B IJ VOEGSEL AA Jl Vrijdag 16 October 1903. No. 939. PRIJSRAADSEL BEHOORENDE BIJ J- van Messel, Botterdam. IN HOC SIGNO 7JKSES Officieel toedeel te. Loting voor de Militie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Ooltgensplaat maken bekend ie dat de loting van bon, die voor den len Septem ber van dat jaar voor de lichting van het volgend jaar in deze gemeente voor de militie zijn inge schreven, zal gosohiedon te Dirksland op Dinsdag den 27 Ootober i903, dea voormiddaga te i0,45 uren. '2e. dat op Woensdag den 28 Ootobor i903 des voormiddaga ten iO nre ter Gemeente-Se cretarie bij den Burgemeester door of vanwege de lotelingen, die meenen recht te hebben op vrijstelling wegens broederdienst ol' wegens ver moedelijke aanwijzing tot den dienst van een of meer hunne in het «.elfde jaar geboren broeders het vereischte getuigsohriit kan worden aange vraagd. 3e. da' de lotelingen die vrijstelling wegens eigen militairen dienst of die van een broeder ot van broeders de noodige bewijsstukken zoo deze niet reeds onder den Burgemeester berusten, bij deze ter Gemeentesecretarie kunnen inleveren, tenminste tien dagen voor de dag waarop de zitting vau den Militieraad wordt geopend en alzoo voor den 4en Decomber i903.Yoorts wor den de belanghebbenden er uitdrukkelijk op ge wezen dat om vrijstelling wegens eigen militairen dionst of dien van broeders t# verkrijgen, moet worden overgelegd «en paspoort of ander bewijs van ontslag of een uittreksel van het Stamboek of een bewijs van werkelijken dienst dat ter bekomiug van vrijstelling wegens broederdienst bovendien moet worden overgelegd en getuig schrift van den Burgemeester, waaruit het getal zonen tot het gezin behoorende blijkt en dat de opgave van eene rede van vrijstelling bij de loting hem, die vrijgesteld wenseht te worden niet ontslaat van de vernliohting om bij den Militieraad de reden van vrijstelling in te brengen, hetgeen in elk geval bij dat oolUge moet worden gedaan op het daarvoor bestemde tijdstip, hetwelk bij openbare kennisgeving nader zal worden bekend gemaakt. Gedaan voor de tweede maal te OoltgenBplaat, den iO October 1903. De Secretaris, De Burgemeester, JOH. VAN PUTTEN. P. VAN WEEL. N.B. Volgens art. 31 der Militiewet l90l Staatsblad No. 2l2 van i90i trekken de inge- Bohrevenen in alphabetische op te roepen zelve hnnno nommers. Voor hen die niet zijn opgeko men ot hoe zeer opgekomen buiten staat of onwillig is, zelf zijn nommer te trekken, kan dit geschieden door zijn vader, moeder, voogd, of curator. Zoo ook deze niet is opgekomen, geeohiedt het trekken door den Burgemeester ot lid van den Raad der Gemeente waar de lote- ling is ingesohreven. Bezwuren tegen de wijze waarop de loting is geschiedt kunnen bij onge- zegelden tegen bewijs van ontvangst bij den Burgemeester in te leveren en van Ged. Staten gericht verzoekschrift, gedurende vijf dagen te rekenen van den dag waarop de loting heeft plaats gehad, worden ingebracht door belang hebbende lotelingen of door hun vader, moeder, voogd, of ourator. Deze kunnen van de uit spraak van dat College gedurende vijf dagen te rekenen van den dag waarop zij ter kennis van belanghebbenden is gebracht bij de Konin gin in beroep komen bij ongezegeld ongefran- keerd rechtstreeks aan Hare Majesteit in te zenden verzoekschrift. Binnenland. A. R. Partijdag i» 't Sticht. Vanwege het Utrechtsche Prov. Comité van antirev. kiesvereenigingen zal D. V. op 4 November e,k. te