Dirksland, vm. en 's av. Ds. Lammers. Herkingen, vm. eu nam. De. da Stoppelaar. Melissant, vm. eu nam. dhr. v. Broekhovcu. Stellendam, vm. en nam. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Steketee. Stad, vm. en 'sav. leeskerk. Den Bommel, vm. en 'sav. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en 's av. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERIC. Melissant, vm., nam. on 's av. Ds. Hartkamp. Herkingen, vm., nam. en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en nam. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM ONDER KRUIS. Dirksland, vm., nam. en's av. Ds. Mackenze. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), vm. en nam, dhr. Wielhouwer. Ned. Merr. kerk. Beroope"Te Oosterwolde ds. Hupkss, te Ger.emuiden. Te Nieutv-Buinon ds. IJselbrands, te Garijp. Aangenomen: (tocz.) To Heinenoord door dhr. Döuszelmanii, oand. te Dordrecht. Bedankt: Voor Hagestein door ds. Verhagen te Gouderak. Te Klundert (toez.) door ds. Bloom te Chaam. Te Renesse en Noordwolde (toez.) door d«. Van der Brugh, te Nieuw-Hel- voet. Voor Waarden door ds. Leenman», te Ben- nekom. Voor 's Hertogenboseh door ds. Van Rossem, te Roermond. Geref. Herken. Beroepen: Te Nijkerk o. d. Veluwe ds. Kunst te Schipluiden. Aangenomen: Naar Anna Jaoobapolder ds. Dekkers te Veere. Chr. Ger. Herk. Tweetal: Te Rotterdam dhr. Koomans, oand. te 'g Gravendeel en dhr. Lengkeek oand. to 's Gravenhage. Erang. Lutb. Herk. Aangenomen: Te Beverwjjk door ds. Loman te Maastricht. Middelharnis. Zondagmorgen maakte Ds. Steketee zij co gemeente bekend dat hij vrjjheid had gevonden voor de roeping naar Baarland te bedanken. Bij het einde der Godsdienstoefening verzocht een der ouderlingen die met enkele woorden Z.Eerw. dankte en zeker de tolk der gemeente was om staande het laatste vers van Pa. 134 te zingen. Burgerlijke Hand. lommelsdijk. GeborenA.driaantje d. v. Johannes van der Sluijs en Hadewina Elizabeth Knape. Middelharnis. GeborenLeentje d. v. Laurens Noordgk, en Arendje Wielaard, Jan z. v. Maohiel Pas en Din a Cornelia Schelleyis, Leentje d. v. Joost Hommel en Adriaantje Verbiest. OndertrouwdArnoldus Springvloed 22 j. en Grieta Koote 20 j. Pieter Groenendijk vredn. 46 j. en Adriana Stapel wed. 34 j. Overleden: Cornelia van Eek 71 j irtd. van Pieter Dubbeld. Ooltgensplaat. Geboren Anna d. r. Gerrit van Gent en Pieier- nella van Veen. Ondertrouwd: Cornelis Hernia oud 22 j. en Maria Troost oud 20 j. OverledenWouter Duim oud 53 jaar en 3 maanden. Stellendam. GeborenAagje d. v. Jacob Koole en Cornelia Wandemaker. Daniël z. v. Jacob van den Broek en Geertruida Maria Meijer, Jannetje d. v. Adriauus van den ÏTieuwendijk en Catharina Drinkman, Jacob z. v. Pieter van Soest en Agatha Maatje Troost, Dina Cornelia d. v. Johannis Grin wis en Antonia van der Sohans Cornelia d. v. Jacob Klink en Janna van Roasum. Ondertrouwd: Adriamus Both 33"j. van Dirksland en Elizabeth van Drie! 32 j., Marinus Bakelaur 22 j. van Goedereede en Subina van der Vlugt 20 j. Getrouwd Marinus Njjland en Maria Klink. Gemengd ftieuws Jacht op inbrekers. Zaterdagavond omstreeks 10 uur was de Koningstraat te Amsterdam in repen roer. De bewoners van perceel 46, waarin een winkel van //De Boterton// is geves tigd, flsmede die van de eerste en van de tweede étage, waren uitgegaan. Tegen halftien kwamen echter do bewoners twee hoog, M. Creveld met vrouw en kindereu weder thuis. Op de trap ontmoetten zij een schamel gekleed man, die hun rustig goeden avond zeide en naar buiten liep. Juö'rouw Creveld, wetend, dat de buren van één hoog afwezig waren, vermoedde onraad, zeide haar man