PRIJSRAADSEL. lid van het Hoofdbestuur daarvoor candidaat gesteld, de Heer Or. T. Breesnee te 's Gravenhage. Na eenige besprekingen werd nog besloten aan het Bestuur over te laten, de noodig geachte nieuwe inkoopen te doen voor zoover de stand van de kas zulks zal toelaten. Niets meer aan de orde zijnde wordt de Vergadering ge sloten. Eergisteren zijn de laatste sui kerpeen van het land naar de haven vervoerd, en dus in zooverre sui kerpeen campagne alhier afgeloopen. Hoewel de opbrengst niet geheel be vredigend kan worden genoemd schijnt dezelfde toch veel beter te zijn dan aanvankelijk werd verwacht en gevreesd. Soedereedc. Op de voordracht ter benoeming van een Onderwijzer met hoofdacte en minstens 23 jaar aan de O. L School alhier zijn geplaatst de HeerenM. M. Janse te Nieuwe Tonge L. Bakman te Wormerveer en A. J. Idusson te 's Gravenhage. De landbouwer L. Padmos te Ouddorp reed Woensdagnamiddag j 1. omstreeks halfvijf, van zijn land- bouwwerk huiswaartskeerende, met een voertuig, bespannen met twee paarden, deze gemeente binnen. Eens klaps schrok een der paarden waar schijnlijk van een in de haven liggend scheepje dermate, dat de bouwman de dieren niet beteugelen kon en beide op hol sloegen. De bouwman viel van de kar en werd een eind weegs over de straat meegesleurd, tot het aan- toegeschoten hulp mocht gelukken, de dieren tot staan te brengen. Ofschoon P. eenige verwonding en kneuzing bekwam, kon hij na eenigermate van den schrik hersteld te zijn, persoonlijk huiswaarts keeren. L. 1. Zaterdagmorgen ontdekte schipper J. Troost, bevarende den blazer G. O. 1, dat in het Hellegat eene ijzeren tjak, beladen met bieten zich in zinkenden staat bevond. Ter stond schoot men te hulp en na aan houdend pompen en het lossen eener massa bieten, welke ten deele over boord geworpen en ten deele in de blazerschuit werden overgeladen, mocht het gelukken, het tjalkschip bovenwater te houden. Deladingtoebe- hoorende aan den bouwman L. van Beek te Melissant, was verzekerd, de tjak varende van Dirksland en toe- behoorende aan P. Hokke, evenwel niet. Ouddorp. Gedurende de maand December a.s. zullen erbij de land bouwende bevolking dezer gemeente gegevens worden ingezameld voor de samenstelling van het Landbouwver- slag. Tot allen, die het aangaat, wordt daarom het dringend verzoek gericht de opgaven zoo getrouw en volledig mogelijk te verstrekken, daar deze noodig zijn voor de afdeeling «Land bouw® tot het nemen van wettelijke maatregelen ter bevordering van Landbouw, veehouderij en tuinbouw. Het 2e suppletoire kohier van schoolgeld voor de O L. school no. 1 dienst"l903/4 ligt van af 16 dezer ge durende vijf maanden voor een ieder ter inzage. Door of vanwege de lotelingen, die meenen recht te hebben op vrijstel ling wegens broederdienst, kan het vereischte getuigschrift ter gemeen te-secretarie worden aangevraagd. Tot onzen spijt moesten we onze lezers een paar keeren teleurstellen met ons prijsraadsel. Lang wachten is echter geen kwijtschel den zooals ge ziet en we hebben nu zelfs eens wat moois. Elf letters vormen saam, Een aardig en zeer vreemden naam. 9, io, ii is heerlijk van smaak. Aan de 5, 2, 7, 8, 3 is nimmer te komen Een goeden 2, 6, 1, is zeker een zaak Waar men niet voor behoeft te schromen. Mijn laatste is mijn alles en lekker :n zijn geheel. Komt lezers, wie raadt mee, een prijs is zijn deel. Goede oplossingen worden ingewacht voor of op 19 December a.s. De Hoofdprijs en prijzen, zijn als altijd weder schoone en doelmatige artikelen. Reclitxakeai. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 17 November. Heden werden de volgende vonnisen gewezen C. J. v. L., 38 jaar, schilder te Dirks land, beklaagd van lasterlijke aanklacht tegen den rijksveldwachter aldaar, werd vrijgesproken. Verdediger was mr. A. C. Van Blommestein. C. W., 20 jaar, arbeider te Den Bom mel, wegens mishandeling, tot 10 dagen gevangenisstraf. E. Den B., 21 jaar, veldarbeider te Pernis, wegens mishandeling (ree.) tot 14 dagen gevangenisstraf. Visscherij Middelbands. 