B IJ VOEGSEL Vrijdag 18 Juli 1902. No. 874, limltastei Buffettei ELIA! Gouden ei A.A. Wed. J. V IVolïi BEHOORENDE BIJ 1 11 II ProvinciaBe blaten van Zuid-llolland. In de Openbare Statenzitting van Dinsdag jl. is het Landbouwonderwijs door de HH. Vegtel en Korteweg ter sprake gebracht. Voorloopig volstaande met over te nemen het beknopt overzicht uit de N. R. C., doen wij onzen lezers toezegging, om zoodra het officiëele ver slag verschenen is, dat in onze kolommen op te nemen. Onze lezers kunnen dan kennisnemen van hetgeen deze heeren woordelijk gesproken hebben. In de „N. R. C." lezen wij dan het volgende Volkeren der Aarde. ENGELAND. DUITSCHLAND. Plaatselijk Nieuws, Sommelsdijk De verlofgangers uit deze gemeente Servaas Kievit, Marinus Groenendijk, Dirk Born en Willem Kievit allen van het 4e Regiment Vest. Art. lichting 1897 zijn tegen 5 Aug. a. s. in werkelijken dienst opgeroepen om geoefend te worden in den wapenhandel, terwijl eveneens tegen 25 Jnli as. is opgeroepen de verlofganger Jacob Poortvliet van het 3e Regiment Infanterie. Wegens diefstal van b unt, werd J. T, door .onzen politieagent Erederiks verbali- seerd. Middelharnis. Verleden week is te Vlaardingen binnengekomen de haring- logger „Voorlichter" at. M. den Braber met een vangst van II last (154 ton) haring. Stad aan 't Haringvliet. Daar het seizoen ten einde is, zullen weldra de steur- visschers van hier vertrekken, na ongeveer tachtig steuren te hebben gevangen. De Burg. maakt bekend, dat de verlofganger M. v; d. Boogsrt, lichting 1897, zich op Zaterdag 26 Juli bij zijn korps (4e Reg. Vest. Art. te Den Helder) moet vervoegen. De Zitdag vau de nog verschuldigde zitgelden in de Herv Kerk zal nogmaals gehouden worden op Maandag 21 Juli, 's av. van 68 uur. Op Maaudag 21 dezer zal ter secre tarie wordeu aanbesteed Het maken van een Oostberm en daarbij beboorende wer ken. Aanwijzing 's nam. 2 uur op hel terrein. Den Bommel. De milicien verlofgan ger Gilles van der Meijde van de lichting 1899 is van 25 Juli tot 28 Augustus in werkelijken dienst opgeroepen om in den wapenhandel te worden geoefend. Bij de politie alhier is door een visscher, visscbende in hot Haringvliet voor deze gemeente, aargifte gedaan van diefstal van een reep met 25 teenen vischkubben op Zondag jl. Dijkgraaf en Gezworen van de pol ders loozende door Den Bommel (gemeen ten Den Bommel, Oude Tonge en Mid delharnis) brengen ter kennis van inge landen dier polders dat de rekeningen over 1901 in de begrootingen over 1902 van het watersohap de polders loozende door Den Bommel, alsmede van het dijk en .wegenbeheer van den polder Den Bommel, zoowel als van den polder de Tille gedurende 14 dagen ter visie zul len liggen op de Polderskamer alhier en wel van af den 16 Juli tot en met den 29 Juli 1902 dagelijksch van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uur. De heer Tj. A. Sieswerda van Witmarsum (Friesland) is aangesteld als conducteur op de stoomboot „Den Bommel." Oude Tonge. Den milicien verlofgan ger dezer gemeente, M. Wittekoek, is vanaf 25 Juli tot 28 Aug. as. voor herhalings oefeningen onder de wapenen geroepen. Het hohier van de belasting op de honden dezer gemeente, ligt gedurende 5 maanden vanaf 10 Juli 10 Dec. a. s, ter secretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende 14 dagen, vanaf 1024 Jnli a.s., ligt ter Secretarie ter inzage de rekening dezei gemeente, dienstjaar 1901. J. Munters Az., voorman bij den Landbouwer E. de Lint, is in het veld door een