eens buiten te gaan kijken wie was uitgegaan, doch Creveld, op straat gekomen, zag niemand meer die op den bewusten man geleek. Onderwijl had juffrouw Creveld gedruiseh op den zolder gei,oord eu zelfs iemand in die richting naar Loven zien loopen en ter wijl haar man weder de trap opkwam om nu naar den zolder te gaan, riep zij uit bet raam «dieven, dieven//! Men kan zich voorstellen, dat in minder dan geen tijd, in deze dicht bevolkte buurt, en neg wel op Zaterdagavond, een dichte drom van menschen op de been was Toen Creveld op den zolder kwam hoorde hij een slag alsof iemand van een hoogte sprong. Zeer waarschijnlijk hebben de per sonen, die op den zojder waren, een spiong gewaagd uit het zolderraam op een plat, een hoogte van circa drie meter. Door den eigeuaardigen bouw van de. huizen in deze omgeving, vol van platten en lage daken, kunnen dieven n 1. betrekkelijk gemakkelijk zich al springende en klimmende uit de voe ten maken in de richting naar de Keizer straat. Middelerwijl wa» ook de politie in groo- ten getale aangerukt. Zoowel het geheele pand 46 als het daarnaast gelegene werd door haar onderzocht in alle hoek-rn en ga ten. Ook gingeu eenige agenten met lan taarns de daken open Onderzochten aldaar de geheele omgeving tussclien de Koning en Keizerstraten. Ken geruimen tijd was nen hiermede bezig, wat voor ben, die in uniform gekleed waren, een verre van ge- pakkeiijk baantje was. Nadat deze onderzoekingstocht van tien tot ver over twaalf uur had geduurd, zonder eenig resultaat te hebben opgeleverd, keer de de politie naar het bureau terug, terwijl de straat langzamerhand haar gewoon aan zien herkreeg. Dat er iets gestolen is, is niet gebleken maar dat men heeft willen stelen, mag ge rust worden aangenomen. Uitslaande brand. Z terdagavond ontstond in perceel 92b in de Palmstraat te Amsterdam brand, op de le verdieping, waar de bewoners niet thuis waren. De vrouw van dén brandwacht, Van der Noordt, die op de 2e etage woonde, vluchtte met haar kinderen de straat op. Toen de brandweer, onder leiding van den heer Nieu- wonhuis met eenige stralen op do veelitlei- diog den brand bluschte, bleek evenwel, dat een 8-jarig jongentje was achtergebleven in het brandende huis. Zoo spoedig mogelijk werd hij te voorschijn gehaald en werd ge poogd, de levensgeesten op te wekken. De doctoren Hendrix en De Haas waren ontboden, maar nadat zij alles hadden gedaan wat noodig was, moest het kind naar het Gasthuis worden vervoerd. Nader vernemen wij, dat de knaap bij aankomst in het Gasthuis reeds overleden wasdood door verstikking werd geconsta teerd. Nog meldt men Tegen 10 uur ongeveer werd Zaterdagavond brandalarm gemaakt in de 2e sectie der brandweer te Amsterdam, voor een uitslaanden brand in de Palmstraat 92. Bijzonder snel waren de wagens van de brandweer ter plaatse en kon men dus onder leiding van den hoofdbrandmeester J. A. Nieuwenhuis het vuurmonster met water en koolzuur gaan bekampen. Het bleek, dat op de eerste ver dieping van het bewuste perceel in genoemde straat de brand woedde in een achterkamer bewoond door de familie R. Waard. Vermoe delijk was het vuur daar ontstaan door onvoor zichtigheid of door een ongeluk met petroleum. Doch, hoe 't zij, de vlammen sloegen fel uit aan de achterzijde en de hitte was geweldig. Dit bemerkte reeds heel spoedig het gezin van v. d. Noort, dat daarboven, dus op de 3e. verdieping, woonde. De moeder, met 7 kinderen thuis zijnde, stelde onmiddellijk alle pogingen in het werk om haar lievelingen te redden. Zij stormde de trappen af met de jongsten, en gedienstige buren hielpen voorts zooveel zij konden