Vrijdag II December 1903 No. 947. mi IN HOC SftrNO WSES Officieel «ëetleelïe. Zitting van den Militieraad. BURGEMEESTER en WETIIOUDEBS der ge meente «oltgeneplaat, maken bekend dat de Zitting van den Militieraad, voor deze gemeente zal worden gehouden op Vrijdag 18 December aanstaande des voormiddags ten 10'/, ure te Dirksland in het Raadhuis. Voor de Militieraad moet verschijnen de loteling die vrijstelling ver langt wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken of wegens gemis van de gevorderde lengte. Tevens ziin belanghebbenden er uitdrukkelijk op gewezen, dat de opgave van eene rede van vrijstelling tijdens de aangifte der inschrijving voor de mili tie of bij de loting, alsmede het doen opmaken en bij den Burgemeester inleveren van de noodige bewijsstukken tot het bekomen van vrijstelling om eene andere reden dan lichamelijke onge schiktheid of gemis van de gevorderde lengte, hem die vrijgesteld wenscht tei worden niet ontslaat van de verplichting om bij de minister raad de reden van vrijstelling in te brengen, hetgeen in elk geval bij dit college moet worden gedaan op bovenvermeld tijdstip. Ooltgensplaat, 4 December 1903, De Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, Joh. VAN PUTTEN. P. VAN WEEL. Gemeenteraadsvergadering. De BURGEMEESTER der gemeente Ooltgens plaat, maakt bekend dat eene openbare verga dering van den Raad is belegd tegen Zaterdag 12 December 1903 des namiddags teil 3 ure. Afgekondigd en aangeplakt te Ooltgensplaat. Ooltgensplaat, 8 December 1903. De Burgemeester, P. VAN WEEL. Partijdag voor FïakRee. We ontvingen van den Secretaris van 't Centr. C. het volgende schrijven met verzoek om dat te plaatsen in ons Blad. Het luidt aldus Aan de Besturen der Antirevolutionaire Kiesvereenigingen in het district „Middelhar nis." In het moderamen onzer Centrale Kiesvereeniging is het plan opgewor- den om in het einde van Januari of begin Februari a.s. voor onze geestver wanten een partijdag te houden. Ik twijfel niet of dit plan zal met instem ming worden begroet door allen, die zich herinneren de geestdrift die gewekt en de sterking onzer gelederen, die be vorderd werd, toen wij reeds éénmaal zoo'n dag genoten in samenzijn met ONZE Staten vertegenwoordigers. Het welslagen van het plan zal echter afhangen van de medewerking- van al onze geestverwanten, en inzon derheid van al de Besturen onzer aan gesloten kiesvereenigingen. Daar mij nog altijd de adressen dier Besturen onbekend zijn, moet ik U wel door middel van onze »Maas- en Schelde- bode« met het plan in kennis stellen. Dringend noodig ik bij deze de Plaat selijke Kiesvereenigingen uit om mij zoo spoedig mogelijk per brief te laten weten le. Of het houden van een partijdag uwe instemming heeft 2e. Of gij, behalve de H.H. Pompe van Meerdervoort, De Wilde en Veg- tel, een vierde spreker wilt opgeven, waaraan gij voorkeur geeft 3e. Of gij goed vindt dat de partijdag wordt gehouden te Dirksland, waartoe van notabele zijde de wensch is te kennen gegeven, en 4e. Of gij het gewenscht acht aan den partijdag ook een morgemerga.de- ring te verbinden. Bij voorbaat kan reeds worden mee gedeeld, dat de vergadering zal worden gehouden op een Woensdag en dat in het belang der gasten zal worden rekening gehouden met »de lichte maan.« Overigens zal wat introductie enz. betreft, dezelfde regelen gelden, die bij 't houden van onzen vorigen partijdag doelmatig bleken te zijn. Moge ook deze partijdag onder den zegen des Heeren minstens dezelfde resultaten geven als een vorige maal werden verkregen door den voorbeel- deloozen ijver van onzen door mij en velen nog altijd terug legeerden Secre taris. Met inwachting van uw spoedig te zenden antwoord. Namens het Moderamen ad hoe H. N. BASOSKI, Secretaris. Ouddorp, December 1903. [Zullen we op verzoek van onzenSecretaris daar nog een woord van opwekking bij schrijven "Wie heeft in onze dagen als antirevolutionair bij zooveel strijd van allerlei vijand nog opwekking noodig om versterkt te worden in de ons zoo dierbare beginselen P Wie oogen heelt om te zien, zal toch wel opmerken, hoe de vijandige politieke geesten zich vereenigen om ons Ministerie af te breken hoe ze ons belagen en samenspan nen om weer, als kinderen der Rede, buiten het licht der Goddelijke openbaring, ons te leiden op paden, die niet voeren tot het Eenig doel van alle leven Verheerlijking van den Naam onzes Heeren op alle terrein des Levens. BroederswaaktEn zij er vurige ijver voor den Partijdag, want hij verkwikt en versterktHij bindt samen en verlevendigt het bewustzijn, dat zonen van eenzelfde huis schouder aan schouder moeten staan voor de hun gemeenschappelijke idealen Red UIï «Ie B'ers. Minister Kuyper aan liet woord. De bladen brengen ons eenige indrukken over de rede, door den Minister van Binnenlandsche Zaken in de Kamer gehouden. Ziehier iets uit de Nieuwe Courant: Drie dagen lang heeft Dr. Kuyper op het naast bij den spreker zijnde bankje gezeten, nu eens aan de rechter-, dan aan de linkerzijde der Kamer, de langademige debatten over zijn staatkundig beleïd in den letterlijken zin over zijn hoofd heen laten gaan. Hij zit daar maar liefst vlak voor den spreker, wisselt met niemand een woord, lacht niet, toornt niet, kijkt recht voor zich heen of uit. Niet zelden schijnt zijn onbewegelijkheid driftige redenaars te irriteeren, die dan heftige gebaren maken tegen zijn rug, tegen zijn achterhoofd, soms een stap naar voren doen tot naast hem, als in de hoop een blik van toorn of een woord van protest van hem uit te lokken. En dan verder In den loop van den ochtend kwam, na nog drie sprekers der linkerzijde, Dr. Kuyper aan het woord. De opmerking van algemeenen aard, die wij aan een overztcht van zijn rede willen laten voor afgaan, is dezeons trof de meerdere vastheid en rustigheid, de zelfbewustheid van zijn optreden, vergeleken bij dat der Decemberdagen van verteden jaar. De Telegraaf uit zich aldus: De rede van den premier was orato- tisch weer een pompeus en geweldig stuk. Boeiend en indrukwekkend door rijke, statige zinnen en meesterlijken climax, het getuigen van beginselen onderhoudend, geestig als er politiek te verstaan gegeven moet worden. Er is echter een groot gevaar voor den hoor der hij wordt soms zóó meegesleept en overweldigd, dat hij een oratorische be dwelming ondergaat, en bij het ontwaken een oogenblik niet meer weet, waar hij is en een nevel van het voorhoofd heeft weg te vagen. Het zij met geheeien eerbied voor de christelijkheid van dezen genialen regeerder gezegdhij is een oratorische duivelskunstenaar, een »Teu- felskerl». En de N. R. Crt. laat zich aldus uit Klokslag twaalf uur kwam eindelijk de minister van binnenlandsche zaken aan het woord. Niet minder dan drie uren heeft hij noodig gehad, om de vijfen twintig sprekers, die aan het algemeen debat hadden deelgenomen, te beant woorden. Het is geen oogenblik te lang geweest. Met onverdeelde aandacht heett de Kamer hem van het begin tot het laatste woord gevolgden de talrijke nieuwsgierigen vaa buiten, die zich reeds elkaar om een plaatsje op een der tribunes hadden verdrongen, in de mee ning, dat jeeds toen de minister zijn groote brillantie redenaarstalenten zou kunnen ontplooien, zullen heden niet teleurgesteld zijn geworden. Het was eene rede in grooten stijl. Stevig van bouw, geleidelijk van ontwik keling, gelukkig van woordenkeus, liep het betoog in eenen doorde kleine puntjes, die in 't debat waren aangevoerd, werden ongemerkt schier daartusschen ingevlochten, zonder dat ook maar een oogenblik het geheel daardoor werd ver broken. Daarbij trof ons dit jaar bovenal de toon van kracht, het besef van te willen en te kunnen, dat herhaaldelijk uitkwam. In dit opzicht deed de rede van den