2 Achttieiïht de ontvan§8t van eeDe sroote ver voor de Xuidliollandsche en Zeeuw^che Eilanden. Uitslag Luting Mat. Militie. Yrijdag 30 October 1903. Orgaan Antirevolutionair KKEN, B U IJ S S E. T. BOEKHOVEN. Rimlermanteltjes, JES, - KAPJES, - BOA'S, Doeken, Mantels, ji, Jekkers, 1IJE. IN HOC SIGN O VINCES uitgever: Alle stukken voor de Hedacfie bestemd, Advertentiési en verdere Administratie traieeo toe Ie zenden aaei den Uitgever. 6 L Braber 8 L Vroegindeweij 9 Leendert Holleman 11 Plaatselijk, ileuws, Uw Dw. Dienaar, Deze Courant verschijnt eiken Yrijdag. AbOiaemeutsprijs per drie maanden franco per post 50 Cent. Amerika bij vooruitbetaling f 3,50 per jaar. Afzonderlijke nummert 5 Cent. liumh 'i»1 in i bhbi wiin i iiusmo—int— Advertentiën 10 cent per regel en 3/2 maal. Reclames 20 per regel. Boekaankondiging 5 Cent per regel en maal. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 50 Cent pei plaatsing. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte dia zij beslaa Advert mtiën worden ingewacht tot Donderdagmorgen 10 uur. Soiiuuelsdijk. brd. 22 Hendrik Jacob van Aalst. 13 Jan van Antwerpen. 15 Anthonie van den Berg. 16 Pieter Breur. 4 Jacob Cornelis| Buurveid. gebr. 3 Franciscus Adrianus Buijs. 1 Pieter Groenendijk. 14 Dingeman Hoogmoed. 19 Jan de Keizer. brd. 21 Johannes van Lente. 23 Aart Mulder. 11 Laurus van Rikxoort. brd. 20 Bernard us Jacobus Scheek. 17 Adrianus Jan Schilperoord. brd. 42 Krijn Hendrik Schippers. brd. 7 Johannes Snoep. in dienst. 25 Jan Troost. 6 Marinus van der Veer. brd. 24 Leenderl Verbiest. 10 Cornel is van Vliet. 2 Jacobus de Vries. 18 Cornelis Vroegindeweij Kz. 5 Jacob Vroegindeweij Jz. 8 Leendert Wielaard. 9 Leendert Wielhouwer. Middelharnis. 26 Frans Albregts. 1 Leendert de Bloeme. 28 Leendert Boon. gebr. 27 Arij Willem Bouman. 5 Anthonie den Braber. 11 Gerrit van Dongen. 6 Jacob van Gelder. 9 Krijn van Gelder. 4 Simon Bastiaan Groen. 23 Leendert van Heemst. 17 Hubrecht van den Hoek. 19 Wilhelmus Huizer. 24 Anth. Marinus Huijsmans. gebr. 3 Tjitse Jongsma. brd, 21 Mattheus Kabos. 25 Hendrik Kattestaart. 32 Simon Koote. brd. 13 Arend Krijtenberg. 22 Arij Langbroek. 33 Lambertus Meijer. 20 Willem van den Nieuwendijk. 37 Hendrik Oosterling. 16 Jan Peeman. 29 Pieter Peeman. 8 Arend van Prooijen. 10 Johannes van der Put. 7 Cornelis Rietmulder. in dienst. 14 Machiel de Ruiter. 36 Abraham Sprong. gebr. 18 Jan Johannes van Straten. 34 Marinus Taaie. 31 Johannis Tij 30 Christiaan 12 Jan Viskil. 15 Klaas Vroegindewij. 85 Cornelis Westdijk. 2 Ferdinand van Zetten. Stad aan 't Haringvliet. 8 A Arensman brd. 1 J Arensman brd. 7 J van Biert 5 A Braber 9 M Braber 4 W Kardux 10 A Keijzer 11 J Maliepaard 2 W van Sprang Den Bommel. 16 Pieter Bakelaar 2 Karei Beijer 7 Adrianus Bogerman 11 Adriaan Geelhoed 17 Cornelis van Gelder gebr. 13 Andries van 't Hof gebr. gebr. 14 Anthonius Jansen gebr. 5 Marinus Koert 18 Petrus Legierse 15 Willem Cornelis Luijendijk 8 Johannes van der Made 1 Leendert Meijer 10 Jan du Pree 3 Jan Reinhout 4 Johannes Peters Segers gebr. 12 Cornelis Pieter van der Sluijs 6 Matthijs Stam 19 Petrus Terhoeve Ooltgensplaat. 