om allen veilig op straat te brengen. Helaas, in de confusie van 't oogenblik had men gemeend allen gered te hebben doch 't zou blijken, dat men zich vergist had. Toen de moedige brandweermannen, wier eerste taak 't is om in het brandende huis te gaan en menschenlevens te redden, boven kwamen, meest de brandwacht v. d. Noort, die 't noodlottig toeval als 't scheen tot die reddingsurigade Zaterdagavond juist be hoorde, zijn achtjarig zoontje vinden, gestikt door de alles verzengende hitte, 't Kind, zoo had de moeder gemeend, zou zelf wel de trap afgekomen zijn, doch door het openlaten der deuren op de eerste verdieping was de hitte zoo vreeselijk geworden, dat 't kind niet verder dan 't raam aan de voorzijde van het huis was gekomen. V. d. Noorts schrik te beschrijven is ondoen lijk. De ma* viel achterover en kon geen woord meer spreken. Onmiddellijk werden pogingen in werk gesteld om 't leven bij het kind op te wekken. De hoofdbrandmeester Nieuwenhuis en een dokter, die onvermoeid daarmede bezig bleven, meenden nog een oogenblik succes 'te hebben, maar, helaas, 't leven was gevloden. 't Kinderlijkje werd daarna naar het Gast huis vervoerd. De commandant, de heer Meier, was ook langen tijd ter plaatse en de politie- atzeiling onder bevel van den heer Daman, hield de menigte, die natuurlijk diep geroerd was door den noodlottige» samenloop van omstandigheden, op behoorlijken afstand. Te Hoofdplaat zijn op het strand door P. Jansen 5 jonge haaien gevangen, welke een lengte hadden van ongeveer 1,25 Meter. Vermoedelijk waren deze dieren op htm weg verdwaald geraakt, want anders komen deze dieren zoo hoog stroomopwaarts niet voor. Een automobiel verbrand Zondag is bij het paleis Soest dijk op den straatweg een automobiel totaal ver brand. De inzittenden wisten zich nog bij tijds te redden. Onlangs heeft, zooals men weet, mi nister Kuyper een bezoek gebracht aan een aantal steenfabrieken aan den Holland- schen IJsel. Het resultaat van dit bezoek zal later moeten blijken, evenals van de gesprekken, bij deze gelegenheid met tal van werklieden gevoerd. Een paar anecdo- ten komen ons echter ter oóre die te ver makelijk zijn om ze niet mede te 4deelen. De minister had van een kruister reeds vernomen, dat het werk haar niet te zwaar viel, dat zij er niet moede van werd, enz. en vroeg toen of alles dus nogal naar haar zin was. Ja, antwoorde zij, dat ging nogal, doch na was er in Den Haag een Kuyper en die had den boel leelijk verknoeid, waarop de minister zeide Zoo meisje, die Kuyper ben ik. In een ander gezin vond de minister alleen een vrouw thuis. Werkt ge op de steenfabriek Neen mijnheer, ik niet, maar mijn dochters wel. Kan ik haar ook eens spreken Jawel, doch ik heb niemand om ze te laten roepen én ik kan niet bij dat kleine kind vandaan. Maar als ik dan eens even op dat kindje paste. G, dat is goed, dan zal ik ze wel gaan waarschuwen. De minister paste op het kindje en de vrouw kwam weldra met haar blozende dochters thuis. Op een andere fabriek had de minister aan een kruister de gewone vragen beant woord gekregen toen hij haar i:og vroeg Maar zoudt ge toch niet liever in een andere betrekking gegaan zijn, b. v. gaan dienen of naaien. O neen, mijnheer, we krijgen dikwijls nog veel gauwer een vrijer dan een boe renmeid. Rott. Nbl. Vergiftige boonen. In de flelmersstraat te Rotterdam wer den dezer dagen een paar kinderen onge steld na het eten van een soort choco- ladeboonen, gevonden aan de Bajonetstraat en aan de Adrianastraat. Bet schijnt, dat in de laatste dagen een man en een vrouw aan verschillende kinderen zulke ooonen ten geschenke