Rechtzaken. Ruiten (and. Gemengd Nieuws. Ver(ioo|)im$eii. Uïi-lag Verkoopin^. Uur^eriyke Stand. iierk en Ncinooi. bericht, omtrent liet hollen dat ik hem heb toegedicht. Ik moet de heer P. toegeven dat mijne informatie, 11a gehouden onderzoek niet juist is gebleken. Doch waar betere informatiën in te win nen, dan bij den persoon die het paard tot staan heeft gebracht Dat die ter goeder trouw heeft gedwaald, doet hem leed en verplicht mij tot rectifi catie. Uw CORRESPONDENT. STE r.I.EN DAM. ARRONDISSEMENTS-REOllTBANK. (Kamer van Strafzaken) Zitting van Dinsdag 12 Mei. Heden werd het volgende vonnis gewezen: Jongensruzie. Een beklaagde ter hoogte van drie, vier turven en een viertal even kleine getuigen. Het was dan ook een echte jongensruzie, die den 2en Maart te Dirksland bad plaats gehad. Alleen waren de gevolgen bloediger geweest dan gewoonlijk bij jongensgescharrel het geval pleegt te zijn, want de 14-jarige L. van der Mast had van den li-jarigen timmermans knecht C. J. v. L. zulk een slag met een ijzer op het hoofd gekregen, dat hij bloedend was verwond en 14 dogen lang thuis had moeten blijven. De jongens hadden elkaar al lang van te voren geplaagd en omdat enkele hunner v. L. hadden bedreigd met stokken en messen, had v. L zich met een stuk ijzer gewapend, dat hij van een kameraad had ontvangen. Het O. M. zeide dat het niet de gewoonte Was van het parket jongens van dezen leeftijd voor de rechtbank te brengen, maar ditmaal was liet gebeurd door de houding van den jongen voor den rechter-commissavis In de hoop, dat deze zitting voor bekl. en zijne familie een les zou zijn om in het vervolg voor de justitie de waarheid te zeggen, eischte het O. M. voor hem f 10 boete, subs 5 dagen hechtenis. Mr. 1). Elias van Raalte wees op het wan kelbare in de getuigenverklaringen, maar sloot zich overigens bij het edelmoedige requisitoir aan. Uitspraak over 8 dagen. De Zaak. Een berichtgever der »Petit Bleue, die te San Remo herhaaldelijk samensprekingen heeft gehad met den gewezen Pruisischen luitenant Wessels wiens uitlevering door Pruisen gevraagd is heeft in een breed- voerigen brief aan den Franschen minister van Oorlog te kennen gegeven, dat de eigen lijke aanstoker en aanlegger van de rol, bij het rechtsgeding te Rennes in 1899 door den valschen getuige Czermuski gespeeld, vol gens Wessels de kapitein Maréchal geweest is. Hij dringt op een onderzoek daarnaar aan en ook naar eene reeks van aan Duitsch- Iand verraden stukken geleverd, zegt Wessels, door een oificier der genieschool te Fontainebleau, een agent van het tweede bureau des Departements van Oorlog en Fsterhazy. Turkije Het blijkt dat de aanslag op de Otto- maansche bank te Salonika vroeger kwam dan bedoeld was, en dat hij verraden werd door het vertrek der ratten uit de gebouwen. Deze diertjes waren ongerust geworden door de beweging, welke het maken der loopgra ven van de samenzweerders veroorzaakte. Toen begon men argwaan te krijgen en on derzocht den grond te laat evenwel om de ontploffing te verhinderen. Op de plaats van het onheil zijn een aantal compromitteerende dingen opgegraven, onder anderen een paar gebruikte Bulgaarsche officiershandschoenen. De woede tegen _de Bulgaren neemt dan ook onder de Turksche bevolking beden kelijke afmetingen aan, en de Times-cor respondent somt er met blijkbaar behagen een reeks voorbeelden van op. Overigens is het in de stad thans rustig, niet omdat de bevolking gekalmeerd is, maar omdat de Turksche troepen elk punt van de stad