zonnesteek getroffen, en bijna blind thuis gebracht. Heden was zijn toestand vooruitgaande. Dirksland. Een j ongelje van D. de Roon alhier, had Dinsdag het ongeluk, om een stuk van een zijner vingers af te klemmen, welk gedeelte men naderhand vond. In onderscheidene gezinnen in deze gemeente komen gevallen van mazelen voor. De rijksveldwachter J. J. C. Eeijn, die in de plaats van K. Kievit te Herkin- gen benoemd is, heeft wegens gebrek pan voldoende huisvesting aldaar, zich voor loopig metterwoon hier gevestigd. Op de te Rotterdam gehouden Rijks- premiekeuring werden van hier voor merriën niet ouder dan 21/2 jaar „be kroond", Ceres II oud 2 jaarKoningin 2 j. en Eva 2 jaar, allen gekruist Oldenburgsch ras eigenaar de Heer J. C. Roodzant Kz. en Madam oud 2 jaar Duitsch ras, eigenaar de Heer G. L. Warnaer Jr. Borderel op de Rekening der Steen- koleDbond „Ons aller belang" te Dirks land dienst Maart 1901 tot den le Maart 1902. 19011902 Ontvang. Aan Contributie leden f 3886,85 Verkoop Kachelkolen a. d. leden 4823,22 Nootjes 488,23 Smeed part. 37,98 Nootjes Kachel Uitzifsel Bewijzen van Lidmaatschap Inleggelden 33,00 Van geleende en terug on tv. gelden 3790,00 Onvoorziene inkosten 112,38 113686^85 1901—1902 Uitgaaf. Aankoop kolen f 8922,13 Scheepvrachteu f 1503,60 Losloon en Controle 482,94'/j Meet en Bodeloon 296,18 Kosten van oprichting 458,60'/2 aanschaffing van materieel 149.45 Assurantie, aflossing geld- leening en rente 1057,05 Terug betaalde Cont. 31,25 Werkloon Sorteeren Kolen 24,97 Drukloon etc. 104,27xj2 Differente Uitgaven 23,26lj2 f 13053,72 a 91,29 388,38 45,97 39,55 Goed slot f 633,13 VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van 16 Juli. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de vergadering. De notulen worden gelezen en goedge keurd. Ingekomen zijn enkele missiven van Ged. Staten over het Lager Onderwijs en wijzigingen der Politieverordeningen der Begrooiiug. De Voorz. leest een adres van O. Vis e. a. over den onhoudbaren toestand der sloot aan den Hoogeweg en stelt voor dezen brief voor kennisgeving aan te nemen. Naar aanleiding van dit adres ontspint zich eene breedvoerige bespre king. Alle leden zijn met den voorzitter van meening, dat verbetering noodzake lijk is, maar ontveinzen het niet, dat ze met vele moeilijkheden gepaard zal gaan daar overleg gepleegd zal moeten worden met het Polderbestuur en moge- ljjk met de te wachten Gezondheidscom missie. De Voorzitter zegt, ernstig te zullen overwegen met de Wethouders, in hoever en op welke wijze verbetering is te verkrijgen. Voorlezing van het proces-verbaal van de opname der kas des Ontvangers. Verder is ingekomen een verzoek van D. Roodzant en J. Rooij over de rooi lijn der te bouwen huizen aan de Win- terstraat. De eerste aanvrager wenscht zijn werk een paar M. achter de rooilijn van het huis te zetten. Het Dag. bestuur stelt voor aan dat verzoek niet te voldoen, daar de Straat er een slechter aanzien door krijgen zal. De heer Kooman is van een ander gevoelen en vindt het zelfs wenschelijk, dat de winkel wat achteruit komt, zoowei in het belang van den aauvrager, als dat der Gemeente. Na een breede dis cussie, waaraan allen deelnemen, wordt bij stemming het verzoek toegestaan en zonder hoofdelijke stemming dat van J. Rooij. Nog worden goedgekeurd. Begrooting der schutterij. Wijziging der Begr. v/h Burg. Armb. Weeshuis. Rekening v/b. Burg. Armb. over 1901. Weeshuis 1901. Ten slotte deelt de Voorzitter een en ander mede van de ingewonnen