Visscherij. Rechtzaken. Ingezonden Stukken. fl ra ra ra ra w ra ra ra ra ra ra a Verkoopingen. Uitslag Verlioopiag. Gemengd üieuws. eiland omtrent het verleenen van hulp onderling bij eventueele brand, waarbij is bepaald, dat die gemeente welke hulp ontvangt de te maken kosten zal moeten betalen en dat het uit te betalen loon zal bedragen 10 cent per uur. 3 e. Komt in behandeling een Reclame van D. v. d. Wekke inzake Hoofdelijken Omslag. Na de reden vermeld in zijn schrijven te hebben overwogen is besloten aan zijn bezwaar tegemoet te komen. pe. Een schrijven van den heer Smit als mede van den heer Risseeuw om atschrijving aangaande den Hoofdelijken Omslag wegens vertrek naar elders, welk verzoek wordt toegestaan, 5e. Een dito verzoek van den heer Sas- senberg, weesvader alhier om afschrijving van een halfjaar hondenbelasting, daar deze wegens eene benoeming naar elders ook deze Gemeente verlaat, welke afschrijving hem eveneens wordt verleend. 6e. Een schrijven van den EdelAchtb. Heer Ulbo J. Mijs van Middelharnis daar bij verzoekende het bedrag in der tijd door den Raad dezer Gemeente toegestaan ten behoeve der Ambachtsschool te Middel harnis te doen toekomen., 7e. Komt de kwestie inzake den Hoofd onderwijzer alhier aan de orde. Na lange en vele besprekingen wordt met algemeene stemmen besloten voornoemden Hoofdon derwijzer met ingang van 12 Juni 1903 van zijne betrekking te ontslaan. Niemand meer het woord verlangende sluit de Voor zitter de vergadering. Miilrfelharnis. De Burgemeester der gemeente Middelharnis maakt bekend, dat het kohier no. 4 der Bedrijfsbelasting over het dienstjaar 1902/3,invorderbaar verklaard op den 15 den Mei 1903, aan den Ont vanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingen- schuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. De op 15 Mei van kracht geworden kiezerslijst bevat de namen van 610 kies gerechtigden voor de 2de kamer en de Provinciale Staten en 569 voor den Gemeen teraad. Wegens dronkenschap is door de politie procesverbaal opgemaakt tegen G. L. H, en W. d. R. Voor het examen van Candidaat ge meente-Secretaris is geslaagd de heer W. J, van der Meer alhier. Het jaarlijks onderzoek van verlof gangers dezer gemeente zal alhier plaats hebben op Dinsdag 16 Juni 1903 des avonds ten half acht ure op het Kerkplein. Dat men niet groot behoeft te zijn om elkander een ongeluk toe te brengen, bleek alhier in de laatste dagen. Zondag middag had een kleine ruzie plaats tusschen twee knapen nl. J. A. 12 jaar en C. T. 14 jaar. Laatstgenoemde was dadelijk bij de hand het mes te trekken en bracht zijn te genstander een wonde in het zitgedeelte toe. Eenige dagen daarna waren twee knapen van ongeveer 8 jaar dapper aan het oor logvoeren, zoodat de een de ander op de grond wierp, met het gevolg dat hij zich deerlijk aan den arm bezeerde. Voor beide gevallen was geneeskundige hulp noodig, terwijl, naar men verneemt, van het eerste geval procesverbaal wordt opgemaakt. Stad aan 't Haringvliet. Zaterdag 16 dezer slaagde de Heer Bestman Land heer, onzen dorpsgenoot, te Rotterdam voor de akte van Onderwijzer. Door de steurvisschers wordt in dit seizoen alhier vrij veel steur gevangen. Den Bommel. Aanstaande Donderdag 28 Mei zal het 25 jaren geleden zijn dat Dr. J. Prins Fokkes zijn betrekking in onze gemeente aanvaardde. Deze dag zal niet ongemerkt voorbijgaan. Een Commissie heeft zich reeds gevormd en gelden zijn reeds ingezameld teneinde daarvan op dien dag ZEd. een geschenk aan te bieden. Zeer ruim is hierop geteekend, naar uw berichtgever vermeend ruim 200 pop. Ook zal de vereeniging >Eigen Hulp medewerken om dien dag den jubelaris tot een ware feestdag te maken. 