ft BI 1 l| li Hl i 1 1 m Uisscherij. Uitslag aanbesteding. &Tiesiws. ..»T 1a'- J-i ^1_LJU','_IJ_^ lil ii 1 1; ■ji j was. Ook een groengemaakte muziektent ont brak niet, zoomin als een keurige eerepoort voor de woning van den Burgemeester. Op het aangewezen uur had op de hofstede van den heer W. van der Linde de opstelling der eere- wacht plaats, die met een groengemaakte wagen in het midden, waarin de Feestcommissie plaats genomen had, en met de muziek aan het hoofd een optocht door het dorp maakte, om zich vervolgens naar het eind van 't Korteweegje te begeven, met het doel om van daar het jonge echtpaar naar het dorp te begeleiden. Even over i2uur aan den ingang van het dorp komende, werd daar halt gehouden, en de jube- larissen door den heer J Rooij verwelkomd, welke woorden wij door de opeengepakte massa menschen niet mogelijk is, die weer te geven. Onder een daverend hoera zette de stoet zich toen, begeleid door honderden toeschouwers in beweging naar de woning van den Burge meester, na bun vooraf onder de eerepoort op de Voorstraat een bouquet aangeboden te heb ben. Om 2 uur had de optocht der groenma- kers en rozenmaaksters, waarbij de muziek ook niet ontbrak, plaats. Voor het gemeentehuis komende, werd ook daar halt gehouden, en begaven zij zich naar de zaal waar door 2 dames het echtpaar een bloemstuk aangeboden werd; voo"stellende een huwelijksboot. Dit geschenk mag zich zoowel beroemen toepasse lijk te zijn op de jonggetrouwden, als op een kunststuk Toen deze optocht afgeloopeu was, begaf de Burgemeester met zijn gade, en ge volg zich naar de Openbare School, alwaar zij door het hoofd dier schoH welkom geheeten werden, en men uit den mond der leerlingen welkomstliederen hoorde, wat zongen zij er op los, toen zij elk verrast werden met een zakje bruidsuikers. Toen het hoofd der school aan gesproken en bedankt was, werd de Chr. School bezocht. Of ook deze school evenals de open bare, met groen en toepasselijke inscripten versierd was, kan uw berichtgever niet mede- deelen, daar de toegang tot de lokalen ver boden werd. Alleen kunnen wij melden, dat de ontvangst plaats had, benevens het boofd, door leden van het bestuur en üit de monden der kinderen, de jubelarissen eveneens toepas selijke liedeien toegezongen werden. Dat na de uitreiking van het zakje bruidsuikers voor elk kind het zeker niet ontbroken zal hebben aan hartelijke woorden, zoowel van het hoofd der school als van Z.EdelAchtb. zal wel zeker zijn. Daarna lag de Openbare Bewaarschool aan de beurt, het was aardig die kleintjes daar in het versierde lokaal te zien zitten, in af wachting van de dingen die komen zouden, ook deze zongen er dapper op los, en riepen overluid toen ook zij het hunne hadden ont vangen, dankje Burgemeester, dankje Juffrouw, (Mevrouw.) Nauwelijks waren deze bezoeken afgelegd of men hoorde de muziek hare tonen weergeven, doch door den regen konden zij het uur aangegeven op het Programma niet ten einde brengen, waarin zij echter van 6,30 tot 7,30 uur volkomen slaagde- Om 8 uur gaf het Zanggezelschap »Concordia« met hun Di recteur aan het hoofd voor de woning van den Burgervader, eenige nummers ten beste, die naar aller meening keurig uitgevoerd werden. Tenslotte deed het muziekgezelschap nog een marsch door het dorp, en had men de Voor straat tusschen het groen met lampions ver licht, hetwelk