Advertenti'èn, ZAAIWIKKEN attentieT LamaQaina", (Adiiaan Cats N- Som ZAKi ÏTJi FEUILLETON. Steeds hooger. TUINPARELS. 1ÉË KERMIS PAARDENMARKT 890 - Somrj ROTTERDAM Heclames, Mededeelingen enz. Een ieder leze 't volgende. Vraagbaak. BSoek beoordeel ing'. GËLDERSCÏÏE WIKKEN. WekeiijStscSie beurs te Nieuwe Tonge. T, H. HOLLEMAN. DRUKWERK 2 Gebruikte Boerenwagens H. Zaadnoordijk:. J. TIEMAN, EENE VEELOTING BLOEDARMOEDE ZENUWZWAKTE 2 Poortugaal Ploegen Bedveeren en Kapok. L. G. VAN HOORN, 0pSb' Dames en Heeren, Schoen- en Laarzenmagazijn. Rouwhoeden. Heeren- Modeartikelen. Nederlandse! tot bevo National I «VERGA J. L P au WJ f t t Westdijk, - Levering van B BOEKEN en KERKB1 Fantasie VOORRAAD IMMELSl] blaad artike het staatsburgerschap de bron is van alle kiezerschap of kiesrecht) blijven wij beweren, dat de beste kiesrechtregeling die is, waarin de meeste waarborgen geoonden worden, dat zij ons een volksvertegenwoordiging geeft, waarin het Nederlandsche Volk in al zijn klassen en geledingen is vertegenwoordigd, niet naar haar getalsterkte, maar zóó, dat de talrijkste niet de andere overheerscht. En 't Blad voegde er eenige regels verder deze woorden bij en dat dit A. K. stellig niet zou geven de zuiverste, de bil- lijkstede rechtvaardigste volksvertegenwoor diging, lijdt o, i. geen tivijfel. Evenzoo klonk het in de Vrijzinnige Kiesvereeniging '/Vooruitgang" te Amster dam, die de richting aangaf voor de negen districten, waarin de hoofdstad is verdeeld, op 12 April 1901: "Anderenbuiten onze vereeniginqenhebben (echter) gemeend, dat 't oogenblik gekomen is, om de kies rechtuitbreiding in hunne politieke program ma's op te nemen, of voor zoover zij reeds daarin voorkwam de urgentie van deze regeling te verkondigen en den eisch dier urgentie-erkenning op te leggen. Tegen over dien door enkele partijen noodig ge- keurden eisch tot kiesrecht- uitbreiding, tegenover den in de laatste maanden, kor ten tijd voor den stembusstrijd, geformu- eerden eisch van urgentie-verklaring mo gen onze vereenigingen baar meening niet verzwijgen. Zij behooren naar 't ons voorkomt, duidelijk uit te spreken, dat zij zeer zeker tot finale regeling willen mede werken, doch eerst dan, wanneer omtrent die regeling meer overeenstemming is ver kregen En na gesproken te hebben over het fair trial der wet Van Houten, over de Grondwetsherziening en de stoornis in den parlementairen en socialen arbeid, eindigt het Bestuur de bespreking van het kies recht vraagstuk aldus n Wij wenschen, dat V vraagstuk der fi nale regeling eerst aan de orde kome, wanneer bij onze partijgenooten eene welgevestigde overtuiging wordt aangetroffen omtrent de noodzakelijkheid dier uitbreiding en ingroote trekken de omvang vaststa van de vraag stukken, die er mede samenhangen en de oplossing, die zij in 's lands belang moeten erlangen, aangewezen zij. Onzes inziens een zeer verstandig advies, maar dat blijkt geeft van geen bijzondere voorliefde voor A. K. Evenzoo sprak het manifest aan de Lib. Kiezers in Botterdam, waar hel aan 't slot zegtWat wij in tegenstelling met hen, die zich onder den naam //vrijzinnig-de mocraten" van de andere vooruitstrevenden hebben afgescheiden niet willen, is dal in 7 lot stand komen der gewenschte maat regelen een stilstand worde gebracht in eene geheele wetgevende periode, door het aan de orde