18 Nov. Binnengekomen te IJmuiden de volgende vischsloepen »Doggersbank« sch. Jac. v. d Hoek f 1 200. »Adriana Lumina« sch. A. deKoningfi 150. »Paul Kruger« sch. H. J. Langbroek f 1075. >Titia Jacobai sch. W. v. d. Hoek. f 1500 Verk.ooping'eii. Op Donderdag 26 November 's nam. 2 uur te Dirks land in het logement van P. Brooshoofd, veiling van 10 aaneengebouwde arbeiderswoningen met erren, huuropbrengst f 520 per jaar, 3 zoo goed als nieuwe arbeiderswoniagen met erven, huuropbrengst f 156 per jaar. eene landbouwschuur, huuropbrengst f 95, per jaar, een perceeltje tuin, huuropbrengst f9,30 per jaar, alles te Dirksland aan den öelderschendijk, en 4 arbeiderswoniningen met erf (z.g. Kraakje) en hol land (erfpacht) onder Dirksland aan den zuiddijk, huuropbrengst f 242,50 per jaar, alles behoorende tot de nalatenschap van wijlen den Heer J. Overwoei. Notaris YAN DER SLTJIJS. Op Donderdag 3 December, 's nam 2 uur te Dirks land in het logement van J. Vroegindewejj, afslag van 10 arbeiderswoningen enz. (als boven, zie veiling). Notaris VAN DER SLUIS. Uitslag Aanbesteding:. Ooltgcnsplaat: Bij de op heden ge houden aanbesteding van het maken en leveren der schoolbanken ten behoeve der Chr. School alhier waren ingekomen de volgende biljetten: Joh. Korteweg, Ooltgensplaat f 109, J. de Ruiter, 109,68 L. Dorsman Jz. 113,49 H. Dorsman, 124,80 Itinnebiaial Verkiezing Eerste Kamer. Tot lid van de Eerste Kamer is Jgiste- ren door de Provinciale Staten van Fiies- land herkozen Mr. J. Sickenga, met 30 van de 31 geldige stemmen. 44emensifl nieuws. Moord. Men meldt ons uit den Haag Aan de Badhuiskade te Scheveningen heeft Zondagavond bij een twist tusschen polderjongens de een den ander met een mes zulke ernstige verwondingeu aan buik en rug toegebracht, dat de verwonde wei nige oogenblikken later is overleden. Aan de misdaad is slechts een korie, onbeduidende twist voorafgegaan. Omstreeks 7 uur Zondagavond bevond zich op de Badhuiskude te Scheveningen een troepje polderjongens, die in den loop van den middag hier en daar nogal eens hadden aangelegd en dan ook allen min of meer onder den invloed van het ge- dronkene verkeerden. Plotseling werd dex vroolijke stemming onder het clubje ver broken door een woordenwisseling tusschen twee der polderjongens, over i.ai van een uit een bierhuis weggenomen tijdschriftje. Van de woorden wisseling kwam het tot een handgemeen. De 22 jarige Jan Kristen, een jongman van een hercules- gestalte, greep den 19-jarigen Willem Baks aan en wierp hem tegen den grond. Toen deze weder opstond, werd hij ander maal door K. beetgepakt. Hierop trok B. zijn mes en bracht zijn tegenstander daar mede de doodeiijke verwondingen toe. Dadelijk hierop vluchtte hij weg. De zwaar gewonde zeeg neer en werd door zijn makkers eerst in een nabijzijnde apotheek en daarna in den stal van den heer Van Weert binnengedragen. De arts Vrijland, wiens hulp inmiddels was ingeroepen, stond, toen hij bij den verwonde kwam voor een zoo goed als hopeloos geval. Kristen, die onder meer een zeer diepen messteek in de rechter nierstreek had bekopaen tengevolge waar van een hoofdslagader was doorgesneden had reeds een te ontzettend bloedverlies geleden. Het slachtoffer werd door de zorg der politie naar het Gemeente-ziekenhuis ver voerd, alwaar hij korten tijd na aankomst overleed. Den geheeleu avond en ook in den af geloopen nacht was de Seheveningsche po litie in de weer om den dader op te spo ren. Zij slaagde er in hem Maandagochtend op zijn werk, bij de rioleering in de Nep- tuuusstraat, aan te houden. De politie was den dader op het spoor gekomen o.a. door dat deze