Utrecht een antirev. partijdag worden gehouden. Als sprekers zullen optreden Prof. Mr. D. P. D. Fabius van Amsterdam, Mr. A. de Jong van Rotterdam en Ds. L. Adriaanse van Zeist Prof. Fabius zal spreken over de School- quaestie, Mr. De Jong over een vraagstuk van socialen aard, terwijl Ds. Adriaanse zal spreken over een koloniaal onderwerp. A. R. Partijdag in Groningen. Men schrijft ons uit Groningen Thans kunnen wij mededeelen, dat op den Antirevolutionairen Partijdag in deze provincie, op Donderdag 3 December te houden, als sprekers zullen optreden Prof. P. Biesterveld van Amsterdam, Ds. G. Wis se Jr. van Leiden en Mr. P. A. Diepen horst van Amsterdam, Over de te behan delen onderwerpen wordt nog gecorrespon deerd. Beruchte „Christelijk." In het Hbl. komt een beschouwing voor over de uitsluiting te Borne, waarin aan het adres van de arbeiders aldaar het vol gende wordt gezegd: Allereerst een woord van hulde, warme hulde aan de arbeiders en arbeidsters, die zich niet alleen zoo rustig en kalm als men maar wenschen kan, gedragen hebben het was haast stiller op straat dan anders maar ook waardig heb ben gestreden, met zooveel eensgezind heid en toewijding als slechts weinigen hadden verwacht. Op de vergaderingen hoorde men wel eens een bitter, nooit een hatelijk, gemeen woord over de firma, eveneens in gesprekken met arbei ders. Het zou werkelijk niet kwaad zijn, als men zich elders Borne hierin tot voorbeeld nam. Hier ten minste is er in het beruchte 2-christeIijk« iets chris telijks geweest. Als in dezen laatsten zin iets te lezen is, dan wel een zekere bitterheid en spijt, dat de schrijver zich gedwongen ziet hulde te brengen aan christelijke werklieden en hun leiders. Nu, we kunnen die bitterheid gemakke lijk vergevende houding der arbeiders verschijnt daardoor in nóg gunstiger licht. Onze lezers weten het toch, dat van chris telijke arbeiders geen ander optreden kon worden verwacht. Prov.-Staten. Te Hulst zijn officieel candidaat gesteld voor een lid van de Prov. St. van Zeeland Mr. F. C. van Deinse (lib.), C. Dierick, burgemeester van Koewacht (kath.), die zich had teruggetrokken, P. Dregmans (anti-rev.) en J. van Waasberghe (kath.) Stemming 20 dezer. Plaatsclüh lieuws, Sommelsdijk. Door de rijkspolitie is tegen G. v d. N. wonende te Rotterdam, W. v. d. N. en K. V. visschers te Mid- delharnis proces-verbaal opgemaakt wegens burengerucht. Onder overlegging der vaccinebewij- zen kunnen kinderen, die den leeftijd van 6 jaar bereikt hebben of dien binnen 6 maanden na den dag der toelating bereiken toegang verleend worden tot de Openbare Lagere School alhier. De tijd van inleve ring der bewijzen is bepaald van 15 tot 25 Oct. a.s., terwijl den dag der toelating is bepaald op 2 November a.s. Door Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente is aan N. Heintjes, bier huishouder, vergunning verleend tot vefttoop van sterken drank in het klein. De Burgemeester brengt ten kennis dat tegen Vrijdag 16 Oct. a.s. des avonds 7 uur vergadering van den Raad zal ge houden worden. Zondag jl. kwam de heer D. uit Middelharnis met zijn zoontje, beiden ge zeten op een fiets terecht in een met water gevulden sloot. Door spoedige hulp werden zij op het droge gebracht en met de schrik en een nat pak per rijtuig huiswaarts ge bracht. Middelharnis. Aan den Milicien ver lofganger dezer gemeente F. van der Schenk is een som toegekend van f 12.50 als scha deloosstelling voor zijn