J V O Eis E L I NovembeM902. No. 892. Uitslag* Aanbesteding. Burgerlijke Stand, Gemengd üieuws. BEHOOREÏIDH E2t!£«^ IN HOC SIGNO'/I T ,T K/-v4 li/Iinofo inc>r»I>ni\;Ar r ïiewns, dag jl. hield het ondersteuning van chtwet eene ver- den toestand dier Was de vorige tgekeerd, aan de inners eenige da adden gezeten, de orde, hoe de stand aan moest worden vullen. Door een kas nog redelijk ite was gekoesterd te kort was. Met ord*elingen in de isloten ten tweede de leden, en hun tie, minstens een tuursleden v. Ant- uden in Sommels- te Middelharnis orgd worden. Na oening der zaken gesproken werd de Leerplichtwet ebracht, alhoewel r geheel Flakkee proken werd over en de uitstekende ;dikanten, spreekt in de gevangenis, alve de sluiting ezen 1 We moes- d nog glimlachen igensdiep treurig, in de gevangenis penDe vrienden nder, en ieder ging snerpenden wind, om zoo gauw nemen bij zijn ei; [t Is dan ook geen jude voor een ge- ;>ekje van den haard egen J. D., visscher verbaal opgemaakt zal de zangveree- ■ecleur M. M. J. §ee eene uitvoering w, wi Zf op en Militieraad voor ind zal worden ge- |r a.s. des voorm. ihuis te Dirksland. moet verschijnen ng verlangt wegens gebreken of wegens Ie lengte. elanghebbenden er dat de opgave van ng tijdens de aau- or de militie of bij doen opmaken en inleveren van de Dt het bekomen van kndere reden dan ïeid of gemis van den Militieraad de in te brengen, het dit college moet sngemeld tijdstip jdag j. 1. bleef de ing« wegens zware iterdam naar hier ,g weid de schipper tspolder steenen lag laan van zijn fokzeil pen, - zoodat hij een igvliet. De heer E lar men verneemt ;d als Wethouder, e doet zich een ge* phoidea. De woning voorgeschreven ken- van Mens ginS jacht in gezelschap van Antwerpen. Z'J k van een roeiboot) zij terecht kwamen waaavan de 2 laa'' eerste pas Zondag* Haringvliet. Minste inschrijver de A Bos te Gorinchem voor f 17.900. [jet onderhouden der rivier- en igswerken en van eenige andere |angs het Hollandsch Diep en het [iet, benevens het doen van peilin- 1 Januari 1903 tot en met 31 )er 1905. inschrijver de heer W. Volker Irecht voor f 1890 per jaar. In ivijk A No. 133 doet zich een an typhusfebristyphoidea voor. heer P. Bisschop heeft ontslag als secretaris der commissie tot ,an schoolverzuim, den loop van de afgeloopen week zal ip de Voorstraat een reizend onge- lul koopman ineen. De heer C. V. lelijden met hem had, nam hem bij huis, en kon, toen hij opgeknapt jn weg vervolgen ])e aanvoer van suikerbieten naar dezer gemeente is bijna afgeloopen. «gen evenwel naar schatting 570^000 van verschillende fabrieken op de )at de ingevallen vorst niet gunstig deze bieten, behoeft geen betoog! dan ook heden bezig, enkele hoo- ;et stroo te bedekken, doch als het liet te laat is 1 VERGADERING >rt Baad der gemeente op 17 Nov. nrooi'dig de heeren Borgdorff, Knoop, fan Prooijen en Van Weel. zi« met kennisgeving de heeren Jacobs rt. jening der vergadering worden de notu- vorige voorgelezen en onveranderd keurd. de orde is Vijziging verordening herhalingsonder- ioorzittor deelt mede dat van heeren lieerde Staten dezer Provincie is terug ;en de verordening regelende het herha- derwijs, de leerstof en de verdeeling leerstof over twee jaren te veranderen jaren te voldoen. Besloten werd de opmerkingen in de door Ged. Staten clitenzin te wijzigen, doch de vei deeling leerstof over een tijdperk van 2 jaren ihaven. Af- en overschrijving, algemeene stemmen wordt besloten tot ;n van eenige af- en overschrijvingen begrooting dienst 1902. Ingekomen stukken. lene missive van heeren Ged. Staten Provincie, daarbij mededeelendc, dat sluit met ingang van 1 