14 Mei. De aandeelhouders der fairbank no. 2 hielden heden vergadering ter behandeling der rekening. Van procenten deelen was echter geen sprake. De bui tengewone reparatiën dit jaar was hier van de oorzaak. Nochtans zijn in de 8 jaren tijd dat deze bestaan heeft, gemid deld 16 pCt. gedeeld. 18 Mei. Zeker iets dat zelden voor komt is, dat bij J. Romijn een geit vier jongen heeft geworpen. Ooltgensplaat. Naar men verneemt werd de heer H. van Rossum alhier wederom aannemer van het verzamelen van de vuilnis, haardasch, stroomest enz. benevens het uitbaggeren der slooten van den 1 Juni 1903 tot en met den 31 Mei 1904. Het was jl. Dinsdag zeker wel een zware slag voor den arbeider C. van Eek uit de Langstraat, n.l. het zoo plot seling overlijden zijner echtgenoote. Naar men ons mededeeld had zij, hoewel eenigzins ongesteld zijnde hare gewone werkzaamheden nog gedaan, ja zelfs ge- wasschen, toen ze plotseling ineenzakte, baar man met 6 kinderen achterlatende. Oude Tonge. Te Amsterdam is be vorderd tot arts de heer C. van der Sluijs, geboren alhier. De heer M. Wittekoek ambtenaar ter secretarie alhier, slaagde voor het eerste gedeelte van het examen voor Gemeente Secretaris. De kommies 4e klasse D. Sloof is met ingang van 15 Mei as. tijdelijk van Rot terdam naar Oude Tonge verplaatst. Door Burg. en Weth. van Oude Tonge is bekend gemaakt, dat de vastgestelde kie zerslijst voor het jaar 1903-1904 van heden tot 15 Mei van het volgende jaar van kracht blijft, terwijl genoemde lijst voor een ieder op de Secretarie der gemeente ter inzage is nedergelegd en in afschrift of afdruk tegen betaling der kosten verkrijg baar is. De onroerende goederen toebehoo- rende aan den heer H. Hobbel en A. C. Maliepaard alhier zijn Donderdag j. 1. ten- overstaan van Notaris J. van Ispelen bij afslag ten verkoop aangeboden. De uitslag is als volgtHet onroerend goed van den heer H. Hobbel is niet gemijnd en dat van den heer A. C. Maliepaard gemijnd door J. Pulleman schipper alhier op de som van f 1300. Onze vroegere dorpsgenoot de heer T. van der Heiden, thans ambtenaar ter Secretarie te Cappelle a/d Ifsel, slaagde voor het diploma als gemeente secretaris. Dirkslami. A. D. metselaarsknecht had deze week het ongeluk door het onderuit glijden van een ladder van eeD aanzienlijke hoogte te vallen. De man moest per wielsiede huiswaarts gebracht worden. C. van Z. had bij het afhalen van een pan vet het ongeluk den kokenden inhoud daarvan over haar voet te krij gen waarbij zij zooals te begrijpen zich erg brande. Ook had een dienstmeisje hot on geluk om, door dat zij struikelde met haar hand in een pas geslepen hakmes te vallen. Geneeskundige hulp was nood zakelijk daar de wonde op twee plaatsen dicht genaaid moest worden. De herziene lijst bevattende de namen der inwoners die voor bet ver leenen van inkwartiering en onderhoud aan krijgsvolk in aanmerking komen met aanduiding van de mate waarin ieder hunner naar belang van de be schikbare ruimte zjjner inwoning en van de gebouwen en getimmerde voor stalling bruikbaar geacht wordt daarin te kun nen voorzien, zal tot en met 30 Mei a.s. ter gemeente Secr. voor een ieder ter inzage liggen. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben bekend doen maken dat. de op den 22 sten Maart vastgestelde kiezers lijst voor bet jaar 1903-1904 zooals deze thans luidttot den 15 Mei van bet volgend jaar van kracht blijft behoudens wijzigingen tengevolge van rechterlijke uitspraak en aanteekeningeu omtrent schorsing. De lijst ligt voor een ieder ter inzage en is tegen betaling der koeten in afschrift of afdruk verkrijgbaar gesteld. Belanghebbenden in deze gemeente wordt medegedeeld dat al de mestputten vuilnisbakken binnen de koos der gemeen te voor Vrijdag 29 Mei a.s. moeten zijn opgeruimd en dat op dien datum alle achterwegen en sloppen onder de lijn moet worden gebracht. Melissant. Tegen den heer A. S. is door den Burgemeester dezer gemeente procesverbaal opgemaakt en ter vervol ging opgezonden aau den officier van Justitie. Eerstgenoemd persoon bevond zich op Donderdag 1 Mei voor de ope ning der raadsvergadering in de verga derzaal niettegenstaande hem bij vroegere gelegenheden reeds was medegedeeld, dat hij zich voor de opening der zitting niet op de raadzaal mag vertoonen. Toen de Burgemeester hem nu we6r vezocht de zaal te verlaten, weigerde bij dit bevel op te volgen en voldeed hier pas aan, toen de onmiddelijk gerequireorde veld wachter op de zaal verscheen. Op het misdrijf bedoeld in art. 139 van het Wetb. van Strafr. wordt geëischt eene gevange nisstraf van ten hoogste 3 maanden of eene geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. Dinsdag j.l. zijn bij den heer G. Joppe op eenigen afstand zijner boerde rij een tweetal strooklampen verbrand. De brand is waarschijnlijk veroorzaakt door kinderen die met lucifers bij de stroohoopen speelden. Door het Provinciaal kerkbestuur in Zuid-Holland is in hooger beroep bevestigd de uitspraak van het Classi- kaal bestuur van Brielle, waarbij de heer D. Sieliug niet is toegelaten als ouderling der Ned. Herv. gemeente al hier. De verlofgangers der Nat. Militie van de lichting' 1898, Nicolaas Mijnders (Reg. Gren. en Jagers) en Marions v. d. Werf (3e Regf. Int.) moeten dit jaar voor herhalingsoefeningen onder de wa penen komen, de eerste 1 Sept. - 28 Sept. de laatste van 3 Sept. - 30 Sept. Stellendam. Door den heer A. A Koppe, candidaat te Zuidwolde, door wien het beroep naar de Geref. Gem. alhier is aangenomen, is verleden week Donderdag voor het Classicaal Bestuur van Vlaardingen het vereischte examen met gunstig gevolg afgelegd. Door het Bestuur van de Generale Dijkagie van deze gemeente is gepubli ceerd, dat de Rekening voor het dienst jaar 1902 en de begrooting over het dienstjaar 1903 is opgemaakt en vanal 13 Mei gedurende veertien dagen, des voormiddags van 912 uur ten kantore van den Secretaris voor Ingelanden ter inzage zullen liggen. Goedereede. Bij de j. 1. Dinsdag ge houden verkiezing voor een lid van den Raad, Ier voorziening in de vacature, wel ke is ontstaan tengevolge van het vertrek van den Heer H Dalebout, zijn als candi- daten gesteld de Heeren: D. Breen en Ic. van Eijk. De stemming is bepaald op 26 Mei e. k Aan den vader van den Mil-verlof ganger J. O. alhier, die zich wegens de troebelen gedurende plm. drie maanden onder de wapenen heeft bevonden, is heden door tusschenkomst van den Heer Burge meester dezer gemeente een bedrag ad f 60 uit 's Rijkskas als tegenmoetkoming uitge keerd. Reeds hebben zich alhier twee candi- daten aangemeld voor de vaceerende be trekking van gemeente-geneesheer. VERSLAG van de Vergadering van den Baad der Gemeente op Donderdag li Mei jl. Alle leden waren ter vergadering aanwezig met uitzondering van den heer L. v. d. Wende. Voorzitter de Burgemeester. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Wordt voorgelezen een ingekomen verslag over het afgeloopen jaar van de Commissie tot wering van Schoolverzuim te dezer plaatste, wat voor kennisgeving wordt aangenomen. Wordt besloten, de Verordening, regelende de heffing van Kaaigeld, alsmede die, regelende het hevhalingsonderwijs in deze gemeente te verande ren in verband met de opmerkingen, vervat in de missives dienaangaande van Heeren Ged. Staten van Zuid-Holland. Wegens een schrijven van het Gemeentebestuur der gemeente Ouddorp wordt op voorstel van Burgemeester en Wethouders met algemeene stemmen goedgevonden,aan het Gemeentebestuur aldaar mede te deelen, dat de Baad geneigd is tot liet verleenen eener toelage ad. f 100,bij vestiging van den eventueel aan te stellen veearts te Goedereede en eene ad. f25 indien hij zich te Ouddorp mocht nederzetten. Komt aan de orde de begrooting van de inkom sten en uitgaven van het dienstjaar 1902/3 der Gezondheidscommissie voor de verzameling van gemeenten, waarvan de z 'tel is te Middelharnis, bedragende in ontvang en uitgaaf de som van f1500.waarin deze gemeente moet bijdragen f48.50, welk bedrag ter beschikking van voor noemde Gezondheidscommissie zal wordengesteld. Komt ter tafel een missive van den heer Direc teur-Generaal der Posterijen en Telegrafie te 's GraveDhage tot wederinhuring van het Post- en Telegraafkantoor alhier. De voorzitter deelt mede de daarover tusschen hem en den heer H.. v. d. Heuvel, Directeur van het Post- en Telegraafkantoor in deze gemeente gehouden besprekingen, waarop werd overeenge komen, te melden, dat de gemeente weder gene gen is, het daarvan bestemde gebouw voor een tijdvak van vijfjaren aan het Kijk te verhuren en op kosten der gemeente daarin de noodige verbeteringen aan te brengen, mits de huursom ad. f475.'sj aars kon worden verhoogd tot f000. Wordt overgegaan tot de vaststelling' van eene regeling der jaarwedden van het onderwijzend personeel, belast inet het geven van herhalings- onderwijs te dezer plaatse, waarop de goedkeuring van Heeren Ged. Staten, van Zuid-Holland zal worden gevraagd. Vervolgens wordt opgemaakt eene voordracht ter benoeming van een Zetter bij 'sBijksdirectie belastingen ter vervulling der vacature, welke is komen te ontstaan door het vertrek van den heer H Dalebout. Tot de stemming overgaande worden op de voor dracht geplaatst de heeren J. Koeteeuw en B. C. Goekoop respectievelijk onder No. 1 en 2. Deze voordracht zal aan den heer Commissaris der Koningin in deze provincie worden opgezonden. Komt aan de orde rekening en verantwoording over het door den Voorzitter gehouden beheer der kapellarij landen over het dienstjaar 1902; de ontvangsten hebben bedragen f 15S.15, de uitgaven f43.785, zoodat de rekening sluit met een goed slot ad. f114,365, welk bedrag in de volgende rekening zal verantwoord worden. Komt ter tafel een ingekomen verzoek van den Heer D. J. A. "Wolfson, Gemeente-arts, daarbij vragende, aan hem op 20 Mei a.s. eervol ontslag als zoodanig te verleenen. Met algemeene stem men wordt het verzoek ingewilligd onder halte lij ken dank voor de aan deze gemeente bewezen diensten. Wordtmeteenparige stemmen overeengekomen, aan den Heer Dr. G. H. Kaiser, arts te Stellen dam, tijdens de vacante betrekking van gemeen tegeneesheer die door het aanstaand vertrek van den Heer Wolfson zal ontstaan, de waarneming der practijk op te dragen. Vervolgens wordt op voorstel van den Voor zitter met eenparige stemmen besloten, de jaar wedde van den aan te stellen onderwijzer met hooldacte en den leeftijd van 23 jaar volbracht hebbende, te bepalen op een aanvangssalaris ad. f 800.met recht op de verhoogingen, als bedoeld in de verordering, regelende de jaarwedden van het onderwijzend personeel te dezer plaatse. Het Raadsbesluit betreffende de verhooging dier jaar wedde zal aan de goedkeuring van Heeren Ged. Staten, van Zuid-Holland worden onderworpen. Komt aan de orde eene missive van de veree niging van Burgemeesters en Secretarissen op „Goedereede en Overflakkee" betreffende eene brandweerovereenkomst, waaraan de Baad una niem zijne goedkeuring hecht Daarna hebben er eenige besprekingen plaats over de al of niet wenschelijkheid. om te doen inschrijven naar de standplaatsen van de carrous- sels bij gelegenheid der jaarlijksche kermis. Wordt met eenparige stemmen overeengekomen, de beslissing daaromtrent aan het Dagelijkseh Bestuur over te laten. Eindelijk heeft plaats de samenstelling van verschillende stembureaus voor de dit jaar even tueel te houden stemmingen voor leden van den Gemeenteraad en Provinciale Staten. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorz. de vergadering. Verslag van het verhandelde in de Vergadering van de Co emissie, be doeld in verband met de geheerscht hebbende besmettelijke ziekte «fe- bris typhoïdea" in deze gemeente. Zaterdag voormiddag ten elf ure verga derde in het Gemeentehuis alhier de Com missie, welke is belast geweest met het inzamelen van gelden en het verleenen van fïnancieelen steun. Werd rekening en ver antwoording gedaan van het beheer der gecollecteerde gelden, welke dienden tot leniging van de nooden in de behoeftige gezinnen, waarin zich gevallen van de be- smetelijke ziekte >febris typhoideac (typ- heuse koorts) hebben voorgedaan. De ontvangsten beliepen in totaal eene som ad f 348,95, terwijl de uitgaven te zamen hadden bedragen eene som van f 340,29, zoodat de rekening sloot met een batig saldo ten bevrage van f 8,36. Tot in de meest kleine bijzonderheden waren door den Penningmeester, den Heer C, A, Vogel, bij de rekening overgelegd al de verschillende quitantien van het ge leverde, hetgeen uit de ingezamelde giften aan de huisgezinnen was uirgereikt ge worden. Op voorstel van den Voorzitter werd met algemeene stemmen goedgevonden, bovengenoemd bedrag te restitueeren aan de kas van het Diaconie-Armbestuur der Nederduitsch-Hervormde Gemeente te dezer plaatse. Onder welgekozen bewoordingen bracht de Voorzitter, de Heer M. Breen, eene warme dankbetuiging aan de Heeren D. J. A Wolhon. Gemeente-Arts alhier, T. Lodder en C. A Vogel voor de moeilij ke en veel omvattende taak, op zich genomen, ten einde door tegemoetkomingen leniging te brengen in de behoelten van de gezinnen, waar zulks noodzakelijk bleek. Daarna werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Volgens aangeplakte bekendmaking zal tot en met 23 Mei a. s. de hierboven reke ning voor ieder belanghebbende ten Raad- huize ter inzage liggen. Ouddorp. Door Ged. S. is goedgekeurd teruggezonden het kohier van den hoofde lijken omslag en de kohieren van school geld voor de 2 openbare scholen een en ander betreffende den dienst 1903. Deze kohieren zijn gedurende vijf maanden voor een ieder op de secretarie ter lezing gelegd. Zij die zijn aangeslagen in den Hoofde lijken omslag kunnen gedurende 3 maan den te rekenen vanaf den dag der uit reiking van het aanslagbiljet bij den Raad tegen hunnen aanslag bezwaren indienen, terwijl hun tevens de gelegenheid wordt opengesteld hmnne bezwaren mondeling toe te lichten voor eene uit- en door den Raad benoemde Commissie van drie leden indien het verlangen daartoe uitdrukkelijk in het bezwaarschrift is te kennen gegeven. De kiezerslijst voor het jaar 1903/4 is voor een ieder op de secretarie ter visie gelegd en in afschrift of afdruk tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. Op die lijst zijn totaal 3 66 kiezers geplaatst waarvan 365 kiezers zijn voor de Prov. Staten en 360 voor den gemeenteraad. Naar men verneemt is het gemeen tebestuur van Goedereede genegen tot het verleenen van een subsidie ad f 100 indien de te benoemen veearts zich te Goede reede vestigt en eene subsidie van f25 bij vestiging in de gemeente Ouddorp. Deze week zijn naar Noord Amerika vertrokken Klaas Tanis Az. en Johanna Koek T.d. die den 14 Mei jl. zijn gehuwd. De plaggen hutten zooals