verblijf onder de wapenen. Bij Kon. besluit van 12 Sept. jl. is is aan deze gemeente een subsidie ver leend in de kosten van het Lager Onder wijs ten bedrage van f 5000. Tegen 1 December a.s. is eervol ontslag aangevraagd door den heer A. S. Moerman als onderwijzer aan de Openba re jongensschool alhier. Zaterdagavond ongeveer half tien kwamen de eerste beginselen van de hier sinds jaren bestaande veete tusschen de visschers- en arbeidersjongen tot uitwerking. De politie maakte tijdig daaraan nog een einde. Scheen het aanvankelijk, dat het verder dien avond rustig zou blijven, en zich niet, zooals' altijd, die beginselen der kleinen zich zouden uitbreiden tot de groo teren, helaas 't mocht zoo niet zijn. In het middernachtelijk uur had nog eene botsing plaats op het Zandpad alhier waarbij zekere M. v. d. S. uit Sommelsdijk een paar mes- wonden werden toegebracht. Dientengevolge is proces-verbaal opgemaakt tegen S. K. uit Sommelsdijk en G. v. d. N. uit Rot terdam. Laten we hopen, dat die nare ge woonte zich tot hiertoe bepaald, en onze jongens alzoo, zij het dan geleidelijk, van die verouderde vechtkwaal genezen mogen worden. Stad aan 't Haringvliet. Onze nieuwe Burgemeester de WelEd. Heer J. C. Sterk zal deze week zijne intrede in onze ge meente doen. Door de gezondheidscommissie zijn deze week hier eenige slooten en vuilnis- putten geïnspecteerd met het oog op de hier bestaande typhusgevallen. Het Bestuur van den polder Nieuwe Stad maakt bekend, dat op 3 November a.s. schouw zal worden gedreven over damen, slooten, zijlen, enz. Den Bommel. De heer A. Borgdorff J.Cz. heeft 15 dezer vanaf de Hoek van Holland de reis aanvaard naar Transvaal. Ooltgensplaat, 14 Oct. Hedenmiddag gleed het paard van den landbouwer L. Korteweg_ van de brug voor de wagenma kerij van M. v. O. achteruit de achterweg- sloot in. Met veel moeite gelukte het met touwen het paard zonder eenig letsel op het droge te krijgen. Naar men verneemt zal den 27 October a.s de eerste steen gelegd worden van de Christelijke school alhier door ons geacht lid van de Prov. Staten, dhr. H. Ch. Vegtel, bij welke gelegenheid Z.Ed. ook een woord zal spreken. Ook hier stelt men ernstige pogingen in het werk tot de oprichting van eene afdeeling van het Groene Kruis. 13 Oct. Terwijl de bij Z. O. inwo nende vrouw L. S. nog even voor een aankomende wagen de Molendijk over wilde steken, schoen zij daar niet vlug genoeg voor te zijn, althans zij werd door het paard omgeslagen en kwam onder de wagen terecht. Bewusteloos werd zij opgenomen, maar bleek dat zij gelukkig geen verdere letselen had bekomen. Oude Tonge. Het door de schippers alhier aangekochte paard, tenbehoeve van het uitbrengen van schepen, is Woensdag 7 October 1.1. bij het verrichten dier werk zaamheden verdronken. De berijder J. J. de Jong, werd met moeite gered door A. J. Kerpel en P. Bezemer, die aldaar in de nabijheid waren. Toen Maandagmorgen J. Zweeres, met zijn vaartuig beladen met suikerbieten de haven verliet, had hij het ongeluk over boord te vallen en zou zeker zijn verdron ken, wanneer W. M. de Korte niet in de nabijheid was geweest, die hem bewuste loos aan boord van zijn vaartuig bracht. Het hérhalingsonderwijs zal in deze gemeente aanvangen 2 November a.s. Hiervoor hebben zich 22 leerlingen aan gemeld. Woensdag j 1. zijn door B. en W. de boeken én kas van de gemeenteont vanger opgenomen, en is gebleken dat het saldo in kas bedroeg f 1070,35. Dinsdag 