als vanzelf een prachtig gezicht opleverde. Hiermede restte niets meer dan dut de jubelende menigte naar hartelust tot laat in den nacht feestvierde. Zoodat deze dag zeker in herinnering zal blijven, zoowel bij het hoofd der gemeente en zijn gade, als bij hen die zich die moeite hebben getroost, dit feest te organiseeren. temeer daar alles in de beste orde afgeloopen is. Herkingen. Donderdagavond 1 Mei is door de leden drr Ned. Herv Kerk naar deze gemeente met algemeene stemmen beroepen Ds. Lammers van üoedereede. LI. Dinsdag werden, namens onze Burgemeester en zijne gade, aan de school kinderen versnaperingen uitgereikt, ter gedachtenis aan hun huwelijk, voor eenige dagen voltrokken. Burg. en Weth. dezer gemeen te maken bekend, dat het onderzoek der verlofgan gers gevestigd in deze gemeente, der Militie te land, die voor den lsten April dezes jaars in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld en niet in de maand Juni in werkelijken dienst moeten komen, zal worden gehouden te Dirksland op Dinsdag 24 Juni a.s. des vm. te 10 ure. De inschrijving der Schutterij voor alle mannelijke ingezetenen, geboren in het jaar 1877, zal in deze gemeente tus schen den 15den en Sisten Mei plaats hebben, terwijl meer bepaaldelijk zitdag wordt gehouden op Woensdag 14 Mei des avonds van 67 uur op het raadhuis. Deze week reed men met een wagen van den heer G. Lokker zonder paarden van het schooloprel, wat tengevolge had, dat de wagen omtuime'de en het graan over de straat stortte. Persoonlijke of materieele schade deed zich niet voor. LI. Vrijdag zette het paard van den heer J. Warnaer, staande in het veld be spannen voor eene wagen, tijdens afwezig heid van zijn geleider, het op een loopen. Door in een greppel te geraken kwam het tot stilstaan. Het veroorzaakte eenige schade aan de wagen. Dijkgraaf en Gezworens van den j ol der //Klinkerland» maken bekend, dal zij op 14 Mei a.s. de gewone voorjaarsehouw zullen doen. Melissant. Maandag werden de kinde ren der Openbare School aangenaam ver rast. Zij werden door onzen Burgemees ter en diens echtgenoote onthaald op bruidsuikers, waarvoor zij door het zingen van toepasselijke versjes hunne blijdschap te kennen gaven en na afloop van een en ander vroolijk huiswaarts keerden. De inschrijving voor de Schutterij voor hen die geboren zijn in 1877 zal plaats hebben van 15 tot en met 31 Mei a.s. meer bepaald op Donderdag 22 Mei des vm. van 912 ure, Stellendam. Maandag 26 Mei zal, onder nadere goedkeuring in het lokaal van het Provinciaal Bestuur te 's Graven- hage worden aanbesteed bet onderhoud van de haven in deze gemeente vanaf 1 Mei 1902 tot 30 April 1904. Raming f 8750 per jaar. Bestek en inlichtinge* te verkrijgen bij den Hoofd-Ingenieur van den Prov. Watersiaat. Aanwijzing in loco 21 Mei te 1 uur. -Naar wij vernemen zal over dit j tar de poldorsomsiag van de Generale Dijkage bedragen f 9,50 per H.A. en zal het tractomen van den opzichter ver hoogd worden met f 100, Alle» onder nadere goedkeuring van de algemeene ver gadering van Ingelanden. Do inschrijving voor de Schutterij zal in deze gemeente plaats hebben van 15 Mei toe 31 Mei, terwijl Dinsdag 27 Mei meer bepaaldelijk daarvoor zitting zal worden gehouden van 10 tot 11 ure, De inspectie voor de verlofgangers der Nat. Militie uit deze gemeente zal plaats hebben Donderdag 24 Juni des vm. te 10 ure te Dirksland. ïiellevoetsluis. 