stellen van grondwetsherzieningom tot algemeen kiesrecht te komen. N. B. Ct 19 Mei 1901 2e Blad A.) Weer anders sprak de Vrijzinnige Cen trale Kiesv. in 't district Appingedam in 1 van zijn program Grondwetsherziening in dien zin, dat de kiesbevoegdheid los worde van eiken belas tingband, en de invoering van algemeen kiesrecht mogelijk worde." (N. B. Ct. 13 April 1901). Samenvattende komen we dus tot 't be sluit, dat er in de «ééne, groote, liberale" partij één, groote, verdeeldheid heerscht aangaande A. Kiesrecht. 20 Cent per regel Voor eenigen tijd geleden na 't ont vangen van verscheidene brieven van Mej. Snel, Damgracht te Breukelen, zon den wij onzen verslaggever daarheeD, om uit den mond van de patiente zelve het weldadig resultaat te vernemen, dat zij door de I'ink pillen ondervonden had. Zooals uit Uw schrijven blijkt hebt U eene merkwaardige genezing bekomen door het gebruik der Pink pillen, waar van de dagbladen onophoudelijk met zooveel lot spreken. Zooals U gemeld hebt, zijt ge sedert lang lijdende geweest. Dit is zoo. Van af mijn achttiende jaar, en thans ben ik veertig jaar oud, was ik lijdende aan al- gemeene uitputting van het zenuwstel- Bel en algemeene zwakte. Mijne ziekte nam van lieverlede toe, tengevolge van 53) (.Slot.) //Ik merk wel,// sprak Willem soms schert send tot zijne vrouw, //dat onze kinderen geen van allen //steeds hooger// zullen gaan, n.l. in den zin, waarin wij, menschen, dat bedoelen. Ik zal dat verlangen van mij dus maar geheel onderdrukken. Het was zeker ook geen Gode welgevallig verlangen; en ik zie mijne kinderen allen liever een nederige betrekking bekleeden, dan dat ik mij tegen Gods wil zou verzetten,// voegde hij er ernstig bij. //Als hun h a r t maar //steeds hooger// wil,// antwoordde zijne vrouw, //dan kunnen wij tevreden en dankbaar zijn; en ik geloof dat wij dat groote voorrecht bezitten. Dat al onze zeven kinderen, van den oudste af tot den jongste toe den Heere willen toebehooren, is toch de grootste zegen, die er bestaat. Wat kunnen wij meer voor onze kinderen wen- schen, Willem? Ik denk zoo dikwijls aan die uitnoodiging in onzen heerlijken 25sten Psalm, C» aan die schoone toezeggingen voor degenen verliezen in de familie, werd mijn zenuw gestel zeer gestoord. Do eetlust was zeer onregelmatig, ofschoon de spijsvertering geregeld plaats voad Steeds erg vermoeid bij de minste krachtsinspanning en ten laatste was ik verplicht steeds op een ruststoel te blijven zitten. Bovendien had ik duizelingen en akelige droomen ver ontrusten mij des nachts. Yeel heb ik aangewend en de zorgen hebben niet ontbroken, doch alles wat ik aanwendde, gaf mjj tijdelijk eenige verlichting, maar eene bepaalde genezing verkreeg ik niet. Zelfs ben ik in ziekeninrichtingen ge weest, doch zoaier resultaat. Eindelijk kwam, door aanbeveling van anderen, mij Uw reddend middel ter ooreen zoo als U thans ziet, kan ik mij bewegen en ben ik niet meer gedwongen steeds te blij ven liggen zooals zulks voorheen het ge val was. De zenuwen te versteiken, bet bloed te hernieuwen, zulks is wat de Pink-pillen doen. Door dit middel geen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, noch rheumatiek meer, maar daarentegen levenslust eu kracht voor alleu, jongen of ouden, want de Pink pillen zijn even zoo werkdadig op jeugdigen als op ge vorderden leeftijd. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel achtgevedeechle Pink pillen van Dr. Williams te beko men want gelijk alle goede produkten, worden ook de Pink pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoo danig, dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen bezitten ze in geenen deele. Koopt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of zoo gij maar eenigen twijtel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepothouder komen de heer Snabillié. Prijs t 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezen ding tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij de firma DIJKEMA DOORNBOS te Sommels dijk. Tuin- en SLandboiiw. EEN ZIEKTE IN DE TARWE. Een „nieuwe" ziekte in de tarwe. Ten minste nog slechts sedert enkele jaren is er van gehoord. En nog niet eens vaak van de zijde dor landbouwers. Wij waren dezer da gen in do gelegonheid enkele tirweakkers in ge zelschap van een praetisoh landbouwer te be zoeken. We spraken hem over de door ons be doelde ziekie. Nu ja, hij had wel zoo hier en daar een enkele Waardeloozo aar gevonden wat zwartachtig van kleur, maar voor de rest was hij buitengewoon tevreden over zijn gewas. De tarwe was zwaar van stroo en zwaar van korrel. Op den akker gekomen bleek 't ons echter, dat er meer zieke planten waren, dan men aanvankelijk gemeend had. 't Was en bloof weliswaar een goed gewas, maar toch waren er al heel gemakkelijk een groot aantal aren met geen enkelen goeden korrel er in te vindon. Overal op 't veld troffen we ze aan, zoowel langs de greppels als n idden op 't veld, even goed in de laagste gedeelten ais op de hoogere stukken van den akker. En heel dikwijls gebeurde bet, dat we in een oogenschijnlijk flinke aar zoo goed als geen enkelen gezonden korrel aantroffen. Uit deze mededeelingen blijkt, dat er met deze „nieuwe ziekte niet te spotten valt. Ge makkelijk is 't te begrijpen, hoep/Yot de schade kan wezen, die ze veroorzaakt. Geen wonder ook, dat er aan het plantenziekte kundig bureau in onB land ernstige studie van deze ziekte wordt gemaakt, om zoo mogelijk tot het vinden van een krachtig bestrijdingsmiddel te geraken. De oor zaak kent men reeds, 't Is een zwam, waaraan men den naam gegeven heeft van tarwehalm- dooder. Deze zwam nestelt "zich in 't onderste halmlid en veroorzaakt, dat de halm aan zijn voet week wordt on gemakkelijk omknikt. Trekt men aan de aangetaste halm, zoo breekt deze aan den voet heel licht af, en vertoont zich op de gebroken plaats zwart en rotachtig. Maar al weet men ook de oorzaak, toch ie daarmee het middel tegen de kwaal nog niet gevonden. Ten einde ook dit zoo mogelijk te leeren kennen zijn door het phytopathologisoh Laboratorium vragenlijsten gezonden aan enkele practisohe landbouwers, die zich de moeite van een juiste beantwoording zoude willen getroos ten. Mochten er onder onze lezers nog zijn, die een dergelijke lijst wenBchen te ontvangen, zoo zullen ze die gewis wel kunnen verkrijgen door tu88ohenkomst van de heer Van Bijlevelt laud- bouwconsulent voor Goeree en Overflakkee. In een volgende No. hopen we een lijst met de antwoorden er bij te publioeeren. Missohienkan ook dat nog meehelpen om de meewerking van practische landbouwers zoo algemeen mogelijk te doen zijn. M. ilie deze uitnoodiging dankbaar aannemen Wie heeft lust den