1 Hi li 11 t! >3 }'J| I vlaggen, van de „HeinierOIaeszen" v. erden f3 12 ure 31 schoten gelost. De Burge- mt ater had gelast niet van de gemcen- tegebouwen de vlag uit te steken en particulieren hadden dit voorbeeld ge volgd. De Marine en de Artillerie hiel den Zondag, alleen de parade bleef achter. - Mej. L. Klop alhier is geslaagd voor- het examen van onderwijzeres, zoo ook Mej. A. van Oudgrirden te Brielle, beiden waren leerlingen van de Kijks-NonnauUessen te Nieu- wenhoorn. wege. Nieuw Helvoet. In de 11. Vrijdag gehouden vergadering van den Gemeen teraad werd cene beslissing genomen omtrent den school bouw. In eene.offi- cieuse vergadering waren de voorloopige plannen besproken. Er zijn 2 plans: 1. uitbreiding van de bestaande school; 2. eeoe nieuwe school op nader te bepalen pipris, meer in het centrum der gemeente. Do Voorz. beveelt het 2de aan, omdat dit, ofschoon het nu meer kost, op den duur voordeeliger zal zijn, daar dan ook de kinderen uit de Struiten daar school kunnen gaan en men anders wellicht daar later eene school zal moeten bouwen. De heer Spoon is tegen het dichten van eene nieuwe school de grond is daar duur, hij denkt we', dat die f 2500 kosten zal, de gemeentelasten worden aanzienlijk n inder dan bij verbouw en als het getal kinderen in de Struiten toeneemt, zullen we daar toch wel eene school moeten bouwen. De heer Koot was aanvankelijk voor het bouwen eener nieuwe school, maar hij erkent, dat de bezwaren van den heer Spoon zwaar wegen. De h- iv Dirkzwager wijst op de ge varen, wanneer veel kinderen tegelijk over een smallen weg, zooals die, waar de nieuwe school zou moeten komen, moeten gaan. Eindelijk wordt met alg. st. besloten de bestaande school uit te breiden tot 6 lokalen en een gymnastiekschool te vens zullen dan het Raadhuis eD de woning van het Hoofd der school wor den vergroot. Aan B. en W. wordt mach tiging gegeven een en ander voor te bereiden. Van Ged. Skaten is goedgekeurd te rugontvangen het kohier H. O. dienst 1902, het kohier der schoolgelden le kwartaal 1002 en de regeling der onder- wijzers-tratementeo. Het totaal der schatting van het ver gunningsrecht is dit jaar f 287.50, dus f 12.50 minder dan het vorige jaar. De Voorz. deelt ten slotte mede, dat het verslag van den toestand der gemeente en van het onderwijs is opgemaakt; zij liggen ter inzage. H. O. Brielle. Hellevoetsluis. Alhier werd aan besteed I. Het doen van voorzieningen aan mili taire werken en gebouwen te Hellevoetshffs. Raning f 1950 Hiernaar was ingeschreven door de H. H: M. Oostdijk, Nieuwesluis, f 2120 A. van Leeuwen; Hellevoetsluis f 2119; H. Kap, Nieuvvenhoorn, f 2097. II. Het doen van voorzieningen aan mililaire werken en gebouwen te Brielle Raming t 3020. Hiernaar was ingeschreven door de H. HA. A. E. Veenenbos, Brielle, f3430; J. Kortenbout, idem, f 3225; H v. Leeu wen, Hellevoetsluis, f 3 200 C. Bout Brielle. f 3171 C. de Man, idem, 3100 J. Veen enbos, idem, f 3050. Directe dienst RotterdamOost voorne Omtrent den directen dienst Rotterdam Oostvoorne kunnen wij thans het volgen de mededeelen Het hoofd wordt gebouwd tegenover de Zwarte Laan aan het eind waarvan het gebouw van de Rotterdamsche vacantie- kolonie staat het zal een lengte van 85 M., een kopbreedte van 6 M. en een breedte van het plankier van 21/iM. hebben. Het zal een stevig gecontrueerd bouwwerk worden. De bedoeling is, als het hoofd gereed is, 's morgens om halfnegen de »Maas- nymph« te laten varen van Rotterdam regelrecht naar Oostvoorne. De boot vaart dan terug naar Den Briel, neemt daar de passagiers op van de groote boot, die even eens om halfnegen van Rotterdam vertrekt, doch alle stations aandeed en brengt ze naar Oostvoorne. Om halftwee vertrekt de boot weer van Oostvoorne naar Den Briel, brengt daar passagiers over op de boot die naar Rotterdam vertrekt en wacht de boot van Rotterdam komende af. 