SPEKSLAGERIJ Belangrijk J. TIEMAM JA POP I 11.1 Advertentie ti. fijne VleesGhwaren en Worstsoorten. Nieuw! J !1 in G Eene groote nrsMHii Mozes de Haa Heere ZAA'LIJNZAAD GOEDKOOPST en T C. DE BRUIN ifiinnenlaiid. UtEiteiEland. VERSLAG ISoekbeoordeeiing-. S. M. van der VLUG-T te SO MEL DIJK. 81.0 0 mz vritii^ol ia b ri e k „ÏW fcSiUW" Vanaf 1 Februari weder g-eleg-en heid tol het sluiten van contracten ter bewer king- van VL bij den hoofdagent J VAN DER KOOGH te Middelharnis, door wien gaarne verde re inlichtingen verstrekt worden. A«Ir. I>K VOttlSL Sa. Straatdijk Dirksland Vleesehliouwerij Mar Ruiulvleesch, Pijn Rookvieescli en Coterhaini BINNENWEG, - SOMMELSi ff BiBPSTKAAT Bi de ontvangst der nieuwste E strij en Tapis Beige, Tapi Vitrage- en Rolgordijnen, 1 Scherp ci Pendules, Regi Groote voorraad. Nieuwste Modelten. J. van recht Ondergeteekende bt Nieuwe Stalen van alsook een prachtige colle Middelha mis, Hoofd-Agent Riil|jke prffztMt üSF" Vraaat prijscou rant Lamsteeg 2 ROTTERDAM. STPAANKE- BIKJCR- noociig hebt bij SCIIREUIDER heeft op 19 September 1902 de U allen bekende motie-LoopfYT aangenomen. Het Hoofdbestuur heeft medegewerkt omeene hoofdcommissie uit den Nederlandsohen Land bouw te vormen en deze hoofdcommissie heeft zich wederom in provinciale sub-commissies ver takt. Ofschoon het Hoofdbestuur de circulaire der hoofdcommissie van Januari 1903 in het bezit van allen onderstelt, zoo wil het nog meteen enkel woord resumeeren, waarom het 't plan om kosteloos jong fokvee voor de meest behoeftige Zuid-Afrikaansche boeren bijeen te brengen, met volle instemming ondersteunt. 1. Langs dien weg wordt steun verleend aan nienschen, die tot ellende zijn vervallen. 2. Die steun is een piactische voor de onder steunden immers de Zuid-Afrikaansche boer heeft behoefte aan vee en er zijn waarborgen voor eene oordeelkundige voor ziening in de behoefte. 3. Die steun is een practische voor hen, die ondersteunenwant indien eenmaal de Zuid-Afrikaansche boer tot betere dagen mocht komen en de goede eigenschappen van het Hollandsche vee bij hem waar deering hebben gevonden, dan is daarmede een geregelde handel in vee tusschen Ne derland en Zuid-Afrika verzekerd. Het Hoofdbestuur der Holl. Maatseh. van Landbouw G. VAS VISSER, Voorzitter. S. C. KORTEWEG, Secretaris. Verder kunnen wij nog mededeelen dat de Afd. Haarlemmermeer bezig is gelden te verza melen voor de uitzending van vee, terwijl door de Afd. zelve f100 als eerste gift is bijgedragen dat de Afd. Rotterdam e.o. f125 voor aankoop van een rund disponibel heeft gesteld en een der bestuursleden den aankoop en het onderhoud voor zijne rekening heeft genomen en dat op de te Amsterdam te houden buitengewone alge- meene vergadering der Holl. Maatseh. van Land bouw door de Afd. Haarlemmermeer zal worden voorgesteld van wege de Maatschappij f 1000 be schikbaar te stellen voor aankoop van vee, welk voorstel door de Afd. Rotterdam e.o. zal worden ondersteund. De uitslag van de op Dinsdag gehouden stemming voor een lid der Tweede Kamer in het district Middelburg (7873 kiezers) is, dat uitgebracht werden 4888 geldige stemmen. Gekozennir. C. Lucassc (ant.) met 3703 stemmen. De heer J. A. Berg- meyer (soc.-dem.) had 1185 stemmen. Te Bloemfontein is een scherpe woordenwis seling gevoerd tusschen Chamberlain en Chr. de Wet met 40 Boeren. 