Mr. A. MIJS, AFWEZIG. Aanbesteding. JcëKËiT- DIENST JAN VAN DEN DOEL, w KASDBUIVEÏT aan te besteden: EEN ƒ45. DEN C°. IMftEi I Tieleman. Sommelsdijk, J. B. MIJS. Het bouwen van een Schoolgebouw met Onderwijzers wo ning en bijbehoo- rende werken. IV onder lampje"' c$go Fietslantaarn □eiber a.s. naar de Paar- Builensluis. DE DIENST Heden overleed tot onze diepe droefheid te Rotterdam onzen in nig geliefden Echtgenoot, Vader Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van bjjna 54 jaren. Uit aller naam. Wed. J. VAN DEN DOEL- Sommelsdijk, 3 Sept. 1903. T. BREESNEE Nieuwe Tonge, vraagt tegen Maart 1904 een bekwame HOWFUKNBCHT. Advocaat en Procureur TE MIDDELHARNIS, !S tiOl M A& September e.k. Nog slechts een kleine hoeveel heid eerste soort blauwe zijn in voorraad. Zij, die hiervan nog gediend wenschen te zijn tegen f 1,de kilo, gelieve dit spoedig te berichten aan L. GOUSWAART Co., Sommelsdijk. De eerste leveringstermijn van SE1KERPEEN voor de Heeren JiiGER Co. te Rosen- daal VERVALT. De «Vereeniging tot Stichting en In standhouding van Scholen met den Bijbel'/ te Ooltgensplaat is voornemens op Vrij dag li September a.s., des namiddags ten 3 ure, in liet «Hotel HOBBEL" te Ooltgensplaat, Bestek en teekeningen liggen ter inzage bij H. G. DE RUITER (ten huize van J. de Roiteh) te Ooltgensplaat, bij wien nadere inlichtingen zijn Te bekomen. HET" BESTUUR. volgens Redactie van »de Kampioen« de beste is te bekomen bij C. KLINK tö Dirksiand. Prijs met een dozijn patronen ƒ3,8®, franco per post /'8,3SJ». COKES (grove) f 0,45 p. HL. COKES (mach. geklopt) 0,50 Bezorgd in de kom van Middelbands en Sommelsdijk 5 Cent extra. De Directeur der Gasfabriek ADRIAANS. Van de Buitensluis 's namiddags 5 uur, tterdam 1 uur in plaats van 2,45 en op s. van Rotterdam 's namiddags 4 uur in n 5' uur. iet Dunlop of Continental binnen en buitenbanden nieuwste model frame 1903, voor f45, 1 jaar nu of nikkelen velgen f50 met Freeuwlroel en fitting en banden desverkiezend Freewheel met geheelnaar keuze gebouwde machine met echte vernikkeld f85. Alle Rijwielen 1 jaar Bonds- ardigd. Firma red. Bierhaven 30 ROTTERDAM. banden kunnen wij deze goedkoope aanbieding aantaal gummi vervaardigd. Verder binnenbanden ,50 Buitenbanden goede kwaliteit 3,50 1/2 jaar 'en f 7,50 Onderdeelen spotprijzen. Concurrentie Bierhaven 30 Rottendam. Handel, vraagt prijzen. at de waterschouw zal 8 September a.s. jer A. de J. bracht j.l. ken mede van Rotter- uorgen lag het dood in ar een treurige ontdek- et minder dan f 50 kost. in C. v. N. van Stad liet moest Woensdag- ader hond en kar naar Het dier kon het niet vermoedelijk door de Sept. zal alhier een worden langs de huizen chling van Christelijke algemeen en voor Den lijzonder. i. en Weth. brengen ter dat de begrooting van uitgaven van het dienst- raad ia aangeboden en ,gen (van den 28 Aug. apt. a.s.) ter gemeente bd ieder ter lezing ligt ig der kosten algemeen esteld. Sept., voorm. half elf, levering petroleum en de Scholen, Secretarie roor het winterseizoen vorig8 jaren zal door worden aanbesteed het aeeaarde van de kaai, ajaar 1908. i sub-agenten der suiker- n uitgenoodigd voor 12 Bcretarie opgaaf te doen r hunner gecontracteerde mikerpcenland. De loting j op de kaai zal gehouden tdag 12 Sept. e.k. van oudheden brengt de kas, doch hier doet aor dat het niet zoo is, eval. staat op de kaai alhier in oude tijden gebruikt schoonmaken van visch s werd aangevoerd en n van „visckbank" droeg. tot geslacht was deze aats geworden voor ver- n van dagen die hunne rop zetten en dan genoten buitenlucht. bank verdwenen en zal iet-nemen, niet meer ge tij n nu verplicht op een steenen rollaag te gaan ter voor de gezondheid m vraag doeD, dan is het ïeer Van Weel (dijkgraaf) rtne ouden weer een bank allen U zeker daarvoor at. Door den Architect te Delft is voor rekening d. heer T. H. B. Snijders L door onderhandsche