Jan. 1903 de 'de van den Gemeente-Ontvanger nader gesteld op f S50,en dat bij Koninkl. goedkeuring aan die regeling is ver- el bij de Herv. Gem. brkozen A. v. d. Pij dagavond half zeven oner aan de Voor* laten vallen van een Dezen brand liepi jegens het vele roe* der gelukkig af. tls voren daarbij terugzenden Ie de in ige vergadering vastgestelde verorde- ip de heffing van opcenten op de Per belasting, met verzoek die verordening door hen voorgestelde wijze te wijzigen; in den heer P. Bisschop, Secretaris der isie tot wering van schoolverzuim, met t aan die betrekking eenige tegemoet- te willen verbinden. Met 2 tegen S in (die van de heeren Borgdorff, Van «1 en Van Weel) werdt besloten, afwij- p dit verzoekh te bescikken un den Administrateur van den boedel ijlen den heer P. Bigge, daarbij den onvoceerende tegen Dinsdag 25 Nov. r bijwoning der rekening over 1902 zen Boedel en verzoek van den Directeur der feeniging //JKuphonia// alhier, om bij geven uitvoering door voornoemde ging gebruik te mogen maken van een "alen der le O.L. School. Met algemeene in werd opdit verzoek gunstig beschikt. tgensplaat, 18 Nov. Hedenavond in de Geref. kerk alhier tot ou- ien herkozen de II. H. H. van Ros- tt L. Donkersloot Jz. en tot Diakenen H. N, Braber en Joh. Sorber. de Tonge. 15 Nov. Een paard van andbouwer Jan Hertog schrok van lolen en geraakte in de sloot. Zonder werd het op het droge geholpen. 15 Nov. Een begin van brand had bij den bakker A Fluijt Hz. die met middelen is gebluscht. Was L Salie niet langs gekomen die den brand 'e, zeker had het ernstige gevolgen want allen waren reeds in diepe Aan de vrijwillige oefeningen in den P andel alhier nemen 26 jongelingen "island. Onzen vroegeren dorpsge- I en heer K. L. Braber onderwijzer Chr. Onderwijs thans milicien in 1 mizoen te Breda, heeft met gunstig net onderofficiersexamen afgelegd. - J- e onverwachte strenge vorst, heeft 'o-geluiden heeft Bler zoowel bij groote als bij kleinere oö ■UUWfilN! U-J I. m no uit te rukken. Schade. irschuwing zit voo le brandende petro sen. ;rie van Waterstas is aanbesteed: Hn baggerwerk jmeente behooren1 t Hollandsche DieP puwers enorm? schade aangericht. Tal njaarsvruchten staan nog op, of in E'ond. In aanmerking genomen dat aar zoowel wat prijs als producten f") veel te wenschen ovedaat, is deze [oppervlakkig beschouwd voor den PHwer [Als een ware ramp te noemen, een bijzonderheid kan ook nog meld worden dat, niettegenstaande P"ge vorst, den heer C. Vis alhier in de plantage de «Dolphijn» Woensdag nog rijpe aardbeijen plukte. Herkingen. De lieer H. P. van Lochem, postbode alhier, is met ingang van 1 Djc. a. s. benoemd tot brievenbesteller te 's Gra- venhage. Met den aanvoer van Suikerbieten in deze gemeente is liet gelukkig afgeloo pen. Gelukkig om redenen de landbouwers handen vol werk hebben om de verschil lende vruchten onder deksel te brengen, door het invallen van de vorst. Op een paar plaatsen rnder deze gemeente zitten zelfs nog de aardappelen in den grond. Melissant. Tot kerkvoogd der Herv. gemeente alhier is herbenoemd de heer Js. Tieleman terwijl in de plaats van den heer D. Wielaard tot Notabel is be noemd de heer M. van der Sluis. Stellendam. Maandag j.l. heeft de alge meene vergadering van de vereeniging «Bij stand zij ons doel// plaats gehad. Gelijk te verwachten was, werden door de niet zeer talrijke aanwezigen, de door het bestuur, vertegenwoordigd door den Voorzitter en Secretaris, voorgestelde wijzigingen met alge meene stemmen goedgekeurd en zal het bestuur opnieuw de Koninklijke goedkeuring aanvragen. Nog werd besloten het salaris van den bode met 10 et. per