's Avonds om 6 a 7 uur vaart de Oostvoornsche boot weer direct terug van Rotterdam, doch geeft te Brielle de passagiers voor de tusschenstations over op de gewone boot. Deze dienst is dagelijks bedoeld. Boven dien zijn er plannen voor extra-diensten met directe doorvaart. R. 'N. Oud-Beijerlaud. Een 18 jarig jonk man trof gisteren het ongeluk van de bijna voltooide suikerfabriek alhier te vallen. Hij bezweek na korten tijd. Terwijl de stoomtram van Zuid- Beijerland Maandagochtend circa half twaalf lang Stoutjesdijk (een gehucht, ongeveer een half uur van onze gemeente gelegen) reed, kwam éen vier-jarig jongetje al spe lende op de tramlijn. Hoewel de machinist direct stopte, werd het kmd door een der voorste wielen van den locomotief zoodanig aangereden, dat de beide beentjes moesten geamputeerd worden. Het kind is na deze amputatie bezweken. Het ongeluk is :n geen geval aan den machinist der stoom tram te wijten, die integendeel alles in 't werk gesteld heeft, om het te voorkomen en zelf een oogenblik ernstig gevaar liep. Spijkenisse. Met. ingang van lMei as. wordt verplaa t. van deze Gem. naar Dordrecht de postbode B. van den Berg voor het traject Dordrecht 's Graven deel. v. v. Ouders of voogden die wenschen dat hunne kinderen ot pupillen van het on derwijs a^u de Openbare Lagere School zullen gebruik maken, worden er aan herinnerd dat, blijkens publicatie van Burgemeester en Wethouders dezer ge meente, de gelegenheid tot de aangifte daarvan zal worden opengesteld op Zater dag as. des morgens van 10 tot 12 uur ter Gemeente Secretarie. Pernis. In eene vergadering van de commissie tot wering van schoolverzuim zijn de heeren R. Medema en J. J. Kluit resp. herbenoemd tot voorzitter en secre taris. In een bestuursvergadering der Veréeni- ging >Het Visschersfonds< is tot penning meester gekozen Ds D. Ozinga, in plaats van den heer J. J. Speelman, die voor deze fuuctie had bedankt. Basc/.ojHlen Stukken B»'i(en verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever Mijnheer de Redacteur. ZONDAGSRUST BIJ DE POSTERIJEN. Reeds sedert jaren is er op allerlei wijze gesproken en geschreven over Zondagsrust bij de posterijen ik heb wel eens hooren beweren dat volledige Zondagsrust bij de post een onbereikbaar ideaal is omdat door het niet bestellen op Zondag onberekenbare schade zou worden toegebracht aan den handel, en dat, dat het groote bezwaar is waarop de invoering daarvan afstuit. Niet gaaine zou ik beweren dat er geen geval len denkbaar zijn, waarop dat niet het geval zou zijn, maar toch wil 't mij voor komen dat, wanneer kortweg het bestellen van brieven, couranten enz. enz. verbo den werd voor heel Nederland, er niemand schade door zou kunnen lijden, omdat op die wijze alle concurrentie van den eenen burger tegenover den anderen uitgesloten zou zijn. Op het eerste gezicht lijkt het een schrede op den goeden weg dat op Zondag geen