'tMoet er. nu en dan zelfs heftig by zyn toegegaan. Tot dusver hadden de Boeren hun gelijkmoe digheid bewaard; zij hoorden Chamberlain aan, als hij zeide dat het verdrag van Vereeniging stipt uitgevoerd werd en zou worden, al wisten zij dat het niet uitgevoerd was. Zij achten het de beste politiek den man te vriend te houden en lieten zijn bewegingen voor wat ze waren. Maar nu is 't te Bloemfontein anders gegaan. Daar hebben de Boeren door de voormalige Vrijstaters zelf gekozen afgevaardigden onder aanvoering van De Wet Chamberlain gezegd dat het tractaat van Vereeniging van Engelsche zijde niet nageleefd wordt. En de Engelsche Mi nister, niet gewend zulke dingen in zijn gezicht te hooren zeggen, toonde zich daar geducht boos over en weigerde zelfs het adres aan te nemen, De stemming was al dadelijk niet goed; de ontvangst koel. Die koele ontvangst zou dan, volgens een bericht aan de „Standard", hierin zijne oorzaak hebben, dat Piet de Wet, die sedert tot vrederechter is benoemd, en dominee du Plessis den Minister in een onderhoud onder vier oogen hadden gewaarschuwd, dat Christiaan de Wet het erop toelei, de overeenkomst van Ver eeniging ongedaan te maken! Als het waar is, laag genoeg, wel te verstaan van Piet de Wet en gezegden dominee. Een land genoot, een held zonder weerga, bij den over weldiger des vaderlands te gaan belasteren Maar we kunnen dit daarlaten. Een feit is het, dat het bij de discussie heftig toeging. Chamber lain wees op bitsen toon het verzoek af om alle vragen te overwegen. Die vragen zijn, zeide hij, in strijd met de vredesvoorwaarden. En toen De Wet trachtte te antwoorden, gelastte Chamberlain hem te gaan zitten, waarop Oom Chris het woord overliet aan Hertzog. Nog sterkerToen nu Hert zog op een bepaald punt Chamberlain tegensprak riep dezeTsa, ik ben hier niet gekomen om te gengesproken te worden! Het adres van De Wet's groep van burgers drong hoofdzakelijk aan op algemeene amnestie, volledige oorlogsvergoeding en instelling van eene gerechtelijke commissie. Dit laatste weiger de Chamberlain, omdat daardoor de ontevreden heid slechts verergeren en de samensmelting der rassen vertraagd worden zou. De samenkomst, die drie uren duurde, is dus vrijwel zonder resultaat gebleven, hetgeen de volgelingen van De Wet natuurlijk ontevreden stemde, al lieten zij zich altijd volgens Engel sche berichten in het openbaar in tegenover- gestelden zin uit. Volgens sommige telegrammen hield De Wet nog eene rede nadat Hertzog gesproken had. De Wet verklaarde toen, dat er geen samenwerking van de burgers mogelijk is, zoolang Piet De Wet en Chris Botha beweerden de vertegenwoordigers te blijven van h«t Boerenvolken in dit geval zou hij, Chr. De Wet, een halsstarrig, zij het niet een gewapend, verzet tegen de regeering volhou den. Chamberlain zeide andermaal, dat hij de aan bieding van deze lompe petitie door de Boeren, (slechts denkbeeldige grieven inhoudemd), be treurde. De Britsche regeering zou getrouw de vredesvoorwaarden toepassen, maar zij zou de bondgenooten niet vergeten die mogen in geen geval de onderhoorigen worden van de andere burgers! De Exchange Telegraph Company te Londen ontving het volgende telegram uit Bloemfontein gedateerd 6 F«br.„Vandaag werd Mr. Chamber lain bezocht door deputaties onder leiding van De Wet en Hertzog. De beraadslagingen duurden drie uur, zonder dat tot eenig definitief resultaat werd besloten. Christiaan de Wet noemde Piet de Wet en Chris Botha schurken. Toen de bijeen komst was afgeloopen zeide een Hollandsche Afrikaander tot mij„Mr. Chamberlain begon dadelijk met al zijn grof geschut af te vuren, maar, net als met Methuen het geval was, toen hy gedaan had vond hy ons om hem af te wachten." De vijandigheid tegen de nationale verkenners is zeer sterk." Het Reuter-telegram over de saamspreking zegt, dat De Wet tenslotte verklaarde, dat geen sa menwerking mogelijk was, zoolang Piet de Wet en Chris Botha het volk vertegenwoordigden. En hij zou niet rusten voor hij een opstand had be werkt, niet een gewapenden, maar een