TE KOOP DRUKWERK Advertentiën. V Landbouwzaden, Ongevallenwet. Photograpliie, IXmmnsbïïrg, Mozes de Haas, Uitschot-sigaren VERLOTINGEN, J. D. BINKHORST-MM. Banes- ei Kinderloeflea En nu ia het wel eigenaardig, dat de Voorman en Leider der Vrijzinnig- Demo craten, waaronder zich „Vooruit" schaart, ook eens een zin heeft geschreven over dat indeelen in partijenmaar juist andersom, Tuin- en Landbouw Binnenland. Buitenland A. VAN ROSSUM, H. H. Landbouwers P. MAST, Pz. te Sommelsdijk. S VAN DER PLAAT, liet beste middel tegen bloedarmoede en zenuwzwakte. Bedvearen en Kapok. Rtuulvleescii, J. C. ROODZtANT Dordrecht, levert overheerlijke M. HAMMELBURG, |lttht-(£rpdJgr Stichter s Anker-Pain-Ex- peller is verkrijgbaar bij DIJKEMA en DOORNBOS te Sommelsdijk; bij A. TEEPE te Middelharnis; bij A. G. P. DE VRIES te Dirksland en bij A. L. HOBBEL te Ooltgensplaat. W. BOEKHOVEN, Sigaren en Sigaretten. 1 nt.nni/i ROTTERDAM Hechter Rottekade 127 Mauritsstraat 83, tel. 2936 Keeuwsch Iepen, Beuken, (Eiken, Essen, flinke sorteering in droog Brahunlsehe eiken spaukhoui, blokken cn pla ten. Voorts Alahonle, Holen, Populieren, alle andere soorten werkhoul, Eineeren enz. enz. Rouwhoeden. Ciez. CLERCX, een practisch plan te bezitten, boever dat Algemeen Kiesrecht dan toch wel gaan moest. Kon zich dus zonder bezwaar laten candideeren door een Centrale Liberale Kiesv.; die om haar democratische denk beelden nog niet wereldberoemd is, die door «Vooruit» in den hoek is gezet bij de can- didaatstelling van den heer Koert tegenrver den officieelen candidaat J. van Schouwen. De heer de Bruine wordt 12 Jan. 1903 officieel Vrijz. Democraat. Daarmee breekt hij met de liberale partij op Elakkee, breekt ook met de liberale frac tiedoor wie een rooden streep loopten neemt met de heeren Treub, Kerdijk, Drukker en anderen de positie in van een tegen stander der sinds lang gescheurde «één en ondeelbare, groote liberale partij". De heer de Bruine is lid eener partij geworden met eigen, zelfstandigenieuwe sociale en economische beginselen. Dat is geen tactiekveranderiugDat heeft ook niets met al of niet urgentie te maken; dat raakt het politiek beginsel. De heer de Bruine heeft een ruimer// standpunt ingenomen dan vroeger. //Vooruit" is neergedaald van de hoogte, waarop 't stond. De heer de Bruine streeft vooruit. //Vooruit" is reactionair geworden.... tenzij zijn Vrijzinnig Democraatschap een klank is; een vlag, die de lading niet dekt. Nogeene opmerking aan Vooruit "We eindigden ons artikeltje den 23sten Jan. met deze woorden Dat toordt in 1905 een stembusstrijd om drie andidaten En „Vooruit" antwoordt: „Dat is de vraag nog. Het zal er maar van afhangen, ot in hut district dan ook reeds de soheidi.ig zul gekomen zijn, die de politieke atmosfeer zal zuiveren do scheiding in democra ten en conservatie* en. Want daarin alleen laten zich ia werkelykheld onze staatkundige partijen verdeelen Hij schreef „En hoe sou 't ook anders kunnen (nl. dat de economische programs van alle partijen veel meer op elkaar gelijken dan de politiekewaar onze partijgroepeeringen niet ln de eerste plaats naar verschillen in economische begin selen plaats hebben.