2MIWHEN SPAARBANK S. NAGTEfiAAL EEN FIETS CADEAU RIJWIELEN Advertentiën. Assurantie FEUILLETON. Steeds hooger. W. BOEKHOVEN, - - SOMMELSDIJK. KOFFIEHUIS Ml LOGEMENT. WINSCHOTEE Hypotheekbank. ELIAS HARTOGS Uoudeii en Zilveren werken. H. E. Schippers en Handelaars. DRUKWERK - J. EE KORTE Sz. OUDE TONGE. Wel J. VIS Cz.SoiLmeJsdijk, Reclame Niededeelinyen enz. Onrustbarende verschijn selen. Tuin- ca JLandtiouw. Opgaa!' van Premie, Smederij, handel in Ijzerwaren en Machineriën, Heeft steeds voorradig en levert tot voordeeligen prijs LamBiouwMcrkfni^en, Dorsehuinchincs, Mfroo- en liictei)sn$]<ler»i, Etoenenlii'c- „Middelharnis en Sommelsdijk", der Maatschappij tot Nut van 't algemeen. C. KOLFF A.Cz. DIRKSLAND. heeft steeds voorradig alle soorten SCHOEN en ZADELWERK Kantoor-, School-, Schrijf- en tee- ken behoeften. BïantasiebripJ kaarten. Reclame-bed stellen, GOEDEREEDE en OVERFLAKKEE. F. II. VAX 't WOUT. f». ij. v. ROOM. i raay steeds DE KORTE'S Brande wijn, Boerenjongens, Je never, Cognac, Siroop v. Punch, Likeuren, Wij nen en Sappen. Maatschapp Kapitaal f 1.000.000.00 Westdijk, MIDDËLBIAIt.lII. 88gT Reparatiën spoedig en billijk. W. BOEKHOVEN, Ca rboli ucuiii, En Gros. En Detail regelen en te omschrijven. Zij verscholen zich dus bij misbruik van gezag of by niet-uitvoering of halve uitvoering achter den Kouingen ontvingen dan uit de Kamer soms wel pijlen, maar die niet hen, maar den Koning raakten, wat groote bezwaren had de Koning was niet onschend baar wat hij (of zij) nu wel is. Nu raakt men deu Minister. 8. De grond wetjvan 1815 hield dit in over de koloniën //De Koning heeft bij uitslui ting het opperbestuur over de volkplantin gen en bezittingen van het rijk in andere werelddeelen.» ln '40 werd er bijgevoegd «Aan de Stateu-G. zullen in den aanvang van elke zitting worden meegedeeld de laatst ingekomen staten van on vangst en uitgaaf van opgemelde volkplantingen en bezittingen. Het gebruik van het batig slot, beschikbaar ten behoeve van het Moeder land, wordt bij de wet geregeld.// Van invloed op het regeeringsbeleid was geen sprake. De wijze, waarop die mil- iioenen werden bestuurd, hun belangen be vorderd of tegengestaan, was der Kamer wel bekend, maar ze s tond machteloos bij exploitatie van den inlander, bij uitzuigerij en onmenschelijke bejegening, er iets aan te veranderen. Thans is dit gansch anders; juist omgekeerd Weinig ontsnapt meer de aandacht, omdat de gelden bij de wet moeten worden aangevraagd; rekening en verantwoording elk jaar moet plaats heb ben enz. enz. 9. Die grondwetten kenden niet het recht van ontbinding; het prerogatief der Kroon, het recht, om de kiezers uispraak te laten doen bij verschil van meening tusschen Kamer en Ministers. We zeiden: let op die feiten 1 De recht- streeksche invloed van 't Volk op de keuze der vertegenwoordiging was zoo onbe- teekeuend, dat een verkiezing met vier trappen de hoogste rechten waren aan dat Volk toegekend; en daarbij een Tweede Kamer, wier invloed en wijze van han delen niet zoo groot en krachtig waswier ingrijpen in wetsvoorstellen niet veel betee- keude, en erken dan, dat Thorbecke en Groen redenen hadden om naar meer volksinvloed te streven; erken dan, dat Grondwetsherziening in '48 noodzakelijk was, afgedacht natuurlijk van de vraag, of er geene betere Revisie mogelijk wes, of het standpunt der Commissie van Negen juist ot onjuist bleek, of de deeling der Wetgevende Macht door Koning en Staten- Generaal niet een door en door revoluti onaire strekking heeft en uitvloeisel is van beginselen, die met de Souvereiniteit Gods ten èenen male in strijd zijn, De noodzakelijkheid was er; alleen over de wijze, waarop ze geschiedde, kan ver schil bestaan. Door de Herziening srerd de recht- strecksche verkiezing ingevoerd; met de oude, organische had ze gebroken. Maar zien we eens, wat 't nieuwe opleverde. 