weekbladen besteld behoeven te worden, en jammer zou men er bij kannen voegen dat dit Ministerieel Besluit ook niet van toepassing is op gewone drukwerken. Mij wil 't daarentegen voorkomen dat het Bel gische sijsteem verre te verkiezen is boven de nu genomen maatregel, bovenge noemd daar toch kan men op den postze gel verklaren of men zijn brief op Zondag besteld wenscht te hebbenot niet. Mea zou dan hier een stap verder kunnen gaan en bij bestelling op Zondag kunnen vorde ren van alles wat verzonden wordt per post, dubbel post, het zou dan bij een proefneming van, ctel een half jaar, uitko men wat bij het Nederlandsche volk zwaar der weegt, dubbel port of schade in 't be drijf ik maak mij sterk daar er twee zaken door zouden worden bereikt. 1 e. Een poosje een belangrijke bate voor de schatkist en ten 2e het bewijs dat den handel hier even goed als in Engeland zijn zaken kan drij ven met volledige Zondagsrust. Met dank voor de plaatsing. EEN POSTBEAMBTE. hebt u toch niet in lid voor de kiesver- Kees. Maar gij laten schrijven als eeniging. Piet. Weineen, maar ik vind dat ook roede want ik heb al Mijnheer de Redacteur. Mag ik voor onderstaande regelen een weinig ruimte in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. In het Sjcialistische Weekblad „De Toekomst" van 12 April komt o.a. een schrijven voor, hetwelk in toepassing wordt gebracht op den landbouwer L. Groenendjjk. Ik ben echter niet genegen dat te overhandigen. Integendeelik kom er tegen op dat deze landbouwer voornoemd zoo vrijmoedig is mij onder- geteekende daarvan te beschuldigen, als zoude ik de inzender daarvan zijn, wat toch onjuist ia. Ik zoude hem dan door middel van uw blad, vriendelijk, maar tevens dringend verzoeken niet verder daarmee voort te gaan en mij daarmee te bekladden. Verder zal ik hier over niet uitweiden, als dit nog. Jammer, dat u, baasje, in uw ouden dag nog zoo weinig politiek bezielt. En als mij de ruimte wordt verleend, hoop ik later de lezers enz. nog wat onder 'toog te brengen. Met dankzegging voor de plaatsirg. TJw lezer OudeTonge. MAGHIEL KOERT Pz. Mijnheer de Redacteur. Biees en Plet. Kees. Wel, wel Piet wat is onze can- didaat er flink doorgekomen met de stemming. Piet. Ja, dat is hij wel, maar Melis sant heeft er dan ook weer eens goed zijn best toe gedaan. Kees. Ja, dat heeft het wel, je gelooft dat daar die sprekers in 't kleine kerkje veel goed aan gedaan hebbenmaar hoe komt 't, dat gij een Maandag niet bij den Heer De "Wilde geweest zijt P Piet. Wel, ik ben er w e 1 geweest, maar dat gij me niet gez~:en hebt, dat wil ik wel gelooven, want 't was zoo vol als een ei. toch nog geen liberaal uit den ge- gucuti vereemging, gehoord, dat zij aanstaande jaar, alweer een liberaal uit den gemeenteraad willen stemmen, en ik geloof niet, dat dit noodig is, want er zitten nu al genoeg anderen in. 't Komt niet te pas om al de liberalen uit een collegie te stemmen, want dan doen we net als de liberalen zelf wel eens gedaan hebben. Kees. Maar Piet, hoe heb ik 'l nu met je, je zegt, dat er al anderen genoeg in zitten, en wij worden nog niet eens door 11 Antir. in 't dagflijkseh bestuur vertegenwoordigd want Burg. en Weth. zijn toch alle drie liberaal P jet. Ik geloof het wel, maar al stemt men nu een ander voor Weth. dan hoeft men meen teraad te stemmen. Kees. Nou, dat zou ik maar gelooven. en als wij nu weer een liberaal uit