den voorbijgan gers dat daar »gebosteld« was, en men deelde ons mede dat zelfs gebruik was gemaakt van »het mes«. Eenige heeren die wat al te luid ruchtig gestemd waren en het der politie wat al te lastig maakten zul len op zekere plaats nog wel eens herinnerd worden aan de Kerstavon den. Een treurige dissonant op het »Vre de op aarde® Wemeldinge. Dezer dagen hield de heer G, G. Gijben van Ierseke alhier eene politieke rede, Ingezonden Stufeken. Rechtzaken. In dronkenschap. Een glasruit ingeslagen. Met een mes. VissetierU- Middelharnis. Binnengekomen te IJmuiden de navolgende vischsloepen Verkoopln^fn, UStfefaff Aanbesteding-. Gemengd Aleuws. Inbraak te Rhoon. Uit den trein gesprongen. Onbeholpen. Een liefderijk Burgervader! Merk en ScfeooB. Aagekomen berichten VERSLAG Middelharnis. In de vergadering der A. R. Kiesvereeniging, Vrij beid en Bescherming« alhier is op Maandag 28 Dec. j.L met algemeens- stemmen de volgende motie aangenomen »De vergadering spreekt haar vertrouwen uit in ons tegenwoordig Ministerie, en hoopt, dat het onder Gods zegen, nog vele jaren de za ken en belangen van ons dierbaar Vaderland met en voor het stam huis van Oranje besturen moge.« De aanneming van deze motie werd den Heer Minister van Binnenland- sche Zaken medegedeeld. Wai'hlberSvliien. Rood Koepeen- en Jaapjeszaad. T. BOEEHOVEN, Na er op gewezen te hebben, dat het belangstellen in de Staatszaken ons niet slechts in algemeenen, maar ook in rechts streekschen specialen zin door de H. Schrift wordt bevolen, schetste hij het bijzonder belang, dat hiertoe in onze da gen te meer dringen moet, nu de Over heidstaak ten gevolge van ingrijpende veranderingen in de zeden en de oecono mïsche verhoudingen zoo gevoelig uitge breid en verzwaard is. Tegenover de prediking der Staatsalmacht van vele heden- daagsche rechtsphilosophen stelde Spr. de klare, houdbare belijdenis der antirevolu tionairen in art. 19 van hun beginselpro gram, en stond daarna stil bij de bemoe digende teekenen aan den politieken gezichteinder, waardoor de plichtsbetrach ting voor de onderdanen te grooter effect kon krijgen. Reeds zag onder het chr. Ministerie eene reeks van teekenende wetsontwerpen het lichten voor de overige standen is nog veel in de maak Het komt er nu slechts opaan, dat meerdere vruchten met gebed verbeid, en niet met gemor vertreden worden. Want het omwenden van het roer, het nakijken, bevestigen en uitbreiden der fundamenten van ons Staatsgebouw moet meer tijd vorderen dan het bijzetten van priëelen, die in den socialen storm toch weer omverslaan. Balten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Mag ik u beleefd verzoeken onderstaande re gelen een plaatsje in Uw veel gelezen blad te gunnen, waar ik u by voorbaat mijn dank be tuig. Op 20 November jl. reisde ik met nog eenige andere passagiers 2e Kajuit met de Stoomboot „Goedereede-Overflakkee." Dezen vaart reeds 'amorgona vroeg, zoodat men niet altijd vroeg genoeg bij de hand is of gelegenheid heeft in zijn hotel of 'thuis iets te nuttigen. By gevolg doet men dit op de boot. Maar op die boot zou iemand de lust daartoe vergaan. Als men nl. een kop koffie of thee bestelt, krijgt men dit in een vies kopje, dat gescheurd is met stukjes er af, zonder schoteltje en zelfs geen lepeltje voor dat beetje suiker dat er in is, om te roeren. Het is toch zoo'n geringe moeite het den rei ziger geriefelijk te maken en bovendien voor/den hofmeester winstgevender, of moet men op die boot bepaald le kajuit reizen om netjes bediend