streng bewaken. Echtei verwacht men te avond of morgen nog wel nieuwe ongeregeldheden. De Times- correspondent ten minste is van oordeel, dat na de jarenlang voorbereide organisatie het niet waarschijnlijk is, dat de plannen bij het eerste mislukken zouden worden op gegeven. Dezelfde berichtgever meldt ook, dat onder de gevangen en gedoode Bulgaren weinigen bij het complot betrokken waren de groote meerdei heid nam er niet aan deel, maar was, wellicht alleen maar op de hoogte van de voornemens der leiders. De zittingen van den krijgsraad die heden aanvangen zullen geheim zijn. Afrika. In Kameroen, (Afrika) zuidelijk van de Sanaga rivier, leeft nog te midden der Ba- kokostammen een dwerg-volkje, Bako ge- heeten. De Bako worden niet grooter dan 1,50 M. Zij zijn gedrongen van gestalte, spierloos, zonder baardgroei, rond en bui tengewoon groot van hoofdze hebben diepliggende oogen, ongezonde tanden, wijd-uitstaande ooren, kortom alle teekenen van ontaarding- De Bako zijn zeer menschen- en bijzon der Europeanen-schuw en komen slechts door middel van de Bakoko met de bui tenwereld in aanraking. Ze leven in oerwou den. Hun hoofdvoedsel bestaat uit vleesch, dat zij met pijl en boog, het spannen van netten en het graven van vangkuilen weten te bemachtigen. De enkele, die een vuur steengeweer heeft, is een piet. Door het ruilen van caoutchouc, dat zij in de bos- schen snijden en aan de Bakoko leveren, kregen ze eenige geweren in bezit. De plaatsen waar de Bako overnachten, worden angstig geheim gehouden. Hun woonplaats bestaat uit kleine palmhutten de ingang bevindt zich even boven den grond en slechts kruipend kunnen zij hun woonplaats bereiken. Het volkje drijft geen akkerbouw, doch leeft als nomaden. Zelden wonen meer dan 30 bij elkaar en hun heele stam zal nau welijks 2000 personen sterk zijn. Een op - perhoofd heeft de stam niet ook niets dat op eenige autoriteit gelijkt. Zelfs kan men niet van een familie-instituut spreken, want zonder eenig bedwang volgen zij hun dierlijk instinct. Met de Bakoko staan zij in geen enkel familieverband, en het merkwaardigst is, dat de taal der Bako niets gemeen heeft met eenig in Kameroen gesproken neger dialect. De Bako beschouwen zich als de oor spronkelijke bewoners van het land. Wegens hun schuwheid en geslotenheid worden zij door de andere negerstammen zeer gevreesd, die hen betooverd achten. Ook wordt den Bakostam een groote kennis van vergiften, die waanzin verwekken, toegeschreven. De Bako-vrouwen genieten volkomen ge lijke rechten met den man Ze worden niet als trekdieren beschouwd, gelijk anders bij de negers gebruikelijk is De teekenen wij zen er op, dat'het merkwaardig dwergvolkje spoedig geheel uitgestorven zal zijn. Australië. Over de aanleiding tot de groote spoor wegstaking in Victoria (Australië), komen almeer bijzonderheden in, die een duide lijker voorstelling geven van den gang van zaken. Hat geheele spoorwegpersoneel moet men weten had besloten zich aan te sluiten bij de «Trades Hall«dat is de naam waaronder de centrale organisatie van het vakverenigingsleven in Victoria bekend staat De regeering verzette zich daartegen omdat het gevolg kon wezen, dat het spoorwegpersoneel door die «Irades Hall.