ij voegsel scum aq 6 Juni 302. No. 868. Een verpld youtlea Waltham Horloge, Dames-wMoos ol eeo Hariuouilia, e Dirksland, .1 aapje van der WAAL, Middelharnis b, e, e, e, f, i, j, I, 11, t. Plaatselijk ftieiiws, BEHOORUÏDE BIJ INHOCS® fOVJNSES tijd was het bekend,, s Ned. Herv. Kerk u svorden gerestaureerd, ;dij werd in het begin toe besloten en dez. edragen aan de bekendt eerd Zoon te Utrecht .ien opdracht hebbe: eigen soliede wijze, toi van Heeren Kerkvoog en WelEd. Heer Rood- ;rkvoogd, aangezocht, or ondergeteekende hst bespeeld. Een vrij gstellenden was in het ekomen en volgde zeer ehoore gebrachte orgi dergaan, dan zou dit ten zeerste strekken tot verhooging van het muzikaal genot en stichting der gemeente. Doch laat ik niet voorbarig zijn en mij voorloopig tevreden stellen met de keurige beschildering van [iet uitwendige. Met vriendelijke dankzegging voor de plaatsing van dit stukje. Achtend, M M. M. J. VLETTER. Organist en muziekonderwijzer. Middelharnis, 3 Juni 1902. Oplossing Prijsraadsel No. 14 T A P IJ T M A G A Z IJ N A. WIESEHAAN. was achtereenvolgend: Stern. Mendelssohn, J. S. Bach. Schumann. Rubinsteijn. Ritter. Beethoven. Stern. BCH Mendelssohn. stemmen van he; in haar eigenaardig treden. Bijzonder moei ola di Gamba op jjnstrijkende V 1 o 1 o n- nsrijke Trompet op |dsmede nog op het po- o x Angelica roe- Registers, door den hee: aangebracht. Ikt zijn over de fijnheii der geluiden. Niet ossale toonkracht, welkt Itwikkelen en zelfs buiten- len genoemd. Ik moe pijnlijke nauwkeurigheid het zoo uiterst fraais; lerk en het nieuwe nor-', atste volgens het systeen [•gelbouwer Cavaillé-Coi .un krachten aan gewiji |der succes, doch voa komt den heer Maar lof toe en heeft Z.Ec leelste maal bewezen li De schoonmaaktijd ia daar men sohrobt en schuurt en wrijft. Kiets blijft er op zijn plaatsen vrouwlief wordt gestijfd. Daar 't vaat idee: Zooals 't nu is kan het niet [langer gaan. Zii stapt op tram of boot en gaat naar Wie aehaan Ia Kipstraat honderd en drie eu koopt daar [fijne waar, Verzekerd als ze is: Goedkoop en Soliedair. Spijkenisse, P. A. Troost. Tapijten, karpetten zoo kleinen als groot, Tan Prima kwaliteit doch ook mindere soort Worden als van ouds voor weinig geld Bij Wiesehaan verkrijgbaar gesteld Eon gunBtig adres daar kunt ge op aa", Zijn zaak heeft reeds jaren lang bestaan. Sommelsdijk, H. P. Boekhoven Wz. A. Wiesehaan dat is de man 1 Waar men 't voordeeligst koopen kan 1 Tapijten, karpetten, loopers enz. Koopt men daar de beste soort, En vraagt ge nu waar woont die man Wel Kipstraat 103 te Rotterdam. Dirksland, Maatje de Jong Pd. Wilt iemand soms zijn vloer beleggen, Met een kostelijk tapijt Dau zal Wiesehaan u dadelijk zeggen, Komt tot Mij ik ben bereid U te leveren wat gij begeert, Daar concurrentie mij niet deert. Aohthuizen, A. Bugs. Ik heb lang gezocht met veel geduld, En toen de letters saamgevuld, Waaruit de naam hier volgen kan, A. Wiesehaan, te Rotterdam. En nu zeg ik koopt alles van dien heer, Vloerkleed, Tapijten en nog meer. ude Tonge, Adriana Koert Pd. Koopt burgers wie ge zijt, Koopt hier een mooi tapijt, Koopt ook een nieuw gordijn, Koopt in dit magazijn; Koopt bij A. Wiesehaan, „splijt Pit verschillende orgelma In het tapijtenmagazijn Van den Heer A. Wiesehaan, Daar, daar geloof ik moet men wezen, Als men tenminste in wil slaan Tapijten, Kleeden enzoovoort, Ja alles wat tot het vak behoort, ranendjjk J. van Zanten, trechtsche orgehnakejj| geer Wiesehaan! hoever de conourrentie ,1 van orgels, zoowel iiw ['tooit mag leiden, den en dorpen geplaats: Van welken kant z' ook komen mooht, (wei persoonlijk bekend zij Uw die gij 't iïalom^êeds