zelf aan andere personen verteld had //dat hij gisteravond iemand aan riemen had gesneden.» De dader trachtte eerst nog tegenover de politie zijn onschuld vol te houden, maar later legde hij eene volledige be kentenis af, en deed hij den commissaris vaD politie een omstandig verhaal van het gebeurde. De dader is Maandagvoormiddag in het ziekenhuis in tegenwoordigheid van oog getuigen van de misdaad, geconfronteerd met den verslagene. Daarna is hij naar het huis van bewa ring overgebracht. Zoowel de dader als de verslagene zijn afkomstig uit Oosterhout. Weer een failisenient. De kantoren van de Hollandsche bank der firma Vos en Vrede, hoek Plein en Heeren- siraat te 's Gravenhage waren hedenochtend gesloten. Het gerucht, dat het bankiershuis zijne betalingen heeft gestaakt, wordt beves tigd. Een treurig einde. Twee kinderen van den werkman K., een jongen van 3 jaar en een meisje van 8 maan den waren Vrijdag alleen thuis gebleven in de ouderlijke waning in de Lange Lijnstraat No. 41 te Rotterdam. Terwijl het meisje van 8 maanden op een bed in de achterkamer van het bovenhuisje lag, speelde het driejarig knaapje met lucifers en raakte het beddegoed, waarop het kleine kind lag in brand. Zoo vond de moeder den toestand, toen zij terugkeerde. Met, behulp van een bewoner werden de kinderen buiten gebracht, doch daarbij bleek, dat het. jongste zulke gevaar lijke brandwonden had bekomen, dat er wei nig hoop op behoud van het leven bestond. Het kind is dadelijk naar het ziekenh uis ge bracht. De brand die zich inlussehen over uijna het geheele achtervertrek en den zoldertrap verspreid had, werd met een spuit ge'oluseht. De achterkamer brandde nagenoeg geheel uit. De bewoner is niet tegen brandschade verzekert. Nader wordt bericht dat het kindje in het ziekenhuis fs overleden. Een berucht tweetal. Door de politie te Zeist zijn in het bosch bij den Dofderschsn weg gevoi den de welbekende II. K. en K. Ldie zieb gedurende ongeveer vier maanden in bet bosch ophielden. Reeds geruimen tijd heeft de politie pogingen in bet werk gesteld om bedoelde personen te vinden, totdat dit eindelijk gelukte. Ze kadden zich aan verschillende strafbare feiten schuldig gemaakt, waarvoor ze zeker hun gerechte straf zullen ontvangen, Doodgevallen. In de Koningstraat te Amsterdam viel Zaterdagavond een man uit de derde verdieping van zijn woning. Hij werd levenloos opgenomen. Ernstige mishandeling. In bet begin dezer week kreeg zekere S., hoofd van een gezin met 14 kinde ren, wonende te Bokstel, toen bij van een naburige markt huiswaarts keerde, twist, waarbij hij werd mishandeld en hem een wonde werd toegebracht. Dezer dagen overleed htj, vermoedelijk ten ge volge van genoemde mishandeling. De justitie uit 's Bosch was Zaterdag te Bokstel om een onderzoek in te stellen. Veertig jaar Koning. Heden herdenkt Koning Chrisi'iaan van Denemarken den dag dat hij vóór veertig jaren de regeering aanvaardde. Eeil eenig feit in Denemarkens geschiedenis. Ernstig ziek. De longontsteking van lord Roberts, den Engelsehen opperbevelhebber moet een ern- stigen keer hebben genomen. Door een neger vermoord. Groote opwinding is te New-York veroor zaakt door een droef geval. De heer Andrew H. Green, een der meest geziene mannen der stad, bekend als de //vader van grooter New-York//, is voor zijn woning in Park Avenue neergeschoten door een neger, zeke ren Williams die beweerde vroeger in zijn '•■'finsi le zijn geweest. J?e,n,e!jer alen men voor waanzinnig houdt, is dadelijk gepakt. Onriiiddelijk nadat de.th.r dinp oen moora oeac.ua! ....o meldt de //Times/z-correspondent te New-York werden van het Stadhuis, de openbare ge- bo uwon oil de dagbladbureau de vlaggen halfstok geheschen. Volgens de Times// worden de geweld daden, door negers bedreven, in den laatsten tijd veel talrijker, zoowel te