den. Raad stemmen, dan hebben wij nog kans dat wij vooreerst geen Antirev. Weth. krijgen, want dan zou het mij niet ver wonderen of, die libereal, die aanstaande jaar aftreedt, bedankt terstond 11a de stem ming voor Weth. en dan zou het mij ook niet verwonderen, of dan stemmen zij eer het nieuwe lid er inkomt, wee> een lib. voor Weth. als tenminste de niet standvastige Antirev, er aan helpen widen. Zoo hebben de lib. immers bij de vorige stemming ook gehandeld P Piet. Ja, maar ben je dan met één Antirev. Weth. tevreden, moet je in dat collegie ook niet de meerderheid hebben Kees. Volgens recht wel, maar als wij eerst maar éèn Ant. Weth hebben, dan krijgen wij de meerderheid van zelf wel Piet. Ik zou niet we'en, waarom die meerderheid van zelf zou volgen, dat zal toch ook wel niet zonder strijd gaan Kees. Nu ik denk wel, da 't vanzelf zal gaan, want ik heb gehoord, dat de Burgemeester 't hier al moe is, en dat hij al gesolliciteerd heeft om in Haarlem Burg. te worden, en als hij weg gaat, dan „zal de Minister ons wel een Antiiev. Borg. geven, denk ik. Piet. Maar gij praat al zoo van stem men, misschien is er wel een liberaal zoo rooijaal, dat hij voor Weth. bedankt ten pleiziere van de Antirev. Kees. Dat denk ik niet, ik vrees dat zij daar te egoïstisch voor zijn. Piet. Egoïstisch, wat is dat Kees. Dat is: zelfzuchtig, eigenbatig, eigenbelangzoekend. Piet, O, zoo dat wist ik niet, met die vreemde woorden bemoei ik mij in den r^gel niet. Kees. Maar 't spijt mij toch, dat je geen lid v an de kiesvereenigiug bent, die vereeniging is anders zoo goed geslaagd, '•■oo dadelijk 73 leden, 't is de grootste al van ïïakkee en dat op Melissant. Piet. Nu ja, maar al beu ik geen lid van de kies vereeniging, daarom kan ik toch wel goed stemmen. Kees. Nu als gij dat dan maar doet dan is 't toch in orde Piet Dat dacht ik ook wel. K ees. naar huis, Piet. Ja ik ook, goeden avond hoor. Met dank vsor de plaatsing, blijven wij PIET en KEES. Nu goeden avond hoor, ik moet met achting Werkoogiin^en. Vrijdag 25 April 's avonds 7 uur. In het logement Spee te Sommelsdijk. Afslag van een Bakkerij schuur en erf aan den Bin- neweg te Sommelsdijk plaatselijk gemerkt A 226. Notaris J. C. VAN BERGEIJK. Vrijdag 25 April 's nm. 3 uur In het Koffiehuis van Mej de Wed. van der Moer te Middelharnis. Afslag van 14,05.50 Heet. Bouwland in den Lieve Vrouwepolder on der Middelharnis en 6,77,30 Heet bouwland en weg in den polder de Oude Stad on- onder Stad aan 't Haringvliet. Notaris J.C. VAN BERGEIJK. TelegTaiHBïieiï. Ziekte van II. II. de Koningin. Uit het Loo wordt nog gemeld, dat Hare Majesteit zich bij voortduringkrach- tiger en opgewel ter gaat gevoeleD. Bissi'lieiij. Middelharnis. Te IJmuiden zijn binnen- geweest de sloepen. »Eben Haezer« st. A. de Koning f 540. Voorlichtere st. M. den Braber. f 455. »Hendrika Adrianae st. C. Boon t 245, en 2 ton Zoutevisch. »Doggersbank< Jac. v. d. Hoek f 200, en 4 ton Zoutevisch. Pernis. Te IJmuiden zijn binnengeweest de sloepen. >Speelman« II< st. Hk v. Vliet f 200. »Cornelia« st. E. Meiboom f 100. »Lekkerkerk« st. C. Schouten f 200. »Drimmelen« st. C. Zwanenburg f 700. De sloep »eerstelinge is opnieuw aangekocht door den heer M. Zwanenburg, reeder voor de som van t 470 o. keiiien^d Hieuwt Autoinobiel-ongeval. Te Roermond heeft een automobielongeluk plaats gehad. Iemand stond daar te praten met een mo lenaar, wiens