DAGMEISJE, KOORD IJSW Advertentien. I J Z00N' 1 KRUIDENIERS efl GRUTTERSWARI Aanbesteding, VEERKAROS VEERKAR. KASTEL! Cacao en J. VAN GEN vrije evangelisatie. Ooltgensplaat, (Langëlr:) vrn. en nm> dhr. "Wiel- Getrouwd: Middelharnis, 21 Augustus 1902. SMIDSKNECHT Kermis en Paardenmarkt' OUDE TONGE. VRIJE PAARDENMARK! Houw- en fVeiland, boor H. DE WILDE, L. M. BORN, GROOT C. VIS Jz, Mijnheer de Redacteur Vergun mij s. v.p. plaats voor het volgende, bij voorbaat mijn dank. De landbouwvereeniging „Eendracht" te Herkin- gen zal weer voor hare leden een schip steenko len koopen, de boeren hebben het recht voor wie zij willen, kolen te bestellen, mits de administratie er maar buiten blijft, zoodat de risico voor den besteller blijft. Dit is een heele mooie bepaling voor de arbeiders die een vasten boer hebben, die zijn ondergeschikten wat gunt en niet wan trouwig is, wat bij sommige wel degelijk het ge val is. Maar de overige arbeiders en laat mij er bij voegen ook de burgers hebben daar niéts aan, zij ruoeten nog altoos terechtkomen bij Munters, en loopen de kans. dat ze van den winter weer naar Middelharnis moeten om brandstof. Ik her inner mij dien beklagenswaardigen toestand van vóór 2 of 3 jaar nog levendig, de één misgunde den ander een halfniudje, en dan hoorde jehij heeft ze nog bij van Kassei kunnen krijgen! en weer een anderdat hij nog net intijds kwam bij van Klink, tot dat ze ten slotte te recht kwamen in Stad en Stellendam! Een mooie boel voorwaar! En nu vertelde men verleden jaar wel, dat de boeren het maar één jaar zouden doenhet zou ze niet meevallen enz. enz; maar de boeren had den dan toch een mud met een kop, in elk geval was er geen kuiltje ingekrauwd voor f 0.80en wij hadden een mud met een gat, doch in elk geval zonder kop voor f0.05 méér, en ondanks dat geprofeteer deden de boeren van 't voorjaar weer een ladinkje op: en wanneer dat dan mis schien niet altijd afgeloopen is zoo als dat had gekund, die boeren in het algemeen, of dat bestuur ten minste zeker zijn meest mannen van zaken en slim genoeg om nu de klippen te weten waar hun kolenschip vast varen kan. En weet U M. de Red.waarom ik mij nu over deze zaak tot TJ wend? Dat komt door het verslag van den kolenbond in Dirkslandtoen ik dat prachtige resultaat in uw blad las, dacht ik zoo, dat moesten wij op Herkingen óók doen, en rede neerde ik, daar wordt zeker over'in de krant geschrevenen nu dat niemand deed, en de boeren weer stiekum huns weegs gaan, en de winter in aantocht is, neem ik zelf de pen op om een plan netje uit een te zetten. Laten de burgers van Herkingen bij elkaar komen in de herberg van Van der Velde op Dinsdag 23 Augustus's avonds 6 uur, om een bond op te richten, voorts noodig ik het bestuur van de landbouwvereeniging en'al de leden daarvan om ons een handje te helpen, wil dat bestuur ons helpen, dan is er geen sprake van of wij krijgen een bond, en krijgen weer als vroeger een goed mud, en een kolenvoorraad voor een ouderwetschen winter. Waarom zouden wij dat niet net zoo goed kunnen als in Dirksland Laten de boeren nu toonen dat zij de overige maatschappij ook wat gunnen, door met den bond mee te doen dan hebben wij in eens een mooie partij en tevens de mannen om de zaak te besturen en het geld te beheeren. Dus burgers ik wacht II a.s. Dinsdag op den afgesproken tijd en plaato. Met dank voor de plaatsruimte Uw da. dn. Herkingen, 10 Augustus 1902. X. Officieel Gedeelte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Somuielsdijk brengen ter openbare kennis dat de Begrooting van de inkomsten en uitgaven der Gemeente voor het dienstjaar 1903 den Raad is aangeboden, en gedurende veertien dagen, ter Gemeente Secretarie voor een ieder ter lezing ligt en tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar is gesteld. Sommelsdijk, 18 Aug. 