« het socialistische syndicaat tot een staking werd opgeroepen om een geschil, buiten het spoorwegwezen gelegen. Debe- sturen van het spoorwegpersoneel weiger den zich echter van de Trades Hall los te maken, maar waren tot een bijeenkomst met de regeering bereid, ten einde over grieven te spreken. De regeering hield echter voet bij stuk en maakte bekend dat de 41 bestuursleden van verschillende spoorwegvereenigingen den 12en dezer ont slagen zouden worden, als zij niet gehoor zaamden. En thans staakt het personeel, met het bekende gevolg. Ook hier de quaestie van het gezag in den diepsten grond, 't Ging er om, wie de lakens zou uitdeelende groote socialisti sche organisatie of de regeering. Engelsche bladen wijzen er dan ook op, dat de staking een beslist revolutionair karak ter heeft. De ^.Bulletins van Sydney zegt dat de leiders van plan zijn om de hui dige regeering omver te stooten en een zuiver socialistisch gouvernement aan het bewind te brengen. »De poging om de so cialistische idééën in de maatschappij in gang te doen vinden, is niet geslaagd, en daarom moet men beginnen met de burger maatschappij af te schaffen Bondsdag te Dordrecht van den Nederl. Bond van Jongelingsvereeni- gingen op Gereformeerden Grondslag. Donderdag 21 Mei 1903 (Hemelvaarts dag) komt bovengenoemde Bond in jaarlijk- sche algemeene vergadering, te Dordrecht in ^Kunstmin* samen. Er worden vier a vijf duizend personen verwacht verdeeld over drie vergaderingen. In de ochtendvergadering, aanvangende te 10 uur houdt eerst de Bondsvoorzitter Ds. J. E. Venkenberg van Barendrecht de Ope ningsrede. Daarna worden de jaarverslagen behandeld, rapporten uitgebracht, verkiezin gen gehouden, enz. Ver olgens gaat men over tot de behan deling van een aantal voor§tellen, die be trekking hebben op Letterkunde, het Bonds- reglement, Verhouding tot andere verbonden, Ringbelangen, Leiddraden, enz. Eindelijk worden de besprekingen ge opend over een onderwerp, dat sinds lang in voorbereiding was, n.l. de Verhouding tusschen Huisgezin en Kerk eenerzijds en de Jongelingsvereenigingen anderzijds De Middagvergadering begint te twee uur. Eerst spreekt Ds. Talma, lid van de Tweede Kamer. OnderwerpMaatschap pelijke Kracht. (Gelegenheid tot debat Daarna de Heer J. de Riemer. Onder werp Onze Bondsidee. (Gelegenheid tot debat). Eindelijk Mr. J. G. Sybrandi van Al melo, Slotrede. In de Avondvergadering, die niet in Kunstmin maar in de Wilhelminakerk plaats zal hebben, treedt op Dr. L. H. Wage naar van Middelburg. Onderwerp Solidari teit. De Middag- en Avondvergaderingen zijn publiek, Voor de ochtendvergadering ver leent de Bondsvoorzitter Ds. J. E. Von- kenberg van Barendrecht introductie. Dat velen hiervan gebruik mogen maken Door een trein overreden. Dinsdagmorgen omstreeks halfvijf is op de spoorlijn van Hilversum naar Amster dam bij de Craailooscbe Brug gevonden het in stukken gereden lijk van een infanterist. Men veronderstelt, dat de man, die behoo- rende tot de troepen, welke in Hilversam gedetacheerd zijn geweest, te laat gekomen is om den laatslen trein naar Naarden Bussum te halen en langs de lijn heeft geloo- peu met het oogmerk zoo spoedig mogelijk zijn garnizoen te bereiken. Gemakkelijk. De leden van den ge meenteraad te Liverpool stemmen tegen woordig electrisch door op een knopje te drukken. Ieder lid heeft twee knoopen voor zich, een om «voorw een om "tegen" te stemmen, en beide staan in verbinding met een bord achter den stoel des Voor zitters, die daarop nu maar te kijken heeft. De overstrooming in Znid-Holland. Dinsdagmiddag verspreidde rich te Schiedam het gerucht, dat de kade van de Poldervaart ten derden male was door gebroken. Gelu' kig bleek dat gerucht niet juist te zijnalleen welde de veengrond ter plaatse wat op, waardoor men zich voor een nieuwe doorbraak wat ongerust begon te maken doch tot heden bleef het water er voor. Terrorisme geknot. Het »N v, N.