*' Zoo is hetDe partijgroepeering is niet iri de eerste plaats een gevolg van een verschil in economisch temperament. Niet in de eerste plaats, niet „in werke lijkheid" loopt de strijd over democratie en conservatisme. Wel in de eerste plaats, in werkelijkheid over deze vraag Wat dunkt u van den Christus Die vraag beheerscht alle politieke en economisch leven P Geloof en Ongeloof, dat zijn de twee machten, die tegenover elkaar staan. Of om het Minister Kuyper na te zeggen, die precies hetzelide bedoelde als Prof. Treub Wie democratisch gezind als Christen is, ontleent de beginselen van zijn staatsrecht voor wat het gezag en de overheid, voor wat het reohten de volksviijheden aangaat, juist aan den Inhoud van zijn geloof." Prof. Treub, de Voorman der Vrijz. Democraten is 't met Min. Kuyper eens, dat 't Geloof beslist. „Vooruit" beweert precies 't tegenovergestelde. Wij scharen ons aan de zijde der heeren Kuyper en Treub. Wie democraat is als Christen, vindt in Gods Woord zijn hand- en levensboek. Hij gelooft de Openbaring, Wie democraat is als Nationalist, vindt in eigen Rede zijn gids en leidsvrouw, en wantrouwt de Openbaring. Kan de klove ooit dieper gaan P Een geheel andere vraag is 't natuurlijk oi demoeraten kunnen samenwerken op vast aceoordvoor een zelfde doel, op welomschreven program Dat kan en is in '94 gebeurd. Maar saamwerken is geen groepeering „in werkelijkheid." HET BEREIDEN VAN HET VEEVOEDER. Daar is tegenwoordig haast geen boerderij van eenigen omvang, ot men vindt er één of meer werktuigen, die men bezigt tot het bereiden van het veevoeder. Al naar het doel, dat men er mee wenscht te bereiken, zijn deze machines Verschillend ingericht. Hakselmachines en stroo- snijders dienen om stroo en grofstengelig hooi in kortere of langere stukken te snijden. Met bie tensnijders verdeelt men de voederbieten of peen- soorten in grootere of kleinere stukken. Moes makers stellen in staat daar moes van te maken, zoo fijn wel als pulpe en worstvleesch. Bonnen brekers, haveipletters en wie weet welke andere nog meer, ze doen alle hun eigenaardig werk. De namen der werktuigen duiden dit al min of meer aan. Doch hoe verschillend ze ook mogen zijn samengesteld, het doel, waarvoor de boer ze gebruikt is „het bereiden van het veevoeder." Vooral in den wintertijd wordt er een druk gebruik van gemaakt op de boerderijen. Des zo mers, als het vee in de wei loopt, is dat minder noodig en ook niet wel mogelijk. Dan laat men de dieren zelf maar voor de geheele bereiding van hun voedsel zorgen. Ze kunnen dat ook heel best doen. De natuur heeft daarvoor voldoende gezorgd. Met de tanden afgesneden, tusschen de kiezen goed fijngemalen en tijdens deze bewer king met speeksel vermengd, slikken de paarden hun voedsel inendespijsverteringsvochten, in de verdere deelen van den spijsverteringstoestel af gescheiden, dragen dan wel zorg, dat er uitge trokken wordt, wat opneembaar is. En al slikt 'trund het gras voorloopig zoo goed als onge- kauwd naar binnen, ook bij dit dier is de inrich ting van maag en ingewanden wei zoo, dat de werking van deze niet zoo heel veel van't opge nomen voeder onaangetast laat. De vraag zou haast gedaan kunnen wordenis het zoogenaamde bereiden van het veevoeder dan niet overbodig? Aanstonds antwoorden we neen De toestand, waaronder het vee des winters verkeert bjj de stalvoedering dus, is immers ge heel verschillend van dien van den zomer. Vooreerst is het op stal niet in de gelegenheid een keuze te doen. En bovendien geeft men het veelal voer, dat het van nature zelden tot zich zou nemen. Alleen met het oog hierop, ishettoe- bereiden van het voeder al te verdedigen. Maar ook als zuinigheids maatregel is het zeer aan