men die vroeger veel in deze gemeente zag, zijn thans geheel verdwenen. Spoedig zal men echter weder een der gelijk primitief gebouw zien verrijzen want naar men verneemt is het gezin dat eeni ge dagen geleden uit het huis is gezet, bezig op een der haaigemeten een woning op te zetten van zoden en eenige planken. ileenvliet. Alhier brak brand uit in de woning van den heer J. Smit Hz. Terwijl de vrouw des huizes even afwezig was, ontplofte de kookmachine, de vlam men verspreidden zich zoo spoedig, dat er aan blusschen niet mrer te denken was; het huis brandde dan ook totaal af. As surantie dekt de schade. Spijkeilisse Doorden Rijksbakenmees- ter J. M. van A. alhier is j. 1 Zaterdag op de rivier de Oude Maas onder deze gemeente een roeiboot drijvende gevonden. Het vaartuig bleek bij onderzoek al heel oud te zijn en was geheel afgetuigd. Door den vinder werd bij de p olitie van het gevondene aangifte gedaan. Het onderzoek der verlofgangers van de Nat. Militie zal voor deze gemeente plaats hebben te Brielle op Maandag 15 Juni, des voormiddags ten g1/2 ure. Middelharnis Binnen gekomen te Ijmuiden de navolgende vischsloepen Eben-Haëzer sch. A. de Koning met f 420, en 2 ton Zoutevisch. Zeemeeuw sch. J. de Koning met f 3 80, en 2 ton Zoute visch. Luctor Et Emergo sch. Johs. de Waard met f 205, en 5 ton Zoutevisch. Doggersbank sch. Jac. v. d. Hoek met f145, en 5 ton Zoutevisch. Toekomst sch. Jan v. d. Hoek met f 175 en 7 ton Zoute visch. Titia Jacoba sch. W. v. d. Hoek met f125, en 6 ton Zoutevisch. Pernis. Deze week zijn te Ijmuiden binnengeweest de sloepen »Drimmelen« st. L. de Winter en »Lekkerkerk<i st. C. Schouten, beiden met f 300 besomming aan versche visch benevens elk nog 8 ton zoute visch. Van de sloep 2>Burgem. Beijen<r st. A. Koster is de besomming nog onbekend, wijl deze tehuis zeilende is, om ter haring vangst gereed gemaakt te worden. De sloepen »Eersteling«, Willem Cor nells» ^Speelman II<r en Johannes Cor nells» zullen dezen zomer aan wal blijven liggen, uit gebrek aan equipage. ARRON DISSE.VJ ENTS-R ËCHTB ANK (Kamer van Strafzaken) Zitting van Dinsdag 19 Mei. Heden werd het volgende vonms gewezen: C. J. v. L, 14 jaar, timmermansknecht te Dirksland, wegens mishandeling van den 14 jarigen L. v. d Mast, wien hij met een stuk ijzer een gat in het hoofd zou hebben geslagen, tot f 10 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Buiten rerantwoordelijkheid van Eedactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur! Jl. Zondag 17 Mei had het Ministerie Kuyper den levensduur van 6, der 21 vóór hem geregeerd hebbende Liberale Kabinetten overtroffenen be ginnen ;wij hoe langer zoo meer tot de overtui ging te komen dat het geschetter der Liberalen en /VU)7" Deruoe. over de onkunde der Anti-Li beralen klinkklaren laster en verdachtmaking is, terwijl een Liberaal Kabinet de troebelen welke onlangs ons land beleefde niet zou hebben over leefd. Ik ben weer maar zoo vrij voor onderstaand lijstje inJUw geacht blad de noodige ruimte te vragen, teneinde onze tegenstanders in de gele genheid te stellen, mijn conclussiena te rekenen, en bij misrekening te critiseeren. 