o.a. hét groote orgf [gebleken, uw te Amsterdam, he Is overtrefbaar puik, bij and'ren vergeleken, ertzaal van het gebouimj En daarom zij d'aloude spreuk, zoo vroeger etenschappen te'sGrj j0p uwo zaak Tan kracht ivijnbe- hem gerestaureer[hoeft geen krans de Hervormde kerk t Middelharnis, L. Vroegindeweij Wz. de beroemde orgtjM Hebt gij een tapijt of vloerzeil noodig, m 't laatst van 't vori{ 1 0f loopers ook niet overbodig, 1 in de kerk te Bros ?ok rolgordijnen, of tafelkleed, veel meer zaken die 'kniet weet. Als gjj daarvoor naar Rotterdam wil gaan, Gaat dan naar Ki s'raat 103 bij A. Wiese- [haan. Middelharnis, P. J. Bruggeman. Ik zat verleden week eens in de krant te [lezen. En dacht eens bij mg zelf wat zou toeh 5,1 't raadsel wezen Maar toen ik beide kranten nog eens had doorgaan Toen daoht ik 'tis Tapijt-Magazijn A. Wiese haan. Ooltgensplaat B. Kammeraad. Toen ik dit blad in handen kreeg, zag ik op ['t eerst gezicht Een advertentie daarin staan met 'tgroote woord [berioht. Toen regel een mijn aandacht trok en ik be- [gon te tellen. Kon ik juist het opgegeven raadsel nit dien [regel spellen. Welaan, dan was ik ook niet mis, 't was reeds [genoeg bewezen. n drietal schoone orgf 't Alom geëorde magazijn van Wiesehaan moet jaarlijks door _^en 2 Soramelsdjjk, Lena Breur! Laatst ging ik naar Rotterdam Toen ik ook op de Kipstraat kwam En wat zag ik daar staan Tapjjtinagazijn A. Wiesehaan Ik stond toen niet langer te verzinnen Maar ik trad de deur No. IO3 binnen Horkingen C- v. d. Maden. Te Rotterdam daar woont oen man, Waar men 't beste koopon kan Ileedjos voor kamer voor keuken of gangeD, 'f loopers voor trappen wat ge ook moogt ver- [langen. Wilt gij dat alles voor concur reorende prij- [zen. Zoo kan ik unaardeKipstra.it verwijzen. Nieuwe Tonge, L. Klapmuts. zal ook binnenkort d« werk geplaatst words |Kerk te Geervliet, ïd. maar ook lof aan fl die op zoo onbekroi betering lieten uitvoere jeluk gewenscht met - het herstelde orgel nj Jen kerkgangers sticht*! he* jubelen en treur hoe schoon een ha Immers de harmonie eigenschap van het ora zijn kracht en aantref veel registers of stemme pijpen en pijpjes, iedj tr en toch tot éen de vde werk bezitten wei tmer, den heer Verm' tien en gestemd. R° slechts éénmaal ond' leis naar de West-Indi |s orgelstemmer voor1 rweerd moest optred ord der wereld heeft ijdt Z.Ed. hier zijn be- ik dat hij dat nog :n doen. ihoone orgels, dan d« ,ats aan het prachtwt melsdijk, dat nu wel 1 voor Dirksland, dt^_ restauratie, als aan lai-ia°„en ik l7^ k«'am te Rotterdam, „1 Ik- beol fiju een magazijn, geschied, zeker W il lang hostaan van Wiesehaan; :ls zou zijn van de oor arm en rijk in kleed en Tapijt, d En hoewel klei' Sommelsdijk, A. van Gulik. Bij Wiesehaan te Rotterdam G Kipstraut honderd drie krijgt iedereen djo daar eens kwam Voor 't volgend jaar genie Dm in datzelfde Magazijn steeds het reeds jat he orgel alhier om h' en mochten de nog eens toelaten klemmen te vermeerde; «jn kleed te koopen groot of klein, schoonmaak te doem Dea Bommel A. B. Mijs. A. Wiesehaan te Rotterdam, Dat is een aanbevelend man Is concurrent in hooge maat E11 levert karpet en zeil tot baat Tapijt, Tapis, Beige en Loopers, Kipstraat 103 vraagt men koopers. Ooltgensplaat, A. T. Donkersloot. Als gij komt te Rotterdam,) Be.'oekt u de Tapijtzaak dan Tegen ooncurreerende prijzen, Ik zal u steeds de plaatst aanwijzen Wilt men weten adres of naam; Kipstraat 103 A. Wiesehaan. Middelharnis, P. van Dijk. Het raadsel uit de Maas en Scheldeblaan Is ditmaal van A. Wiesehaan Tapijten en wat men ook begeert Daarbij 't scherpst concurreert. 