6 Mei. Het instructie- schip voor de marine reserve «Havik//, komm. de luit. ter zee 1 klasse Jhr. H. Ij Wichers dat op Rijkswerf alhier de noo- dige voorzieningen heeft ondergaan is naar Rotterdam teruggekeerd. De luit. ter zee le kl. A. M. P. C. van de Laar is wegens ziekte als lid van de commissie voor 't eind-examen aan de opleiding van leerlingen machinist vervan gen door den luit. ter zee 2e kl. E. P. Westerveld vau den monitor «ReinierGlaea- zen. Naar we vernemen, loopt dat examen 12 dezer af en begint den 13 de practische cursus op de «Das// deze duurt tot 7 Aug. a. s. De torpedoboot «Rindjani// komm. de luit. ter zee 2e kl. J. L. vou Leschen is gisteren naar Niewendiep teruggekeerd en hier vervangen door de id. ïPangran- go» komm. de luit ter zee Ie kl. J. O. Kolkmeijer. Na deze komt de »Ophir« weer Door schipper Ottenhof van de loods- afhaalkotter zijn hier twee geelgeverfde reddingsboeien aangebracht die hij buiten heeft opgevischt. Geen enkel teesen ver raadt de herkomst. Nieuw Helvoet. In de laatste verga deringder Afdeeling «Nieuw Helvoet e. o.« de «Ned. Ver t. Afsch. v. Alc. Dranken//, is benoemd tot afgevaardigde ter Alge meene Vergadering de Heer M, Goedhart en tot zijn plaatsvervanger de heer I. Bout kan. Het hoofdbestuur had de afdeeliugen «'s Gravenhage// en «Nieuw Helvoet// aangewezen tot het nazien der Rekeningen, Hiervoor heeft Nieuw Helvoet benoemd den heer Kotimann en tot zijn plaatsver vanger den heer I. Roeiofs, Wordt er algemeen geklaagd dat vergaderingen van zelfs zeer nuttige vereenigen sle'hts be zocht worden, de Afd. «Nieuw Helvoet// lijdt daaraan evenzeer. Dit is te bejammeren want in de.i strijd tegen den grootsten vijand der menschen mag men niet verflauwen. (Weekblad.) Bij de aanlegplaats der stoombooten is thans een keurig wachtlokaal door de Vlaar- dinsche stoombootmaatschappij geplaatst, ge kocht van den opgeheven stoombootdienst Geestbrug-, Rotterdam. Het is ten dienste van de reizigers van hier en Nieuwenhoorn, die nu niet meer in koude of regen op de booten behoeven te wachten. Bockailje. Tot tijdelijk onderwijzer alhier is met ingang van 16 Mei a.s. benoemd de heer J. Bakker te Briello onlangs als zoo danig geslaagd. Heeuvliet. 4 Mei Heden nam onze predikant Ds. Krom afscheid van zijn ge meente een schare van vrienden en belang stellenden. Ja zelfs enkele uit naburige ge meenten vulden het kerkgebouw Bijna acht jaren was hij hier werkzaam als her der en leeraar, Brielle .Sedert Zondagavondwerd de heerG. JB. bureelambtenaar bij den waters taut al hier, vermist. Een gevonden hoed deed het vermoeden oprijzen, d-1 hij door een nood lottig toeval te water geraakt en verdronken was. In de Buitenhaven werd gedregd met het gevolg, dat werkelijk gisterenmiddag zijn lijk werd opgehaald. Pernis. Door het natte weder zijn vele gepoote aardappelen in het land verrot. Sommige verbouwers hebben dan ook weder opnieuw aardappelen gepoot; anderen heb ben hun land gecontracteerd voor suiker bieten. Ingezonden ütuEtkeaa Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever Mijnheer de Redacteur! Toen ik j. 1 week een overzicht in uw blad nam, zag ik in het verslag van de commissie der Ambachtsschool, de plaats mijner inwoning (Middelharnis), staan, ver- leeneude eene jaarlijksche bijdrage van f250 aan die inrichting. Alhoewel