aan- lragen aan den heer A. nerrnan te Achthuizen, het i graanschuur met woning ar den heer A f. de Weerd ar de som van f 10,977,35. is door den Gemeenteraad ats van den heer H. H. van ersten wethouder benoemd a Noordt. mmeester en weger aan de de Sluische haven alhier is d benoemd den gepaspor- len heer C. H. Metaal, morgen jl. was de bijna 75 W. P. alhier bezig een tuin ïkende met andere personen ling achterover en was on- jjk. Naar men verneemt was t lijdende aan een hartkwaal, ge. Maandag 31 Augustus uziekgezelschap z>Vooruit< ukken ten gehoore, in eene ilagen tent. icien-verlofgangers van de ^behalve hen die behooren itie ot de bereden korpsen, zich met hun verlofpas ter te mejden, ter gemeente- g naar de suikerpeenplaatsen ente, zal in plaats van 4 September as. plaats hebben, ag over het Eerste Boekjaar der 2/1903 „Door Eendracht sterk" I 1902 lezen we o.m.: an 1902 werd door eenige inge- s gemeente, uitgaande van de inter en A. C. Maliepaard het ini- alhier op te richten, een onder- ij ziekte of gebreken. 1 dergelijke vereeniging behoefte a men algemeen; vandaar, dat ;enoemde Heeren meer anderen tot het gewenschte doel te ge- 1 en streven van een dergelijke een te zetten werd uitgenoodigd nerlid den Heer D. de Klerk van raan Zijn HoogEdele welwillend een rede over dit onderwerp te okaal van de heeren G. van den alhier. De Heer De Klerk en Heeren, die mede den stoot hebben oprichting, worden door deVer- aor den welgemeenden dank toe gelegenheid werd een voorloopige lemd, bestaande uit de volgende inkels, C. Snijder, L. Somers, J. jop, J. Baron, J. Luijendijk en J. fn einde een reglement samen te ril 1902 werd door genoemde co- kdering belegd in de Bewaarschool gemeentebestuur daartoe bereid- j. Op deze vergadering traden toe arschillende klassen, terwijl tevens een definitief bestuur werd gekozen, bestaande uit de volgende HeerenG Swinkels, President J. de Berg Vice-President; J Baron Secretaris; J. de Korte Sz., 2e SecretarisC. Nijsse Penning meester, terwijl als Commissarissen werden ge kozen de heeren J. Luijendijk, A. Schouwenaar, M. Koert en W. Ouwens. In den loop van het jaar hebben 12 leden zich teruggetrokken, terwijl 20 nieuwe leden toetraden, zoodat op 1 April 1903 het ledental 51 was. Hoofdzakelijk door het bestuur weiden po gingen aangewend om donateurs te werven, het welk met een goeden uitslag werd bekroond hun getal draagt niet minder dan 51, hoewel vele personen die voor donateur in aanmerking kunnen komen, nog niet zijn bezocht. In de algemeene vergadering van 7 Juni -1902, waarin op verzoek van het bestuur de Heer J. van Ispelen, Notaris alhier, tegenwoordig was, en de vereeniging de behulpzame hand boodt, werd besloten de Koninklijke goedkeuring op de Sta tuten aan te vragen. Dat het eerste jaar van het bestuur moeite en opoffering heeft gekost om alles naar behooren van stapel te doen loopen, behoeft zeker geen nader betoogmaar wordt onze verwachting werkelijkheid, onze hoop niet beschaamd, dan treedt onze vereeniging een tijdperk tegemoet van vooruitgang en zal steeds beter beantwoorden aan het schoone doel dat zij beoogtelkander steunen bij ziekte of ongeluk. De vereeniging hoeft ontvangen aan contributie f 177,16 aan Donaties f100 en uitgegeven f 105,44, zoodat de kas een goed slot van f 171,72 aangeeft. Dirkslaud. Als gemachtigden der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de Heeren C. Warnaer, C. van Es en T. v. d. Valk. Terwijl P. Knops zijn zeis aan wilde zetten had deze het ongeluk een lid van een zijner vingeren bijna af te snijden. S. Boom had in het laatst der vorige week het ongeluk, om door het buiten een beladen wagen met tarwe te kijken zijn evenwicht te verliezen en er af te vallen. Hierbij bezeerde hij zich zoo erg dat ge neeskundige hulp noodzakelijk was. VERSLAG van de vergadering van den Raad der Gemeente op Dinsdag 1 Sept. Voorzitter Mr. C. Zaaijer. De Voorzitter opent de Vergadering. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. De nieuwe leden leggen in handen van den Voor zitter de vereischte eeden en beloften af en nemen na eene toespraak des Burgemeesters zitting. Ingekomen zijn missives van Ged. Staten houdende goedkeuring van vroeger genomen besluiten. De Raad van Sommelsdijk vraagt eene nadere overeenkomst inzake Brandweer, met het oog op het gehucht Kralingen en de woningen aan het »Korteweegje«. De Voorzitter acht geen nadere overeenkomst noodig, daar de bestaande bevat, hetgeen Sommelsdijk vraagt, waarmede alle leden instemmen. De Voorzitter wil wel met genoemde gemeente eene overeenkomst sluiten met het oog op hare schoolgaande kinderen, waartoe hij door den Raad gemachtigd wordt. Tot Wethouder wordt gekozen de heer H. Kooman. Deze neemt de benoeming aan en neemt na eene toespraak van den Voorzitter als zoodanig zitting. Ingekomen is een verzoek van J. Kats, enz. tot het plaatsen van een lantaarn aan den Gelderschendijk. De Voorz. wenscht dat verzoek aan te houden tot eene volgende Vergadering, waarmede alle leden instemmen. Aan J. Hof Sr. wordt eervol ontslag gegeven als lantaarnopsteker, met toekenning van eene gratificatie van f 10,—, voor trouwen dienst. In zijn plaats wordt met algemeene stemmen benoemd J. Hof Jr. Verder is aan de orde Benoemen van onderwijzers voor de Herha lingsschool. Gekozen D. Binkhorst, P. Nagte- gaal voor die der jongens en Mej. Heijmans, G. S. Nieuwenhuis en J. M. Grooteboer voor die der meisjes. Tot Ambtenaar van den Burg. Stand wordt beneemd de heer H. Kooman en tot leden van de Commissie van Toezicht op het Arm huis Mej. Zaaijer-Rutgers van der Loef, Mej. Van der Sluijs Nierstrasz, Mej. Zaaijer-De Graaf. De Voorz. stelt daarna voor, de ontslag aanvrage van Mej. Labeur aan te houden tot eene volgende vergadering met het oog op eene nieuwe oproeping van sollicitanten. Goed gevonden. Bij de aanbieding van de Begrooting van het Burg. Armbestuur, vraagt de heer War naer of het niet mogelijk zou zijn de bedeeling eenigermate te verhoogen. Zijn voorstel om de Begrooting aan te houden tot eene volgende Vergadering, wordt met algemeene stemmen aangenomen. De Begrooting van het Weeshuis wordt zon der opmerkingen goedgekeurd met een Ontvang en Uitgaaf van f1160,15, evenzoo de toelage uit de Gemeentekas h f 525, Bij de Gemeentebegrooting over 1904 vraagt de heer Roodzant of de post «Ambtenaar der Secretarie en Boden niet kan verminderd worden, daar in meer andere gemeenten eerstgenoemde personen niet gevonden worden. De heer Van der Sluijs zou gaarne een bedrag uitgetrokken zien voor een nieuwe torenklok. De Voorzitter zegt, dat in een volgende verga dering gelegenheid zal zijn de Begrooting zoo noodig te wijzigen en geeft genoemde heeren in overweging beide punten tot dien tijd aan te houden. Nadat een kleine Verordening was goedge keurd op de wegen in de Gemeente, gaat de Vergadering in geheime zitting, daar de Voorz. enkele mededeelingen had te doe,). Ilerkiiigen. L.l. Dinsdag ontstond een begin van brand bij den Heer A. Maans klompmaker alhier, door het vallen van een brandende lamp. Het vuur werd even wel do»r de huisgenooten gebluscht. Het register der Nat. Militie voor dit jaar voor de lichting 1904, is op 31 Aug. 1.1. gesloten met een getal van 5 ingeschrevenen n.l. W. Gebuis, A. J. Peekstok, L. Riedijk, A. Speelman en T. v. Wagetiingen. De inschrijving naar de steenkolen en petroleum ten dienste der gemeente over de jaren 1903/04 zal plaats hebben op Vrijdag 11 Sept a s. en worden be langhebbenden verzocht hunne inschrijvings biljetten op dien dag 1 o uur in te leve ren. De Gemeente-Begrooting voor het jaar 1904, welke voor ieder ter lezing is neergelegd, is door den Raad deier ge meente als volgt vastgesteldIn ontvang op f 9281,425 in uitgaaf f 9281,425 slui tende alzoo met