informa ties bij verschillende Gestichten voor plaatsing van een halve wees. Besloten wordt, genoemden jongen te plaatsen in een Gesticht te Rotterdam, zijne vroegere woonplaats. Hcrkingen. Bij de op 11 Juli jl. gehouden Rij kspremiekeuring van Merriën en Hengsten te Rotterdam werd aan j Hengst „Chasseur" eigenaar J. Warna onder deze gemeente een der eerste prjk groot f 400 toegekend. Tot Gemeen te vroed vrouw alhier benoemd Mej. W. Eeldervink-Sch te DalDen (O.) De volgende in deze geny gevestigde milicienverlofgaDgors zulle; dit jaar in werkelijken dienst w0J opgeroepen Jacob van der Velde lichii '97 4 Reg. Vest. Art. 3 Comp. ya Aug. tot 6 Sept. en Leendert van Velde '99 1 Bat. 4 Comp. Reg. 0t6| diers en Jagers van 13 Aug. tot 16 Si De Heer J*. J. G. Fein, Agent politie te Rotterdam is benoemd Rijksveldwachter alhier. Een Noordsche Bark geladen steenkolen is dezer dagen op eenomi ligo plaat voor Brouwershaven gelot waardoor hij is gebroken en in eene aangename toestand verkeert. Eet ander is reeds van het schip en in bewaring gebracht. Goedereede, 10 Juli. Heden b alhier het bericht, dat op den Ooster, witgeverfd ijzeren barkschip, g, //Haiidelslust" was gestrand, welks bestond uit stukken steenkool en dat met de bergingmaatschappij te BroujJ haven was overeengekomen te tra* schip en lading te behouden, blazerschepen van hier beproefden daarbij hulp te verleenen, doch zijn, het schip niet te naderen was, sn teruggekeerd. W eekl Hellevoetsluis, 14 Juli. Demacl le kl. W. C. Thijssen is, op zijn vei wegens expiratie van dienst, eervol ni|| zeedienst ontslagen. Met 1 Augustus worden overgep] de hoofdmachinist le kl. H. J. W. Gl berg van de //Ever" op 't wachtschij Amsterdam eu gedetacheerd bij dei vatiede mach. le kl. S. Bn van //Ever// op //Evertsen». Brielle. Bij de regenten van teil tionale Geuzengesticht« //Wilhelunij Nassauen» alhier is weer in dank oti genvan de centenvereenigiiig Weezen Hulpe// te Delft, f 20,13% eon onbekende weezenvriend te Sliet f 10, van mej. Root, te 's Hage f8, eenige kleinere giften te zamen f 41, Zuidhuul. Uit de voordracht noeming van een onderwijzer aan tl bare lagere school alhier, waarop gi waren de heeren: J. Visser te Amsl K. M. In'tVeld te Heenvliet en der Sluiijs te lJselmonde is eerstgem gekozen en heeft die benoeming men. Mej. H. Lion Cachet, onderi aan de Chr. School alhier, hoopt bint die betrekking neer te leggen, oi half Augustus weder naar de Kaapl (Zuid-Afrika) te vertrekken. Er worden, naar we vernemen, pogingen in het werk gesteld tot ging van een pijporgel in de Gerei Spijkenisse. Blijkens de Stet beschikking van den Minister van staat, Handel en Nijverheid de li van den Rijks-Waterstaat ie kl. fl,J man, thans belast met de uitvoei het werk de aanleg vau ene vissche: te Scheveningen, tevens opgedra; leiding ran den bouw der brug rievier de Oude Maas alhier. handel in IJze Heeft steeds^ voo: Laiidlu Dorsehi au Bictcusiij kers, Hangels, de nieuwste vd kaïuerkd kookgelegeu Kenkenkt leerde 11a Ifuishom enfcvoorti wielen mers, kosien f 3,50 met f 4.50 f 5.50. Deze toetsen, 4 nik ziek f 9.50. ren, 3 manual (zwart) 25 se Guitaar-Cithei tig instrument, kaarten f 6.- met strijkstok wordt bespeeld tig] f7.