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, C. JOPPE Gz. Lo.S. DE GRAAFP. De BURGEMEESTER van Sommelsdijk brengt ter kennis, dat het kohier no. 1 dér Bedrijfs- en andere Inkomsten dienst 1902/3 invorderbaar ver klaard aan den Ontvanger is ter hand gesteld, en ieder daarop voorkomende belastingschuldige ver plicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Sommelsdijk, 21 Augustus 1902. De Burgemeester voornoemd, DE GRAAFF. Publicatie. BURGEMEESTER en' WETHOUDERS van Ooltgensplaat brengen ter kennis van belang hebbenden voor het nederleggen der Suikerbieten op de Kaai en op die tan der Sluisschehaven alleen vergunning wordt gegeven onder voor waarde dat alle bieten voor dezelfde fabriek bestemd bij elkander aan één hoop worden ont vangen en behoorlijk op gestapeld worden dat daarom de agenten en Subageiijten worden uitge- noodigd om voor 30 Augustus é.- k. ter gemeente- Secretarie, alhier opgave te doen van het aantal hectaren door ieder hunnen gecontracteerd naar welke opgave dat de plaatsruimte van iedere fabriek disponibel zal worden berekendDe plaats voor iedere fabriek zal bij loten worden aangewezen op Zaterdag 30 Aug. 1902 des namiddags ten 3 ure ter gemeente-Secretarie te houden, en welke loting door belanghebbenden, kan worden bij gewoond. Ooltgensplaat, den 15 Augustus 1902. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Joh. VAN PUTTEN. P. VAN WEEL G.Gz. Leverantie Steenkolen en Petroleum. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Oolt gensplaat zullen op Zaterdag 23 Aug. 1902, des namiddag ten 3 ure bij enkele inschrijving aanbe steden a. de levering der gedurende den Winter van 1902 op 1903 benoodigde kachelkolen voor de openbare scholen de bewaarschool, het Gemeen tehuis en de nachtwacht, b. de levering der gedurende den Winter van 1902 op 1903 benoo digde Hollandsche geklopte Cokes voor de bewaarschool c. de levering der van 1 Sept. 1932 tot 1 Mei 1903 benoodigde petroleum voor de straatverlichting, het Gemeentehuis, de openbare scholen de bewaarschool en de fail-bank. Inschrij vingsbiljetten in te leveren ter gemeente-Secre tarie van Ooltgensplaat voor Zaterdag den 23 Aug. 1902 des namiddags 2'/, uur. Ooltgensplaat, 15 Aug. 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Joh. VAN PUTTEN. P. VAN WEEL G.Gz. Publicatie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ooltgensplaat brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden dat de formulieren voor aan vraag van verlof voor Schoolgaande kinderen" ter behoeven van werkzaamheden in of voor de bijdrijven van landbouw, tuinbouw, verhouderij, of veenderij ter Gemeente-Seoretaris alhier koste loos verkrijgbaar zijn. Voorst wordt de aandacht van belanghebbenden gevestigd op den inhoud van Art. 14 der Leerplichtwet luidende als volgt: De vergunningen worden alleen geweigerd 1". op grond van niet geregeld schoolbezoek gedurende de laatste zes maanden voorafgaande aanvrage, 2'. indien er gegronde reden om te vermoeden dat van de vereeniging geen gebruik zal worden gemaakt voor het doel Arfc 13 omschreven. 3°. indien het kind den leeftijd van tien jaren nog niet heeft bereikt. De vergunningen worden alleen verbrand gedurende het tijdvak van 1 Sept. tot en met 12 October. Ooltgensplaat, 15 Aug. 1802. Burgemeester en Weth. van Ooltgensplaat, De Secretaris, De Burgemeester, Joh. VAN PUTTEN. P. VAN WEEL G.Gz. Aerkoopingeii. Dinsdag 26 Aug. 