« had gemeld, dat eenige werklieden, die thans in de Houthaven te Amsterdam werken, beklag bij de politie hebben ingediend, omdat aan hun woning briefjes zijn aangeplakt met de woorden "Hier woont een onderkruiper." Naar "Het Volk" verneemt, heeft men Ter Laeie, den leider der houtwerkerssta- king, reeds hiervoor in verhoor genomen en hem zelfs Zondag gearresteerd, maar toch weer losgelaten. Door den bliksem gewond! Te Oosterhout sloeg tijdens een hevig onwe- der, dat daar Zaterdag woedde, de bliksem in eene arbeiderswoning en trof de vrouw des huizes aan de voet, die hevig werd gebrand en gedeeltelijk verlamd werd. De vrouw verloor het bewustzijn en bleef eenige uren in dien toestand. Zij is thans ernsiig ongesteld van den schrik. De stoel, waarop de ongelukkige vrouw was gezeten, werd gedeeltelijk verbrijzeld, eveneens een kastje en eenige sieraden. Door den schoorsteen binnengekomen, ver liet de blikssm de woning weder na een gat in de muur te hebben geslagen en zonder brand te verooi zaken. Een sterke phosphorlucht bleef in de woning achter. Werking van den bliksem I Zaterdagavond ongeveer 6 uur trok over Nijmegen tn omstreken een zwaar onweder, vergezeld van stortregen en hagel. Te Neerbosch achter boschlust, hoek Kerkpad, 10 a 12 minu ten gaans van de Weesinrichting, sloeg de bliksem in een grooten noteboom, voor de woning van den klompenmaker Kok, die juist zich in huis wilde begeven, maar als aan den grond genageld, niet naar binnen kon gaan. Toen hij na eenige oogenblikken zijn bezinning terug had, trad hij zijn woning binnen en aanschouwde daar een groot tooneel van ver woesting. Zijn vrouw en een 5 tal kinderen lagen bewusteloos over den vloer, twee raamkozijnen waren totaal vernield en versplinterd, van de glazen deuren voor de alkoof was geen ruit meer heel, een zolderbalk was versplinterd en de spiegel was stuk, de lampen waren op den vloer geworpen. Zijn echtgenoote en kinderen kwamen ach tereenvolgens weder tot bewustzijn en bleken als door een wonder niet gedeerd te zijn. Een dochtertje een 11 jarig meisje, was een der schoenen aan den voet geheet uit elkaar gerukt, alsmede de zool der kous en de ter hoogte van de maagstreek waren in hare klee ding twee gaatjes van een c.M. middellijn tot op de huid, zonder dat deze brandwonden hadden veroorzaak', alleen een sterke prik keling. De bewoners zijn verder gelukkig met den schrik vrijgekomen. De bliksem schijnt op den hoek van het dak, waarvan een 3 tal pannen vernield ziin, naar binnen te zijn gekomen en na hier alles vernield te hebben, overal uitwegen te hebben gezocht, tot zelfs iloor den muur, waar een stuk pleister afgeslagen was en tusschen twee stee- nen de kalk losgerukt had, zoodat men door de voeg naar buiten kon zien. De schade voor den huiseigenaar W. Vermeer, is nogal aan zienlijk. De nieuwe doorbraak te Kethel In den Kethelpolder die j. I. week is door gebroken. wordt voortdurend door een groot aantal werklieden aan de h rsteliing doorge werkt onder toezicht van ambtenaren van den provincialen waterstaat. De breuk was Zondag tot boven de water lijn hersteld. Om 2 uur werden, op verzoek van het pol derbestuur, de polderva.u tkaden door de rijks- veldwacht uit Rotterdam ontruimd en met hek ken afgesloten. Alle sluisdeuren blijven nog hermetisch ge sloten. De Schie is nagenoeg onbevaarbaar. De gedeeltelijk ondergeloopen polderwegen zijn met