-. Toezending (of onder rem ging). Talrijke Muziek Expoi Cata Cacao en Ch munt, Pudd Sla- en Bote Zeemen, Sigtj A. Wi met Citroen ons. A mand in groote ke Vani Alleen ve Bitterkol Al PriJsoPê u; Landboi bij waar oo alsmede Tuin- en JLandbou, Ruime keuzj van VraagbaaR. Antwoorden of mededeelt' S6exo MEUBEL] Specif Ret Konhenr] dia .lom MIDI Repar Laan van Mi Is op dtu iedere maam Hotel MEIJ alle Mondziekl tanden. de K( wijn, B( never, Dunch, nen en Neemt prot kwaliteit eu 1 met de kwalif Aanl OuuE Tonge etaat. m: IN HOC SIGNO WSES LANDBOUW OH DEKWIJ S TE MIDDELHARNIS. Uit het verslag der commissie van rap porteurs omtrent het onderzoek in de afdeelingen van de Provinciale Begroo tingen, bespeuren wij, dat in een dier afdeelingen het provinciaal nut van dit onderwijs betwijfeld werd, en verderop lezen wij ïln een paar afdeelingen drong de aan gevraagde subsidie voor het Landbouwon derwijs te Middelharnis enkele leden, om er onder instemming van vele andere leden, op te wijzen, dat de bijdragen van Gemeenten en Particulieren niet in verhouding staan tot die van Rijk en Provincie. Naar aanleiding van de omstandigheid, dat de laatste f 3000. verstrekken tegen de eerste] f 480.—, werd opgemerkt, dat hier moeilijk sprake kon zijn van een Particuliere instelling met Rijks- en Provinciale Subsidie, maar feitelijk van een Rijks- en Provinciale instolling met geringe tegemoetkoming van Gemeenten en Par ticulieren.® »Bij volgnummer 131 (subsidie aan de Land bouwschool te Middelharnis ad f 1000) zegt de heer Vegtel, dat het nut dier school boven alle bedenking verheven is en wijst op de wenschelijkheid, dat {de landbouwconsulent zijn werkzaamheden pok uitstrekte tot Voorne en Putten. Spreker vindt het echter een ab normaliteit, dat waar Rijk en provincie f 3000 subsidie geven ten behoeve van Overflakkee, de provincie niet het minst medezeggenschap heeft over het beheer der school te Middel- delharnis. Verschillende politieke vrienden deelen dit bezwaar- Een veel te groote som wordt door de Vereeniging te Middelharnis voor huishuur betaald (f 225.) En spr. acht het zonderling, dat de secretaris dier Land- bouwvereeniging eigenaar is van het bedoelde huis, terwijl de voorzitter steenkolen levert Voorts wijst spr. op verschillende detailpun ten, ten betooge, dat de tegenwoordige rege ling wel iets te wenschen overlaat en dringt aan op aanstelling vanwege Gedeputeerde Staten, van iemand ter plaatse om ter con trole zitting te nemen in het bestuur der bedoelde vereeniging. De heer Korteweg woont 40 jaar te Mid delharnis en is dus in staat de juistheid van hetgeen door den heer Vegtel is aan gevoerd, te beoordeelen. En dan wijst spr. op het belang van krachtigen steun aan 't landbouwonderwijs, waar een hoogere burger school niet verkregen is. Spr. is de eerste geweest om ook een landbouwcursus op te richten in Voorne en Putten. Provincie en rijk behoeven niet te aarzelen voor het land bouwonderwijs hun geld te geven. V olgnom mer 131 e.v. worden goedgekeurd.® Lord Salisbury heeft zijn ambt nederge- legd en is misschien voor goed, van het politieke wereldtooneel afgetreden. Lang vooruit hebben de geruchten over dat altreden geloopen, en eindelijk is het er nu toch van gekomen, zoodat het En- gelsche ministerie een wijziging ondergaat. Het was, meenen wij, Bismarck die in dertijd van Salisbury zeide, dat hij een als ijzer geschilderde lat geleekof, zonder beeldspraak dat de bekende Engelschman wel krachtig geleek, maar het inderdaad niet was. Ieder begrijpt trouwens, dat er heel wat noodig moest wezen om in de oogen van den ijzeren kanselier een krach tig man te zijn. En het is niet aan de verdiensten van Sa lisbury tekort doen wanneer wij beweren, dat kracht niet het kenmerk is geweest van zijn loopbaan. In 