New-York als over geheel Amerika. De beste turf zit onder in het schip. Men schrijft ons uit TilburgAan het grensstation Baarle-Nassau is een wagon van België komende en bestemd voor Tilburg aangehouden. De lading was aangegeven als uestaande uit aardappelen, maar bij onder zoek bleek, dat slechts de bovenste laag hier uit bestondonderaan lagen 100 zakken sui ker, elk van 50 K.G., die klaarblijkelijk frauduleus zouden zijn ingevoerd. Een maand zoek geweest. Men meldt uit Zeist aan het //Utrechts Nbl Een 20-jarig meisje, tehuis bij hare groot ouders alhier, verdween voor een maand ge leden plotseling uit de ouderlijke woning, zonder eenig spoor achter te laten. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dat een jongmensch met wien zij tegen den wil der grootouders kennis had, eveneens verdwenen was. Alle na- sporingen bleven vruchteloos, alleen kwam men te weten, dal 't paar zich in de bosschcn alhier ophield en des nachts in een hooiberg of schuur. De grootouders kregen zoo nu en dan be richt in den vorm van schuldvorderingen van dezen en genen winkelier, bij wién zlj op hun naam goederen haalden, zoodat de grootva der, hoe zwaar het hem viel, genoodzaakt was, (1e politie met het geval in kennis te siellen. Der politie, die dagen achtereen spoorde, mocht het gelukken het paar 1.1. Donderdag in een stuk bosch aan den Dolderschen weg aan te treilen en te arresteeren. Tegen het meisje is door de politie procesverbaal op gemaakt wegens oplichting, waarna zij ter beschikking van den officier van justitie is gesteld. Een slaap van achttien jaren. In het Duitsche plaatsje Grambeke be vindt zich een vrouw, die achttien jaar in slapenden toestand heeft doorgebracht. Ze is thans 47 jaar oud en is eindelijk ontwaakt, door het luiden der brandklok, in den nacht van Zaterdag op Zondag. De vrouw riep het eerst om haar moeder, maar deze was in dien tusschentijd gestor ven. Geziene Meyer is in 't bezit van al haar verstandelijke vermogens, en menig voorval uit vroegere dagen staal haar helder voor den geest. Het bericht van he ontwaken der vrouw heeft groote belang stelling gewekt in Grambeke en omgeving. Vele nieuwsgierigen kwamen, om de patient te zien, maar allen moesten onverrichter - zake terugkeeren, daar voorloopig niemand bij haar mag worden toegelaten. De Jodenmoord te Kischinew. Eindelijk we vermeldden het reeds met een enkel woord zal in de volgen de maand December het rechtsgeding be ginnen in zake den moord, op de Joden te Kischinew tijdens de Paaschdagen ge pleegd. Het proces zal vermoedelijk meer dan zes weken duren Er worden ongeveer 2000 getuigen gehoord. Het getal der be klaagden overtreft de 800, van wie er 100 wegens moord, 250 wegens medeplichtig heid aan moord en jde overigen wegens plundering en vrouwenschennis terecht zul len staan. Volgens het verslag van den procureur- generaal werden er bij de gruwelen te Kischinew 'gedood 38 Joden en 2 Chris tenen, en gewond ongeveer 500 personen, onder welke 67 Christenen, 2 officierenen 73 politie-agenten en soldaten. Vijf per sonen werden gruwelijk verminkt door zwavelzuur, waarmede men hen begoten had. Professorale verstrooidheid. Mommsen moet volgens de Duitsche bladen ook aan de bekende professorale verstrooid heidsziekte geleden hebben. Herhaaldelijk ge beurde het, dat de geleerde zijn brieven, die hij naar de post wilde brengen, '3 arondsin zijn eigen brievenbus terugvond. Eens liet Mommsen zijn haar knippen. Toen de operatie volbracht was en de grijze lokkenpracht te veel had ingeboet, zeide de beroofde: Ge hebt mijn haar tekort geknipt; ik wensch het langer te hebben.