20 Cent per regel Mejuffrouw P. Meurs, zandvenne, te Schagen prov. Noord-Holland, had onlangs de beleefdheid ons eenige belangrijke mededeelingen te doen omtrent de onrust barende verschijnselen die zich bij haar hadden voorgedaan. Deze verschijnse len maakten de personen barer omgeving ongerust. Zij werd uiterst bleek, hare oogen werden dof. Als ik wilde uitgaan scheen mij de kleinste wandeling te ver moeiend toe. Bij 't trappen klimmen moest ik telkens uitrusten wegens de benauwdheden die mij overvielen. Ook had ik last van steken in de zijde, kon niet meer eten en slapen, de maag kon op 't laatst niets meer verdragen. Het is slechts toen ik het gebruik der Pink Pillen aanwendde, dat er zich een ver betering voordeed, die van dag tot dag toenam, en wel zoodanig, dat ik thans zeer welvarend ben, ik eet en slaap goed, ik lijd niet meer en mijne genezing is volmaakt. Al do verschijnselen die mej. Meurs ondervond, al de ongemakken waardoor zij aangetast was, zijn die der zoo geduchte bloedarmoede. Van af het begin dezer ziekte wordt bet bloed kleurloos, zijne roode lichaampjes verliezende en daar door zijne kracht. De zieke heefc in niets geen lust meer, alles staat hem tegen, donkere gedachten maken zich van hem meester en de uitputting waarin hij vervalt, stel len hem aan de grootste gevaren bloot. Het is slechts door het bloed te hernieu wen dat men niet alleen de bloedar moede kan bestrijden, maar nog andere ziekten, voortkomende uit een verarmd bloed, zooals; bleekzucht, neuiasthéoie, maagaandoeningen, rheumatiek en bij de kinderende beenziekte en St. Vitusdans. Zoodra gij dus in uwe familie of uwe omgevingen personen kent, die deze ver schijnselen ondervinden, doet gjj een weldaad hen op de genezing van mej. Meurs te wijzen. Aarzelt nietstel niet uit tot morgen, want het kwaad neemt weldra de overhand, en wee, wanneer het te laat is, als ge te laat bij u zelve moet zeggen och, hadden wij toch maar dit of dat gedaan. Hoe langer men wacht hoe lauger en hoe lastiger de genezing zal zijn. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen, want gelijk alle goede prod uk- ten worden ook de Pink Pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoo danig, dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen bezitten zo in geene deole.'Koopt ze slechts bjj de depothouders die onder de attesten zijn aangegeven of zoo gij maar eene twijfel mookt hebben, laat ze rechtstreeks van den hoofddepothouder komen de heer Snabilié. Prijs t 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd depóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezen ding tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bjj de firma DIJKEMA DOORNBOS te Sommels dijk. PROEFVELDEN VI. Meermalen is het ons opgevallen, dat menige cnltuurproef minder belangstelling van de zijde van 't publiek ondervond dan dit met bemestings- proeven 't geval was. Velen toch houdon niet van 't „nieuwe". Vooral, zoolang 't „oude* nog al aardig bevalt. Maar waar de „Jammen" het in de laatste jaren zóó sleoht maakten waar ze zulke kleine be- sohotten opleverden, daur ligt 't voor de hand, dat zelfs de meest balstarrigo onder de land- bouwers met belangstelling hooren naar deresul tuten, verkregen met undere soorten, dat ze met volle aandacht de planten te velde gadeslaan en reeds lang vóór de tijd van oogsten is aan gebroken zien, hoe de „Jammen" 't al woer zullen afleggen. Daai is 't ook niet vreemd hoe aan de oultuarproeven