week te verhoogen en alzoo op 35 et. te brengen, met bepaling, dat deze verbooging gerekend zal worden met 1 Sept. te zijn ingegaan. De zoo onverwachts vroeg ingevallen vorst heelt ook hier vele schade veroorzaakt. Wel zijn de suikerpeen genoegzaam alle van het land vervoerd en afgeleverd, doch niette min liggen er nog veel aan de haven. Van die op gehalte zijn gezaaid, ligt er, naar wij vernemen, nog slechts één hoop, waarin, naar men zegt, gisteren (Dinsdag) de vorst reeds een meter was ingedrongen. Ook de aardap pels, die voor een goed deel nog over het land verspreid liggen, hebben veel geleden, evenals de koe- en paardepeen. Voegt men hier nog bij dat de opbrengst van de suikerpeen toch beneden het middelmatige is, terwijl het, indien de dooi invalt nog te bezien zal staan, hoeveel aardappels er bevroren zullen zijn en de juin, hoewel een goed beschot leverende, een lagen prijs opbrengt, dan zal inen tot de cenclusie moeten komen, dat de landbouwers dit jaar geen reden tot roemen hebben. De garnalenvisscherij, toch reeds slap, ligt nu ook stil. Goedereede. Ie 3* woningen No. 92a, 169, 139, 175 en 158 zijn vijf nieuwe gevallen van de besmettelijke ziekte »fe- bris typhoidea" geconstateerd. Dezen winter zullen voor de alhier bestaande vereeniging «Aurota« optreden ah sprekers de Heer Bigot nit Amsterdam en de Heer Admiraal uit HelleToetsluis. In den loop der vorige week had de visscher T. v. d. W. aan boord, het on geluk, zijne vingers zoo hevig te klemmen, dat hij éèn der vingertoppen zal verliezen. De Heer Eenenburg uit 's Graven- hage, met ingang van November benoemd tot adjunct-opzichter bij 's Rijks Water staat alhier, heeft sedert eenige dagen zijne functiën waargenomen. Herkozen tot leden van het kies college de aftredende HeerenJ. Koeteeuw, J. Lodder en K. v. d. Wende. Eene landbouwersvereeniging, be staande uit landbouwers in deze gemeente en van Ouddorp, heeft ten haren behoeve een hengkt, oud 7 jaar aangekocht. De hengst bevindt zich thans nog in de schuur van den bouwman T. L. alhier, doch zal spoedig naar Ouddorp overgeplaatst worden. Ouddorp. Op 15 Nov. jl. is op één na de oudste ingezetene dezer gemeente A. Pijpe- linok overleden. De overledene was in bet bezit van het metale kruis. Met ingang van 1 December a.s. is de heer H. Lips onderwijzer aan de Bijz. School alhier, als zoodanig benoemd te Maassluis. Dezer dagen heeft een Rijks-architect een onderzoek ingesteld naar de voorgenomen verbouwing van de Ned. Herv. Kerk alhier. Welk gevolg het bezoek van bedoelden Rijks ambtenaar zal hebben weet men niet, doch naar men zegt zal de aanbesteding, die omstreeks St, Nicolaas zou worden gehou den, niet plaats hebben, Het besluit van den Raad, 7 Nov. jj. houdende wijziging van de algem. politiever ordening, betreffende de tapperijen, is na ontvangst van het door hh. Ged. Stalen afge geven bewijs, op 18 dezer behoorlijk afgekon digd en bekend gemaakt. Het afgekondigde besluit ligt gedurende 3 maanden op de secretarie voor een ieder ter visie en is tegen betaling der kosten in afsckrif verkrijgbaar. Zuidland. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat bij den Heer C. Zoete- man alhier, een kip nog 8 kuikens uitge broeid heeft die allen even vrolijk rond huppelen. A.s. Woensdag 26 Nov. des avonds ten 6 uur hoopt in de Geiref. kerk alhier voor Patrimonium eene rede te houden de WelEerw. Heer Ds. C. W. J. van Lum mel van Delft. Onderwerp zal zijn «Socialisme en Godsdienst.» Ter verbetering van de zoogenaamde knollen-(paarden)markt Heenvliet welke verleden week is gehouden, was een loterij gehouden van paarden enz. aangekocht op dezelfde