// In den schoonmaaktijd at Mommsen meest op zijn studeerkamer. Op zekeren dag was dit weer 't geval. De knecht bracht het eten binnen en kondigde den professor aan, dat hij toe kon tasten. De geleerde zat echter zoo in zijn werk verdiept, dat hij geen no titie van de uitnoodigingnam en doorwerkte. Toen 't tweede gerecht werd opgedragen was 't eerste nog niet aangeroerd. De booze knecht vond 't geval zeer bijzonder en besloot de taak van Mommsen over te nemen. Hij at alles op* Na een paar uren begon Mommsen's maag toch ietwat te jeuken. Hij liep naar de keuken en vroeg kregelig: //waarom krijg ik vandaag toch niks te eten!// //U heeft reeds gedineerd professor,// antw'oorde de knecht. Hoe kan ik toch zoo vergeetachtig zijn// bromde Momm sen. De vingers brachten 't uit. Op zeer merkwaardige wijze zijn te Lon den vier dieven gevat, die eene maand ge leden voor meer dan een ton gouds aan juweelen uit een verkooplokaal ontvreem den en zich door het dak toegang ver schaft hadden. Op een kandelaar, waar van de schelmen zich daarbij bediend had den, merkte de politie vingerafdrukken op deze werdén gepbotografeerd en bleken overeen te komen met die eener voor eeni- gen tijd ontslagen boef. Deze werd drie ®i!c'"InJêl1éT|pé(bu'i'icirTi7cL'T'-diO'ideii, alsook ging, en eindelijk hebben als melkboeren verkleede agenten hen ten hunnent gevan gen gemaakt. Een deel der gestolen ju weelen is nog bij hen gevonden. Zeldzame vogels. Volgens de P. D. C. zijn te Schoonloo gemeente Rolde, eergisteren in lijsterstrik ken een negental pestvogels gevangen. Deze zangvogels behoo.en te huis in noordelijk Europa en Azie. Zeer zelden vertoonen ze zich in midden Europa. In de middeleeu wen werden ze als voorboden der pest be schouwd vandaar de naam. IJzer in Nederland. Men schrijft uit Enschede aan Het Volk Even Over de grens bij Alstatte zijn gronden ontdekt, waarin overvloedig ijzererts voorkomt. Een gezelschap dat de plaats bezocht, had ruimschoots gelegenheid op meer dan één plaats de ruwe ijzerets in massa te zien. Zouden die lagen zich niet verder uitstrekken op Nederlandsch grond gebied. Licht in een postdiefstal gebracht door een hond. Men meldt uit Kortgene aan de N. R. Ct. Zondag jl. is door een houd, die veel jacht op ratten maakt, uit een sloot achter den molen in deze gemeente een blikken doos te voorschijn gebracht, bevattende 3 s centen en eenige ongebruikte briefkaar ten. Bij nader onderzoek is gebleken dat het de doos is, welke in Augustus jl. op het post- .en telegraafkantoor alhier gestolen is. De ramp van Arnciuuiden. Te Wemeldinge heeft een schipper een lijk binnengebracht van een onbekend man, gekleed o a. in laarzen en oliejas. Dp een der handen staat het jaartal 1868 en een anker. Vermoedelijk is dit lijk van nog eene der in den storm van 11 Sept. jl. omge komen Arnemuidensche visschers. Osn op te frischen. Zondag-morgen sprongen de gebroeders De J. te Delft, waarvan een student aan de Polytechnische School uit aardigheid in de gracht aan de Wijnhaven, zwom men naar de achterzijde van het bureau van politie en verschaften zich door het openstaand venster toegang tot den kelder van het bureau. Kwade bedoelingen schijnen er bij dit kelderbezoek niet bestaan te hebben, al thans de politie heeft de geheele zaak als een grap opgevat. Ernstig ongeluk. Te Zandvoort is gisteten de 19 jarige V ianer die nog voor de tram wilde over- loopen, zoodanig aangereden, dat hij kort na het ongeval aan de bekomen wonden is overleden. Verdronken. Even boven Moerdijk is Maandagmiddag de visscher Van der Sluis, door een ruk wind overboord geslagen en jammerlijk verdronken. Dinsdagmorgen is zijn lijk op gehaald. Een Klompen-quaestie. Men schrijft uit Sliedrecht aan de N. Cf De volgende school-quaestie, die heel wat gemoederen in beweging gebracht heeft en vooral in onderwijzerskringen veel belangstelling gewekt heeft, heeft zich hier voorgedaan. Bij het in gebruik nemen van de nieuwe school III voerde het hoofd als maatregel vau orde in, dat de kinderen, voordat zij de trap opgingen, die