van voort durende agitatie tegen de Regeering. Terzake van Macedonië komen nu weer' tamelijk plotseling, allerleimin gunstige berichten opduiken. Wel is or ook een telegram, dat hot hervormingsplan der beide mogendheden nu klaar ligt, meur dit zegt nog zoo weinig tegen over de toenemende agitatie èn tegenover het feit, dat Turkije zjjn leger mobiliseert! Ziehier wat uit Konstantinopel wordt geseind: „De Sultan heeft zooeven belangrijke mili taire maatregelen bevolen voor Maoedonie. Hij gaf last onmiddelijk een leger van 240.000 man te mobiliseerontevens heeft hij alle schepen van de Turksche stoomvaart-maatschappij Mahsousse doen opeisohen voor den troepen transportdienst. „Uit besluit is buitengewoon ernstig, en zal, uit den aard dor zaak, aanleiding kunnen geven tot de zwaarwichtigste verwikkelingen. „liet is in elk geval meer dan waarschijnlijk, dat door dit besluit een eiud zal worden gemaakt aan de reeds vergevorderde onderhandelingen voor de umfraotie der Tt. ksohe SoUuld." Een later berioht bevestigt wat hierboven werd inedegodoeld: 240.000 man worden door den Sultan tegen Maoedonie op voet van oorlog gebracht. Wat beteekeut dit nu? Vertrouwt de Porte Bulgarije niet, of zou zij het zelts aandurven, Oostenrijk en Rusland te weerstaan, als hun hervormingsplan haar niet lijkt? We dienen hot af to wachten; maar in ieder geval wordt do staat tan zaken ginds weor hoogst ernBtig. Te Woenen is men van meening, dat de RuBBisohe regeering sobijnbaar de Bulgaarsohe opstandelingen afvalt, doch in het geheim de onruststokers steunt, in de hoop, een voorwendsel te vinden om tussohenbeide te komen. In ieder geval sohijnt het zeer moeilijk, dat de Turksche rogcering er in zal slagen verbeteringen aan te brengen in het korte tijdsbestek van nü tot het begin der lente; welk tijdstip door het Maoedo nisch comité was aangenomen om den opstand te beginnen, als er geen doeltrefFendo verbete ringen wuren aangebracht. Minder aangenaam voor de Turksche schuld eischors is ook, dat de Porte aan den minister van finanoien heeft bevolen, alle betalingen te staken tot nader order. Al het besohikbare geld moet voor de militaire uitrustingen bestemd worden. Een medewerker va „Daily News" uitgezonden om beticht te geven omtrent de Macedonische gruwelen, zend uit Dubnitza, aan de Bulgaarsoh Turksche grens, een uitvoerigen brief, waarin hij mededeelt, wat velen dor 3000 Maoedonische vluchtelingen, die sinds Ootober 11. daar een wijkplaats zochten, hem hobben verhaald omtrent do door ben uitgestane ellende. Wat die meuschen hem vertelden, is de oude geschiedenis der Turksche geweldenarijen, erger lijke wreedheden en misdaden, Berooving en plundering van Treedzame dor pen, onder voorwen'sel dat de Turksche autori teiten er verborgen wapenen wildon zoeken kerken ontwijd; mannen, vrouwen en kiuderen gepijnigd, geslage en op de ergerlijkste wijze mishandeld Het is ougeveer hetzelfde als in Bulgarije geschiedde voor den Russisch Turksobou oorlog hetzelfde als de Armenische gruwelen vun aoht jaren geleden, waarbij Europa werkiloos toe schouwer bleef. Zoo werden en worden nog de Macedonische Christenen voor een groot deel landeigenaren en zeer aan hun grond gehecht het land uitgedreven, naar Bulgarije, dat ook eons zuchtte onder het Turksche wanbeheer, maar nu vrij en onafhankelijk is. En als de Turksohe regeoring, zooals gewoon lijk, die verhalen voor leugens en laster, voor grootendcels geheel ongegronde verzinsels ver klaart, dan vraagt de man van „Daily News": „zouden ul die meuscheu hun land, have en goed hebben verlaten en naar den vreemde zijn getrokken, alleen om de rogcering van den sultan te bolustoren „Dat is toch ruoeielijk aan te