met aardappelen althans in de laatste jaren nog al heel wat attentie ge schonken wordt. De Eigenheimers, nog voor onkele jaren zco goed als onbekend, hebben hier en daar de Jammen al haast geheel verdrongen. Maar ook Delieaat en Bravo zijn een puur namen van variëteiten die wel de aandacht verdienen. Bij den heer C. A. Vogel te Goede recdewer- den de drie genoemde soorten met elkaar verge leken. De opbrengsten liepen nog al hcoi wat uiteen. Vooral Delioaat, waarvan men ten vorigen ja re zulke goede verwachtingen koesterde kwam heel wat achteraan. Zij gaf ruim half zooveel als Bravo en een derde mindor dan Eigenhei mer Ziehier de cijfers in K.G. per H.A. Eigenheimer 24,730 Delicaat 16,020 Bravo 27,950 Ten aanzien van de opbrengst Btoud Bravo dus bovenaan. Eigenheimer was evenwel meer gewild; le kwaliteit werd verkocht voor f 1,85 per H.L. Volgens schotting van den proefnemer was de waarde van Bravo 1,50 g. per HL. De poters van beide werden geleverd tegen f3 per H.L. De geldwaarde van den oogst beliep voor: Eigenheimer f 731,70, Bravo f 742,50, Nog leerde deze proefneming, dat Bravo uit nemend tegen de ziekte bestand was. Bij den heer M. Loddor te Goedereede wer den medo een drietal variëteiten vorgelekeu. Behalve Delioaat vond men hier „Juli" en Lange Wolkammer. „Juli" was veel vroeger rijp dan de beide andere variëteiten. Daarom ging 't eigen lijk niet, haar met Delciaat en Lange Wolkam mer te vergelijken. Van deze laatste twee muntte Lange Wolkammer uit ia opbrengst, ze gaf per H.A. 22 H.L. meer dan Delioaat. Deze bracht 30 g. H.L. op en gene 331 li.L. Toch konden ze geen van beide ooneureeren met Eigenheimers, waarmede 't overgeschoten stuk laud bepoot was. tegen te groote aanmatiging der Vertegen woordiging in de Tweede Kamer. De Tweede Kamer. De leden dezer Kamer werden gekozen door de Prov. Staten. Bij de grondwet van 1840 werd bepaald, dat de Tweede Kamer zou bestaan uit 58 leden, n.l. Nd.-Brb. 7 Geldl. 6 Z.-Holld. 12 N.Holld. 10Zeeland 3 Utrecht 3 Friesland 5 Overijsel 4 Groningen 4 Drente 1 eti Limburg 3. De grondwet van 1815 had dit aantal op 110 bepaald in verband met de Ver- eeniging met België. De Prov. Staten konden de Tweede Kamerleden kiezen uit hun midden, maar ook buiten hun college uit alle hoeken der provincie. Daardoor gevoelden deze Kamerleden zich dan ouk veel meer ver tegenwoordigers van hun provincie, dan »o/&svertegenwoordigers, representeerende het geheele JSederlandsche volk. Zee- of landofficieren beneden den rang van hoofdofficier waren niet verkiesbaar. De leden hadden drie jaar zitting en elk jaar trad een derde af. 1 Een en ander samenvoegende, zien we dus weinig of geen invloed van het Volk op de keuze der Vertegenwoordiging. Laten we de Eerste Kamer als door den Koning zeiven gekozen er buiten, dan had men de getrapte verkiezing als volgt 1. De stedeling koos het college van kiezers 1 ste tra]). 2. Dit college koos den stedelijken raad2de trap. 3. deze koos eenige Statenleden 3de trap. 4. de Statenleden kozen de Tweede Kamerleden4de trap. Voeg nu bij dezen onbednidenden volks invloed nog de volgende feiten, en ge erkent met ons, dat eene Grondwetsher ziening, al ware het slechts geweest om mogelijke uitbreiding van 't kiezerstal tot stand te brengen, geen nationale-tijd- verkwisterij was. De volgende feite», zeiden we, en we bedoelen 1. De grondwet van 1815 en die van 1840 kenden niet het recht van amende ment (voorstel tot wijziging der Artikelen in 't wetsvoorstel). De Tweede Kamer had, evenals nu de Eerste, geen ander recht dan om of te verwerpen bf aan te nemen. 