Heer' te vreezen, 't Allerhoogst en eeuwig goed Dat is de vraag, nietwaar En daarop volgt de stroom van heerlijke en rijke be loften voor ons en onze kinderen God zal Zelf zijn Leidsman wezen; Leeren, hoe hij wandelen moet. "tGoed, dat nimmermeer vergaat, Zal hij ongestoord verwerven En zijn Godgeheiligd zaad Zal 't gezegend aardrijk erven. Daar lag dan nu Beije op haar ziekbed, dat zeer spoedig haar sterfbed zou worden. O, hoe goed was het haar man en kinderen om haar in hare laatste dagen te omringen, want de bede: Laat vooral mijn laatste dagen Blijken dragen, Dat ik Jezus eigen ben; zag men hier letterlijk vervuld. Het was, of de liefelijke zuivere adem van het eeuwige zalige leven, dat de Heere Jezus beloofd heeft aan alten, die in Hem gelooven, allen tegem- woei, die dat ziekbed omringden. De lippen Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. Antwoorden of mededeelingen zijn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen aarop ze betrekking hebben. Vragen. 359. Wat wordt bedoeld met een stootkarn met dubbele pols? 360. Waarin verschilt Wonder tarwe van gewone soorten 361. Welk verschil bestaat er tusschen een petroleum- en een gasmotor? Antwoorden en Mededeelingen. 355. Dat hangt er van af, in welk verband de naam salpeter gebruikt wordt. Soms duidt men chilisalpetcr aan met den kor teren naam salpetermeestal echter wordt, klisalpeter bodoeld,als men van salpeter spreekt. 356. Ongetwjjfel is suiker 't meest voedend. Deze stof toch is oplosbaar. Zetmeel moet, alvorens te kun nen worden opgenomen in suiker omgezet worden* 357. Dat komt omdat eiwit zwavel bevat. Deze stof zal gebonden met zilver, zwavelzilver l^veron. Deze verbinding is zwart van kleur en daardoor ooi zaak van 't zwart worden der lepeltjes. 358. Vermoedelijk worden Uwe druiven wit door den invloed van een soort ziekte. Zoo mogelijk zullen we U in 2t volgende nommer daarover uitvoeriger schrijven. Dr. A. Kuyper hl zijn beteekenis voor de politieke ontwikkeling uan het Ned. Volk door tl. de Wilde, lid der Staten van Zuid-Holland. Aanleiding tot dit boekje was de vraag naar eene levensbeschrijving van den Min. Kuyper, waarin bovenal zijn beteekenis voor 't Ned. Volk, voor de wetenschap, voor Kerk en Staat werd aangegeven. De schijver koos uit al deze punten het eerste: n.l. de beteekenis van Dr. Kuyper voor de politieke volksontwikkeling in ons Vaderland. Het werkje telt een 6o blad zijden met over rijken inhoud. In zeer bevatte- lijken vorm schetst hij Dr. Kuypers optreden als predikant, als s/rijder voor 't Calvinisme, als journalist, als democraat. Over dit laatste een citaat „Als democraat trad hij op, toen dit woord in ons land schier nog onbekend was. Het vaandel der democratie hief hij op in een tijd, toen het conser vatisme in alle kringen den toon aangaf en heel het Ned. Volk ia al zijn richtingen vol afschuw was over de „petroleurs" en de communisten te Parijs, over de uitspattingen der roode Internationalen. In- tusschen, als met profetischen blik doorziende de ontwikkeling van het liberalisme in een verkeerde democratische richting, verkondigde hjj reeds in 1871 in de „Heraut," tweerlei democratieeet democratio goworteld in de beginselen der Fr. Rev., en een de mocratie. vastgelegd in de Heilige Schrift. Wat hij voorstond, was dan ook de samenhang tusschen de prediking