ik nu echter geen tegenstander van voornoemde school ben, zag ik toch dat bedrag gaarne dalen tot een vijfde van die som. Dat onze plaats dan een deel van die f 200 al dadelijk goed kon besteden, daar is ieder die des avonds laat het Zandpad en andere stiaten moet beloopen getuige van, want dat is treurig. Niet één lantaarn brandt. Als men soms elkaar passeereu moet, is men ver plicht te seinen met he, ho, denk er om, anders ontstaat er een botsing. En in aan merking nemende dat het toch kan gebeuren dat men in den nacht een geneesheer moet halen of andere dringende gevallen zich voordoen, is 't niet onbillijk ons gemeente- stuur hierop te wijzen. Waarin het belang van enkelen jaartijksch f250 uit de ge- meeutekas besteed zouden worden, daar mogen wij als inwone.s m. i. ook wel aan spraak maken op eenige brandende gaspit- jes, wier kosten lang niet zoo hoog zullen loopen en waardoor ongelukken zouden voorkomen worden. Met dank voor de plaatsing. Een belastingbetalend burger. Middelharnis. Sliddelharnls. Binnengekomen te IJmui- den de navolgende vischsloepen »Onbestendigheid« st. A. Dubbeld f 275 en 10 ton Zoutevisch. »Toekomst« st. Jan van den Hoek f 325 en 14 ton Zoutevisch. »Titia Jacoba« st. W. v. d. Hoek f 360 en 9 ton Zoutevisch. «Hendrika Adriana» st. C. Boon f 260 en S ton Zoutevisch. »Vertrouwen« st. C. van den Hoek f 275 en 15 ton Zoutevisch. »Doggersbank« st. Jac. van den Hoek f 500 en S ton Zoutevisch Pernis. Deze week zijn te IJmuiden bin- bengeweest de sloepen «Speelman II« st. H. van der Vliet f 100 en 10 ton Zoutevisch. «Lekkerkerk» st. C. Schouten f 600 en 13 ton Zoutevisch. «Charlois» st C. van der Steen f 450 en 10 ton Zoutevisch. «Dommelen» st. C. B. Zwanenburg f 400 en 8 ton Zoutevisch. «Eibergen» st. G- «Cornelia» st. E' Hordijk f 200 en 5 ton Zoutevisch. Meiboom f 200 en 5 ton Zoutevisoh. Posterijen. RIJKSPOSTSP A A R BANK Aan het postkantoor Middelharnis en de, daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand April 1902, Ingelegdf5093.18.Terugbetaald f5042.47. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 2678. In de maand Maart 1902, werd in het gansche Rijk: Ingelegd f3303741.325. Terugbetaald f3507506.26. Het gezamenlijk tegoed der verschillende inleggers bedroeg aan het einde dier maand f 9534-717°-s35- OtSiciecI Sedeeite Inschrijving voor tic Schutterij. BURGEMEESTER en "WETHOUDERS der gemeente OoligenS|sl.saï, noodigen uit alle munnelijke ingezetenen dezer gemeente, geboren in het jaar 1877, die niet vesp. onderdanen van Italië, Japan, Siberie, Oostenrijk, Hongarije, Oranje-Vrjjstaat, Portugal, Perzie, Zwitserland, de Vereonigde Staten van Mexico en Rumenie, om met oveilegging van een extract-gel oorte- acte zoo zjj niet in deze gemeente geboren zijn, zich ter insohrijvte-g van de schutterjj bij hen aan te melden ter gomeente-seoretarie tusschen 15 en 31 Mei e. k., terwjjl voorts wordt mede gedeeld, dat voor die inschrijving moer bepaal- deljjk zitting zal wordengchoudeD op Woensdag 21 Moi 1902, van des voorm. 