ta worden; wanneer men er op uitgaat zyn brood te verdienen, kan mentocb niet altijd de duurste gelegenheid nemen. Een tweede staaltje, op diezelfde boot, trof mfj, dat voor den betrokken persoon al zeer onaangenaam was, een vrouw (nl. de Wed. de Rooij, van Middelharnis) had een kaartje geno men voor Oud-Beierlanddie plaats werd voorbij gevaren en toen die vrouw hierop aanmerking maakte, kreeg ze ten antwoord„dan moet je maar doorvaren naar Vlaardingen en overstap pen op een boot die teruggaat." Het zal toch zeker wel niet de bedoeling van de Directie zijn, dat op dergelijke manieren met bet reizend pu bliek wordt omgesprongen en hoop ik dat dit schrijven aanleiding mag gever, er spoedig ver betering in een en ander komt. Ook met de Stoomboot „de Onderneming" laat het wel eens wat te wenschen over. Op 9 November jl. moest ik met nog een reiziger in Nieuw-Beierland afstappen. Wij had den beiden een beladen fiets en niettegenstaande deze Gemeente een aanlegplaats heeft en niet tegenstaande ons protest wij met onze fietsen worden „afgeladen" in een roeiboot en zoo naar den wal gebracht. De bedoeling van dit schrijven is dat er spoedig verbetering moge komen en zulke feiten zich niet meer kunnen voordoen- Hierdoor wordt voldaan aan de wenscb van velen, maar zeker ook van UEd. Dw. Dienaar B. GOMPERS. Gouda, December 1903. ARRONDISSEMENTS-RECHTBAN K. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 29 December. Heden werden de volgende vonnissen gewezen C. V. in de W., 19 jaar, metselaar teSom- melsdijk, stond terecht ter zake dat hij op 27 October te Middelharnis A. v. d. Berge herhaaldelijk op het hoofd zou hebben ge slagen, zoodat verwonding is ontstaan. Beklaagde wist er zich niet veel van te herinneren. Ik was dronken, edelachtbare, 'k weet er niet veel meer van EischVeertien dagen gevangenisstraf. Een wederzien. L. V., 28 jaar, sleepbootkapitein, wo nende te Dordrecht en C, V., I9 jaar, visscher te Middelharnis, hadden zich te verantwoorden wegens mishandeling van den gemeenteveldwachter C. Reevers, te Mid delharnis op 26 October. Een der beklaagden Edelachtbare heer, 'k ben er blind ingeloopen. Ik met mijn broer zaten in een café een glaasje te drin ken. We waren een beetje opgewonden, want we hadden elkaar in geen 4 jaren ge zien. Daar worden wij plotseling de deur uitgesmeten. De veldwachter Reevers, die gehaald was, kwam erg opgewonden aan- loopen 'k geloof dat ie van z'n eten was afgehaald en hij wilde ons arresteeren. Een worsteling ontstond ennme kop bloedde Vreeselijk... 'k kon haast niks zien... Toen hebben wij ons losgerukt... Presidentja„. ja... en Reevers tegen den grond geworpen en geslagen... Beklaagde ja, maar edelachtbare, Ree vers was opgewonden... en daar ik me broer... President; ja... ja... jelui moet ook voort aan niet meer zoo opgewonden zijn als je een broer ziet... Eisch Een maand gevangenisstraf. Wanneer men flink *gebitterd« heeft en in vroolijke stemming verkeert met vier vriendjes en mën komt plotseling op den in val om bij een tante twee glasruiten in te slaan, dati denkt men niet altijd aan de ge volgen van de pret. A. G. D. Zoon, 24 jaar, metselaarsknecht te Dirksland, had zich voor zoodanig feit te verantwoorden, gepleegd in den nacht van 20 October. Zijn vriendjes, als getuigen gehoord, ver klaarden dat beklaagde plotselirg de ruit had ingeslagen. Beklaagde herinnerde er zich echter niets van. Eisch f s boete subs. 5 dagen hechtenis. G. v. d. N., 21 jaar, zeevisscher, wonen de te Rotterdam, had