bevelenswaardig. Want de kans, dat er veel grooter deel van verteert, wordt vrij wat groo- ter. Bij graankorrels (haver) heeft de praktijk meermalen aangetoond, dat er verscheidene het lichaam verlaten precies, zooals ze werden door geslikt. In den mest vond men ze geheel gaaf terug. Sommigen beweren nu wel eens, dat die toch geen voedsel meer bevatten, doch deze be wering zal wel even verkeerd wezen als de mee ning van de moeder, die denkt, dat de zuigeling het voedsel al genoten heeft van die golfjes moedermelk, die dikwijls heel bedaardjes uit het kleine mondje naar buiten rollen. Kneust men evenwel de korrels of breekt men ze, zooals bij maïs en boonen, dan wordt de kans op niet ver tering heel wat geringer. De beschadigde ol ten deele weggenomen wanden kunnen de werking van de spijsverteringsvochten niet meer tegen houden en wat er nog door ingesloten was, werd omgezet in opneembaar voedsel. M. (Slot volgt). Sommelsdijk. Door de Afdeeling »Overflakkee en Goedereede« van de Hol landsche Maatschappij van Landbouw is eene Keuring van Zaaigranen uitge schreven te houden te Sommelsdijk op Donderdag 26 Februari 1903, in het Hotel »Spee«, des namiddags van 24 ure. Voor de keuring worden 15 prijzen a f2.50 ter beschikking der commissie van beoordeeling gesteld. Gevraagd worden gewas 1902 a. Verschillende soorten Erwten, Paar den- en Duiveboonen, Chevalier- en andere Zomergerst, Haver enz. b. Aan ingezonden monsters van Kar- weij, Lijnzaad, Ajuinzaad, Blauwmaanzaad enz. kunnen diploma's toegekend worden, eveneens aan de grootste collectie Gras- en Klaverzaden, ter opluistering ingezonden. De inzending moet geschieden op den dag der keuring 's morgens tusschen 8 en 10 uur, in het >Hotel Spee<t te Sommelsdijk. Van ieder monster moet minstens 10 H. L. geleverd kunnen worden en daarvan franco worden ingezonden één liter met enkele aren erbij en met vermelding hoe veel er van te koop is, tot welken prijs, de naam van den verbouwer en de soort en variëteit van liet graan of zaad, wat betreft de rubriek A. Bij te hooge prijzen naar het oordeel der Jury, blijven de inzendingen buiten mededinging. Leden der Maatschappij kunnen gratis hunne monsters ter keuring inzenden op vertoon hunner lidmaatschapskaart, terwijl niet-leden voorzien moeten zijn van een inzendingskaart, die k fo.50 te bekomen is bij den secretaris der afdeeling. Tot waarborg, dat de te leveren granen aan het bekroonde monster zullen voldoen zal vier weken na de keuring beroep bij de beoordeelaars openstaan. De tentoonstelling der ingezonden en bekroonde monsters is gratis voor ieder toegankelijk van des namiddags 24 uur. Vraagbaak. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst Antwoorden of mededeelingen zijn met hetzelfde nummer gemerkt als de Tragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 451 Zou ik tulpen, die in den vollen grond stonden en nu voor den dag komen zonder na deel in potten kunnen overbrengen? 452. Is het voordeelig, vroege aardappelen met spruiten er aan te poten? 453 lk heb in 't najaar Thomasslakkenmeel gezaaid. Zou 't hinderen, als ik daar nu nog wat Superphosphaat over breng? Antwoorden en mededeelingen. 447. Dat komt, omdat biestmelk zoo rijk is aan albumine. Deze eiwitachtige stof wordt vast als biest gekookt wordt. 