9 tot 12 ure. Bekendmaking. BURGEMEESTER on WETHOUDERS dei- gemeente Ooltgensplaat, zullen op Zaterdag 17 Mei a.s. dos nam. 3 ure bij eukele insohrjjving aanbesteden het verzamelen van de vuilnis, strantmest en haardasch, uitdoen vau slooteu enz. binnen de kom der gemeente Ooltgensplaat, vanat 1 Juni 1902 tot en met 31 Moi 1903. De voorwaarden liggen ter lezing ter Qemeento Secretarie alhier vanaf Donderdag 3 Mei a.s. Ooltgensplaat, 3 Mei 1902. Burgemeostor on Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester Joh. VAR PUTTER. P. VAN WEEL. Rijden van Grint BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Ooltgensplaat zullen op Zaterdag 17 Mei a-3. des namiddags ten 3 ure bjj enkele insohrjjving aanbesteden Het rjjden van grint van do kaai naar de wegen, welke door deze gemeente moeten wor den onderhouden in 1902. Inschrjjvingsbiljetten in te leveren ter gemeente secretarie van Ooltgensplaat, voor Zaterdag 17 Mei a.s. des Damiddags 3 uur. Ooltgensplaat, 3 Mei 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester, Job. VAR PUTTER. P. VAN WEEL. De uitslag der aanbesteding vau 6000 ICG. Chilisalpeter met 15'/i p-Ct. stikstof voor de landbouw vereeniging de „Eendraohf te Her- kingen is als volgt: J. P. van Aardenne Dordt. f 10,87 L. Snelleman Dinteloord 10,86 Nagekomen A. Snelleman te Dinteloord 10,89 Aan den laagsten insohrjjrer is de levering gegund. eSiii'üTi'Ssjke Stand. Mlddelliarnls. GeborenBertha Elizabeth, d. v. Elbert Beket, en Bertha Elizabeth Voordijk. Ester d. v. Johannis Gebraad en Johanna Jacobs van Roasum. Leendert Gijsbreeht, z. v. Johan Daniël Wielkouwer, en Antje Buijsse. Pieter z. v. Mattheus llelmstrijd, en Wilhelmina Fran eina Sohoonejongen. Ondertrouwd: Arij Struik 26 j. en Leentje van der Slik 19 j. Gehuwd: Agatbes Jacobus van Eek 30j. enWilhel mina Bruining 26 j. Johannis v. Dijk 27 j. en Anna van Eek 26 j. Roelof Stam 24 j. en Neeltje Verolme 21 jaar. Overleden: Hendrik van Dalen 71 j. wedn. van Jobje Breeman. Den Bommel. Geboren. Adrianus z. v. Arie de Jong en Adriaantje Bakelaar. Gehuwd. Matthijs van Wijk j.m. 29 j. en Henderina Kauffman j.d. 28 j. Overleden. Johannis van Hooff 4 j. Petrus Jozephua Hameeteman 7 mnd. Wilhelmina Johanna Huijsmans 14 mnd. Ooltgensplaat. Geboren. Keeltje Elizabeth d. van Govert Konings en Elizabeth van der Pijl. Gehuwd. Adrianus Remis j.m. 29 j. en Johanna Berkhout j.d. 27 j. Johannis de Vos j.m. 27 j. en Jannetje Kammeraad j.d. 25 j. Bastiaan v. d. Boisum j'.m. 28 j. en Jannetje Kammeraad j. d. 26 j. Overleden. Een levenloos kind van 't mannelijk geslacht van Simon van Veen en Adriaantje Kamp ilcrkingen Geboren. Gerrit Arie z. v. Benjamin Adrianus Oor beek en Jacoba Molendijk. Ondertrouwd. C.ornelis Admiraal Cz. 31 j. en Jo hanna Loggeman Hd. 33 j. gf eilcndaiit Geboren. Daniël Jacob Paulus z. v. H. van Eesteren en N. vonden Broek. CornelisHendrikz.v.J.Mojjscs en A. Looij. Lizabortus Aginus z. v. A. Blokland en M. Sluimer. Ondertrouwd. C. Keijzer wed. van M. Roon 44 j. en A. Missel jd. 37 j. P. Arendsman 54 j. en J. van Lenten wed. van H. van Damine 50 j. P. F. Sogers j.m. 34 j. en M. S. de Later j.d. 21 j. Gehuwd. C. Keijzer en A. Missel. P. Arendsman en J. van Lenten. Overleden. Martha Bilkes 2 j. d. van M. Billces en J. Seters. (overl.) Ouddorp. Geboren: Krijr, z. v. Daniël Hierop en Arjaantje Nuij. Maria, d. v. Pieter Boelaars en Suzanna Sperling. Jannetje, d. v. Christiaan Grinwis en Jakomjjntje Hoek. Maria Johanna, d. v. Johannes Buijs en Suzanna Pikaurt. Leendert, z. v. Eeuwit Breen en Catharina Petillon. Abraham, z. v. Huibrecht Simon Albregtse en Pieternella Wilhelmina Pape. Mathijs, z. v. Paulus van Wijk en Maartje