kar niet in beweging was. Plotseling kwam een automobiel aansnellen die bij een draai van den weg voor de kar moest uitwijken. Hoewel de stuf, tuf« zijne signalen deed hooren, was het niet vernomen en door schrik bewogen greep de pratende heer het voorste gedeelte van de automobiel, die n;et genoeg had kunnen uitwijken en rakelings voorbij hem heen- snorde, vast. De bestuurders het slachtoffer ziende hangen, geraakte eveneens van streek en schijnt de automobiel niet meer meester te zijn geweest, althans in het volgende oogenblik werd de ongelukkige tegen een huis aangesmakt. Bewusteloos werd hij opgenomen. De ijlings geroepen geneesheer constateerde schedelbreuk aan de gevolgen waarvan de man denzelfdeu dag nog is over leden. Hij laat een vrouw die reeds gerui- men lijd krankzinnig is, met 8 jeugdige kinderen achter. Een zonderling schoolpacdngoog. Men schrijft 011s De onderwijzer aan de openbare lagere school te J. de Priescbe gemeente Sshoterland, weigerde aan zijne vrouw, met wie hij pas voor eenige we ken gehuwd is, den toegang tot de ech telijke woning, omdat zij naar zijn oor deel ts lang was uitgebleven van eene wandeling. Nauwelijks was dit in 't dorp bekend, of algeraeene verontwaardiging maakte zich van de dorpsgeuooteu mees ter, en 's avonds werd den held door eene groote schare mannen en vrouwen eene serenade met ketelmuziek gebracht, waarbij vensterglazen werden verbrijzeld en het Iliet ontbrak aan luide verwen sehingen aan 't adres van meester. Onderscheidene ouders maken nu zelf bezwaar om hunne kinderen; die in de klasse van den onrlerw izer zijn geplaatst, langer aan zijn onderwijs te doen deelnemen, daar hij ook zeer zenuwachtig moet zijn. De bevoegde autoriteit is reeds met een en ander i:i kennis gesteld. De onderwijzer eu zijne vrouw, die zelve onderwijzeres is, slaan beiden voor een klasse in de school, èts dat op ziehzelve reeds veel bedenke- iijks heeftook al komt het ook meer Ivoor op openbare scholen Weigering om te schieten. De Brus- selsche advocaat Spaak, die als schulter weigerde scherpe patronen aan te nemen, omdat hij niet op het volk zou willen schieten, is door den Raad van Discipline veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf en fr. 50 boete. Er zal ook een ander schutter, uit Ixelles terechtstaan, die hetzelfde weigerde, omdat zijne beginselen als vegetarier hem verbie den den dood van eenig levend wezen te veroorzaken. Sterk staaltje. In Ni pels en omstre ken circuleert een petitie ten gunste van een vrouw die gedurende de negentien ja ren dat zij getrouwd is niet minder dan twee-en-zestig kinderen heeft gekregen, waarvan negen-en-vijftig jongens en slechts drie meisjes zijn. Elf keer achter elkaar kreeg zij in negen jaren drielingen, drie keer vier jongens en een keer vijf jongens en een meisje. De twaalf andere beval lingen waren normaal, ofschoon zij kort na elkaar kwamen. In een petitie reeds voorzien van twee of drieduizend handteekeningen, wordt nu de regeering gevraagd, Maddalena Cranatta die op het oogenblik zeven en vijftig jaar is en niet in staat haar brood te verdienen, levenslang een jaargeld van 1800 lire te geven. Bedenkelijk voorzichtig. Te Rot terdam is in een café onder erg verdachte omstandigheden brand ontdekt, nadat de eigenaar en diens vrouw de woning hadden verlaten. De brandweer hakte de deur in en bluschte dtn brand. Toen later de