'k Zal zeggen waar je koopen kan Kipstraat 103 te Rotterdam. Sommelsdijk Arend Krijgsman. Wilt gij een tapijt of karpet Dau te Rotterdam op Kipstraat IO3 gelet Ook loopers vloerzeilen enz. Verkoopt A. Wiesehaan u zooals 't behoort. Want goede waar voor weinig geld, Daar is een ieder op gesteld- Nieuwe Tonge C- Sneep. Bij A. Wiesehaan Loop daar even ran In zijn Magazijn Verkoop in 't groot en klein Kaï petten vloerzeilen En rolgordijnen. Houtrakpoldor bij Halfw. M- Overdorp Lz. Huismoedertjes is de schoonmaak gedaan Welnu dan naar het Tapijt Magzazijn A. Wie- [sehaan Gij zult missohien wel zeggen waar woont die [man Kipstraat 103 vooraan Om karpetten of gordijnen Kan men tereoht voor billijke prijzen. Ooltgensplaat, H. v. Oostenbrugge. Als men goedkoop tapijten wil koopen, Moet men naar Rotterdam toeloopen Bjj A, Wiesehaan daar moot men zijn Daar heeft men het goedkoopste magazijn. Sommelsdijk C. Bom. Dames, hebt gij een goedgevulde porte-manaie, Gaat dan even met mij naar Wiesehaan mee Zijn magazijn is van alles voorzien, Voor Burger en voor rijkeliên. Hebt gij noodig vitrages, kleeden of karpet, Dan vlug uw schreden naar de Kipstraat Goedereede D. van Gelder. In 't magazijn van Wiesehaan Daar moet men tooh eens even gaan Wat pracht van tapijten en karpetten Uw keuze kunt ge dadelijk zetten Ga dan en let vooral en zie 't Adres is kipstraat honderd drie Stad aan 't Haringvliet P. van Spundor. De schoonmaaktijd gaat nu beginnen Nu gaan de huismoeders verzinnen Over kleedjes, karpetten en tapijten Liefst zulke die 't minst verslijten In Rotterdam bij Wiesehaan In de Kipstraat daar moet je gaan. Middelharnis Jp. v. d. Waal. In 'tTapijt Magazijn Daar kan men koopon groot en klein Tapijten, loopers en rolgordijnen Heele nette en fijne A. Wiesehaan dat is de man Daar men ze 't beste koopen kan. Herkingen Pieter Bestman. De wet dus in den oorlog Is voor de boeren geen bedrog Zoomin ook bij A. Wiesehaan Dus daar met storm op losgegaan 't Is het tapijtmagazijn Ik daoht dit zal wel 't raadsel zijn Nieuwe Tonge Evert Hoogmoed. Wij zijn nu in de sohoonmaaktijd En wie moet knopen een tapijt Dan raad ik een ieder aaD Koopt dat bij A. Wiesehaan. In Rotterdam moet men dan wezen Kipstraat IO3 daar kan men 't lezen Ouddorp P. Warnet. Het was niet ligt te gissen Wat gij ons gaf te raden. In twee van die volle bladen Kan men zoo ligt eens missen. Met moeite en overleg Kreeg ik het tooh gedaan. Volmarijnstraat 96 Rotterdam J. D, Klein. Ik las in de Courant Die komt door heel het land Loopers rolgordijnen en karpetten Alles nieuw en net Alles voor een beetje saam In het tapijtmagazijn van A. Wiesehaan. Sommelsdijk R. Looi). Ik moest onlangs naar Rotterdam Om een tapijt te koopen. Toen ik daar iemand tegenkwam, Die zei: is dat tooh loopen Toen ik 't hom zei keek hij mij aan En zeide gaat den naar Wiesehaan. Middelharnis C. Bresijn. A. Wiesehaan is de man Waar men van alles koopen kan Tapijten, klei den onz. Men wordt bediend, zooals 't behoort. Ook conourreerende prijzen Daarvoor zijn genoeg bewijzen. Sommelsdijk P. v. d. Stad. Goede oplossingen kregen we voorts van C. J. G. T. v d W. N. v d S. M. G. K. D. v d D. en H. v d M. Dz. te Sommels- dijk- W. L- en K. S. te Middelharnis. G. N. te Den Bommel. M. v D. te Dirksland. L- C- K. te Melissant. B- T. Jz- te Goedereede. J- P. A- K. te Grijpskerke De hoofdprijs viel bij loting ten deel aan Voorts werden de volgende boekwerken gewezen P. A. Troost te Spijkenisse, Geschiede nis der Kruistochten. H. P. Boekhoven Wz. Sommelsdijk, de Araucanier. A. Heijblom, Herkingen, de Page van Napoleon. L. Vroegindeweij, Middelharnis. Op een Rijwiel de wereld rond. Lena Breur, Sommelsdijk, 1 doos