448. Als ze geen zure en ook geene alkalische eigenschappen bezit. Met rood en blauw lakmoes papier kan men zich hiervan overtuigen. In een neutrale oplossing verandert geen van beide. Is de oplossing zuur, dan wordt 't blauwe papiertje rood. Een alkalische oplossing maakt een rood papiertje blauw 449. Geduld een beetje, Dat kan nog wel komen. Een clivia, die in den winter wat koud stond kan. als zij ten minste den vorigen zomer wat goed is verzorgd nog best een bloem geven. 450. Door molsla verstaat men de nog gele. zeer jonge blaadjes van paardebloemen. Veel vindt men ze onder molshoopen Van daar de naam. De Minister van Binnenlandsche Zaken overwegende, dat tengevolge van het over lijden van den heer Dr. H. J. A. M. Schaepman eene verkiezing moet plaats hebben van een lid van de Tweede Ka mer in het kiesdistrict Almeloo heeft be paald dat die verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag 10 Februari a.s de stemming, zoo noodig, op Dinsdag 17 Februari en de herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 24 Februari a.s. Staten van Zeeland. Bij de jl. week in het district Goes gehouden stemming ter verkiezing van een lid der Provinciale Staten van Zeeland hebben van de 6710 kiezers er 4951 hun stem uitgebracht. De heer D. Mulder burgemeester van Ovezande, antirverkreeg 2706 stemmen, de heer N. Elenbaas, burgemeester van Krabben» dijke, (lib.) verkreeg 2220 stemmen. Gekozen is alzoo de heer D. Mulder. Chamberlain heeft Zaterdag na Transvaal verlaten te hebben, de De Beers-diamautmijnen te Kimberley bezocht. Antwoordende op de adres sen van hulde van eenige deputaties, zwaaide Chamberlain lof toe aan Rhodes en de verdedigers van Kimberley, maar hij voegde er bij, dat (we zinspeelden er reeds op) de Kaapkolonie, tenzij zij zich spoedig bekeerde, afgezonderd zou blijven staan wanneer Zuid-Afrika rijp was voor federatie. Aan het feestmaal 's avonds in de Markthal zaten 450 der voornaamste burgers van Kimberley aan. In antwoord op een dronk te zijner eere zeide Chamberlain: Ik vreesde dat ik mijn politieke beenderen in Zuid-Afrika zoude laten toen ik er heen trok, maar sedert oordeel ik anders. Ik ben overtuigd, dat een wijze, flinke en sympathieke regeering spoedig in Transvaal een goeden toestand des volks zal in 't leven roepen, zoodat de ver- eeniging inderdaad een duurzame vrede zal beteekenen. (Toejuichingen). Weldra zal ik de Kaapkolonie verlaten. Zal ik thuisgekomen over deze kolonie even goed kunnen spreken als over Transvaal? Kunnen zeggen dat de oude veeten ook in de Kaapkolonie wegstervendat de beste Kaapsehe burgers thans bereid zijn volledig te berusten in de feiten, erkennende, dat het droom beeld eener Hollandsche republiek in Zuid-Afrika slechts zinsbedrog was (Rumoerig kreten van Neen! en Weg met Sprigg!) (Deze vragen zöó te stellen, beteekende, dat de minister er geen toestemmend antwoord op kon geven. Hij vroeg meer om te waarschuwen. Maar de Afrikaners zullen er zich niet door van het goede pad laten brengen. En in Kimberley mogen de Jingo's het „weg met Sprigg" uitgalmen, deze niet-progres9istische minister zal aanblijven, zoolang de Afrikaner meerderheid hem gelieft te steunen. Al troosten de Imperialisten zich met een schitterende overwinning in de toekomst, voor het oogenblik zijn ze in het Kaapsehe Par lement nog in de minderheid. Zelfs voor de dreigementen van Chamberlain, dat de Kaap van een eventueele federatie zou worden uitgesloten, zullen de Afrikaners zeker niet uit den weggaan.) Het verschil tusschen de mogendheden terzake van Veneeiielj» is r og niet bijgelegd. Amerika