hebben gegeven, mee welk doel is onbekend, maar met het gevolg, dat in verschillende stadsgedeelten kinde ren ziek zijn geworden. Nu werd gistermiddag weer een 8 jarig zoontje van v. O., wonende Raamstraat 17, in d» Hehnersstraat aangesproken door een heer, die het ventje eenige boonen gaf. Het kind at ze op en werd ziek, zoodat dr. Kramers moest worden ter hulp ge roepen. Ook het dochtertje van den bierhuis houder P. aan de Peperstraat kreeg van iemand boonen en werd na het gebruik ervan ziek. Op de beschrijving, die dit kind van den verdachte gaf, werd in de Zandstraat gisteravond een man aangehou den, die naar een logement zocht. Naar het politieburau Pauwensteeg gebracht bleek de aangehoudene echter vreemd aan de praktijken te zijn. Op verschillende scholen, waar de onder wijzers kennis genomen hadden van een of meer dezer gevallen, werden door hen de kinderen gewaarschuwd niets op te eten van wat zij op straat van vreemde menschen zouden krijgen. Dit hielp, want toen van middag 2 uur in de Baan weer 4 kinde ren van een man booi en en chocolade cadeau kregen, aten zij ze niet op maar brachten ze naar de politie. Deze zal ze door den scheikundige, dr. A. Lam, scheikundig doen onderzoeken Doodgedrukt. Maandagavond 7 uur te Rotterdam is een 18-jarige meisje, H. S genaamd, wo nende Atjekstraat 27, op een terrein tus- schen de le en 2e Katendrechtscheha- ven beklemd geraakt tussohen de buf fers van een stilstaande spoorwaggon en een gerangeerd wordenden waggon, ten gevolge waarvan de borstkas werd inge drukt en bijna onmiddelijk dood was Tevergeefs werd dan ook de hulp van dr. Bohré ingeroepen. Langs één rail. Na langdurige beraadslaging beeft het En- gelsche parlement toestemming verleend tot den aanleg van den monorailway van Liver pool naar Manchester, waarlangs men, met electriciteit als beweegkracht, een minimum snelheid van 177 K.M. in het uur zal kun- nen bereiken. De afstand LiverpoolMan chester (341 Engels che mijl ol 55 K.M.) zal in de toekomst in 20 minuten afgelegd wor den, tegen 4045 minuten die de snelste trein van thans noodig heelt. De spoorweg wordt aangelegd volgens het een-rail-stelsel van Belir, dat alle andere stelsels van hooge snelheid overtroft door de onmogelijkheid van een déraillement. Het plan is, ile treinen met tusschenruimten van tien minuten in elke richting te laten loopen. Bij een dagelijkse!» verkeer van slechts 4000 personen, d. w. z. van slechts 70 personen per trein en geen hoogere tarieven dan thans op de spoorwegen gelden, is de rentabiliteit van de onderneming volkomen verzekerd en is het mogelijk het kapitaal van 21 milii- oen Lieres, na alle gewone afschrijvingen, 5 percent rente te doen dragen. Vreeslijk. Tengevolge van een onderzoek, gedaan in het vondelingengesticht te Jaen (Audalusie), is gebleken, dat in den laatsten tijd 80 ge storven kinderen vergeven waren met opium, welke hunne verzorgsters hun ingaven om 's naclits niet gestoord te worden. Talrijke aanhoudingen zijn gedaan. Een Complot? Te Lissabon moet een groote samenzwering tegen het leven der koninklijke familie van Portugal zijn ontdekt, voornamelijk op touw gezet door onlangs uit het leger ontslagen officieren Kort na den moord van Belgrado nam men verdachte bewegingen onder hen waar. De politie hield streng toezicht op eene nachtelijke vergadering van officieren en on der-officieren van het'5e rcg. infanterie in burgerkleeding en bracht alle vergaderden in arrest. Zij zuffen voor een krijgsraad worden gedaagd. Men schrijft uit Lisse Al verwachte men, dooi de vele vorst, schade aan de bloembollen en dat door den daarop gevolgden