post papier met Enveloppen. De prijzen kunnen worden afgehaald bij onzen Drukker, den heer W. Boekhoven te Sommelsdijk, die zich met de aflevering heeft willen belasten. Efjn nu ilo. 15. Zoek uit onderstaande letters een regel voorkomende in een der advertentien in het nummer van heden. De hoofdprijs is ditmaal een keurige naar gelang de winner een jongen of een meisje is. Voor hen die het beste vi er- o f zesrege- ig versje (welk versje op bovenbedoelde rege. van toepassing moet zijn inzenden, word extr a beschikbaar gesteld Een keurige doos postpapier met Enveloppen en een in prachtbandge- bonden boekdeel, Alle nieuwe Abonnés, ook zij die zich heden abonneeren kunnen aan dit prijsraadsel deelnemen. Oplossingen UITERLIJK ZATERDAG 26 JULI aan de DRUKKERIJ van dit blad. Sommelsdijk. "Verleden Donderdag 24 Mei werd een vergadering gehouden van de vereeniging Land bouwonderwijs. De agenda vermeldde maar drie pun ten nl. rekening over 1901/1902begrooting 1902/1903 en verkiezing van een bestuurslid. Dit magere menu was misschien oorzaak, dat buiten 't bestuur maar een twintig leden aanwezig waren. De heer 0. J. H. van den Broek, voorzitter, opende de bijeenkomt en 't is niet onmogelijk dat hij daarbij de weinige belangstel ling in de Yereeniging betreurde, gelijk hij in den loop der vergadering nog een paar malen deed. Zeker weet uw rapporter dat evenwel niet, want men was juist bezig een verslag voor te lezen over de gehouden landbouwcursussen te Den Bommel, Dirksland en Oud dorp, toen hij binnenkwam. De leerlingen van de laatste gemeenten kregen de grootste pluim en nu van hen al drie jaren aaneen verklaard werd, dat er niets dan lof over hen te zeggen viel, durf ik niet meer beweren, dat ze een pluimg/e ontvingen. Aan merkingen werden er op dat verslag niet gemaakt, ook niet op de rekening reeds bovengenoemd zelfs niet door de heeren K. de Graaff en Dk. Breesnee, die alle bescheiden nog eens met de meeste zorg na gingen. Het behandelen der begrooting kostte ons ook niel veel hoofdbreken ofschoon het sommetje nog bijna f4000 beloopt. We vernamen dat onzeGedepu teerden een aanmerking hadden gemaakt op de wel wat hooge huur van het lokaal waarin de Bibliotheek is gevestigd, doch nadat was medegedeeld, dat geen ander gebouw was te verkrijgen waren er geen beden kingen meer geopperd. Voor de heeren veeartsen wordt 50 gld. meer uitgetrokken want wie les geeft aan een cursus buiten zijn gemeente krijgt afstandsgeld vergoed en omdat zulks billijk is, hebben we er niet aan getornd. De heeren van der Slug's en Keijzer wer den verzocht de rekening van 't volgende jaar te wil len nazien, terwijl we daarna het aftredend lid, den heer J. D. Mijs met bijna algemeene stemmen herkozen Veel is er nog gesproken over de weinige waar dee ring, welke de Yereeniging ondervindt en over den gemeenteraad van Herkingen werd volstrekt niet de loftrompet gestoken, wat daarvan daan kwam dat hij de eenige vroedschap in Flakkee is, die doof is om een subsidie te verlesnen. Nog eens een poging doen werd gezegd. De heer Keijzer betreurde het dat Her kingen nu niet meer van de hooggeachte voordrach ten van den heer Bijlevelt kon genieten. Hij zou gaarne zien, dat de Consulent daar eens weer optrad al gaf de Rpad van Herkingen dan ook geen cent. Over 't weinige aantal leden had het Bestuur het ook nitt naar den zinde Secretaris wees zelfs eenige personen met name aan, die wel de voordeelen der proefvelden genoten, maar toch do vereeniging niet steunden. De onwilligen uitsluilen liet de aard der vereeniging niet toe. De heer Bijlevelt vertelde nog een geval van iemand die in de Maas en Scheldebode gelezen