caféhouder en diens vrouw thuis kwa men, alsmede een '/huisvriend" werden alle drie fluks naar het politie-bureau gebracht en achter slot en grendel gezet De vrouw had toen zij uitging de assurantiepi lis en verschillende geldswaarden alvast bij zich gestoken. Erg voorzichtig, maar. Leerplicht humor. Een groote meid van 13 jaar, die vroeger haast niet heeft schoolgegaan, en nu door de Leerplichtwet gedwongen, een jaartje doorbrengt in de aanvangsklasse, vertrouwelijk tot de onder wijzeres: »0, juffrouw, ik vind het toch zoo naar om op school te gaanals ik Zondags met mijn vrijer ga andelen, roepen ed andere kinderen ?van de klasKijk daar heb je Griet met d'r vrijer; Griet, ken je de tafel van 2 al die de juffrouw je op gegeven heelt Hoeveel is 2 maal 2 En dan, met een diepen zucht »En o, juffrouw dan schaam ik me toch zoo voor mijn vrijer (Historich.) (Schoolbl.) Vaccinatie van uiiliciëns Naar aan- leding van het bericht uit de ^Oprechte H«, maakt men ons attent op eene aan schrijving van den Minister van Oorlog, van 23 Januari 1882, aldus luidende: „Aangezien bij enkele miliciens jaarlijks op verschillende tijden bij de corpsen inge deeld, dikwijls gemoedsbezwaren, ot andere voor hun overwegende redenen bestaan, om 2ieh niet aan vaccinatie of revaccinatie te onderwerpen, en bij weigering tot het ondergaan dezer operatie mogelijk hun daarvoor straffen zou worden opgelegd, zoo worden de chefs van dienst uitgeuoo digd, om naar hun oordeel hunne onder geschikte officieren van gezondheid zooda nig in te lichten, als zij zullen verneemen te behooren om die miliciëns, welke na gemoedelijke toespraak niet tot overtuiging zijn te brengen, dat zulks in hun belang en tot het welzijn der maatschappij in het algemeen geschiedt, »niet worden gestrafte of op »eenige wijze bemoeielijkte maar zonder verdere mededeeling aan hun ver langen wordt voldaan. Op Hemelvaartsdag 8 Mei (a.s.) houdt de Ned, Bond van Jongelings Vereenigingen op Gerei. Grondslag zijn grooten jaarlijk- schen Bondsdag in het concertgebouw te Amsterdam. De ochtendvergadering begint te 10 ure met een openingsrede door den Bondsvoor zitter Ds. J. E. Vonkenberg van Baren- d recht. Daarna komen verschillende onderwerpen van huishoudelijken aard aan de orde als vergrooting van het Bondsorgaan, herzie ning der contributie-regeling, Art 32, uit gave n, boekwerken, jaarboekje, moderne litteratuur, rapporten, benoemingen, ver slagen, plaatsbepaling voor den volgenden Bondsdag enz. enz. De middagvergadering vangt te 2 ure aan. Na de gebruikelijke opening zal Prof. Dr. II. Bavink van Kampen een referaat houden over "Saamwerking", de heer Jb. van Oversteeg over //J. V. Huisgezin, Kerk" en l'rof. Dr. J. Woltjer van Amster dam zal een opwekkende rede uitspreken. Des avonds treedt eindelijk nog voor den Bond op lis, K. Pernhout van Utrecht. Onder de leden der Commissie die de gastvrijheid der Amsterdammers voor de Bondsleden inroept, komen de namen voor van professoren der Stedelijke en der Vtije Universiteit, le^en van Eersteen Tweede Ka mer en andere autoriteiten. De middag en civondvergadering zijn pu bliek. Tot deochtendvzrgadering hebben alle le den van aangesloten V ereenigingen toegang. Andere personen moeten voo, af schriftelijk introductie aanvragen. Deze maatregel is noodzakelijk geworden door het van jaar tot jaar aangroeiend ge tal der bezoekers van den