doode riviervisch bezaaid. Nog schrijft men ons uit Schiedam Duizenden en nog eens duizenden bewogen zich gisteren naar en in de omstreken van de doorbraak in den Noord-Ketheipolder. Zoover het oog reikte, wanneer men op de brug staat, welke over de poldervaart ligt en waarover men moet om van den kleinen polder het dorp te bereiken, niets dan water, hier en daar afgebroken door een dak eener boeren woning en enkele knotwilgen. Van de laatste boerderij komende van de Kan delaar en gaande naar Kethel werd men per schouw overgezet naar den spoordijk om langs de Buiteakerklaan naar het dorp te gaan en eerst nog een paar natte beenen te halen van de R. C. kerk naar het dorp. Wie er echter goed bij zal varen is zeker wel de tolgaarder aan de rolbrug over de Schie. Gisteren was men met 4 man bezig de tol gelden in ontvangst te nemen, terwijl er vroe ger zoo nu en dan eens iemand over de brug kwam of overgezet moest worden, telden wij een kwatiertje dat we daar bij de woning van den gaarder uitrustten (er is tevens melk en bier verkrijgbaar, waarvan gretig gebruik werd gemaakt; ruim 100 personen, die de brug passeerden. Als men nu weet dat 2 cent per persoon en per keer werd betaald, dan kan men wei begrijpen dat dit, van 's morgens vroeg af tot 's avonds laat, een zeer goed zaakje is. Mbo schat de schade uil reeds door den hoogen waterstand in Friesland geleden, op meer dan 1 millioen gulden. Drievoudige pogiug tot moord te Kuitaart. In den naoht van Vrijdag op Zaterdag is te Kuitaard, gemeente Hontenifse (Zeeland) inbraak gepleegd in de woning van don land bouwer F. Kooïo, wuarbij Koole zelf, zijn vrouw en de vrouw van een der zoons door do in breker» deerlijk mishandold zijn aan het hooTd. De brandkast werd geforoeerd en de in houd niedegenomeD. De justitie uit Middelburg heelt zich onver wijld uuar Kuitaart begeven, ten eindo plaatse lijk een onderzoek in te stellen. Nader meldt men, dat de drie reeds genoemde personen met een ploegkouter hoog ernstig werden mishandeld, zoodat de toestand van de getroffenen zeer gevaarlijk ie. De slaapplaatsen leveren een afschuwelijk gezicht op, daar zij eon wuar bloedbad vertoouen. Bovendien is 11 ag door een der op den uitkijk staande personen geschoten op don zoon van den landbouwor Koole. Ofsohoon tweemual werd gesohoten werd deze jonge man gelukkig niet getroffen. De d iders zijn binuongekomon door het op- Bohuiven der ramen en een deurkozijn werd boschadigd, om de ge'sloton duur open te breken Binnengekomen, werd door hen vreeselijk huis gehouden en alles doorsnuffelddo brandkast werd geforoeerd en a'les van waarde medege nomen. De daders zijn Dog niet bekend en hebben waarschijnlijk de wijk naar België genomen. De misdadigers moeten voorwerpen op het terrein hebbon achtergolaton, dio op het spoor kunnen brengen. Eon later bericht doolt mede De drie Blaobtoffers zijn zoodanig aan het hoofd verwond, dat van man en vrouw, de her- sonen bloot liggen en er groot gevaar is, dat alien zullen sterven. Zij kunnen niet sprekon of teekenen geven voor aanwijzing der daders. Kooleen zijn vrouw zijn blijkbaar in bed aan gevallen. In hetzelde vertrok zijn drie kiuderen in oen bedstede niet gedeerd, dooh de deur daarvan was diohtgedawd tijdens de gruweldaad. De op post staande dader Bchoot met een uit bet buis geroofd geweer ouverwaoht op don zoon, die van een kaartpartijtje terugkeerde Hij luchto naar de schuur, waar zijD broeder sliep. Beiden wachten een poos, gingen daarna in buis en vonden aan de