zich te verantwoor den op de aanklacht, terwijl hij eenigen tijd geleden te Middelharnis vertoefde, dat hij M. v. d. Sluis aldaar met een mes in het linkerbeen zou hebben gestoken. Uit het getuigenverhoor bleek, dat be klaagde al zeer ruw was te werk gegaan Eisch Een maand gevangenisstraf. „Toekomst" st. Jan van den Hoek f1430. „Paul Kruger" st. H. J. Langbroek f1230. „Johanna Hendrika" st. Adr. de Koning f 1100. „Luctor Et Emergo" st. Johs. de Waard f 860. „Voorlichter" st. Matth. den Braber f 830. „Zeemeeuw" st. Jan de Koning f 600. „Hendrika Adriana" st. H. Jordaan f 680. „Noordster" st. C. Langbroek f 670. Woensdag 6 Jan. 1904 '1 nam. 2'/, uur. Verkoop schaarhout gegroeid op bosohland a./d. ichtnkelweg in de Heereapolder te Oude Tonge voor A. Fluit Ma. bij Van den Boogaard Co. aldaar. Notarir VAII ISPELEN. Donderdag 21 Januari 1904, 'enam. 3 uur. Veiling van; Een huis en schuur met erfpachtsrecht aan den Noordland&chendjjk en een perceel bouw- en weiland in den polder Oostende onder Oude Tonge. Twee perceelen boomgaard in den polder Oudelaid en twee perceelen bouwland in den polder Oude Oost- moer onder Middelharnis, eigendom Th. en A. Winkels bjj A. T. Waare Zoon teOude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Donderdag 28 Januari 1904, 's nam. 3 sur. Afslag van Een huis en sehuur met erfpachtsrecht aan den Noordlandschen djjk en een perceel bouw- en weiland in den polder Oostende onder Oude Tonge. Twee perceelen boomgaard in den polder Oudeland en twee perceelen bouwland in den polder Oude Oostmoer onder Middelharais, eigendom Th. en A. Win kels, bjj A. T. Waare Zoon te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Goedereede. Uitslag aanbesteding Ajuinzaad Landbv. „Eiland Goedereede." Br. Zeeuwsch N.H. Stroog. p. kilo. p. kilo. K. Struik Goedereede, f2;32 fl,42. 90 bij 90 90 bij 92 Jbv. d. Waard f 2,79* f 1,57* 90 bij 99 85 bij 99. P. d. Eerzamen f 2,98 f 1,70. *Gegund. Dirksland. Bij de heden gehouden aanbeste ding van een Diaconiearmhuis onder den archi tect H. M. Roodzand zijn de volgende biljetten ingekomen Verf werk, begrooting f240, P. van Dongen f 236, 0. M. Grevenstuk f 226, J. van Loo (gegund) f 178,50 Smidswerk, begrooting f 145, D. B. Kimmel f 145,40 G. v. d. Sluis (gegund) f 145,— P. Nieuwland f 155, Timmerwerk, begrooting f2000,— D. Roodzand (gegund) fl784,',0 A. v. Oostenbrugge f2200, J. Both f1840,— Metselwerk, begrooting f-2050, C. v. d. Schenk f2190,— D. Gestel (gegund) f1720, Combinatie, (zonder verfwerk.) J. Both f3759,— C. v. d. Schenk f4080, Op verzoek van den Burgemeester te Rhoon zijn Zondagmiddag door den rijksveldwachter, geassiteerd door de Charloisohe politie, teChar- lois gearresteerd vier inbrekers D. N., C. J. K., J. H., en A. S., 20 a 23 jaar oud, die te zamen en in vereeniging den 23 Deo. hadden inge broken bij een molenaar aan den Reedijk op de grens van Rhoon en Rotterdam. De inbrekers hadden brutaalweg een raam met spanning en al uitgebroken. Voorts maakten zij zich schuldig aan diefstal van boter, brood, kaas, jenever, sigaren, oen scheermes en een bril. Het geld was door den molenaar goed verstopt en door de inbrekers niet gevonden. Zondagavond zjjn zij met den politiewagen nit Rotterdam naar het arrestantenlokaal te Rhoon overgebracht. Hevige brand. Men meldt uit Amsterdam aan de „N. R. Ct." Een felle vuurgloed riep Zaterdagavond om streeks half twaalf de Am sterdam sohe brand weer naar de overzijde van het Y. Bij aankomst bleek dat in een petceel aan den Nieuwer- dammerdijk