KOLEN, N. BOER. EVENTER, EE AKTU luizen, Kachels. BUSSEN. NIEUW!! IS, Sommelsdijk SOMMELSDIJK. HIJ WIEL f 50-, Mi ie Sommelsdijk. Magazijn van Kotierdam. ROTTERDAM. soorten RecSitzaken. Uitslag- Wcrko«j|iiiis, iden die ian- iaal jaar ordt die md- het ïool dijk vail acht bans het gen, •wijs hier zou den van kdit eeds s op .mis- en- dere van ding aan- atste ipge- een ciale ovin- van door over sidie- i in nten at er sub- ligde dien, woon n ik, relke itge- aan- ooge om- r van liteit. 3000, pro eheer liging jk en n dat ischt. itaten lende fel of betee- l dier genda na af- ïr om ichten aan- neens mede- Som- ïtgeen nmer- depu- even, dat er n met gen te met Dunlop (afneembare) banden, groot luxe Kettingwiel, Westwood Velgen en 1 jaar garantie. Een E/jwielmet.Roller- ketting, nikkelen Velgen of Freewheel, 1 taar o-arantie, 65 Gld- Kgwiel, speciaal gj^n fabrikaat, gebouwd naar keuze, met Bakker- of eebte Dunlopbanden, bonds- garantie, 190. Voetpompen f0.75. Engel sche Sleutels f 0.25 enz. Repareeren, emailleeren, vernikkelen, inruilen. SMWIELBMDËli. Binnenbanden en Buitenbanden zijn het beste en goedkoopste verkrijgbaar bij firma J- VEROUDEN Co., Bierhaven 30 Rotterdam, Groothandel in Banden. Binnenbanden vanaf f2.00, een goede zware Engelsche Binnenband voor f 2.50, dito halt jaar garantie f 3.50, 1 jaar garantie f4.50, goede Buitenbanden van f3.50, met V2 Jaar garantie 15.50, 1 jaar garantie f 7.50. Firma J. VEROUBEJV 6 Co., BIERHAVEN 30, Rotterdam. Jfc TOEKOMST, loiisseereeul Appelsap. n van Kroonsluiting k 25 cent. Openers ut berekend, doch bij teruggave daarvan latacbappij voor Overflakkee en Goedereede. Wederverkoopers gevraagd. n leeftijd der kippen, duiveu. kunnen coutroleeren, door schillende kleur gebruik jor; in 4 kleureu: rood, wit, 11 de prijs is per stuk 8V2 he Haardkolen, Engelsche ïotjeskolen, Cooks van En tter d ainscheGa^Tabriek. ze: Mahonie Kuifkasten, Linnenkas- alsook Kussenstoelen, Canapés, enz., [il M®. 18, naam van BOER gedreven géén ge urt jaren gevestigde Zaak. m aangename taak de aandacht onzer lezers het Magazijn van Gouden, Zilveren, Dia- lorloges enz. van SCHREUDER BAK- t. Zooals onzeD lezers nu wel reeds bekend ïules, Klokken, Regulateurs, Wekkers en 'oorhanden in een daartoe nieuw ingericht t één zoowel als het ander, artikelen van ■rnstig aan Koopt wat gij van dien aard KSTEEIV, Binnenrotte 178, Rotterdam. oor het leveren van alle zijn J. HORNMAN, 33, nom;nit.in, >pste en soliedste Adres Beddenvak betreft. led, 2-persoons, met 50 pond gezuiverde 50; een beter soort met uitstekende ge- f22,50 en een Reclame-Bed ook 2 per- n, Wollen, Gestikte en Molton Deken en ertrek, alles bij elkaar voor f29,50 een bij f 35 2-persoons Veeren Bedden met Bedden vanaf 7.50, 19,50 f 12,50, extra ;tas Bedden, zwaar gevuld, 5.Stroo- jegras-Matrassen vanaf f 4,Kapok-Ma- latrassen vanaf f 12,50. "Wollen dekens is vanaf f 2,25. Molton Dekens vanaf 65 wat Reparatiewerk aan Beddegoed betreft, outen en IJzeren Ledikanten. Om ieder- beter adres bestaat, kan men voor mijn stappen en rijden tot aan het Noordplein, jven, om de goede Veeren en gewaschte 1 ontvangt iedereen, die f 10 besteedt, a Bed een best karpet, us met spoor of boot tegen Rembours wstellingen franco Boord. 