Pijl. Abraham Cornelis, z. v. Job Kaptein en Joziena de Graaft'. J.icomijntje d. v. Jan Meijer en Maartje Meijer. Niesje, d. v. Abraham van der Klooster en Grietje van Dam. Ondertrouwd: Kuril van Diggelen, 28 j. (van Rot terdam) met Pietsrtje de Mooij, 29 j. Abraham Heer schap, 24 j. met Maatje Witte, 25 j. Jan van Dam, 20 j. met Jannetje Hoek, 21 j. Gehuwd; Jau Klink, 27 j. (van Stellendam) met Pietertje den Engelschman, 29 j. Jan Tanis Fz., 25 j. met Klaartje Westhoeve, 21 j. Willem van Heemst, 22 j. (van Meiissant) met Klaartje Venneman. Klaas Westhoeve, 30 j. met Hesier Tanis, 26 j. Overleden; Cornelis Verduijn,jm. 51 j. Kaatje Akers hoek, 78 j. wed. Willem Akershoek. Leveni. kind v. h. mann. gest. van Jan Meijer en Maatje Tanis. Zuidland. GeborenArie z. v. Pieter vau Mours en Jasprina Katharina van Rij. Adriana d. v. Wil lem Laudmuu en Lena Lieve. Cornelis Frans, z. v. Jan van Dis en SVillemiaa Maarlje Fran- oiua Vlielander. Ondertrouwd Maarten Zevenbergen 27 j. en Jaapje vau Doorn 26 j. O erleden Jacob van Gijzen 3 j. z. v. Frans vau Gijzen en Elizabeth Trouw. S'ernis. Yan 26 Maart tot 6 Mei. Geboren. Willem z. v. A. Baris en G. C. Rijkee. Arend z. v. H. Verschoor en M. van Vliet. Pietje Adri ana d. van K. Leentfaar en S. van der Jagt. Dirk z. van W. Molendijk en A. van Linde. IJsb.andz. v. C. Schouten en S. Hakman. Cornelis z. vau A. Hor djjk en J. van der Steen. Jacob z. v. A. Leeflang en L. Stout. Grieta d. v. A. van der Steen en N. v. d. Berg. Hendrik z. v. H. v. Vliet en J. v. d. Berg. Maria d. v. D. Desserdijn en T. van Veelen. Pieter z. v. M. 't Hart en D. Koudijzer. Jan z. v. C. v. d. Steen en G. A. v. d. Zweth. Antje Elizabeth, d. v. P. A. Strujjk en P. v. Gemeren. Elizabeth d. v. J. Neder lof en C. H. Ver hagen. Geertruida d. van T. van der Pas en M. Schoonrok. Maria d. v. A. H. Huisman en C. Mijn dert. Ondertrouwd. P. Bijl 22j. en J. Bouman 24 j. A. de Winter 29 j. en J. Hans 26 j. L. de Werker 27 j. en B. M. Pors 22 j. J. Vink 28j. en H. Bras 36 j. Gehuwd. B. Hoogondorp 31 j. en T. J. Speelman 25 j. B. Meijboom 25 j. en N. Ketting 22 j. A. Berk hout 21 j. eu M. Noordzij 22 j. C. Berkhout 22 j. en M. Klein 24 j. I. Yijfvinkel 29 j. en J. Verschoor 35 j. Overleden. A. Koster 11 m., C. van Eijk 6 j. L. van der Meer 2 j. lierk en Mcliool. Predikbeurten tedag 11 liet. NED. HERV. KERK. Sommoledijk, vm. en nm. Ds. Westrik. Middeiharuis, vm. en 's av. Ds. Bruiuing. Stad, vm. en nm. Db. Polhuis. Den Bommel, vm. en nm. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. Ds Yerweij. Oude Tongo, vm. en nm. Ds. van Dolder. Nieuwo Tonge, vni. en nm. Ds. Wentiu'r Dirksland, nm. Ds Verwejj van Ooltgeuspluat. Herkiiigen, vm. Ds. Boss van Oeddorp. Melissant, dhr. J. van Broekhoven. Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goedereede vm. en nm. Ds. Lammers. Ouddorp, vm. leeskerk, en nm. Ds. Boss. Nieuw-Helvoet, Ds. Verburg. Brielle, vm. lO uur, Ds. Vau den Berg, nm. 5 uur Ds. Verkouw. Hellevootsluis, vm. 9,30 en nm. 6 uur Ds. Teljer. Hoogvliet, goea opgaaf. Rozenburg, Ds. Dijkman. Hekelingen, geen opgaaf. Spijkenisse, vm. en 11m. Ds. de Pecker. Oostvoorne, geeu opgaaf. Rockanje, Ds. Ooit. Zwarte waal, Ds. van Leeuwen Boomkamp. Nieuwenhoorn, vm. Ds. de Joode. Oudenhoorn, vm. on nm Ds. HopBter. Br'elsoh-Nieuwl. geen opgaaf. Nieuw-Beierland, geen opgaaf Zuid-Beierland Ds. Draaisma. Goudswaard, Ds. Coops. Piershil, geen opgaaf. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm en 's av. Ds. Steketee. Stad, leeskerk. Den Bommel, vm. nm. en 's av-Ds. Van Andel van Zuidland. Ooltgensplaat, Ds. Weonen van Cubaard. (Fr.) Stellendam, geen opgaaf. Ouddorp, dhr. Basoski. Nieuw-Helvoet, Ds. Kok. Hellevoetsluis, vm. en's av. Ds. Delfos. Brielle, Ds. Smallega \ge. Rozenburg, ds. Schouten. Oostvoorne, goen opga if. Hoogvliet, vm. 9 en nm. 2 nur Ds. Dekkers. Spijkenisse, geen opgaaf. Zwartewaal, Üs. Mol. Abbeubroek, geen opgaaf. Zuidland, leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Melissant vm., nm. en 's av. Ds. J. Hartkamp. Nieuw-Beierland, geen opgaaf. Ooltgensplaat, leeskerk. Herkingen, vm. nm. en 's av. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRPIS Dirksland, vm. nm. 's av Ds Mar cenze. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat (Langstr.) vm en urn dhr. Wielhou wer. Spijkenisse, goen opgaaf. Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Bozum, ds. Klein Wassink. te Leimuiden. Bedankt: Voor Hoogeveen ds. Heemskerk,te Waarder. Voor Hooge.oo dhr Hoogeuruad. oand. Voor M rra ds. Klimp, te Midwolde. Creref. Kerken. DriotalTe Arhem (A). ds. Donner te Nieuw- dorp, d-u Schouten van HazenBWOudo en ds. Wielenga va" WeBtmaas. BeroepenTe Ezingo ds. op 't Holt, te Bols- ward. Te Langerak dhr. de Boer oand. te Drach ten. Te Onstwedde, Brouwer, te Oud-Loosdrecht. AangenomenTe Hijum, dhr. Riddelveld, oand. te Nijevoen. Bedankt: Voor Harmelen ds. van Minnen, te 's Gravenzande Voor H.-I, Ambaoht ds. Mulder, te Kockengen. Voor Numansdorp, ds. Mulder, te Sehoonrewoerd. Het Nationaal Bureau van Vrouwen arbeid deelt ons mede, dat een rapport over den uitslag van een op aanvrage in gesteld onderzoek naar den vrouwenarbeid in de haringspeterijen aan het Bureau iu bewerking is en over eenige dagen zal ge reed zijn. Het overzicht (aangevuld met twee bijlagen) omvat zeventien gemeenten. Naar Amerika. Uit Bucharest wordt gemeld, dat de eerste dagen dezer week op kosten der «Jewish Colonisation Aso- ciation« 3000 Joden uit Rumenie naar Amerika verhuizen. Zij komen langs Rot terdam. Combinaties over en weer. Met het oog op de vorming van de groote staal- trust in de Vereenigde Staten moeten alle groote gieterijen, hoogovens en metaalwa- rentabrieken des rijks voornemens zijn, zich te vereenigen tot een syndicaat om aan de mededinging van Amerika op de wereldmarkt het hoofd te kunnen bieden. De tariefcommissie uit den Rijksdag moet voor nemens zijn die pogingen le steunen door verhooging der invoerrechten van de meeste Amerikaansche producten. De Oceaan-trust. De geruchten om trent den Amerikaanschen scheepvaarttrust blijven aan de orde van de dag. Enkele zijn bijzonder hardnekkig zooals b v. het bericht dat de White Star-lijn zou zijn verkocht aan de combinatie-Morgan. On danks de besliste tegenspraak van een lid van de directie komt het bericht weder op thans met de bijvoeging dat niet alleen de schepen of de aandeelen zijn verkocht of zullen worden verkocht maar alles wat de maatschappij bezit en wel voor de ronde som van negen millioen pond sterling. Ons land een voorbeeld voor het Buitenland. Een viertal jaren geleden werd in ons land opgericht een vereeniging van leden van 't spoorwegpersoneel, die meenden aan hun betrekking verplicht