had, dat hij in de Landbouwzaal boeken ter lezing kon krijgen. Hij had eenige malen boeken ge haald die hem best voldeden, maar tot lid worden kon de Consulent hem nog niet bewegen. De heer van Schouwen van Oude Tonge weet de weinige belangstelling aan sleur en aan de beurs en hij verwachtte wel eenige verbetering van een te richten circulaire aan de landbouwers, omdat de ad viezen van den heer Bijlevelt er steeds hoog worden gewaardeerd. Dan maar een inschrijvingsbiljet erbij voegen zei de heer A. Mijs, doch met onzen Consu lent meenden wij, dat een persoonlijk bezoek meer effect sorteeren zou. De voorzitter deed de mededeeling dat de vereen niging verleden jaar 't drukwerk in wijden kring ver spreid had, waardoor de grondverbeteringen te Oud dorp meer bekend geworden waren. De administrateur van 't Kroondomein was zelfs in Ouddorp geweest en had daarna in Zeeland met goede uitkomst de Oud dorper methode toegepast. Merkwaardig was dat daar de aanwijzigingen der grondboor niet betrouwbaar waren gobleken. De heer Dk. Breesnee zou gaarne zien, dat de ver eeniging een proefveld met kool ging aanleggen, doch anderen meenden, dat we hier*j van koolverbouwen wel verstand hadden, maar niet van kool bewaren en kool verkoopen. Toch waren de meeningen nog ver deeld ot de kool niet of wel als navrucht moest worden geteeld. Men zal atwachteD, of er 't volgende jaar personen zijn, die een koolproefveld willen hebben en met den Consulent zullen die heeren dan naar Noord-Holland gaan, om de methode van bewaren in oogenschouw te nemen en te zien, of die ook hier met succes kan worden toegepast. Over den afzet van kool behoefde men zich niet bezorgd meer te maken werd gezegd; verleden winter was er in Londen (of we het wetenveel vraag naar kool. Ook werd nog opgemerkt, dat de leden, welke dezen zomer de ver gadering te Alkmaar bezoeken, goed in de gelegenheid xijn de koolcultuur na te gaan. De heer Yan der Sluis wilde de bemestingsproeven uitstrekken tot nieuwe zaden, b.v. mosterdzaad en blauwmaauzaad. "Witte mosterd geeft geen opslag werd gezegd, maar de zwarte wel en dit diene men dus in zjjn oor te knoopen. De heer J. van Schouwen beval aan, tusschentijdsche excursies to houden met de leerlingen der cursussen naar de proefvelden op 't eiland. Niemand was daar tegen, doch de heer Bijlevelt maakte ons duidelijk, dat zijn mentorschap bij zulke gelegenheden niet vrij was van moeielijkheden. De vergadering werd daarna gesloten en in de bigde hoop, dat er 't volgend jaar wel meer dan 100 leden zouden opkomen, togen we huiswaarts beladen met de verslagen van. proefvelden enz. enz. samen een 26 verhandelde in den Dinsdag 3 Juni. .1. Mosterdijk. bladzgden druks. VERSLAG van 't Gemeenteraad op Absent de heer G. Na opening door den voorzitter werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Aan de orde is ingekomen stukken le Missieve van Ged. Staten waarbij woidt goedgekeurd de heffing van den Hoofdelijken Omslag over 1902. 2e Van gemeld college houdende goed keuring regelende het lager onderwijs. 3e. Aangeboden het jaarverslag van de plaatselijke schoolcommissie inzake de Openbare Lagere School. 4e Aanbieding van het gemeenteverslag hetwelk aan den raad zal worden rondge zonden. 5e Een schrijven van Mejufl'Mast waarbij zij bericht dat zij de benoeming als on derwijzeres aan de openbare lagere school alhier aanneemt, welke stukken allen voor kennisgeving worden aangenomen. 6e Wordt besloten tot eenige af- en overschrijving begrooting 1901 van het burgerlijk armbestuur. 7e Wordt goedgunstig beschikt op het verzoek van T. Langejan wegens afschrij ving op de bondenbelasting. 