schralen oogst zelfs totaal misgewas in vele plaatsen van het bloembollendistrict - - deze hooger in prijs zouden worden, toch heeft de wer kelijkheid nog verre die verwachting over troffen. De meeste soorten van hyacinthen en tulpen zijn 30 a 40 pCt. hooger dan verleden jaar vele zijn zelfs in het geheel niet te krijgen, tot groote schade van vele exporteurs van bloembollen. In Twente heeft men veel last van bladluizen, Op sla, porcelein, bieten, boo nen, sla- en snijbooneu zitten zij bij dui zenden, zoodat menigeen genoodzaakt is zijn groenten onder te spitten. Op de boomen zitten zij niet minder talrijk. De bladen glinsteren van het ho- ningvocht dat deze diertjes uitzweeten. Er zijn zelfs boomen, waar dit sap afdruppelt. Een boerenzoon zou voor de eerste maal naar de markt te Tilburg gaan met een koppel kippen in een mand, Zijn vader zij hemLet nu goe op, als men oe vraagt wie zijt gij, dan zegt ge »de oudste zoon van Lamberts.Vraagt men dan, wat zit er in de mand, dan zegt ge een skoppel kippen«. Biedt men u geld, dan zegt ge, »doet er nog zooveel bij.« De snuggere jongen herhaalde onderweg die drie antwoorden geregeld. Pas aangekomen, komen een paar op- koopers bij hem en vragen 1 e vraag) wat hebt ge daar in de mand waarop hij ant woordtde oudste zoon van Lamberts. (2e vraag)Jongen, wie wilt ge voor den gek houden Antwoordeen koppel kippen. (3e vraag) Moet ik je een paar oorvijgeD geven Antwoord dat is niet genoeg, doet er nog zooveel bij. De 4- jarige Arie Walbeek te Hellevoet- sluis viel door onvoorzichtigheid in de diepe Marinehaven; juist nog intijds werd dit op gemerkt door den slagersleerling Jan Klop, oud 15 jaar. Onmiddelijk sprong hij geheel gekleed te water en had het geluk 't kind van een wissen dood te redden. De ex-trappister monnik Freeh, die hier en daar optrad, gaat zich in het huwe lijk begeven met een Groninger jongedochter. Door de machine gegrepen. Een vreeselijk ongeluk heeft j.l. Zaterdag middag plaats gehad in de touwslagerij en machinale garenspinnerij van de fima Jan Hoos aan den 's-Gravenweg no. 262 te Rotterdam. Een der firmanten, de 29-jarige heer P. N. Hoos, begaf zich naar de machi nekamer, die in tweeën is verdeeld, en vroeg den stoker, in het eerste gedeelte aanwezig, even iemand voor hem te gaan roepen. De stoker ging om aan deze opdracht te ro.doen en zag nog, dat de heer Hoos aan de ma chine voelde. Enkele oogenblikken later, toen de stoker met den door hem geroepen man terugkeerde, miste hij zijn patroon; echter zag hij terstond daarop een arm tusschen de machine hangen. Onmiddelijk werd een on derzoek ingesteld, waarbij de heer Hoos vreeselijk verminkt aan het hoofd, heenen en armen in den bak onder de krukas werd gevonden. De machine werd dadelijk stop ge zet, maar twee ter hulp geroepen geneeshee- ren konden slechts den dood eonstateeren. Men vermoedt, dat de heer Hoos door een stang van de machine aan zijn jas is gegre pen en toen is rondgeslingerd. De ongelukkige was sinds kort geleden ge kozen tot lid van de Kamer Tan Arbeid voor de Confectie-bedrijven, en had, niette genstaande over zijne toelating nog niet beslist was, reeds uit eigener beweging één Tan haar vergaderingen bijgewoond. Antisemietische Prinsessen. Volgens de //Paris-Nauvelles// houden de Zuid-Duitsehe en inzonderheid de Beiersche bladen zich bezig met een vrij opzienbarende geschiedenis. Het is namelijk gebleken, dat de vrouwelijke leden van de Beiersche ko ninklijke familie zich op min gunstige wijze inlaten met de politiek. Een acht- of tiental hunner, onder wie prinses Marine Theresia, die als echtgenoote van den oudsten