en Frankrijk staan met hun aanspraken tegenover Duitschland en Engeland die zekeren voorrang voor zich opeischen. Wel werd reeds uit Was hington geseind dat de verschillendeschuldebchers het eens waren of spoedig zouden worden, maar dat bericht blijkt geen voorstel van bemiddeling te zijn geweest, zooals beweerd werd. Bowen, Venezuela's zaakgelastigde, heeft aan de vertegenwoordigers der verbonden mogend heden kennis gegeven, dat hij de 30 pCt. der douanerechten vooreen maand wilde afstaan, als zij bereid waren daarna met de andere staten te deelen. Castro had geseind, dat Bowen zich moest verzetten tegen verdere uitbreiding van bevoor rechte behandeling. Men verwacht evenwel niet, dat Bowen's voorstel tot een oplossing zal leiden, nu geschat is, dat de verbondenen de verlangde betaling eerst dan zouden krijgen als zij gedurende z«3 jaren 30 pCt. ontvangen, zooals geëischt is. En Bowen wil ze het douceurtje van één maaud geven Van oogenschijnlijk goed-ingelichte zijde word t omtrent Frankrijks houding het volgende gemeld Totdusver heeft de Republiek bij de blokkee rende mogendheden nog geenerlei protest aan- geteekend tegen hun verlangen, om uit de aan geboden dertig procent van de douanegelden van Venezuela als preferente schuldeischers scha deloos gesteld te worden. Frankrijk vroeg, vóór de blokkade begon, welke houding de mogend heden aannemen tegenover de reeds getroffen financieele overeenkomsten van Frankrijk met Venezuela en kreeg tot antwoord, dat deze af spraken zooals vanzelf sprak, geëerbiedigd zouden worden. Van een Fransch-Amerikaansche coalitie tegen de blokkeerende mogendheden is totnogtoe niets bekend. Voor het geval men het in de conferentie te Washington volstrekt niet eens kan worden, zullen de blokkeerende mogendheden de beslissing van het Haagsehe hof van arbitrage inroepen. Dit laatste luidt dus weer gunstig genoeg. Nu, dat de mogendheden terzake van Venezuela een grooten oorlog zouden beginnen eigenlijk om een paar honderdduizend gulden meer of min der! geloofden we ook niet. Blijkens verschillende te Tanger ontvangen berichten uit Fez, hebben de Marokkaansche regeeringstroepeu, aangevoerd door den kaid Al Bag Dadi, inderdaad een beslissende overwinning behaald op de hoofdmacht van den troonpreten - dentmaar het is onwaar, dat Boe Hamara zelf zou zijn gevangen genomen, zooals het geval is met zijne legerhoofden Omar, Jusi en Regrani. Of hij zich bevindt onder de menigte dooden, is niet bekend. Zijn kamp met alle voorraden en munitie is in handen der regeeringstroepen ge vallen, die ook de in het gevecht van 23 Dec verloren kanonnen heroverd hebben. De legerhoofden van den Sultan zijn te Fez teruggekeerd met 40 notabelen van de stammen der Chiatta, Bernirhaus en Benisa's, die aange boden hebben als gijzelaars te blijven totdat de pretendent zal zijn gevangen genomen. Een prijs van 125,000 francs is daarvoor uitgeloofd. Over het gevecht zelf zijn nog weinig bijzonderheden bekendvermoedelijk is het kamp der opstande lingen bij zonsopgang overrompeld en genomen. Een deel van den stam van Beni Ouassein, welks desertie de eerste nederlaag van de keizer lijke troepen veroorzaakte, wenscht zijne onder werping aan te bieden. Aangenomen, dat de pretendent ontkomen is, kan hij er niet meer op hopen een nieuwen aanhang te krijgen, daar zijn heiligheid nu te niet is. Zelfs het succes dat hij behaald heeft, zou hij nooit gekregen hebben, ais de ooms