8e Af- en overschrijving op de begroo ting der Gemeente over 1901. Vervolgens gaat de openbare zitting in geheime over tot behandelen der ingekomen Reclames Hoofd. Omslag. Na opheffing der geheime zitting werd besloten om de wijzing der Politie verordening uit te stellen tot een volgende vergadering en werd de Verg. na de gebruikelijke rondvraag gesloten. -Jl. Week slaagde de heer W. v. d. Brugge alhier voor het examen als onder wijzer. De stoomboot '/Vooruitgang// zaleven- als vorige jaren weder een extra reis doen naar Numansdorp (Buitensluis). Men zie voor de afvaart achterstaande advertentie. Middelharnis. In de "Vooruit" word per advertentie door Burgemeester en Wethouders van deze gemeente bekend ge maakt, dat wegens het uit en inhangen van de buiten vloeddeuren in de schutsluis a Ihier op 11, 12, 13, 14 en 15 dezer niet kan worden geschut, tenzij de werkzaamheden zulks toelaten. Aan Mej. A. A. Jongste onderwijzeres in de nuttige handwerken is door gezonds- heidsredenen een verlof toegestaan tot 1 Aug. a. s. met behoud van tractement. De beproeving der brandspuiten zal plaats hebben op Dinsdag 10 Juni a. s. en wel de spuiten 2, 4, en 5 's avond 6 ure en 1 en 3 's avonds 7 ure. Aan den Oostelijken Achterweg ont stond j. 1. Donderdag een begin van bra*d in een mestvaalt die spoedig met eenige emmers water werd gebluscht. Aan de onderwijzeres aan de Open bare Meisjesschool Mej. P. M. Lieftiuck is door Burgemeester en Wethouders vergun ning verleend om tot 1 Januari 1903 buiten deze gemeente te wonen, Stad aan 't Haringvliet. Te Rot- terbam solliciteerden 10 jongelingen naar eene beurs aan het gymnasium te Kam pen welke naar gehouden examen toege wezen werd aan den jongenheer C. Kop penaal Az. alhier. De herijk van maten en gewichten zal in deze gemeente gehouden worden op Vrijdag en Zaterdag 4 en 5 Juli a. s. Den Bonimei. Volgens publicatie van heeren Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente d.d. 26 Mei 1902 ligt de herziene lijst van inkwartiering gedurende 14 dagen vanaf 26 Mei tot en met den 9den Juni ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage. De herijk van maten en gewichten is bepaald op 1 Juli a.s. van des voormiddags 912 en des namiddags 13 ure, in een der lokalen der ie O. L. School. Het onderzoek van alle in deze Gemeente gevestigde verlofgangers der Nat. Militie, die voor 1 April dezes jaars in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld, om het even tot welke lichting zij behoo- ren, en niet in de maand Juni van dit jaar in werkelijken dienst moeten komen, zal word*n gehouden te Dirksland, op Dinsdag 24 Juni a.s. des voormiddags 10 ure. De alphabetische lijst der in dit jaar voor de schutterij ingeschrevenen, ligt van Maandag 9 Juni 1902 tot en met Zaterdag den 14 Juni d. a. v, ter Gemeente-Secre tarie voor een ieder ter inzagede loting voor deze ingeschrevenen zal plaats hebben op het Raadhuis op Zaterdag 21 Juni a.s. des voorm. 11 uur. De collecte voor het fonds tot aanmoe diging en ondersteuning van den gewapen- den dienst in de Nederlanden zal worden gehouden op Woensdag 18 Juni a.s. Dijkgraaf en Gezworens van de pol ders het Oudeland, de Weipolder en Alte- klein, de Galatee- en Mariapolder, het Rietveld, den Grootenblok, den Nieuwen- blok, Krammerpolder, Anna Wilhelmina- polder en polder Den Bommel, gelegen onder da gemeenten Ooltgensplaat en Den Bommel, maken aan de betrokken inge landen van die polders bekend, dat op Donderdag 12 Juni a.s. een schouw zal worden gevoerd over alle rijbanen en opiellen van de dijken, wegen en voetpaden. Dinsdagavond viel nabij de kerk in een vrij diepe sloot een kind, dat echter