'evering der gedurende de winter 1903 benoodigde kachelko- petroleum De uitslag was als olen D. Braber f0,90. Lt. v. Cooks H. van Gent f 0,64 Lt. 9. Petroleum Lt. v. Gent f 0,09 der Veer 8 Y2 cent. dezer drie artikelen werd de ijver de gunning verleend, men verneemt zal de (alhier estcommissie tot viering der ook deze verjaardag van on- Loningin niet ongemerkt laten Hoewel in een mindere mate e iaar zal zij toch a. s. Maan- rsierde Tent op de voorstraat lke des avonds verlicht zal waarin het muziekgezelschap door Inspanning« Directeur 1. Bol eene uitvoering zal geven, idat het weder het doel van er. mag begunstigen. tnge. De knecht van den L\ da Wit is v.m diens len en heeft zich zoodanig bij onder geneeskundige be- oontje van C. v. d. B. is van evalien, en kreeg daarbij nog kist op het hoofdeenige waren daarvan 't gevojg, den Dokter zijn verbonden, intje van J. dö.J. 'is inde vólle >nspoedig werd hij er uit kwam met den schrik en 1 vrij. 22 Aug. maakte de leerlingen uit ite klassen der openbare School ulerwijzers en onderwijzeressen lisje naar Rotterdam bezocli- Diergaarde en Park. Het vertrek bnge geschiedde per rijtuigen baar gesteld door bier wonende Het vertrek was op 5 uur lepaald, maar om 4 uur, was aool al vol met mensclien, ou- sren en belangstellenden. Begun- aclitig weer konden de kinderen Sommelsche boot genieten. Alles )k in de lieve jeugd. Versnape- lomsumptie was meer dan vol- szig''s avonds werden zij weer rijtuigen afgehaald, e.i bij aan- 1 de gemeente verwelkomt door iet fanfarekorps //Vooruit// alhier, n het heele dorp door. Alles was liet krioelde van menschen. Op len nog enkele nummers gespeeld, gingen kinderen en onderwijzers oldaan huiswaarts. Het was voor personeel geen baantje dienjclag. n mogen zij echter daarop terug g zijn de kinderen niet uitgepraat, lis en het nieuws dat zij hebben et genoegen dat zij hebben ge- de ouders zijn dankbaar aan zers voor bet genot hunne kin aft: de gelden zij uit vrijwillige t burgerij bijeengekomen. Het 1 wensch van allen dat hunne wijls zoo'n reisje kunnen maken, hier van de belasting op bedrijfs- komsten no. 1. over het dienst- 03, invorderbaar verklaard op 1902 is aan den heer ontvan- dering ter hand gesteld. iand met het door Hare Majesteit te kennen geven, is door de der gemeente gepubliceerd om ig ter gelegenheid van den ver- hare Majesteit, niet op Zondag s. te doen plaat», hebben maar d. a. v. De ingezetenen worden ,oclit op aanstaande Zondag geen e steken. Tonge, 27 Aug. De vorige le dochter L. van A. M. ter ror wilde scheppen het onge- glijden en in de Kerkgracht aet een nat pak was alles af- id. J. Bakker alhier had te het ongeluk om tusschen een een lid van een zijner vingeren. ;',9. eriug van Steenkolen ten dienste irtte seizoen 1902)1903 is aan; in die der petroleum aan P. v. gegund. jpanjer had het ongeluk, toen kruiwagen, welke met aardap- en was, huiswaarts keerde, om lank die hij passeeren moest, en al in het water te tuimelen, izeerde de man zich niet, en kon Hies op 't droge gebracht was, ider vervolgen. Zaterdagavond A. Vreeswijk n paarden, die voor twee ledige ipannen waren, en waarop nog' onen zaten, langs den Havendijk vilde keeren, schrokken de paar- ;gen op hol. Hoewel Vreeswijk (de anderen waren er eerst afge- pogingen aanwendden om de bedwang te houden, mocht dit en zagen zij geen anderen er heelhuids of te komen dan te wagen, waardoor zij in 1 terecht kwamen. Nauwelijks van den wagen, ot paarden en rtten van den dijk eveneens in m. In een oogenblik was den als 't ware met menschen bezaaid, jed te pas kwamen om behulp- a. Nochtans moest een paard ien dood bekoopen. Het bleek onken te zijn, van de week de lantaarnop- gewene werk aan de