markt. Een der prijzen een prachtig jong paard viel aan onze ingezetene P. Schmahl ten deel. De collecte aan de huizen der in gezetenen gehouden voor onze noodlijdende Boeren in Zuid-Afrika, heeft de som opgebracht f 138,50, terwijl reeds vroeger aan contributiën en vrijwillige bijdragen f 500 was gecollecteerd, en voor dien tijd nog 200 gulden was gezonden aan de Nederl. Zuid Afrikaansche Vereeniging. zoodat er in 't gebeel c. a. 850 gulden ten behoeve dezer noodlijdende stamver wanten in onze gemeente is gecollecteerd geworden. Voorwaar een niet geringe som. Verleden week had hier een treffend ongeval plaats De heer L. Nuordenncer landbouwer alhier, werd plotseling uit het midden der zijnen weggenomen 11a vol brachten dagtaak. De overledene was een ijverig werkzaam en achtenswaardig man, die een type en voorbeeld in de gemeente was en wiens heengaan door de arbeidende klasse zoowel hier als in de gemeente Oudenhoorn ten zeerste wordt betreurd. Ook de Geref. gemeente en de Gris te- lijke School alhier zal veel aan den overledene moeten missen. Geen wonder dat in beide gemeenten bijna alle inwoners door dit plotselinge afsterven waren ont steld, maar tevens dat de roepstemme Gods nog zooveel te ernstiger tot ons komtBereidt uw huis want gij zult sterven én «schik U om uw God te ont moeten Heden hij, morgen gij De gevolgen van het Malthusianisme. In een naburige gemeente moet, naar we vernemen, gisteren een jonge vrouw zijn overleden tengevolge der toepassing van boven genoemde leer ter voorkoming van groote gezinnen. Ernstige waarschuwing voor al degenen die zich aan dergelijke kindermoorderij schuldig maken Spijkcnisse. De Heer P. R. Campert arts alhier is benoemd tot Gemeentegenees heer te Duinen. (Geld.) De vorige week slaagde te Amster dam aan de Kweekschool voor Zeevaart als 3 e stuurman (Groote Vaart) onze dorps genoot de Heer J. G. Dekker. Naar wij van betrouwbare zijde ver nemen hoopt de WelEdele Heer G. B. v. Krieken, organist der Westerkerk te Rotter dam op Zondag 30 November een orgel concert te geven in de Ned. Herv. Kerk, terwijl de opbrengst zal strekken tottegemoet koming in de gemaakte kosten tot herstel van het kerkorgel. De naam van Krieken levert voldoende waarborg tot het welslagen van dit concert. Bij de vele vereenigingen welke reeds in onze goede gemeente bestaan is weer een nieuwe verrezen. Het doel dezer vereeniging is om langs coöperatieven weg voor de leden steenkolen in te koopenterwijl men dit doel tracht te bereiken door het heffen van eene con tributie naar gelang men steenkol en ver langt. Een bestuur werd reeds gekozen, bestaan de uit de Heeren H. Smit. T. Breedveld P. van 't Hof, A. van der Meijde Sr. en A. Verboom. In de eerstvolgende vergadering zullen de statuten worden vastgesteld en zal de jonggeborene tevens een naam worden gegeven. Hechtsaleen. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. (Kamer van Strafzaken). Zitting van Dinsdag 18 November. Heden werden de volgende vonnissen gewezen. Lastige lui. f 10 boete, subs vijf dagen hechtenis, voor M. van D., 22 jaar, arbeider te Sommelsdijk, die in den nacht van 30 op 31 Aug. aldaar den landbouwersknecht M. van der Slik met een tabaksdoos in het aangezicht zou hebben geslagen en verwond. L. D., 38 jaar, boerenknecht te Heenvliet, wegens mishandeling van den rijksveldwachter C. van 't Hof, tot een maand gevangenisstraf. L. V. 22 jaar, jager, Pernis L. B. 23 jaar, jager, alhier en A. van P. 40 jaar, broodbakker Pernis, wegens mishandeling van S. van Luijk en T. Swaneveld, eerstgenoemde tot 7 dagen; no. 2 tot vijf dagen en de derde tol vijftien gulden