minister van binnenlandsche zaken heel anders aan, dan die, waar mede hij verleden jaar tegenover de Kamer kwam te staan. Van aarzeling nu geen spoor. Geen zin, geen woord, dat van eenig wantrou wen aan eigen kracht kon doen blijken. Verleden jaar nog eenigszins aarzelend, min of meer zich verontschuldigend, dat niet alles zoo vlot van stapel loopen zou als de regeering zelve wel gewenscht en voorgespiegeld had, was het heden één uiting van kracht en vaste overtui ging dat- van de groote plannen, waar mede de regeering bij de aanvaarding van het bewind de volksvertegenwoor diging tegemoet trad, zoo slechts de Kamer hare medewerking wilde verleenen, niels onafgedaan zou blijven liggen. Ten slotte volge de aanvang van het Kamer-Overzicht in het tidbl. ï-C'estlejourdu ministre< kon de heer Kuyper heden zingen. In twee opzichten. Ten eerste, omdat hij haast den heelen dag vulde. En ten tweede, omdat hij vermoedelijk wel succes heeft gehad met zijn rede. Hij sprak dan ook met zelfvertrouwen en beslistheid, sterk in het besef van de nog krachtige nawerking der staking ten gunste van het zittende Kabinet, sterk ook zeker door den steun, die hem in de discussies van rechts was geboden en door het een drachtig afweren, daarbij, van den Leidschen aanval, door Katholieken en anti-revoiutionnairen. Triomfantelijk kon hij dan ook zeggen dat het cement van de coalitie nog al hecht was gebleken. De Tijd zegt er van Minister Kuyper heeft gisteren niet slechts als redenaar zich zeiven overtroffen, doch heeft door de kloeke en duidelijke omschrijving van zijn program, door de gedetailleerde mededeeling van den stand der jwerkzaatnheden bij de onderscheidene Departementen en door de slaande argu menten, waarmede hij de opwerpingen zijner tegenstanders beantwoordde, zeer stellig bij de meerderheid het vertrouwen in het politiek beleid der Regeering niet weinig versterkt. Wij hebben thans een Kabinet der Rechterzijde, dat zeer nauwkeurig weet, wat het wil en waaraan zelfs de felste tegenstanders geen buitengewone be kwaamheid en werkkracht kunnen ont zeggen, Deze Regeering tracht met alle wettige middelen ook dit feit is in confesso de christelijke ^beginselen in ons volksleven te handhaven en dieper te doen doordringen, den geest van ongeloof en revolutie zooveel mogelijk te weren. Dergelijk Ministerie te steunen schijnt ons derhalve niet meer dan plicht. De Tijd wijdde tevens een geestdrif tig artikel aan de mannen der Rechter zijde, die met zooveel enthousiasme partij kozen tegen het liberalisme van alle gading. Het blad zegt o.m. Met den gloed der innigste overtui" ging is gesproken, wat gezegd werd kwam recht en warm uit het hart. Als bij onze politici de christelijke levens- en wereldbeschouwing diepe overtuiging is geworden, in vleesch en bloed is over gegaan als de schoone idealen van een echt christelijk staatsbeleid den geest bekoren en ontroerenals het besef helder en levendig is, dat alle pogingen, om aan het volk echte en duurzame welvaart, geluk en tevredenheid te schen ken, buiten de invloedssfeer van het Christendom ijdel zijn wanneer de chris telijke volksvertegenwoordigers zich, als mannen van geloof, innig bewust zijn, dat de mensch niet alleen leeft van brood, maar dat in den boezem van ons volk nog iets anders leeft dan materia listische instincten, dat daar schuilt en werkt een christelijke levenskracht, welke om voedsel en bevrediging roept, dan kan het niet anders, of er zullen in de Haagsche aula, te gelegener tijd, stemmen opgaan, die het luide verkon digen, dat het apostolisch program omnia instaurare in Christo (alles in Christus te herstellen) ook hun program is. En wat zegt Het Volk Welk liedje zingt het sociaal-democ ratische blad Luister De paladijnen der kapitalistische maat schappij voerden vandaag een stormaanval uit tegen de sociaaldemokratie, meer in het bijzonder