lampen ihten, vond hij in een der lan- Vatersnip. Deze vogel had door /liegen van een ruit, zich de it de brandende lantaarn ver- collectanteftvereeniging »Zuid- larvan het Hoofdbestuur te Dor- estigd is, heeft besloten, aan de bijeengebrachte gelden eene bestemming te geven. Wel is waar zijn er niet veel plaat sen in ons land, die ingegaan zijn, op het denkbeeld iedere maand eene collecte te houden, maar toch hebben de afdeelin- gen de niet onaanzienlijke som van 6000 gulden bijeengebracht. Wanneer nu de Generaals De Wet, Botha en De la Reij Dordrecht bezoeken, zal men hun die som overhandigen. Bij deze gelegenheid zullen zoo mogelijk alle afdeelingen vertegenwoor digd zijn, waarschijnlijk ook Dirksland, dat dusverre iedere maand eene collecte voor de Boeren gehouden heeft. Toen de voorzit.er der C. V. generaal de Wet over het gebruik der gelden sprak zeide deze, dat in de eerste plaats moest gezorgd worden, voor de weezen der ge sneuvelde krijgers. Waar de nood in Z. A. zoo groot is, spoort het Bestuur der Af- deeling Dirksland* iedeten Bóeren- vriend, dringend aan, zijne gaven niet in te houden maar nu dubbel te geven, opdat de komst der Z. A. helden niet vruchteloos zij. Herkingen. Door liet aftreden met den 1 Jan. 1903, in het college van zetters voor 's Rijks-directiebelastingen dezer gemeen le, van de Heeren E. Kas telein en A. munters, zijn op voordracht geplaatst de Heeren C. Kastelein, A. Munters J. M. van Eek en C. J. Kardux. Dezer dagen werd door J. W. Bruggeman alhier nog druk geholpen met het binnenhalen van den oogst. Voorwaar oen zeer krasse man als inen in aanmerking neemt dat genoemde heer al 81 jaren telt. Mellissaut. Maandag j.l. had P. v* d. S. alhier het ongeluk, terwijl zij bezig was in de watering aau den Achterweg, in de kom der gemeente gelegen, in de watering te vallen. Reeds in zinkendeu toestand werd zij door den broodbakker G. J. N. gelukkig opgemerkt en gered. Stellendam. De vorige week Donder dag deden de leerlingen der hoogste kl van O. School alhier een reisje naar Rot terdam. Eerst werd het museum voor Land en Volkenkunde, daarna werd de dier gaarde bezocht. Vervolgens reed man naar Hilligersberg en werd een bezoek gebracht aan den speeltuin van den heer Preericks waar gegeten en gedronken werd. Daarna vermaakten de kinderen zich nog een poosje op verschillende wijzen waartoe de plaats ruimschoots gelegenheid aanbood, waarna naar de stoomboot die te 5 uur zou ver trekken, heen reed. Op de heen-en terug reis werden de kinderen onthaald op ca- detjes, koekjes melk enz. terwijl door hen verschillende liedjes werden gezongen. Bij aankomst van de boot 's avonds stond het muziekgezelchap «De Hoop// de feestgan gers af te wachten om hen in optocht onder de toonen der muziek door het dorp naar het schoolplein te geleiden waarno'g een paar liedjes werden gezongen en mu ziekstukjes uitgevoerd, waarna ieder voldaan huiswaarts ging. Men kon bij hunne terug komst den kinderen aanzien dat zij een prettigeri dag hadden gehad waartoe het fraaie weder ook het zijne heeft toegebracht. De jaarlijksche vrije paarden en Vee markt alhier zal op Maandag 1 Sept. wor den gehouden. Ouddorp. Door het springen van een ketel met vet heeft de vrouw van Johs. Moerkerk zich zoodanig gebrand dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Het aantal rijwielen in deze gemeente neemt in den laatsten tijd belangrijk toe. Thans zijn er reeds ruim 40. De personen, aan wie zooals onlangs werd gemeld belooningen en eereblijken van wege de Z. H. Maatschappij tot red ding van schipbreukelingen zouden worden toegekend, zijn: J. v. d Houten, schipper van de blazerschuit G. O. 12, alsmede J. Kalle en G. van Koppen. Naar men verneemt, zal P, Grinwis alhier, ook beurtschipper worden van Oud dorp op Rotterdam. Vergadering van den Raad der gemeente op 22 Augustus. Aanwezig alle leden. Afwezig de bur gemeester. Voorzitter de heer J. Voogd. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedge keurd. De voorzitter deelt mede, dat een schrij ven is in gekomen van heeren Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier, houdende verzoek om eenigszins spoedig van den Raad te mogen vernemen of deze zijne toestemming wil geven tot den aanbouw van de kerk en den toren overeenkomstig het ingediend plan. Na voorlezing van dit tchrijven, geven de leden hierover hunne meening te ken nen, waaruit blijkt dat het meerendeel der leden in hoofdzaak geene bezwaren heeft tegen den voorgenomen aanbouw. Daar bij eene eventueele verbinding van de kerk met den toren, de westelijke kerkmuur zou komen te staan op grond, die gelegen is tusschen de contreforten aan de oostzijde van den toren en aan de gemeente in eigendom toebehoort, wordt de goedkeuring van heeren Ged. Staten op het te nemen besluit noodig geacht. Na nog eenige discussie's doet de voorzitter het voorstel om het verzoek van adressanten overeenkomstig het in gediend plan, onder zekere voorwaarden in te willigen. Het voorstel in stemming gebracht zijnde wordt met 5 stemmen aangenomen, tegen 2 stemmen, die van de heeren K. Lodder, en J. Mastenbroek, die beiden den toren als een op zich zelf gebouw wilden behouden. Tiïlte, Het woonhuis van H. de Jonge is in brand geraakt en geheel afgebiand. De bewoner, die nog eenige poging deed om lijfgoed en sieraden te redden, kreeg daarbij hevige brandwonden, zoodat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Spijkcnisse. 27 Aug. Heden verga derde ons Edel Achtbaar Gemeentebestuur om onder leiding' van den heer J. van Bokkem Architect en Bouwkundige alhier te doen aanbesteden het bouwen van een nieuw schoollokaal aan de openbare school, lo kaal No. 7. Als laagste van 14 inschijvers was de heer E. Bakker te Hekelingen, timmerman en D. van de Merwe Metselaar alhier te zamen voor de somma van f 3217. 22 Aug. Heden voormiddag omstreeks 11 uur geraakte van den heer L. v. d. Meer PIz. vlasser alhier bij het uitrijden van een schuit met vlas, een paard in de haven, verschillende vlasschippers met behulp der burgerij mocht het gelukken 11a veel moeite en inspanning het beest, weer onbeschadigd op den wal te brengen, het welk een groot genoegen was van honderden toeschouwers, 22 Aug. 's AvondjT.fè 7 uur zou het dochtertje van den kleermaker A. van den Ban een emmer water scheppen uit een sloot aan den Achterweg achter de Geref. Kerk met het gevolg dat zij door een dui keling te water geraakte. Na veel inspan* ning mocht het haar gelukken weer behouden op den wal te komen. Het was voor de jongedochter een critiek oogenblik daar er geen mensch iets van zag voor dat zij druip nat op den wal stond en met den schrik en een nat pak er dus afkwam. -- 24 Aug. Hedenmorgen maakte Ds. A. de Pecker aan zijn gemeente bekend, dat hij het beroep naar Sol werd bij Apin- gedam heeft aangenomen, en dat hij voor middags 9.30 ure en 's namiddags te 2 uur 3 1 Aug, voor onze gemeente hoopt op te treden. Door wijlen den heer