spoedig door andere kleinen op het droge werd gebracht. Ooltgensplaat. De Burgemeester maakt bekend, dat voor jongelieden van 16 tot 24 jarigen leeftijd, indien althans het voldoende aantal zich aanmeld, de gelegenheid wordt opengesteld tot het kosteloos ontvangen van voorbereidend militair onderricht, waaromtrent door Z.Ex. den Minister van Oorlog een nieuwe regeling is vastgesteld, die ter Secretarie voor belanghebbenden ter inzage ligt. Voorts Dat de jaarlij ksche collecte ten behoeve van het Fonds tot aanmoediging van ondersteuning van den gewapeaden dienst in de Nederlanden, in deze gemeente zal worden gehouden aan de huizen der ingezetenen op Woensdag den 18 Juni 1902. En verder: 1. Dat de alphabetische lijst der in dit jaar voor de schutterij ingeschrevenen, van Zater dag den 7den Juni tot en met Zaterdag den I4den Juni daaraanvolgende, ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage zal wor den neergelegd. •i. Dat de loting voor de ingeschrevenen van de klasse 1877 zal plaats hebben in het Raad huis der gemeente Ooltgensplaat op Woensdag 18 Juni a. s. des namiddags 6 ure. Burg. en Weth. maken bekend, dat de herijk van maten en gewichten voor deze ge meente is bepaald op Donderdag 26 en "Vrijdag 27 Juni a. s. des voormiddags van 912 en des namiddags van 14 uur, in de Openbare gemeentelijke bewaarschool alhier. Oude Tonge. Het kohier van den Hoofdelijken Omslag dezer gemeente voor het dienstjaar 1902 is gedurende vijf maan den van den 3 Juni tot en met den 3 No vember 1902 ter Secretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd. Tot lid van het college van zetters dezer gemeente is benoemd de heer Dk. Mooijaart, in plaats van den heer P. A. Eabert aan wien wegens vertrek als zoodanig op zijn verzoek ontslag is verleend. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad op Zaterdag 31 Mei des nm. 3 ure. Tegenwoordig al de leden. Na opening door den Voorzitter wordt op zijn voorstel besloten om, alvorens aan de behandeling der punten te beginnen, die op de agenda voorkomen over te gaan tot de beëediging en installatie van het nieuw benoemde raadslid de heer G. Heestermans. De heer Heestermans verklaart zich bereid de bij art. 3 8 der Gemeentewet voorgeschre ven eeden in handen van den Voorzitter af te leggen. Deze leest daarna achtereen volgens voor de in genoemd wetsartikel voorkomende eed van zuivering en den eed van trouw aan de Grondwet en wetten des Rijks, waarna de heer G. Heestermans, hem beide malen onder het opsteken van de twee voorste vingers van de rechterhand nazegt, de woordenZoo waarlijk helpe mij God Almachtig. De Voorzitter verzoekt daarna den heer Heestermans zitting te nemenin den Gemeen teraad, wenscht hem geluk met het vertrou wen, dat de meerderheid der kiezers in hem gesteld hebben, en spreekt het vertrouwen uit dat hij met de overige raadsleden vriend schappelijk zal willen samenwerken om de belangen dezer gemeente to behartigen, om bloei en welvaart te 1 elpen bevorderen, opdat de vervulling der plichten, die thans op hem rusten en de kiezers e n hem stof mogen geven tot tevredenheid. Al de raadsleden sluiten zich bij deze gelukwen- schen aan, terwijl de heer Heestermans daarvoor aan allen dank zegt. Bij loting wordt daarna uitgemaakt in welke volgorde in deze vergadering de stem men zullen worden uitgebracht en blijkt dat getrokken nebhen no. 1 P. Oomens, no. 2 H. de Haas van Dorsser, no. 3 J. Pulleman, no. 4 Z. Vreeswijk, no. 5 D. van Es en no. 6 G. Heestermans. ie. Wordt nu aan de orde gesteld het lezen der notulen van de vorige vergadering welke onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Naar aanleiding dier notulen vraagt de heer Vreeswijk of de instructie van den Armmeester die in de vorige vergadering is vastgesteld nog met eene bepaling kan aangevuld worden. De heer Vreeswijk stelt daarna voor, alsnog op te nemen de vol gende bepaling »Het is den Administrateur niet geoor loofd aan een der bedeelden of aan het fonds van den Algemeenen Armen eenige leverantie te doen van welken aard ook Dit voorstel wordt ondersteund, en in stemming gebracht zijnde, met algemeene stemmen aangenomen. 