deur de jonge vrouw liggen en verder de oudeis. Het stoomschip „Statendam" der Holland Amerika Lijn vertrok Zaterdag 9 Mei van Rot terdam naar New-York via Boulogne s.M. met 129 kajuitspassagiers, benevens 1524 passagiers derde kasse. Trouwe Gids. Da mistklok, die op een der havenhoofden te Stavoren zal geplaatst worden ten dienste van de veerbooten van Enkhuizen naar Stavoren, weegt 250 K.G. «n kan, door eene bijzondere mechaniek, 10 uren geluid worden. Door het plaatsen van deze reuzenklok tracht men te voorkomendat bij mistig weder de veer booten den koers kwijt raken. De klok is gegoten in de fabriek van de heere» Van Bergen te Midwolde. De dubbele moord te Berkcl. Een zekere Uytenbogaardt, die Dinsdag jl. van 4 jaar gevangenisstraf ontslagen werd, is weder preventief in hech'enis genomen onder vermoe den van medeplichtigheid aan den moord te Ber- kel, vóör ruim 4 jaar daar gepleegd op den rentenier Bepping en zijn huishoudster mejuffr. Vrieling. Oorspronkelijk bestonden er reeds zware ver moedens tegen hem, maar thans meent men ze kere bewijzen in handen te hebben. De Excelsior. Over dezen kostbaren steen schrijft de N.R. Ct: De Excelsior, werd 13 Juni 1893 door kapt. Edward Jorganson in de mijnen van Jagersfontein (Kaap kolonie) gevonden. Hij is wit met blauwe tinten weegt 971 karaat of ruim 205 gram. Door de Engelsche regeering werd tevergeefs voor den Excelsior een half millioen pond ster ling geboden. Hij moet twaalf millioen gulden waard zijn. "Wij kunnen hieraan toevoegen, zegt„Het Volk", dat de hoogst verantwoordelijke arbeid van het slijpen van dezen kostbaren steen is toevertrouwd aan den werkman Henri Koe, een meester in zijn vak. Zaterdag 16 Mei, 's avonds 6 ureInzet van on derscheidene perceelen bouw- wei- bosch- en geest land, raeestoolaandeelen, aandeel dijk en tiendrechten onder Ouddorp en Goedereede, ia het logement van Akershoek te Ouddorp, Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 20 Mei 1903 's Dam. 3 uur afslag van: Diverse perceelen bouwland en schaapkooi in den Mariapolder onder Ooltgensplaat: samen groot 24 heet. 53 aren 70 cent. Diverse perceelen bouwland huizen, erfboomgaard, een hofland in den polder de Galathee onder Oolt gensplaat samen groot 9 heet. 21 aren 78 cent. Twee perceelen bouwland in de Anna Wilhelmina- polder onder Ooltgensplaat, samen groot 4 heet. 45 aren. Een huis, schuur en erf aan de Vooritraat te Oolt gensplaat groot 4 aren 50 cent. Diverse perceelen weiland, dijk weiland, gors weiland kade en water i/d Kleine Adriana Theodora Polder onder Ooltgensplaat samen groot 22 heot. 31 aren 30 cent in het logement van denheer L. Hobbel te Oolt gensplaat Notarissen Mr. A. J. C. van WEEL te Oolt gensplaat en J. van ISPELEN te Oude Tonge Op Vrijdag 22 Mei cs voorm. 9 uur te Melis^ant, nabij Dirksland, op Kralingen, ten verzoeke van - en voor de bouwwoning van de Wed. en kinderen van wylen J. KasIanderSr. van Paai den, Landbouwgereed schappen, hooi, stroo, meubilair enz. Notaris YAN DER SLUIJS. Op Vrijdag 22 Mei, 'savonds ten 7 uur, te Dirks land, ten berberge van J. Vroegindewejj, veiling van een huis met een groot erf te Dirksland aan de Ka poenstraat kad. Sectie B. no. 194, 195 en 196 en van 0,77,80 Heet. bouwland in den Polder „Dirkaïand" Op Vrijdag 22 Mei *s avonds 7 uur te Dirksland ten herberg© van J. Vroegindowejj afslag van een huis met groot erf te Dirksland aan de Kapoenstraat, kad Sectie B. No. 194, 195 en 196 en van 0,77,80 Heet- bouwland, in den poldei „Diikslmd" kad. Sectie