J. Hoorweg zijn de volgende legaten gemaakt f 1000 aan het Algem. Burgerl. Armbestuur, f 1000 aan de Diaconie en f 1000 aan de Ned. Herv. Kerk, alles vrij van successie rechten. Woensdagavond, circa 8 uur, ont stond door een onbekende oorzaak brand in de bouwmanswoning toebehoorende aan den heer C. van Holst en bewoond door den landbouwer P. Stehouwer. In een oogwenk stond de schuur in lichte laaie, zoodat daaruit niets meer te redden was en den pas binnen gehaalden oogst benevens een aantal kippen een prooi der vlammen werden. Het aan de "schuur grenzende woonhuis alsmede een paar arbeiderswoningen welke in de onmiddelijke nabijheid van het bran dend perceel stonden, zijn, dank zij den gunstigen wind en het flink optreden der brandweer voor het vuur bewaard gebleven. Huis en inboedel waren verzekerd. v— Mej. C. A. Verboon onderwijzeres aan de openbare school alhier is als zoodanig benoemd geworden te Rotterdam. UITSPRAKEN KANTONGERECHT TE SOMMELSDIJK 22 AUGUSTUS. L. D. te N. Tonge G. D. te Middelh. O. C. L., C. D. te 'Den Bommel; T. T., L. v. 1). te O.plaatP. G., A. M., J. M. te Dirksland; O. S. te S.dijk J. E. te O. Ton ge P. T. te Ouddorp; J. D. te Stad aan't H. allen 'wegens overt. Leerplichtwet ieder f3 of 2 d. h. P. K. te Middelh, voor idem f2 ot 2 d. h., A. H. te Den Bommel voor idem f2 of I d. h., J. G. K. te Dirksland, A. S. te Middelh., J. L., J. de R., P. T. alienee S.dijk A. P. te N. Tonge, ieder voor ied 111 f3 of 2 d. h. W. H. te N. Tonge voor idem f2 of 2 d* h. J. V, te idem voor idem t 2 of 1 d. li. N. W. te S.dijk en J. W. te idem voor idem f 1 of 1 d. h. J. G. te Ouddorp en K. Z. te idem beiden wegens dronkenschap ieder f3 of 2 d. h. P. S te Ouddorp, buren gerucht 15 of 3 d. h. M. S., P. S., K. Z., J. (G. en M. T. allen te Ouddorp, burenge rucht f 10 of 3 d. h. ieder. G. v. D. te Dirks land, G. v. d. N„ J,-A. v. d.B., M. v. d. B., F.: K. B. allen le S.dijk overt. Brandweer- verord. f'T - of' 1 d. h. G. B. te Stellendam, overt, Zëew. Generale Dijkagie Stellendam, f2 of 2 d. h. C. v. d. S. te Dirksland Dron kenschap f 10 of 3 d. h. J. v. W. te Philp- pinee overt. Regl, Schelde en Z. Stroomen, f2 of 2 d. h. J. J. K. te Willemstad, Visch- delict, 2 niaal f 1 of 2 tweemaal 1 d. h. Werfeoopfngreii. Op Vrijdag 29 Augustus 's nam. 2 uur ter herberhe van Wed. P. van Loon te Ooltgensplaatvruchten te velde onder den Bommel en Ooltgensplaat voorer ven wed. A. Yroegop. Notarissen Mr. A. J. C. VAN WEEL en J. C. VAN BERGEIJK. Op Woensdag 3 Sept. 'snam. 2 uur ter herberge van wed. D. Roodzant to Middelbar nis aardappelen in den Pallandspolder aldaar. Notaris J. C. VAN BERGEIJK. Op Woensdag 3 Sept. 'snam. 3uur ter herberge van wed. D. Roodzant te Middelharnis aardappelen in de Oostplaat aldaar, voor de Heeren Kolff. Notaris J. C. VAN BERGEIJK. Op Donderdag 4 Sept. 's vm. 9 uur aan den bouw- woning van wijlende Wed. A. Vroegop te den Bommel Paarden, Vee, Bouwgereedschappen en inboedel. Nota rissen Mr. A. J. C. VAN WEEL en J. C. VAN BER GEIJK. Donderdag 18 September v.m. 10 uur, verkoop van Timmerhout a/d. Kaai te Batteuoord. Notaris VAN ISPELEN. Vrijdag 26 September v.m. 10 uur, verkoop van Timmerhout a/d. Kaai te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. aJittliag' Aanbesteding*. Verbouwing Ned. Herv. Kerk te Ouddcrp. Begrooting f 28,549'/2. K. A. van Wageningen, Stellendam f' 34405 D. Tielcman, Melissant,34434 A. Michel, Aalburg33325 G. Beubelman, Zwartwaal33100 M. Oostdijk, Heenvliet 