24 Cornelis van de Cappelle 3 Franciscus van de Cappelle 5 Willem Groenendijk 4 Johannis van Hassent brd. 18 Willem Cornelis van Hattem 7 Floris Hers 27 Jan Hokke 23 Cornelis Hotting 28 Willem Huijer 12 Petrus Anthonij Jansen 21 Willem Cornelis van Kempen 2 Jacob Kieviet brd. 19 Dirk Konings 14 Gerrit Pieter Mijs 8 Teun is van Nieuwaal 15 Govert van Nimwegen 20 Johannes Osseweijer 25 Johannis van Uxel 17 Jacob Pieterse 26 Leendert van Putten 16 Simon van Putten 1 Martinus Remus 13 Josephus Rommelse brd. 11 Pieter Troost 22 IJsebrand Troost brd. 10 Simon van Veen 6 Teunis Hugo van der Veer 9 Corn. Ger. Michael Vermaat gebr, Nieuwe Tonge— Ilerkingeu. niewe tonge. 2 Arie van Alphen Cz 7 Jacobus van Alphen Jz brd. 3 Wouter Bezemer 8 Jacob Johannis Notenboom Mz 10 Izaak van Zielst Lz 11 Valentinus van Zielst Ez herringen. 5 Willem Gebuis 4 Adrianus Jan- Peekstok 6 Lambrecht Riedijk 9 Aren Speelman lich.gebr. I Matthijs van Wageningen Oude Tonge. 19 W van Beers 12 M van den Berge brd, 3 J Bouwens brd. 24 J M Buijs 14 H Duim 15 C Goemaat te klein 17 J Hartman 8 J Jansen 9 C van Kempen II H de Lint 18 M Luiendijk brd. 7 P C van Markensteijn brd. 6 W Munters 16 G van Noord 21 H van Noord 20 R Pollemans 10 B Stoop tweelingbr. 1 J Stoop 9 5 Th Stoop 2 M P Vreeswijk 4 J A Waare 13 A P de Weerd brd. 23 J Westdijk 22 L B Zweerus gebr. Dirksland. 18 Adrianus Ardon J Leendert Bosschieter 9 Stoffel Brooshoofd 7 Gerrit Engelbertus van Dalen 15 Jan Geldhof 2 Cornelis Gestel 17 Jacob de Graaff 6 Dingeman Hagens 8 Jacob van 't Hof 13 Jan den Hollander 14 Simon Maasdam 12 Cornelis Melissant 23 Marinus Nagtegaal 16 Adrianus Overbeeke 3 Cornelis Pape 22 Simon van Poortvliet 21 Cornelis du Pree Laurens de Roon Marinus Slis 19 Leendert Stolk 20 Jan Leendert Visser 10 Cornelis Witvliet Hugo Witvliet brd. brd. in dienst, in dienst, gebr. 5 4 brd. gebr. Melissant. 1 Krijn de Bonte, 10 Marinus Bruggeman 7 Hendrik Doorn 12 Johannes Jacob Hameter 11 Hendrik Kieviet gebr. 8 Dominicus Mijnders gebr. 6 Jacob Nagtegaal 14 Johannes Pieter Neels 13 Johannes Noord ijk 4 Leendert van Oudenaren 9 Huibertus O ver weel 5 Marinus Willem Struik 2 Leendert Engel van Vliet 3 Daniël Zorge Stellendam. 9 Izaak van den Boogert 2 Pieter Brinkman 3 Bastiaan van Drongelen brd. 10 Cornelis Grootenboer 8 Dirk Human 7 Jan de Later 11 Pieter van Lenten 5 Jan Meerman 4 Jasper van den Nieuwendijk 1 Aren van Oostenbrugge 6 Leendert Spuij lich.gebr. Goedereede. 2 Johannes Bruggeman gebr. 3 Pieter van Erkelen gebr. 5 Johannes van Gelder gebr. 9 Hendrikus Hoogmoed 6 Jan Krijger gebr. 1 Johannes Lodder 10 Jan 't Mannetje 12 Krijn de Ronde 4 Adr. Hendr. v. Schouwen brd. 8 Pieter Struijk brd. 11 Jacob van Tigchelen 7 Nicolaas Troost Ouddorp. 