2. Die grondwetten kenden niet het recht van enquete. ('t instellen van een onderzoek door eene door en uit haar ge kozen commissie met de noodige deskun digen buiten de Kamer,) welk recht de Eerste Kamer thans nog niet heeft. 3. Onder de grondwet van 1815 werd de gewone begrooting voor tien jaren vastgesteldonder die van 1840 om de twee jaar. De koorden der beurs waren dus 10 jaar kng in dezelfde hauden, al is 't waar, dat buitengewone uitgaven en ontvangsten jaarlijks werden vastgesteld. Juist dit budget is nu de grootste macht en onoverwinnelijks kracht der Kamer, want bij weigering van gelden staat elke Regeering machteloos. 4. Die grondwetten misten de bepaling, dat de leden der Tweede Kamer niet ge rechtelijk mochten vervolgd worden wegens de adviezen in de Kamer gegeven. Ver volging door de Rechtbank bij bespreking van personen en zaken in de Kamer was niet uitgesloten, waardoor soms het volle licht over onhoudbare toestanden niet altijd schijnen kon. Vandaar soms de qeheime zittingen, die men hield, zooge naamd in commilil-generaal. 5. Het lidmaatschap der 2de Kamer was toen evenals nu vereenigbaar met dat der Prov. Staten, maar toen kozen deze laatsten de eersten, en konden dus uitne mend meewerken aan eigen herbenoeming wat thans onmogelijk is, 6. Die grondwetten misten de bepaling van Vrijheid va* Vereeniging en Vergade ren. Men moest vergunning vragen tot het stichten van eene vereeniging, en deze even- zoo vragen tot het houden eerer vergade ring, als er meer dan 20 personen waren (Denk hier slechts om de Afgescheidenen en hun vervolging!) wat krachtige propa ganda verhinderde en tegenstond. 7. Die grondwetten misten de minis- terieële verantwoordelijkheid. Wel werden de Ministers in 1840 verantwoordelijk gtnoemdy maar er was geen wet om die te (49) Mevrouw Van Geeveren, die nooit geleerd had hare zenuwen te beheerschen, begon zoo hard te beven, dat het gordijn dat zij nog steeds met de hand opengeschoren hield, zich bewoog als de golven der zee. Neeltje sprong op en vloog naar de deur. //Blijf u maar hier, mevrouw sprak zij «ik zal naar beneden gaan en doen, wat ik kan." En de daad bij het woord voegende, liep zij de trappen af en stond in het portaal van de eerste verdieping op hetzelfde oogenbbk, waarop de joelende troep, nog uitbundiger wordende nu het einddoel van den tocht bereikt was, voor de deur stilhield en met een hevigen ruk de schel luide in beweging bracht. Neeltje sag onmiddellijk aan mijnheer» gelaat dat het ergste van hem te vreezen was. Toch ging zij, dicht achter hem, de trap af, het besluit nemende om het uiterste te beproeven, teneinde een vreeselijke daad te voorkomen. //Mijnheerwil ik voor mijnheer Albert zorgen vroeg zij. //Loop naar denbulderde de toor nige vader. //Hij zal de deur niet inkomen. Laat hij het niet probeerenik zal hem als een hond er uit schoppen.// Een oogenblik later opende hij zelf de voordeur en trad naar buiten, de deur achter zich dichthalende. Met den rug er tegen staande, overzag hij het gansche tooneel voor zich. Vier jongelieden, opgewonden door het overmatig gebruik van geestrijk vocht, zagen hem met hun domme spottende gezichten aan en aan zijn voeten lag zijn zoon, half geleund tegen de hardsteenen stoep het hoofd machteloos op de borst hangende, met half geopenden mond, verwarde haren en wezen loos aangezicht een loonbeeld van ellende. //Kom aan!// riep een der vier jongelieden terwijl hij het ineengezakte lichaam van den grond trachte op te heffen, //daar is je oude heer 1 ga nu maar binnen en slaap lekker!