2e. Stelt de Voorzitter aan de orde het doen van rekening "en verantwoording door den tijdelijken Administrateur, van de ont vangsten en uitgaven van het algemeen Armbestuur over het jaar 1901De kwitan ties worden gesteld in handen eener commis sie, bestaande uit de heeren Z. Vreeswijk en J. Pulleman. Nadat de rekening is voor gelezen en door de commissie is gerappor teerd, dat de kwitanties overeenstemmen met de voorgelezen posten van uitgaaf wordt deze rekening met algemeene stemmen goedgekeurd. 3e. Wordt overgegaan tot het doen van rekening en verantwoording door den Ad ministrateur de heer D. van Es, van de ontvangsten en uitgaven van den boedel van wijlen den heer Leendert Geertse Dobbe. De kwitanties worden nagezien door dezelfde commissie. Nadat deze rekening is voorge lezen en dc or de commissie is medegedeeld dat de kwitanties overeenstemmen met de voorgelezen posten van uitgaaf werdt deze rekening eveneens met algemeene stemmen vastgesteld. 4e. Stelt de Voorzitter aan de orde de benoeming van een administrateur van het Algemeen Armbestuur, üe alphabetische aanbeveling zooals die door B. en W. is opgemaakt, en die bestaat uit 1 J. J. C. de Ligaie, 2 J. P. van Rest, 3 H. J. C. van der Snoek, 4 H. Simonse en 5 M. Wittekoek, wordt overgelegd en de sollicitaties gelezen. Op de vraag of zich onder de sollicitanten ook minderjarige bevinden, wordt door den Voorzitrer geantwoord, dat er twee onder hen zijn, die den 2 3-jarigen leeftijd nog niet bereikt hebben, maar dat de Raad voor die enkele maanden van minderjarigheid wel schikkingen zon kunnen maken, wanneer zij één dier twee wenschte te benoemen. De meerderheid is echter van oordeel, dat het getal bevoegde sollicitanten meer dan voldoende is en dat onbevoegden dus uitge sloten moeten worden. Tot stemming overgaande wordt met meerderheid van stemmen benoemd, tot Administrateur van den Grooten of Alge meenen Armen, H. Simonse. 5e. Wordt met algemeene stemmen be sloten, vanwege de gemeente èene brand kast aan te schaffen, teneinde daarin stuk ken van de gemeente en het algemeen Armbestuur te bergen. 6e. Komt in behandeling een aanvrage om verhooging van salaris van den gemeente ontvanger. Na deliberatie wordt met alge meene stemmen besloten de jaarwedde van den ontvanger dezer gemeente met f 25 te verhoogen. Niets meer aan de orde zijnde en geen der leden meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Nieuwe Tonge, 4 Juni. Bij de gehou den verkiezing van een lid voor den gemeenteraad zijn 175 stemmen uitgebracht. Hiervan verkreeg A. v. d. Broek 83 *u Dirk Breesnee 92 stemmen, zoodat laatst genoemde is gekozen. Voor de oproeping naar sollicitanten als Secretaris en Penningmeester voor de polder "Klinkerland// heeft zich één sollici tant aangemeld n.l., den lieer J. P. de Wilde. Dirksland. Daar Zondagmiddag bij den dienst het orgel in de Ned. Herv. Kerk alhier, na |de reparatie het «erst bespeeld werd door onzen organist den heer O. Vis, gaf Maandagavond op verzoek van heeren Kerkvoogden, den heer Vletter, muziek onderwijzer te Middelharnis, een orgelcon cert Zie hier veren.)

Maas- en Scheldebode | 1902 | | pagina 5