24 Klaas Akershoek Cz 14 Kommer Akershoek Wz 17 Adrianus Bakelaar (in Amerika) 15 Human Bosland Pz (brd) 2 Jan Bosland Jacz 8 Pieter Breen Tz 13 Jacob Goemaat 4 Pieter Heerschap 1 Mozqs Hoek Abrz (brd) 20 Johannes Klepper 5 Maarten van der Klooster 25 Jacobus Johannes Maks (gebr) 21 Klaas Mastenbroek Wz 3 Thijs de Mooij (gebr) 9 Pieter Sandifort Cz 12 Aren Sperling 16 Jacob van Spiunder Bastz 18 Aren van Splunter Az(gebr) 10 Adrianus Tanis Kz 22 Cornelis Tanis Cz 23 Cornelis Tanis Tz 6 Klaas Tanis Kz 19 Teunis Tanis N.J.Ez 11 Jacob van der Wende Krz 7 Cornelis Westdijk Bfilniieiiland. Verkiezing Rotterdam V. De Minister van Binnenlandsche Zaken, overwegende, dat de heer Mr. E. E. van Raalte heeft opgehouden lid te zijn van de Tweede Kamer der Staten Generaal, en dat mitsdien eene verkiezing voor lid van die Kamer moet plaats hebben in het kiesdistrict Rotterdam V, heeft bepaald dat die verkiezing zal plaats hebben op Dins dag 3 November de stemming, zoo noodig op Dinsdag io November en de herstem ming, zoo noodig op Dinsdag 17 Novem ber e.k. Groningsche A. R. Partijdag. Op den partijdag te Groningen, die me dio November zal gehouden worden zal Prof. Biesterveld van Amsterdam spreken over De sociale beweging van onzen tijd en roeping der Antirev. Partijde heer Mr. P. A. Diepenhorst van Amsterdam, overDe strijd tegen het hedendaagsch socialisme en Ds. G. Wisse Jr. van Leiden overIn den strijd om het beginsel. Sommelsdijk. Door den jachtop ziener C. van Rossum is verleden week Woensdag proces-verbaal op gemaakt tegen K. V. i. d. W. wegens jachtovertreding en door de Rijkspo litie en denzelfden jachtopziener j.l. Zondag voor hetzelfde feit tegen J. de V. en J. V. i. d. W. De rekening dezer Gemeente over het dienstjaar 1902 is goedge keurd van Ged. Staten terug ontvan gen. De suppletoire kohieren der Hoofdelijken Omslag en belasting op de Honden dienst 1903, liggen vanaf 26 Oct. 1903 tót 26 Maart 1904 voor een ieder ter inzage. Middelharnis. De oudste ingezetene dezer gemeente de heer C. van Wijk vierde jl. Donderdag zijn 92sten ver jaardag. Aangesteld tot onbezoldigd rijks veldwachter Jaspert van den Hoek al hier. Zondig viel het 6 jarig zoontje van G. Z. in de kaai doch werd ge lukkig gered door J. Witvliet die het genoegen had hem te redden. Tijdens de lootdag hadden hier en daar in onze gemeente botsingen plaats tusschen visschers en arbeiders, die de politie weer veel werk bezorgde. Wanneer zal toch die vete eens wor den opgelost? Den Bommel. De heer Johs. Mijs Dz., heeft zijne benoeming tot lid van den Gemeenteraad aangenomen. Tot Onderwijzeres in de hand werken bij het herhalingsonder wijs is benoemd Mej. A. Altona. Door het breken der ladder viel de metselaarsknecht J. de G. van een aanzienlijke hoogte, waarbij hij eenige lichte kwetsuren bekwam. Hetherhalingsonderwijs zal alhier aanvangen 1 Nov. Voor dit onderwijs hebben zich aangemeld 9 meisjes en 7 jongens. De werkman M. W., bezig zijnde suikerpeëen te laden, had bet ongeluk te water te vallen. Zonder letsel werd hij spoedig weder op het droge ge bracht. Schipper Winkelhuizen van Lage Zwaluwe, geladen met zand, nad het ongeluk met zijn schip op den Oost berm te varen. Na 7 uren gezeten te hebben, kwam hij zonder averij vlot. Ooltgeiisplaat, 23 Oct. Onder veel toeschouwers werd hedenmorgen de eerste steen gelegd van de te bouwen Chr. School alhier door den