13 October j.l. herdachten Cornelis Esser en Hendrica Legierse, den dag waarop zij voor 55 jaren door den echt werden verbonden. Enkele ingezetenen, hebben hun eene geldelijke gilt toegekend tot het aankoopen van winterprovisie, Meuwe Tonge. Wegens het kleine aan tal lotelingen alhier moet Nieuwe Tonge met Herkiugen gelijk loten. De alhier woon achtig zijnde Anthonie Nuchteren moest om- rede zijn ouders in Rotterdam wonen, ook aldaar loten en trok No 1187. Alhoewel het een hoog nummer is, is hij er toch diep ingeloot. Vrijdag 16 Oct. hoopt onze oudste ingezetene Arie va» Alphen zijn twee en negentigste verjaardag te vieren. Hij is nog in het volle bezit van zijn zintuigen, en leest nog dikwijls zonder bril. Dirksland. Zondag had een meisje van S. Pape het ongeluk om in de kerkgracht te vallen daar het kind reeds zinkende was, was S. Tamboer verplicht het nate sprin gen. daar zij anders zeker verdronken zou hebben. Een jongentje van C. M. Grevenstuk, had terwijl hij uit school kwam, het on geluk om te vallen, waarbij hij zijn pols brak. Tot onderwijzer aan de Chr. School alhier is benoemd den Heer L. Boomsma van Sneek, welke die benoeming heeft aan genomen, en 1 Nov. in functie hoopt te treden. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft den Raad dezer gemeente, in overleg met het Kerkbestuur besloten, de groote klok in den toren, die men in geen jaren heeft kunnen gebruiken, te doen vervangen door eene andere. Dit besluit zal zeker verreweg door de meerderheid der inwoners met vreugde begroet worden. De collecte voor Trouw aan Koning en Vaderland zal hier plaats hebben op Vrijdag 16 Oct. a.s, Herkingen. De miliicien-korperaal B. Noordijk, lichting 1903, is dezer dagen met verlof huiswaarts gekeerd en zal den 12 Maart 1904 voor den tijd van 4 maanden zich weder onder de wapenen moeten begeven. Metissant. Bij beschikking van den Heer Minister van Oorlog is aan de echt- genoote van den milicien-verlofganger Johannes Hameete eene vergoeding van f 18 toegekend voor het tijdvak, dat haar man voor herhalingsoefeningen onder de wapenen is geweest. A. s. Vrijdag zal bij de ingezetenen dezer gemeente eene collecte worden ge houden voor de vereeniging Trouw aan Koning en Vaderland.* Stellendam. Bij het Gemeente Bestuur zijn tegeu den aan te leggen steiger in de haven alhier, drie bezwaarschriften in gekomen n m. ie. van den Raad dezer gemeente2e. van het Bestuur der Gene rale Dijkagie van Stellendam 3 e. van een plm. 60 tal visschers alhier, welke be zwaarschriften aan den heer Commissaris der Koningin in deze provincie zullen worden toegezonden. Aan den buitendijk van den polder »Nieuw Stellendam* werd Zaterdag door J. Klink een zeehond gevonden en door hem opgezonden naar Ouddorp waar het dier de pooten werden afgehakt. De aanbrenger ontvangt een premie van f 2,50. Door den Burgemeester dezer ge meente is ter kennis van belanghebbenden gebracht dat de toelating van leerlingen op de Openbare School alhier zal plaats hebben op Vrijdag 30 Oct. a.s. des vm. ten elf ure. Zij die daaraan wenschen deel te nemen gelieven zich voor dien tijd aan te melden bij het hoofd der School, Goedereede. In de woning No 171a, alwaar »febris typhoïdea* heerschend was, is deze besmettelijke ziekte geweken ver klaard en het kenteeken van de woning verwijderd.Thans is nog slechts één per soon aan deze ziekte lijdende. Ter benoeming van eene onderwij zeres aan de O. L. S. alhier zijn