C. No. 616 Notaris VAN DER SLUIJS. Zaterdag 23 Mei, 'a avonds 6 ureAfslag van on derscheidene perceelen bouw- wei- bosch- en geest land, meestoofaandeelen, aandeel dijk en tiendrechten onder Ouddorp en Goedereede, iu het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN, kad. Sectie C. no. 616. Notaris YAN DER SLUIJS, Op Woensdag 27 Mei 'suam. 3 uur, te Dirksland aan het Winkelhuis van G. Visser van Manufacturen en gemaakte goederen op dag van betaling. Notaris VAN DER SLUIJS. In Juni a.s. te Dirksland, op nador te bepalen plaats en datums, veiling en afslag van 12,04,60 H.A. (26,69) tienivrij bouw- en hofland, in polder Dirks land, onmiddelijk nabjj het Dorp. Notarissen VAN DER SLUIJS te Dirksland en Mr. VAN DER LEK DE CLERCQ to Zierikzee. OOLTGENSPLAAT. Uitslag der op heden in het Hoiel Hobbel plaats gehad neobentle veiling van landerijen en ge touwen /au wij len Mej. Wed. A. v. d. Tol en L. v Prooyen. (bouwland.) Perceel I word ingezet door Adr. v. d. Tol van Middelharnis voor t 600 per H.A. alzoo voor f 1463,40. Perc. II door J.v.d.Tol voor .12480,36. of 6x0 gld. per half H.A. Perc. Ill door Corn. v. Oorschot van Som- melsdijk voor f 4223,04. of 630 gld. per half H.A. Perc. IV door Adr. v. tl. Tol, voor f 4070,40 of 530 gld. per half H.A. Perc. V door J. A. v. Nieuwenhuijzen voor f4815,72 of 540 gld. per half H.A. Perc. VI door Corn. v. Oorschot voor f2962.-- of 500 gld. per half H.A. Perc. VII door L. v. Nieuwenhuijzen voor f3650.— of 500 gld. per half H.A. Perc. VIII door L. v. Nieuwenhuijzen voor f 3448,18 of 530 gld. per half H.A. Perc. IX door H. Schilperoord voor f 1840,52 of 480 gld. per half H.A. Perc. X door H. Schilperoord voor f 1436 of 500 gld. per half H.A. Perc. XI door L. v. d. Tol voor t 1747,07 o( 445 gld. per half H.A. Perc. XII door J.v.d.Tol voor f1928. of 400 gld. per halt H.A. Perc. XIII door A. Neels voor f 1073,28 cf 430 gld. per half H.A. Perc. XIV door J. A. v Nieuwenhuijzen voor f 2313,45 of 485 gld. per half H.A. Perc. XV door J. A. v. Nieuwenhuijzen voor 1 2044,35 of 495 gld. per h-ilf H.A. Perc. XVI Het oostelijk deel van het huis Staande aan de voorstraat met bijbehoorentle grond door L. v. d. Tol voor 1930 gld. Perc. XVII Het westelijk deel van het huis staande aan de voorstraat met bijbehoorentle grond door L. Dorsman Jz. voor 1530 gld. Perc. XVIII Het oostelijk deel der schuur met daarbij behoorende grond door L. d. Vos voor 650 gld. Perc. XIX Het westelijk deel der schuur met daarbij behoorende grond door L. Dors man voor 690 gld. (Weiland.) Perc. XXdoor J. A. v. Nieuuen- huijzen voor f 1826,57 of 220 gld. per half H.A, Perc. XXI door J. A. v. Nieuwenhuijzen voor f942,16 of 235 gltl. per half H A. Perc. XXII door Corn.v.Oorschot voor 11301,78 of 220 gld. per half H.A. Perc. XXIII door Corn. v. Oorschot voor f 1740,64 of 225 gld. per half H A. Perc. XXIV door L. v. Prooijen Lz. voor f 1580,08 of 200 gld. per half H.A. Perc. XXV doorZ. Vreeswijk voor f2058,86 of 230 gld. per half H.A. Perc. XXVI tloor Adr. v. d. Tol voor f 2227,80 of 250 gld. per half H.A. Perc. XXVII door A. v. Prooijen Lz. voor f2717,31 of 320 gld. per half H.A. Sominelsdyk. GeboreD Jan Leendert, z. van Jan Kaslauder en Anna Pieternella RoodzaudWillem, z. van Hugo Boom en Pieternella BrooshoofdLjjdia Cornelia, d. van Klaas Doornbos en Maatje Cornelia Vis; Arend je, d. van Adrianus Schol en Ammerensje Krjjger: Jannetjo, d. ran Jacob van der Baan en Maartje Troost; Marinus, ran Philippus Yjjfhuize en Pe- tronella