// //Aangenaam kennis te maken,// kikte een tweede, terwijl bij een diepe buiging voor den heer Van Geeveren trachtte te maken, bij welke beweging het hem echter onmogelijk was staande te blijven, zoodat hij tegen den eersten spreker aanviel. //Uw zoon is niet al te wel mijnheer U moet hem maar wal laten uitslapen, dan zal de katterigheid wel wat overgaan,// bracht de derde in het midden. «Allo jongens laat ons met ons allen hem in huis brengen!// //Hij komt de deur niet in, zeg ik je!// bulderde op eens de lieer Van Geeveren in ziedenden toorn, terwijl bij zijn zoon een verachtelijken schop gaf. Albert, door deze onzachte aanraking een weinig uit zijn roes ontwakende, deed nu zelf een allertreurigste poging oni op de been te komen. De andere jongelieden wilden hem daarbij helpen, maar zij kwamen tot de ontdekking dat met de woede van den ouden heer niet te sp itten viel. Van het oogenblik waarop de heer Van Geeveren met de vrienden van Albert hand gemeen geraakte, maakte Neeltje gebruik. Zij opende de deur, bielp Albert die nu halfverwege was opgestaan van den grond op en wist hem binnen te krijgen. De jongelieden, de vreeselijke gramschap van Albert's vader ondervindende waren genoeg ontnuchterd of nog nuchteren genoeg om de goede bedoeling der dienst bode te willen doen gelukken. Daarom hielden zij den ouden heer nog wat aan de praat, terwijl Neeltje Albert met alle macht onder- voor GROENBE.UESTIXG, I bjj J. IIARTENSVELD Sommelsdijk. Wie zijne huizen, inboedel enz. wil assureeréll, vraagt dan eerst bij den Agent van de 's Hertogenbossche Maatschappij. J. L. ARMSTRONG. SOMMELSDIJK. kersi, teevoederkefels, Slangels, Naaimachines, met de nieuwste verbeteringen, Gelakte EAamerkachels met en zonder kookgelegenheid, Vulkachels, lAeukciikuefcels, Geëmail leerde Haarden, Fornuizen, Huishoudelijke artikelen enz., voorts een ruime keuze K|j- wielen en Onderdeden. van het Departement De bank Deemt gelden op tegen8°/0 rente 'sjaars. Gelegenheid tot inbreng en terugbeta ling van gelden op Maandag, Dinsdag, Woendag en Donderdag van 912, be nevens Maandagavond van 67 uur, ten kantore van den Thesaurier-Boekhouder te Middelharnis. in Schoen en Zadelwerk KERKSENGEL 87 tegenover de Kerkbrug vanaf de Croomlederen Bottine tot de zware werkmansschoenen toe. Yoor solidi teit van het werk wordt ingestaan. Prijzen zijn billijk. BOEKHANDEL van* fff Filiaal fff Westdijk, - MIDDELHARNIS. Levering van Binnen- en Buitenlandsche BOEKEN en TIJDSCHRIFTEN, KERKBOEKEN enz. enz. Plaatsing van Advertentiën In alle bladea der Wereld. Zooeven verscheen een partijtje PRENTBRIEFKAA RTEN, (Ansichtkaar ten) van Middelharnis en Sommelsdijk. W. F. RQQIJ-Hartogs, Middelharais, heeft de eer hare geachte begunstigers te be- berichten dat door haar met succes wordt ge leverd de alom bekende met toebehooren, zijnde een twee-persoons veereu bedstel beslaande in bed, peluwen 2 kussens gevuld met dubbel gezuiverde nieuwe veerendaarbij ontvangt men i twee per- soons wollen rieken, i katoenen de ken, i moltondeken, i beddezak en Peluw (overtrek) i paar matrassen alles te zamen voor f 34,— t 36,en f 38,— en beste kwaliteit f 40,f45,— f 56 Voor puike en vertrouwde kwaliteit wordt ingestaan, franco huis geleverd. Ook verkrijg baar kapokstellen met dito toebehooren vanaf f 26,— f 28,— enz. steunende, met hem de trappen opzwoegde. Opeens verstomde daarbuiten het gesprek. Een kreet, meer gelijkend op het woedend gebrul van een dier dan op het geluid dat een niensch voortbrengt, deedNeeltie van angst beven. M'oe, mijnheer Albertwat ik u bidden mag, loop tocb voort, loop toch voortMaak toch dat u boven komt l.