's av. 6.30 uur. Verkoop van 9 meeden aardappelen in het 2e wend van af den dijk in het Koord!and te Oude Tonge, voor den heer L. Groenendijk bjj Wed. G. Kanter3 en Zoon te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 28 Aug. vm. 9 uur, Meubelen en Inboedel bjj den Heer M. Born Jzn. aan den Ring te Middelharnis. Notaris VAN BERGEIJK. Uitslag- Aanbesteding Aan 't Ministerie van Waterstaat is aanbe steed het uitvoeren van baggerwerk in de vaar geul aan den benedenmond van bet Spui op de Bieningen, behoorende tot de werken der Dordt- sohe waterwegen. Minste iusohiijver was de heer A. Volker Lr. te Sliedrecht, voor f 5700. Gemengd lïieuws. De Boerengeneraals. De generaals zijn Dinsdagmorgen te Rotterdam per „Batavier" aangekomen. Toen het in Maassluis bekend werd, dat de Boerengeneraals aan boord van de „Batavier III" dezen 'ochtfend Maassluis zouden voorbijgekomen op weg haar Rotterdam, werden de ingezetenen der strooibiljet bijeengeroepen voor een bijeen komst op de Markt. Er werd een bedrag van f 360 gecollecteerd, welke som in den vorm van 36 gouden tientjes lieden ochtend in een beurs aan de Boerengeneraals als handgeld Voor hen zou worden aangeboden. In Rotterdam waar de generaals van de aan legplaats der boot slechts naar het spoorwegsta tion zouden rijden is gisteravond inderhaast een rijtoer vastgesteld en bekend gemaaktdoch van een offieieele ontvangst was geen sprake. De hee- ren Wessels en Wolmarans zijn uit Rotterdam den bezoekers een eind tegemoet gevaren om hen welkom te lieeten. Te 9.30 ure kwam de Batavier met de gasten aan. De generaals stonden op het dekhet pu bliek, dat saamgestroomd was, zong hetTrans- vaalsche Volkslied, door de generaals met ont bloot hoofd aangehoord. Toen de boot was vastgelegd gingen der dames Bhota en Ferreira aan boord, gevolgd door den wethouder Hudig en eenige leden van het gemeen tebestuur; door de heeren Mees en Van Traa, nainems de Rotterdamsche afdeeling van de Ned. Zuid-Arf. vereeniging den heer Th. Nolen van het Nederlandsche verbond en anderen. De heeren Hudig, Mees en Tholen voerden aan boord liet woord, Louis Botha dankte voor de hartelijke ontvangst en zei dat hij en zijn wapenbroeders eenvoudig hun plicht hadden gedaan. Toen de generaals het schip verlieten weer klonk een hartelijk gejuich en vooral op het stationplein was de geestdrift geweldig. Met den. trein vertrokken de generaals naar den Haag. Officieels gebeurt er evenmin iets in Den Haag waar de generaals hun intrek'nemen in Hotel den „Ouden Doelen". Omtrent de aankomst te 'sHage seint men ons van daar het volgende De Boerengeneraals zijn hier je half twaalf aangekomen aanhet Hollandsche spoorstation. Een ontzettende menigte op het perron en het buitenplein begroette hen met niet eindigende bijvalsbetuigingen. Aan de coupé werden zij ont vangen door een deputatie uit de Zuid-Afrik. Vereeniging in de eerte kl. wachtkamer werden zij toegesproken door generaal Egter van Wisse- kerke, die zijn leedwezen uitsprak, dat geen waar diger ontvangst kon beried worden om deze hel- den wier daden hij herinnerde te begroeten. Har telijk drukte hij de hand der helden die zoo vaak een Mauser omkneld hadden. Namens zijn vrienden antwoordde generaal Bothade hartelijke ontvangst allerwege was voor hem eene ware verrassing die zij te meer prijs stelden in Neder land, dat zooveel voor de strijdend Boeren had den gedaan, voor wie het een troost was op het slag veld te weten dat hun vrouwen