32668 G, van Koppen Ouddorp,34984 C; Tieleman, Melissant „31313 Stellendam. Bij de Dinsdag plaats gehad heb bende (aanbesteding van een woonhuis waren de laagste' inschrijversvoor het timmerwerk. G. van Koppen te Ouddorp voor f 559,80, voor het metselwerk P. Maat alhier voor f' 648 aan wien ook het werk is gegund terwijl het verfwerk, bij onderhands'clie .opdracht door H. vau Dongen zal worden uitgevoerd. Spijkenisse. Woensdag jl. werd ten gemeente huizen alhier aanbesteedhet bouwen van een schoollokaal met aanhooren_ aanj dej bestaande school. Van de 14 inschrijvers was de hoogstede heer H. IT. Harmsen van Willemstad, zijnde f 4500; tej'wjj 1 de laagste was de heer E. L. Bak ker voor f 3217 Wie dan ook het werk door den Raad werd gegund.; Oude Tonge. Het huis erf en schuur aan de voor straat en uitkomende aan den achterweg te Oude Tonge, die in veiling hadden opgebracht f 2220, is bij afslag gemijnd door J. van Ballegooij'kleer maker alhier op do som van f 2250 en naar men verneemt gegund Weisiesi^d Nieuws. Generaal Botha te Brussel. Lang voor het uur van aankomst te Brussel was het station van binnen en waren de toegan gen door een ontzaglijke menschenmenigte inge nomen. Bij het uitstappen van den trein werd Botha ontvangen door de leden van het gezant schap der Z-A. Republiek, met Jhr. Goldman aan het hoofd. Zoodra nien den generaal ziet, worden alle handen hem toegestoken. En ondertmsschen stijgt er een1 geweldig hoera op van Vive Bothal Leve generaal Botha! De generaal kan niet vooruit. Het is een enorm gedrang. Men deelt trappen en vuistslagen uit om hem te naderen. Vergeefs trachten politieagen- ten hem een weg te banen. Vrouwen en kinderen raken ouder den voet. Men schreeuwt, zwaait met hoeden en zakdoeken., En ten slotteis men ver plicht Botha naar de- Brabandstraat uit het station te leiden. De hoofduitgang op het Rogier- plein is niet te bereiken. Buiten dezelfde volte. De generaal en zijn zoontje Louis nemen plaats in een huurrijtuig. Het volk tracht het paard uit te spannen, maar politieagenten werpen de menigte terug en bege leiden het rijtuig. Dit gaat er van door duizenden er achteraan. Botha staat rechtop in het rijtuig en groet met hand en hoed. In alle straten roe pen de voorbijgangers hem toe. Eindelijk komt de generaal aan het huis waar mevrouw Botha woont, in de Grespelstraat. Aan de deur wachten zijn kinderen hem op. Een roerend tooneel wordt aanschouwd als de vader verschijnt. De meisjes werpen zich aan zijn hals. Het volk is bewogen en jucht. Verslaggevers dringen het huis binnen, maar Botha verklaart, dat hij niets zeggen kan en Verzoekt dat men hem aan de zijnen overlaat. De verslaggevers trekken zich terug, onder belofte van den generaal, dat hij hen morgenochteud ontvangen zal. Buiten staat weer een ontzaglijke menigte, door vele po litieagenten in bedwang gehouden. Het is een •gejuich zonder einde, dat nog heviger wordt als nievrouw Botha komt. Zij was aan het station van haar echtgenoot gescheiden en kwam nu alleen in een rijtuig. Epidemisch. Detyhus te Sliedrecht is nog niet verdwenen. Vrijdag deden zich weder twee nieuwe geval len voor. Ingerekend. Op last der Arnhemsche jnstitie is gearresteerd een lid der onlangs gefaileerde kassiersfirma Martens en Co. te Nijmegen de heer M., ver dacht van bedrieglijke handelingen. Twee menschen omgekomen. Maandagavond omsteeks acht uur had er in de Prinsengracht te Amsterdam tusschen Utrechtsche straat en den Amstel een