een batig saldo nihil. Die van het Armbestuur in ontvang op f 11.06 in uitgaaf op f 11.06 sluitende met een batig saldo- van nihil. Melissaiif. Volgens den regenmeter viel er alhier in Augustus jl. over 14 re gendagen 50 mM. regen, tegen 159 mM. over 15 regendagen in 1902. Gedurende de afgeloopen maand Augustus werden aan het Rijkstelephoon- kantoor behandeld 61 telegrammen zijnde ontvangen 30 en verzonden 31 telegram men. In de plaats van denHeer Schil- peroort, is door den gemeenteraad tot Wethouder benoemd de Heer Sieling. Ge noemde Heer werd ook benoemd tot Ambtenaar van den Burgelijken Stand en tot lid der Commissie voor den grintweg Ouddorp Sommelsdijk. De door den Gemeenteraad vastge stelde begrooting van inkomsten en uit gaven voor 1904 ligt van den 2den tot en met i7den September a. s. ter gemeen te-secretarie ter inzage. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad op 1 Sept. II. De Voorzitter, burg. C. Zaaijer, opent de ver gadering. Afwezig de heer Joppe. De notulen worden gelezen en gearrestee;d. De benoemde raadsleden, de hh. D. Sieling en C. van der Velde leggen den verplichten eed af. De Voorzitter zegt: „Op mij rust de taak U van harte welkom te heeten. Een ding spijt mij dat de verkiezing niet is gevoerd zooals ik zou wenschen. Er zijn geschriften verspreid, dat ware schotschriften waren. Gelukkig voor de onder- teekenaars hebben ze hunne namen verzwegen, zoodat die in het duister blijven. Ik hoop dat ge werkelijk de belangen van de gemeente zult behartigen. Ik hoep dat ge steeds met uw eigen wil zult te rade gaan en niet vragen wat de kiezers willen. De heer Sieling is met den toestand hier beKeud. De hoer Van der Velde weet ook wel dat vergaderingen niet altijd even aangenaam zijn. Ik hoop dat we aangenaam zullen werken in het belang der gemeente." Aan dhr. öohilperoort, ik hoop dat de heeren het met mjj eens zijn, al mogen zij met den heer Sohilperoort van inzicht verschillen, breng ik openlijk hulde voor de wijze waarop hij gedu rende 12 jaren voor de belangen der gemeente wnrkzaam was. De heer Van der Veld# hoopt dat de wenseh vaD den Voorzitter vervuld worde in het belang der gemeente, waarmede de heer Sieling instemt. Ingekomen stukken Van Ged. Staten de toezegging van subsidie overeenkomstig art. 49 van de wet op hot lager onderwijs. Van Ged. Staten eene missive, mel dende de ontvangst van de iu de vorige verga dering vastgestelde wijziging der Alg. Politie verordening en tevens de mededeeling van genoemd college, waarbij bepaald wordt dat de subsidie op de begrooting der schutterij in deze gemeente de som van f 9,89 zal bedragen. De heer Sieling wordt met meerderheid van Btemmen benoemd tot Wethouder, tot Ambtenaar van den Burgerlijken stand en tot lid der oom missie van den grintweg Ouddorp—Sommelsdijk. De beer Sieling verklaart deze beno emingenaan te nemen, waarna de Burg. en Wetb. hemfeli- eiteeren met zijn benoeming. De Voorzitter zegt „U is iemand die nogal eens verschil van mee ning getoond heeft met bet college van B. en W. Juist daarom zie ik u gaarne in dit ooilege benoemd, opdat door wrijving der gedachten, wij tot besluiten zullen komen iu het belang der gemeente. Is men meer in dichtere aanraking met elkaar, dan leert men elkander approtiëeron, men leert elkanders betere eigenschappen kennen. De heer Sieling dankt voor de gelukwensoheu en hoopt in vrede tot het belang der gemeente mede te werken. De begrooting Tan het Alg. Armbestuur voor 1904 wordt vastgesteld, inkomsten en uitgaven geraamd op f 3633,745, Daarna wordt besloten uit de gemeentekas eene subsidie aan het Algem. Armbestuur te verleenen ad f 450, De gemeentebegrooting voor 1904 wordt goed gekeurd, inkomsten en uitgaven geraamd op f 16313,23 tegen f 15777,98 van het vorige jaar. De volgende subsidieen zullen o.a. weder ver strekt wordenBouwkundig teekenonaerwijs door dhr. Van 't Hof te