tegen Troelstra. Het scheen den heeren Talma en Aalberse speciaal te doen, om dezen lastigen aanvoerder in handen te krijgen en af te maken. De heer Aalberse slaagde bij die jacht op het everzwijn er niet in, zijn kuiten ver borgen te houden en liet onder zijn opwapperend wambuis een magerschar- minkeltje van een ventje zien, met wien men eigenlijk medelijden moet hebben, omdat hij van honk wordt gestuurd voor een werk, waar hij geen portuur voor is. Schaper gaf hem iu den loop van den middag maar één por in zijn lendenen maar ik ben erg bang, dat hij daar al dubbel van is geslagen. De heer Talma zit als een goede vechtpredikant met puriteinsche traditiën beter in zijn maliën kolder en beenkleederen, hij loopt met groot geraas van wapenrusting, en van zijn stem zou Homerus zeggen, dat zij den hemel deed schudden. Ik mag dat liever. Als die op zijn kop krijgt, is er tenminste wat aan te zien, en als hij valt, valt hij met een bons, dat de aarde dreunt, en de wapenrusting klettert. En nog is het met de aanvallen niet uit, want de groote kleine man komt eerst morgen los. Het gaat goed zoo. Als Troelstra niet uitglijdt over den zeekwal Passtoors, een mooi schepsel, zoo'n kwal, maar voor aanraking min gewenscht komt er een tournooi, dat ons iu deze xlonkere dagen voor Kerstmis« wat licht en warmte geeft. Dat is nu het „eten", waarmee de „arbeiders" worden gevoed. En de Residentiebode besluit Het was een letterkundige philoso- phische en politieke smulpartij voor ons. Daarbij kunnen ook wij het laten. Hieuws, Sommelsdijk. Voor deze Gemeente is de zit ing van den Militieraad be paald op Vrijdag 18 Dec. a.s. des voormiddags 10 uur, te Dirksland op het Raadhuis. De begrooting dezer Gemeente voor het dienstjaar 1904 is van Ged. Staten dezer Provincie goedgekeurd terug ontvangen. J.l. Vrijdagmiddag werd in onze Bewaarschool, het jaarlijksclie St. Nicolaasfeest gevierd. Tal van blijde en vroolijke gezichtjes keken naar de cadeautjes, die straks verdeeld (zou den worden. Door het streven van het Hoofd der Bewaarschool Mej. van der Vlies om linancieele steun, was zij nu in de gelegenheid om dit jaar de gelijker geschenken aan te koopen. Voor de inschrijving der Nati onale Militie, voor jongelieden die in het jaar '1885 geboren en hier hun wettige domicilie hebben, zal meer bepaald zitting worden gehouden op Maandag 18 Jan. 1904 des voormid dags ten 9 uur. De Commissie tot stichting van een Ziekenhuis op ons eiland vestigt er de aandacht van alle belanstellen- den op, dat Vrijdag 11 December a. s. de Weleerw. Heer Ds. Nauta van Den Helder in het Hotel Speé als spreker zal optreden met het onderwerp »Zie- kenverpleging.« Tot deze vergadering heett ieder vrij toegang. Onteigening voor een spoorweg OuddorpMiddelharnisOoltgens plaat. Ingediend is een wetsontwerp tot onteigening ten name van de Rotter- damsche Tramweg-Maatschappij van de eigendommen in de gemeenten Ouddorp, Goedereede, Stellendam, Melissant, Dirksland, Sommelsdijk, Middelharnis, Nieuwe Tonge, Oude Tonge, Den Bommel en Ooltgensplaat, noodig voor den aanleg van een spoor weg van Ouddorp over Middelharnis naar Ooltgensplaat, met zijtakken naar de havens van Stellendam, van Middelharnis en van Oude Tonge. Te Dirksland zal eene spoorweg verbinding naar de haven worden ge maakt. Aan het einde van de zijtak ken naar de havens van Stellendam en van Middelharnis zijn emplacemen ten ontworpen ten behoeve van de stoombootveerdiensten op Hellevoet- sluis voor het vervoer van personen, goederen en vee, terwijl te Ooltgens plaat de spoorweg in verbinding zal worden gebracht met de aldaar te maken aanlegplaats aan het Volkerak. In dit ontwerp is tevens de bepaling opgenomen, dat de wet tot onteige ning vervalt, wanneer de onteigening van de niet in der minne aangekochte eigendommen bij den rechter niet is aangevraagd binnen één jaar na de