bewoond door de familie Eggerdink, brand was uitgebroken door het omvallen van •en petroleumstel. Het vuur greep, snel om zich heen, zoodat ook het aangrenzend, onbewoonde perceel weldra een prooi der vlammen werd. Daar de hulp der Amstt rdamsohe brandweer niet verlangd werd, keerde deze spoedig weder naar de stad terug. Do gemeentebrandweer van Buik sloot was omstreeks 1 uur het vuur meestor. De beide poroeolen, opgebouwd van steen en bestaande uit twee verdiepingen, waren eohter zoo goed als uitgebrand. Een der spuitgasten werd gewond door neerstortende stukken van den gevel van een der brandende peroeelen. De noodlottige vergissing. In da zaak van Dr. B. te Groningen, dio ge lijk onzen lezers bekend is, zioh had vergist met het sohrjjven van een reoept met het treurige gevolg dat aan het kind vau den heer Haan verkeerde geneesmiddelen werden toegediend, tengevolge waarvan dit waarschijnlijk is over leden, gelastte de reohtbank te Groningen een nieuw onderzoek. In den morgen van de» eereten Kerstdag heeft nabij het station van den looaalspoorwc g te Lunteren een treurig ongeluk plaats gehad. Aldaar is namelijk een alhier wonende 25 ja:ige dienstbode, genaamd W. W. die een bezoek aan hare familie wilde brengen, uit den trein ge sprongen en zóó ongelukkig gevallsD, dat zij levenloos bleef liggen. Een te hulp geroepen ge neeskundige kon slechts den dood constateercn Toch jammer Het oude tolhuisje aan het begin van de Middaohter-nllee ieder die do laan kent, kent het tolhuisje ook is gesloopt. Het le verde n.l. gevaar op, daar de machinist van de stoomtram door dit huisje niet kon zien, wat er op de baan was, terwijl de lijn daar juist een Sooht maakte. Maar dat lastige huisjo lag daar zoo liof, zoo sohildorachti?. Het is toch jammer Te Heerecvcen heeft iets. plaats gehad, dat wel zeldzaam zal gebeuren. Donderdag j.l. n.l. kon de verkoop van boter aldaar aan do waag niet plaats hebbcD, omdat de verl-ooper afwezig was, zoodat de boterbandelaars onverrichter zake moest terugkeeren en de aangevoerde boter onverkocht bleet'. Man toll rijft ons uit Vianen In de laatste weken heeft in Vianen een voor val plaats gehad, dat al heel wat pennen en monden in beweging heeft gebraoht. De zaak heeft zich aldus voorgedaan. Een arme man in deze gemeente, zekere L. (bor&tlijder), kreeg op verzoek; van H. M de Koningin f150, die aan de Buigcmeester werden ter hand gesteld. Do man werd geroepen en de Burgemeester deelde hera mede, dat het bedrag voor negotie bestemd was. De man was daartoe echter te ziek en wilde oenig geld ervan voor zijn arm ge zin hebben. Na eene woordenwisseling heeft de Burgervader toen kort en goed het gold terug gezonden Men kan zich den toestand vau den man indenken. Do f150 voor ally d weg. Terecht zegt de schrij ver van een ingezonden stuk in de „Yiaanaohe Cour,4 :„de qualificatie van den Burgemeester laat ik nan mijn lezers over", liet bovenstaande kan als staaltje dienen, hoe ons Dagelijksch Bestuur zich weet geliefd te makon. AJgemeen is dan ook de ontevredenheid. De gegoede ingezetenen verlaten dan ook Vianen, of trekken zich van alles terug. Werkelijk 't Nieuwe jaar zal donker voor Vianen inzetten." Rur^eriUfec Sliiiid, Sowmelsdl)k. Overleden: Gornt H» ";1 l'rin», 67 jaar wedn. van Dirkje v. d. Sloot 5 j4Mb Samuel de Haas, j.m. 4 weken. Stad aan 'tHiil||rllet. Gehuwd: A. r. Ginneken j.u». oijaar en J. C.Borg- dorff 69 jaar wed. van S. Boon. Deltgeniiplaat. OverledenMaria Hotting j d. 2 maanden. ItellendaiH. Geboren Jan z. v. Marinus van Es en Cornelia Zoon. Pietemella Bastiaantje d.T. Herbert van Dongen en Maatje Koppenaal. Wouter z. v. Arie Blokland en Maria Sluisner. Ondertrouwd: Pieter Boomert 24 j. van Vlaardin gen en ATina Visser 24 j. Laurens Tan der Blom, weduwn. van Leentje Kreeft, 40 j. en Maatje Noord- hoek li j. Overleden: Cornells van Oostenbrugge 66 j.echtg. van Cornelia Simon. Lodewijk Visser 59 j. echtg. van Maria Roon. Predikbeurten Bondag S Jan. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, in, en 'sav. D?. Westrik. Middelharnis, vm. en 'sav. Ds. Bruining. Stad, vm. en nam. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Yerweij. Oude Tonge, vm. on nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Dirksland, vm. en nam. Ds. Lammere. Herkingen, vm. en nam. Ds. de Stoppelaar. Molissant, vm. dhr. v. Broekhov- n en nam. Ds. Hoogendjjk van Stellendam Stellendam, vm. I)s. Hoogeudijk. Gooderoede, vm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vra. en 'sav. Ds. Steketee. Stad, Tm., nam. en 's av. leeskerk. Deo Bommel, leeskerk. Ooltgensplaat, vin. en 'sav. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en 'sav. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Molissant, vm., nam. en 'sav. Ds. Hartkamp. Herkingen, vm., nam. en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, geen opgaaf. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. RösBing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 'sav. Ds. Mackenze. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), geen opgaaf. der Openbare vergadering van den Raad der gemeente Sommelsdijk, op Dins dag S-9 Dec. 1903, des avonds ten 7 ure Tegenwoordig alle leden. De vergadering door den Voorzitter geopend zijnde, worden; de notulen voorgelezen, goedge keurd en geteekend. Aan de orde is: le. o. Een schrijven van Gedeputeerde Staten waarin wordt verzocht, inlichtingen omtrent da weegbrug alhier, wegens kosten van onderhoud, wanneer gesticht, hoelang deze nog dienst zou kunnen doen enz. Aan dien wenscb zal zoo spoedig mogelijk worden voldaan. b. Een missieve als voren, waarin wordt kennis gegeven, dat over het laatste kwartaal dezes jaars door het Rijk zal worden uitbetaald de som van 1257,30 en dat over de 3 eerstvolgende kwartalen over 1904, deze som zal bedragen f 1215.00 voor elk kwartaal. c. Een eigenhandig schrijven van den Heer Van Eek te Rotterdam, dat hij bereid is, een derde der geraamde kosten ter verbetering der havenkant voor zijne woningen aan de haven alhier, voor zijne rekening te nemen. tf.Een schrijven van dhr. A. de Mooij alhier, zich aanbevelende tot levering van drukwerken en boeken enz., ten behoeve dezer Gemeente. Alle voornoemde stukken worden voor kennis geving aangenomen. 2e. Een schrijven van de Plaatselijke School commissie, daarin te kennen gevende, dat aan de beurt van aftreding is in voornoemde commissie den Heer J Joppe Cz., dat door die commissie zijn aanbevolen in voornoemde vacature de Heeren J. Joppe Cz. en J. L. Armstrong. Tot stemming overgaande bleek dat de Heer J. Joppe Cz. met algemeene stemmen werd herbenoemd, welke van zijne benoeming zal worden kennis gegeven 3e. Een sohrijven van de Heeren Du Boeuffen A- L. van Dorsser, dat zij bedanken voor lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Door Burg. en Weth. worden aanbevolen in de vaca ture Du Boeuff, de heeren L. Pen en D. Joppe en in de vacature Van Dorsser de heeren A. A. Mijs en A. van Es. In de eerste vacature wordt benoemd L. Pen in de tweede A. A. Mijs, van welke benoeming beide heeren in kennis zullen worden gesteld. 