1895 kwam bij Rosberv's altreden Salisbury voor de derde maal aan 't bewind en hij is het gebleven tot op Vrijdag jl.., toen hij uit eigen beweging gemeend heeft het veld te moeten ruimen. Dat de Engelsche premier vooral in den laatsten tijd de aandacht op zich ves tigde is te begrijpen, geheel Europa heeft de oogen op Engeland gericht gehad luis terde naar wat Salisbury orakelde. Men herinnert zich zijn uitspraak»Wij zoeken noch goud noch uitbreiding van grondgebied en er zij n er die hem deze woorden zwaar aanschrijven. Maar er zijn er óók, die van oordeel zijn dat de Afri- kaansche oorlog tegen Salisbury's zin is doorgevoerd en dat hij in de laatste jaren niet stond aan de zijde van Chamberlain. Alleen, hij kon tegen dezen niet op, hij scheen wel krachtig maar was het niet. In hoeverre dit een en ander juist is kan in deze dagen moeilijk worden beoordeeld wel is merkwaardig dat Hicks Beach, een tegenstander van Chamberlain zijn uittre den uit het Kabinet heeft aangekondigd. Zou hij het zonder Salisbury niet tegen den Minister van Koloniën kunnen houden? Dat de Engelsche pers het druk heeft Ooïio7-»n»-TT 'Lf»orfïnf: men en al naar gelang der partij waartoe de bladen behooren word hij meer of min der geprezen. Over het algemeen erkent men dat in hem een groot man het too neel verlaat. Veertien jaar lang was hij eerste minis ter, een buitengewone tijd dat hij veel ge werkt heeft is zeker. In zijn plaats is gekozen Arthur Balfour. Hoe laat Salisbury den toestand aan zijn opvolger na Wel, Engeland staat niet meer aan de spits der volkeren. Economisch is het hard achteruitgaande, iedere statistiek levert daar van de doorslaande bewijzen En politiek Men denke aan het Chineesche en zooveel andere vraagstukken, waarin Engeland niet meer het wichtigste woord meespreekt Dat het zich een oogst van haat vergaderd heeft over heel de wereld, men weet dat in Engeland zelf wel. Niemand zal Balfour benijden, nu hij deze erfenis aanvaardt. Over den gezondheidstoestand van den koning blijven de berichten geruststellend. Slechts enkele bladen houden met groote hardnekkigheid vol, dat de koning er zeer ernstig aan toe is Zij beweren dat hij geheel vermagerd en verzwakt is, en dat de genees- heeren slechts toestemming voor een zeetocht geven, wijl de ministers daar zoo ernstig op aandringen. Voorloopig is het moeielijk om aan deze sombere berichten geloof te hechten. RUSLAND e» ITALIË. Terwijl deze dingen in Londen gebeuren is de Koning van Italië de gast van den Russischen keizer, die den vorst uit het zuiden in zijn paleis een schitterend feest maal heeft bereid. Zooals te doen gebrui kelijk is, zijn bij die gelegenheid heildronken gewisseld. Hoort, wat de Russische vorst zeide >Met levendige en diepe genoegdoening begroeten wij de aanwezigheid van Uwe Majesteit. Het is ons bijzonder aangenaam dat U. M. Haar reis begonnen is met tot ons te komen. Geheel Rusland ziet hierin een nieuw bewijs van de banden van waar achtige vriendschap, welke ons vereenigden, en sluit zich bij onze gevoelens aan. Deze gevoelens en de tegenwoordige sympathieën, die meer en meer tusschen onze volken levendig worden, begunstigden de ontwikke lingen van betrekkingen, gelijk zijniet meer wenschenswaard kunnen zijn in het belang van onze landen. Ik dank U. M. hartelijk voor Haar bezoek, en het geluk van Uwen verheven persoon, en die Harer Majesteit Koningin Helena, de Koningin-Moeder en de geheele koninklijke familie. Ik drink op de welvaart van Italië,® Waarop