geven f 2S. Vereeniging voor Landbouwonderwijs te Middelharnis f 10. Den Rijksveearts te Dirkslaud f 65. Het mus- sohengilde 1 25. Do Voorzitter deelt mede dat de gemeentebe grooting voor 1904 ter visie zal gelegd worden. Op de gebruikelijke vraag, vraagt de heer Van Beek of het prikkeldraad langs het school plein niet verwijderd zou kunnen worden, met hot oog op het gevaar dat hierdoor voor de kinderen bestaat en het bv. door vleohtwerkte vervangen. Ka eenige besprekingen wordt besloten de verandering van dezen toestand op te dragen aan Burg. en Weth. De heer Sieling vraagt daarna of het niet ■wensoholijk zou zijn met eene inteekenlijst rond te gaan voor den arbeider A. Keijzer, die genood zaakt is eenige weken het bed te houden, zoodat zijn huisgezin zonder inkomsten moet leven. De Voorzitter zegt dat door den he6r Joppe die afwezig is, reeds een dergelijk verzoek aan Burg. en Weth. is gericht en dat het hem daarom verheugt, dat ook hij voor dat doel is, zoodat dadelijk daartoe besloten kan worden, Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorz. do vergadering, Uw verslaggever. Stellendam. Aan A. Kornet is ver gunning verleend tot oprichting eener bak kerij in perceel No 78 aan de Dorpstraat alhier. De verlofganger C. Klink is tegen 8 Sept. a.s. opgeroepen in werkelijken dienst, en zal zich naar zijn gamizoenplaats Bergen op Zoom moeten begeven. De op Maandag 31 Aug. alhier ge houden Paarden- en veemarkt was niet druk bezocht. Slechts 13 paarden waaronder de 8 die publiek werden geveild, en 3 hitten benevens 12 stuks rundvee was aangevoerd. Van de geveilde paarden werd slechts één verkocht, terwijl op de markt 3 werden verkocht, en 4 stuks rundvee. Dat de drukte van den oogst, en het langdurig natte weder, velen heeft weerhouden paarden of vee aan te voeren of persoonlijk ter markt te zijn laat zich verklaren Toch komt ons de Maandag als een minder geschikte dag voor een veemarkt in ons eiland voor, en zou het wellicht aan te bevelen zijn de zelve wat later te doen plaats hebben, waartoe dan ook door de commissie reeds slappen zijn gedaan. VERGADERING van den Gemeenteraad op Dinsdag 1 Sept. Uitgenomen de heer C. Lokker, zijn alle leden ter vergadering aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering, waarna wordt overgegaan tot de beëediging van het herkozen raadslid den heer Ts. Zeedijk en van de nieuwgekozen leden van den Raad, de heeren A. van Gelder en P. D. Holleman, tot wier toelating op heden in de vorige raadsver gadering werd besloten. Na in handen van den Voorzitter de bij de Wet omschreven eeden te hebben afgelegd, worden zij met hunne benoe ming geluk ge wenscht en nemen zij als raads lid zitting. Vervolgens worden de notulen der vorige vergadering gelezen, ongewijzigd goedgekeurd en geteekend. Wordt mededeeling gedaan, dat van hh. Ged. Staten van Zuid-Holland goedgekeurd zijn terugontvangen de in de laatste zitting vastgestelde besluiten tot het aanbrengen van wijzigingen in de begrooting tot het doen van af- en overschrijvingen van posten op de begroo ting van het dienstjaar 1902, benovens tot het voldoen van uitgaven uit den post van Onvoor ziene Uitgaven dier begrooting, alsmede de opgave van de som, door deze gemeente bij te dragen in de kosten der schutterij voor het a.s. dienstjaar. Zulks wordt voor kennisge ving aangenomen. Wordt voorlezing gedaan van een ingekomen Verzoekschrift van de Commissie tot bevorde ring der vee- en paardenmarkt alhier met het verzoek, die markt niet op 31 Aug. doch in de eerste volle week der maand September te doen plaats hebben. De beslissing op dit ver zoekschrift wordt tot de volgende zitting aan gehouden. Wordt voorlezing gedaan van eeningekomen verzoekschrift, onderteekend door S. Keijzer en vijf anderen, om eene lantaarn te doen plaatsen op den hoek van den zg. Achterweg. Ook de beslissing hierover wordt tot de vol gende