en kinderen door de mildheid der Nederlandsche harten wer den gesteund. De tijd was nog niet gekomen om openbaar te maken wat hun op het hart lag. Doch waarschijn lijk zou dit spoedig in eene memorie geschieden Van feestvieren is nu geen sprake wij zijn afge vaardigden van een der meest geruïneerde vol keren geruïneerd enkel omdat wij onzen plicht deden enstand hielden voor Vrijheid en onafhanke lijkheid. Na luide toejuchingen en nadat de heer De Zeeuw commandant van een eerewacht van man nen die meerendeeis vroeger onder de generaals gediend hadden, enkele woorden tot de generaals had gericht, werden dezer schier in triumf naai de open rijtuigen geleid die hen te midden der ontzaglijke menigte door het „Hotel den Ouden Doelen" brachten. Bij den tocht naar het hotel werden de rijtuig gen omgeven door een stroom van menschen. Van een geregelden stoet was geen sprake niets dan juichende menschen. Voor het Doelenhotel die de Nederlandsche kleuren deed wapperen, stond een onzaglijke menigte, die toen de rijtuigen in zicht kwamen dravende hoera's aanhieven en leve de Boeren De generaals stapten uit en bleven op de stoep staan, terwijl liet publiek het Transvaalsche volkslied aanhief. Nu deden de generaals eenige stappen naar voren op het plofn en ontblootten het hoofd, terwijl zij met de hoeden salueerden. Dit deed de geestdrift ten top^Jvoeren de politie had moeite het cordon niet té laten verbreken. Bij de binnenkomst van het hotel werden de generaals begroet door vele dames en heeren uit Boerenkringen, die hen hartelijk de hand drukte o.a. was de staatsseertaris Reitzdaar. Dr. Leyds stelde generaal Verspijck aan de generaals voor, deze sprak enkele woorden van hooge waardeering. Oo.k kapitein De Ram, die in Afrika meevocht, was aanwezig. De generaals zullen hedenmiddag te 5 uur de Pro-Boerententoonsteliing te Scheveningen bezoe ken. De bedoeling der generaals is morgen te 8.33 naar Utrecht te gaan, om president Kruger te bezoeken en morgenmiddag in den Haag terug te keeren. Omtrent een eventueele komst van de drie generaals in Amsterdam staat nog maar alleen vast dat zij zullen komen doch niet deze week. De ontvangt zal een min of meer plechtig ka rakter dragen en in enkele opzichten overeenkomen met die aan president Kruger bereid. Men zal eene receptie houden in het Paleis voor Volks vlijt, doch niet in de groote zaal, maar in een kleinere. Zij, die aan de receptie deelnemen, zullen in de groote zaal bijeenkomen. De toegang tot in de voormiddag te houden samenkomst in de Nieuwe Kerk zal op kaarten worden verleend, de commissie neemt maatregelen om beter de orde te bewaren, dan dit geschiedde toen president Kruger daar werd ontvangen. Als sprekers zullen daar optreden de Heeren H. Bij- leveld, Prof. De Louter en Dr. De Visser. Voorts wordt er met de generaals geluncht en gedineerd, en zal een rijtoer door de stad worden gemaakt. Door het Bestuur van de Vereeniging, Het Chris telijk Nationaal Boeren-Comité zijn in de commis sie afgevaardigd de heerenH. Bijleveld, J. C. Heesterman en F. J. D. Theijse. Inbrekers in Dordrecht. De ïDordsche Ct.