op de voordracht geplaatstMej. M. Roetman te Sliedrecht, Mej. J. Snijder te Nieuw-Helvoet en Mej. M. van Dam te Renswoude. Ouddorp. De gemeente rekening over 1.902 sluitende met een nadeelig saldo van f 38,73s is door heeren Ged. Staten goed gekeurd. Spijkenisse. Bij Kon. besluit is ten aanzien van de bij Kon. besluit van 26 Nov. 1902 (Staatsbl. no 202) ingestelde plaatselijke commissie, welke haar zetel heeft in de gemeente Spijkenisse, met in gang van 15 October 1903 op hun ver zoek eervol ontslag verleend aan W. van der Linden Cz. als voorzitter van voor noemde commissie en aan C. van Halst als plaatsvervangend voorzitter, en zijn be noemd tot voorzitter van bovenvermelde commissie H. A. van Andel, predikant te Zuidland en tot plaatsvervangend voorzitter R. K. Schelling, lid van den Raad der gemeente Hekelingen. In zijne vergadering van 7 dezer benoemde de Raad dezer gemeente tot Lid van het Algemeen Burgerlijk Armbe stuur alhier A. van der Meer. Beroepen bij de Ned. Herv. Ge meente alhier de WelEerw. Heer Erdman, theol. candidaat te 's Graveuhage. Perilis. Een treurig ongeval met droe- vigen afloop had 1.1. Zaterdagmorgen hier plaats. De landman A. v. G. wilde nog vee uit de buitengorzen halen die alreeds half onder water stond, zijn knecht die bij hem was zou hem even verlaten om in de naburige Laadjes wateimolen wat touwen te gaan halen, terwijl v. G. met de paar den het water dat sterk wassende was inging. Bij de terugkomst van de knecht vond hij de paarden grazende aan den dijk, ter wijl van zijn baas niets te zien was. Na derhand toen het dag werd was nog geen spoor van v. G. te ontdekken, en waar men zocht v. G. was nergens te vinden. De gedachten was nu algemeen dat v. G. verdronken was, helaas, ja, Maandagmor gen toen het water uit de gorzen wat afgeloopen was, vond men het ontzielde lichaam, v. G. was ongehuwd en 3 6 jaar oud, tevens een oppassend jongmensch. Barendrecht. Men schrijft onsMet blijdschap is in deze gemeente de tijding vernomen, dat het verzoek van onzen bur gemeester om drie jaar buiten de gemeente te mogen wonen door H. M. de Konin gin is^ afgewezen en dat ZEd. slechts voor een jaar dit recht verkreeg. De logica van het gedaan verzoek moest dan ook den scherpsten denker ontgaan. Waarom kan de burgemeester niet jaar lijks zijn verzoek herhalen Hoe weet hij, dat er binnen drie jaar geen geschikte woning beschikbaar komt Waarom rekent hij niet met het feit, dat. binnen het jaar een huis vrij komt, dat eigendom der ge meente is Dank aan de Regeering, die voor on ze gemeentebelangen heeft gewaakt. Hulde aan onze beide wakkere A.-R. gemeenteraadsleden J. Niemantsverdriet en B. Uijterlinde, die reeds in den Gemeen teraad door hun voorstel den rechten weg hebben gewezen. Zij hebben het succes, dat de Regeering niet het advies der negen raadsleden is gevolgd (welke 3 jaar uit woning met het gemeentebelang meenden te kunnen overeenbrengen maar dat hun oordeel door Harer Majesteits regeering als juist is erkend. Er valt hier nog menigen misstand op te ruimen. Eu vergissen wij ons niet, dan is men hier niet voornemens bij allerlei plaatselijke wanverhoudingen zich stil neer te leggen. De oplossing van ons laatste prijsraadsel was Wij ontvingen verscheidene goede oplossin gen, waaronder enkele die in próza of poezië zich hadden verklaard en hier volgen: Wie wil hier zijn geld besteden In het nieuwste magazijn, Vol van Diamant en Zilver, Goud, uurwerken, groot