Springvloed. Ondertrouwd Cornells van Nimwegen, jm. 28 jaar en Sietje Breur, jd. 25 j. GehuwdJacobus de Korte, jm. 30 j. en Cornelia Schol, jd. 25 j Ary de Bloeme, jm. 25 j. en Maria Kattestaart, jd. 24 j. Overleden Annetje van den Doel, 88 j. wed. van Bastiaan Krjjger, Marinus Vjjfhuize, jm. 2 j. Mtddelharnls. Geboren Abraham, z. v. Dirk Johnmis Bever sluis en Adriana van Eek. OndertrouwdJoliannis Schellevis 24 j. en Ja- coba Johanna Brinkman 23 j. Ouddorp. GeborenKlaas, z. v. Eeuwit van der Bok en van Pietertje Hameteman; Anthonij z. v. Gerrit v. Koppen en Lena Padmos Adriaantje d. v. Klaas Pikaart en Christina Tanis; Adriaantje d. v. Ja cob de Vogel en Maartje Meijer, Johannes z. v. Nicolaas Flikweert en Cornelia Verhage; Aklara Theordora Elizabeth d. v. Jan Witte en Maria BreenChristiaan z. v. Cornelia Grinwisen Arendje Sperling. OndertrouwdJan Meijer, 26 j. en Cornelia de Jong 19 j.; Klaas Tanis 27 j. en Johanna Koek 29 j. Gehuwd: Klaas Westhoeve, 24 j. met Grietje Sandifort 22 j.Hubrecht Klink, 20 j. met Jobje den Engelsman, 28 j. Teunis Domus van "Wjjk, 27 j. met Pieternella Jacoba Bakeiaar 19 j. Overleden: Baaltje Tanis, oud 79j.echtgenoote v. Maakten van Huizen Cornelia Emaus 7 mnd. d. v. Aren Emaus en Adriaantje Tanislevenloos geboren een kind van het rnann. geslacht uit Martijntje van Dam echtg.v. Jan Hoek Ht-keil -(«a, van 6 Januari tot 23 April. Geboren Gornelis Melis, z. van A. r. d. Wulp en N. Hoorweg. Dirk Gijsbsrt, z. van W. A. v.d. Bosch en C. Bergman. Cornelis en Jacob, zs. van J. van Noord en L. de Win ter. Bastiaan, z. van T. van der Hoek en J. Veldhoen. Cornelia Ma ria, d. van T. v. d. Meer en J. v. d. Velden. Hendrik Simon, z. van A. Qualm en A. C. Voor winden. Arie, z. v. Jac. Gardenier en Tr. Pille. Henderina Neeltje, d. van H. Hokke en M. v. Kralingen. Adriaantie Maartje, d. van H. Baren drecht en B. Quispel. Abraham, z. van Johs Berk- hout en K. Saarloos. Getrouwd. D. Wildenboer, wedn. van M. Klos, 59 j. en E. van der Meer, gesch. echtg. van A. Bijl, 51 j. Overleden: D. Wander, jm. 7 m. J. v. Noord, jm. 3 d. Predikbeurten Zondag 17 Mei. NED HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. en 'sar. Ds. Westrik. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Bruining. Stad, vm. en nui. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en om. Ds. Emmen. Oultgeuspiaut, vm. en nm. Ds. Verweij. Oude Touge, vm. en um. Ds van Dolder. Nieuwe Tonge, vm en nm. Ds. Wentink. Dirksland, vm. en nm. Ds. Lammers. Herkiugcn, vm. en nm. Ds. de Stoppelaar. Melissai.t, vm. en nm. dhr. v. Broekhoven, stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. on nm. Ds. Boss. Op alle niet vacante plaatsen op Hemelvaarts dag alleen vm. dienst. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Steketee. Stad, nm. Ds. Steketee. Ym. en 's av. leeskerk. Deu Bommel leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en. 's av, Db. Dekker. Stellendam, vm. en 'n av. leeskerk. Ouddorp, vm. en 's av. dhr. Basoski. Op allo niet vacante plaatsen op Hemelvaarts dag alleen vm. dienst. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Melissant, vm. nm. en 's av. Ds. J. Hartkamp. Herkingen, vm. nm. en 's av. leeskerk. Ooltgeuspia.it, vm. en nm. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. odtl ip, Os K. vV RösBing. GEKKE'. GEM. ONDER 'TKRUIS. Uit kstund, vm. nm. en 's av. Ds. Maokenze. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), vm. en nm. dhr. Wiolhouwer,

Maas- en Scheldebode | 1903 | | pagina 4