« verhaalt het volgendeIn den nacht van Za terdag op Zondag hebben twee gevaarlijke inbrekers getracht te Dordrecht hun slag te slaan en der politie heel wat werk vershaft, maar ten slotte zijn ze van een slechte reis gekomen die hun lang zal opbreken. Omstreek i uur werd mej. de wed. Van der Steen, op den hoek van de Kalkhaven, uit haar eersten slaap gewekt door het opschuiven van een raam van haar koffiehuis. Terstond opende zij een der bovenramen en zag zij 2 personen staan, die op haar geroep wat zij moesten geen antwoord gaven. Daar de juffrouw alleen met hare dochters thuis was, bleef haar niets over dan allarm te maken. Eindelijk werd dat opgcmeikt door een politieagent, die Achter hakkers passeerde. Bij diens nadering kozen de kerels het hazenpad langs de Buiten Kalk haven, maar een vrij nauwkeurig signalement kon van hen worden opgegeven. De groote vraag was toen nog of zij wer kelijk kwaad in 't schild voerden, dan wel baldadigheid. Daarom deed de politieman van het gebeurde mededeeling aan het hoofdbu reau en aan zijn opvolger in die ronde, den agent 2e kl. Van Raamsdonk, die een oog in 't zeT hield. Omstreeks half 3 zag deze op den Weeskin- derendijk twee personen aankomen, wier uiter lijk geleek op het hem medegedeelde, en die elk een pak bij zich droegen. De agent stelde zich verdekt op, en sprong te voorschijn toen het tweetal zich vlak bij hem bevond. Op zijne vraag wat zij in de buurt deden en hoe zij aan het'pak kwamen, kreeg hij onvoldoende antwoord in het Buitsch, waarop hij beiden aangreep, om hen naar het bureau te brengen. Een hunner trok echter een dolkmes, en bracht den agent daarmede een steek in den hals toe in de nabijheid van de slagader, maar geluk kig niet doodelijk. Van Raamsdonk die den andeie nog hoorde zeggen: »je hebt hem niet goed geraakt,liet toen zijn arrestanten los die het op een loopen zetten in de richting van den Straatweg. Zoo goed mogelijk hield hij met de hand de bloedende wond dicht en begaf hij zich naar het bureau, waar de ge neesheer der politie de wond verbond. Inmiddels werden, onder leiding van den commissaris van po itie, maatregelen genomen om de gevaarlijke sujetten op te sporen. In specteurs en agenten trokken per rijwiel en te voet in verschillende richting uit, zelfs tot Willemsdorp en Visschertje, en hielden in den pikdonkeren nacht een ware klopjacht. Op den Straatweg reed een inspecteur de beide ver dachten voorbij, maar toen hij een eindje ver der van zijn rijwiel sprong om hen tegemoet te loopen waren zij verdwenen. Blijkbaar waren zij het bouwland langs den straatweg ingevlucht want kort daarop zag een agent hen nabij den Spui weg loopen. Het tweetal werd ook hem gewaar, en vluchttejde Watermolenweide door zoodat zij weer op den Weeskinderendijk be landden. Daar ontmoeten zij den hoofdinspec teur, wien zij naar den üordtschen dijk vroe gen. Deze wees hun de richting naar de stad en liep ijlings om, teneinde hen te volgen en zoodia hij hulp had, in airest te nemen. Hij had hen echter uit het oog verloren, maar gelukkig had de nachtwaker der Boterfabriek gezien, dat zij zich onder een stapel planken Achterhakkers verborgen. Spoedig waren zij omsingeld, en genoodzaakt uit hun schuilplaats to voorschijn te komen, waarna zij zonder ver zet in arrest werden gebracht. Het bleek toen, dat zij na hun vlucht van de Kalkhaven, langs de Prinsenstraat en den Sluisweg aan de slijterij van Van Stokkum, op den Hoek van de Hoogt, waren gekomen, waar zij een slechts met een zwakke houten pen ge sloten kelderluik openbraken en twee flesschen cognac wegnamen, waarvan zij een gedeelte opdronken. Niets verder van hun gading vindende en door het aanslaan van een hond opgeschrikt hadden zij hun rooftocht voortgezet en waren zij beland aan den Weeskinderdijk, waar zij van het kautoor der houtkoopersfïrma F. en A. van der Linden een vensterluik afbraken, een ruit indrukten en naar binnen klommen. Daur vonden zij een kaars bij welker licht zij het kantoor doorsnuffelden. Wel zagen zij de