te zijn zich in 't belang van de veiligheid van het reizend publiek te onthouden van 't gebruik van sterken drank, wijn en bier Dit voorbeeld vindt thans in Duitschland navolging. Eenige weken geleden richtte de heer De Eere, directeur der spoorwegen te Guben een oproeping tot het geheel spoorwegperso neel in Duitschland, waarin hij hen opwekte een geheelonthoudersvereeniging van be- amten op te richten. Na gewezen te heb ben op de groote veiantwoordelijkheid, welke rust op het treinpersoneel, betoogde de heer De Ferra, dat, waar een enkel glas sterken drank, wijn of bier net waar nemingsvermogen vermindert, den geest minder helder en 't gevoel van verant woordelijkheid minder groot maakt, geheel onthouding voor hen plicht is. Thans is reeds een vereeniging met meer dan 200 leden opgericht, die stellig de sympathie van ieder weldenkende verdient. Bezorgd aan het goede adres. Den 28en Maart kwam aan het Postkantoor Middelburg een brief met bot volgende adres (gepost 's HageGouda) Zeer geachte postambto.iaar, Die vaardig 't slechtste schrift verklaar Schoorvoetend wil ik het wagen Om van U een dienst te vragen, k Heb een vriendin zoo moet gij weten, Maar ik ben haar naam vergeten Doch mooglijk komt deez nog tereoht. Als 'kalles wat ik Dog weet zegt, Zij is een wednw' zonder kinderen Die haar nog de buren hinderen De Lange Burg neen ik dat het was, Waar zij verkocht porselein en glas. Woont nu tegenover do Koningsbrug, Is corpulent en breed van rug, Is vau een middelbare leeftijd, Heeft 14 jaar dezelfde dienstmeid, Nooh dient gij te weten dat Del: is in Zeelands Hoofdstad. P. S. Een groot stuk is hier in geborgen, Doet het s. v. p. goed bezorgen, Mijn dank bij voorbaat toegezeid En ben tot wederdienst bereid. Middelburg, 303—'02. Wij hebben het zoo doen afdrukken met de taalfouten er in, om den ouriositeits wille. Red. Naar wij vernemen zal bij de firmB 8CHILLEMAMS VAN BÈLKUM te Zutphen verschijnen Christiaan de Wet, de held van Zuid-Afrika, door L. A. P. H. VAN WOUW. Te oordeelen naar het ons toegezonden prospectus is dit verhaal zeer aantrek kelijk en boeiend geschreven, en zal het velen welkom zijn, te meer, daar de hoofdpersoon CHRISTIAAN DE WET de beroemde aanvoerder der Boeren is. Bij den Boekhandelaar IV. BBEK- HÖVEW alhier, is dit werk iu 16 afl. a 10 cent te bekomen. Chr. Mil. Jongeliugsvereenigiiig. Onder voorzitterschap van den heer Koornstra vergaderde te Arnhem de Chr. Militaire Jongelingsvereenigingen, niet vereenigd tot een Bond, gevestigd in de verschillende Christ. Tehuizen voor mi litairen in ons vaderland. De vergadering vond op Hemelvaarts dag plaats en bestond uit een morgen en middagvergadering, waarin belang rijke referaten gehouden werden over het Bijbelseh bestaansrecht van den sol daat, zija verhouding tot zijn meerderen, in verband met de krijgstucht, zijn ver houding tot de Tehuizen, en verder over meer huishoudelijke zaken. Brand. Te Sappenneer is gistermiddag afgebrand de behuizing van den heer I. Reitsma mede bewoond door nog drie an dere gezinnen. Door het krachtig optre den der brandweer gelukte het den brand te beperken tot dit perceel. De oorzaak is niet bekend. Een goed middel tegen inbrekers. De schoen winkelier R. J. Roeteriuk uit de Jacob Catsstraat No. 102, te Rotterdam, meende in den nacht van Zondag op

Maas- en Scheldebode | 1902 | | pagina 4