boete, subs vijf dagen hechtenis. I11 keriiiissteniming. Met een steen gewapend begaf in den nacht van 17 op 18 September de 30-jarige arbeider D. K. te Rockanje, zich naar het cafe van Den Broeder aldaar met het voornemen, be kende de beklaagde, om eens af te rekenen met A. Vijfwinkel, met wien hij een poosje te voren eenige woorden had gehad. Door de Rockanjesclie kermis was de man vermoedelijk in zeer «pgewonden stemming, anders zou de klant niet met z'n volte ver stand, koelbloedig op Vijfwinkel zijn toegeloo- pen en hem zoo lang met een steen op het hoofd hebben getimmerd tot deze neerviel en bloedend verwond werd. 18 dagen heeft de aangevallene onder de gcvi lgen van de verwonding geleden, Gerequireerd werd een gevangenisstraf van 14 dagen. Viswherij. Miiddelhnriiis Te IJmuiden zijn bin nengekomen de navulgende vischsloepen «Johanna Hendrika», st. I/. Koster, f 1610. Paul Kruger", st. H. Langbroek, 1 1280. "Doggersbank", Jacob v. d. Hoek, f1340. "Eben Haëzer«, A. de Koning, f 1525. «Toekomst", J11. v. d. Hoek, 1530. "Poolsterw, II. Jordaan. f1300. Titia Jacoba», W. v. d. Hoek, f1060. Pernis. Deze week is te Vlaardingen binnengekomen voor de vierde reis de sloep «Bnrg. Beijen<t st. A. Koster met 19 last haring. Te IJmuiden binnengekomen desloep «Speelman II» st. H. van Vliet. Besom ming onbekend. Verkoopingen. Zaterdag 22 Nov. 's avond 6 ureAfslag van 2,52,50 heet. tiendvrij Bouwland in den Grooten Zuiderpolder onder Goedereede, in 2 perceelen, in het logement va Akershoek te Ouddorp Notaris VAN SCHOUWEN. Op Dinsdag 25 Nov. 's avonds 7 uur in het Lo gement Spee te Sommelsdijkafsiagvan driehui zen en erven aan den Molendijk en twee huizen en erven aan de Krakeelstraat te Sommelsdijk. Notaris J. C. VAN BERGEIJK. Woensdag 26 November, 'snm. 2 uur: Meubelen en Huisraad, ten huize van dhr. H. Dalebout, te Goedereede. Notaris VAN SCHOU WEN. Op Donderdag 27 Nov. 's voorm. 11 uur in het Logement „Hobbel" te Ooltgensplaatafslag van en huis, erf en tuin aan den Kerk ring te Oolt gensplaat, plaats-tijk geieékeml .V. No 208. No tarissen Mr. A. J. O. VAN WEEL te Ooltgens plaat .T. C. VAN BERGEIJK te Middelharnis. Uitslag: Verkooping Oude Tonge. 19 Nov. Het huis met gevolg van Snijder in veiling ingezet op f 1005 is hedenavond gemijnd door H. Simons Kleermaker alhier op 1100. Dirkslaud. Uitslag van de verbouwing van het Cafe «Koophandel" voor rekening van den heer A. Vroegindeweij alhier. Metselwerk. C. v. d. Schenk f1560. D. Mooijaard f 1490. D. Gestel. f 1160.50.* (Begrooting) f 1250. Gegund. Timmerwerk. J. Both f2490. Wed. C. v. Oostenbrugge f 2280.29 H. M. Roodzand f2025. Begrooting). f 2280.28. Gegund. Smidswerk. G. v. d. Sluis f310. D. B. Kimoiel f296.35 E. Nieuwland f279 Gegund. (Begrooting) f 282.20. Sommelsdijk. Geboren: Anthony, z. v. Izak Roetman enPie- ternella Tiebout. Overleden :Pauius Wilhelmus Simons 54 j. wedn. van Geertruida Maria Vlasveld. Ondertrouwd: Jacob Smit jm. 26 j. enLeentje Nipius jd. 24 j. GehuwdJacob Peekstok jm. 24 j. en Lena v. Prooijen jd. 21 j. middelharnis. Geboren Arie Hendrik z. v. Willem van Bodegom enKlara Sara Dijkers. OverledenLeuntje Corneiia van den Tol 73 j. gehuwd met Jan Bartelse. Stad aan 't Haringvliet. Overleden Bastiaan Hendrik z. v. B. A. v. Pelt en M. M. de Wagter. Den Bommel. OverledenLeendert Westdorp jm. 7 jaren, zoon aan Marinus Westdorp en van Hilletje du Pree. Oolgenspiaat. Geboren Daniël z. v. Jan Neels en Jannetje Lan- geweg. Bastiaan z. v. Jacob de Vos en Engeltje van Nieuwaal. Gehuwd: Ieman Kievit jm. 22 jaar en Jannetje Kamp jd. 19 jaar. Herklngen. Geboren: Lena d. v. J. v. Ostende en