brandkast staan, maar, zotider gereedschap om die open te maken, moesten zij die onaange roerd laten. Alleen vier zeer oude jassen die op het kantoor hingen, namen zij meedat was het pak, dat zij bij hunne ontmoeting met den agent vanj Raamsdonk bij zich droegen. Terstond in verhoor genomen, heeft den per soon die den agent verwond heeft, zijne mis drijven bekend, na eerst nog te hebben ge tracht zich door uitvluchten te redden. Blijkens hunne opgaaf zijn het de 27-jarige R. L. woonachtig te Barmen en J. H. H., 28 jaar woonachtig te Rheine. Dank zij de spoedige instructie, door de po litie gehouden, kon het tweetal reeds heden middag een plaats worden bezorgd in het huis van bewaring, ter beschikking van de justitie die hen waarschijnlijk terstond zal laten >>Ber- tillonneeren, «voor het geval zij ook elders wor den gezocht. De gestolen goederen alsmede het mes waar mee de verwonding is verricht, zijn in beslag genomen. Burgerlijke Stand. Sommelsdijk. Geboren: Johannes, z. van Gei .'it den Boer en Cornelia Jo'daan; Johanna, d. ran Jacob Bienevelten Aaltje Dalebout. Jan, z. vanLeendert Schellevis en Keitje Springvloed; Adriana, d. van Jaeob Slut en Jaeomira Nel is. Overleden: Aren de Vogel 58 jj man van Jannetje van der Have. Sllddelliarnis. Ondertrouwd: Cornells v. d. Boom 24 j. en HendrP'1 Blok 23 j. Stad aan 't Haringvliet. Geboren: Bastiain Hendilk, z. v. A. A. van Pelt en M. M. de Wachter. Den Bommel. Geboren: Andiies, z. v. Pie ter van Es en Chrisi'na Schouweneir. Gehuwd: Herman v. d. V liet j.m. 26 j. (uit Werken dam) met Nijsje Hermans j.d. ?5j. Ooltgensplaat. Gehuwd: D.'rk Kameraad j.m. 24 j. en Lena Huijer j.d. 22j. Johannes Buth (van Den Bommel) j.m.26j. en Wilhelmina Gerardina Cornelia van Kempen j.d. 25 j. Overleden: Lientje van Rumpt, 77j. wed. van A. Vroegop. Jacob Willem Korteweg, j.m., 21 m. Neeltje v, d. Stolk, j.d. 6 m. Hellevoetsluis, van 9 tot 15. Augs. Geboren Jacoba, d. van H. van der Vaart en J. Stol!:. Lourens, z. v. J. Blinden W. Veerman. Aagje d. van L. C. Verspoor en A. Koppenol. Adriaan z. van P. Cremers en J. Jongepier. Gerredina Willempje, d. van R. S. Eekman en A. I. Gouswaard. Ondertrouwd J. K. Bollaart en A. Klop. GehuwdC. van Leeuwen en J. van den Mujj- zenberg. Overleden Elizabeth Kollaard oud 11 d. Zititllnml, van 15 Juli 15 Aug. GeborenElizabeth, d. van J. van Meurs en G. van Meggelen. Janna Gerarda d. van H. J. Dijkers en J. Bus. Jacobs, d. van J. Bezemer en N. de Koning. Gehuwd M. de Hoog en W. Kans. D. Speelpen- ning en H. Herrewjjnen. J; Trouw en J. F. Lug- tenburg. Overleden Gerrit de Hoog, oud 70 j. eshtg. van J. van Rij. Pieter Herrewjjnen, oud 59 j. eehtg. van J. J. Gilde. Hendrina van de Erve oud 67 j. wed. van A. van der Burgh. Rozenburg, vau 26 Juli 12 AugB. GeborenJohannes Abraham, z. van P. van Pelt en A. van Seters. Annetje Cornelia d. v. ,T. Romers en J. v. d. Meer. Geertruida Jacoba, d. v.J. Varekamp en M. v. Vuren. Jan, z. van G. v. Vliet en C. Goud appel. Grietje d. van L. Kraak en T. v. Es. Pleuntje Maria, d. van J. Visser en K. Louwen. Daniel, z. van C. Barendregt en J. A. v. Reeven. Jan Leendert, z. V. L. Kalis en E. Bevaart. Pleuntje, dochter van J. Oprei en G. Rietdijk. Ondertrouwd L. M. Boon en N. M. Riedé. Gehuwd P. Romers en A. van der Knaap. L. M. Boon en N. M. Riedé. Overleden: Krijntje van der Knaap, oud 34 j. Echtg. van A, K'apwjjk. Krijna Rommers oud 20 j. iierk en School. Predikbeurten Kondag 24L Aug. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. Ds. "Westrik. Middelharuis, nm. Ds. Polhuijs uit Stad. Stad, vin. Dg. Polhuijs. Den Bommel, vm. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. Ds. Verweij. Oude Tonge, nm. Ds. We9trik uit Sommelsdijk. Nieuwe Tonge, vm. en nm. Ds. Wentink. Herkingen, nm. Ds. Lammers uit Goedereede. Dirksland, nm. Ds. Emmen uit Den Bommel. Melissant, vm. en nm. dhr. J. van Broekhoven. Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. Ds. Lammors. Ouddorp, vm. en nm. Ds. Boss. Nieuw-Helvoet, Ds. Verburg. Brielle, Ds. Yerkouw en Ds. Van den Berg. Hellevoetsluis, vm. 9,30 en nm. 6 uur Ds. Teljer. Hoogvliet, geen opgaaf. Roiionburg, Ds. Dijkman. Hekelingen, geen opgaaf. Spijkenisse, Ds. de Pecker. Rookanje, Ds. Oort. Zwartewaal, Ds. Rosbergen. Abbenbroek, geen opgaaf. Nieuwenhoorn, vm. Ds. de Joode. Oosivourne, Ds. Iiopster. Oudenhoorn, geen opgaaf. Brielsch-NieuwL, vm. Ds. Rosbergen van Zwar tewaal. Nieuw-Beierland, geen opgaaf. Zuid-Beierland Ds. Draaismn. Goudswaard, Ds. Coops. Piershil, geen opgaaf. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. oc 's av. Db. Steketee. Stad, vm. nm. en 's av., lis. J. J. Bajema van Epe. (Gelderland). Den Bommel, leeskerk. Ooltgensplaat, leeskerk. Stellendam, leeskerk. Ouddorp, dhr. BasoBki. Nieuw-Helvoet, Ds. Kok. Hellevoetsluis, vm. en 's av. Ds. Delfos. Brielle, Ds. Smallegange. Rozenburg, Ds. Schouten. Hoogvliet, vm. 9 en nm. 2 uur Ds. Dekker. Spijkenisse, leeskerk. Zuidland, Ds. Van Andel. Zwartewaal, Ds. Mol. OUD-GEREFORMEERDE KEEK. Melissant, vm. nm. en 's av. Ds. J. Hartkamp. Ooltgensplaat, vm. en nm. leeskerk. Herkingen, vm. nm. en 's av. dhr. Hubreohts. Nieuw-Beierland, geen opgaaf. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Rössing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm. nm. en 's av. Db. Mackonze. houwer. Spijkenisse, geen opgaaf. We<l. Herv. Kerk. Beroepen: Te Jorwerd, ds. Goedhuis te Mars- Bum Te Knijpe. jds. Jonker te Nieuwveen. Te Hoogeveen, ds. Oegema te "Wildervank. AangenomenNaar Anloo, ds. Loenen te Oldanhove. Bedankt: Voor Wissenkerke, ds. Voort van Zijp te Vuren en Dalen. Voor Cothen, ds. v. d. Valk le Soest. Geref. Kerken. Beroepen: Te Houwerzijl ds.Kessies te Bieze- linge. Te Zuidbroek, dhr. Wielinga, cand. te Kampen. Te Oldeboorn, dhr. Bruijn, oand. te Oud-Vosmeer, Aangenomen Naar Spijkenisse ds. "Wiersma te Sleon. Bedankt: YoorDeKrim, ds. "Wiersma teSleen. larktbericlilen. BRIELLE, 18 Aug. Boter 1 0,58 Eieren 3,75. GRAANMARKT. Rotterdam, 18 Aug. Binnenlandsche Granen. TARWE, f 7,50 f8.25 per liect, en extra puik nog daarboven,per 100 kilo van f 9,25 af 10.40 Canada 0,— 0 ROGGE f 4,50 a 5,25 per Heet. V? INTERGERST f 7,30 a 7,50 Zomer f a f Chevelier p. 100 k. f a f HAVER fp. heet. en 9.25 a 10.— p. 100 kg KOOLZAAD, f 8 tot f 8.60, 2e kwal. 7.50. Voor zwart zaad werd f af 0.— besteed. BRUINE BOONEN. Per heet. f a KANARIEZAAD f a f MEELBERICHT. Gedurende de afgeloopen week stil. Het buitenland was echter vaster, de vraagprijzen algemr en iets hooger. Ook heden ter Beurze bleef de vraag beperkt tot en kele orders voor directe behoefte. NOTEERINGEN. Tarwemeel. Ie kwal. Iolandsche f 9.50 k f 10.25 p. 1000 k. netto ext. p. kwal* Hong. 15.-- j 16.— 1®* 71 71 71 7) 71 7> 71 71 77 Ordin. n 4 .Prim. Amer. - lek 10.50 11.25 9.25 9.75 Zeeuwsch Tarwebl. Zeeuwsch Tarwem. Franseh Roggebloem,, 0,— Duitsche 9.25 11. Inlandsch 9.75 10.75 NIEUWE TONGE, Beurs. Aardappelen laate blauwe 1.70 per mud. TARWE 6.90 geboden. GERST 7'/, ct. per kilo. Veel vraag. SCHIEDAM, 18 Aug. Ter weekmarkt waren heden aangevoerd 65 runderen, 0 kalveren, 0 schapen, lammeren, 17 varkens,) biggen, 0 paarden, 0 bokken of geiten. De prijzen waren Runderen le kw. f 0,70. 