naar de bovenlokalen voerde, de klom pen moesten uittrekken. Deze maatregel verwekte bij de ouders van klumpendra- gende kinderen nog al ontevredenheid. Zij vonden het onbillijk dat hun kinderen op de kousen moesten gaan, waar anderen met beslijkte laarzen gingen. Over den genoemden maatregel is heel wat te doen geweest. O. de Buer o. a. zond ziju kin deren naar school met den uitdrukkel ijken last de klompen aan te houden, doch het hoofd gaf hun met de klompen aan geen toegang. De B. wendde zich tot den Raad met het verzoek het daarheen te leiden, dat de maatregel zou worden ingetrokken. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan adressant te kennen te geven, dat geen termen tot tusschenkomst beston den. Intusschen ging De B. voort zijn kindereu naar school te zenden, doch steeds met hetzelfde resultaat. Verleden week stond hij terecht wegens overtreding der L eerplicht wet. Ofschoon beklaagde aanvoerde zijn kinderen wel naar school te hebben gezonden, maar dat dezen door het hoofd der school de toe gang geweigerd was, hoorde hij 2 maal f 1 boete ot 2 maal 1 d. hechtenis tegen zich eischen. De kantonrechter sprak hem vrij. Overreden. Te Nunen is de 17-jarige A. Verhulst door de stoomtram overreden en gedood. Het ongeluk is aan eigen onvoorzich tigheid te wijten geweest, doordat Verhulst van de tram sprong terwijl deze in vollen gang was. Noodlottige brand Zaterdagnacht is te Tjuchem (gemeente Slochterenj de boerderij van den heer M. Nieuwold afgebrand. De brand ontstond in de bijschuur, waarin stroopakken waren geborgen. Alles wat in de schuren was, is verbrand, met uitzondering van slechts De echlgenoote van uen die sedert enkele dagen ongesteld was, en die, toen de brand werd ontdekt, naar een naburige behuizing werd overgebracht, is helaas aan de gevolgen van den schrik overleden. Van ziju vrienden moet men het hebben. Drie Duitsche glasblazers uit Aussig kwamen Maandag uit Londen te Rotterdam aan met het voornemen verder naar Dus- seldoif te reizen, waar zij werk zouden bekomen. Aan het Maasstation kreeg een hunner, de 22-jarige H. R., van ieder 5 mark om al vast biljetten naar Emmerik te nemen. Zij zouden zoolang buiten het sta tion wachten. Het duurde een paar uren voor zij er toe overgingen naar hun ka meraad om te zien, en toen bleek, dat deze allang verdwenen Was, medenemende hun markstukken. 20e eeuwsche journalistiek. Vrijdagmorgen werd te Axel omstreeks halftien, dus nog vóór de opening der Provinciale Staten te Middelburg, aan de abonné's van een katholiek orgaan een bulletin bezorgd naar de »Midd. Ct.-c vertelt waarin de benoeming van den heer P. J. Fruytier tot lid van Gedepu teerde Staten van Zeeland werd bekend gemaakt Nog een lotiugsvariuin. De- »Tel. schrijft Een inwoner van Nederlandsch Overslag (eene grensgemeente in Zeeuw sch-Vlaande ren) staat voor een geval van bijzonderen aard. Bij de loting voor de Nationale Militie te Axel trok zijn zoon een dienst plichtig nummer en moest dus het volgend jaar onder de wapenen komen. De man heeft echter tot voor eenige jaren op Belgisch Overslag gewoond, zoodat toen zijn kinderen in België dienstplichtig waren waar nog een ander zijner zoons onder de wapens is. Aanstaand jaar dient alzoo een zoon hier te lande en een in België. Als er nu eens oorlog kwam Moord te Brussel, In de Rue du Vautour heeit zich een drama afgespeeld, waarvan de oorzaak gezocht moet worden in den hartstocht voor het spel bij wedrennen. Een kleermaker, Louis van Hoorde, veertig jaar oud, vroeg aan zijn vrouw Ca therine Claezs om geld toen dit geweigerd werd heeft de man zijn vrouw met een dolk letterlijk in stukken gesneden. De dood trad natuurlijk onmiddellijk in. De moordenaar is voortvluchtig. Postdiefstal Opsporing wordt verzocht van een brief

Maas- en Scheldebode | 1903 | | pagina 4