4e. Wordt machtiging gevraagd tot eenige af- en overschrijving, noodig wegens aankoop van grond, hetwelk wordt verleend. 5e. Wordt door Burg. en Weth. voorgesteld even als het vorige jaar de beide helpsters inde Bewaarschool, zijnde de Gezusters Vis, wederom ieder een giatificatie toe te kennen van f 10,- waartoe wordt besloten. 6e. Wordt vastgesteld de regeling van het onder wijs in de vrije- en ordeoefeningen der Openbare lagere school voor 1904. 7e. Zegt de heer Timmerman dat bij hem door een bewoner van Kralingen is geklaagd over de slechte verlichting en het hem voorkwam dat daar noodzakelijk betere verlichting noodig was. Een onderzoek zal hieromtrent worden ingesteld. Tenslotte komt voor de zooveelste maal bij monde van den heer Van Beek de verlichting aan de Binnenweg ter sprake. De Voorzitter zegt al het mogelijke te zullen doen, om daarin verbe tering te brengen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de verga dering gesloten. Brlelle, 28 Dee. Boter f 0,48 tot f 0,—. Bieren 5.50 per 100 etuks. Rotterdam, 28 Dec. Bnitenl. granen stil. Rogge per 2100 kilo Helena naat kwal. en gewicht f 128 a 137Gerst per 200Ö kilo 60/61 kg. Zwarte Zee naar kwal. f 98 a 100, Mais per 2000 kilo, Amer. Mixed, uit aangek, booten f 112 a 113, Odessa f 104.50 a 105,50. Donau-Bulgaar f 105,50 a 106,50. Binnenl. granen. Wegens de feestdagen was aan voer en handel van geen beteckenis Lijnzaad f 9.25 a 10,75 per Hl. Ajuin. Aanvoer gering, geen noteering. Veemarkt, Aangevoerd heden 191 vette runderen, 106 vette kalveren, 0 nuchtere dito, 502 schapen of lammer n, 474 varkens, biggen, 0 paarden. Run deren 29 a 34 ct., kalveren 41 a 50 ct., schapen 20 a 26 et., lammeren a ct.. varkens 19 a 21 ct. id. liebte voor export 19 a 20 cent per '/i kilo. Aardappelen. Brielsche kralen f4,75 a 5,—. Zeeuws, blauwe f 4a 4,25, do bonte f 4.50 a 4,75, eigen heimers f 4,25 a f 4,50, Geldersehe blauwe f 4,a 4,50, magnum bonurns f 2,80 a f8,—. Duitsche roode 2,80 a 3,dito blauwe f 3.50 a 3,75 per Hl. Vlas. Aangevoerd 11692 «teen Blauw 35 a 49 st. 950steen Groningsch a stuivers, 489 steen. Wit a 36 stuivers per steen. Zeeuwsche eieren f 7,20 a f 7,50. Overmaasclie dito f 7,50 a 7,80 de 100 stuks. Amsterdam, 28 Dec. Aardappelen. Geld. blauwe f 3,20 a 3,80. Pruis. Hamburg f 4,60 a 4,90. Zeeuw sche bonte i 4 a 4,30. Friescbe borgers f Ï.50 a 3,40, dito blauwe f 2.80 a 8,40. Zeeuws. Bonte f 4. a 4.30 dito Blauwe f 3,70 a 4.-.Roode Hamburg, f 2,a 2,60 per HL, Veemarkt. 236 Runderen, vette lste kwal. f 0,67 fa0,79, 2e kwal. f 0,64, Se kwal. f 0,58 per Kg. 100 Melk- en Kalfkoeien f125 a 175. 52 nueht. kalveren i 9,a 14,—. 587 vett* varkens 34 et. a 86 cent. Rijnkenters 37 ct. a 89 ct. Ov»rEeescheS5 a 37 nt. p. k.- Wegens do feestdagen is or geen weekbericht opge maakt van lijnzaad. Zegen en B'oorspoed aan mijne begunstigers vrienden en bekenden zoowel binnen als buiten deze gemeente. L. WESSELS. Fabriek van Koek-, Banket- en Suikerwerken. Sommelsdijk, i Jan. 1904. J. VAN GENT. Van Houten's- en Driesen's Cacao in verschillende prijzen. CHOCO LiA AD-ARTIKELENT. Het compliment van den dag. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. 5Kfg«*n o sb l'oorspoed aan mijne begunstigers, vrienden en be kenden, zoowel binnen als buiten deze gemeente P. RUITENBERG, Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. Beurtschipper. G. van den BOOGERT, Mr. Wagenmaker, De complimenten van den dag. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. Bij de intrede van het Nieuwejaar zij mijne vrienden, bekenden en begunstigers Gods besten zegen toegewenscht. N. HEINTJES. Sommelsdijk, Oostdijk, 1 Jan. 1904. D. HANSON, Logement en Koffiehuis, brengt het compliment van den dag aan zijne geachte begunstigers en bekenden. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. Aan al mijne vrienden, begunstigers en bekenden wensch ik een gelukkig GAZAN, Vleeschhouwer. 1 Jan. 1904. M. BREUR Cz. Mr. Schoenmaker. Aan mijne begunstigers en vrienden een gelukkig jaar. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. J. JOPPE Cz. Grutterij, wenscht zijne geachte begunstigers en vrien den een gelukkig Nieuwjaar. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. vatten. Chr. TIELEMAN. Mr. Smid. Met de intrede van het nieuwe jaar aan begunstigers, vrienden en bekenden een heilrijk jaar. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. tl Stoomdrukkerij, H Boekhandel eu -Binderij. S Sommelsdijk, 1 Jan 1904. p. Matth. JOPPE. Beurtschipper op Rotterdam. Aan mijne begunstigers, vrienden en bekenden een voorspoedig jaar. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. F. H. v. d. BERG. Mr. Kleermaker. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. p. f. J. TIEMAN, SOMMELSDIJK. Specialiteit in het telen van Handel in alle soorten van Landbouwzaden. Hoofd-depótiiouder van soliede loten. DEBITANT DER STAATSLOTERIJ. 1 Jan 1904.p G. BREUR Mz. Mr. Schoenmaker. Aan mijne vrienden en begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. G. FAASSE w enscht aan vrienden en begunstigers een gelukkig Nieuwjaar. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. J. SCHELLEVIS. 4 4 In Hoeden en Petten. 4 Brengt het compliment van den dag aan zijne geachte begun stigers en bekenden. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. K. SCHILPEROORD EN ECHTGENOOTE. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. p. f. P. GEELHOED. 4 4 Schoenhandel. De complimenten van den dag. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. J. W1ELHOUWER Az. Mr. Schoenmaker. Aan begunstigers, vrienden en beken den een gelukkig Nieuwjaar. Sommelsdijk, r Jan. 1904. S. F. KOOTE. De complimenten van den dag aan be gunstigers, vrienden en bekenden. Sommelsdijk 1 Jan. 1904. W. DRIENDIJK. Brood-, Koek- en Banketbakker. Sommelsdijk, Binnenweg, 1 Jan. 1904. p. f. C. NOORDIJK EN ECHTGENOOTE. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. P- f- Firma DIJKEMA DOORNBOS. In Drogerijen, enz. Sommelsdijk, 1. Jan. 1904. f. Js. RAZENBERG EN ECHTGENOOTE. Beleefd aanbevolen. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. P. C. DEN BAARS. In Manufacturen en Modeartikelen. Aan al mijne begunstigers en bekenden, het compliment van den dag. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. J. BIENEFELT, Brood-, Koek en Banketbakker. Sommelsdijk, Voorstraat, 1 Jan. 1904. P f A. L. VAN DORSSER, Sigarenhandel. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. V t- J. C. SMIT. Spekslager $j. Handel in Leverworst, Saucijze de Boulogne:. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. M. v. d. STAD. Mr. Kleermaker en Barbier. De complimenten van den dag. Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. Uitgever. p, f Sommelsdijk, 1 Jan. 1904. Met den aanvang van 1904 aan mijne geachte begunstigers en vrienden een ge lukkig jaar. C. KORTEWEG Kz. Mr. Metselaars Sommelsdijk, t Jan. 1904.

Maas- en Scheldebode | 1904 | | pagina 4