zoon van den Prins-Regent eenmaal kans heeft Koningin te worden, maken heftige anti-semietisohe propaganda. Zij zamelden geld in en deden inschrijvingen om sommen te verkrijgen tot steun van de antisemitische Rijksdagcandidaten. De bladen vragen den Pinsessen vriende lijk deze bemoeiingen testaken; anders toch zullen zij gedwongen zijn, nadere bijzonder heden te vermelden. Majesteitsschennis. De redacteur Peters, van de //Dresden er Rundschau,// die verteld had hoe Prinses Mahtilde van Saksen, door een arme vrouw om ondersteuning gevraagd, 3 mark zond, is thans wegens beleediging van Koning Ge orge en Prinses Mathilde van Saksen veroor deeld tot vier maanden gevangenisstraf. Ongeluk. Maandagavond om half vijf geraakte op het stationsemplacement te Hilversem de lading- meester Berends onder eene rangeerende lo comotief, met het noodlottig gevolg, dat hem de rechterarm bij den schouder werd afgere den. Per rader baar werd de ongelukkige naar 't ziekenhuis vervoerd. De man is kort daarop overleden. Hij was gehuwd en vader. Straf. Aan //Het Volk// wordt meegedeeld, dat de Utrechtsche reserve-sergeant Jonkers, die de ook door ons meegedeelde klacht in //Het Volk// publiceerde, is gestraft met 8 dagen provoost, //wegen» publiceeren van daden van een offi cier ineen onderteekend stuk,gesamelijk met een vrijwillig korporaal en 7 minderen, zon der gebruikmaking van gezag.// Natuurlijk sluit het opleggen van deze straf een onderzoek naar de meegedeelde feiten niet uit,; we zullen dus over een poos wel hooren, wat er van de zaak aan is. Vermoord. Vrijdagavond is, 11a afloop van eene ver- kooping tengevolge van een korte woorden wisseling, in het B/abantscbe dorp Gilze, een zekere J. Gooijers op straat vermoord. Hij ontving een doodeiijken steek in de hartstreek. De vermoedelijke dader, J. B. is in hechtenis. Zaterdagmiddag is het gerecht uit Breda aangekomen, om een onderzoek in te stellen. J. B. werd geboeid naar het huis van be waring te Breda gebracht. Mager* vangst. Op Urk klaagt men zeer over de schale ansjovis-vangst, die in geen jaren zoo te leurstellend is geweest. Men schat, dat niet meer dan 2 150.000 stuks zijn aangevoerd, terwijl verleden jaar de aanvoer 36milli- oen bedroeg, in 1901 vijftig millioen, in 1900 zeventien millioen stuks. Waarbij nog komt, dat de ansjovis door den lagen beursprijs niet veel meer geldt dan verleden jaar. De gevolgen dezer mislukte teelt ondervinden vooral de ne ringdoenden, scheep- en zeilmakers, e.a. De Noordzeevissclierij en ook de aal- en botvangst in de Zuiderzee leveren niet vol doende op voor de behoeften der bevolking en voor de vaartuigen. De ansjovisvangst moet in den regel dit tekort dekken. Het geheugen kwijt. Onlangs werd te Voortliuizen de Rijks jachtopziener W. Bos, door een polderjongen bij diens arrestatie, ernstig mishandeld en met een zinken drinkbak op het hoofd ge slagen, waardoor hij het geheugen heeft ver loren. De man heeft thans zijn ontslag moeten vragen. In de laaien. Te Barneveld is de bliksem geslagen in een hooiberg gevuld met 30 vrachten hooi, op de hofstede van J. van Middendorp. Drie korenbergen daarbij staande geraakten mede spoedig in volle vlam. Niets werd gered. Een schaapshond, die tusschen de bergen vastlag, is omgekomen. De schade is aanzienlijk, wijl niets verze kerd was. Dinsdagavond 11 uur ontstond in het Kromhout te Dordrecht eene vecht partij, waaraan de politie een eind moest maken. Zij nam daartoe zekeren B. in verzekerde bewaring. Op het bureau van politie aangekomen, waarheen hij door drie agenten moest worden overgebracht, bleek, dat genoemde B. van verlof