nemon. En daar en boven het zat niet moeie'ijk zijD,de verklaringen dezer levende getuigen nader te onderzoekou. Is het wonder, dat de Macedoniers telkens weer op maatregelen zinnen, om aan die vreeselijko heerschappij van den Turk een eind te maken van het behandelde in de vergadering van Woensdag 4 Februari 1903, des avonds ten half zeven ure, ten huize van Mej. de Wed. Lokker te Den Bommel. Spreekster: Mej. Roosje Vos uit Am sterdam. Verleden week Woensdag is den ingezetenen een voorrecht geschonken, dat hun nog nooit is ten deel gevallen. Vanwege de Sociaal-demo cratische arbeiderspartij, afdeeling „Nieuwen- hoorn", trad voor haar op Mej. Roosje Vos uit Amsterdam, (waarvan in een der vorige nummers met een enkel woord is melding gemaakt) met het onderwerp: „Wat willen de Sociaal demo craten Spreekster begon met aan te halen de werke loosheid te Rotterdam. Aan de Maaskade, waar zij zich heen moest begeven voor het vervolgen liarer reis, ontwaarde zij een groote menigte, flinke, stoere mannen, die daar werkeloos stonden. Het doel der Sociaal democratische arbeiderspartij is, die werkeloosheid te beteugelen, waardoor spr. toelichtte wat de Sociaal democr. willen. Het kapitaal is in handen der kapitalisten. En hoeveel ontvangt de werkman van het kapitaal Slechts een karig loon waarvan hij en de zijnen nauwelijks kunnen rondkomen en waarvoor dik wijls nog de inkomsten van vrouw en kinderen moeten bijkomen, wil hij een fatsoenlijk stukje brood verdienen. Stoom, machines, enz. ontnemen vele werkkrachten. De loonen blijven dezelfde, derhalve komt er minder arbeid. En aan wien danken die kapitalisten hun groot inkomen? Is het niet aan de arbeiders die voor hen het werk verrichten? Spr. lichtte toe, hoe de kapitalisten hunne zakken verrijken. A richt een fabriek op, en B en C ook. A of b of C is echter niet toe reikend om het uit hun eigen beurs te doen. Zij doen hun kapitaaltje bij elkaar, het wordt een kapitaal en hunne onderneming werpt ongeloofe lij ke winst af, van welke winst de arbeiders, die er het hardst voor moeten werken, een heel klein gedeelte ontvangen. En wat nood als er concur rentie komt Ze vormen dan trust. Daarna behandelde spreekster het onderwijs. Zij verlangt goed en voor iedereen onderwijs. Wat laat dit echter voor velen veel te wenschen over? Hoe dikwijls ziet men niet, dat kinderen van 6 jaren (zij duidde dit met voorbeelden aan) mee ten arbeid moeten, tot ondersteuning der inkomsten van de ouders, welke inkomsten, hoe gering zij ook zijn moge, den ouders welkom zijn. Hierin willen zij verandering. De inkomsten van het hoofd moeten zóó zijn, dat zij geene ondersteuning van hunne kinderen van 6 jaren noodig hebben; deze moeten kunnen leeren. Spr. spoorde den arbeiders aan tot het lezen van volksbladen en zich te ontwikkelen. Zij, die ontwikkeld zijn, beseffen wat vereenigen is, wat kan bevorderen tot het welzijn der arbeiders, niet alleen het verhoogen der inkomsten, doch ook verkorting der arbeidsduur. Hoe vaak hebben zij niet te kampen met hunne bazen of chefs Hoe vaak worden zij niet met ontslag bedreigd Spr. haalde een paar voorbeelden uit haar eigen leven en de werkstaking bij Van Heek te Enschede aan. Doch wanneer er eensgezindheid of elkander in de hand werken bestaat, m.a.w. wanneer er geen onderkruipers zijn, voor wien behoeven de vereenigingen te vreezen en haalde spr. hier bij aan de werkstaking verleden week te Amster dam. Daarna behandelde spr. de Kieswet en het vrouwenkiesrecht. Spr. geloofde dat zij vooreerst lang geen sten» op een volksvertegenwoordiger zullen kunnen uitbrengen. Zij zijn in de wet aldus zeide zij niet erkend met recht, doch wel met plicht. Zij mogen wel betalen