de Italiaansche Majesteit natuur lijk in heusche bewoordingen verzekerde, dat hij zich hoogst gelukkig gevoelde de gast te zijn van den Czaar; dat hij onder de toejuiching van het Italiaansche volk in Rusland kwam, en van ganscher harte een heildronk wijdde aan het Russische keizers- paar en den voorspoed van het Russische Rijk. Dat is natuurlijk de zijde .van het bezoek die openbaar wordt en met groote zorg vuldigheid is voorbereid. Al wat van zulke bezoeken gezien wordt is echter het ware, het wezenlijke niet. Dat gebeurt binnenska mers; daarover praten de ministersen eerst wanneer er eenige tijd voorbijgegaan is vernemen we, dat er tusschen Rusland en Italië innige betrekkingen zijn aangeknoopt. Natuurlijk zijn alle diplomaten te St. Peters burg thans in volle actie als er voordeeltjes te halen zijn, moeten ze zien dat Italië er niet alléén met schoot gaat Het schandelijke middel, om van den Duitschen keizer in een politieblad te Praag een misdadigerssignalement te doen op nemen, heeft in Duitschland rechtmatige ergernis gewekt. Natuurlijk ismenteWee- nen zeer ontsticht en heeft men aan den Duitschen gezant aldaar verontschuldigin gen aangeboden, en ophelderingen gegeven Klaarblijkelijk is hier bij de Praagsche autoriteiten een vergissing in het spel; dat is zeer duidelijk, maar het is toch een zeer leelijke vergissing. Natuurlijk beweegt men, om zoo te zeggen hemel en aarde om den afzender van de brierfkaait aan de Praagsche overheid in handen te krijgen,' maar deze afzender zal wel alle maatregelen genomen hebben om onbekend te blijven. Intusschen het blijkt hoe verbitterd men is. De reis van den Duitschen keizer naar Posen zal wel door allerlei feestan en plechtigheden worden verzeld maar of het een pleizierreis zal wezen, dat is nog de vraag. VERSLAG van het verhandelde in de Raad der gemeente op Woensdag 9 Juk 11. Present al de leden uitgezonderd de beer P. Oomens. Na opening der vergadering door den Voor zitter worden de {notulen der vorige verga dering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna wordt bij loting uitgemaakt in welke volgorde in deze vergadering de stemmen zullen worden uitgebracht. Ie. Worden gelezen de navolgendeingeko- men stukken a. Missieve van heeren Ged. Staten dezer provincie waarbij berichtende, dat het ver zoek om verhooging van salaris van den Ge meente-ontvanger niet voor [inwilliging vat baar is. Deze missieve wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Missieve van B. en W. van Stad aan 't Haringvliet, daarbij kennisgevende, dat de Raad dier Gemeente heeft opgezegd het con tract tot regeling der gemeenschappelijke grintwegen, welk besluit door heeren Ged. Staten niet is goedgekeurd, dat de Raad dier gemeente besloten heeft in hooger beroep te gaan, en van den Raad dezer Gemeente ver zocht dit. hooger beroep te willen steunen, opdat dit bij'de stukken kan worden over gelegd. Na beraadslaging wordt met algemeene stemmen aan het verzoek voldaan. c. Missieve van den schuttersraad van het XII bataljon rustende schutterij in deze pro vincie, daarbij toezendende de begropting van dat bataljon voor het dienstjaar 1903, slui tende in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 166.78. Met algemeene stemmen wordt deze begroo ting goedgekeurd. 2e Wordt door B. en W. aangeboden, de rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1901, waarvan de ontvangsten bedragen f 27258,7l£ de uitgaven bedragen f 24298,32^ Sluitende dus inet een goed slot van f 2960,39 Zullende nu deze rekening worden ter vissie gelegd, en door een commissie uit den Raad worden onderzocht. 