09 'O O F-h +3 4? to Qi O G <L> bD ra T3 G ON OO V a OO y- O O p-t G ra ra H A O NO NO CO NO NO OO U-4 <L> G W A NO A A A NO A A OO on A A On A N OO ON CO OO AO OO ON OO m O ON t-H t-4 4J H iG tx bh '53 G O P NO H N ON h-i c« OO i>. *«*- NO O OO OO 10 ON •H M OO OO w -4-J M ►H G y* rH G bb p i s P 1 O 2? <1 10 N c* tn <L> G o <D O <D O O) JP O H G (J O "G O Q G bO bo P u PQ <D CD Cu Ps O O :p V o *53 Cu cu ra M V CU Zegt het voort. m no Statisticus. Op Vrijdag 29 Mei 's avonds 7 uur te Dirksland ten herberge van J. Vroegindewej) afslag vaneen huis met groot erf te Dirksland aan de Kapoenstaat, kad. Sectie B. No. 194, 195 en 196 en van 0,77,80 Heet. bouwland, in den poldei „Dirksland" kad. Seotie C. No. 616. Notaris VAN DEB SLUIJS. Zaterdag 23 Mei, 's avonds 6 ureAfslag van on derscheidene perceelen bouw- wei- bosch- en geest land, meestoofaandeelen, aandeel dijk en tiendrechten ODder Ouddorp on Goedereede, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 27 Mei 'snam. 3 uur, te Dirksland aan het Winkelhuis van G. Visser van Manufacturen en gemaakte goederen op dag van betaling. Notaris VAN DEK SLUIJS. In Juni a.s. te Dirksland, op nader te bepalen plaats en datums, veiling en afslag van 12,04,60 H.A. (26,69) tieodvrij bouw- en'hofland, in polder Dirks land, onmiddelijk nabij het Dorp. Notarissen VAN DEK SLUIJS te Dirksland en Mr. VAN DEB LEK DE CLERCQ te Zierikzee. Woensdag 3 Juni 'snam 2 uur verkoop van:Een paviljoen'jalk genaamd „de Dankbaarheid" groot 35 last bij H. van Dongen Zoon te Oude Tonge. No taris VAN ISPELEN. Op Donderdag 11 Juni's avonds 6 uur, te Dirksland ten herberge van P. Brooshoofd van de Wed. en kinderen van wijlen J. Kaal.' nder Sr. veiling van 2 landbouwerswoningen met scharen, wagenhuizen en het eeuwigdurend recht van erfpacht van den grond te Meliseant en te Sommelsdijk nabij Dirksland op Kralingen. Notaris VAN DEB SLUIJS. Op Donderdag 18 Juni 's avonds 6 uur te Dirksland ten herberge van P. Brooshoofd voor de Wed. en kinderen van wjjlen J. Kaslander Sr. afslag van 2 landbouwerswoningen met schuren wagenhuizen en het eeuwigdurend recht van erfpacht van den grond te Melissant en te Sommelsdijk nabij Dirksland op Kralingen. Notaris VAN DER SLUIJS. Ooltgensplaat. Heden werd in het hotel Hobbel bij afslag door Notaris J. v. ISPELEN van Oude Tonge verkocht de landerijen en gebouwen van wijlen Mej. de Wed. A. van den Tol en L. van Prooijen. Perceelen 1 tot en met 15, zijnde Bouwland, liepen aan. Perceel 16 en 17, zijnde gebouwen, eveneens. Perceel 18, gemijnd door L. v. d. Tol voor f 691. Perceel 19 door L. Dorsman voor f 695. Perceelen 20 tot en met 27 liepen aan. Terwijl van dt Combinatiën werd ge mijnd Perc. 4 en 5 door J. A. v. Nieuwen- huize voor f 536 p. 1/2 HA. Perc. 6, 7 en 8 door J. v. d. Koogh van Middelharnis voor f 544 p V2 HA. Perc. 14 en 15 door J. A. v. Nieu- wenhuize voor f 490 p een half HA. Perc. 1619 zijnde het geheele huis met grond door L. M. v. Patten voor f5500. Perc. 2027 door P. v. Weel G. Gz. voor f 266 p een half HA. De drievoudige moordaanslag te Kuitaart I ODder de grootste deelneming zijn te Kloos- terzacde twee slachtoffers ter aarde besteld. De oude vrouw Koole, wier dood het eerste verwacht werd, leeft nog, doch hoewel nn reeds een week voorbij is sedert de gruweldaad plaats had, heeft zij haar bewustzijn niet teruggekregen. Haar einde kan eohter elk oogenblik verwacht worden. Zi) moet veel lijden, waartoe niet weinig bijdragen de hoestbuien die haar nu en dan overvallen en haar erg afmatten. Zij ligt steeds met gesloten oogen, zwaar hijgend en draagt blijkbaar niet de minste kennis van de om haar zittende treurende familieleden. Ofschoon de verdaohte de eerste dagen na den aanslag de hofstede niet mocht verlaten, kon hij toch nog vrij rondloopen na verklaringen van de dienstbode, met welke hij intiemere betrekkingen onderhield, was hij in de ge\ an- genis te Hontenisse opgesloten en h"eft, onder andere, daar een verhoor tot middernacht onder gaan in haar tegenwoordigheid elke van haar bezwarende verklaringen heette hij eenvoudig gelogen en verklaarde overigens ganBoh onschul dig te zijn. Onder het maBker van de koudste onver-

Maas- en Scheldebode | 1903 | | pagina 4