Bondsdag. Officieel Ciedeelte. Invordering 's Rijks Dir. Belastingen. De BURGEMEESTER van SOMMELS DIJK maakt bekend dat de kohieren der Personeele Belasting No. 2b en 2 over het dienstjaar 1902, invorderbaar verklaard op den 21 April 1902, aan den Ontvanger ter invordering zijn ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige ver plicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Sommelsdijk, den 21 April 1902. De Burgemeester voornoemd. DE GRAAFF. Beroepen zand. Te O huizen. Beek, VERSLAG VAN DEN TOESTAND DER GEMEENTE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente OÜLTGENPLAAT, maken bekend, dat het door hen aan den Raad gedaan ver slag van den toestand der gemeente over het vorige jaar tegen betaling der kosten ter Gemeentesecretarie verkrijgbaar is gesteld. Ooltgensplaat, den 19 April 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris. De Burgemeester. Joh. VAN PUTTEN P. v. WEEL, GGz. Merk esi School. Predikbeurten Zondag 27 April. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. eu nm. Ds. Westrik. Middelharnis, vm. Ds. Bruining. Stad, vm. en nm. Ds. Polhuis. Deo Bommel, vm. en nm. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. eu nm. Ds, Verwejj. Oude Tonge, vm. en nm, Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nm. Ds. Wentin': Herkingeu, nm. Ds Bruining van Middelharnis. Dirksland, nm. Ds. Hoogendijn van Stellendam. Melissant, vm. en nm. dhr. J. van Broekhoven. Stellendam, vm. Ds. Hoogendijk. Goedereede vm. en nm. Ds. Lammers. Ouddorp, vm. en nm. Ds. Boss. Nieuw-Helvoet, Ds. Verburg. Brieite, vm. iO uur, Ds. Van den Berg, nm. J uur Ds. Verkouw. Hellevoetsluis, vm. 9,30 en nm. 6 uur Ds. Teljer. Hoogvliet, geeu opgaaf. Rozenburg, Ds. Dijkman. Hekelingen, geen opgaaf. Spjjkenisse, vm. en nm. Ds. de Peoker. Oostvoorne, gean opgaaf. Rockanje, Ds. Oort. Zwartewaal, Ds. van Leeuwen Boomkamp. Nieuwenhoorn, vm. Ds. de Joode. Oudenhoorn, vm. en nm Ds. Hopster. Br elsch-Nieuwl. goen opgaaf. Nieuw-Boiorland, geen opgaaf. Zuid-Beierland Ds. Draaisma. Goudswaard, Ds, Coops. Piershil, geen opgaaf. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm en 's av. Ds. Steketee. S ad, geen opgaaf. Den Boinmol, goen opgaaf. Ooltgensplaat, leeskerk Stellendam, geen opgaaf. Ouddorp, dhr. Basoski. Nieuw-Helvoet, Ds. Kok. Hellevoet-luis, vm. eu'sav. Ds. Delfos. Brielle, Ds. Smallega ige. Rozenburg, ds. Sohouten. Oostvoorne, goen opgaaf. Hoogvliet, vm. 9 eu nm. 2 uur Ds. Dekkers. Spijkenisse, Ds. Sybrandy van Medemblik. Zwartewaal, Ds. Mol. Abbenbroek, geen opgaaf. Zuidland, vm en nm Ds. van Andel. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Melissant vm., nm. en 's av. Ds. J. Hartkamp. Nienw-Beierland, geen opgaaf. Ooltgensplaat, 's av. dhr. Wielhouwer- Herkingen, vm. nm. en 'sav. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS Dirksland, vm. nm. 's av Ds Mac reuze. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat (Langstr.) vin en nm dhr. Wielhou wer. Spijkenisse, geen opgaaf. ÏSecI. Slerv. Kerk. Drietal(19e predikantsplaats) te Amsterdam ds. Klap, te Velsen Ds. Lmgbeet, te Kluneert; ds. Schrjjver te Schiedam. Naar Naar veDhage. Bedankt. V vaal te Ts Gr ds. Kaptjjen, Geboren. Prins. Bastii Jannetje vai betli Om helraina nietje Verhi Anna van Verolm» 21 Gehuwd. Xfezel 22 j, Valk 22 j. Cornelia Ko: jjüïjiifi&fiMMiHÉMfiSÏSiiM

Maas- en Scheldebode | 1902 | | pagina 4