A. v. Putten. Leendert, z. v. P. v. d. Sluis en G. C. de Jong, Ondertrouwd. K. F. Mulder oud 63 jaar en A. C. O. Worrell oud 34 jaar. De Minister van Koloniën en de Zending. Instemming betuigende met het doel der uitgave van het Nederl. Zendlngs-Jaar boekje, eenig compleet, geïllustreerd over zicht van het werk der Zending (uitgave Zen dingsdrukkerij Ermelo en Zeist), heeft ZExc. de Minister van Koloniën de opdracht van dit Jaarboekje welwillend aanvaard. Wij twijfelen niet of dit bericht zal met blijdschap worden ontvangen. De nieuwe uit gave voor 1903 staat, naar wij vernemen, spoe dig te verschijnen. Een slimme vogel. De gewezen ambtenaar van het belastingwezen te Budapest, Victor Keeskemethy, die er eenigen tijd geleden vandoor ging met 300,000 gulden aan belastingpenningon, is door de New-Yorksche politie ontdekt en gearresteerd. De Oostenrijksch Hongaarsche consul trad in onderhandeling met den dief en Keeskemethy beloofde al het geld terug te geven als men hem niet vervolgde. Men stelde hem in vrijheid, om hem in de gelegenheid te stellen, het geld te gaan halen, maar sedert is hij spoorloos verdwenen. Van de Boerengeneraals. Het gerucht wordt bevestigd, dat Chamber lain met de Boerengeneraals zou overee geko men zijn, dat zij naar Zuid-Afrika in he einde van November zouden vertrekken, om daar te lande met hem eene bijeenkomst te hebben. Chamberlain moet verder aan de Boeren-ge- neraals hebben verklaard, dat hun rondreis door Europa, hoe edelmoedig ook, eene belee- diging was voor Engeland, en dat zij beter gedaan hadden met hem te steunen in zijn plan om Zuid-Afrika te helpen. De generaals hebben hierop nog niet geantwoord, doch zij zullen in den loop der volgende week hun besluit bekend maken. Zeker Duitsch blad verneemt, dat Botha en De la Rey gelijktijdig met Chamberlain ir. Zuid-Afrika zullen aankomen. Wintergave. Gebroeders Rothschild hebben zooals zij dat gewoon zijn bij den aanvang van den winter, j.l. Zaterdag 100000 franes onder de 2o arron dissementen van Parijs doen uitdeelen. De autoriteiten zullen dat geld als tegemoetkoming in de woninghuur onder de armen van hun arrondissement verdeelen. Gevaarlijk goedje. Het district Rodez (dep. Aveyron) in Frank rijk wordt tegenwoordig onveilig gemaakt door benden wolven, naar men meent dolle. De dorpelingen verschansen zich 's nachts met hunne schapen in hunne woningen. Zij durven die na het vallen van den avond niet verlaten' en ook overdag gaan zij niet anders dan in gezelschap uit. De wolven verscheuren elk schaap dat zij ontmoeten. Een boer vond al de 18 schapen die hij bezat, doodgebeten; bij een ander wer den 51 ooien en lammeren verscheurd. In een dorp richtten de wolven in een enkelen nacht voor 1500 fr. schade aan. De inwoners van de streek hebben nu der regeering verzocht, een troep Alpenjagers te zenden, om jacht te maken op de wolven in het gebergte, waar zij de wijk nemen. üerk eei Schooi. Predikbeurten Kondag 23 Nov. NED. HERV. KERK. Sommelsdjjk, vm. en 'sav. Ds. "Westrik. Middelharuis, vm. en 's av. Ds. Bruining. Stad, vm. en nm. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en 's av. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nm. Ds. Verweij. Oude Tonga, vm. en nm. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. Ds. Wentiuk. Herkingen, nm. Ds. Wontiok uit N. Tonge. Dirksland, rm. Ds. Lammers. Melissant, vm. en nm, dhr. Broekhoven. Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, nm. Ds. Lammers uit Dirksland. Ouddorp, vm. en nm. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Steketee. Stad, leeskerk. Den Bommel, looskerk.

Maas- en Scheldebode | 1902 | | pagina 5