en klein, Wekkers zijn de allerbeste Waar geen stof m dringen kan. Zij zijn toch beslist veel beter Dan die wekker van mijn vrind, Voor zaken moest hij naar de stad. Maar o, wat schadepost was dat Zijn wekker stond op kwart voor vier, Met de boot van vijve moest hij mee, Maar o wat spijt hij kon niet mee. Verslapen had de man 't gedaan Zijn wekker die had stop gestaan. Hij vroeg mii raad, ik zei terstond: Wel man gaat maar niet verder rond, Gaat dadelijk uaar Van Messel heen, Naar Kipstraat nummer 105, Koopt daar een wekker die stofvrij Nooit staan blijft, ik verzeker 't u. Veel leven maakt hij ook daarbij Zoodat men het nooit verslapen kan, De prijs is laag, garantie vast Als steenen in een muur gepast Het diamant is zeldzaam echt De man behandelt zeer oprecht Een kind kan bij hem koopen, Het goud en zilver is ook goed, Getoetst kan het maar worden. De beste kenner heeft dat wel Al dikwijls ondervonden. De prijs ook laag, de waar solied, Waar dan nu anders henen Dan naar den heer Van Messel toe Die vriendelijk en genegen U binnenleidt in 't magazijn Vol schitterende kostbaarheden. De klokken en de regulateurs Met zeven dagen gang, Kan ik u aanbevelen hoor Met accuraten stang. De prijs is laag, de waar ook goed. Gaat alles A contant. De remontoirs de beste soort, Nog nimmer heeft men het gehoord, Voor zulke lage prijzen. Zoo kan ik u met al den ernst Op 't magazijn weer wijzen Van J. van Messel welbekend Geeft daarvan de bewijzen. Zij loopen op den duur zeer goed, Zij zijn zeer sterk, het nikkel goed Voor werkman en voor klerken Ik heb dunkt mij genoeg bewezen, In welke winkel gij moet wezen. In heel de stad kunt gij met recht Nooit beter met uw geldt terecht. Dirksland, Geld. dijk. Maatje de Jong Pd J. van Messel is het woord, Wie heeft nog niet dien naam gehoord, Spreekt men dan soms van uur of tijd. Dan is die naam bekend zeer wijd. En vraagt u dan, waar die man woont, Dan is 't dat hij te Rotterdam troont, Gaat dan maar zeker zonder abuis, Op de Kipstraat over 't Stadhuis. Ouddorp. Arjaantje Dimmetje Mierop Jobd. Het nieuwste en beste op 't gebied Van wekkers is, zooals men ziet, Verkrijgbaar bij J. van Messel, Rotterdam, Een nieuws dat ik uit de courant vernam. Beek (L.) C. Bosloper. In de Kipstraat heeft die heer Een magazijn van goud en meer, Van zilver, ja zelfs diamant, Voor dames, heeren, rijken stand. Het zijn al kostelijke zaken, Die 's menschen hart begeerlijk maken. God geef, dat die begeerte niet Ons wordt een bronwel van verdriet. Of is het niet bekend aan allen, Hoe diep de gouddorst kan vervallen? Hij biedt elk goede waren aan, Uurwerken die zeer keurig gaan En horloges stofvrij, eerste soort, Garantie geeft hij, zegt het voort! Gij vindt zijn winkel, zijn bedrijf: Over het Stadhuis 105. Oude Tonge. Kaatje de Lignie Aan al wie zichzelv', of zijn huis wil versieren Met goud, of met zilver, of met diamant, Met horloges en klokken, of met wekkers [die tieren, Die doen wij een goed adres aan de hand. Bij J. van Messel te Rotterdam, Van wien menigeen reeds iets deeg'lijks [bekwam. Bij J. van Messel, maak geen abuis Kipstraat 105 over het Stadhuis. Gun J. van Messel gerust de leverantiel Want al wat hij levert gaat onder garantie. J. van Messel, Kipstraat 105, Is vertrouwd en soliede, dat is buiten kijf. Spijkenisse. C. Barendregt. Bij J. van Messel, Kipstraat 105, tegenover [het Stadhuis, Daar is 't geen Humbug, die door breede [advertentie