2e kw. 0.60. 3e kw. 0 54 p. k. Handel redelijk. Varkens f 0.240.25. p. half kilo. Handel in mager vee was levendig bij tamelijk hooge prijzen, bij varkens meer vraag dan aanbod. ROTTERDAM, 18 Aug. Op de veemarkt waren aan gevoerd 172 vette runderen, 309 vette kalveren 0 nuchtere kalveren, 1967 schapen of lammeren, 369 varkens 0 biggen, 0 bokken. De prijzen waren als volgtKoeien en ossen 24 tot 36 ct. Kalveren 34 tot 45 ct. Schapen 22 tot 28 ct. Lammeren 32 tot 35 ct. Varkens 22 lot 26 cent. lichte varkens voor export 22 a 26 ct. per '/i kilo. AMSTERDAM, 19 Am Aardappelmarkt. De prjjzen zijn Fri sche Muisjes 1 2,30 a 2,50. Friesche Borgergelen f 1.45 a 1,50. Friescho blauwe f 1.70 a 1.90. Friesche Hamburgers f 2,70 a 2.90 Zeeuwsche bonten f 1.50 a f 1.70. Zeeuwsche Muisjes f af Geldersche Blauwe t 1.25 a f 1.40. Geldersche Kralen f 1,10 a 1,20. IJpolder bonte i af Andijker Muisjes f 1,60 a 2,20 Ardijker Blauwen f 1.80 a f 2.20. Andjjker Blauwpitten f 1.40 a Westlandsche ronden f 1,80 a 2,20 Westandsche Kralen f 2,40 a 2,80. Aanvoer 6 ladingen. Mr. A. MIJS EN A. J. VAN Hl l KEN, die ook namens wederzijdsche familie hnnnen dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. tl EBEN-1IAËZER, tfl Op den 24 Augustus a.s. hoopt §t ^f| de Heer ♦4® Brigadier-Titulair der Rijksveldwacht ©r» tfl te Stellendam, den dag te her- Üt £f| denken waarop hij voor 25 jaar ||t in dienst der Rijkspolitie trad. *f§ Zijne dankbare Kinderen. gf-® Stellendam, 22 Aug. 1902. »§-« Mevrouw METJLÏNK te Sommelsd vraagt een van 95 uur. Zoo spoedig mogelijk een gevraagd, P. G., goed bekend met Boete; werk en hoefbeslag. Adres F. NIEU WLA.\ Mr. Smid DIRKSLAND. Ter overname aangeboden een gelegen op nette volkstand, welke i burgerbestaan oplevert. Overnemings®. en huur van het ruime huis zeer billj. Brieven franco onder letter R. aan bureua van dit blad. TE De BURGEMEESTER der Gemeei Oude Tonge brengt ter kennis van hebbenden, dat de KERMIS dit jaar zal aanvangen op Donderdi 4 Sept. e.k. en eindigen op Maand 8 Sept d.a.v. en dat de zal gehouden worden in den vóórtui dag van Vrijdag 5 Sept. a.s. De Burgemeester voornoemd J. VAN SC HQ U W Te IIuur: te Oud-Beierland, met circa 50 II.A. muntend Te bevragen bij den bewoner. In den Boekhandel van W. ROE HOVEN te Sommelsdijk en Middelha voorhanden Dr. Kuypcr in zijn beteeke voor de politieke ontwikke" van het Nederlandsche v Lid der Staten van Zuid-Hollanl Prijs 50 Cent. De Landbouwvereeniging Middelha Sommelsdijk"wenscht aan te bested levering van pi m. 45,000 fiilogra üuperpliosphaaf pl m. 4 IOO liiEo Ammoniac Superp Inschrijving wordt gevraagd naar S» phosphaat met een gehalte van 14 en van 16 pCt. phosphorzuur en naar moniac Superphoshaat met een gehalte v pCt. phosphorzuur en 7 pCt. stikstof levering moet plaats hebben onder to looze controle van 's Rijksproefsta FRANCO op den wagen te Tien Gen Middelharnis en Sommelsdijk, de amm alleen te Sommelsdijk alles vóór of op 23 September 1 Inlichtingen te bekomen en lus vingsbiljetten toe te zenden vóór 0 dei» 1 September e. k. aan den Secr te Middelhar Te KOOP een in goeden staat zijn EN Te bevragen bij G. V. d. BOOG Mr. Wagenmaker Sommelsdijk Lasre Prijzen, werden ingevoerd eenden, ganzen,1 elk jaar van eene te maken. Zij blauw en groen, ct. Verkrijgbaar met Citroen Frambozen ons. Amandelspijs 16 ct. per in groote keuze van de firma'/) Vanilline suiker 5 enJ Alleen verkoop van BOS Bitterkoekjes, Soezen en Alles le kwaliteit, c® k

Maas- en Scheldebode | 1902 | | pagina 6