van 't Evangelie en het opkomen voor de zwakken;altijd en overal trad hij op voor de plichten, maar ook voor de rechten van den arbeider, in den algemeenen zin van het woord." Ons bestek laat niet toe meer over te nemen. Het gansche geschrift ademt een geest van bijzondere hoogachting voor den grooten Staats man Kuyper en teekent een helder, schoon en levend beeld ran den fleren belijder der Calv. beginselen in en buiten Nederland. Ieder schaffe zich dit op stevig papiergedrukt stuk historie, deze levensbeschrijving aan. De prijs is slechts 50 cent. Te koop beste Te bevragen bij Gebr. VAN SCHOU WEN, Smmelsdijk. voor GROENBEMESTIXG, tij J. HARTENSVELD Sommelsdijk. TE KOOP aangeboden een Door dezen bericht ik de ontvangst eener groote keuze Karpetten, Gang en Kaïnerkleedjes, Eoopers, Vloer en Cokosmatten, enz. enz. Alles tegen Concurreerende prijzen. (Jw Dn. Jac. HAZENBERG Sommelsdijk. Ondergeteekende geeft aan belangheb benden kennis, dat iederen Woensdag BEURS zal worden gehouden van Granen en andere Landbouwproducten in het Logement van van welken aard of vorm wordt keurig uitgevoerd, tegen de laagste prijzen afge leverd door W. BOEKHOVEN, Stoomdrukkerij, *.f SOMMELSDIJK der kranke vloeiden steeds over van lof en dank aan dien trouwen Heere, Die haar lieur gansche leven lang zeo trouw had geleid en Die haar, nu zij in het donkere dal dei- schaduwen des doods gekomen was, zóó troos tend nabij was, dat zij de bitterheid des doods schier niet smaakte, maar slechts vreugde voelde in het. vooruilziclit van de heerlijkheid, die geen oog gezien, geen oor gehoord heeft en in geen mcnschenhart opgeklommen is, en die nu weldra in haren vollen rijkdom aan haar zou geopenbaard worden. Dat verlangen en die blijdschap waren zóó strek en zóó zichtbaar, dat Willem en zijne kinderen hoe bedroefd de gedachte hen ook maakte, dat die lieve vrouw en moeder weldra uiet meer in hun midden zou zijn die droef heid zooveel mogelijk trachtten te verbergen, opdat hunne tranen hare blijdschap niet zouden verdonkeren. Hun hart was bij die poging dikwijls tot berstens toe volwant de ware kinderen Gods zijn voor hunne omgeving zulk een schat en zulk een zegen, dat hun gemis den achterblijvenden een nameloos ledig veroorzaakt, Die smart kan alleen vergoeding vinden, als ons oog zich richt op het einddoel van hunnen pelgrimstocht, dat ook het onze TE KOOP EN Voor eene zeer den ijverige groot 32 ton, met goeden inventaris daarbij een splinter nieuwe stafvok. Voorts een roeiboot drie jaar oud. Te bezichtigen bij R. SLIS varende van Stellendam naar Dirksland en terug. De fijnste en heerlijkste eetaard- appels, zijn de beroemde Eerste Qualiteit. Te bekomen voor twee Gulden per Hectoliter bij L. M. BORN, tb Middelharnis. Doo: de groote omzet ben ik in staat puike beste koffiebooneti te kunnen leveren voor 35 cent per pond en bij de 5 pond a 3 3 cents. Havermout (merk Kwaker) 20 ct. p. pak. Sago, per rol van een pond, 10 cents. Sunlight zeep, per pak 24 cents. Sigaren, vanaf f090 tot f 5 per 100. Lichte rooktabak, 15 cents per pond. Aanbevelend, DIRKSLAND. De groote Koninklijk goedgekeurde Woerdensche loterij Gekt 10 Sept. 1902. De 3 Loofprijzen zijn: 10, 5eii3Vefte Koeien waarvoor onderscneidenlijk f 2000 f1000 en f500 (na altrek der kosten) in contanten kan worder ontvangen. Voorts