aan be lastingen, doch het hun toekomende recht is hun ontnomen. Zij zijn gelijk gesteld met en idioot en een meisje van 16 jaren Uit de door haar aan gehaalde cijfers bleek, dat op het platteland naar verhouding veel meer mannen kiezer kunnen zijn, dan in de steden, waar juist veel sociaal-democraten zetelen. Ook de vereischten, waarvoor iemand tot lid der Eerste Kamer kan benoemd worden, zijn te hoog gesteld en kan dit lidmaatschap alleen ver worven worden door hen, die het hoogst aange slagen zijn in de Ryksdirecte belastingen, incasu guo de kapitalisten. Spr. behandelde daarna de partijen in het bij zonder in verband met de Christelijken (dit weer met de Engelsch-Transvaalschen) en kwam, na behandeling van Dr. Kuyper en de haringspeet- serswet aan de defensie. De sociaal-democraten achten, daar minister Eland het zelf heeft gezegd dat de f40,000,000 die op de Staatsbegrooting is uitgetrokken voor d« defensie niet voldoende zijn m.a.w. dat Nederland by eenen eventueelen oorlog niet veel kan uitrichten. En nu vragen de S.-D. „waarom toch die som voor defensie uitgetrok ken?" Waarom niet besteed aan dingen van meer „algemeen belang?" Doch waarvoor vraagt spreekster bestaat de militie En zij geeft het antwoord met: „Om bij eene werkstaking zelf, wanneer de stakers het niet in den zin hebben de rust te verstoren, de militie bij elkaar te roe pen, om de stakers in bedwang te houden en haalt daarin als voorbeeld aan, de laatste staking te Amsterdam. Juist door zoo te handelen, wor den de gemoederen opgehitst. Na nog een enkel woord over Pensioneering gesproken te hebben (n.l. dat de hooge „oomes" met onbillijke penisoenen worden gepensioneerd in verhouding met de laag in rang geplaatste ambtenaren) en 11a de aanwezigen aangespoord te hebben tot „vereenigen" (Den Bommel zegt zij, moet meegaan, de groote opkomst is een be wijs van het willen vereenigen) eindigde zij, en werd gelegenheid gegeven tot debat. Hiervan werd gebruik gemaakt door de hee ren Huyer en A. Borgdorff. Het is ons evenwel niet mogen gelukken alles nauwkeurig van het toen behandelde op te nemen. Om vergissingen te voorkomen worden de gevoerde debatten niet geheel weergeven. De heer Huyer vroeg of ons land minder te verdedigen was al3 vroeger. Bij de meest der vroeger gehouden oorlogen heeft Nederland geze gepraald; heeft het 80 jaren lang tegen Spanje uitgehouden en waarom zou het zich nu minder kunnen verdedigen dan vroeger? Spreekster merkte Huyer op dat ons laud in een ander stadium verkeert dan vroeger; de moed des volks was geheel anders. De heer Borgdorff vroeg spr. waar de arbeiders geld moesten halen om volksbladen te lezen, daar zij gezegd heeft dat de inkomsten van den man vaak zoo gering zijn, dat hij die zijner kinderen dikwijls noodig heeft tot het verkrijgen van een behoorlijk stukje brood? Spr. antwoordde hem. dat, wanneer arbeiders bier en jenever minder of in het geheel niet drinken en het sigaren rooken staken, dat verspiM^^eld kunnen besteden aan het lezen fpan 'volksbladen, dat beter is voor lichaam en geest. Borgdorff merkte spr. op dat, niet alleen tot leden der Eerste Kamer benoembaar zijn zij, die het hoogst aangeslagen zijn in de Rijks directe belastingen, doch ook burgemeesters van gemeen ten van 10.000 (20.000 Red.) en meer inwoners. Hierop kwam de heer Abr. Jongeling later op terug en spr. verklaarde dat zij zich hierin ver gist had. Zooals hiervoor gezegd, kunnen wij alle gevoer de debatten niet opnemen. Wij moeten het bij deze o. i. de voornaamste laten. Alsnu werd gelegenheid gegeven zich aan te sluiten bij Sociaal democratische arbeiderspartij en met het oogmerk in deze gemeente een afdee ling op te richten. Zoolang