3e. Stelt de Voorzitter aan de orde een ontwerp verordening regelende het herhalings- onderwijs in deze gemeente. Na voorlezing en bespreking van deze ont werpverordening wordt zij met algemeene stemmen onveranderd goedgekeurd. 4e. Wordt in behandeling genomen een ontwerp verordening regelende de "heffing van schoolgeld voor het berhalingsonderwijs en een ontwerpverordening regelende de invordering* Met algemeene stemmen worden beide ver ordeningen vastgesteld. 5e. Legt <!e Veorz. over het door B. en W. opgemaakt kohier op de hondenbelastiag voor het dienstjaar 1902 dat na voorlezing en be spreking met algemeene stemmen wordt goed gekeurd. 6e. Zegt de Voorz. dat de thans geldende verordening op de heffing van baken-, haven-, en kaaigeld van kracht blijft tot 1 Januari 1903, waarom de Voorzitter eene ontwerp, verordening op de heffing en eene ontwerp verordening op de invordering dier belasting aanbiedt. Na voorlezing en bespreking worden beide ontwerpverordeningen vastgesteld. 7e. Verschijnt ter vergadering de nieuw benoemde Armmeester H. Simonse ten einde te worden beeëdigd. Nadat zulks is geschiedt wenscht de Voorz den nieuwen titularis geluk met de aanvaar ding zijner betrekking voor welke uitgesproken wensch de Armmeester bedankt. Na nog eenige besprekingen van huishou- delijken aard sluit de Voorzitter de Verga dering. Tot predikant bij de Gen alhier is beroepen de .WelEerw, Wiersma van Sleen. Si -C Op Woensdag 6 Augustus a.s. zal] de afdeeling Overflakkee en Goes' Holl. Maatschappij van Landbouw ofj van den Heer J. van der Koogh zot kieuwland aan den Tweeden Groeit Middelharnis een wedstrijd in ploegt? gehouden. De wedstrijd zal om 2 uur namü| ginnen. Elk perceel zal opgeploegd (opperda: op 18 cM. diepte bij een breedte Hoogsten 18 deelnemers zullen toegtó den; bij meerdere aanmelding zullen fc" 1 leden dier afdeeling de voorkeur ge Voor 25 Juli aanmelden bij de heel Landbouwconsulent mét opgaaf van» plaats, bijwien in dienst en de soort] waarmede men aan den wedstrijd nemen. De deelneming is gratis. Als p'jl uitgeloofd f io, f 7,5o, f 5 en f 2.5°' Zuldland. De gewassen staan 1 gemeente uitstekend te velde. Del' goed binnen mag komen, belooft een| te zullen zijn. De aardappelen, wat der Zomer nog al geklaagd werd, gewerkt. Algemeen wordt wel wat verlangt. Alleen de erwten laten vt| schen over. Door de buitengewoi") voor veertien dagen geleden zijn e'| men der erwten toegeschroeid en vrucht geven. Ook bet vlas belooft lijke afkomst, alhoewel niet zoo g°3 hier door de vlasboeren gekochte '1 eiland Flakkee verwacht wordt. Ove'l kan er reden tot dankbaarheid #1 de werkman volop werk heeft, schiet straks bij de inoogsting d«S en bij de vlasbereiding. Vragen en Antwoorden worden kostt>< zijn met hetzelfde nummer gemerkt1 waarop ze betrekking hebben. Vragen. 331. Meermalen los ik van warmblo'- Daartegenover Btaat koudbloedige. K'jr' inlichten omtrent de bedoeling dezer w»or f 339. Hoe komt men aon zwavelzure »c immers een bijprodukt van gasfabriek®" 340. Om mijn rozenboompje vertoon»' witte vlekjes. Wat is daarvan de oorzi- 341. Ik heb veel maanen te mijn uie'; worm. Ik daoht dat de laatstgenoemd» de eerste. Is dit zoo 342. Is er eonig mlddei tegen vernietigen, buiten vangen f ll'fH 343. Wat is een wet, wat een schappjj. Welk verschil is er tusschen»' en een zitting.

Maas- en Scheldebode | 1902 | | pagina 6