Paarden, Koeien, Rijtuigen, Fietsen, Naaimachines, enz. enz. PRIJS PER LOT 50 CENT. 4 N. B. Onverkochte loten spelen niet mee. Loten verkrijgbaar bij Hoofd depothouder in soliede loten, SOM MELSDIJK. en bij zijne agenten door geheel Flakkee. te Oude Tonge. De Commissie tot bevordering van de Paardenmarkt te OUDE TONGE maakt bekend, dat aldaar op VRIJDAG 5 SEPTEMBER e. k., eene Vrjje Paar denmarkt zal worden gehouden. Ter gelegenheid van die Paarden markt zal gehouden worden van Paarden, Land bouwwerktuigen en Gereedschap pen, op DINSDAG 9 SEPTEMBER d. a. v., op nader te bepalen uur en plaats. De te verloten Paarden zullen bepaald op die markt worden aan gekocht. LOT FN te verkrijgen bij do onder- geteekevden, a f 1.per stuk, 1! stuks voor t 10,en 55 stuks voor f 48.25 P. VAN SCHOUWEN, Voorzitter. G. VAN DEN BOOGAARD, Secretaris. EN verdwijnen door het voortdurend gebruik van de bekende bereid uit wijnen van de Levant en Peruaansche planten. Verrassende resuitaten. Per heele Literflcsch f 3.50 halve f 1.35 kwart -.SO Verkrijgbaar te Oude Tonge A. T. WAARE; te Dirksland A. G. P. de VRIES, Apotheker; te Mid<l lharnis K. J. Meijer en te Sommelsdijk J. L. Armstrong, in Wjjneu. is: op het Vaderhuis, waar niemand meer zeggen zal: //Ik ben ziek;// waar niemand meer aan een sterfbed zul staan waar geen enkel smartelijk//Vaarwel I//meer zal gehoord worden. O, lioe dikwijls fluisterden de echtgenooten elkander woorden toe van zalig wederz'en, na eene korte scheiding. Zoo dikwijls Betje hare oogen opsloeg en Willeni's bekommerd gelaat aanzag, knikte zij hem bemoedigd toe. En als hare zwakke vingers Willeni's hand tce- der drukten, hoorde hij steeds de woorden die de kranke het liefst herhaalde in deze dagen' 11 En wij zullen altijd met den Heere wezen Willem, altijd, altijd met Hem te wezen! wij allen te zamenwij, en de kinderen die God ons geschonken heeft I Is dat niet heerlijk? Willem, ,zal dat niet zalig zijn Meestal waren Willeni's aandoeningen te sterk om zijne vrouw op eene andere wijze te kunnen antwoorden dan door hare hand zachtjes Ie drukken, met welk antwoord zij altijd tevreden was. Maar terwijl Willem het hoofd afwendde, opdat zijn tranen Betje niet beangstigen en bedroeven zouden, sprak hij in die hartetaal, die menschen niet, maar God alleen verstaan kan: 11O God! ik dank alles in zeer goeden staat bij t f t F. NIEUWLAND, f t t Mr. Smid, DIRKSLAND. Ondergeteekende lericht de ontvangst van een groote partij Een groote collectie fi aaie stalen Bed - tijken, voorhanden, welke franco worden toegezonden. Machinale zuivering en bereiding van Bedveoren. Werkzaam bij ieder aan huis. Uw dw. dn. Oude Tonge, I. DE WINTER. Finale Uitverkoop wegens liquidatie, Ziedaar, een woord ann dc orde van den dag Verzoeke om do gunst 011 recommandatie, Schreeuwt iede,r winkelier mot kracht. j Maar dat is juist bedrog wat men gaat plegen, Het publiek loopt er gewoonlijk in, De goederen die zijn niet meer terdege, De kwaliteit ia slcchr, ia min Neenkomt dan in onzen winkel kijken, Hij ons daar ia geen Uitverkoop, Maar ieder bezoeker zal weldra blijken, Goede kwaliteit, en zeer goedkoop. Duizenden laarzen en schoenen voor Heeren, Alles van uitstekendo kwaliteit Ook dameB koopon bij ons naar begeeren, Zoowel werkman als de keukenmeid. ICnoopmoliéros, zeer prachtig voor Dames, Voor fl.95 is dat niet