vergadering aangehouden. Komt aan de orde het benoemen van een Wethouder en een Ambtenaar van den Burger lijken Stand ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. van der Wekke. Overgaande tot de benoeming van een Wet houder, worden uitgebracht 6 stemmen, waar van 1 in blanco, 3 op den heer J. Nagtegaal en 2 op den heer A. van Gelder, zoodat met meerderheid van stemmen gekozen is de heer J. Nagtegaal, die te kennen gaf, omtrent de al of niet-aanneming dezer benoeming gebruik te zullen maken van de termijn bij de Gemeen tewet bepaald. Vervolgens wordt overgegaan tot de benoe ming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Weder worden uitgebracht 6 stemmen, waar van 5 stemmen op den heer J. Nagtegaal zijn vereenigd en 1 op den heer A. van Gelder, zoodat is gekozen tot Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand de heer J. Nagtegaal. Vervolgens wordt door den Voorzitter mede gedeeld, dat de Gemeente-rekening over het dienstjaar 1902 ingekomen is. Ten laatste wordt door den heer P. D. Hol leman als zijn verlangen te kennen gegeven, de raadsvergadering in het vervolg zooveel mogelijk niet des voor- doch des namiddags te houden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voor zitter de vergadering. Goedereede. Namens den Minister van Binnenlandsche Zaken is aan den Heer C. A. Vogel, Wethouder alhier, medege deeld, dat hij in zijn beroep, ingesteld bij Hare Majesteit de Koningin tegen het besluit van H. H. Gedeputeerde Staten dezer provincie omtrent de toelating van den Heer D. Breen als Raadslid niet- ontvankelijk is verklaard. Volgens art. 36 der Gemeentewet is enkel beroep openge steld voor den Raad of den niettoegela- tene. L.l. Vrijdag werd, naar men verneemt in opdracht van den Hr. Inspecteur der Volksgezondheid te 's Gravenhage, de gemeente bezocht door den Heer S. Knöps, arts te Sommelsdijk, tot opname der door •debris typhoïdea» besmette plaatsen en om zich op de hoogte te stellen van de maatregelen tot beperking dier ziekte. Vergezeld van den Heer S. I. van Noo- ten, Gemeente Arts alhier, onderzocht hij onder meer, op hoedanige wijze de faccaliën verzameld en onschadelijk gemaakt werden. Ouddorp. De Burgemeester heeft bij publicatie de ingezetenen gewaarschuwd te gen personen, die zonder zijne vergunning met loten of dobbelsteenen langs de hui zen loopen en door het toonen van aan lokkelijke voorwerpen, als prijzen, loten trachten te verkoopen of eenige worpen te laten doen. Herhaaldelijk is gebleken, dat het on mogelijk is iets te trekken, bij dergelijke loterijen. Ten overvloede wordt men herinnerd, dat personen, die niet van eene vanwege het gemeentebestuur uitgereikte vergunning zijn voorzien, geen loten mogen verkoopen of langs de huizen mogen venten. Op 12 September a.s. zal van ge meentewege worden aanbesteed de levering van 80 H.L. Rhürkolen (gruis) voor de openbare scholen, benevens 20 H.L. En- gelsche anthraciet voor het Raadhuis. Bedoelde brandstof moet zijn van beste kwaliteit, terwijl de aannemer verplicht is het geleverde terug te nemen, indien het niet aan de gestelde eischen voldoet. De levering geschiedt vrij aan Raadhuis en scholen en wel voor de scholen in twee partijen, de eerste van 45 H.L,, waarvan 25 H.L. voor de openbare school" No. 1 en 20 H L. voor de openbare school No. 2 de tweede levering van 35 H.L. op later vast te stellen tijdstip waarvan 20 H.L. voor school No. 1 en 15 H.L. voor school No. 2. De anthraciet zal geleverd moeten wor den in de eerste w eek van October, terwijl de betaling van een en ander eerst plaats heeft na de laatste levering. Alleen ingeze tenen dezer gemeente komen voor boven staande levering in aanmerking. - De heer T. Hameeteman, arts al hier, is benoemd tot gemeente-geneesheer te Pieishil. Onze dorpsgenoot J. Mastenbroek Jz. die in de maand Juni dezes jaars met

Maas- en Scheldebode | 1903 | | pagina 3