WelEd. geschiedenis niet verwrongen Heer H. Ch; Vegtel van 's Gravenhage. Na door den Voorz. der School- vereen. te zijn ingeleid, sprak ZEd. in 't kort liet volgende Nadat ZEd. betuigt had dat het hem een waar genoegen was geweest uit- genoodigd te worden om van deze school de eerste steen te leggen, had hij dan ook aan deze uitnoodiging gevolg gegeven. Spreker stond stil bij het verleden en gaf een overzicht over de worstelingen en strijd in vroegere toestanden, doch hoe ook onder dien strijd vele overwinningen en uitred dingen waren geweest en hoe ook thans het heden stemt tot groote dank baarheid, zulks met feiten aantoonende. Hoe hoog noodig is het dan ook, dat het opkomend geslacht gewezen wordt op den strijd onzer vaderen. Het moet ons echter niet verwonderen, dat ook wij in dezen weg tegenwerking ont moeten. Immers, was Christus niet zelf een steen des aanstoots? Evenwel is op alle werk, in Zijn Naam onder nomen, van toepasing Ps. 118: 11: »De steen die door de tempelbouwers« enz. Na een overzicht gegeven te hebben van den sland van het Chr. onderwijs en de meer gunstige voorwaarden waarin het thans verkeert, sprak de heer Vegtel over de groote beteekenis van een school waar de jongeren tot christelijke deugden kan opgeleid wor den niet buiten Christus om, waarde christelijke zedeleer gehandhaafd blijft en de behoelt te worden. Spr. achtte liet een voorrecht voor de jeugd dat hun oogen geopend zouden worden voor de wonderen onzer landsgeschiedenis, daarvoor dat in de lotgevallen van ons Vaderland de kracht der toezegging: »Die Mij eeren, zal Ik eeren« geopenbaard wordt. Ten slotte wenschte Spr. Ooltgens- plaat en geheel Flakkee geluk met de oprichting dezer school en sprak de hoop uit, dat ze een bron moge wor den van rijken zegen. Namens het Bestuur en de Vereen, werd ZEd. hartelijk dank gezegd voor zijn hulp ook op linanciëel gebied aan deze school betoond door den WelEerw. heer Ds. Dekker, waarna ZEerw. nog een enkel woord sprak en wel, hoe ook deze steenlegging herinnert aan den steen door Samuel gelegd. Het is een steen die getuigt van Gods hulpe. Ebenhaëzer »tot hiertoe heelt ons de Heere geholpen®. Hij stemt ons tot blijdschap, maar voorzeker ook tot vertrouwen voor de toekomst. Deze steen herinnert ook aan een anderen steen zooals de heer Vegtel ook gezegd had, waarvan in de schrift gesproken wordt n.l. in Spr. 118. Door de bouwlieden verworpen, maar door God tot een hoofd des hoeks gesteld. Het is noodzakelijk dat op deze hoeksteen gebouwd worde: le. Om de stroom van ongeloof en revolutie te keeren. De noodzakelijk heid van het keeren dier stroom bleek wel uit de gebeurtenissen in dit ver- loopen voorjaar toen socialisme en anarchisme uit hun verschansingen in hun ware gedaante zich vertoonden. 2e. Met het oog op onze eeuwige behoeften. Immers onze kleinen hebben ook een ziel te verliezen en daaraan moet gearbeid worden. De geloovige als geestelijke steenen vormen te zamen het geestelijk gebouw, welks kunste naar en bouwmeester God is. Met een drang op de harten der ouders

Maas- en Scheldebode | 1903 | | pagina 3