goedkoop, Voor ons zijn daarbij de beBte reclames, Dat men er voorwaar een langen tijd op (loopt. Ook heeren Bottines, zeer sterk en goed, Van af twee en een kwart en drie en een [kwart, Zij zitten zeer netjes en cliicque aan don [vost, Al loop je ook dagelijks ook nog zoo hard. Naar 390 op de Hoogstraat gegaan, Gij Burgers, en ook elk Gemeenteraadslid, Kwaliteit en prijzen staan U zeker aan, Van 't schoenwerk bjj LHoevenaarsvanlitK Leder en Schoen-Fonrnituren, Messen- Scharen- en Wapenmagazijn Oppert 144, nabij het. Gr. Kerkplein, te ROTTERDAM. Nieuw REVOLVER met geheim, slechts afgaande in de l anden van zijn eigenaar.Prijs/7.50.Lef. Revol ver 3.50 Buksen J 6.Jachtgeweer vanaf 10.Hulzen, Kogel- en Hagel patronen. wcnschtU een vertrouwd adres voor het reparceren van Goud-, Zilver- en Diamantwerken Vergulden, Verzilveren, Gra- veeren, Clselceren. Th. VAN LUIJTELAAR-Clercx. Hang 55, ROTTERDAM. „IN DEN OSSENKOP". Oudste Hang 51, ROTTERDAM. E. P. v. ROESSEL-Clercx, voorheen M. J. v. «1. SCHILDEN A Zoon. Vertrouwd adres voor eigen gotnaakt Schoen werk. MODE-MAG AZIJN. Specialiteit in gegarneerde en ongegariteerde Oezs. CLERCHl, Hang 55, ROTTERDAM IN u, (lat mijne vrouw cn ik, en de kinderen die Gij mij gegeven hebt, U mogen toebe hooren.// Mevrouw Huilers was nu een zeer oude dame geworden; maar zij was nog kras en flink genoeg om in gezelschap van hare doch ter haar vroegere dienstbode van tijd tot tijd te bezoeken. O, hoe blijde was Betje, zoo dikwijls zij de leidsvrouw harer jeugd weel bij zich zag. Hoe dikwijls verwijlden hare gedachten in het verre verleden, en spraken zij met elkander «ver vroegere dagen. Toen mevrouw lluibers de laatste maal bij Betje kwam, dacht men, dat dc stervende hare laalste woorden reeds gesproken had, zóó uitgeput en machteloos lag zij in hare kussens neder. Maar bij liet hooren zan die welbe kende stem, was het of zij hare laatste krach ten verzame'de. Zij sloeg hare oogen op en zag hare mevrouw nog eenmaal aan;cn toen fluisterde zij, terwijl zij met hare hand omhoog wees, en een trek van bovenaardsche blijd schap over haar ingevallen gelaat gleed //Nu ga ik //steeds hooge r mevrouwja, waarlijk en voorgoed: //STEEDS HOOGER!// L Zeer schoone, zws ker massief noten 11 t-eg., 2 kniezw. garantie. C. VIS, ORGAI Dinsdag 26 Auj in het hotel SPEE PUNTEN VAt Verslag vergarle Vaststellen algen Circulaire van hare verspreiding d H. SOflf ADRIA. Zadelmaker, Rijtuigl SOMA Blijft zich be Reparatie spo f Om abuizen te vl tevens beleefd aan, soorten, zoowel Lil alle voorkomende I fBelal De firma DIJK Sommelsdijk, vei foloudi (Sfaa HAAN, voorheen Haan, Gronings stuks, in de bek( onder voortduren/ Dr. van Hamel met Dunlop (afnt luxe Kettingwiel 1 jaar garantie, ketting, nikkelen jaar garantie, 65 eigen tabrikaat, g Bakker- of echte garantie, f 90. V/ sche Sleutels f emailleeren, veri RIJY&I Binnenbanden bet beste en goei firma J. VEROI 30 Rotterdam, Binnenbanden r zware Engelsche dito halt jaar garantie f4.50, f3.50, met 1/2 js garantie f 7.50 - Firma J. 1 BIERHAV W. BOEK 'laat sing van A Kantoor-, Sch kei Zooeven |RENT RRIEFMI ten) van Middell tl leeftijd der kippen kunnen controleer Tiil lende kleur in 4 kleuren: i de prijs is per s elade-ijs. Fra LESSEN, en V: per pakje. B40EK, ui! dere courante a. Arende prijzen.

Maas- en Scheldebode | 1902 | | pagina 2