De klanten binnenlokt. Neen, 't is de fijne [1vaar En de bediening, vriend, die dwingt daar tot [attentie Vandaar dat groot debiet, dat blijkt hier zon neklaar, Daar glanst de diamant gelijk de morgen- [sterre, Als donk're nevel wijkt voor held'rer dageraad Daar zendt men 't zilverwerk en goud, naar [heind' en verre, Dus daar gaan koopen, vriend'k geef u mijn [beste raad. En hebt ge bijgeval 'n goed horloge noodig Of ander uurwerk? Ga, en maak dan geen [abuis Koop in dat Magazijn. Meer raad is over bodig 't Is Kipstraat 105, vlak over het Stadhuis. Spijkenisse. Pieter A. Troost. "Wie niet in 't bezit van een uurwerk is En er gaarne een wil koopen; Bij J. van Messel dat weet ik gewis, Zijn de kostbaarheden met hoopen, Goede kwaliteit, concurreerende prijs, Daarvan kan ik leveren een klaar bewijs. Den Bommel. D. Brijs. J. van Messel, Rotterdam, Is de man met groot klanditie, Een magazijn met goud en diamant, Een stofvrije wekker met garantie, Gij die 's morgens slecht op kan staan, Wil naar Kipstraat 105 toegaan. Dirksland. E. Slis Pz. Mijnheer uw veelgelezen blad, Dat goed en kwaad in zich bevat Kwam na ontvangst ook mij ter hand 'k Doorzocht het toen met mijn verstand. Ook kreeg 'k het raadsel in 't gezicht Ik dacht bij mijzelf dat vindt ik ligt Aldenkend keek ik naar de muur, Mijn uurwerk wees toen juist 10 uur. 'k Dacht, zoo, mijn uurwerk gaat niet goed 'k Denk dat ik naar Van Messel moet, En koop daar dan een heel solied Uurwerk, dat wijst de juiste (tied) tijd, Want vrienden, dat is toch de man Waar men het voordeeligst koopen kan. En daar de hoofdprijs nu gewis Een prachtig Wekkerklokje is, Zal ik eerst probeeren of mijn rijm In dezen mij van dienst kan zijn. Is dit zoo niet en ben ik mis, Dan denk ik dat het beste is, Dat ik naar J. van Messel gaat, Te Rotterdam 105, Kipstraat. Wijngaarden bij Sliedrecht. J. de Jong Pz. Als gij den tijd eens juist wilt weten, Mag men nimmer Van Messel vergeten; Hij verkoopt stofvrije wekkers extra fijn. Bij J. van Messel moet men zijn. Maar, zult ge vragen, waar is zijn verblijf, Gaat dan naar Kipstraat 105. Sommelsdijk. W. Boekhoven Jr. Om een uurwerk te gaan koopen, Moet men naar de Kipstraat loopen, 't Is bij J. van Messel te Rotterdam, Waar men die verkrijgen kan. Loop nu echter niet abuis, 't Is juist over het Stadhuis. Nieuwe Tonge. C. Kieviet Mz. Wanneer men komt te Rotterdam, En iets voor weinig geld wil koopen, Behoeft men daar niet ver te loopen. Bij J. van Messel, Kipstraat 105 Kan men bekomen tot eiken prijs: Uurwerken van iedere soort Met garantie zoo 't behoort. Ook zilver, goud en diamant, Geschikt van prijs voor ied'ren stand. Sommelsdijk. C. M. van Driel. Vrienden, zoo gij slecht op kunt-staan, Dan spoedig om een wekker gegaan. Koopt er dan een, van zessen klaar, Met schriftelijke garantie voor twee jaar. Vraagt men waar men die bekomen kan, Wel, bij J. van Messel, Botterdam, Kipstraat 105, dit adres is goedkoop en vertrouwd In allerlei uurwerken, diamant zilver en goud. Nieuwe Tonge. L. Klapmuts. Laatst zat ik in de krant te lezen, En ik dacht wat zal het raadsel wezen, Het lukte mij ai heel terstond Dat ik dit moeielijk raadsel vond, En vraagt gij mij, wie is het dan Wel J. van Messel, Rotterdam. Wilt gij wekkers tegen matige prijzen Zoo kan ik u naar Kipstraat wijzen. Ook kunt u in datzellde magazijn Goud en zilver koopen, netjes en fijn. Nieuwe Tonge. J. van Zielst,

Maas- en Scheldebode | 1903 | | pagina 3