van den Sultan, de aanvoerders van de troepen, niet zoo weinig doorzettend vermogen aan den dag hadden gelegd en men niet zoo'n wonderlijke taktiek had gevolgd. EI Menebhi, die den geslaagden aanval leidde, is in Engeland geweest en staat bekend om zijn geestkracht. Algemeen houdt men het er echter voor, dat de Sultan zijn overwinning op den pretendent te danken heeft aan het goud, dat hem onlangs door de Banque de Paris et des Pays Bas (7,5 millioen francs) werd geleend en waarmede hij de bondgenooten van Boe Hamara zou hebben omgekocht. Uit de jongste gebeurtenissen voorziet men een stijging van den invloed van Frankrijk in Marokko. Een in goeden staat zijnde gobruikte VIERMANSKAR, een WIELSLfiDÉ en BOERENWAGEN. Alles nieuw. Inlichtingen ook tot de levering van Vaat- of Knipwerk. Adres: B. KRUIK, Mr. Wagenmaker, ooltgensplaat. OOLTGENSPLAAT Agent der Eerste Ned. Transport- Verzekeriiigmaatsctiappij te Rotter dam. Houdt zich beleefd aanbevolen voor verzekering van schepen en lading. Voorwaarden billijk. Daar wij den verkoop van Tuinzaden van onze zaak hebben al'gedagn, zeggen wij al e begunstigers daarvan jaren Lng genoten vriendelijk dank. En leggen wij ons nu speciaal toe op den verkoop van als Onovertrefbare soort J AAPJESPEEN, ROODE MANGELWORLEL en groote RÜODE KOEPEEN van eigen teeld. Voorts voerdeelige mengsels voor Kunstweiden, Klaver- en Graszaden. Vele getuigenissen van goede uitkom sten tendiensle. L. NELISSE ZONEN, Nieuwe Ton ge Alle weikgevers welke bij de onge vallenwet betrokken zijn en die willen medewerken tot het aanwijzen van ge machtigden voor de voordracht van lid- werkgever en lid-plaatsvervanger daarvan in den Raad van Beroep, gevestigd te Rotterdam, worden beleetd doch drin gend uitgenoodigd op de verschillende Secretarien hunner gemeenten voor 6 Februari a.s. twee formulieren aan te vragen en een in te vullen tot het ver krijgen vau een werkgeverskaart, welke mi u alsdan met het oningevulde formulier gelieve te venden aan den Secretaris vari het corni van werkgevers zullende alsdan kiacb ens hunne benoe ming u de eciste plaats in aanmerking komen als lid-werkgever W. G. VAN AS en iu de tweede plaats P. MAST Pz beiden te Sommelsdijk en als hunne plaats vervangers re pectieveiijk T.SCHILPER- OORD m A. DIJKERS, beide te Mid del namis IpH?* Men zorgc vooral 2 formulie ren aan te vragen. Voorstraat, Middelharnis. Werkt dagelijks met elke weersgesteldheid Atelier gelijkvloers. TANDARTS. Laan van Meerdervoort 40, 's HAGE. Is op den eersten Donderdag van iedere inaand te consulteeren in het Mor«r, MEIJER te Middelharnis, voor alle Mondziekten en plaatsen van Kunst tanden. Hebt gjj bet Rotterdamsche Nieuwsblad gelezen van Maandag 19 Januari? Die groote advertentie van een heele bladzijde meent u Ja die ook. Maar ik bedoel nu eigen lijk een paar regeltjes onder de correspondentie. Daar staat „De V. alhier. Zij, die San- „guinose gebruiken zijn er over „tevreden iets goeds moet zulk „een middel geven, anders zou „het, ook ondanks de machtige „reclame niet opnemen." Juist zóó is het. Wanneer ons middel niet zich zelf aanbeval, dan had het nooit zulk een groo'en opgang gemaakt. Thans wordt er in Nederland geen en kel middel zooveel gevraagd en zooveel gebruikt als de Sangui- nose. En nog maar steeds breidt zich de kring der trouwe ge bruikers uit. Nog dezer dagen hadden wij het bezoek van iemand die ons vertelde: „mijne vrouw had volle een en twintig