de verslaggever zich in de zaal bevond, heeft zich niemand aangemeld Den volgenden dag vernam hij, dat er zich echter wei hadden aangemeld. Durfden zij niet hunne namen in de volle vergadering op te geven (ipen biief aan de heeren Staalman en de Vries, door P. Brouwer. Do schrijver komt tegen 't optreden dezer twee heeren op niot alleen, maar ook tegen de wijze, waarop ze dat doenkomt op tegen allerlei krasse woorden in hun Christen-Demo craat en tegen do beschuldigingen der heeren aan 't adres van dit Ministerie en Van den Min. v. Binnenlandsche Zaken. De heer Biouwer wijst er op, dat de broederlijke lief do bij hen zoek is, en toont dat met tul vun voorbeelden aan. Wijst er ook op, dat de heeren maar klakkeloos hebben gezegd en geschreven dat Dr. Kuyper Gods ordioautiej met voeten treedt en bespoten vraagt, bowijs in verband met 't gebeurde mot dedoodst-af, mot't zwijgen van don mindere tegenover het vloeken van den meerderemet de militaire straf- en pen sioenwetten. De so tijver tiuoht aan te loonen, dat Staalmans critiok zeer ougeg<ond is, en ver- ded'gt Miuister Kuyper toge.i de aanvullen. Wij raden ieder aan, dezen brief te koopen en alzoo toe ie passen het hoor en wederhoor. De prijs is luttel en de stof ovordeukingswaard. 't Is een actueel boekje, even als -Noodzakelijke Halting, een ernstig woord aan alien, die dodvrcezend zijn, door Chr. W. Koster. Het hooft betrekking op de staking ie Am sterdam het betreurt die en wijstaudere wegeu aan om te komen tot oplossing vun sociale moei lijkheden. De schrij ver is tegou werkstaking en vreest van vakorganisaties en vakbouden nog al oeuig kwaï d. Veel kunnen we in deze bro chure ondereokrijveu, maar 11 iet alles. Toch dient 't gelezen te worden. Toon en inhoud zijn ernstig en waardig. En wat de prijs betrcit hij is gering, sleohls 1 dubbeltje. verkrijgbaar op bestelling bij I M. HAMMI LBURCT, 1 Vleeschhouwer Zomerstraat DIRKSLAN0 s Houdt zich beleefd aanbevolen voor s dagelijksclie, levering van prima qualiteit Rundvleesch Saucisse de Boulogne, U Rookvleesch en Rookworst en verdere s fijne vleeschwaren. fl o en handel in Dagelijks verkrijgbaar eerste kwali teit VarkensvleescSi, en allerhande Worstsoorten, als Rookzult, lijne Gel- dersche worst en prima Muisjes Rookvleesch. Aanbevelend SOlISIEEzSUajIt. Doorloopend eerste kwaliteit Nette bediening. Billijke prij Beleefd aanbevolen. De firma DIJKEMA DOORJj Sommki.sdijk, verkoopt de Pilli hBoscdi (Sfaalpillen) van T lIAArs, voorheen lid der firma V Ifaan, Groningen voor 1.15 per stuk', in de bekende verzegelde 1 onder voortdurende Controle van Ur van Hamei Roos en Har nu biedt aan Roodkocpeëti en Janpjeszaad, g van zuivere, gelijkmatige piachtsq onder mijn persoonlijk toezicht uitge M in afnemers hebben sinds 1890 nog bevredigende resultaten verk ROODKOEPEËNZAAD, Va KE,<> JAAPJESZAAD, V2 Kiio f Ue prijscourant van Tieman's 5- Weiden en Roosendaal's Rood Klavt enz., verschijnt Februari a.s. lüin ^|j| Diamant, Gt Alle uurwerken 2 jaar scl Kooplieden genieten korting. ontvangen heefr. STRAATSSIJK BlRUMLUi» der Koninkl. Nederl. Stoom ververij en Chemische Wasscherij, Opgericht 1864. J. HOEVELS te ROTTERDAM. Beleefd beveelt ondergeteekende zich aan voor al wat tot de ververij behoor).. Spoedige en acurate aflevering. Agent te Ouddo'p O. 1)E MOO lange S 1IOHËN-S1US, te Wv- J A. KT.ETNENRb RG 1-1 52AN«3- lilKTltE- FANTASIE- PIAKO- KA'CÈ'Ï L Speciaal E:alage en adre prnkappc», liunpiv ZIET ET ALIO ES!!! STEE! Het is S mini wen STEEN, Binnenrotte 178, EcTT zal zijn, hebben zij thans ook sierlijke Barometers iri uime k' Mu'Azijn op rit- Ie B-ige. D> ver ouwen zijn. rido'i wij ied'i

Maas- en Scheldebode | 1903 | | pagina 4