was achtergebleven. De politie zal nu wel zorgen, dat hij in zijn garnizoon terug komt. Uit Leiden meldt men Zaterdagnamiddag had nabij het sta tion een zeer droevig ongeluk plaats. Bij het terugzetten van een trein van de Staatspoor naar het goederen-emplace ment aan de Witlepoort, wat, naar we van de buitenwacht vernamen, in strijd met bet seinreglement zonder geleide geschiedde, werden twee personen over reden. Het waren Piet Kallenberg, lam penist bij het spoor, en Abram van der Reijden, tuinman, beiden alhier. Den lampenist werden beide beenen letterlijk afgereden, terwijl Yan der Reij den vooral zwaar aan het hoofd was ver wond. Beiden zijn gehuwd de lampenist is vader van één kind, de tuinman heeft zes kinderen. Hoe het kwam, dat de mannen niet voor den terugloopenden trein uit de weg gingen, is nog niet opgehelderd. Door gas bewusteloos! Zondsgmorgen vervoegde een bewoonster van den Singel te Amsterdam zich aan een nabijgelegen politie-posthuis, waar zij mede deelde dat een vrouw, die in hetzelfde huis boven haar woonde, en die op dezen tijd van den dag géwoonlijk naar beneden kwam, zich nog niet had laten zien. Ook verklaarde zij, dat er in het huis een sterke gaslucht was waar te nemen. Een agent ging toen met de vrouw naar hare wo ning. Zij verschaften zich toegang tot de ka mer van de bovenwonende juffrouw, die zij in bewusteloozen loestand te bed vonden, terwijl een sterke gaslucht het vertrek vulde. Men haalde een dokter, die haar toestand niet gevaarlijk achtte. Bij onderzoek bleek het, dat een gaspijp was afgedraaid. Yan misdrijf of schuld schijnt hier echter geen sprake te wezen. Laatste Herichten. Middelharnis. De gewone rjjkskeu- ring van tot dekking bestemde hengsten van ten minste 2l/2 jaar, in het najaar van 1903 zal gehouden worden voor de gemeente Dirksland op 31 October 1903, terwijl belanghebbenden er op gewezen worden dat de insehrijvingsbiljetten voor de keuringen op vrachtvrije schriftelijke en onderteekende aanvragen aan eige naar en houders van hengsten door den Secretaris der Provinciale regeling com missie den Heer J. H. van der Torren te Gouda zullen veistrekt woiden. TI T» TT 7» t^S ark t bericlilen. BRIELLE, 20 Juli. Boter f 0,55 Eieren ƒ3,25. GRAANMARKT. Rotterdam, 20 Juli. Binnenlandsche Granen. TARWE, 7,40 a ƒ7.90 per heet. en extra puik nog daarboven per 100 kilo ran 7,75 if 9,25 Canada aO,— 0 ROGGE f 5,a 5,50 per Heet. HAVER i' 0,— t. f 0.— p. heet. eny6.25 a ƒ8.75 p. 100 kg MEELBERICHT. Varige week bleif, by toenemende vraag voor goedbakkend meel, de toeitand geheel onveranderd. Hedea pryihoudend met redelyke» handel. NOTEERINGEN. Tarwemeel. le kwal. Inlandsche f 10.25 if 10.75 p. 100 k.nette ext. p. kwal. Hong. 14.50 15.50 I®- li n Ordin. Prima Amer. 12.- lekw. „11.25, 2e 10 25 10.75 Zeeuwsclm T*rw«bl. Zeeuw«cli Tarwemeel Fransch Roggebloem 0,~ Duitsche 9.— 10.50 Inlandsche 9.50 10.50 ROTTERDAM, 20 Juli. Op de veemarkt waren aangevoerd 139 vette runderen, 350 vette Kalveren 0 nuchter» kalveren, 1457 echapen, of lammeren 413 varkens 0 biggen, 0 paarden. De prijzen waren als volgtKoeien en ossen 25 tot 35 ct. Kalveren 34 tot 45 et. Schapen 28 tot 36 et lammeren 87 tot 41 ct. Varkens 18 tot 21 ct.en lichte varkens voor export 18 tot 19 ct per kilo. AMSTERDAM, 21 Juli. Aardappelmarkt. Do prij zen zijn: Malta's Spring» 12 a 13coat per kilo. Katwyker Zand Ronden f 5,80 a 4.20 Katwyker Zand Muisjes f 3,a 3,50. Andjjker .Muisjes f 2,4» a 3.—. Andijker Muisjes (kleine) f 1,20 a 1,50. Weatlandsche Zand Ronden f 3,a 4, Aanvoer 10 lading. 13.— 11.75 TI TT TT TT TT

Maas- en Scheldebode | 1903 | | pagina 5