maanden staalpillen gebruikt, maar bet hielp haar niet. Nu, na 6 flacons Sanguinose is zij heerlijk opgeknapt, de moedeloos heid eD lusteloosheid is geweken en zjj kan bare huishouding ge regeld weer waarnemen." Dat komt overéén met de uit spraken der wetenschap. Leest maar hoe Doctor. Demade schrijft: „het staal is ons van geen nut of voordeel, dan wanneer het ons wordt toegediend door de plant. En dat ijzer in organische verbindingen bevat de Sangui nose." Daarom zijn zooveel menschen tegen het gewone staal. En daar om komen zooveel menschon tot de Sanguinose. Prijs per fl. f 1.50, 6 fl. f 8.— 12 fl. f 15.— Gij neemt tweemaal daags een eetlepel van 15 gram. Dan doet gij tieD dagen met een flacon en kost u de behandeling 12'/2 cent per dag. Dat is goedkoo- per dan eenig ander dergelijk middel. Te Sommelsdijk bij PIJ- KEMA DOORNBOS. Ondergeteekende bericht de ontvangst van een groote partij Een groote collectie fraaie stalen Bed tijken, voorhanden, welke franco worden toegezonden. Machinale zuivering en bereiding van Bedveeren. Werkzaam bij ieder aan huis. Uw dw. dn. OUDE TONGE, I. DE WIJNTER. Vleeschhouwerij Marktveld SOAfilELSUIJK. Doorloopend eerste kwaliteit Fijn Bookvleesch en Boterhamworst, Nette bediening. Billijke prijzen. Beleefd aanbevolen. voor f J.85 p. k. van 100 st. Bij bestelling van meer dan een kistje voor fl.80 p. k. Wederverkoopers gevraagd. R a ■o A Vleeschhouwer Zomerstraat DIRKSLAND» Houdt zich beleefd aanbevolen voor dagelijksche, levering van prima qualiteit Rundvleesch Saucisse de Boulogne, Rookvleesch en Rookworst en verdere fijne vleeschwaren. fl e 3 o Alle» echt at et fabriekmerk Anker. Gebruikt steeds tegen Rheu» jiatiek, Jicht «nVerkoudhodeb Prijsf 1.25,75 ot». en 50 ot». pr.fl. Te Amsterdam bij: Uloth, ,^léban, van Tuyll en Sander». g. cu., tutu*»**. van welken aard of vorm wordt keurig uitgevoerd, tegen de laagste prijzen afge leverd door Stoomdrukkerij, Sommelsdijk. Twee zeldzame groote namelijkde HAARLEMMERMEER- SCHE en de OUDEWATERSCHE. HAARLEMMERME! RSCHE: 1ste prijs: Een Bouwmanswoning met 5Ó beste Melkkoeien ot 120 OÜO ln contanten VoortsPaarden, Koeien en Fietsen enz. Men kan voor ieder gewonnen Paard en voor elke gewonnen Koe respectivelijk f 400 en f 200 betaald krijgen. De OUDEWATERSCHE: De lste 100prijzen bestaan respeotievelijk uit: f 50DO, f2000 311e prijs ieder f 1000, 1221e prijs ieder f 400, 2235e prijs ieder f 200. 36100e prp ieder f 20, terwijl men voor de minste prijs f 10 betaald krijgt. Haarlemmermeer trekt 13 Februari e.k. Oudewater trekt 17 Februari e.k. Prijs per Lot f 1.— Loten verkrijgbaar bij J. TIEMAN, sommels dijk, Hoofd-depóthouder van soliede loten, bij J. OVERBEEKE te Oude Tonge en J. SCHIP PER te Nieuwe Tonge Verdors door geheel Flakkee. BOEKHANDEL DIRKSLAND. Levering van alle Binnen- en Buiteiilniidsche Boeken Tijdschriften Couranten. Plaatsing van Advertentiön in alle couranten Handel in Schrijf- Teeken- en Schoolbehoeften. STEEDS VOORRADIG Postzegel- Portret-Poëzie- en Blr ie ('kaar tal bums. Kerkboeken en Bijbels. enz. enz. c, HOUTHANDEL, bij de Delftsche Poort, tel. 1993, MODE MAGAZIJN. Groote Prijsvermindering gegarneerde en ong«- garneerde Hang 55,ROTTERDAM „IAT DEI OSSEKfiOP Oudste Schoen- en Laarzenmagazyn Opgericht 1820. Hang 51, ROTTERDAM. E. P. v. ROESSEL-Clercx, voorheen M. J. v. d. SCHILDEN A Zoon. Vertrouwd adres voor eigen gemaakt Schoen werk.

Maas- en Scheldebode | 1903 | | pagina 2