ongeluk plaats, dat aan twee mannen het leven kostte. Een zolderschuit met 17.000 metselsteenen in bovenlast geladen zou nog Maandagavond naar de bestemming aan den Buiten-Amstel geboomd worden aldus was het voornemen. Op de plaats desonheils kwam men overeen, dat twee man van boord zouden gaan om bij de Amstel-schut- sluus te onderzoeken of er nog geschut zou kunnen worden. Intusschen kwamen de vier op de schuur achterblijvende mannen overeen de komst der twee uitgezonden af te wachten en meerden zij de zolderschuut aan een vaar tuig in de Prinsengracht gelegen. Zij sloegen de haken aan de want van het aan wal vast liggende schip en deze beweging was blijkbaar voldoende om de noodlottige kanteling te ver oorzaken waardoor de schuit omsloeg en twee man onder de steenen geraakten die beiden verdronken. De beiue anderen, die eveneens te water geraakten, werden gelukkig gered. Een der verongelukte mannen werd omstreeks negen uur uit het water opgevischt en naar den politiepost aan den Amstel overgebracht. Hij werd ontdekt onder een groote massa steenen met eene hand omhoog geheven. Het lijk van den anderen man werd in den laten avond na veel zoekens ook eindelijk gevonden. Overboord gesfort. Uit Engeland kreeg gisteren de reeder F. Vro lijk te Scheveningen bericht van zijn schipper A. Verbaan van den logger SCH. 340, dat Vrijdagmiddag de matroos J. Verheij, vader van een groot gezin, over boord gestort en verdronken is. De Boerengeneraals. De Boerengeneraals De Wet en De la Reij, zoomede de heer Wolmarans, hebben gisteren met hunne dames de voormiddag-godsdienst oefening bijgewoond in de Oosterkerk (Gerefor meerde Kerk), aan den Z. O. Buitensingel te ,s Gravenhage, waar voorganger was Dr, H. Bavinck, hoogleeraar te Kampen. Een buitengewoon groote schare toebehoorders vulde het kerkgebouw terwijl zich daarbuiten eveneens een talrijke menigte bevond om de Boerenhelden te begroeten. Dr. Bavinck hield een treffende toespraak naar aanleiding van het eerste hoofdstuk van den zendbrief van den apostel Paulus aan de gemeente te Thessalonica. Complot tegen den sultan. Een tele am uit Boekarest meldt, dat een complot is ontdekt tegen den Sultan. Het was door het Macedonisch comité te Sofia gesmeed en zou in het begin van de maand September ten uitvoer gebracht worden. Een Italiaansch anarchist was met de opdracht belast, den sultan uit den weg te ruimen. Het is een uit gebreid complot geweest. De papieren bij sa menzweerders ontdekt bewijzen dit. Treineubotsing. Zondag in den namiddag zijn nabij Béziers twee personentreinen tegen elkaar geloopen naar het heet door verkeerden wisselstand., Bijzonderheden ontbreken nog; men spreekt van tal van gekwetsten. Aardbeving. Aan het departement van koloniën te Parijs is nog geen bevestiging ontvangen van de be richten, dat de Pelee, op Martinuque opnieuw in werking is. Uit verschillende waarnemingen leidt_ men af, dat een aardbeving heeft plaats gehad iti Oost-Azie, Japan of op de Filippijnen. Zelfs in IJsland is het weder dezen zomer slecht. Sedert men- schenheugenis is het er niet zoo koud geweest, lederen nacht heeft het gevroren en het gras heeft veel geleden, zoodat groote hoeveelhe den jong vee wegens gebrek aan voedsel naar Engeland zijn verzonden waar de vraag naar vleesch nog immer groot is. Ook Japan heeft een afschuwelijken zomer. HetN is voortdurend koud en er is veel regen gevallen. De slechtste zomer sedert 4ojaar.

Maas- en Scheldebode | 1902 | | pagina 3