<- fluisterde zij Albert in het oor. Aloert bcselte niet in welk gevaar hij zich bevond. Zijn tong bracht bij Neellje's waar schuwing s'eclits onsamenhangende klanken voort zijn oogen zagen haar giazig en zonder eenige uitdrukking aan, en zijn beenen wei gerden hem hun dienst. De waarschuwing baatte niet. Door onbekookte drift aangevuurd, was de oude man, a's ware hij nog in de volle kracht van z'jn li ven, in eenige sprongen de trappen opgehold, en had hij zijn zoon bereikt. //Ellen deling! schandvlek!'/ klonk het van tusschen zijn toegeknepen lippen, z/heü ik je niet gezegd dat je het huis niet in zoudt komen? Er uit I zeg ik je, er uitEn meteen forschen greep den machteloozen jongeling bij de schouders vattende, trok hij het logge slappe lichaam op, en smakte bet van de trap pen af. bewoners van Ik heb de eer te bericht en dat ik sedert eenigen tijd geopend heb een naar de eischen des tijd* Ingericht (Uoudsehe Singel 32, schuin tegenover de Jonkerfransatraat. Beleefd noodig ik U tot een bezoek uit. Prjjzen zeer billijk en daar mjjn echtgenoote de van onds bekende Wed. MULDER van de Boerenvischmarkt is, zal nette bediening" zeker niet behoeven gezegd te worden. Let wel op het adres Hóle) „ÖE rAVW" Trlephoouuuinnier 2952. Aanbevelend, geveu kan niet, doch vroor f 50, zend ik door geheel Nederland, een nieuw RIJWIEL, goed afgewerkt, met Westwood Stalen Velgen en afneembare Banden, lm. Dunlop, welke 6 maanden gegarandeerd worden. Compleet met Tascb, Sleutel, Oliekan en Pomp. Ver snelling en Stuurstang naar verkiezing. Rijwielhandel. Vlaardingen. Neemt proet en overtuigd U van de kwaliteit en U zal de prijzen in verband met de kwaliteit laag vinden. Aanbevelend, Uw Dvr. Dnr. Oudk TONGK. J. DE KORTE SZ. beslist i e Klas met 6 maanden schriftelijke garantie, fonkelnieuw en prachtig afgewerkt kosten slechts f 90.bij W. BDEBaIIOIEN, Agent der firma BINGHAM Co., SOMMELSDIJK. gevestigd te Winschoten. De BANK geeft 4 PANDBRIE VEN uit a 100 in stukken van f 1000,—, f 500,— en f 100.,—. Verkrijgbaar bij den Heer J. VISSER, Kassier te Rotterdam Leuvchaven O. Z. 34 en zijn correspondent, dhr J. KOERT Mz. te Den Bommel. De Directie MR. J. HERES DIDDENS. J. H. G ROENEVEL D. Ondergeteekende heeft de eer te berich ten dat hij is aangesteld als Agent der Eerste Ned. Transp. Verzekering- Illaatsuliappij, dat bij hem op voor- deelige voorwaarden gelegenheid is ijzeren schepen en lading te verzekeren Directeuren: PIT VAN OOSTER ZEE, Vischsteeg 13, Rotterdam. Uw dw. dn. Oude tonge, I. DE WINTER. van welken aard of vorm wordt keurig uitgevoerd, tegen de laagste prijzen afge leverd door Stoomdrukkerij, SOMMELSDIJK Bruine- en Koolteer, Blakvernis, Machi ne-olie, Wagensmeer, Corbolzuur, Creoli ne enz. enz. Bij groote afname speciale conditiën Een dreunende slag op de marmeren steenen een hartdoorborende gil en toen,, toen heersclile er gedurende eenige secon den een angstverwekkende stilte een stilte, zooals men die te midden van een hevige onweersbui wel eens opmerkt, als een vreese lijke donderslag gevallen is, die spoedig door een anderen gevolgd wordteen stilte waarin allen, die getuigen zijn van een ontzettend onheil tot bezinning komen, om daarna uit te barsten in de verschrikkelijkste smartkreten. Als iemand zich door toomelooze drift heeft laten vervoeren tot een booze daad, die hij, in de opwinding van zijn zondige drift, ver langd heeft te volvoeren, dan voelt hij toch geen voldoening, als zij geschied i s; het tegenovergestelde heeft plaats. Dan worden de oogen geopend voor het afschuwelijke van de misdaad en voor de vreeselijke gevolgen die zij na zich sleept. Van iedere overtreding kan naar waarheid gezegd worden. //De weg der overtreders is hard." //De god- deloozen hebben geen vrede; zij zijn gelijk een voortgedrevene zee." (Wordt vervolgd.)

Maas- en Scheldebode | 1902 | | pagina 2