dagteekening van de „Staatscourant", waarin het hetrekkelijk Kon. besluit is openbaar gemaakt. Die termijn kan door de Kroon met bij in het „Staats blad" te plaatsen besluit ten hoogste zes maanden worden verlengd. Middelharnis. Heden is alhier pro ces verbaal opgemaakt tegen A. de W. wegens inbraak en mishandeling eener vrouw wiens man afwezig was. De schuldige is Woensdagmorgen in ver hoor genomen jen dezelfden middag- naar het huis van Bewaring te Rot terdam overgebracht. Tegen A. W. is proces verbaal opgemaakt voor het loopen met een buks over de openbare straat, welke buks door de politie is in beslag ge nomen. De heer P. v. d. Sloot vroeger ka pitein der Stoomboot »Overflakkee en Goedereede». is benoemd in de plaats van A. den Boer tot concierge aan de Ambachtsschool.) Onzen vroegeren dorpsgenoot de heer J. Tiggelman, klerk der Pos terijen en Telegraphie, thans te Wor- mörveer, heeft met gunstig gevolg excamen afgelegd voor Telegraaf- Radicaal. Veleden jaar op 18 jarigen leeftijd slaagde hij voor hét klerkex amen, in dezen zomer voor Post- Radicaal en nu op 19 jarigen leeftijd voor bovengenoemd examen, iets wat wel onder de zeldzaamheden behoort op zulk een leeftijd. Stad aan 't Haringvliet. Na [reeds enkele dagen op surveillance geweest te zijn, werden de wildstroopers J. Zaaijer te Middelharnis gewezen jacht opziener van den WelEd. Geb. Hr. Jochems te 's Gravenhage en L. Troost werkman te Sommelsdijk in den pol der de Nieuwe Stad op heeterdaad betrapt door de politiedienaars onzer gemeente L. v. Antwerpen en F. Driesprong die tegen de overtreders procesverbaal hebben opgemaakt. Door H. H. Notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn tot Kerkvoogden her benoemd de HH. M. Braber en A. D. Landheer. Bij bekkenslag werden op 7 dezer opgeroepen zij die genegen waren ad f 1.50 per dag op de Tien-Gemeten in uien aldaar te gaan werken, waar van een groot aantal personen dezer gemeente gebruik maakten. De Burg. maakt bekend, dat tussehen 4 en 10 Januari a,s. een onderzoek naar de militaire geoefend heid en bekwaamheid zal plaats heb ben te Dirksland voor hen, die zich daartoe ter secretarie voor of op 10 Dec. 1.1. hebben aangemeld. De Burg. maakt bekend, dat de algemeene straatschuring zal plaats hebben op Vrijdag 11 Dec. a.s. Den Bommel. Woensdagavond 6 uur trad voor de afdeeling „Patri monium" in de zaal van mej. Wed. Lokker als spreker op de Heer J. Iluizinga van Kampen. Na het lezen van Nehemia 5 en gebed werd de spreker met een enkel woord ingeleid, om daarna, zelf het woord verkrij gende, zijn gekozen onderwerp „Waarom moeten de Christelijke landhouwarbeiders zich organiseeren" nader uiteen te zetten. Te dier einde ging spr. terug ten tijde, toen de zoogenaamde Gilden nog bestonden, en toonde helder aan, hoe uit de Fransche Revolutie de scheiding is voortgekomen tussehen patroon en werkman. Vervolgens gaf spr. eenige toelichting over de orga nisatie der Socialisten en over die in neutraliteitszin, om daarna aan te toonen, waarom alleen in Christelijken zin georganiseerd kan worden, tot grondslag nemende de volgende stel lingen le. erkenning van het gezag 2e. erkenning van het persoonlijk bezit3e. erkenning met betrekking tot de familiebanden en ten 4e. onze roeping. Na het hespreken dezer stel lingen toonde ZEd. duidelijk aan, dat in organisatie op Christelijk gebied het goede voor den werkman lag opge sloten de aanwezige alzoo aansporen de, zich bij deze afdeeling aan te slui ten. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt, zoodat deze leerzame avond door den Voorzitter met dankzegging werd gesloten. Was alhier in den laatsten tijd veelal bij onze ingezetenen het onder werp »de nieuwe boot blijft weg® thans vernemen wij, dat ze a.s. Za terdag alhier hoopt te arriveeren. Voorzeker tot veler genoegen. Ooltgensplaat. Voor de Geref. Jongelingsvereeniging »Obadja« hoopt D. V. den. 23 Dec. op te treden in de Geref. Kerk, de WelEervv. Heer üs. H. A. van Andel, van Zuidland teneide eene'rede te houden. Oude Tonge. De jongelieden, die geboren zijn in liet.jaar 1885, en in deze gemeente woonachtig, zijn hij publicatie uitgenoodigd zich tussehen '1 en 31 Januari a.s. ter gemeente secretarie, ter inschrijving voor de Militie aan te melden. Meer bepaald zitting tot deze in schrijving zal worden gehouden op Dinsdag 12 Januari 1904 des voor middags ten 10 ure. De iotelingen van de lichting 1904, die vrijstelling verlangen wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken of wegens gemis van de gevorderde lengte, moeten, ter bekoming- daarvan, voor den Militieraad verschijnen op Vrijdag 18 December 1903, des voor middags te 10V2 uren, in het Raad huis te Dirksland. Het ophalen van Straatvuil in deze gemeente, gedurende het jaar 1904, zal Woensdag 16 December a.s. bij inschrijving worden aanbesteed. Gesloten inschrij vigsbiljetten moeten vóór Dinsdag 15 December a.s. des namiddags ten vier ure. ter gemeente secretarie worden ingeleverd. W"oeii3dag 2 December ,jl. is de nieuwbe noemde Burgemeester van Wierden, onze vroe gere dorpsgenoot, de "WelEd. Achtb. heer J. C. van den Berg ingehaald. Te twaalf uur arriveerde de Burgemeester met den trein te Rijsen. Op de grens der gemeente Wierden werd hij feestelijk ontvangen door den Raad, de feestcommissie, eerewacht. enz. Na het uitspreken van den welkomstgroet door den Voorzitter der feestcommissie had de tocht naar Wierden plaats-; aldaar aangekomen werd een rit door de gemeente gedaan. Te drie uur had de installatie in een gemeenteraadsvergade ring plaats. Do| oudste Wethouder, de heerJB van Buuren, heette den heer J. C. van den Berg namens den Raad en de ingezetenen van Wierden welkom. Gedurende 10 jaren, zeide spreker, heeft uw voorganger de belangen dezer gemeente op een onpartijdige wijze behartigd, en wanneer U ook onpartijdig de belangen behartigd en gij kent de behoeften van een gemeente in Twente, zal u noch de steun van de Wethouders, noch die van den Raad ontbreken. Onder het aanbie den van het teeken uwer waardigheid en den eerewijn spreek ik namens de gemeente den wensch uit, dat het U moge gegeven worden vele jaren de belangen der gemeente Wierden te behartigen. Daarop dankte de heer Van den Berg voor de woorden van welkom tot hem gesproken. Thans voor de eerste maal geroepen het voorzitterschap dezer vergadering te bekleeden, gevoelde spreker zich gedrongen, Hare Majesteit de Koningin te bedanken voor zijne benoeming. Hij erkent, dat zijn taak gewichtig en zwaar zal zijn, maar met den toegezegden steun en de medewerking van den Raad, hoopt spreker de moeilijkheden te overwinnen en al datgene te doen, wat kau strek ken tot bevordering van den bloei en welvaart van Wierden. Het zal zijn ernstig streven zijn, de gemeente onpartijdig te bestieren, terwijl hij hoopt, dat bij meeningverachil steeds een aan gename toon in de vergadering van den Raad zal heerschen voor een vruchtbaar samenwerken. God Almachtig geve mij wijsheid en kracht om mijn taak met ijver en nauwgezetheid te ver vullen, tot heil der gemeente Wierden. .Hiermede verklaar ik het voorzitterschap dezer vergadering te aanvaarden. Nadat een drietal punten van de agenda waren afgevoerd, werd de vergadering gesloten. De daarop volgende Vrijdag 4 December had de feestelijke installatie plaats te Enter, een der dorpen van Wierden. 's Middags te twaalf uur werden de nieuwe Burgemeester, de Wethoudors en de Raadsleden door de feestcommissie, bege leid door eene eerewacht, afgehaald. Onder het gelui der klokken van de R. K. kerk kwam de stoet Enter binnen, voorafgegaan door een piu- ziekcorps. Van alle huizen wapperde de driekleur, terwijl hier en tiaar eerepoorten waren opgericht.

Maas- en Scheldebode | 1903 | | pagina 3